RASPOETIN EK DE KEIZERIN. PtMÉf a- DE DOMTOREN VAN UTRECHT Een film met een tragedisch historisch onderwerp Het naspel in 1934. Het proces van prinses Joessoepof tegen de Metro-Goldwyn-Mayer. VEILIGE HAVENS. C GEMENGD NIEUWS. Primavera. De inrichting. Het leven stelt zijn eischenl Dok al be hoorde wijlen H. M. de Koningin-Moeder tot een der trouwste bezoeksters van de Primavera en was zij beschermvrouwe van de Kon. -Mij. voor Tuinbouw- en Plant kunde, waarmee 't Primaverabestuur nauw samenwerkt, de gemaakte plannen ten aan zien van do groote jaarlijkscho bloemen tentoonstelling in de ecnig overgebleven Nenijtolml te It otterdam moeten worden uitgevoerd. De gewoonte getrouw en in atv. ijkmg met wat ten deze wel bij andere tentoonstellin gen te zien wordt gegeven, is bij de Pri- maveia het bedje voor de exposanten ge spreid, d. w z. de aanleg is door het bestuur,in orde gebracht en de exposanten hebben alleen maar hun materiaal aan te voeren en te rangschikken. Do geheole aanleg is vrij vlak gehouden, slechts hier en daar is een lichte ver heffing van den bodem waar te nemen. Als men door den hoofdingang binnen komt, heeft men een „doorkijk" tot ach terin waar het po !'"m van liet café-res taurant is opgeslagen. Het eerste gedeelte van de hal, over de volle breedte, is gereserveerd voor de Belgische inzendingen, die samen pl m. 2000 M2, zullen beslaan en dus i/a van de ge- heele expositieruimte opvorderen. De Belgen zullen hoofdzakelijk met aza lea's voor den dag komen, die in de om geving van Gent en Bruggen heel wat beter gedijen dan hier, omdat hier de bodem te koud en te vochtig is voor deze mooie plant. Er worden azalea's in alle kleuren en vormen venvacht: hoog- sfamkronen, pyramide- en strnikvorm. In den rechterhoek is een orekideeénfeas gebouwd, ook al speoiaal voor Belgische inzendingen. In het midden links is de Japansche tuin ontworpen. De achterwand moet een Japansoh landschap met hooge bergen, een meer met aan zijn oever een nederzetting suggereeren. De tuin is door een kenner van Japan aangelegd, iedere steen, die in den tuin is aangebracht, beeft een betee- kenis. Maar de planten zullen toch iiet voornaamste bestanddeel vormen. Voor liet podium is de ruimte gereser veerd voor Aalsmeersche culturessserin gen, cyclamen,, enz. Tegenover den Japanschen tuin, dus aan den rechterkant van de hal, is het rijk van de bloembollennarcissen, talpen, hyein- tben, enz. Tusschen den Japanschen tuin en de „bol lenstreek" bevindt zich een partij met in het midden een vijver van bescheiden om vang, maar met een flink werkende fon- tijn. Om den vijver komen waterplanten, lelietjes van dalen, rozen, enz. Aalsmeer heeft tusschen de* Belgische aideeling en de bollenvelden nog een ter rein toegewezen gekregen, waar bizo.idere aandacht gevraagd zat worden voor cy clamen en den zaad'verknop. Aan de ijzeren steunen zijn consoles aangebi cht, waarop palmen zullen wor den geplaatst. De buitentuin heeft ongeveer den zelf den vorm als het vorig jaar, maar in verband met de omstandigheid, dat de Primavera nu veel vroeger gehouden wordt dan andere jaren, is d'e keuze van plan ten thans geheel anders. Coniferen in allerlei tinten doen het prachtig tusschen de verweerde rotsblokken. Achter in den tuin is een hoekje ge reserveerd voor de Erica. 