mm Sad'oproanmma's. HAAR AVONTURIER. m aü INGEZONDEN. D.G.VrHygiw. .Geachte Redactie. Mag ik naar aanleiding van 't bericht over do D.G.V, Hygiëa ia mv blad van Vrij dag 1.1. enkele opmerkingen maken? Ik doe dit, daar 't mij bekend is, dat be doeld berichtje niet afkomstig is van 't bestuur, zo «Jat iemand buiten 'fc bestuur 't geoorloofd acht over vercenigingszaken mededeel ingen aan do pers te verstrek ken, Ik meen nu, als oen der afgetreden bestuursleden ook *t recht te bobben, 't een en ander over deze geschiedenis to public*,eren. Vooral do opmerking, dat de twee niet herkozen bestuursleden, zooals 't bericht dat zegt, zich niet meer voor een her kiezing hadden beschikbaar gestold, om dat zij niet langer mot mevrouw Grirocyer Krijger wenschten samen to werken. Sinds do tijll dat mevr. Gr.-Kr. leidster van Hygiëa is, zijn er thans reeds 6 be stuursleden der vereoniging afgetreden we gens geschillen mot genoemde leidster. T>it moet toch ieder onbevooroordeeld lezer wel iets zeggen. En thans 't conflict zelf. In verband met 't 25-jarig bestaan van do school, waaraan mevr. Gr.Kr. werkzaam is, bad deze geen gelegenheid Donderdag 26 en Zater dag 2S October aan onze leden los te ge ven. In plaats van nu aan 't bestuur der vereoniging, in wier dienst zij is, voor die \igen verlof te vragen (wat haar natuurlijk jnTeond zou zijn), gaat de leidster eigen machtig (althans zonder medeweten van 3 der 4 bestuursleden) aan da betrokkenen uiededeelen dat er die dagen geen les zou zijn, wegens herfstvaea'ntie (die N.B. ['as 30 October begon!). De penningmeesteres der vc-recniging luid bezwaar deze uren uit te betalen en gaf de leidster dus haar maandsalaris verminderd met de 2 dagen, dat geen les was gegeven. Dit werd niet geaccepteerd'. Bovendien (eon tweode grief van de leid ster) hadden de bestuursleden de brutali teit gehad, om eert bespreking te houden over de viering van 't 25-jarig beslaan, zonder dat zij daarbij de leidster hadden uitgenoodigd. Dit was geen bestuursverga dering, maar een onderlinge bespreking. Teen i'n een gesprek hierover die op merking werd1 gemaakt, dat de leidster eemer vereeniging nu eenmaal een behaal de kracht dier vereeniging is, die wel de leiding in technische aangelegenheden hoeft, maar zich nte' in bestuursaange legenheden moet mengen, kwam o.a. de opmerking, dat zij niet aan „snotneuzen" hoefde te vragen of zij een dag verlof kun krijgen. Op Zaterdag 4 November diende mevr. Gr.Kr. haar ontslag in- als leidster der veroemi <ing, terwijl zij tevens aanspraak maakte op 't volle salaris over October. In do c»p Zondag 5 November ten mijne huize gehouden bestuursvergadering ward mot algemecne stemman besloten, 't ont slag te aanvaarden en 't volle safaris niet uit te betalen (er waren aanvankel ijk twee bestuursleden, waar rand er ik self die dit wel wilden daan) en op Woensdag 8 November een ledenvergadering te hou den en daar de leden op do hoogte van don toestand te brengen. Alle vier do bestuursleden verklaarden, indien do ledenvergadering niet met deze besluiten accoord ging, als bestuurslid af te treden. Op de bewuste vergadering verscheen, op verlangen der leden, ook mevr. Gr.—Kr. Ik zal niet vertellen welke „argumenten" deze aanvoerde, om haar houding te recht vaardigen. 