i NIEUWS ST.BELGIË 24 Radioprogramma's. U VEILIGE HAVENS. De sterrenhemel 24-31 Jan. 1934, 20 h MT. Compromitteerende feiten voor de politie. Omkooperij. Handel in decoraties. Een génadebureau. De politie in dienst van brandexperts. '(Van onzen correspondent.) De Belgische politio beleeft moeilijke tij den. Het olieschandaal is u reeds bekend. Hierbij zijn vier hoofdcommissarissen en enkele commissarissen betrokken, maar het is inlnsschen reeds achterhaald geworden door nieuwe schanda'en. België is nog steeds niet een land, waar omkooperij tot een nationale deugd wordt gerekend. Doch dit neemt niet weg, dat er hier te iamiei een zonderlinge opvatting heerscht over oftieieeio functies. Staats-, gemeente- of provincie-ambtenaren worden, is de in nigste wcnsch van duizenden, niet alleen om de pensioenvoordeelen en de stabili teit van de betrekking, maar omdat uit doze functies veelal andere inkomsten voort vloeien. Zoo is het onder liet lagere per soneel gewoonte een „drinkgeld" er bij te verdienen, d.w.z. uit fooien te putten. Het spreekt vanzelf, dat dit tot ongewonscli- te toestanden leidt. De wijkagent, het struatpersonee', de agent van water gas en ekeelricilcitsdieusteii weigeren geen fooi, Eerlijk gezegd vindt het publiek dit niet zoo erg en het draagt zelf schuld aan dezen toestand, vermits het bij elke ge legenheid met een fooi voor den dag komt. Doch dit heeft een mentaliteit geschapen, welke zeer bedenkelijk' is te achten. De fooi, die gegeven wordt, omdat het pn Wiek zelf liet pleizierig vindt iemand een extraatje te laten verdienen, ontaardt bij sommige gelegenheden in erin soort om kooperij. Na het olieschandaal heeft de politie ont dekt dat een paar ambtenaren van het mi nisterie van binnenlandscho zaken zich kostbare geschenken lieten geven om be paalde personen te dccoreeren. Het was de zelfde oliehandelaar Pauwels, die dit zaakje "opknapte. Pauwels kende zijn menschen cn wanneer hij een nieuwen klant wilde win nen, trachtte hij hem' te bekoren door hem voor te spiegelen dait hij hem zon laten de coreeren, waarin hij maar al te dikwijls slaagde. Hij had zijn vrienden op het mi nisterie. Het eenige wat de zaak niet te erg maakt is dat de gedecoreerde klanten van Pauwels meestal toch de decoratie niet onwaardig waren. Doch de amb tenaren stelden aan den minister de de coratie voor, en. weigelden de geschenken, niet die er op volgden. Een andere zaak is die van het genade bureau, waaromtrent bladzijden van deze krant kunnen worden volgeschreven, en waarvan een gewezen pater, met name .Vereecke, afkomstig uit Nieuwpoort, de held is. Deze was tijdens den oorlog aal moezenier. De bewogen oorlogstijd moet hern over zijn plicht zonderlinge denkbeel den hebben gegeven. Hij deed het eerst over zich spieten bij het schandaal van Marthe Ilanau. Vereecke was naar Noord- Frankrijk gezonden als aalmoezenier voor de Vlaamscbe arbeiders en hij slaagde er in spoedig een grooten invloed te verkrij gen. Hij stichtte allerlei „goede" werken, maar maakte hiervan vooral gebruik om de Belgische zoowel als de Fransche be volking de effecten van de „Gazette dn Frano" te verkoopen. Als agent van ma dame Ifaaau maakte hij goede zaken. Doch hij haar debacle werd hij door de Fran sche politie over de grens gezet. Toen be gonnen zijfa. avonturen in België. Hij ves tigde zich eerst te Vroeskroen en daarna te Kortrijk, waar hij zioh hij de christen democraten aansloot. Met de kerkelijke overheid is hij geleidelijk op voet van oorlog komen te staan. Zijn voornaamste bestaan zocht hij in een origincele onder neming. Met behulp van een