'Omdat het nog wel eens koud kan zijn eind Maart en begin April, is voor een eenvoudige verwarming gezorgd, zoodat voorkomen kan worden, dat de thermometer tot het vriespunt zakt. De Primavera wordt volgende week Don derdagmiddag 3 uur voor het publiek opengesteld. Man dood gereden, Gbteiiuond omstreeks half twaalf heeft op den rijksstraatweg in do gemeente Rui vend recht halverwege het dorp en de brug tegenover Betondorp, een ernstig ongeluk plaats gehad. Op genoemd tijdstip werd aldaar een inwoner uit Amsterdam, die naast zijn rijwiel liep, door een uit <le richting Utrecht met groote snelheid na derende personenauto aangereden en op slag gedood. De bestuurder van de aulo, die bet ongeluk veroorzaakte, is zonder te stoppen, doorgereden. In de nabijheid van do plek, waar het ongeval gebeurde, vond men op den weg een koplamp van den wagen uit Duivendrecht liggen. Onmid dellijk werd' de Duivendrechtsche politie van het geval in kennis gesteld, die op haar beurt die van Amsterdam waarschuwde. Deze stelde onmiddellijk een uitgebreid on derzoek in, doch de wagen kon nog met opgespoord worden. Nadere bi zonderheden omtrent leeftijd en identiteit van het slachtoffer zijn nog niet bekend. Jubileum Ucbr. Lanipe. De receptie, ter gelegenheid van het eeuwfeest van de firma flebr. Lamp1, is thans definitief vastgesteld op Zaterdag 7 April a.s (en niet 28 Maart, zooah gisteren is gemeld) van half 3 tot half 5 in hotel de 1'Europe te Amsterdam. Keil», en School. N'ed. Uerv Kerk. Drietal te Hotterdam (vac-dr S. F. H. J. Berkelhaeli van dei' Sprenkel) T. G. Franck (e Bilthoven, D. Tromp te Zand- voort en A. A Wildschut te Ihnuidon. Beroepen te Steggeula, o.a, K, lloubos, cand, te Driebergen, te KeJichem(toez.) rnr. II. vau Ewyck, voorganger der Vrijzin nig-Hervormden te Rillcgersbarg. Aangenomen naar Masten bi ook, ds. P. Hakkesleegt te KorlenboeE. Bedankt voor Dinteioord, ds. P. Hakke- steegt te Korlenhoef. Geref. Kerk. Beroepen te Luuleren, W. C. van den Brink, cand. te Hilversum. Beroepen te Oltlekerk J. van der Sluis, cand. te Amsterdam Aangenomen naar Louteren W. C van den Brink, cand. te Hilversum. Bedankt voor Muld-Mb :rg >ls. M. B. van 't Veer te Zevenbergen. bloeden wil niet ophou len. Mm vreest, at dit 'n gevolg is van da bloem Rato, dé luiemoplülie, die door zijn moeder, de cza rina, in wier familie deze verschrikkelijke kwaal heerscht, op hem is overgebracht De keizerlijke lijfarts mankt deze diagnose en er is slechts één specialist in de we reld, die den erfgenaam van den Russi sche® troon kan redden, een dokter in Weenen, doch deze schijnt onvindbaar. Priris Patri Tsjegodiéf, die verliefd is op Nalas ja, de nicht van den czanr en' de lievelingshofdame van de czarina, zoekt Door een tram gegrepen en gedood. Gistermiddag omstreeks half twee werd te Roermond de ongeveer 8-jarige M. P., bij het oversteken van de straat, door een uit de richting Echt komende tram ge grepen en op slag gedood. door BASIL KING. (Uit bet Engelsch). 76) „Och, wat. Voor een jongeman als jij, die in de wereld vooruit moet Hij liet het onderwerp varen en begon over wat ander®. ,,Ik dacht aan Guy, die al emrlge malen in Euiopa overal werd heen- gesleept, zonder iets van zijn eigen land' te kennen. Hij is nooit ten westen van de Hudsonrïvier geweest." Tom rootte en was benieuwd naar het geen er zou volgen. „Ik heb hem voorgesteld, in de groote vacantie er eens op uit te trekken om het land te leeren kennen. In drie maan den kan hij heel wat zien: de Niagara, Colorado, Chicago, Grand Canyon, Califor nia, Seattle en als hij er lust in heeft, met de Canadian Pacific terug. Hoe denk jij over dit plan?" „Mij dunkt, dat het een buitengewoon interessante rets is." „Zon je met hem mee willen?" Het w-ts Tom alsof zijn hersens in zijn schedel ronddraaiden. Niet alleen was bij te verbijsterd, maar voor alles gold hier hier (ju geldkwestie. Hoe zou hij in 's he melsnaam...? Maar Ansley vervolgde: „Het gaat hier om de ken ze tusschen