't Is voldoende op te merken, dat de sterkste argumenten „tranen" wa ren, eein bi zonder geschikt middel om jcinge meisjes te beinvlocd'en. (Tusschen twee haakjes: hoe komt 't tcch, dat Hygiëa op een zeer enkele uit zondering na slechts jonge leden telt en alle ouderen de laatste jaren zijn verdwe nen?) Waarom zou dit niet geoorloofd1 zijin? Red'. Schied. Courant. gen episode uit den Dertigjarigen Oorlog. Oorspronkelijke schets van G. P. BAKKER 19) Sax on was blij, dat deze gesprekken haar geest afleidden van de verschrikke lijke taireelen, die ze had aanschouwd. Eensklaps veranderde zij de richting van het gesprek. „Maar waarom werd' je Wa'lenstcin's spion? Een spion, die menschen verraadt voor geld." „Voor geld'?" vroeg hij verwonderd. ..Menschen verraden voor geld? Marion, dat heb ik nooit gedaan." Het was hem, nu ze in bet duister za ten, of hij veel vrijer kou spreken en veel vertrouwelijker. „Als vriend won ik inlichtingen voor hem in, over den loop van den strijd; daarin was niets minderwaardigs." „En zou je niet aan de zijde van Guslaaf Adolf willen strijden?" vroeg ze. „Je zoudt een groote hulp zijn voor de goede zaak." „De goede zaak," lachte Sax on scham per. „Ieder vecht voor zijn goede zaak. Iecter vecht in naam van zijn God. Ik heb er vanavond over zitten denken. Voor Tilly zal ik geen vinger uitsteken. En de koning van Zweden liet, ondanks zijn ko ninklijk woord', den vijand de gelegenheid 't Bestuur word' in 't ongelijk gesteld! <sitwee cïer vier oud-bestuursleden stelden zich beschikbaar, naar zij ver klaarden slechts tot tta de soiree vaar 25 November of uiterlijk tot 1 Januari. Da'n zullen or dus 8 bestuursleden zijn ver dwenen. 't Leek mij nood'ig eens 't volle licht op deze geschiedenis te laten vallen, op dat iedereen do feiten kan beoonleelen on mij gezegd' werd, dat men vond, dat alles bij Hygiëa zoo geheimzinnig ging. Met dank voor do plaatsing. J. DE JGNG. Geachte Redactie. Bovenstaand ingezonden stuk geeft aas aanleiding het volgende op te merken Moj. de Jong, die eerst alles achter den rug van Mevr. Grimcijer wilde behandelen, blijkt plotseling van idee veranderd on reept nu de gastvrijheid van de pers in. Hel is misschien to danken aan liet feit, dat Aio vrouw Grimeijer met de waarheid steeds op goeden voet staat, dat de tegen haar opgezette rel anders verliep, dan mej. de Jong had gehoopt. Dat er menschen zijn, die niet met de waarheid op goeden voet staan, kan uit onderstaande blijken: 1. Er zijn geen 6 leden uit bot beduur getreden wegens geschil ten met mevr, Gri meijer. 2. Mevrouw Grimeijer heeft bij het verlof nemen gehandeld, zooals in do driejaren van haai' leidster zijn. gebruikelijk is ge worden en waarop nooit een aanmerking is gemaakt. 8, Het was nimmer gewoonte voor do verzuimde lessen salaris te korten 4. Mevrouw Grimeijer is bestuurslid der vereeniging en heeft als zoodanig r.cclht om van besprekingen en bestuursvergade ringen op de bcogte te zijn. 5. Het is eigenaardig, dat mej. de Jong beweert, het volle licht op een zaak te willen werpen, terwij! zij niet do moeite neemt de argumenten van de tegenpartij te noemen. Tranen zijn er niet bijgekomen Wanneer de lezers van do Sohiedam- sche Courant graag 'het vervolg dor geschiedenis willen weten, dan vindei zij dat hieronder: Door de leden is een actie op touw gezet, om mevrouw Grimeijer als leidster te be houden, daar zij als directrice hoajelijk wordt gewaardeerd Deze lijst is door alle bestuursleden en alle leden aan wie tot heden zulks gevraagd' is, geteekend. op één na. Het grootst aantal handteekeningen is binnen en het doet het bestuur voel ge noegen, te kannen melden, dat mevrouw Grimeijer en het heela bestuur na 1 Janu ari aanblij en en dat zij hopen de vct- eeniging samen nog jaren te leiden on te dienen. Tot