KONING LEOPOLD Radioprogramma's, De bacon-smokkelarijen. De sterrenhemel 14-21 Maart 1934, 20 h MT. jteCi VEILIGE HAVENS. Hot Brusselsche „Laatste Nieuws" bevat een uitvoerige schets van don persoon en het karakter van Leopold 111, den jongen koning van België. Daarin schrijft het blad o.a. het volgende: liet spreekt vanzelf, dat koning Leopold III veel van de geaardheid van zijn vader heeft overgeërfd, gelijk trouwens ook prins Karei. Hij is, evenals koning Albert, oen naar binnengekecrde, een jongeman dio niet lukraak optreedt, maar handelt na diep overpeinzen, gericht op werkelijkheid, met scherpe onderscheiding van schijn en wezen. Hij zal gelijk zijn vader, niet op een gestolde vraag onmiddellijk ja of neen ant woorden, maar 'met eau innemende vrien delijkheid zal hij u verzoeken ze te mo gen overwegen, ze te mogen laten be zinken, opdat oorst de vraag hem zelf al haar klaarheid zou hebben. De koning sluit zich op in zijn eigen zelf en overweegt daar «ïoudig hot geval Die houding is ook oen gevolg van zijn studies. Illij heeft alle vakken gestudeerd: goscluedenis, aardrijkskunde, wcleinschap- cen, talen, schoone kunsten, recht, oud heidkunde, wijsbegeerte, enz. maar vooral mathesis. In deze laalste wetenschap heeft de koning zich gespecialiseerd'; daardoor heeft hij ook zoo oen bïzondere vereering ^oot doktor Oesaro, den ouden professor hp. wiskunde te Luik. De koning houdt vau de natuur. ïljj weet, dat schennis van natuurschoon on herstelbaar is, en is een aanbidder van. liet leven in d© natuur, naar het voor beeld van zijn vader. Zijin belangstelling in Congo, is niet alleen van kolonialen aard, maar vloeit ook voort uit zijn voor liefde voor do natuurhistorie. Hij houdt van de aardkunde, de plantkunde, de kli- maatkunde, de negerkennis, in verband mot Congo, Die liefde is hem een grooto steun bij zijn kolanndö betraclUing. Men weet .hoe hij ook deze ernstig hoeft opgenomen, hoe hij, door twee reizen in Congo, in nader contact is gekomen met deze kolonie, niet als een gewoon toerist, voor zijn plezier, maar als een die met eigen oog-en de economische, de sociolo gische en de natuuraangelegenlied'en, waar nemen wou. En men weet ook hoe hij dezo kolonie met d"e bedrijvigheid in Ncd.- Indië heeft vergeleken, na een ond'eJzoo- kin.gsre is aldaar. Hoe hij .in zijn reizen is opgetreden als oen anderzoeker, wordt ook bewezen door zijn insectenverzamelingen; de in secten! mde is voor hem geen spel, maar een di pzmnige wetenschap. Even ,iin als zijn vader gaat koning Leo pold III uit jagen, die sport kan hij on mogelijk met zijn vereering voor de na tuur vereenigen. En gaat hij roms uit vis sollen, dan gebeurt het moei' dan eens, dat hij zajtn vangst teruggeeft aan het water. Ook is hij overtuigd Alpinist. Uit dien trek naar de natuur, waarvan hij ook zoo een duidelijke uiting heeft ge geven in zijn rede, onlangs gehouden te 'Londen, spruit zijn toewijding voort aan het Coaigoleesch reservaat „Het Alberlpark" Dit is voor hem, gelijk hij 't noemt een „heiligdom". Koning Leopold is een gezonde, even- ■wichtige jonge man. Dat heeft hij reeds bewezen, toen hij den titel van zijln vader heeft