jou en een gouver neur. Mijn vrouw heeft liever een gouver neur, maar Guy liever jou en ik ook. Natuurlijk zorg ik voor reiskosten, met üen verstande, dat jij ea Guy het zelfde. Faillissementen, Uitgesprok en: J. A. van Wiggen, rijwielhandelaar, Rot terdam, Aleidisstrnat 101. R.c .nn'. dr. G. L, van Oosten Süngdandl Cur. mr. A. Wolfsbergen, ^Rotterdam L RrerAw. gewoond hebbende te Scho ten, thans wonende aan boord van eea woonschuit, Rechter Rottekade bij Cein tuurbaan Rotterdam. R.c. mr. dr. G. L. van Oosten Süngeland'. Cur. mr. A. Hl J. Mercns. Haarlem. De film „lUoj om.in en do Keizerin" zal van morgenavond af in Pasvige i'hrater vetloond woi.le.i en naai aanleiding daar van is bet welliüit mterossanl over deze fi.lni hol een en an ter me te te da len, om dat er m do eciMo plaats wellicht geen enkele film is, dio oen dergelijk sensatx* neel historisch gegeven als onderwerp be handelt, en in de tweede plaats omdat er in die film personen gcteckeml wor den, die nog in leven zijn. \Vij hebben hier speciaal het oog op prins Joessoepof en zijn ochtgenoote prin ses kina Aloxandiowna, die thans ais emi granten te Londen wanen. En dan gaat het feitelijk niet om deze bepaalde personen, als wel om oen ge beurtenis, welke zij uitgelokt hebben en waarvan zij het middelpunt vormden. Prin ses Irina namelijk zag de film „Raspaetin en de Keizerin" in Landen. Om zeer begrijpelijke redenen was hot vorstelijke echtpaar naar dezo film gaan kijken. Het echtpaar verkeerde in de laatste jaren van do exorenregeering in Rusland in do hoogste hofkringen van Sint Peters- buig. Beiden kenden Rasjoetin van zeer nabij en hot is, zooals bekend mag wor den veronderstelt, prins Joessoepof ge weest, die in overleg met eenigp vrienden, tenslotte het besluit nam den mysterieuzein en versehrikkclijkcn monnik Raspoetin te dooien, in de vaste overtuiging daarmede een goede daad te verrichten voor het Russische vaderland. De uitvoering van dit voornemen werd een der interessantste pagina's in werelds historie. Raspoetin viel door prins Joessoopofs band, liet vaderland' redden vermocht de panne echter niet, de revolutie van 1917 kwam toch en daarmee do val van d'e cza- rendynastie. 1 Om zeer begrijpelijke redenen dus ging het echtpaar Joessoepof in Londen de film zien. liet resultaat waseen proces. Prin ses .Toes oepof klaagde de Metro Goldïwyn .Mayer aan wegens smaad, daar zij meende, (Lat met de in d'e film voorkomende figuur van „prinses Natasja" niemand anders be doeld kon zijn dan zij zelf en dat zij zich daardoor beleedigd gevoelde, oimdat liet voorgesteld werd, dat deze Natasja een ongeoorloofde verhouding met dm monnik Raspoetin had. Teneinde een duidelijk beeld van de si tuatie te geven, laten wij thans een vrij uitvoerige inhoudsopgave van de film volgen. De Czarewitsj van Rusland, de kleine kroonprins, is gevallen en heeft zich daar bij gesneden. Hij bloedt eenigsztns en het ft! a!' is de hoogste in ons land! Maar van al de Sunlight Zeep die in één jaar verbruikt wordt zou een toren gebouwd kunnen worden die nog 22.400 maal hooger reikt! Dit geweldige cijfer is een treffend bewijs van het vertrouwen dat de Nederlandsche huisvrouwen in de volmaakte kwaliteit van Sunlight Zeep stellen! iBgauianaaaaaw WBaataBstataagt^iaaaiiiaiaaaaaia AAN DIT GROOTE VERBRUIK DANKT U TEVENS DEN UITERST LAGEN PRIJS VAN nitg«f«n, laten we zeggen, ieder vijfhon- deid dollar. Hoe denk je daarover?" Tmn wist niet wat te antwoorden. Op winding, dankbaarheid, maar ook de vrees dat hij misschien niet zou voldoen, wa ren gedachten, die, a's in een. karnton, wild door elkaar werden gegooid en hem be letten te