TADSNIEUWS. Vereeniging voor school- werktuinen. Ledenvergadering. Onder presidium van den voorzitter, den hcer it. Germeraad, is gisteravond in Musis Sacrum een ledenvergadering gehou den van de vereeniging voor sehool-werk- tuirien, Zooats steeds, was de opkomst der leo.en gering. De besprekingen hadden een aangenaam verloop. In de plaats van den heer II. Mies- waag, die overleden is, werd als bestuurs lid gekozen de lieer VV. .Moerman; do vier aftredende bestuursleden werden herbe noemd. Ook de leiders van 1933 werden voor het teeltjaar 1931 weer als zoo danig aangewezen. De overleden penning meester, de heer II. Ni es waag, werd door den voorzitter herdacht; spr. herinnerde aim -de groate verdienste, die de overle dene voor de vereeniging heelt geluid. De verslagen van den secretaris, den heer B. van Rochove, den hoofdleider en den waarnemend penningmeester, den heer M, Germeraad, werden uitgebracht en goed gekeurd. Door een zeer zuinig beheer, is er een klein batig saldo. In het teeltplan 1934 werden cenigc veranderingen gebracht, waardoor som mige gewassen betör tot hun recht kun nen komen. Door de huidige tijdsomstandigheden le vert het bezwaar op het bedrijf te finan cieren. Daarom werd een beroep gedaan op veler steun. Aan den voorzitler werd dank gebracht voor do zeer groote moeite, dio hij zich in het belang van de vereeniging ge troost. De toondagen in 1933 laswon ton ge volge van de ongunstige weersomstandig heden vrijwel een mislukking. Besloten werd steeds belangstellenden op den tuin toe te laten. Getracht zal wor den het ledental op te voeren. Het „Hema-gebouw". Nog voor Pasdien in gebruik. Naar we vernemen zal de llema vermoedelijk Zaterdag 24 Maart in het nieuwe gebouw aan het Koeinarklplein worden geopend'. Men is reeds druk bezig de ■winkelruimte in te richten en bed wat materiaal werd al aangevoerd'. Br wordt den laatsben tijd dag en nacht gewerkt om tijdig net de installatie gereed te zijn. Magazijn De Bijenkorf richt twee flat woningen in, die als model kunnen dienen voor de toekomstige bewoners, maar ook anderen zullen met de wijze van meubi- om-en door De Bijenkorf hun voordeel kunnen doen. Antwoordtelegrammen. Betaling na ontvangst. Indie i men op een telegram antwoord verwacht, kan meui de Seinkosten van dit antwoord vooraf betalen. Ook kan men op het telegram do betaalde dienstaanwij zing (a. w. w.) stellen, in welk geval de telegrambesteller vijf minuten op antwoord wacht,. Met ingang van 5 April a.s. wordt nu nog een derde mogelijkheid voor ant- woordtelegrammen ingevoerd'. Zonder voor af de seink oston van liet antwoord tele gram te betalen, kam de geadresseerde daarvan (dit is dus de afzonder van liet oorspronkelijke telegram) zich bereid ver klaren de seankosten van de aam. hem gezonden antwoordtelegrammen achteraf met den telegramdienst te verrekenen. Hier voor is een machtiging noodig van het hoofdbestuur der P. T. T., waarna belang hebbenden aan him oorrespond'ontem tele gramformulieren kunnen zenden, welke kosteloos voor het telegrafisch antwoord kunnen worden gebezigd'. Het opgeven van deze telegrammen kam ook per telefoon geschieden. De nieuwe dienst komt dus overeen mei die voor de antwoordkaarten bij den post dienst en komt tegemoet aan de belangen van hen, die spoedig van verschillende kanten antwoord' wenschon te ontvangen, b.v. op een zakelijke aanbieding, op een iTitnoodiging