JAPAN'S BUITENLANDSCHE POLITIEK. Dinsdag 3 April 1934. Radiorede van H.M. de Koningin, STADSNIEUWS. EISRSTE BLAD. FILM-GUNSTERS. r-.rilffia"'* 87s,e Jaargang. No. 20606 No. 88103, 68617 en 68923. BUREAU LANGE HAVEN 141 (HOEK KORTE HAVEN). TEL. 68103, 68617 en 68923. BUlThJS LAND. Belangrijke beslissingen te wachten. Het negen mogendheden-pact en de internationale arbeids- conferentie. Suito blijft minister-president. Postrekening No. 5311. LAMPEKAP ORNAMENTEN ROEMENIE. Het proces inzake den moord Een persoonlijk woord tot het Nederlandsche volk. Sport. Patrimonium. j f mnderinsr van Zoo- eu FoofltdngciL _.rtn* Prija por kwartaal f2.-; franco per port *r\ Priifl rer week: 15 ota. Aazoh f2.60. Prga per wbwa.Aboanementen derlqkc nv miners 4 ots. -a-""" 1 imnrrATll worden dagelijks »wefo7™£tTo!g6na nam- Adve.tentrenroorlio^earaUojs^ vóór 9 uur. mer moeten vóór «lf UW 's Zaterdags ^°feu bopaalda pla*ats0"vsn advertentie» wordt niet gewaarborgd. SCHIED&mSCHE COURANT Prijs der Advertentvön; van t—Öregela 11.65; iedere regel moer f0.30; In bet Zaterdagnummer 15 regels f 1.80, Iedere recel meer f 0.35. Reclames f 0.75 per regel. IncuaBOkoBtenöctL; poatkwitantieal5 ets. Tarieven van advertentiön bü abonnement zijn aan het Bureau verkrijgbaar. Dagelyka worden tegen vooruitbetaling Kleins Advortentiön opgenomen ix f0.50 t/m. 15 woor» don, f 0.75 t/m. 25 woorden. Elk woord meer 5 cent tot een innumum van 30 woorden. 'a Woensdags: Kleino Advertentiön tot25woor den f 0.25, mits viór Dinsdagavond 6 uur aan het Bureau bezorgd. 's Zaterdags- Kleine Advertentiön (1.00,indien niet vóór Vrijdagavond 6 uur bezorgd. WftrnmrcBiM dat al te kaaxfcen vqor dein wedstrijd België iHolland, welke 29 April a.s. te> Antwer pen gehouden wonit uitverkocht zijn. liet is volkomen overbodig om zich hiervoor nog tat j liet bestuur van den Kon. Belgischen Voetbalbond to 'wenden. Er is geen enkele plaats moer beschikbaar. 3 Laat Uw door ons overtrokken en bij vei huizing Uw overhangen volgens voorschrift G. E, B. Mag. „'I LICHTPUNT", Hoogslr. 109, Tel. G8836 Ter bevordering van zijn plannen voor teen verzoeningsgezinde politiek, weik'e do Japans che minister van lmilciilandsche za ken, Hirota, sinds het aanvaarden van zijn functie hooft 'nagestreefd, zal hij binnen kort vier ambassadeurs en een gezant naar Tokio ontbinden lot het houden van be sprekingen. Hirota is voornemens in de eerste plaats te vTagen den. Japansohan gezant in China, in het begin van Mei naair Tokio te komen om rapport uit te brengen over de Chi- ïiecsch-Japalnsdlio betrekkingen en over de houding van China tegenover Japan. Den Japa'nschcn ambassadeur te Wash ington Hirosai zal worden uitgenooligd in hot begin van Juli naar Japan to komen om Tapport uit te brengen over zijn be trekkingen met den Amerikaansclien staats secretaris Huil en andere Amsrikaansohe leiders en voor een bespreking betreffende voorloopige onderhandelingen ter voorbe reiding van de vlootbesprekingeu in 1935. Vernomen wordt, dat Hirota voornemens is de voorloopige onderhandelingen In Sep tember a.s. te beginnen. De Japainsche ambassadeur te Parijs zal eveneens naar Tokio komen om rapport uit te brengen over den toestand1 in Europa! terwijl verder zullen worden uitgenoodigd de Japainsche ambassadeur ia Turkije en do zaakgelastigde te Rome. Hot Japanscihe dagblad Nisji Nisji meldt, dat Japan zich zal verzetten tegen stappen welke mochten beoogen liet Negen-moeend- heden verdrag in 1935 tijdens de Vloot- cianf eren tic te behandelen cui dat Japan de vliootbesprekingen niet ?al bijwonen, wannoer mogendliedo.n mochten aandrin gen iü|p een bespreking van het verdrag Niettemin is Japan niet ongenegen con crote voorstellen te overwegen voor de handhaving van den wereldvrede mits an dere mogendheden, concrete blijken, geven van oen gunstige houding jegens Mandsjoe- kwicx. De erkenning van Mandsjoekwo zal evenwel niet worden versjacherd voor cenige beperking in de maritieme verhou dingen. 