STADSNIEUWS. 8e aweede Zesdaagsche Wieler wedstrijd te Amsterdam. Uit den Gemeenteraad. Ongeval op bouwwerk. Openingsavond, internationale amateurwedstrijden önestetlenwedstrijd. Onfortuinlijk^begin. Drama, tooiieeisjicl ol icagedic? Het is maar een dooie mnsch! Reorganisatie van den gemeen telijken geneeskundigen dienst? Een dnro garage, Ècn verlich ting van de kósten voor café houders. Ecu even fel oplaaiend debat. Een onjuist voorstel ver worpen. Een interpellatie over de distributie van onvermengde margarine. Een in den kiem gesmoorde verklaring. Is het vraagstuk van do vaststelling der rooilijnen tusschen Koemarkt- en Oranjebrug een drama, of algemcener een tooneelstuk of is het een tragedie? Dat is gisteren één der vele kwesties ge weest, waarmee zich de raad hoeft bezig gehouden Maar het slot van het liedje is nu toch, dat, de rooilijn van hot kleino stukje Gerrit Verboonstraat tusschen Westvest en Lange Haven, omvattende twee huizen, op nieuw ;s vastgesteld, met intrekking van een besluit, dat reeds 11 jaar oud is. De heer J. B. Wasman, die ol den hoek Gerrit Verboonstraat en Lange Haven woont, zal een zucht vanveriehlingslaken, dat nu eindelijk na 12 jaar do zaak geregeld is en hij de plannen voor een nieuw eafé kan gaan uitwerken. Van den heer Houtman kreeg de heer Wasman eon pluimpje, omdat hij het G. W. in liet dozijn jaren, dat. deze aangelegenheid sleept, niet lastig heeft gemaakt. Het pleintje tusschen het tegenwoordig eafó van den heer Wasman en don oprit naar de Koemarkt, dat in zijn huidigen Haat. weinig zin heeft, blijft behouden. De bedoeling schijnt te zijn straks op de Lange Haven één richtingverkecr in te voeren, wat in verband met den smallen rjjweg zeer gewcnsckt is. De hoek Ger rit VerboonstraatLange Haven is gevaar lijk; bepleit werd een vcrbeersoilandje aan te brengen, waardoor het verkeer, komende 2*f de richting van het postkantoor, ge- vongen zal worden de bocht rechts "te nemen; een oplossing, die o.i. aanbeveling verdient. De heer Hoogendam heeft speciaal don middenstander-winkelier gewaarschuwd zich in verband met de in het voo.ruitzic.ht ge stelde wijziging van de olectrioiteitstarie- ven, niet blij te maken met een dooie musch en de wethouder der Technische Bedrijven onderstreepte d:e waarschuwing. Tegelijk kreeg Rotterdam een wenk, om verder te gaan met het verlagen der ta rieven. Zoo men weet. heeft Schiedam zich contractueel verbonden niet lager te gaan met haar prijzen dan Rotterdam, zoo dat wat wij her voor electrischen stroom betalen, feitelijk bepaald wordt in den Rotterddamscb.cn raad. Bij d behandeling der begrooting 1930 heeft dheer Hoogendam gesproken over do wen chelijkheid aan het Gemeente Zie kenhui^ een internist te verbinden. Nu er een -vooistel van B. en W. was om den heer A. II. de Bruijn weer voor 5 jaar te benoemen tot geneesheer-directeur, 1 wam de heer Hoogendam op deze aangelegen heid terug. De burgemeester heeft als voor zitter van do Zieken huisconim is sic oenige mededeelingon gedaan, die nog aangevuld werden door opmerkingen van mevr. Ren- themde Wilde, fn het Gemeente Z:eken- buis is een groot gebrek aan ruimte, zoo wel voor huisvesting als verpleging; de huidige gencesheer-direcleur heeft voor een betrekkelijk laag sa'aris met groo-te toe wijding zijn taak vervuld, want hij staat dag en nacht voor het z:ekcnhu:s gereid. Fn dan zijn er in de Ziekenhuis-commis sie nog twee belangrijke factoren genoemd; lo. de financicele consequenties en 2o. zullen de plaatselijke doctoren wel eenig bezwaar hebben tegen een regel ine, waarbij zij worden uitgesloten van de behandeling van him patiënten, zoodra die in het Ge meente Ziekenhuis worden opgenomen. Wel werd door mevr. Benthemde