I De korting op de Indische pensioenen. WABouiflianSCI's Piano-en Orgelhandel Singel 114-116, SCHAATSEN NOOITOEDAGT v.MILAAN N.V. Dooi Het 20-jarig bestaan van D.O.K. SCHIEDAM Te!, 68871. BINNENLAND. Vrijz.-Godsdienstige Prediking. Ds. E. D. SPELBERG, 0MUUÜENDE GEMEENTEN. Haringvisscherij. Open brief aan ir. Mussert. Minister Colijn aan het woord. Nog geen beslissing. Het kabinet eenstemmig. Een integreerend deel van de regeeringspoiitiek. Waterstaat. GEMENGD NIEUWS. INGEZONDEN. J IJSGD. Maar liefc gaat weer vriezen,! Het weerbericht van gisteren voorspeldo den schaatsenrijders niet veel goeds en in derdaad is bet gisteravond roecis gaan dooien. Maar de teleurstelling zal spoedig ver dwenen zijn, als men morgen weer kan rijden. En eaarop bestaat alle kans, ge zien het gewone en o-ok het buïlenJand- sche weerbericht van vandaagDe lucht is liedenmidi lag weer geheel blauw. •Op de Poldervaart is gistermiddag druk gereden. Er waren eenige wakken, maar de ijswacht van de S.R B. heeft weer prachtig werk gedaan, waardoor het ge vaar aanmerkelijk werd verminderd. Ge lukkig heeft do S.R.B. alleen hulp moeten verkenen bij niet erndige kwetsuren. Met een verbandje was meestal de zaak ver holpon. liet bestuur van de S.IJ.V. moet actief zijn; dat is hedenmorgen weer gebleken, "want in den afgeloopen nacht is heel wat water weageloopen. In het euvel is van daag voorzien. Door den invallenden dooi zijn in den afgeloopen nacht in verscheidene panden de waterleidingbuizen gespiongen. Een nieuwe ijsvcrecniging? Naar we vernemen worden pogingen aan gewend om tot de oprichting van een ijs- .veteeniging te komen, die onafhankelijk zal zijn van de gemeente. Het is de bedoeling een terrein te huren, waarover men do volle beschikking heeft, zoodat men zal ktwnen beslissen, wanneer men het water wil toelaten, zonder van iemand afhanke lijk te zijn. Er wordtt zelfs gedacht aan een kunstijs baan, zooals men die b.v. in Delft heeft en die ontstaat door tijdens vriezend weer op een effen oppervlak water to sproeien, dat oogenblikkelijk verandert in ijs. Op die manier heeft men slechts enkele centi meters dik ijs noodig, omdat het op den grond rust Een complex tennisbanen zou voor zoo'n kunstijsbaan b.v. zeer geschikt zijn. Geslaagd, Voor het te Rotterdam gehouden examen van de Kon. Erkende Vereeniging van Leeraren in Stenografie en Macliineschrij- vcn zijn geslaagd voor kantoorstenograaf in de Engelsobe taal en voor de Neder- landscche taai (ISO l.g. per min.) mej. M. Montfoort en voor kantoorstenograaf Ned. taal (165 l.g. per min.) de heer Z. Noo- men, van Kethel, beide leerlingen van In stituut Harm. Sporiiondsenbad. Do vergadering, waarin mr. J. A. G. Rierenbroodspot zou spreken over het Schiedamsche Sportfondsen bad, is gister avond' niet doorgecaan. De feestviering. Het vierde lustrum van de Chr. Gymnas tiek Vereeniging D. 0. K. zat gevierd wor den met een herdenkingsavond op Dinsdag 19 December in de zaal van don R. K. V olksbond, een fcestuitc oering, die waar schijnlijk Donderdag 18 Januari a.s. in de Passage-Li os coop zal worden gegeven en waaraan zoowel 1- en S-jaiigen zullen deel nemen als „de oude heeren": de seniorcn- afdeeling en intieme feestavonden voor de leden, die zijn vastgesteld op 21 Januari voor leden van G tot en met 10 jaar; 7 Fe bruari van 11 tot en mot 11 jaar; 22 Fe bruari van 15 tot en met 10 jaar en ver moedelijk op 7 Maart \oor do dames, lie-e- ren-senioren en heerenledcn. Overplaatsing. In verband niet het voltrek van mej. J, F. Wapenaar, die met ingang van 1 Januari a.s. benoemd is als onderwijzeres te Hille- gersberg, is aan school 11 een vacature ont staan. Voorgesteld wordt daarin te voorzien door overplaatsing "au mej. A. M Verveen van