heil van Hygiëa zal op verdere in gezonden stukken niet geantwoord worden. Voor ouders van kinderen, die adspiraxit- lid zijn onzer vereeniging. liggen de notulen der conflict-vergadering ter lezing. R KLEIS3. R. SEGERS. J. v. d. STEEN. A. GRIAIP IER—KRIJGER. dacteur W'. L. van Warmelo, oud-kapitein der artillerie. In het Norember-nummer is een artikel te vindon getiteld: 11 Nov. 19181933, waarin gezgd wordt: „En als zij dan hot tromgeroffel tiooren en al het militair gedoe zien op don Ilea November bij liet graf van den Onbekenden Soldaat, zal het dan. nut na 15 jaren, nu de wereld sterker bewapend is dan in 1911 on het oorlogsgevaar dreigender dan ooit, nog niet tot ben door dringen hoe schandelijk zij hun woord gebroken heb ben? Hoe zij al die millioenon, waaraan zij nu met liefde en vereering terugdenken, bedrogen hebben; hoo die alten geleden bobben en gestorven zijn voor niets, voor oen leuze, voor een teugen. En hoo zullen zij het jonge geslacht in do oogen durven kijken, dat thans getrild wordt in do kazernes en de kleuters, die spelen in de zonneschijn, wetende dat die ook weer opgeroepen zullen worden met dezelfde bedriegdijk» leuzen on ook weer afgeslacht zullen worden als redd co; vm Choral in de wereld staan de maast ge raffineerde moordwerktuigen klaar om op elk oogenblik hun vernielingswerk te kun nen beginnen. Bescherming daar te gen is uitgesloten. liet oogenblik van ontwaken is thans aangebroken. De milliocncm dooden, die thans vereerd wenden door de mislukte volken, maar gehcond worden door liet militair vertoon bij hun m on union ten, eischen thans do vervulling van al die plechtige beloften". Tot zoover het citaat, U dankend voor do plaatsruimte. Hoogachtend, G ODEROE KI10LT. Dc groote stilte. Zeergeaehte Relreteur. Daar ik niet bereid ben om met oen allo niemen aanvaller te dobittooren en het bovendien ongewenscht a dit na do her denking der gevallenen oen twistgeschrijf te laten volgen, is het mij onmogelijk om mij te verdedigen legen de aanvallen van A„ die stellig in de pen waren gebleven, als bij mijn bedoeling goed begrepen had. Alleen om een misverstand te voorkomen zie ik mij genoodzaakt een verklaring te laten volgen, maar niet speciaal aan het adres van A. bedoeld. Voor wie niet geregeld leest wat in het buitenland aan do monumentale, dus „praal-graven wordt gesproken;, is wellicht liet gewraakte; ,.11'aar wordt opgezweept tot dezelfde baat en leugen" oveneens niet duidelijk. Hier is mee bedoeld het militaire vertoon en de „huldiging van de helden die voor hun vaderland stierven" enz. Is bet nu al niet genoeg gebleken, dat dit een leugen is? Gm dan nu eens aan „deskundige" aan het woord te laten zal ik citeeren uit het maandbhad „Vrede"!, re- om de stad te plunderen. Hij wil het pro- teslantsche Du.lsch'.and redden. Hij is een groot veldheer. Maar waarom bet hij uw stad in den ste-ek. Strategische redenen; niet in den rug gedekt, een voorzichtig generaal, maar een woord is een woord en hij had zijn eerewoord gegeven." „Dat is mij ook onbegrijpelijk. Misschien dacht hij. dat d-e stad het langer zou kun nen honden." „Maar waarom vraag je me dat?" Ze zuchtte. Ze had hem gaarne een antwoord gegeven, maar ze kon, ze mocht niet. Zij bekende zich eerlijk, dat zo veel belang begon te stellen in haar avonturier, zooals ze hem in gedachten ncemde. Haar avonturier, aan wie ze haar leven en veel meer te danken had. Eigenlijk was zij zijn oorlogsbuit, en hij bleek haar redder. Geen vrouw had een dapperder ridder dan zij. In het Oosten