1 i 1 1 Do premier Saito is uit Okilsoe in de prefectuur Sjitaoeoka teruggekeerd, waar hij een bezoek heeft gebracht aan den lOudslen staatsman Saionji. Als resultaat van dit onderhoud' heeft Saito besloten in functie te blijven, aangezien Saionji er Dij hem op heeft aangedrongen zijn diensten nog oenigon tijd aan den staat te blijven bewijzen. Do urgente laak van den premier is thans oen minister van onderwijs te benoemen. Deze benoeming ziou kunnen leiden tot een kabineisrccon- struotie. Gemeld wordt dat Saito binnenkort een belangrijke conferentie zal hebben mot mi nister-president Tsjeng Hsiaooh Soe en den minister van financiën Hsi ilsia van Maml- sjookWo, die thans te Tokio vertoeven als j,gezanten van den gaoden wil" in verband' met; Ihot Voorgestelde economische blok tusschen Japan en Mandsjoekwo. Officicclo Japansche kringen slaan met bezorgdheid' de internationale arbeidscom- forentie gaande, welke op 4 Juni as. ie Gianève zal worclen geopend', welke vol gens deao klingen oen anli-Japanscho bij- teenkomst dreigt te word'on met aanvallen op beweerde minderwaardige arbeidstoo- standen in Japan. Deze informatie is te Tokio ontvangen. Japan heeft reeds vijf gedelegeerden voor deze conferentie aangewezen, doch dp ze delegatie zal worden teruggeroepen, wan- iheer de conferentie oen machinerie van anli-Japansche agitatie zou worden. ENGELAND. Overschot op de begrooting. liet Engelsche bogx-ootingsjaar sluit met een overschot van 31,148 000 pond ster ling. Do inkomsten bedroegen 721.567 000 pond sterling, do uitgaven 693.419.600' pond sterling. Bij deze uitgaven zijn inbe grepen do betalingen op de oorlogsscluil- den aain de Verecnigdo S'aten, alsmede de rentedtonst daarvan. DUITSCHLAND. Merkwaardige brochure van Severing? Naar de Rhoinisch-Westfalische Zeilung meldt, zal te Berlijn binnenkort een bro- Chure^ verschijnen, getiteld „Moin Weg zu Hitler", van den vroegeren Pruisischcn mi nister van binnonland'sche zaken, Karl Se vering. Ilct blad schrijft vorder, dat Severing m deze brochure wil bewijzen, dat van een „overgang" naar de nationaal-sooialiston eigenlijk niet gesproken kan worden, daar hij in, liet diepst van zijn gemoed' altijd sympathie voor Hitler heeft gehad. Reeds in 1932, schrijft Severing, heli ik op een congres gezegd: „Als het nation an l-socia- lisine de facto zal bewijzen, dal liet in s'mt ren vruchtbare werkzaamheid te ontwikkelen, dan zal de sociaal-democrati- sohe partij deze beweging erkennen. Mijn vroegere partijgenoot Paul L-oebe heeft hot nationaal-socialisme reeds erkend. Nu volg ik zijn voorbeeld." J FRANKRIJK. Bartliou naar Warschau. De reis van den Franschen minister van buitenlandsche zaken, Barlhou, naar War schau is vastgesteld op 21 April. Het verluidt verder, dat het bezoek van den Roemeenschen minister van buiten landsche zaken, Titoelescoe, aan Parijs middten April wordt verwacht. op Doeca. In het proces i'nzako don moord' op wijlen dein Roemeonschan minister-presi dent Doeca is Zaterdag requisitoir gehou den. Tegen die drie personen, die den aan slag gepleegd' hebben, werd