overgenomen; hij heeft onmiddellijk den indruk gemaakt van een die vast in het zadel zit. Hij is vooral buitengewoon zelf standig. Dit gevoel van volstrekte onaf- liamkehjkhctid is misschien wel rijn voor naamste eigenschap. De Vlamingen stellen zich natuurlijk ook de vraag: VVat hebben wij aan don nieu wen koning? Een karakterschets. Zij mogen genist zijn. De koning heeft het in zijn troonrede duidelijk gezegd, cl at onze instellingen soepel genoeg zijn om niemands ontwikkeling tc bolenimercm. Am het Hof zelf bestaat de taaikwestie niet; hier is geen taalzorg meer. Koning Leo pold 111 kont uitstekend het Nodedandseh, schrijft en spreekt het vlot en sierlijk. Aan het Hof wordt elkeen te woord gestaan in de taal, welke hij verkiest to spreken. In zijn moeilij'" „ambacht" of „beroep" als koning cok koning Albert beschouw de zich als een die- oen koninklijk ambacht uitoefende ondervindt fcij eon grootea steun van de opleiding, hom door zijn vader gegeven, die wist dat do koning voorbij gaat maar voortleeft in zijn kin deren en dat de koning slechts de eerste dienaar is van het volk en van d'c toe wijding van koningin Astrid, die haar ge maal met hart en ziel genegen is. /ij vormen eon eenvoudige schoone familie samen, allen samen, van een hnrgeiiijke aristocratie. Ook in haar mogen de Vlamingen ver trouwen. Zij hoeft zich toegelegd op liet Fransch. wat voor haar, Zwcodsche, ooa moeilijke taal is, zij legt zich insgelijks toe op het Ned'orlandsch, waarvoor zij onder zeer ervaren leiding staat, zoodat rij die taai vast volmaakt zal spieken. De jonge prins en prinses worden iin twee talen grootgebracht; de bedienden spreken ook Nederlandsch Het rijm echt Brusselsche kinderen, die aanvankelijk Vlaamsch cn Fransch toeren sorokeo <mi zich later verder in die twee falen te oefe nen ein zo te beschaven. Mede aan dien kant biedt dus het jonge koningspaar alle waarborgen. GEMENGD NIEUWS. Belgische politie paraaf. Van de icchterlijkc politie te Antwer pen vernam het Handelsblad, d'at men daar reeds lang op de hoogte was van den Irauduleuzen invoer van bacon uit Hol land in België. Begin Januari had men vernomen, dat te Zundert een Chevrolet- auto voor dat doel in aanbouw was, met een versterkten motor en voorzien van een pantser. öp 18 Januari des avonds slaagde men er in, de/ auto te Zandhoven bij Lier aan te houden. Zij was bevracht met 4700 K.G. bacon. De auto werd bestuurd door Van Assel en Van den Broek uit Zun dert, die echter beiden wisten te ontko men. De partij bacon werd door een stroo- man opgekocht voor rekening van S. van den Eijnde uit Esschen en vervolgens ver zonden naar J. de Baere te Brussel. De rechterlijke politie wist reeds, dat De Baere in geregeld contact srend met d'en heer Peuschcns en op grond van deze aan wijzingen werd een hu «zockiag ton huize van P. gedaan. Uit de brieven, die de Belgische politie ten huize van P, in beslag heeft genomen, zou duidelijk de medeplichtigheid blijken van P. aar. de fraude, die in Nederland met de bacon is gepleegd'. Den volgendon dag, dus 16 Februari, had de huiszoeking bij Van den E.. te Esschen plaats., Doze had, inmiddels even als P„ de wijk naar