werd een lichte streep zichtbaar. „En nu," sprak Saxon, „zullen we verder gaan, als de prinses het beveelt." Ze stonden op en liepen langzaam voort. Saxon spiedend en loerend als een vos, die bij bet eerste ochtendgloren uitgaat op buit. De lucht was één mengeling van rije kleuren, gecl-goud, oranje en rood. Het was een schitterend mooie morgen. Ze stapten nu flink lange den bosohweg; de vogels sjilpten vroolijk en zongen in de bladeren hun hoogste lied. Een nieuwe d'ag was begonnende derde dag- GEMETTOP NIEUWS. Goede vangst. Te Eindhoven zijn J. P. uit Mimehen on zekere M. S. uit Glad bach gearresteerd verdacht van diefstal van 130.000 francs uit eon kantoorgebouw ie Maa«eijek. Tafelzilver gestolen. Tte Amsterdam is tijdens liet transport eon partij tafelzilver van f4000 waarde gestolen. In beslag genomen. Te Delft is een auto in beslag genomen, welke daar verkocht werd' doch 's mor gens te voren in Hilversum gehuurd' was. Een deserteur. Te Alphen aan don Rijn. is de 20-jarige B. Tl., voor eerste oefening onder de wa penen, aangehouden, die bij een oefening was wcggcloopen en op zijn zwerftocht ten oadeelo van V. te Naardem eanig gckl en een horloge had gestolen. Clandcsiiene margariuefabrikatic. In den vinkei van H. V. te Katwijk aan Zee is eon groote partij vet en boterkleur- sel in beslag genomen, welke diende voor bereiding van margarine. Inbrekers gevat. Te Amsterdam zijn tweo mannen aange houden, die 's 'nachts op straat bozig wa ren odn rijwiel te „repareeran". In werke lijkheid was het een gestolen karretje, dat zij demonteerden. Ze waren in hei; tezit van revolvers en inbrekorswerkluï- gom Burgemeester verongelukt. De burgemeester van Ridderkerk, do boer J. TV. K., d'ie op de fiets reed, is in zijn gemeente door een auto aangereden cm ernstig gewolnd. De doodslag te Uccsch. De twee zwervers J. M. en J. M. S., verdacht van den doodslag te Ileoscih op A. van B,, zijn in vrijheid gesteld. Smokkelarij. Te Venlo is zekere L. uit Sittard aan gehouden, die poogde 300 pakjes sigaret tenpapier hot land binnen te smokkelen. Ernstige aanrijding. Bij het oversteken van den weg is de landbouwer J. uit Aston op den weg naar Meijcl, door een auto gegrepen en zeer ernstig gewond. Verduistering. Te Amsterdam is aangehouden zekere J, S., verdacht van ongeveer f1000 ten nadeele van den visehhandelaar G. II. uit Den Haag, die te Maassluis zijn pak huis heeft, te hebben verduisterd. Lindbergh. Naar Lissabon. De Lindberghs zijn van Valencia ver trokken met bestemming Lissabon, waar zij gisteren landden. Het voornemen bestaat naar d'o Azoren te vliegen. Vliegtocht om de wereld. Plannen. De bekende Amerikaansche vlieger, ka pitein Pennet Griffin, is voornemens om, wellicht vergezeld van den eveneens zeer bekenden Jimmy Mattcrn, het volgende jaar een vlucht om de wereld to makan in è'/a 'ag. liet record voor deze vlucht is thans in handen van Willcy Post met 5l/s dag. De verschijningsepiedmic in België. Nog moer visioenen. In het Oest-Vlaamsche d'orp te Ileraele heeft een inwoner „visioenen" gezien, wel ke hem opdroegen daar een kapel te bouwen. Biij'na overal staan overheid' en kerk sceptisch tegenover de verschijningen, daar geruchten gaan, dat bouwgrond-specu lanten achter do zaak zitten. Treinontsporing. Twee gewonden. Bij Hadorsleben is een trein ontspoord, waarbij twee personen zwaar gewond wei den. 1933 - Heft Presto Jaar! Een product voor dezen tijd! Een prima kwaliteit zeeppoedervoorslechts 7rct. per pak en voor alle doeleinden geschikt! Het beste wat de