tot een bijeenkomst of een voudig op een verzoek om inlichtingen. Ook kan het formulier op practische wijze een te voeren reclamecampagne onder steunen. Excursie. Een 25-tal leden van de Ned. Vereeni ging van Huisvrouwen heeft gistermiddag een bc-zoek gebracht aan de toonzaal van de Technische Bedrijven aan de Dwars straat. De vertegenwoordiger van één der expo- seerendo firma's bereidde op een gasfor nuis een maaltijd, bestaande uit aardappe len, groente, vlecsch en rijst met abri kozen, waarvoor nog geen M3. gas werd verbruikt: De dames hebben de spijzen niet alleen zien bereiden, maar ze ook geproefd. Voorts werd thee met cake de laat ste ook ter ptaatso gebakken aangebo den. Met groote belangstelling werd kennis genomen van de uitgebreide collectie mo derne electrische apparaten. Feestavond. Zaterdagavond a.s. geeft de Amusante Vereeniging Wilskracht" in gebouw Een dracht een feestavond. 's Middags 3 uur wordt een kindervoor stelling gegeven. Provinciale Crediet- en Depositobank. Hel jaarverslag. In de op 13 Maart 1.1. gehouden alge mcene vergadering van aandeelhouders, werden de balans en winst- en verlies rekening over 1933 goedgekeurd. De aan de beurt van aftreding- zijiuio commissarissen, de lieercn mr. D. Lodder en A. C. van Wieringon, werden als zoo danig herbenoemd. Aan liet verslag is liet navolgende ont leend De vraag naar bouwcredieten was in het afgeloopen jaar in verband met de ople ving der bouwnijverheid bizonder groot, waardoor aan nieuwe crodieten bo'angrijk meer werd toegestaan dan in 1932. en ook meer dan in oenig jaar te voren. In 1933 loch werd aan nieuwe creilie- ten verleend f5.514 508 53 (vorig jaar f 2.955 S1S.9Ö). Aan aflossingen werd ont vangen f5.40G 304.84 (vorig jaar f 407C.63l.79), zijnde eveneens een record bedrag. liet saldo der uitstaande leeningon be droeg op 31 December 1933 f -t.lS0.601.40 (vorig jaar f 4.072.400 CC). Onzo crcdietnemers voldeden over het algemeen behoorlijk aan hun verplichtin gen. Op enkele leeningen werd een verlies ge leden, terwijl wij ook voor eenige andere leeningon can reserve voor afschrijving wenschcüijk achten boven de hiervooT reeds vroeger gereserveerde bedragen. Om uit dien hoofde tegen mogelijk ver lies te zijn gedokt, hebben wij voorgesteld, voor dat doel f 45.000.uit de winst af to zonderen, welk bedrag naar onze mee ning daartoe ruimschoots voldoende zal zijn. Iloewo! er regelmatig vraag is naar onze obligation, besloten wij voorshands geen nieuwe obligation uit te geven, zulks in verhand met onze liquide midi leien. Op 31 December 1932 stonden uit f2098.800.5 <y0 obligation. In 1933 werden geplaatst f 112.200. daarentegen ingekocht f78.700.en afge lost door uiüoting f 70.000.zoodat op 31 Dec. 1933 in omloop was f2.0G2.3O0. Op 31 December 1932 was aan depo sito's verschuldigd f 1.990.375.44, gedu rende '33 werd ««deponeerl f 5,448.060 02, teTUgbetnn' f 5.191.199 92, zoodal op 31 Dcc 1933 verschuldigd was f 2.217 235.54. De reüo-winst bedraagt f 128.945 70, waar onder begrepen het onverdeeld winstsaldo 1932 ad f 4,557.38. Hiervan werd f 12-945 70 overgebracht naar het nieuwe jaar, waar uit dan de dividend- en tautièmobelasting is te voldoen, f45.000.gereserveerd voor eventueele afschrijvingen, f35.000.werd toegevoegd aan de extra-reserve. Aan aandeelhouders '-ordt een dividend uitgekeerd van 20 o/o ''■'orig jaar 20 o/ol, aan houders van oprichter-bewijzen