school B2 aan de Zwirtewanlscho- straat. Het zal, nu deze oplossing mosclijk is, niet noodig zijn den heer L. Sehilpor- oord, onderwijzer aan school H over to plaatsen. Zoo men weet is over dezo mo gelijkheid in den raad gesproken. Winferlczing V. C. J. B, Hedenavond worll in het bijgebouw van de kerk van den No.!. Prot. Bond de derdo whiterlczing van den V.C.J.B. gehouden. De heer P. Smits, theologisch candi- daat, zal spreken over; Individu en ge meen sciiap. Een krasse baas. Niettegenstaande J. K., die gisteren op zoo'n zonderlinge manier in de Wiihel- minahaven werd aangetroffen, 79 jaar is, schijnt hij toch nog over een goede con stitutie-te beschikken, want vandaag heeft hij het Gemeenteziekenhuis reeds kunnen verlaten, om naar het St. Liduinagesticht terug te keeren. K. zegt zich in het geheel niet te her inneren hoe hij in het water van de Wil- helminaliaven is terecht gekomen. RADIO. Niet alleen technisch, maar ook in mu zikale weergave het beste der wereld markt bij; Vraagt inlichtingen demonstratie -zonder verplichting. binnengclocpcn. Daarcm zal ook tegen hen geen strafvervolging worden ingesteld. Benoeming ouderlingen Geref. Kerk. In do plaats van de heeren Kt van Til- hoirg en P. van Sintmaartensd'ïjk, die ont heffing hebben gevraagd van hun beiicte- ming tot ouderling der Geref. Kerk, zijn thans gekcaan de heeren IJ. Planken en AI. Vroeg! i. Ter vervanging van den heer Verzendn.il, die eveneens ontheffing heeft gevraagd1, is door den kerkeraad als ouder ling aangewezen d'e hoer J. Dijkhuizen. School A3 viert Sint-Nicolaasfeest. Dinsdagmiddag en Woensdagmorgen heeft de O.L. school A3, hoofd de heer D. Hoek, Sint Nicolaasfeest gevierd. Voor de kleintjes kwam Sint, vergezeld van zijn trouwen Piet, Dinsdagmiddag in de gym nastiekzaal van de school. Na een uurtje op school vertoefd te hebben en nadat hij zich met de kinderen had laten foto grafeeren, vertrok de Sint weer, maar niet, zonder de kleintjes, die hem opgewekt toe gezongen hadden, verblijd te hebben met speelgoed en lekkers. Woensdagmorgen was het feest zoowel voor grooten als kleinen. Het echtpaar Peersvan Bochove vertoonde de poppen kast, tot groote vreugde van alle toesehou- wertjes. Daar de Sint den vorigen dag nog een en ander had achterge'aten, werden alle kinderen nogmaals getrakteerd. Ook nu weer was de fotograaf aanwezig en de kinderen werden om de poppenkast ge groepeerd, gekiekt. Het schoolfeest is uitstekend geslaagd. Politienieuws. Door den heihaas E. N. uit Rotterdam is bij de politie aangifte gedaan van dief stal van 6 mud kolen, die bij een hei machine aan de Westerkade zijn weggeno men. In verband hiermee heeft de politie drie personen aangehouden, die bekenden de kolen te hebben ontvreemd. De kolen zijn in beslag genomen. Gistermiddag is de 21-jarige J. v. H., wo nende aan de 's-GrJlesundestraai, achter de Stationstraat op het ijs achterover go vallen. Hij bleef bewusteloos liggen. Een lid van het Roode Kruis en een burger heb ben hem op een ladder binnengedragen in de rijwielzaak van K. aan de Lorentzlaan waar een dokter den man onderzocht. Ver moedelijk heeft hij bij zijn val de wervel kolom gekneusd. Hij is op den ladder naar huis vervoerd. Gistermorgen bracht de chauffeur R. van den autolmsdienst v. d. Ende een jongen aan den politiepost Buitenhavenweg, die op den Rotterdamschen dijk, liggende naast zijn rijwiel werd aangetroffen. Het bleek te zijn de 14-jarige K. v. H. uit Rotterdam De jongen, die aan het gelaat verwond was, was geheel versuft en kon geen verklaring geven omtrent het gebeurde. Gisteravond deed de heer K. aangifte bij de politie, dat zijn luxe auto, die hij op den Rotterdamschen dijk had neergezet, was gestolen. Hedenmorgen vond de politie de vermiste auto terug in de Riddevkerk- schestraat. 