Wilde, die lid is van de Ziekenhuis-commissie, toe gegeven, dat een systeem met een inwo nend geneesheer-directeur, die beschikt over de hulp van eenige assistenten, te verkie zen is boven het huidige systeem. Er wordt gedacht aan een reorganisatie van den. geheelen gemeentelijken genees kundigen dienst, maar voor die liaar beslag krijgt, zal er wel weer een periode van 5 jaar om zijn Dr. De Bruin werd' mei algemeene stem men één stem was van onwaarde voor 5 jaar herbenoemd. Tegen het toestaan van de gelden voor den bouw van een garage voor het auto materiaal van den Gemeentelijken Reini gingsdienst, was nog al wat be/waar. Men achtte hot bedrag van f 10 000 voor oen eenvoudig gebouw wel wat hoog. In de Commissie voor G. W. zal nog even be keken worden, of er van die E 1(5.000 nog iets af kan. Én tevens zal worden nage gaan, of het werk aanbesteed of door G. W. in eigen beboer zal worden n.(ge voerd. Als G. W. voor het werk geen krachten buiten het corps nocdig heeft, voelt de wethouder voor G. W. veel voor eigen beheer. De houders van café's on café-restau rants zullen minder pcrsoneele belasting gaan betalen. Niemand in den raad had bezwaren fegeu het desbetreffend voorstel. Alleen was de heer Mak er niet lieele- maal zeker van, dat de geste van het ge meentebestuur van Scli'edain met ilea in druk van een te royale geste zal maken bij den minister van binnenland-che za ken en God. Staten Van de billijkheid van het voorstel was de heer Mak overtuigd als geen ander! De hoeren Slavenburg en mr. Van Velzee hebben blijkbaar met succes getraciht den heer Mak gerust to stollen. Als Ged. Staten, de wijziging goedkeuren, zal dus voortaan een café in de pcrsoneele belasting worden aancesla«en voor hot a/3 gedeelte van wat thans als grondslag geldt. Do besprekingen van bet voorstel van o- en W. om aan do H.A.V. Bank eoa strook grond van 55 M> aan de Gerrit Verboonstraat togen f 10,000 te verkoop en, kregen even een fel karakter. De lieer Hout man had in de opmerkingen, speciaal van den lieer Mak, critiek beluisterd zoowel op het gemeentebestuur en ambtenaren van G. W., als op de H.A.V. Bank. Do lieer Mak begon zijn beloog als volgt: „Ik wil mijn blijdschap er over uitspreken, mijnheer de voorzitter, dat het tijdstipi thans nabij schijnt, waarop aan een bla- mage, die Schiedam, en ook de H.A.V. Baiuk Lreft, een einde komt en op dat mooie punt van onze stad iets anders verrijst, dan wat er nu slaat." Hot is do toon, die do muziek maakt, zegt een Fransch spreekwoord en al heeft do heer Mak het ook niet zoo kwaad be doeld, zijn opmerkingen en de toon, waar op hij die maakte, waren niet goheri vrij van cenige agressieve kracht: De heer Stahlie maakte ook oen paar op merkingen, die aansloten bij die van den beer Mak en nadat de heer Houtman vrij scherp had geantwoord, was do bui weer overgedreven 1 De lieer Mak had hot ook' niet zoo kwaad bedoeld! Fen eigenaardig standpunt namen de R.K. in. bij bet voorstel van B. en W. om do subsidieregeling van 1931 voor de Ge- zondlicidskolonie's te bestendigen. De heer Van Vonderen wilde het beschikbare he- drag reserveeren, met uitsluiting van even tueel nog op te richten organisation. Toen do heer Van Vonderon zich overwonnen had verklaard, sprong de heer Steens op den bok en ging het wagentje van den heer Van Vonderon mennen. Maar hot is tenslotte toch vastgeloopen in het zandt Een voorstel om te handelen in den geest als do heer Van Vonderon had betoogd, werd verworpen met 1217 stemmen. Mot 7 R.K. stemden 4 soc. dem. en de heer Co-llé voor het onjuiste voorstel. Do heer mr. Van Veizen hield zich aan het voorstel van B. en W.. De R.K. meenen, dat voor R.K. zwakke kindertjes specifiek R.K. vacantiekolonies noodig zijn; sbe! nu, dat de Prot.. Chr. of soc.