f 62.50 per stuk (voiig jaar fC5. Na goedkeuring van de voorgestelde winstverdeding zullen de reserves zijn ge stegen tot f 635.000. De verlies- en winstrekening wijst aan in het credit: srddo onverdeelde winst Ao. Pc. f 4 557 36. Interest en huren f 301121 71. Commissie f 49.960.79. Overschrijvingskos- ten aandeden f77.50. Koerswinst effecten f88.90 en in het debet: Interest deposito's, Obligation f 164.538.37, Onkosten f 61.084.08 afschrijving kanioorinvonlaris en materieel f816.94 ©n dienst der leening f421.17. Circus Sarrasani. Morgen liefdadigheids voorstelling. Nog slechts weinige dagen zal het circus Sarrasani met zijn "uitgebreid en interes sant programma blijven. Alvorens echter weer verder te reizen, zal een gratis-voorstelling worden gegeven voor weeskinderen en ouden van clagen van elke richting. Voor deze extra-voorstel ling, welke Donderdagmiddag 2 uur be gint, zijn alh weeshuizen en gestichten, zoowel te Botterdam als te Schiedam, uit genood igd. Het programma met zjjn prachtige show- nummers, bizondere dressuur en groote sensaties, zooals wij dat indertijd reeds berichtten, zal in zijn geheel worden af gewerkt. Verloting „Gemengd Koor". Door middel van een kleine advertentie in dit blad wordt do uitsla'; van de ver loting van „Gemengd Koor" bekend ge maakt. Politienieuws. De politie te Rotterdam hoeft aldaar aangehouden de 17 -jarige R. do II., van hier, die aldaar een rijwiel te koop aan bood, dat hij in Schiedam had' ontvreemd. Geveilde en verkochte onroerende goederen. Verkocht 14 Maart. Notaris II. B. E. BLAISSE. De gunstig gelegen bouwrnanswoning c.a. Zuid-Buurtschcwcg R 10C, te Maasland, met diverse perceelen uitmuntend weiland', groot 23.33.19 1I.A. In veiling: Perceel 1 f6200, perceel II f 17.600, per ceel III f6000, perceel IV f7100, perceel V f2400, tezamen verkocht voor f39.990. Een onzin-verhaal. Het doorn.).uue hart. Bijna altijd waren de avondui, dio door mijn vriend Ben gehouden werden, het toppunt van gezelligheid. Dezen keer echter scheen er iets iu de lucht to zijn, waardoor iedereen zoo hangerig en vervelend werd, dat er van een gezellige sfeer niet veel te bemerken iel. Onverst lullig nipte er oen aan een groot glas jenever, een ander trachtte oven slaperig een glas bier in één teu» te ledigen. Totdat de meest fatterige kwast van het gezelschap cón zijner lumineu.se ideeën kreeg. „Lui", sprak hij met zijn geaffecteerde stommetje, „lui, kielen ure een of ander onzin verhael trachten te verbaden". Onmiddellijk «reiden allo in het vertrek aanwezig zijnde losse voorworpen naar ties jongeling» hoofd gedirigeerd. Temidden van diverse fcapo te glazen, kussens, hoeken eai andere huishoudelijke artikelen, zat daar liet toppunt van menschelijke ellende als een hoopje afgetakeld élite met een wan hopig gezicht eri poogde zijn standpunt te verdedigen. Nadat hein ocnigc malen de verzekering was gegeven, dat hem iets ergs zou over komen, als iiij zijn lipjes niet vlug sloot en van vorder godaas af te zien, kroop de verontwaardigde onschuld uit zijn scbaridhook en zette zich weer neder in zijn fauteuil. Ben glimlach van voldoening plooide zich echter om des pafferigen jongens aanschijn, loen een groot talenkenner en -onderzoeker wol lust gevoelde een kort verhaal te hou den. Het zou dan gaan over het ontstaan van het handschrift. Deze groote talenkonner was de meest geoorde en gevierde man uit liet