1 VAN Ncilcrl, Fabrikaat. HOOGSTRAAT 95-97. Te). 63252. I AGENDA. Schiedam. Pandora, Hoogstraat. Filmvoorstelling. 7 Dec. Harmonie, 3 uur. St. Nicolaasfeest Geheelonth kinderkoor De Blijde Jeugd. 7 Dec. Vereenigingslokaal, 8 uur. Feest avond Vereen, tot bevordering van de belangen der Ned. Herv. Kerk. 7 Dec, Valksgebouw, 8 u. Filmvoorstelling Kulile Wampe. 7 Dec. Bijgebouw kerk Westvest, 8 uur. 8e Winterlo/ing V.C.J.B. Spreker P. SmitsInd'vjdu en gemeen schap. 7, 3, 9 en 10 Dec Musis Sacrum. Pluim- veetentoonstelling Nieuw Leven. 9 Dec, Geb. Eendracht, N. Scliied. Tooneel- vereenigmg. 2 uur. S' Nicolaas feest; 8 u. Uitvoering. 9 Dec. Bovenzaal Amstelbron, 3 uur. Gru- no Yoordrachtenwedstrijd. 9 Dec. Verkooplokaal. St Nicolaasfeest Schied. Mondharmonica vereeni ging „Vriendenkring". Rotterdam. Capital, 2.15 u, 8.15 u. De witte non. Cïty, 2.15 u. 7 u. 9.30 u. De witte naa Grand, 2 u. 7 u. 9.15 u. Eiia Lied geht urn die Welt. Lumière, 2.15 u. 7.15 u. 9.15 u De Rotel- kexning; Drie man in een boot. Lux or, 7.30 u. 9.30 u. Der Zarewitseh. Olympia, 7 u. 9.15 u. De geheimzinnige misdaad. Prinses, 2.15 u. 8.15 u. Het teeken des Kruises; Van alles en nog wat. Royal, 2.15 u. 7.15 u. 9.15 u The way to love. Studio '32. 2 u. 7 u. 9.15 u. Parijs danst. Thalia 2.15 u. 7 u. 9.15 u. Nachtclub Madonna. IJssport. Gistermiddag is de ijsbaan geopend en velen hebben daarvan een dankbaar ge bruik gemaakt, 's Middags en 's avonds is er druk gereden. Over de Vtnardingschc vaart waren 's middags honderden Westlanders geko men om do bekende ijsniopi>eu. In den loop van tien middag zijn plotseling een viertal schuiten begonnen het ijs in hot midden te breken, wat natuurlijk ook langs de kanten' niet zonder uitwerking bleef, zoodat het voor do vele rijders en rijdsters levensgevaarlijk was terug te koeren. Het voorste gedeelte van de Vaart is toen dadelijk door de politie ontruimd en do mensehen. werden aangeraden per spoor terug te keeren. Velen echter waagden het toch nog over do losliggende rjsbrok- ken per schaats terug te keeren en geluk kig is djt zonder ongelukkon afgeloopen. Vulcaanhaven. In do Vulcaanhaven zijn binnengekomen de schepen Borée om 3000 ton kolen te laden en Scheer om 2500 ton kolen to bunkeren. Bevolking. De bevolking op 1 Januari bedroeg in onze gemeente 28.570 en op 1 December ƒ.1. 28.873. Het aantal huwelijken in Ja nuari bedroeg 17 en de vermeerdering door geboorte in November 42. Kerk Netl, t'ioL Bon i - WosLvr-i Zondag 10 December a.s halfell ilerv. Pred. te Nijmegen. VLAARDINGEN. In beslag genomea voorraden weer vrijgegeven. De laatste dagen zijn in verscheidene ha venplaatsen van ons land partijen haring aangevoerd, niettegenstaande dë minister van economische zaken bepaald had, dat met ingang van 5 dezer de aanvoer van haring verboden was. Deze partijen werden in beslag genomen, en in afwachting van de rechterlijke beslissing opgeslagen. Thans heeft de minister van economische zaken echter bepaald, dat de in beslag genomen partijen weer vrijgegeven konden worden. De betrokken vissohers hadden voor het overige aan al htm verplichtingen, voort vloeiende uit de haring.