-dem. voor liuri kinderen iets derge lijks brool noolig cotxl'cclen, dan zouden die vereenigingen uitgesloten worden van een gemeentelijke subsidie. Wij zijn geen voorstanders vau zooveel godndten en rich tingen, zooveel scholen, sporfvereeniginqen. vacantiekolonie's, enz. Maar als men, zoo als de R.K. doen, rechten voor zich zelf opeischt, moet men zoo billijk zijn die ook aan anderen te gunnen! De interpellatie van -n heer Hoogendam over de distributie vr onvermengde mar garine via den winkelstand, heeft dit re sultaat gehad, dat oen motie aan B. en W. is gezonden om prae advies. In die motie worden B. en W. uitgenoodigil een rege ling te treffen, waardoor do distributie van overmengde margarine in handen wordt gelegd van hen, die daarvoor in aanmer king komen. Hoe dat prae advies zal zijn, heeft de heer Dinkelaar reeds gezegd: afwijzend! Maar voor don hoer Hoogendam zat er niet veel anders op dan de plank, hem door den heer Steens toegestoken, te ge bruiken om het leven van de motie nog een tijdje te redden. Was de motie gister avond in stemming gekomen liet was reeds haif 7 geworden ze zou na de* bestrijding van wethouder Dinkelaar, zeer vermoedelijk verworpen zijn. De heer Fronav, die den geheelen mid dag gezwegen had, mengde zich in het in terpellatie-debat en wilde een verklaring afleggen. Hij kwam echter niet verder dan de medcckeling, dat hij geen communist meer is, want de voorzitter stond niet toe, dat de beer Frermy op een door hem gekozen tijdstip een verklaring ging afleg gen! D!o zaak is dus uitgesteld, vermoede lijk tot de algemeene beschouwingen over de beerootinu 1934! Rijk en gemeente. Een brochure van mr. V. Sickenga. Bij Gcbrs. van Roortwijk is eon bro chure verschenen van de hand van mr. V. Sickenga, secretaris cmzer gemeente, waarin deze behandelt de verhouding tus schen het rijk en dp gemeenten, in ver band' met de voorgesteldo korting op de uiikeeringpn uit het gemeen te fcinds en de nicuve regeling van de rijksbijdrage in de werkt Qiosheidslasten. Benoeming ouderlingen Gcref. Kerk. De hoeren L. Verzendaal en P. van Si i!maaitrnsdijk hebben ontheffing ver zocht van hun benoeming tot ouderling der Geref. Kerk. In hun plaatsen zijn nu overeenkomstig den uitslag van de verkie zing van ambtsdragers op Maandag 6 Nov. j.l. door de manslidmaten, tot ouder lingen bencemd' de hoeren J. Dijkhuizen en P. A. Wiersinga Van een steiger gevallen. Hedenmorgen, jirst toen er geschaft zooi worden, is de 18-jarige A. S. uit Rotter dam, van een z.g. sehriksfeiger aan een in aanbouw zijnd pand aan don RoUor- damsohen dijk gevallen. Een schrik steiger bevindt zich onder den werkstoiger en wordt in den regel niet gebruikt. De jongen werd op last van een dok ter por politie brancard' naar het zieken huis overgebracht. Vermoedelijk heeft hij inwendige kwetsuren opgeioopem Over de oorzaak vim het ongeval kon hij nog niet worden gehooid. Al xveer! Meir verzoekt ons plaatsing van liet volgende: Al weer nadert hot Sint Nicodaasfoest en al weer koimt het bestuur van de Schi-edamsche vereeniging tot bescherming vau zuigelingen er mededeoliing van daan, dat het ook dit jaar z'n gewone St. Nico laasodieelc zml doen houden. Ondanks alle zorgen van dan tijd, moot er ter eorc van St. Nicolaas oen Ideiniig- heid voor den zuigeling overschieten. Onthoud1 dan dag: de collecte zal plaats vinden op Zaterdag 28 November. Er kount dus weer oen collecte en wat fijn. Want hot is tot bescherming van de kleinste en meest hulpbehoevende monscli- jes. Daar wil ieder nog wel een. offertje aan. bre-igem. En de jonge menschon (boven 1G jaar) gi.e up 2b' November behulpzaam willen wezen bij de collecte (we holibrin er o