clubje cn begon zijn verhaal met de volgende in leiding: Reeds tang heeft men trachten te ondcr- 'üoeken, hoe toch Jiet schrift is onls aan. Na vele moeilijke en kostbare onderzoekin gen is het mij gelukt een ontdekking te doen,, die alle theoriéii|, tot dusver ge vormd, radicaal zal vernietigen. Het is ook daarom, dat u, zich gelukkig moogt prij zen de eersten te zijn, die deze ontdekking te liooren krijgen. in oen zeer oud boek, het dateert uit den ttjd van 4CG jaar voor onzo jaartelling, heb ik oen verhaal gevonden, dat door over levering voor het nageslacht is bewaard ge bleven. Dit verhaal luidt als volgt: Het was in den tijd, dat de Dinosaurus lustig staartkwispelend met de diverse mammoutlis, die met hun lange huren nog steeds de spot waren voor elk wei-denkend oor-beest, icrijgerlje speelden op do plaats, waar nu de Rotterdamscho Dijk samenvloeit met de Broers vest dus met and'ere woorden de Koemarkt. In dien bewusten lijd leefden er oer-menschen zoowel van het vrouwelijk als van het mannelijk geslacht. Hoewel het toentertijd gewoonte was, dat een man zijn bruid met een stuk hout verkreeg, was er een jongen, die op honger peil stoind, al thans wat 1 iefde betrof. Hij had reeds oen weinig beschaving ge noten en daarom - ontmoette hij bij voou- keur het meisje dat hij liefhad in het don- 'ko r, daar waar dagjesmenschon het minst kwamen. Ilij had het mesije lief on haar blauwe oogen, haar blonde lakken en niet te vergeten haar pareltjes van tanden, waar mee ze zoo maar stukken rauw vleesch uit het iichantn van een wolf scheurde. Zij beminde hem om zijn fiere gehalte, zijn staalharde oogencn zijn bleuheid. Want als de jongen het meisje 's avonds ontmoette, werd hij zoo verlogen, dat hij geen woord meer kon 'uitbrengen. In stille bewondering stemden zij elkaar aan te staren, niet bij machte een woord te uilen, ja over eikaars schoonhe ien konden zjij zelfs niet spreken. De lonkjcs, dio het lieftallige meiske lieim toewierp vererger de zijn verlegenheid nog cn met een hoofd als vuur keerde hij zMi om en ging spelen, met het door zijn grootvader tot waakhond' afgerichte tamme dinosaurus]©. Tot op oen keer hem liet oogenspel ging hinderen. Weer liep hij weg, dodh nu liet hij het dinosaurusje met rust cn ging Op een steen, die daar reeds sinds jaren lag, zitten peinzen. Zijn gedachten- gang was als volgt: Als er nu scholen waren, clan ziau ik schrijven kunnen loeren. Maar helaas, schoten waren er niet en dus kon de jongen deze edele kunst niet loe ren. Gelukkig was hij door moeder natuur met een buitengewoon verstand begiftigd en na nog een (ijjje gedacht te hebben Irok hij een conclude, dio hem later als oen van de grootste wijsgeoren van zijn. tijd heeft doen kenmerken. Hij dacht, het hart is de vitaliteit van alle wezens. Ms ik haar nu ra hart stuur, dan zal zij toch zeker wel begrijpen, wat ik niet onder woor den kan brengen. Onmiddellijk begon hij een steen te zoeken en na drie dagen en nachten was hij klaar met zijn werk. Doch nu moest er nog getoond worden, dat het harte hem pijn deed als hij 'baar zag en daartoe toekende !,|j een pijl dootr het hart heen. liet hart met een pijl, mijne lieercn, tot nu too is dit als symbool van de l'cfde bewaard gebleven. Enfinde jongen riep een ventje, dat juist passeerde en vroeg of hij een kwartje wilde verdienen. Visioenen van drop, stapels drop kwamen het kereltje voor deii geest