herbergierster te Brussel, die niet overmatig gunstig bc kond stond, kwam hij in kennis met men schen, die het een 011 ander met do ju stitie te vereffenen hadden. Hij wist overal raad op. Wilde men genade krijgen, oen proeftijd ondergaan of het uitvoeren van de straf laten opschorten, Vereecke wist er raad op en liet zich voor zijn adviezen dik betalen. Hij had connecties met tweo ambtenaren van het ministerie van justitie, en met mi secretaris van het parketge neraal Ie Brussel, dio de dossiers voor gc- naUe\ericeningen, voorwaardelijke invrij heidstellingen, enz. voorbereidden en zelfs geschreven adviozen aan den minister voor legden. Zij zorgden er voor dal de a Ivie- zen steeds gunstig waren. Desnoods na men zij stukken uit iiet dossier oE voeg den zij er bepaalde stukken bij. Bovendien gaven zij aan „pator" Vereecke de na men op van personen, die bijv. voor go- nadeverlecinng in aanmerking kwamen, en wier namen zij door hun dossiers kenden. Do „pater" ging dezen dan opzoeken en kon hun voorspiegelen, met onbetwist bare zekerheid, dat zijn bemiddeling nut tig zou zijn, Dc „verdiensten" deelde hij met do ambtenaren. De reputatie van het geriadebureau van „pater" Vereecke, in de onderwereld van Brussel werd zoo grooi, dat de rechercheurs van het parket er tenslotte achter kwamen en dat de „pa ter", zijn vriendin en de ambtenaren wor den gearresteerd. Men is intusschen nog een nieuwe zaak op liet spoor gekomen, door bet rapport van den brigadecommandant van do gen darmerie te Iloboken. Deze hal, toen hij zijn post ging bekleedeii, een brief onlvan gen van een brand-expert te Brussel, vra gende of hij zooals zijn voorganger, ook we! zijn diensten zou willen verleenen om, bij het uitbreken van een btaad, dadelijk! den brand-expert telefonisch of telegrafisch' te verwittigen. Hij kreeg dan oen vergoe ding voor het bericht en verder, indien do gcteisterderi zijn diensten aanvaardden, nog 10 percent van liet honorarium. De bri gade-commandant maakte biervan een pro ces-verbaal op wegens poging tot omkoo perij en zoo kwam liet tot een onderzoek, ingesteld door het Brusselsohe parket. Doch de inbeslagname van de boekhouding bij de firma's voor brand-expertises leidde tot de ontdekking dat tenminste een 600 tal politie- en andere beambten de mede werkers waren van deze experts, die er prijs op stelden zoo gauw mogelijk bij den getroffene te zijn, om zich als expert van de verzekeringsmaatschappij aan te bieden. Op het oogenblik is niemand in slaat van beschuldiging gesteld. Mnn schrikt terug voor de uitgebreidheid van de zaak en deinst terug voor de nieuwe schandalen, die steeds weer aan het licht komen en waarbij de hoogste ambtenaren betrokken zijn. Vandaar dat men begint te vreezen dat alle® in d°n doofpot gestopt wordt. weder verbeterd type in de vaart te kun nen brengen, die, hij belangrijke verbe tering van het comfort voor de passa giers, oen 30 K.M. hoogeic snelheid zul len kunnen ontwikkelen. Geleidelijk zal cok tot nachtelijk vliegen op de Indische route worden overgegaan. De heer Plesman twij felt er niet aan of men zal in betrekke lijk korten tijd tot een reisduur van zes dagen, mot tweo afvaarten per week in beide richtingen, kunnen komen. Pas dan zal de verbinding o.a. voor het postver voer ten volle aan haar laak kunnen be antwoorden. Maar do K.L..M. meent, dat zij in het belang van dc veiligheid be- -daehtznam te werk moet gaan. De passage- prijzen weerhouden, naar do overtuiging van den lieer Plesman, op het oogenblik nog velen er van naar en van lndië te vliegen. Eenerzijds zal men deze prijzen omlaag kunnen