-tennregeling, vol daan en het was aannemelijk, dat zij buiten bun schuld enkele dagen te laat waren Van het Nat. Jongeren Verbond. De algemeen voorzitter van het Natio naal Jongeren Verbond heeft een open brief gericht aan ir. A. A. Mussert, algemeen leider der Nationaal So\ Beweging in Ne derland. In dezen brief spreekt de schr. een ern stig wantrouwen, uit jegens de beweging van ir. Mussert, v.n.l. wat betreft de rech ten van, oprechte liefde voor en princi- pieele trouw aan het huis van Oranje. De geest van uw beweging ton op zichte van Oranje, aldus do brief, komt trouwens 'duidelijk tot uiting op pagina 23 van het Nat. Sos, program: de minister president „heeft do hoogste, werkelijk re geer® nde.persoon, te zijn, die den algemee- nen zedelijken en redelijken wil in zich heeft, die in de natie loefi". Voor ons is en blijft het Huis van Oranje en niet een minister-president de drager van dezen wil, terwijl gij, niet slechts staatkundig, maar ook in den hoog er en. zedelijken zin den koning door den minister-president wensclit te vervangen. Trouwens, indien het anders ware en gij, dientengevolge, bereid zoudt worden gevonden do hovenhestreten beginselen uit uw staatsleer te schrappen, zou daardoor het voor uw beweging essentïeele „Füh- rer-principe" komen te vervallen en uw beweging ophouden zich met recht als de Nationaal Socialistische Beweging in Nederland aan te dienen. De ondcrwijsbezuiuigingcn te Amsterdam. in de gisteravond1 gehouden vergadering van den Amsterdamschen gemeenteraad is gestemd over de verschillende voorstellen, ingediend bij hoofdstuk VIII (Onderwijs). Een voorstcl-Weiss tot. opheffing van het openbaar voorbereidend onderwijs word verworpen met 41 tegen 3 stemmen. Hierna werd' een voorstel van den zelf den voorsteller om over te gaan tot ophef fing van het bizonder voorbereidend on derwijs ingetrokken. Een voordracht tot verhooging der schoolgelden bij het lager onderwijs en huishoudscholen, werd' aangenomen met 24 tegen 20 stemmen. Een voorstcf-Toornslra tot handhaving van het tegenwoordig maximum aantal leerlingen per klas bij het lager onderwijs werd' verworpen met 24 tegen 20 stemmen. Een voorstel-Toornstra tot handhaving van het thans geldende aantal lesuren voor lichamelijke opvoeding, werd' verwor pen met 24 tegen 20 stemmen. Een voorstel van het zelfde lid tot hand having van het handwerkonderwijs op do lagere schalen in den huidigen vorm, werd eveneens verworpen met.24 tegen. 20 stem men. Een voordracht tot opheffing van het tweede leerjaar en afschaffing van het Fransch op de scholen met voortgezet lager onderwijs, werd aangenomen met 24 tegen 20 stemmen. De voordrachten tot opheffing van. de avondscholen voor lager handelsonderwijs en voor inhalingsonderwijs, zoomede voor de opheffing van avondscholen voor schip- ij perskinderen worden aangenomen met 24 tegen 20 stemmen. De heer Arts (r,-k. v'.p.)is van oordeel dat er geen meerderheid voor hol ontwerp tot tijdelijke korting op de Indische par- oe nen zal zijn, mede dank zij de kleine par tijen. Do zevc-n millioen bezuiniging van dit ontwerp zijn wel rechtvaardiger te vinden. Do lieer Van Iloutcn (c.d.u.) wenscht an dere bezu i n i gi n gs maatrege Ion De heer Vervoorn (n.b.tp.) zal zijn steun aan het ontwerp niet onthouden, mits dit niet langer geldt dau tot 1 Januari 1936. De heer Lingbeek (herv. geref.) acht lh,et in 's lands belang niet toelaatbaar zijn stem aan bet ontwerp te onthouden. Do heer Wijnkoop (comm.) zegt, dat de zeven iniliioen van het ontwerp moeten worden gevonden op do Nedcrlandscho be grooting. De heer Visseher (a.r.) bestrijdt de motie ven van don heer Aalbe-ree, dat het wets ontwerp togen de rechtvaardigheid zou in gaan. E venwicht in de financiën is een le vcnseisch voor Indie. De beer Joekes (v.d.) noemt hot ontwerp er eon van zoor ernstigon aard. Ingrijpendo maatregelen zijn nooJig. Spreker betoogt, dat. de staat wel bet recht heeft in dalgpvol wijziging te brengen in de pensioenrege lingen. De minister van koloniën (dr. Coiijn), ver klaart den naderen maatregel voor,oud-mili tairen niet to kunnen uitbreiden tot do officieren. Dit zou twee ton extra kosten. Spreker ontkent strijd van het onLwerp met ait. 177 der Grondwet. Dit betreft alleen degenen, die