en met veel enthousiasme kweet hij z.ioli van zijn taak', n.!. het mot een pijl doorboorde hart aan hel lieftallige meisje brengen. Mot haai' bizonder fijnge voelige intuïtie, begreep liet meiska direct wat do jongen bedoelde. Trouwens al lan ge t ij den had zij erop gewacht en zooals het altijd gaat in deze onverkwikkelijke lief desgeschiedenissen, zij leefden nog lang en gelukkig met. elkaar. Toen de spreker, die gedurende zijn ver haal achterover in zijn fauteuil had geleund opkeek, vond hij zijn toehoorders in een diepen slaap verzonken. Alleen de kwast zat met schitterende oiogen te luisteren Hij had een nieuw, of liever een ou'-oud id cl:- gekregen om zijn vier en vijftigste incisie tevraaen, MARGRO. AGENDA, Schiedam. Pandora, 8 u. Tiopcnkolder De wervel wind. Passage Theater, 3.15 u. De koningin had bezjoek. Prairie in vlammen. Too- neel: Black and White. 14 Maart, Musis Sacrum, 8 u. Feestavond afd. Schiedam N. C G. O. V. 15 Maart. Vereenigingalo'ï.'al, 8 uur. N. C. R. V. Prof. dr Noonltzij over Palestina. 15 Maart. Geref. Jeugdhuis, 8 uiu. Ned. Ou'. Vrouwenbond', ds. P. Bokma: Reisindrukken. 15 Maart. Musis Sacrum, half 3. Ned. Vereen, van Huisvrouwen. Lezing RiozehoB. 15 Maart. Musis Sacrum, 8.15 uur. Verb, v. Nat. Herstel. Spr.'s: mr. dr. Westerman en mr. dr. Van Gy- bland Oosterhoff. 15 Maart. Pandora Bioscoop. Openbare vergadering Algom. Ned', Bond van Handels- en Kantoorbedien den. Sprekers H. .T. Meijer en ds. G. Westinijtse. 15 Maart. Geb. Chv, Soc. Belangen, 8 u. Chr. georg. werkloozen. Spr. ds. J. van der Mouten. Rotterdam. Heden e. v. d. Circus Sarrasani, Land van lloboken, 8 u, (Woensdags, Zaterdags en Zondags ook 2 u.) Voorstelling. Heden e. d'. v. Tivoü-Schouwb. 8 uur. (Zondag ook 2 u.) Meyer Hamei's revue:,.Dat doet de deur dicht". Capitol, 2.15 u, 8.15 u. Zonden van het verledenHuwelijlrs/weiutelaars. Grand, 2 u. 7 u. 9.15 ti. De Jantjes. Lumiêre, 2.15 u. 7 u. 9.15 u. En wie kust mij.? Luxor, 7.30 u. 9.30 u. Er was eens 'n prins. Olympia, 7 u. 9.15 u. Do geheime zending. Prinses 2.15 u. 8.15 u. Backstreet; De luchtpost. Royal, 2.15 u. 7.15 u, 9.15 u. Kleiner Mann was nun? Studio '32, 2 u. 7 u. 9.15 u. Mirages de Paris. Thalia, 2.15 u. 7 u. 9.15 u. Groeten en Kussen. OMLIGGEN»*] GEMEENTEN. VLAARDINGEN. Vulcaanliavcn. In de Vulcaanliavon is binnengekomen, het s.s. Stad Amsterdam met 5975 ton erts. BINNEN LAND. Prov. Staten Zuid-Holland. Salarisrageling provinciaal personeel. Gisteren hebben de Provinciale Staten van Zuid-Holland, onder voorzitterschap van den commissaris der Koningin, jhr. rnr. dr. H. A. van Karnebeefc, in het ge bouw der Tweede Kamer een vergadering geli ouden. Do viaorzitter brengt, terwijl allen zich van liun zotels liebben venhoven, hul de aan de nagedachtenis van het overleden Statenlid, den lieei J. Kortland'. Mevrouw RosVrijman wordt binnenge leid en legt de vereisohte ©ede.n af. Wijziging van het amlcnaren- rcglemcnt. Aan de orde is het voorstel van Gede puteerde Staten tot wijziging van het Sta tenbesluit vau 14 December 1933 tot wijzi ging van het ambtenarenreglement. De heer In 't Veld (s.d.) betoogt, dat de voorgestelde regeling in strijd' is met art. 5 der. Grondwet, en acht de nieuwe redactie uit dit oogpunt nog bedenkelij ker dan de aimaukelijke. Zulk een regeling levert des te meer bezwaren, op, omdat zij ambtenaren kan betreffen, die jaren lang trouw hun plicht hebben