zooveel noodig) kunnen zicli aanmelden bij een der bestuursleden R. It. M. Geerders, voorzitter, Voonlamit- strnat 2. Mevr. 0. J. M. IL Coinijn—Smul ders, Tuinkan IS. Mevr. IloiogcndijkDe Groot, Tuinkan 74. Mevr. A. O. J. P. Dirkzwagerv. d. Schalk, Nieuwe Haven 151. Mevr. A. SchutVis, Willem de Zwij- gorlaan 8. Mevr. C. J. dein DcierValk, Graaf Floa'isstrnat 78. Mevr. A. Wisboom, ponningmoesteresse, Amalia v. Salinsstrant Ga. II. 0. v. d. Btrcek, Willem de Zwijger- laan 28. P. do Bruin, secretaris, Burgem. Knappertlamn 204b. Drietal. Onze oud-stadgenoot, de heer C. Hout man, thans hulppred ker te Enschedé, staat op net drietal voor het beroep van een prcl'karit bij de Geref. kerk te Lemele- Lemelerveld. C.H. Jongerengroep. Woensdag 29 November a.s. spreekt het Tweede Kamerlid -J. Bakker, voor do G.II. Jein geren groep in gebouw Irene over het onderwerp: De wereldrevolutie cin de toe stand hier te lande. Tooncclvoorstelling. De R.K. Schiodamsche Too.neelclub geeft Vrijdag a.s, in Musis Sacrum een liefdadig heid suitvoeriiig ten bate vau de Katholieke KmdcruiUending. Opgevoerd zal worden: Do Privé secretaresse door A. den Hertog. 0p dezen openingsavond van den Twee den Amslcrdamscheu Zesdaagsdien wieler wedstrijd heersdhte rondom on in het R. .A 1. gebouw een gezellige drukte. Daar buiten, brachteu de trams de toeschouwers naar Zuid auto's en taxi's reden af en aan. Iedereen wilde zooi gauw mogelijk bin nen zijn in de hoop dat de temperatuur daar beter zou zijn dan buiten. De ver keerspolitie had alles uitstekend geregeld, terwijl degenen, die van een kaart voorzien waren, door een aparten toegang in het gebouw konden komen. Van acht uur af stroomde het R. A. I. ge bouw vol. Langzaam vulden de tribunes [Met Wals aam d>en kop vertrok hefi eerste pcleton !na het schot van" - die la Mar voor do voorbeieidingsroMm Precies elf uur gaf de filmster Er. Boa het tweede schot en daarmede vertrokken; de koppels op de lange reis valn 145 Uur Onmiddellijk werd er een aear scherp tempo ingezet. Van Oors leidde ua öankra minuten de eerste uitlooppoging, die Z succes had. Giiimbretiero ging er daarna tu« uit. Een wilde jacht ontspon zich r dra lagen de Frainsclien een lul\ Pijnenburg Causerie over Spanje. Vrijdag a.s. zal de heer D. W. A. v. d. Kemp, leeraar in het Spiansch, voor do afdeeling Schiedam van den Nat Rond van Hamlet-- en Kantoorbedienden Mercuries, in Excelsior, achter de Amstelbrom een le zing ine! lichtbeelden houden over Spanje. Filmvoorstelling. In Gebouw EondraJit wordt Dinsdag a.s. do film 'Barmhartigheid" van de Voroeni- giiig Hot Hoogelantl vertoond. Orgelbespeling. De organist van do Juliana kerk, do heer "W. A, Houtman, zal Donderdagavond een orgelconcert geven. Op bet program staan verken van J. S. Bach, J. L. Krebs, Fr. Liszt, Alex. Guilmant en S. Karg— Elert. Wan „gevonden inattcn. Pc heer H. J. v. d. Stoon, Broersveld! 16G, heeft 'ons meegedeeld, dat zijn doch tertje van 12 ja ar aangezien wordt voor het meisje, dat Woensdag in de Lange Kerkstraat een paar matten „vond", die naar huis werden meegenomen. We heb ben er geen bezwaar tegen te verklaren, dat niet deze jongedame zich de matten beeft toegeëigend. Auto te water. Gisteravond had iemand zijn two-seater aan het begin van dén Bnitenhavenwcg, bij het Koemarktplein, neergezet, mot den motor op de eerste versnelling. Terwijl de automobilist binnen was, is zijn auto er van door gegaan de weg ter plaatse helt vrij sterk en is in do Buitenhaven terecht gekomen. Met een kraanwagen is de auto weer op het droge gehaaid. Zij was aan de rechterzijde aan spatbord en treeplank licht beschaddigd, ten gevolge van een botsing mot een duc-dalf. Pandora. Als eerste film gaat ditmaal „Dirigible", een interessante film, waarbij vooraf een kijkje wordt gegeven op Amerika's lucht schepen, terwijl men ook oen dezer ge vaarten op zijn reis naar de Zuidpool tij dens een storm ziet doormidlen breken cri vergaan. Maar de Zuidpoolreis wordt doorgezet, thans per schip, voorzien van twee vliegtuigen. Vanaf de basis wordt met een dezer vliegtuig een poging gewaagd de pool te bereiken, waarin men slaagt, doch ais dan getracht wordt in do witte eenzaamheid te landen, slaat het vliegtuig over den kop en wordt vernield. Dan volgt de ontzettende tocht der vier lotgenocten om hun basis terug te vinden, waarin zo niet stagen en waarbij twee hunner de el lende niet kunnen doorstaan. Doch dan komt redding, als een luchtschip, door de Amerikaansche regeering tot opsporing uitgezonden, de beide overlevenden weet te ontdekken en hen oppikt. Behalve dat bij deze film de spanning niet ontbreekt, zich en op het middenterrein zochten de eersiaankornenden de beste staanptaalsjes. Overigens verliep alles in de grootste or de, wat voor een belangrijk doe! te danken was aan het nummeren der zitplaatsen. ünder de gasten merkten wij de volgende autoriteiten op: Mr. van Tliiel, off dier van justitie te Amsterdam va-sohiliende gemeen teraadslcJen van Amsterdam en diverse hooiden van diensten der gemeente, ver tegenwoordigers van verschillende gezant schappen en consulatende h-cenen dr. Meu- rer, van Pareren en Cramer namens den A.B.L.O., de heeren v. d. Berg, van IIol- kema en Wagener namens het NeJerlandsdh Sportpaik, voorts tal van artisten en figu ren uit de loaneel-, operet'o- en filmwereld Jan Sluijters, B. van Vlijmen. Cor Ruijtej Louis dc Bree, Kommer Kleijn. Albert van Dalsum, Defresne. Willem Ilunsehe en vele anderen. Ook de" voorzitter van de ver eeniging De Nederlandsche Dagbladpers de heer -T. W. Honny, alsmede de voorzitter van de vereeniging do N-ederlaridsche Sport pers Jhr. J. Feith, bevonden zich onder de aanwezigen. Om ongeveer half 9 werd met liet eerste nummer bezonnen, oen komisch nummer, daar dc oude velocipedes met haar berij ders aantraden. Daarna volgde een rit voor veteranen op nieuwe en meer moierne karretjes. En daarmede was men aan het voorprogramma genaderd en vond een der series van don internationalen sprimwed- strijd voor amateurs plaats. liet programma was zeer onduidelijk en ook de speaker maakte do aandachtige kij kers niet veel wijzer. Ecnig.e nadere ver klaringen omtrent deze voorwedstrijden hadden wel op hun plaats geweest. Het bleek tenslotte dat Amsterdam den drie- sledenwedstrijd Amsterdam-Den Haag-Rot- terdam had gewonnen, waarvoor de band als loflied ..De Watergeus lag voor den Briel" speelde, bij gebiek aan oen specifiek Amsteidamsch overwinningslied. Aan den internationalen sprintwedstrijd1 namen deel Merkons (Duitsahland), TJlridh (Frankrijk), Andersen (Denemarken), v/m der Linden, van Dijk en Beukers (allen Ne derland). Do Haarlemmer van Dijk kwam in een der bochten dusdanig te vallen, dat hij van verdere deelneming dezen avond moest afzien. Deze wedstrijd bestond overigens uit twee matches a frois, buitenlanders en Nederlanders afzonderlijk, 3 matohes 5. deux, waarvan die tusschen van Dijk en Merkens moest vervallen, een internatio nalo puntenwedstrijd over 30 ronden met elke tien ronden een klassement en ten slotte een internationale recordrit over een ronde tegen het horloge met vliegenden start mot twee voorbcrcidingsronden De totaal uitslag luidt: 1. Merkens (Duitschland1) 9 punten. 2. Ulrich 7 punten. 3, Fan der Linden G punten. 4. Beukers 5 punten. 