drukken door toepassing van toestellen, die bij grootere snelheid, met liet zelfde of gioo-ter comfort een grooler aantal passagiers kunnen vervoe ren, anderzijds hoopt men, dat men door ovcileg tusschen de K.L.M. en de op de zelfde route vliegende ondernemingenIm perial Airways en de Fransche maatschappij Air-France, iot een geleidelijke verlaging van de tarieven zal kunnen komen. Dc resultaten, die de K.L.M. op cle In dische route in 1933 heeft bereikt, zijrt zeer bovledigend gewoed. Het postvervoer neemt gestadig toe. Het heelt in 1933 44.523 K.G, bedragen, een vermeerdering met 9227 K.G. ten opzichte van 1932 (26 pet.). Het aantal op de lijn verkochte pas sagier-kilometers was 3.624.161, wat tegen over 1932 een vooruitgang is van 1.899 317 passagiers-K.M., of 110 pet. Het nog altijd weinig belangrijke goederenvervoer is mot 85 pel. vermeerderd, nl. van 4971 K.G. in 1932 tot 9193 K.G. in 1933. door BASIL KING. (Uit bet Engetsch). Hoofdstuk XVI. BETNENLAND. K. L. M. De weg naar lndië. In haar jaarverslag deelt de K.L.M mede Op de langste lijn, die naar lndië, heeft de maatschappij in 1933 alle voorgeno men vluchten regelmatig volbracht, zon der schade aan het materieel. De heenreis is gedurende het geheele jaar in gemia duld 9.9, do terugreis in gemiddeld 9.2 dag volbracht. In 1931 was de duur van de reis nog resp. 11.7 en 10,5 dag, in 1932 10.6 en 9.63 dag. Het streven blijft den duur van de reis gaandeweg steeds meer te bekorten. Men hoopt binnenkort twee vliegtuigen van een aaOOM EERSIEKV. ©VOIlEMMN 0 LAATSTE KV&EIlÖi ©NIEUWE MAAN ZUID VENUS MARS® JUPITER &OTJBNUS© Dc VARA gestraft. Kaar gemeld wordt heeft do minister van bitmeuiandsche zaken, rnr. De Wilde, die momenteel in Zwitserland vertoeft, een beslissing genomen inzake de varcleeling van den zendtijd, vrijgekomen op Zater dag 27 dezer door de uitsluiting van dei VARA. Volgens hel Volk hebben AVRO en NC RV den minister verzocht ontslagen te worden van het aanbod om op den aan de VARA ontnomen dag uit te zenden. Lustrum Itadioraad. Einde dezer maand zal het 5 jaar gele den zijn dat de Radiordad door minister v. d. Vegto werd geïnstalteerffi' Ter her denking van dit eerste Ifistrum 'zal op 31' dezer in de groote zaal van het departe ment van binnenlandscho zaken een ge combineerde vergadering wonton-'gehoudein van den Badioranti, de AlgemV 'Program ma Commissie, de Radio-Omroep' Controle Commissie en de lndië Programma Com missie, terv/j! mede deze vergadering zul len bijwonen minister De Wilde, jr. Dannne en eenige andere radio-autoriteiten, zoo mede de oud-leden van den Raiio-raadi en vertegenwoordigersvan de' Omroep- vereen igingeri, e.a. - tjj Buitcmandsche arbeidskrachten. Het hoofdbestuur van den N^derland.- snehen Toonkunstenaarsbond, béeïtf in een schrijven tot den minister van sociale za ken liet verzoek gericht de verdere be handeling van het wetsontwerp- inzake de werkzaamstelling van bditenld'ridscbe ar beidskrachten te bespoedigen^ 'aangezien thans bijna drie maanden na den datum van liet voorloopig verslag nog'geen me morie van antwoord is verschenen. Voorts wordt de vrees uitgesproken, dat indien in de volgende maand do Tweede) Kamer weder bijeenkomt, het ontwerp nog niet voor mondelinge beraadslaging ge reed zal zijn. Het schrijven -wijst er vervolgens op, dat het minder dan ooit verklaarbaar is, dat, terwijl allerlei kostbare maatregelen wor den genomen tot behoud en versterking van het economisch weerstandsvermogen, van Nederland, het voor de hand liggende middelin het eigen land in de eerstel plaats werk te geven aan eigen landgenoo- ten, voortdurend