Neder- landsche Huisvrouw dit jaar geboden is! Ook voor. PW huishouding: Presto! zt' Hoofdstuk XII. Zeven malen klonk do roep van den koekoek in d'en vroegen morgen door het geboomte en na korten tijd nog zeven maal. Toen de koekoek voor de derde maal .zeven keer geroepen had', kwam een groote wolfshond aanrennen. Met een groote snelheid brak hij door het struik gewas en vloog op Saxon toe. „Zoo wolf, kalm, kalm, ja hier is do baas en hoe is het met jou, kerel?" en hij aaide den hond over den kóp. Toen eerst keek de hond naar Afarion. Alaar Saxon sprak: „Ja zeker, een vriend', wolf" en deze ging naar haar toe, besnuffelde haar en liet zich goedgunstig over den kop slrcclcn, om dan met een sprong weer op zijn meester toe te vliegen. Daarna boorde men de hoeven van een paard op het pad. Het bte-ef even staan voor het struikgewas, drong er doorheen. Een groote, zwarte hengst legde zijn kop op den schouder van zijn meester, die hem zacht op den hals klopte. „Dat is Balder," zei Saxon. Dan klonken forsche voetstappen van een man op den weg. Een breede, groote gestalte, gekleed in geel leeren wambuis, dito broek en hooge gele laarzen, een krachtig verweerd' gelaat, groote, witte snor en eon paar grijze, heldere oogen, die blijmoedig do wereld inkeïïen, trad te voorschijn. Hij liep met uitgestoken hand naar Saxon, die hem dadelijk tegemoet traden, keek hem verbaasd aan. „Ja," zei Saxon glimlachend. „Je ka pitein is een Waalsehe hopman gewor den," met een lichten klemtoon op ka pitein. Hij reikte hem de rechterhand. Do an der greep die, lei hem de hiker op den schouder en sprak „Welkom, van harte welkom,, kapitein." „Blij je weer te zien, Alelchior. Dit is Alelchior," wendde hij zich lot Marien. „Fn dit is freule Alarion, een verderen naam moet je niet vragen, Alelchior." Alarion gaf den krijgsman hartelijk de hand. „Kapitein Saxon heeft me al over u gesproken," zei ze. De wachtmeester boog en antwoordde: „Een vriendin van mijn meesier kan sleeds over mij beschikken. Mijn meester is zeer zorgvuldig..." „We zijn samen uit Alaagdenburg geko men," viel Saxon hem vlug in d'o rede. „Het is de avontuurlijkste tocht van mijn leven geweest, maar nu moeten we eerst overleggen wat ons te d'oen staat. Ik hob mijn woord gegeven freule Marton naar het Zweedsche kamp te brengen. Is hier alles veilig, Meldiior?" vroeg hij. „Zeker, kapitein, anders zou ik wolf en Balder niet liebben losgelaten. Toen Wolf den koekoek hoorde roepen, was hij niet te houden en Balder evenmin. In de herberg komen natuurlijk allerlei vreem de gasten. Het beste zal zijn, dat we Godslastering. TVfcgens bet uiteia van g, '^lasteringeinj is te Rotterdam in cetn vergadering Vaipj de ö.S.P. zekere G. van O. geairreeteeWll. Ecu waanzinnige aan het werk, Tien gewonden. Te Czelada (Polen) heeft een man to een vlaag van verstandsverbijstering zijn vrouw en kind-eren en zijn inwonende ouders met een knuppel mishandeld. Hij rende daarna do straat op en sloeg oenj ieder neer, die hem wilde tegenhouden,. In het geheel werden tien personen ge wond. Faillissementen. Uitgesproken door arrondissements recht bank Rotterdam: G. Bonte, Rotterdam. R.-c mr. A. Hay- gen. Cur.: mr, L. J. R. Küïm, Rotterdam, G. van der Burg, koopman in fruit, Schiedam, Vijf Sluizen. R.-c.: mr. A. Iluy- gen. Cur.mr. P. van Bochove, Schie dam. F. J. Meijer, groentenliandeiaar, Schie dam, Boerhaveiaa n 119 aldaar zaakdoen- d«. R.-c.mr. A Huygen. Cur.: mr. Af do Groot, Rotterdam. N.V. Drukkerij en Uitgevers Mij. Excel sior Deo .luvanle, Vlaardingen. R.