5 Ander,-ui 3 punten. Nadat P. Spruijt Blokker, de Amsterdam- sche wereldduurrecordh ouder onder ap plaus een eerercindje had' gemaakt, ver schenen de eerste Zesdagonratmers op de baan om zich in den resteeronden tijd nog oven i'n to rijden. De start. Eenige minuten voor elf stolden de ren ners zich voor den start op. Onze populaire tooinioedsp eetster Fientje de la Mar zou het eerste startschot lossen en oön hartelijk applaus verwelkomde haar. I ronde voor. Midden iin deze felle eerste jacht ge beurden er enkele ongelukjes. Pijnenburg valt. Pijnenburg viel in oen der bochten «ni moest de baan verlaten. De goueesliedn constateerde een vermoedelijke sleutelbeen- breuk, waarop hot favorieten koppel voor- loopig uit de baan werd gönomen en F uur neutralisatie kreeg. Dit wekte alge meen teleurstelling en ö'lceea hoopte, dat d'it -ongeval nog een gunstige wending zou krijgen. Met spanning wachtte men d'e na dere mededeehngein van den genceshedit af. Eein tweede ongeval vond mot den Lim burger Muller plaats, doch dit was minder ernstig on spoedig zat Muller weer in da baan. Intusschein hadden, de jachten onafge broken voortgeduurd'. Om half- twaalf worden de eerste zea klassementssprints verreden. Midden tusschen do jachten warden de sprints genoteerd1. Hot veld lag geheel door elkaar dn ilie'nsloile was er geen touw meer aan vast to knoopcu welk koppel de leiding had. Al was bat opmerkelijk, dat vooral Fan Egmond en Fan Nek veel puntjes binnensleepten. Tusschen d'e 3e en de 4e klassement- sprints wederom een val van een der remr nors, ditmaal was het do Italiaan. Bres* ciani die togén de hoorton leuning op hief! middenterrein aan vloog. Fc rloopig werd door do verwondingen van Biresciani aan het Italiaanscbe koppel eon kwartier neutralisatie gegeven. Inlusscben is het eerste uur van don wedstrijd verstreken en zijn er niet min der dan 48.360 K.M. afgelegd, wel een bewijs, hoe er tijd'ens het eerste uur got jaagd is. Alle geblesseerde renners waren inmid dels weer in de baan gekomen, terwijl om ongeveer half 2 Pijnenburg zijn kop- pelgenoot VFals afloste en daarmede te kennen gaf niet op te willen geven. 'Of bij echter door zijn val zich geheel z!at kunnen geven, moeten zijn prestaties hx de volgende dagen uitwijzen. Na de klassementsprints van 2 uur, die ongeveer half 3 waren beëindigd, ge beurde er niets bizonders meer. In het vierdO en in het vijfde uur war ren respectievelijk afgelegd1 38 G78 KAL en 381.80 KAL De neutralisatie. Bij d'e neutralisatie hedenmorgen 6 uur was de stand dus als volgt: Aan Jen kop: 1. GuimbrerièroBrad- eardo, 30 punten; 2. Braspennïnx—J. van Kempen, 22 punten. Met 2 ronden achterstand3. Ridhli Büliler, 32 punten; 4. Slantsvan Hook, 21 punten; 5. Adam—De VFolf, 9 pun ten. Met 3 ronden achterstand: 6. Fan Eg- mond—Fan Nek, 30 punten7. Pijnenburg Wals, 21 punten8. Aerts—Loncke, IS punten; 9. GuerraBrcsciana, 9 punten j 10 Fiuggen—Muller, 1 punt. 'Op 4 ronden achterstand: 11. Raus oh! Tlurtgcn, 0 punten. Met 5 ronden achterstand: '12, Fan 'Oeis—Falenlijn, 10 punten. Met 6 ronden achterstand13. Fan HoutRichard, 0 punten. geeft zij een schat van natuuropnamen. Na de pauze verschijnt Buster Kenton op het witte doek en wel in „De phikn- throop", waarin hij als millionair de achterbuurt-jeugd' van New-York tracht te hervormen, Dat hem dit niet zóó maar gelukt, is te begrijpen, en dat er zich heel wat kluchtige momenten voordoen, daar voor weet de vertolker van de hoofd rol wol te zorgen. Politienieuws. Aan liet hoofd bureau van politie zijn inlichtingen te bekomen omtrent oen al daar gedeponeerde schakelarmband van Indisch goud, welke ongeveer 3 maanden geleden hier ter stede word gevonden. Een stadgenoot heeft weer eens een. brief van den Spaansclien schatgraver ont vangen. Ten inadeelo van F, J. M. S. is een rij!- -* iSmMUt*Ê&*yait t

Schiedamsche Courant | 1933 | | pagina 6