gedaan. Voorts uit spr. staatsrechterlijke bezwa ren, gericht tegen het feit, dat oen be- oordeel ing van het Lagere naai' het hoogere gezag overgaat. Ilij beroept zich op' Oppen- heim, die ter zako sombere voorspellingen heeft geuit, welke spr. vroeger overdreven vond, maar waaromtrent hij nu moet er kennen, dat zij ten volte bewaarheid wor den. Spr .ziet er iets verontrustends in dat Gedeputeerde Staten zich zonder moer neorleggen bij het standpunt der regeering, al hadden zijz.elven aan een wettelijke re geling de voorkeur gegeven. Het lid van Gedeputeerde Staten, de lieer B o 1 s i u s (r.k.) verdedigt liet voorstel, o.m. betoogondc, dat de opportuniteit er voor pleit.Waren de Provinciale Staten niet zei ven tot dia regeling overgegaan, dan zou (dit lijdt geen twijfel) deze hun dwin gend wiorden opgelegd. Bovendien bedenke men, dat do Provinciale Staten reeds in December tot do regeling hebben besloten en dat het nu slechts een wijziging betreft, door do regeering ter wille van d'o unifor miteit in owenveging gegeven. De Provinciate Staten keuren het voor stel zonder hoofdelijke stemming goed'. Aan do orde is het vooretol van Gede puteerde Staten tot herziening van de sa- la risregel ing voor het provinciaal personeel. Na langdnrigo discussies, waarbij de so ciaal-democraten en communisten le'.lo cri- tiek oefenden, is het voorstel goedgekeurd' met 45 tegen 23 stemmen (s.-d., c.p.h. en r.s.p.). Geen terugkeer van den ex-keizer. Slechts ongegronde geruchten. Naar V. D. van gezaghebbende zijdö verneemt, zijn de geruchten over een terug, keer van den Duitschen ex-keizer naar Duitschlana zonder cenigen grond'. Een Joodscfi werkdorp. In den Wieringcrnicer. Naar wij vernemen zal in de Wieringer- meerpoM'ör tussolien Nootdorp en Nieivvte Sluis een Work dorp voor Joodsche emi granten gesticht worden. In dit dorp zul len de Joodsche jongelui verschillende! beroepen, o.a. landbouw, tuinbouw, hout en metaalbewerking, kunnen loeren. Na verloop van 2 jaar moeten zij ons land -verlaten dn kunnen dan een nieuw] beslaan zoeken in landen als Palestina^ Zuid -Amerika en Australië. Rijkspostspaarbank. Reniebijschrijving in Februari. Wanneer in de maand Januari de bere kening en do bijschrijving van do rente op de ruim 2*4 millioen rekcningon-coui- runt hebben plaats gehad, volgt voor de rijkspostspaarbank do tweede maand van buitengewone drukte, Februari, waarin vooral in de eerste week de boekjes wor den ontvangen, welke in Januari niet op gezonden mochten worden, omd'at do rente- bijschrijving in die maand allo hand'en op- eiseht. In die eerste week zijn er dagen, dat omstreeks 20.000 boekjes inkomen. Zou men de boekjes van één dag op elkaar stapelen, dan kreeg men oen toren van 60 meter. Bij het uitpakken der boekjes wordt elke enveloppe aan drie zijden opengesneden tor voorkoming, dat daarin iets aditerblijft van hetgeen ie inleggers er, behalve het boekje in mochten hebben gedaan, of ach tergelaten. 