Ncdeiland1 genomen. Daarna heeft de Belgische politie do Ne- dorlandsche politie op de hoogte gesteld van de resultaten van de huiszoeking bij P. De uitlevering van P. kan uit den aard der zaak niet worden aangevraagd1, omdat deze Nederlander is. Daarentegen zal de Belgische regeering wel de uitlevering vra gen van Van den F., die de Belgische nationaliteit bezit. Eigenaardige diefstal. Van de winkelramen van de fa. M. aan de Botersloot te Rotterdam, zijn de me talen letters, 102 in totaal, gestolen. daOOivf flo Oeersiekv; ©VOLLE MAAN LAATSTE KWAKTIER ^MïEÜWEMAAN ZUID VENÜS MAES© JUMTEfe© SATTffiHDS Sterretijd 7 li 27 min. In drukletters vermeld zijn de namen van do sterreboeldon; do eigennamen van een aantal der helderste sterren in schrijf letters geteckend. De Nieuwe Maan van 17 Mei slaat nabij den Ram in do Vissrihen; hot E.K. van den 20en in don Stior, door BASIL KIND. (Uit het Engelsch). 69) „Zeg eens, hoeren, vinden jullie niet dat de grap nu lang genoeg heeft ge duurd Do beide gasten draaiden zich om eir keken alsof een of ander meubel was gaan spreken. Tad nam zijn sigaret uit zijn mond. „Nu nog mooier. Is dat jouw zaak?" Tom bleef op de armleuning van don stoel zitten en sprak heel kalm. „Voor zoover het den ouden man betreft wel „Wat gaat die vent je aan? Is hij som je vader?" „Neen, dat niet, maar waarschijnlijk is hij iemands vader en iemands man. Je kunt hem daar toch niet don hoelen nacht laten blijven?" Daar kwam Spit tegen op. „En waarom niet?" „Omdat dat niet aangaat. Lui zooals jullie doen zulke dingen niet." Het was alsof Tad Wfntelaw een spe ciale vijandschap jegens hem koesterde, toen hij opsprong om op onhebbelijken toon te zeggen„En lui zooals jij moe ten niet in een kamer zijn, waar zij niet thuis hooren." „O, maar Tom bedoelde er geen begon Guy hiertegen in te brengen. „Laat hem dan zijn kop dicht houden, of anders mei een hoofdbeweging naar de deur er uit." Tom beheerschte zich en wachtte tot Tad weer was gaan zitten. „Luister eens, ik zie de zaak zoo: die oude man heeft een thuis en als hij binnen, laten we zeg gen, een half uur daar niet is terugge keerd. zal zijn gezin zich ongerust ma ken. Ais ze naar hem gaan zoeken cn mer ken. dat hij in zijn winkel opgesloten zit. zullen ze spektakel gaan maken in het politiebureau aan den overkant van de straat. En als de politie werk van de zaak gaat maken, vinden ze natuurlijk uit wie het gedaan hebben." „Welnu, dan vinden ze jou in elk ge val niet," zei Tad, spotachtig lachend1. ..Neen mij niet, maar zelfs jij zou toch niet willen dat Tad wendde zich, voordat Tom nog was uitgesproken, op' onverschilligen toon tot Guy: „Zeg, heb je het gehoord? Dat snoe zige kleine danseresje uit de revue, Jen nie Ilall'gan, is gevallen, en heeft haar been gebroken." Tom stond op, liep doodkalm naar de tafel, nam den sleutel en ging naar de deur. Tad, dit ziende, sprong op en ver sperde hem den weg. „Wel verduiveld. Wat ga je doen?" „Ik ga. den ouden man bevrijden." „Leg dien sleutel weer op de tafel." „Ga me uit den weg." „Dat kun je denken." „Laten we bier nu geen ruzie maken." „Leg dien sleutel weer op de tafel. Ver sta je me niet?" Tad keek