wordt uitgesteld. Ster re tijd 4 h 14 min, In drukletters vermeld zijn de namen van de sterrebeeldonde eigennamen van een aantal der helderste sterren zijn in schrijf letters geteekend. Den 3öen Januari vindt een gedeeltelijke maansverduistering plaats, zij vangt aa'n te 36 li 21 min; einde 17 h 44 min; de ver duistering is om 17 h' 3 min het grootst, n.I. 1/8 van de maansmiddellij'n, Dei maan komt dien dag ongeveer half vijf op men zal dus bij gunstig weer laag in het Oosten moeten zoeken. Faillissementen. Uitgesproken: M. O. v. d. Heul, Rotterdam, Erasmus- straat 32b. R.-o.: mr, A. Dirkzwagei Cur- mr. J. G. L. Rüder, Rotterdam A. C. Wisse, koopman, Rotterdam. Adrianastraat 24. R.-o,mr. F. G. Schalk wijk. Cur,: mr. J. G. L. Rüder, Rotter dam. Opgeheven J. Elderkamp, koopman, Vlaardimgen, Bil- dferdijkstraat 38. W. J. v. d. Beek, Iloek van Holland. EL Schiite, kleermaker, Rotterdam. H. vaar Aken, Rotterdam. C. Hazeu, reiziger, Rotterdam. G. ,T. Veldhuis, Rotterdam. Heinz Hirsch, reiziger, Hiltegersberrg. Van het bewijzen van een weldaad aan zijn moeder, tegen haar wil, hoorde hij mets meer. Toen zijn vader dien avond thuis kwam, had hij weer dien zelfden blik, alsof een paniek hem had getrof fen, nel als op den vorigen middag. En ook nu wei 'inden zijn gelaatstrek ken dezelfde oSpauning, teen hij zag, dat liet huiselijke leven zijn gewonen gang ging. Maar hij vroeg niets en bracht hot onderwerp niet meer ter sprake. Toen Tom hem een paar dagen later vertelde, dat de poeder door den wind was weggewaaid, knikte hij meer niet en liet de zaak verder rusten. Toen het herfst werd, ging Tem in B-ere op school, waar hij het prettig vond. Nu 'hij geen pupil van den "staat was, maar de zoon van een man, dien men onder stelde welgesteld 1e zijn, doorstond hij kalm do beproevingen, die oen uitvloeisel w<r ren van de dikwijls wreede plaaglusf van de andere kinderen. Door zijn vlotheid op sportgebied, verwierf hij zicli weldra een populariteit, waartoe ook zijn prettig ka jakter veel bijdroeg. Tegenover do onder wijzers moest hij dikwijls een geringere snuggerhekt voorwenden dan die, waar over hij beschikte, om te ontkomen aan den heidijken spotnaam van „meester's lievelingetje". 'Over het geheel genomen, was deze win ter de gelukkigste, dien hij tot nu toe had gekend. Ware do verhouding van hot echtpaar Quidmore niet zoo diep ongeluk kig geweest, dan zou die winter volkomen gelukkig zijn geweest. Maar na dc kort stondige verbetering, die er bij zijn komst in huis was ingetreden, was de vijand schap, die zij voor elkaar gevoelden, heel erg geworden. Van ieder hunner was hij de vertrouweling. „Het eenige, dat ik nog kan doen, is, dat 'k met mijn handen van haar afblijf," bekende de lijzige stem. „Ik geloof waar achtig, dat ik een gevoel van onvoldaan heid zou hebben, als ze aan ziekte kwam te f ter. en, zonder dat ik de hand Voor zichtigheidshalve voleindigde hij den zin niet. „Hoe zou jouw oordeel over een vrouw zijn, die, zoolang als je haar hebt gekend, nooit iets anders heeft gedaan dan zaniken, zeuren en jammeren, omdat je haar niet hebt gegeven, wat je be loofd hebt?" „En hebt u dat dan wel gedaan?" vroeg Tom oiisPhuld'g. „Ik heb tem gegeven, wat ik kon. Voor Ws extra's is ze me niet verleidelijk ge noeg. Wees nou eens eeilijk: vindt jij haar bekoorlijk?" Tom deed zijn best om op den zelfden toon van volwassen man, waarop hem dit werd gevraagd, te antwoorden: „Ik vind haar een schat, als je maar op de goede manier met haar omspringt." Gedurende den heclen winter was de voornaamste iaak, die de jongen zioh! op legde, zoowel met haar als met hem. op d< goede manier mn te springen. Maar DONDERDAG, 25 JANUARI 1934. Hilversum, 1875 M. A.V.R.O.