spreken, totdat hij eindelijk sta melend en haperend uitbracht; „Maar als mevrouw Ansley eli liever niet heeft dat ik meega..." .,0, die draait wel bij. Het R alleen maar dat zij denkt, dat Guy nog meer zal opsteken als hij iemand bij zich heeft, cue hem ondeiweg bovendien aieriei zede- lessen geeft. Ik denk er aadeis nar. Mijns Inziens leeren twee jonge nnaisahtu. mits zij van de goede soort zrjn, van elkaar meer dan van alle wetten en profeten te zamett." „Maar zoudt u zoo vriendelijk willen zijn me eens te z.eggen, wat u eigenlijk van me vervracht?" „9 di, eigenlijk niets dan met hem op reis gaan en je amiweeren. Je schijnt goede maatjes met hem te zijn." Tom stond ve: legen. „Zeker, mijnheer Ansley, maar als ik betaald zou wor den. omdat ik goede maatjes met hom ben dan zou ik..." „O, daarvan is geen kwestie. Ik zou graag willen, dat Guy die reis maakte. Het is geen uitstapje, dat iemand bij voor keu r op zijn eentje maakt en jij bent de man, dien hij graag mee zou nemen. En ik ook, want je begrijpt hem. JHet w al leen jammer, dat Guy geen. begrip van gela heeft. Dat moet hij nog ieeren, maar het is niet mijn bedoeling; dat je hem daarin onderwijn geeft. Hij moet het lee- Ethel, Lionel en John Barryraore, die de hoofdrollen in do film „Raspoetin en de Keizerin" vervuilen. Europa af naai- den beroemden geleerde. De czairina zit aan het ziekbed van haiar «enigen zoon om voor z'n leven te bidden, als oen lange, boerscb-mtziendc monnik het vertrek binnentreedt, Hij wordt geleid door Natasja en dezo kondigt hem aan als een man Go-ds, die reeds vele lijdenden gene zen heeft en 't ook Alyosja, den czare- witsj, zal kunnen doen, Kan men 't de wanhopige moeder kwalijk nemen, dat zij dezen monnik, Raspoetin, geheeten, ge legenheid geeft tot haar kind te worden toegelaten? De medische wetenschap heeft tot nu toe hier gefaald, misschien kan. dezo indrukwekkende man uitkomst bren gen, zoo redeneert zij. Raspoetin, met den jongen alleen gela ten, hypnotiseert dezen en brengt de bloed vloeiing tot stilstand. Als de beroemde spe cialiteit eindelij); door Pan! medegebracht is, beveelt hij den monnik de sponde van den zieken knaap te verlaten, maar Ras poetin eischt, dat de dokters zullen wor den weggezonden. Heeft hij den czarewitsj niet „door het gebed" geheeld", zoo pleit hij bij de gelukkige moeder en dezo geeft hem zrjn zin en stuiurt de dokters weg...' Van mi' aan begint Raspoetin's invloed op de czarina en op de gansche hof houding gesiari'ig te klim inert. De adel en voornamelijk de vrouwen, liggen aan zijn voeten, Paul doorziet zijn slecht karakter en waarschuwt Natasja legert hem. Hij tracht hem tot matiging te overreden, doch de door zijn lage hartstochten bezeten' woesteling, lacht den prins uit. „Rusland] zal van mij1 zijn" zoo voorspelt Hij in z^qj dronken oveimoed... En 't lijkt erop, a'sof dezo voorspelling iu vervulling zal gam. Het gelukt Rn&i poetiü door middel van Ue keizerin ook; den keizer te beïnvloeden en zijn creatu ren tot ministers te doen verheffen. Van! vroegere hervormingspogingen in li borden zin, door prins Tsjegodiéf destijds warm! ondersteund, komt niets terecht. Iedereen! weet Raspoetin voor zijn wil te doen buk- ben, de czarina ziet in hem dengeen, van wiem liet leven van haar kind' steods af-, hangt. Hij slaagt erin bet karakter van| don knaap geheel te vergiftigen en zet hem legen zijn ouden vriend. Paul Tsjego diéf op, wat de verwijdering van dozen vanj liet hof len gevolge heeft. Paal, die ook! Natasja onder den hypnotischen ban van don krankzinnigen ziet komen, wil hem neerschieten, maar zijn kogels stuiten a£ op het pantservest van