woedend, omdat hij niet werd gehoorzaamd. Hij was volstrekt niet bang van Tom, die een halve decimeter langer was dan hij zelf. Hij haatte hom. Vanaf het oogenbiik, dat hij in Harvard' was Kolentrein te Loosduinen ontspoord Groote niatericeh' schade. Maandagavond is nabij het emplacement der \V ostlandsdic Stoomtramweg Maat schappij te LoosJuinen een ontsporing ge schied. Een trein, bestaande uit 20 meeren- deels met kolen geladen wagons cn go- trokken dooi- twoe looomotteven, was aan slation te Delft overgenomen van de Ncd. Spoorwegen cn passeerde genoemd empla cement. Nadat reeds vier wagons cleu kaat sten wissel van het emplacement waren ge passeerd, gora vkte een wagon uit do rails. Dit had lot gevolg, dat ook de zesde wa gen ui.t de kills werd gelicht, waarbij do spoorslaven gedeeltelijk worden ver nield. Do zevende wagen werd opzij ge drongen, vernielde hoofd en zijspoor en kwam in oen sloot terecht. Dc volgende wag en belandde eveneens in do s'oot, ter wij! de negende en do tiende weer naast do rails bleven staan. De ontsporing ging met een geweldig geraas gepaard; met hevig gekraak botsten do wagens op elkaar, terwijl de steenkolen in de ro.idto vlogen. In allerijl spoedden de omwonenden zicih naai' do plaats des oilheils, vreozende dat persoonlijke ongelukken zic.h zouden heb ben voorgedaan. Dit laatste bteolc gelukitig niet het geval.te zijn. De ontsporing heeft oen geweldige ruïne teweeg gebracht. De beide wagens, die in do stoot ierccht zijn cekomen, zijn vrijwel totaal vernield, ook de onderstellen zijn uit etlcaar gerukt. De grond is omgeploegd door de wielen der ontspoorde wagens. Rails zijn verbogen; over tientallen meters zijn de spoTen ver nield. Het hoofdspoor is goheel versperd, zo,o.iat een volgmde goederentrein uit Delft, met bestemming voor bet W'estland, niet kon pa«seeron. Met hoe grooto kracht de wagens uit de rails zijn gewrongen, blijkt wel uit het feit, dat de zware buffers van de wagens zijn af genikt. tri den Joop van don nacht werd met de opiuimings werkzaamheden begonnen. Men was er gistermiddag nog niet mee gereed. Via een noodspoor kunnen de goederentrei nen echter passeeren. Passagiersven om heeft op dit traject niet plaats. De iubraak bij dc firma De Haas. Een tweede arrestatie. Hoewel het in het geheel nog niet zeker is, dat do Zaterdagnacht gearresteerde J. D, wonende in de Vond el straat, betrokken is bij de inbraak in het kantoor van do firma Do Haas in dc Groote Marktstraat in Dan Haag, welke vermoedelijk dienzelf- den nacht plaats vond, heeft de politie gekomen, had die ellendeling de onbe schaamdheid gehad, den zelfden naam te dragen als hij - en op hem te lijken. Hij kende even goed als ieder ander den bijnaam, waaronder de ploert bekend stond en dat de vent zMf (trachtte dien meer en meer ingang t" doen vinden. Die was een mooie reclame, en maakte eon heel heer van hem. Hij, Tad, de broer van den zoogenaamden baby van Whitelaw, liad al lang er naar verlangd hem een keihar- den mep op zijn snuit te geven. Nooit zou hij daartoe een betere kans krijgen dan nu. iOp het zelfde oogenblik, dat Tad zijn banc, opblief, bad Tom zijn pols te pakken. Den