den staat geld hebben ge leend. Pensioenen zijn niet onaantastbaar. Dat den ambtenaar de weg naar don rech ter wordt argesncden, is een misverstand. Pensioen moet gezien worden als can product van samenwerking van overheid en ambtenaar, om aan den ambtenaar bij ouderdom en invaliditeit een behoorlijk le vensonderhoud te verzekeren. Zoo ziet spr. het pensioen en daarom is het zeer be grijpelijk, dat het in goeden tijd' vastgestelde pensioen daalt met de verslechting van den tijd. Het voldoende levensonderhoud heeft de regeering geen oogenblik vergeten. Spr. herinnert in dit verband aan allerlei pensioenverhocgingen, ook van reeds ge pensioneerden, indien de tijdsomstandighe den zulks wenschelijk maakten. Nogmaals betoogt spr. uitvoerig dat pen sioen geen uitgesteld loon is. Spr. komt vervolgens op de reeds gedane bezuiniging van 125 millioen. Er moet nog 125 millioen af en daaronder zitten o,o(ki de thans voorgestelde kortingtm. Kamen ze niet tot stand, dan zullen de fundamen ten van Indië zelf wankelen Belastingheffing is met-meer mogelijk) en daarom moet alles uit bezuiniging ko men. De Indische schuld is eind van dit jaar 1500 millioen gulden; Nederland is daarbij betrokken voor f590 millioen. De saneering moet een realiteit worden, want zoo niet,, dan moet spr. vragenWat zat er worden van Indië en van Nederland? Men zal om in 1935 een sluitende be- grooting te krijgen, nóg 50 millioen moeten vinden. Spr. meent, dat het ontwerp een van de minst, harde maatregelen is; duizenden ambtenaren zijn allerwegen ontslagen; f300 millioen duro Indische leeningen zijn ge converteerd Spr. komt dan aan liet slot van zijn rede. Hij kon hot ontwerp' als onderdeel van vele nog te neinen maatregelen niet missen. Hij voelt zich veel meer verdediger van do belangen der gLpcnsionnecrdcn dan hun aanvaller. In hot belang va,n Indië, in. het belang van Nederland, in bot belang van allen, die met Indië te doen hebban, dient het ontwerp te worden aangenomen. Daarover zijn alle leden van het kabinet éénstemmig. Do vrijheid van ooidoel wensclit liet kar binet ongerept te handhaven. liet kabinet kan bij niet aanneming hom- gaan en bet kan Kamerontbinding tot siand brengende regeering zal zich alleen Mem leiden door het belang van het Ver.eenigid' Koninkrijk. Waterstaat. In tegenstelling mot de middagvergade ring ,was het gisteravond in de Kamer zoor vredig bij de behandeling van waterstaat Veel bizonders leverde liet debat niet op. De heeren vd. W'Samlen cn Ehels uitten hun grieven tegen do samenstelling van dm Flectriciteitsraad. De minister sprak nog eens over centralisatie van de opwekking der electrische energie. Verder werden dei waterkeering, arbeidstijd voor chauffeurs, wielerwedstrijden öp den openbaren weg, scheepvaartrechten in liet Noorden, collco tievo contracten in rijksbestekken, da be langen van personeel bij do veerdiensten en. de daling van onzen bodem1, resp. door do heeren van Dis, Duymaer van Twist, van. Kempen en andere senatoren besproken. Mede werd' aangenomen een voordracht betreffende het maximum aanial leerlingen per klasse voor schipperskinderen. Een voorstel-Toornstra tot handhaving van d'e geldende regeling voor verstrek king van kleed'ing en schoeisel, werd' ver worpen met 24 tegen 20 stemman. De wijsdgingen in d'e verordening betref fende de gemeentelijke kindervoeding wer den goedgekeurd met 24 legen 20 stemmen. Voorstellen van den heer Toornstra om het subsidie voor liet zwemonderwijs te brengen op f 11.600, bet subsidie van liet Vacaritiekinderfeest to brengen op f 28900 en dat vain het St. Nicolaasfeest te bren gen op f7225, werden verworpen met 24 tegen 20 stemmen. (Bet voorstel om het subsidie Voor de Olir. Vacanffescholen te brengen