den monnik. Do jonge vrouw valt eveneens als slachtoffer, maasc wordt door den wellusteling verstoeien als deze zijn oogea op een der dochters van don czaar laat vallen. De groote oorlog is uitgebroken, een oor log, dion Tsjegodief wilde voorkomen, doch' waartoe Raspoetin aanzette. Natasja staat voor de deuir van de slaapkamer van Maria, het dochtertje van den czaar en tracht den! monnik den toegang te versperren. Deze hypnotiseert haar, doch zij ontwaakt uit haar tranen. Als de keizerin biimontroodt en klaagt zij hem aan. Eindelijk ziet die czarina in aan welk eon onwaardige zij haar vertrouwen gaf. Beide vrouwen to- pen thans de hulp in van Paul en deze ziet slechts één weg om Rusland i van het monster te bevrijden en hij aarzelt niet dezen weg te bewandelen... Indien mon «enigszins met de geschiede nis op de hoogte is, zal men op mor ken, dat het filmverhaal in verscheidene on derdeden niet overeenstemt inot do werke lijkheid. Raspoetin was bijroorb-dd voel eerder aan het hof. Doch in prins Paul ïsjegodjcT en prinses Natasja van de film, herkende het echtpoiar Joessoepof zichzelf en voor de Londenscbe „High Court of Justice" begon eea der merkwaardigste piroessen, die in den laat- sten tijd zijn gevoerd. Advocaten van beide zijden pleitten) voor «n tegen, als getuigen werden persomemt gehoord', dio vroeger belangrijke figuren waren aam hot Petarsburgscho hof En de jury deed tenslotte ui (spraak. Zij was van oordeel, d'at ieder, dio de ge schiedenis kende, bij" het zien van de film van oordeel moest zijn, dat met prinses Natasja prinses Joessoepof bedoeld' was, hoewel sommige bizonder boden anders uit gewerkt waren. Gezien van het feit. dat de prinses Natasja in cte film een onaer' oorioofde verhouding met den mctnnifc Raspoetin heeft, achtte de jury de film befaedigend' voor prinses Joessoepof on ver oordeelde de rechtbank de filmmaatschap pij tot een schadevergoeding van 25.000' pond' sterling en in de kosten van het procos ten bedrage van 20.000 pond Burgerlijke Stand. ren begrijpen. En hoe donk jij daarover?" Tom stond met gebogen hoofd, niet uit nederigheid', maar omdat hij over iets na dacht, dat h'em dwars zt. „U weet, mijnheer Ansley" hij keek hem weer aan „dat als Guy en ik met elkaar zijn, wij over dingen spreken, die die u misschien niet zou goed keuren." „liet kan me geen 3ikkepit schelen, waarover jullie praten." „Ja, maar het gaat hier om iels, dat mij zeif betreft." „Dat kun je gerust voor je houden." „Neen, mijnbeer Ansley, dat kan ik niet want er zcu misschien een dag kan nen komen, dat u dacht, dat ik een slechten zoolang we elkiar kennen en ik niet in loondienst was Ansley begon voor den haard heen en Weer te loojien. „Luister eens, mijn jongen. Ik weet heel goed wat en hoe jongelui zijn. Ik begrijp, dat jullie over dingen praten, waarover je je niet tegenover mijn vrouw en mij zou uiten. Dat kan mé niets schelen. Ik had niet anders verwacht en het zal jullie geen kwaad doen.. Geen van beiden zijn jullie extra verdorven en zelfs al was dat wel het geval „liet gaat niet om kwesties op moreel gebied, maar om opvattingen," „Och, wat. Opvattingen I" zei Ansley, met een gebaar van onverschilligheid, „Ta.wei, maar dit is een bizondere soort opvatting, ff weet, (lat ik altijd arm ben geweest, ik. heb altijd met arme menschien moeten omgaan en gezien hoeveel zij ont beren. En ook heb ik gemerkt, dat rijke menschen meer 'bezitten dan zij noodig VLAAItDINGEN, 0 n dert r oU'Wd Petnis Johannes Halbes, 30 jaar, N. Kerkstraat 46 en Anna Catharina Maria, Burks, 27 jaar, God. Bi er Moot 45 Wil lem Johannes Jacobs, 25 jaar, le Maas- boschstraat 48 on