sleutel in zijn zak stoppend, kreeg bij de beschikking over zijn andere hand' en smeet zijn lichter gebouwden tegen stander met z.oo'n vaart op zij, dol d'eze tegen de schrijftafel terecht kwam. Dol van drift door die beleediging, nam Tad den inktkoker, en slingerde dien naar Tom's hoofd. Het ding ging rakelings langs zijn oor en vloog tegen den muur aan gruzele menten, zoodat er een groote inktvlek op het behangselpapier kwam, wat Guy een kreet van kwaadheid' ontlokte. Toen Tom zich had omgedraaid', om de kamer uit to gaan, kreeg hij met een stoel een slag, die hem tusschen de schouders trof. Zich weer omdraaiende, wrong hij den sloel uit Spit Castle's handen, smeet het meubel op zij en diende zijn nieuwen tegenstander een stomp toe, die hem h'et bloed uit zijn tapirneus deed' komen. Nu blino van woede zijnde, nam hij h!et hoofd van den miezeriger jongeman onder zijn rechter arm en beukte er met zijn lin ker vuist net zoo lang op, totdat hij het niettemin em tweede arrestatie gedaain. Op grond van verkregen inlichtingen zou zij een handlanger van D. hebben gonrresteerdi en deze zou de jonge man zijn, die Zater dagavond zich op zulk een verdachte wij'ze bij den sigarenhaindel va„>. „De oude Wes- sols" zou hebben opgehouden. D. loochent nog steeds het daderschap van de inbraak of zijln medeplichtigheid. De visscherij te IJmuidcn. Reederijen gaan de vracht vaart beoefenen. Het wil met de visscherij te IJmuid'en maar niet gaan. De meeste stoomtrawlers, vooral de kleinere schepen, maken lange en slechte reizen. Do vorige weck zijn dan ook weer vijf stoomtrawlers opgelegd vam wege de slechte uitkomsten. Er is een reederij', welke haar stoomtrawler reed's geruimen tijd voor de vrachtvaart ge bruikt. liet schip vervoert geregeld' haring naar Polen en vaart ook op Frankrijk art Engeland. Thans zal de grootste reederij te IJmui dcn de „Vem", het ook met do vrachtvaart gaan pxobeeren. Zij beeft voor drie haver schepen vrachtbrieven voor de kustvaart gekregen. Aldus gaat men in IJmuidcn de bakens verzetten. Onderwijl brengen Duiische en Deeinsclie trawlers thans weer visch te IJmuiden aan. Oplichting. De Dienst van Maatschappelijk Hulpbe toon te 's-Gravenlinge, heeft aangifte ge daan van 7 gevallen van onrechtmatig steuntrekker). In totaal zijn reeds vanaf het begin van het jaar 150 gevallen ter kennis van de politie gebrachl. Ernstige aanrijding, In de Gaslaan te 's-Gravenhage, is de 9-jange G. M. bij het onvoorzichtig over steken van den weg door een auto aan gereden en ernstig gewond. Geen Oceaanvlucht met de Douglas Past niet in het kader der K. L. M. Bij zijn terugkomst uit Amerika, heeft Fokker de mogelijkheid' geopperd' dat de eerste Douglas, welk door de K.L.M. in Amerika is besteld en die omstreeks Juni zal worden afgeleverd', overgevlogen Zou worden door een Nederlandschen piloot. Wij vernemen, dat de K.L.M. er niet aan denkt, iets dergelijks te ondernemen. Een vlucht van dezen aard' past niet in lichaam als een slappe massa in elkaar voelde zakken. Toen liet Lij h'et los. Spit viel op do sofa ea bespatte die mei bloed, zooals het behangselpapier met inlcL was bespat. Tom schrok, toen hij het