'Om de zeilde reden worden alle boekjes stuk voor stuk doorgebla derd. Men vindt er allerlei in: briov n, rente-, postzegels, loten, schuldbekentenis sen, kwitanties, coupons, niet zelden zelfs bankpapier. Zoo weul onlangs in een boekje een bedrag van f900 in groot bankpapier aangetroffen. Waardepapieren worden zorgvuldig voor de inleggers bewaard. Wijl de rekeningen-courant in verschil lende zalen zijn gerangschikt volgens de postkantoren, waar de boekjes zijn uitge geven of waarop zij zijn overgeschreven, en naar het nummer, moeten de ingekomen boekjes, alvorens zij administratief in be handeling komen, op overeenkomstig© wijze gesorteerd worden. Eerst dan kan bij elk boekje de rekening-courant wo-rden ge zocht, die er op betrekking heeft. Dat dit een niet geringe arbeid is, zal' men beseffen, als men weet, dat do reke ning- c o u ran t k a ar ten, die loodrecht in brand vrije kasten staan, een totale lengte aian kastplanken van bijna 21/» kilometer in nemen Eerst na deze bijzoelcing kan aan de( inschrijving in de boekjes van de rente, zooals die op de rekeningen-courant is uitgetrokken, worden begonnen. Tevens worden dan de inschrijvingen van de star tingen en terugbetalingen in de boekjes vergeleken met die op .de rokeningen-cou- ranl; eventueele verschillen worden eerst opgelost of verbeterd vóór de terugzending aan de inleggers plaats vindt. Hot is d'aar- om ook van belang, dat de boekjes garo- geld jaarlijks worden opgezonden. De tabaksaanvoer voor Duitschland. In Amstordamsdio tabafcskxingen ver luidt, dat bij de Duitseli© koopers het stre ven bestaat om den aanvoer van tabak niet langer te dom plaats hebben over Amster dam maar te richten op de Duitsche ha vens. Dit zon ©en geweldige klap voor de Amsteröamsche havens zijn. Ned. Bond van Boekbinderspatroons. De Ned. Bond van Boekbinderspatroons vierden gisteren zijn 25-jarig bestaan, fa. het AmstelhiOitel werd een druk bozodhte receptie gehouden; daarna werd' een. uiige- 'bxeido tentoonstelling van soorten bind werk geopend. Nationale liberale demonstratie. Do afd. Amsterdam van. de liberale staalspartij De Vrijheidsbond heeft in het Concertgebouw een indrukwekkende de monstratie voor de nationale regeering gen houden. De zaal was stampvol, toen mr. K. Jrmsma de vergadering opende. Er wer den telegrammen gezonden aan II. M. d'e Koningin en aan den minister van water staat, die wegens gezondheidsredenen niet kon komen. Vervolgens spraken mr. D. Foclc over: Nationaal besef, prof. O. W. do Vries over: liet 'beginsel, dr. I. H, J. Vos over: Het liberalisme nu, mr. \Vendelaar over; Om het gezag en tenslotte mr. Boon over; Het einde der beschaving. t Sir Charles Hubert Montgomery. De nieuwe Engelscho gezant. De gezant van Grqot-Brittannië, sir Char les Hubert Montgomery, heeft gisteren in het late middaguur kennis gemaakt met een aantal vaoranns baande Amsterdammers, waartoe do gelegenheid bestond' tijdens cm thee, welke de burgemeester dor hoofdstad en mevrouw do Vlugt hebben, aangeboden te hunnen huize aan de IleerengracihL RECHTSZAKEN*. Ni.enrode-zaak. Een bijna onverstaanbaar verhoor van den detective Jobankncgh Ka do pauze wordt door de Amsterdam scho rechtbank het verhoor van den par ticulier detective Johankuogt voortgezet. De getuige vertelt hoe hij door twee Ulrcchlscli© rechercheurs, die bij hem ge komen zijn. is ondervraagd'. Daar werd toon een concept ongemaakt voor het verhaal van liet verhoor, d'aifi aan get. zou worden afgenomen. Er kwam wel een beetje „fanUsio" bij', wamt get- wilde don naam van zijn „schakel" B.esing niet noemen. Later is het verhoor „naar •waarheid!'* afgenomen. Get. heeft volgens zijn zeg gen er geen belang meer bij d'aar nu om-1 heen te draaien. Dan legt get. verklaringen af over dei manier Waarop hij de eerste partij gv. ede-

Schiedamsche Courant | 1934 | | pagina 2