SCH1EDAMSCHE COURANT HA1 IS VAN DE No. 47 BIJVOEGSEL VAN DE SCHIEPAMSCHE COURANT VAN 25 NOV. 1933. door II. A, IL MARCUS. IK En was op een warmen Julidag de nieuwe huisknecht druk bezig in hotel Meerzicht. Om te beginnen had hij de schoenen, die vaar de deuren Morden, na ze met krijt genummerd te hebben;, naar de bijkeuken moeten brengen en daar les in poetsen gekregen van Resi, het wasclimeisje. Daar na moest liij 'het terras aanvegen, ware men liet moouio uitzicht over het meer had. en d.e tafels en stoelen, die nat van dauw waren, diogen;, de grooto zcnneparasols opzetten, en eindelijk aan de dikke linde, die op tien weg b ijliet trapje van het terras stond, een karton ophangen met: ,!,Ver- scilio aardbeien met "'"groom" erop. Dat was am do vele wandelaars t< .okken op liet terras te ko men ruMen en wat te gebruiken. Ilansi had er zelf wei zin in. a! was het nog zoo vroeg in den morgen. Nu, hij kreeg.volop jgMogenlioid ervan te smullen, want Fjpau llespi deed niets liever dan verwennen. Vaak gal ze Hansi en haai- dochtertje Heitli een hord met iets lekkers, ze zochten dan een hoekje in de gelagkamer uit en lepelden tiaar om liet (hardst het hord leeg. Nadat het terras geveegd was, moes'en de petu nia's- in do hakkel langs de eetzaal hego'en wor den en ook de oleanders, die aan weerszijden van don holeling'ang stonden en die zoowaar bloem knoppen droegen. Ën dan aan het (harken van het grint op do paden. Wanneer de gasten van hun kamers waren en aan imt ontbijt zaten, moest 'hij de trappen vegen. Rij was zóó veidiept iu dit voor hem ongewoon werkje, dat hij schrok, toen een van de dames- gasten wat togen hem zei, Ze sprak .een laai, die hij) niet verslond; van verwarring hield' hij het blik sc'hec-f, zoo lat al het opgeveegde slof weer er aT gleed en hij opnieuw kon beginnen Jlij kon niet zoo maar alles op zijn gemak doen. want elk oogenblifc was liet: ,.llansi moet naar het dorp boodschappen halen". ,.IIansii, ga Paar hel post- bantod' om de post, die met de postauto juist is aangekomen, voor hotel Meorzielhl op te vragen". Dan weer dis, dan weer dat. Tegen den middag kwam er altijd een straffe wind over de helling aanzetten, die door de dorpsstraat floot. ITansi moest dan zorgen, dat allo luiken, ramen en deuren aan den windkant vast zaten en er geen ongelukken kwamen. Leukst was het, wanneer er gasten abga- hnnld moesten worden. Dan rood' iiij fier om ie trek'kar den hellenden weg af naar dial 'halteplaats. van de postauto. Als het karretje eenmaal >op gang was, wipte Hansi er zijdelings op en dan was het maar een kweMie van goed sturen met den trekboom en verder ging je van zalf. Als do passagiers uitstapten laadde do chauffeur hun bagage op de trokkar. Vaak was liet een zware vracht, maar Resi, die kalmer achteraan gekomen was', hielp duwen en vaak legde ook Ileidi haar kleine hand naast die van Hansi om mee te tnekken. Heidi was een lief meisje en Ilansi wist dan ook niets beters te doen, dan de twee jonge, gckoit- wiekte kraaien, die Peter van hun nest, (halverwege de Alm voor zijn broertje had meegebracht aan Ileidi cadeau te doen. Ze maakten een nest voor do vogels tegen het wascbhok aan, meteen mooie, breede, zelf gemaakte uitvliogplank ervoor, llier zaleu de twde vogels', die ze Max en Moiritz noemden, dicht tegen elkaar aan, zich te koes teren iu de zou knipperend met hun glinste rende kraaloogjes naar boven naar al die mon- isehengezichten' die over hel terras (heen gin gen em naai ze te kijken. Want joch. vliegen1 zonden ze immer.-, niet. alleen maar fladderen; xooilra ze eenmaal op den oud' (ereclit geko men- waren, konden ze niet meer omhoog ko men, alleen maar wat huppen door het weiland. Bij tic dozijnen werkjes, die Ilansi te doen had, kwam nu nog liet verzorgen van. zijn vogels), maar dat deed hij met plezier. Zoo 'verstreken de dagen en Hansi was heelomaal thuis in zijn werk en had Piet best naar zijn, zin. Op een avond legen zonsondergang had' Max zeilende op zijn vleugels, don top van .een popu lier bereikt die lager dan het hot.el, aan de beek' stond Moritz1 had het ook geprobeerd, maar hij was halverwege zijn vlucht op het weiland neergezakt en verder naar hen oden gehipt en eindelijk na veel gefladder, was hij een paar meter boven don grond in de lieeMers aan don. voel van den populier gekomen. Hansi had Moritz gauw genoeg ,e pakken en hij dreef hem voor zirli uit dj© (helling op. die Moritz met dwaze sprongetjes ophupte. onderwijl druk: ./.ka, ka" roe pend Toen Moritz veilig in zijn hok zat. met do naehl.shiiling ervoor moest' Ilansi don Imogen boom inklimmen. Hij kon zich niet zoover op den dunnen tak wagon, dat hij Max kon bereiken, geen noodh kicld zich met de eenc hand stevig vast en mot de andere schudde l'jf zóó org aai den tak, waarop Max zat, dat die zich niet hou den kon en op oen iagoren tak terecht kwam mot oen verontwaardigd: ka-ka-ka". Hansi schoof voorzichtig vooruit, strekte zijn arm en had den Ia K n :r-b ..ad 2)

Schiedamsche Courant | 1933 | | pagina 3