slappe lichaam zag liggen, maar een seconde later kreeg hij een gevoel, alsof zijn sche del van achteren werd' verbrijzeld'. Hij wan kelde en meende flauw tc vallen, maar toen hij zag, dat Tad' gereed1 stond licm een tweeden stomp, vlak tusschen zijn oogen te geven, prikkelde hem dit tot een uiterste woede. Hij was als een leeuw, die een antiloop besprong. Maar Tad, zelf ook sterk en vlug, was op tegenweer bedacht. Voor Tom's volle lichaamsgewicht week hij een paar Centi meter achteruit, maar meer niet. Zijn linkerarm vrij makende, gaf hij zijn tegen stander een harden slag togen zijn slaap, maar Tom nam er geen notitie vau en kreeg zijn linkerarm te pakken, evenals hii dit met den rechter al hadl gedaan. Zijn doel was nu Tad' op de knieën te drukken. liet was nu een strijd' van ruw geweld en daarbij was Tom als zwaardter ge bouwde in het voordeel. Het was een stilte worsteling geworden, waarbij geen irwe ging zichtbaar was. Maar langzaam, heel langzaam, net zooals ijzer buigt in een paar sterke handen, kwam Tad lager en lager. Zijn voeten lagen gekruist onder hem; met geen mogelijkheid kon hij ze van plaats doen verwisselen. Twee paar oogen, zonderling op elkaar gelijkend', staar den elkaar aan als oogen van wilde die ren, die dol van woede waren. „O God, mijn Leen breekt," liet kon Tom niets scholen. „Kalm ialen breken, ellendeling." haar kader. Haar reputatie op het gebSed van lange afstand-vliegen behoeft geen be- vestiging, terwijl eventueel mislukken van.' den tocht onberekenbare schade in mo reolen zin zou veroorzaken, afgezien van het nadeel, ontstaan door het verlies van de machine. Deze zal, zooveel mogelijk intact, per schip worden verzonden, lie levering van de Douglas geschiedt af fabriek. fi.ei'k en School. Ncd. Ilcrv. Kerk IJerorepen te Ouddorp (Z.-IJ.) ds VV' Rijnsburger ie Oud-B rijnland; te Usselstein ds. A. G. Oosterhuis te Eemnes-Buiten. Gerei'. Kerken. Aangenomen naar Gorindiem ds. LI. Th, van Munster te Drachten. DONDERDAG 15 MAART. Hilversum, 1875 M. A. V. R. O. uitzending 8 u. Grainofoon. 10 u. Morgenwijding. 10.15 u. Graniofoon. 10.30 u. Concert door viool en piauo. 11 u. Knïpöursus kïnderkleeding. 11.30 u. Vervolg cioncert. 12 u. Omroeporkest en accord oontrio. I.45 u .Pianorecital. 2.15 u. Voor de vrouw. 2.45 u. Gramofoon. 3 u. Knipcur sus. 4 u. Voor zieken cn ouden van da gen. 4.30 u. Gramofoon. 5 u. Radiotoo- neel vow do jeugd. 5.30 u. Kovacs La- jo>. G.30 ui Siporlp'raaljo II. Hollander. 7 u. Kovacs Lajos. 7.30 u. Engolsehe les. 8 u. Vaz. Dias. S.05 u. Gramofooa. 8.15 u. Concertgebouw orkest. Jo Vincent, so- jJraan 9.20 u. Kou. 's-IIertogenbostih Aiïm nenboor. 9.40 u. Omroeporkest en LI. Cals, sopraan. 10.30 u. Omroeporkest. 11 u. Vaz Dias. 11.10—12 u. Kovacs Lajos. Huizen, 301 AI, 8—9.15 u. K. R. O. 10 u. N. G. R. V. 1 In. K. R. O. 2—11.30 u. N. C. R. V. 89.15 n. en 10 u. Gramofoon. 10.15 u. Morgendienst. 10.45 u. Gramofoon, 11.30 u. Gorisd. halfuur. 12.15 u. Orkestóon- oert en gramofoon, 2 u. Hand werk'c ur- sus. 3 u. Gramofoon. 4 u. Bijbollez.ing m.m.V. zang en piano. 5 u. Cursus han denarbeid viaor de jeugd. 5.30 u. Piano recital. 