-Uitzend'ing. 8 u. Gramofoon. 10 u. Morgenwijding. 10.15 u. Gramot'oon. 10.30 u. Viool-reci tal. 11 u. Declamatie. 11.30 u. Solo-kwar tet „De Toonkunst". 12 u. Gramofoon, 12.30 u Omroeporkest. 2' u. ZuidLAW- kaanscho gedichten door S. Faure. 2,30 u. Omroeporkest en solisten. 3 u. Knip cursus. 4 u. Voor zieken en ouden van dagen. 4.30 u. Uit „Pschorr" Rotterdam: Lily Pataky en haar orkest. 5 u. Radio- tooneel voor kinderen. 5.30 u. Omroep orkest. 6.30 u. Sportpraatjo Hi. Hollan der. 7 u. Vervelg Omroeporkest. 7,30 u. Engdsche les. 8 u. Vaz Dias. S.05 u. Gramofoon. 8.15 u. Ootnoerlgebcuw-or- kest. 10.30 u. Gramofoon. 11 u. Vaz Dias. 11.10-—12 u. Clanoert. Uit Rest. „Kaeck" Den Haag. Huizen, 301 M. 8—9.15 u. K.R.O. 10 u. N.O.R.V. 11 u. K.R.O. 2—11.30 u. N.C.R.V. 89.15 en 10 u. Gramofoon. 10.15 u. Morgendienst onder leiding vain ds. J, J. v. Potegem. 10,45 u. Gramoifeon. 11.30 u. Godsd. halfuur. 12.15 u, Orkes(con cert en Gramofoon. 2 u. Kandweikcursus, 3 u. Vrouwenhalfuur. 4 u. Bijbellezing door prol. J. Wj. Geels. 5 u. Cursus han denarbeid v. d. jeugd. 5.30 u. Clancert, viool en piano. 6.30 u. Gramofoon. 6.45 u. Causerie J. Schipper. 7.15 u. Ned. Ghr. Persbureau, 7.30 u. Vocaal concert; ■onder auspiciën, Bond van Ghr. Étalagf- ejn Orat. Verenigingen. 8.45 u. Clauseriei door dr. D, Wj. O. A'. Schut. 9.15 u. VervcJg concert. 10.30 u. Vaz Dias. 10.40 11.30 u. Gramofoon. Daventry, 1500 M. 12.20 u. Rutland Square en New Vic* toria-orkest. 1.20 u, Gramofoon. 4.25 u. Schotsch Studio-orkest. 6.50 u. Radio* koor. 8.20 u. „Soft lights and1 sweiot music", samengesteld1 door A'. Oroom—i Johnson. 9.55 u. Concert, sopraan eja piano. 11.0512.20 u. B.R.O.-Dansorkest. Parijs „Radio-Paris", 1796 M, 8.05 en 12.50 u. Gramofoon. Kalundborg, 1261 M. ll.20-I.20u. Concert uit Rest- „Wiivax", 2.054.05 u. Kai Julian dn zijn diains* orkest. 7.30 u. Radiosymphonieorkest, 10.1511.50 u. Dansmuziek uit het Pal- lace-Hotel. Langcnberg, 456 M. j 5.25, 6.35, 9.50 en 11.20 u. Gramo foon. 12.55 u. Wprag-orkest. 2.35 u. Gitaar en cither. 3.20 u. Omroeporkest. 6.20 u. Omroeporkest. 7.30 u. Vervolg concert. 8.20 u. Omroeporkest. 10.20 u. Pianci-recital. 10.50 u. Omroeporkest. 11.2012.20 u. Gramofoon. Rome, 421 M. Opera-uit zending. Brussel, 322 en 484 M. 322 M.: 1.30 u. Gramofoon. 5.29 u. Symphomieconoort. 8.20 u. St. Saënseon- oort. 9.20 u. Symphtonieooiicert. 10.30— 11.20 u. Gramofoon. 484 M.s 12.20 ön 1.30 u, Gramofoon. 5.20 u. Omroeporkest. 6.35 u. Gramo foon. 8,20 u. Sympheniecomcert. 9.35 u. Omroeporkest. 10.3011.20 u. Cranio foton. Deiitschlandsendcr, 1571 M. 6.50 u. Dansmuziek. 10.20 u. Beetho ven's Strijkkwartet uit opus 132. te zorgen dat zij dat ook met elkaar dedten, was boven zijn krachten. „Zootang hij zoo uithuizig is," verklaarde mevrouw Quidmore, met het woerd „uit huizig" blijkbaar iets bedoelende, waarvan de jongen de beteekenis niet begreep, „zal ik hem daaronder laten lijden." „Maar, moeder, bij kan toch niet altijd thuis blijven." „Och,kom. Maak me nou niet wijs,, dat je niet snapt, wat ik bedoel. Als je niet aan zijn zij stond, dan had jc- al lang uitgevonden, wie die vrouw is. Toe, zeg me nou dat..." „En wal zou u dan doen?" „Ik geloof, dat ik haar zou vermoor den, als ik er do kans toe kreeg." „Maar moeder." Zij zwaaide het mes, waarmede zij ham voor het avondeten sneed, heen en weer. „Ik zou het/zeker doen. 