-c.mr. J. Iluijser. Cur.: mr. J. van Vollenhü- vcn, Schiedam. II. N. de liaan, caféhouder, automobiel en rijwielhersteller, Ovorschio. R.-c.: mr. A. f [nijgen. Cur.: mr. N. C. van Alastrigt* Rotterdam. L. A. Poters, loodgieter, Rotterdam. R.-c. f mr J. G lluijsor.. Cur.: ihr. mr. R Th. Six, Rotterdam. P. L. van Dorsen, kappersbediende! to Rotterdam. R,-c.: mr. J. G. Iluijser. Cur.: mr. F. Bidders, Rotterdam. Cpgehe'en wegens gebrek aan actief i N. van der Brugge, handelsreiziger', Schiedam, Boerliavolaan. II. P. Hartog, Schiobrook. Vrijdag, 17 November 1933. Hilversum, 296 AI. 8 u. V.A.R.A. 12 u. A.V.R.O. 4 u. V.A.R.A, 8 u. V.P.iv.ö. 11—12 u. V.A.R.A. 8 u. Gramofooinplaldn. 10 u. Morgen.1- wijding V.P.R.0. 10.15 u. Trio Favoriet 11 u. Causenc voor d'o vrouw. 11.20 u. Trioconcert. 11.40 u. Voordracht. 12 u. Gramofoonplaten. 12.30 u. Kovacs Lajos en zijn orkest en Gramofocmplaten. 2.30 u. Causerie mevr. Ida do LeeuwVaiï Rees. 3 u. Gramofoonplaten. 3.30 u. Uit bet Carltom-hotelCornelius Codolban en zijn -orkest, 4 u. Gramofoonplaten. 4.50 u. Voor do ldndepan. 5.30 u. V.A'.ILA.- Kkrfnoirkest ander leiding van II. de Groot. 6.17 u. Do Notenkrakers otnd'er leiding van D. Wins «n Gramofoonplaten. 7.10 u. Cau serie over het Fascisme door dr. TV. Ban ning: Religeiuze opbouw. 8.30 u. Gramo foonplaten. 9 u. Prof. dr. 0. J. Hearing* Do kracht van oms geloof. 9.30 u. Gramo- ffoonplaten. 10 u. Vrijz. Godsd'. Persbu reau. 10.05 u. Vaz Dias. 10.15 u. Mej. A. G-eylShakespeare's Koning Lear. 1.0.45 u. Gramcfoonplaton. 11 u. Orgelspol J. Jong. 11.3012 u. Gramofocmmuziek. Huizen, 1875 AL Algemeen programma, verzorgd' door den K.R.O. 89.15 en 10 u, Gramofoonplaten. 11.30 u. Voor zieken ön ouden van dagen. 12.16 u. Sextetcoinoert on Gramofoonplaten. 2 u. GramoiEoonplatein. 34 u. Solistencan.- oert. 4.15 u. Gramofoonplaten. 4.30 u- Schlagermuziek. 5 u. Lezing. 5.30 u. ScHat* germuziek. 6 u. Causerie. 6.15 u. Gramo foonplaten. 7.15 u. Causerie. 7.35 u. Grarnofoo'üplalm. 8 u. Orkestconoeït met medewerking valn Piano-soliste. Ga, 8.80, u. Vaz Dias. 9 u. Gramofoonplaten). Lozing. 9.30 u. Pianorecital. 9.45 u. Gramofoott- platen. 9.50 u. Ork-ostcolncert. 10.30 n. Vaz Dias. Gramofoonplaten. 10.4512 u. Schlagermuziek. de frciil-e vergeef mij do uitdrukking freule achterbaks houden vermom men." „Een paar dagen rust zal voor ons- ge en weelde zijn," meende Saxon. „Ik ge loof, dat ik in twee dagen geen drie uren geslapen heb. Twee dagen, het lijkt een jaar. En nu voel ik eerst, hoe ver moeid ik ben." j „Geen wonder, ik ben als geradbraakt, zuchtte Marion. „Je krijgt nu eindelijk het bed, dat at ie beloofd heb." „Al is het wat later geworden, todh.' heb je je woord gehouden," zei ze zachtjes. - „Maagdenburg is totaal verbrand," ver telde Alelchior. „Van den heuvel kan mesni de puinhoop'sn zien rookon. Ex loopea do vreemdste geruchten. Als u vanmorgen niet gekomen waart, kapitein, zou ik en eens op uit zijn gegaan." „Was u niet bezorgd over uw vriend, wachtmeester?" vroeg Alarion. „Oh, de kapitein kan zich vrij behoor lijk alleen redden," antwoordde d'ezc. „Hij is niet zoo gemakkelijk te vangen. Vergeefs noemen ze hom niet de..." „Laten we nu maar gaan," viel Saxoni Ik zal trachten u boidon ongemerkt binnen te loodsen," sprak Mclchior vm» lijk, alsof hij den verwijtenden blik vaal zijn meester niet zag. (Wordt vervolgd) f; irmrfimiriryTgawtMca«a»attra3a»x*dwe3B*sra is- wedstrijd waard prijzen s*r-é.-'-8 - wv. INDERDAAD «tórdr.NEQERLANDSCH FABRIKAAT

Schiedamsche Courant | 1933 | | pagina 6