levenslangen dwangarbeid geëischt of, indien verzach tende omstandigheden in aanmerking wor den ganomen, in iodter geval ean langdu- rigen dwangarbeid. Tegen de vier auotoros liintellectuales van den moord, o.w. den leider der IJzeren Garde, Codreamoe, en generaal Cania Coezino, alsmede togen 48 andere aangeklaagden eischfce hij ge vangenisstraffen van één tot tien jaar. De uitspraak zal waarschijnlijk Donder dag geschieden. TURKIJE. In su 11. De Amerikaansche millionair Insull, ver dacht van oplichting, is thans door Tur kije uitgeleverd. Insull heeft langen tijd in Griekenland vertoefd' en daarna rond gezworven op de Grieksclie vrachtboot Meolis, die dezer dagen te Islaraboed is aangekomen. Op verzoek van de Ameri kaansche rogeoriing heeft Turkije thans be sloten Insull uit te leveren. Zijn beide verdedigers hebben daartegen geprotesteerd1. Insull aclf beweert geen Amerikaansch onderdaan te zijn. CUBA. De gouden standaard ver- 1 aten. Cuba heeft feitelijk den gouden standaard prijsgegeven door do introkking van de wet op de stabilisatie van liet geldwezen op een goud- en zilverbasis, waarbij de zilverprijs was vastgesteld op een zestien do v an dien van het goud. CI1INA. Complot tegen den Dalai- Lama ontdekt. In de Thibetaansche stad Lhasa is een samenzwering tegen den Dalai-Lama ont dekt. Veertig personen zijn gearresteerd, van wie 28 reeds terechtgesteld' zijn. JAPAN. Complot ontdekt. Er is een samenzwering ontdekt, welke gericht was tegen do levens van de raad gevers van kciizer Ilirohito, met hel doel liet parlementaire regiem ten val te bren gen ten gunste van oen dictatuur van rechts. Do oensuur had' de publicatie van dit feit, dat vier maanden geleden heeft plaats gehad, tot nu toe tegengehouden, MANDSJOEKWO. Bandieten d' e o r Sovjet 11 u s se n ontwapend. 'Het is bekend geworden, dal ongeveer 500 bandieten, die Mandsjoekwo vijandig gezind zijn en in Februari uit Hoelin zijn gevlucht op Sovjet grondgebied zijn ont wapend en per Siberiscliem spoorweg naar Chinoesch Turkestan zijn gezonden, waar 2000 man troepen van generaal Soe Ping Wen, die uit Mand'sjoekwo do Sovjet Unie zijn binnengevlucht, reeds onder leiding van de Sovjet autoriteiten operoeren. INT. SAMENWERKING. Ministerieole bespreking te Ankara? Volgens een bericht van liet Turksclio blad Cumhuriyet zal in aansluiting aan bet bezoek van den minister van buiten landsche zaken van Zuid-Slaviö aan Ankara aansluiten oen reis van de ministers van buitenlandsche zaken van Griekenland en Roemenië aan Ankara. Volgens het blad zal de Turksclio minister van buitenlandsche zalven zijn drie anibt- genooten tot. Adrianopol begeleiden, waar dan een laatste bespreking over het pact van dten Balkan zal plaats vinden. Sedert Bulgarije beeft besloten niet toit dit pact toe te treden, is Adrianopol als voorpost van het Europeesoho gebied' van Tiuksche zijde in hooger aanzien. II. M. de Koningin heeft Zaterdagmiddag uur in de Groote Kerk te 's-Gravenhage de volgende rad'iorede uitgesproken: „Mijn gedachten gaan naar u allen uit in deze droeve dagen en Ik wonsch u door dit gesprek door de radio een blijk te geven van Mijn innig medeleven in hetgeen voor u allen een droefenis bleek te zijn, Zij, die voor ons allen een Moeder is geweest, is tot God's Heerlijkheid ingegaan. Ilaax liefhebbend' hart heefl u allen om vat; Zij wist zich in te denkon in de noo- den en behoeften van geheel ons volk, zoo wel hier te lande als in do overzoesche ge westen. Zij beeft steeds alles gedaan wat in Haar vermogen was om deze te