'O, zeker." „Maar looh niet, als ik u vroeg het te Jaten, niet waar moeder?" Met een beweging van wanhoop liet zij het mes uit liaar hand vallen. „Och', neen, ik geloof toch niet, dat ik het zou doen. Maar hij is verplicht van me te hou den." „Kan hij zich zelf dwingen om van u te houden, moeder?" D'c openhartige vraag ging als een pijl zoo recht op het deel af, dat de vrouw niet anders kon doen dan die te ont wijken. „En waarom niet? Ik ben toch zijn viouw of niet soms"? Dit protest liet weer een van diie mys teries zien, die het huwelijksleven om ringen, zooals een halfschaduw de maan omgeeft op een avond', dat de hemel be trokken is. Toen zijn vader kort daarop dat zelfde onderwerp opi het tapijt bracht, werd dat halfduister nog ondoorzichtiger. „Jongen, haal je nooit in je hoof dat als jé voor het eerst op een mooi ge zichtje verliefd wordt, dit een kwestie voor je beele, volgende leven is. 'Op zoo'ij oogenblik is, het do duivel, die zijn val strik voor den man uitzet. 'Over een jaar of acht, of tien, ontmoet je misschien zoo'n meisje, en dan zit do duivel je op de hielen. Hij zal zorgen, dat je je verbeeldt, dat als je dat meisje niet trouwt, je eenige kans in het leven ,3 verspeeld. En als do duivel dan zoo tot je spreekt, mijn jongen, denk dan aan mij." „Aan u denkeu? Hoe bedoelt u dat?" En op een toon, die ietwat bitter klonk, vervolgde hij„Denk er dan aan, hoe ik er ingevlogen bon. Goeie hemel. Als ik er aan terug denk, dat ik toen, net ris een jonge hond', die een eekhoorn achterna zit, de gekste dingen deed om haar te krijgen. Vergeet nooit, jongen, dat een man de dertig achter den rug moet hebben, alvorens aan trouwen te denken. Voor dien leeftijd mag men niet van hem verwachten, dat hij een vrouw weet te kiezen, die hij zijn heele verdere leven zal blijven lief h'ebben." Daar was weer dat zelfde raadsel. „Maar als iemand) getrouwd is, dan houdt hij tochl altijd! van zijn vrouw, is het niet?" Het antwoord kwam met een luid en satiriek lachen en met de opmerking, dat Tom hiet toppunt van onschuld) was. Even lastig als de vraagstukken betref fende liefde en huwelijk voor hem waren, was het teit tc verklaren dat cle man, die goede zaken h'ad gemaakt als hoeden- leverancier, een mislukking was als tuin der. „Eexr afschuwelijk baantje is het. Roth schild en Rockefeller samen zouden or geen garen bij weten te spinner» Lieve hemel nog toe, wat een hekel heb ik er aan. Alles ei' van vind ik akelig, en mijn huis het allermeest, ik leen een vrouwtje eu als dat or met mij van door zou willen gaan.--'* In allerlei toonschalen en met allerlei woorden werd gedurende den gelioelon win ter den jongen dit confidenticele liedje voorgedragen. Dat het hem niet a! te erg benauwde, kwam, omdat hij al die ver trouwelijke mededec'ing n niet begreep. De dispuien dc-r goden hebben slechts indi rect vat op stervelingen. Als Jupiter cti Juno liet met elkaar oneens zijn, dan voe len de menschen, dat zij het gerust aan Olympus kunnen overlaten, om do zaak te redderen. 'Op dc zelfde wijze bewegen voor een jongen van twaall jaar zich' <te zorgen van zijn ouders in een sfeer, waartoe hij lach geen toegang heeft. Al wist hij maar al te goed, dat hun onder linge verhouding wanhopig was, toch wa ren de man en cle vrouw, die hem als land hadden aangenomen, voor hein mach tige wezens, die hem alles verschaften wat bij noodig had. Dat kwant zeker, dacht mrj, omdat zij volwassen waren, en, over liet algemeen genomen, onafhankelijk. (Wordt vervolgd). 27) St«r v/j 3' 0 rootte, slkidne» Ster 2' grootte. Ster v/i 1'gr. lib Mclkwco Wettelijk ingeschreven bij hetl Bureau v/d Industrieelcn Eigendom onder No. 64 2S a

Schiedamsche Courant | 1934 | | pagina 6