6.30 u. II. v. Zuijlon: Rijksinkom sten- en vermogensbelasting. 7.15 u>. Em- kratcia-kwarfciertje. 7.30 u. Journ. Week overzicht. 8 u. Haarl. Motet- en Aladrï- gaalvereen, 8,45 u. Oud er uurtje. 9.15 u. Vervolg concert. 10 u. Vaz Dias. 10.10 u. Orgelconcert. 1111 30 u. Gramofoon. Davcntry, 1500 M. 12.20 u. Ilet Rutland Square en New Vic toria orkest. 1.20 u. Gramofoon. 4.25 u1. Schotsoh Studio Orkest. 6.50 u. Zang door J. Armstrong, tenor. 8.20 u. B130- Dansorkost. 9.35 u. Radio militair orkest m.m.v. bariiion 11.0512 20 u, Gasani Club orkest. Parijs „Radio Paris", 1796 M. 7.20 u. en '3.20 u. Gramiofoon. 12.50 u. Orkeslciomoert. 3.20 n. Ronr'o et Juliette, opera van Gounorl. Kalundborg, 1261 AI. II.201.20 u. Concert. 2.054.05 u. Ot to Lington en zijn orkest. 7.30 it. lladio- Sympbonie orkest, werken van Wagner, Glinka en Tsühaikowski. 9.5011.50 u. Dan muziek. Langenbcrg, 456 M. 5.25 u.. 6.30 u. en 1053 u. Gramofoon. 11.20 u. Solistencioncort. 12 20 n. We rag 'orkest. 3.20 u. Weragklcinorkest. 4.35 ui Dansmuziek. 7.30 u. Weragkaor eu kwin tet. 10.20—11.50 u. Gramofoon. Rome, 421 AL. 3.05 n. Sympbonie concert. Brussel, 322 AI. en 484 AI. 322 AI.12.20 u. Gramofoon. 1.30 u. Om- raepkleinorkest. 5.20 n Symphonieeon- cert. 6.50 n. Omroepklcinorkest. 8.20 u. Sympbcmiecionoert. 10.30 u. Gramofoon. 484 ALOmroeporkest. 6.35 u. Gramo- 6.50 n. Pianorecital. 7.20 u. Gram-atoom 8.20 u. Omroeporkest. 10 3011 20 m Dansmuziek. Deutschtandsendcr, 1571 M. 7.50 u. BeicrsCh programma, m.m.v. or kest en solisten. 10.20 m Dansmuziek. 11.0511.20 u. Laatste kwartier Rerlijn- sche Zesdaagsehe. deeds meer omlaag gedrukt word'end, zakte Tad elke minuut een oentimetertjo dieper door. Ds kracht, die hem daartoe dwong, kende geen genade. Alen hooide behalve het geluid van stroomen van wa ter in de badkamer, waarheen Guy Spit Castte had gesleept om het bloed' uit zijn gezicht wsg te wassdhen, in de kamer niets anders d'an het zware hijgen, nu eens van Tad. dan weer van Tom. Ia (te fuis- schenpoozen was het of geen van beiden adem haalden. Plotseling zakte Tad' ineen en lag op den vloer. Tom sprong boven op hem en daar Tad' zijn armen en bee- ncn niet meer kon bewegen, lagen zij daar als twee steenen boven op elkaar. Hun zware, vooruitstekende wenkbrauwon raak ten elkaar bijna aan. Tom perste door zijn lichaamsgewicht den adem uit zijn vijand1, alsof deze door een beer werd' omklemd. Het eenige, waarover Tad nog had' te be schikken, was zijn wilskracht. Alaar die dacht Tom ook wel te breken. Fluisterend! vroeg hij hem: „\V-eet je wat ik van plan hen met je te doen?" Geen antwoord, „Ik ga je meenemen om dien oudeax rrt i ii I zij.i w'nkei te laten." Keg geen antwoord. Plotseling sprong Tu, owre.nd, m.uir h'e'.d Tid' hij zijn klaag vast. „Sta op." IIij ijrok uit aile macht, zoodat de hals boord Irak en Tad weer op den vloer viel. „Ik go- .'ievnr dood dian dat ik dat zal doe/i," wis het eenige, dat hij kon uitbrengei Wordt vervolgd). ■mm irtn* nhwwifctniea *i»o—u'UMMutwwa Ster 3* flrootte, of KUfoc* Ster v/d 2« Ster v/d 1* gr. I™ Melkweg Wettelijk ingeschreven bij het Bureau */d Induatricclen Eigendom onder No. 54233

Schiedamsche Courant | 1934 | | pagina 6