op £3973, werd' verworpen met 29 tegen 15 stem men. Verhoioging van het subsidie voor R.K. Vaacanfiescholen tot f8670 werd' eveneens verworpen met 29 tegen 15 stommen. Riet voorstel om het subsidie Ons Huis to brengen op f21.458, werd' verworpen met 24 tegein 20 stemmen. Sneller telefoneerca. Gisteren is bij wijze van proef een begin gemaakt mot dc telefonische snel verbinding tusschen Den llaag, Amsterdam en Rotter dam. Enkele posten in de telefooncentrale zijn daarvoor voorloopig aangewezen, aldus Het Volk. De aanvragers, wier oproepen aan een dezer posten binnenkomen, behoeven niet meer te wachten, tot zij weer worden, op gebeld. i Zij blijven aan het toestel en worden aan stonds met liet aangevraagde nummer ver bonden. Lezing van Stuiveling verboden. Do Radio-Controle Commissie heeft uit de serie lezingen van do V. A. R. A over kapitalisme, socialisme, socialisatie, een rede van Garmt Stuiveling „wat het kapitalisme thans meer in het bizonder aan cultuieele wanorde heeft gebracht cn waar om thans liet herstel op kapitalistische ba sis nog is bemoeilijkt", verboden Met lucifers gespeeld. Het 3-jarige zoontje van den heer J, G. v. I., wonende aan de Nassaustraat 42 te Rotterdam speelde voor liet raam van! de huiskamer met lucifers. Op eau gegeven oogenblik vatten do gordijnen vlam. Een voorbijganger snelde onmiddellijk naar binnen en doofde hot vuur met oen emmer water. Scheepje gezonken. Opvaren dong ered. Een motorscheopje geladen met suiker bieten is in liet Spui bij Hekelingen vol- geloopen en gezonken. Da opvarenden wis ten zich te redden. Do gladheid. Twee dooden, Doordat er in den afgeloojien nacht re gen viel, waren, vooral in Duitschland', dei wegen overal zeer glad', hetgeen te Keu len en. Diisseldorf vele verkeersongelukken! veroorzaakte. Te Kiel' is een machinist van een trein, op het station door de gladheid uitgegle den en onder de machine geraakt. De man werd' op slag gedood. Twintig minuten la ter geraakte de dienstdoende chef, ook! ten gevolge van de gladheid, onder een' trein en werd gedood. Te Rotterdam is de 28-jarige L. v. T. op de Boompjes uitgegleden en op eou' hekje gevallen. Met een bektenfractuur is hij in het ziekenhuis opgenomen. Geheimzinnige ziekte. Ondor Indiaansche kinderen te Panama. Een geheimzinnige besmettelijke ziekte' heeft meer dan honderd kinderen van. in landers van de door Sa'n Blas-Indianen be woonde eilanden voor de kust van Pa nama het leven gekost. De quarantaine- autoriteiten deelen mede, dat de meeste slachtoffers beneden vier jaar oud zijn. Locomotief ontspoord. 'Te Eiijgeishoven, Tijdens het rangeeren op het Juliana-ter- rein. nabij do openbare lagere school, zoo meldt do Limburger Koerier, werden de kin deren plotseling opgeschrikt door een he vige schok. Een locomotief was met gioote kracht door beladen wagons en een tweede ma chine tegen een z.g. stootblok gedrukt, met 'tgevalg, dat eerstgenoemde bekneld' ge raakte tusschen stootblok en wagons. Won der boven wonder kwamen geen persoon lijke ongelukken voor. De materieelc schade daarentegen is niet onaanzienlijk. Men is den heclen dag doende geweest met het opruimingswerk. De mijndirectic zal naar 'teen en ander een onderzoek instellen. Eeu late St. Nicolaas-surprise. Het regent, het zegent, De ijsbaan die wordt nat; Toen kwamen er 2 bestuursleden, Die vielen op hun (van schaamte nJ.) f Het regent, het zegent, Dc ijsbaan wordt een zee; Nu is geen hevei noodig meer: 't Bestuur denkt: dal valt mee! Het regent, het zegent, De leden blijven thuis Nu gaan we weer vergaderen, En kibbelen incluis. Het regent, het zegent, Wat komt het er op aan: Nu wordt "t een warme kaohel-dub; Het ijs is „van de baan".

Schiedamsche Courant | 1933 | | pagina 2