Elisabeth Catharina Ver steeg, 24 jaar, De Rnijterstraat 3i. Adriaans van der Me ij-de, 20 jaar, Twee Vriendenstraat 17 en Anna Smeets, 18 jaar, Prins Hendrikstraat 162. Joannes Adria ans Petrus Maria Buis, 27 jaar, Rotter dam, Schiedamsche weg 199 b en T. N. Hoogland, 21 jaar, le Mnasbosehstraat 30. Johannes Comelis Verhoeff, 22 jaar, Iluijgenssiraat 45 en Corn&iia Johanna Ben- jert, 22 jaar, Hoogstraat 62. Christiaan Bot, 21 jaar, Trompstraat 32 en Helena hebben meer dan ze zelfs kunnen ge- brui ken." „Ja, ja, ik snap het al. En beiden wor den jullie zoo'n beetje revolutionair. Ga je gang maar, jongen. Menschen van jullie leeftijd, die niet overkoken van opstan digheid tegen sociale toestanden, zooals die nu eenmaal bestaan, zullen het nooit ver brengen in de wereld. Maar je moet er met mijn vrouw nooit over praten wel onder elkaar. Toen ik nog' student was. Maar daar kom je best doorheen. Arme mensclien hebben geen kamp vechters noodig liet is niet noodig hen te helpen men wordt er op den duur misselijk van, Maar zoolang je nog jong bent, kook dan maar rustig over... Was dat het «enige, dat je op je hart had?" Toen Tom nader uiteengezet had, dal dit het «enige was, dat hem dwars had gezeten, was de zaak beklonken. Hij sprak zijn dank uit, drukte Ansley's hand' en was bijna de deur uit, toeu Ansley nog ze:,,Guy vertelt me, dat ze je in Cam bridge de baby van White!aw noemen, maar ik onderstel, dat je alles omtrent je zelf weet, je geboorte en dergelijke din gen meer, Tom besloot eea positief, laconiek ant woord te geven, teneinde een verkeerd© gedachte bij Ansley onmiddellijk te on derdrukken, „Zeker, mijnheer Ansley, daarmede ben ik bexenrl." „Goed, dan is het in orde." Hoofdstuk XXXV. Tusschen liet begin van de groote va cant! en den aanvang van de rei» naar llendrika de Bmi|ne, 18 jaar, Liesvddsohe- laan 8. G O li u w d Jan van Toor, 24 jaar en Grietje Lie- vaart, 23 jaar. Jan van Ekelenlvirg, 28 jaar en Neehje Noordhoek, 29 jaar. VL A A Rü IN GEIt- A 51B ACHT. Geboren: 3 Maart: NeeTtje, d'. van M. Mooij en J. van Rijn, Asterstraat 38. 10 Maart: Nicoüaas, z van K. van Vliet. M. Mom-mam, Trekkade 19. Overleden-. 9 Maart: Alida Johanna Meder, 1 jaaas,- Anth. Enottehbehsingel 1. 12 Maart: Willem Moerman, 62 jaar, on gehuwd, overleden fe Rotterdam. 13 Maart: Adriana van der Ends, 92 jaar, wed. van Jac. de Bruijn, Emaus 74, het westen zonden drie weken vorioopem, Mev.uuw Ansley had als moeder d'aa rop gestaan. Zij had acht of negen maanden achtereen haar jongen zoo goed ais niet gezien en als hij nn den Heelen zomer o-p reis ging. om daarna weer naar Harvardl te gaan, zou het net zijn alsof zij beeld maat geen zoon had. Tom overwoog, waar hij die drie weken zou blijven, toen hij hot volgende briefje kreeg. L'oachie heer WJiitelaw. Moeder zou graag willen weten of uj zoodra de groote vacantie begint en Guy. bij ons in New Hampshire komt, lust hebt gedurende de drie weken tot het begin van uw reis, met hem mee te koineffi. Ik ben dan ook thuis en ik heb u in bijna twee jaren niet gezien. We zou den dus heel wat bij te praten hebben. Toe. komt u, al was het alleen .maar orn- onzentwille. U zo-udt er ons een groot genoegen mee doen. Uw toegenegen, HÏLDRED ANSLEY. Het was een lastig geval voor hem, to taal onbekend als hij was met sommige gebruiken, met etiquette en Ideedingaan- gelegenheid. Hij zou zich vlot moeten kunnen, uitdrukken in een taal, waarvan hij eigenlijk niet meer dan dé eerste be ginselen kende, zoodot het hem aanvanke lijk scheen, dat hij de aiftiootliging niet kon aannemen. (Wordt vervolgd}* r<* X, V.

Schiedamsche Courant | 1934 | | pagina 6