verzach ten en te lenigen. Zij verstond het óók blijde to zijn met de blijden en in lnmne vreugde te doelen Als volk in gedachten samen te staan om dat sterfbed doet een iieel bijzonderen en hechten onderlingen band'ontstaan en verlevendigt op zoo bijzondere wijze ons aller saarhboorigheidsgevocl. Diep ontroerd dank Ik u daarvoor en voor uwe liefde en trouw, Haar gedurende Haar lang en zegenrijk leven betoond, voor het geluk en voor den zonneschijn, die gij daarin hebt gebracht, voor uwe warme belangstelling en medeleven tijdens Ilaar ziekbed' en voor d'e laatste hulde, zoo in bloemen als op andere wijze tot uiting gebracht. Do ontroerende bewijzen van aan hankelijkheid aan Haar en bij d'e teraarde bestelling van Haar stoffelijk overschot be toond, hebben Mij diep" getroffen. Gij hebt jlaarmee de schoonste kroon op Ilaar leven gezet. Innig dank Ik u, ook namens de Mijnen, voor uw hartelijk medeleven en voor de ontelbare blijken van, deelneming van u ontvangen. Bij allen weemoed, .welke door bet hart gaat van liet kind, dat-Haar Moeder moest afstaan, is het onvergetelijk heerlijk te er varen de liefdevolle hand van God, die alles zoo beschikt heeft. Zij heeft met beseft, dat Ilaar krachten de hooge, stoepende koortsen niet zouden kunnen weerstaan. Zij is in de armen van Ilaar Heiland ingeslapen, zonder 't naamloos lijden van afscheid nemen te hebben moeten onder gaan, zich1 ook in de laatste dagen van Haar leven omringd wetende van hen, die Haar liet liefste waren. Thans, waar wij Ilaar moeten missen, zooals wij Haar steeds zoo gaarne bij ons en om ons zagen, blijft bet belangrijkste, Zij en Ilaar liefde, ons omringen. Zij trachtte steeds een zegen te zijn voor on rullen. Ik besluit met den wensch, dat deze zegen zich voor u en Mij moge uitstrekken tot ver over Ilaar groeve. Ik heb gezegd." 'Om kwart voor één kwam de Koningin met klein gevolg per auto voor den ingang der Groote Kerk tegenover liet postkan toor aan. Aangezien liet aan weinigen bekend was, dat de Koningin van deze plaats Ilaar toe spraak zou houden, was niet veel publiek bij Haar aankomst aanwezig. Do politie was evenwel op alles voorbereid, zoodat een flink aantal agenten, onder leiding van hoofdinspecteur Snethiage was verschenen, liet publiek grootte LI. M. eerbiedig. De korte plechtigheid in de kerk droeg een intiem karakter. Slechts de kerkvoog den, kerkeraadsleden, predikanten, ouder lingen, diakenen en collectanten met hun familieleden hadden toegang. Persvertegen woordigers mochten niet aanwezig zijn. Voordat de Koningin Ilaar rede aanving speelde het orgel liet Wilhelmus. Zij sprak haar uit in Ilaar bant, liaar gewone plaats in de Groote Kerk. Door de radio heeft het Nederlandsche volk, èn haar èn in de Overzoesche gewes ten kunnen beluisteren nee zeer zijn mede leven en belangstelling tijdons de ziekte en bij het overlijden van de Koningin- Moeder en 7tijii hulde aan haar nagedach tenis onze Koningin en de Koninklijke Fa milie hebben getroffen. Dit Koninklijke dankwoord, dat dank zij de moderne hulpmiddelen der techniek, lot in onze huiskamers heeft kunnen door dringen en daardoor een nog sterker per soonlijk karakter kreeg, heeft, daarvan zijn we overtuigd, ook liet Nederiaadscho volk getroffen. Aan het slot speelde liet orgel het „Wien Nederlandsch bloed". Goede ontvangst in Oost en West-Indië. De overkomst van do radio-rede van H. M. d'e Koningin is in Oost-lndié bizon der goed geweest en volgens berichten uit Suriname en Curasao is de rede ook daar goed ontvangen. Voetbal, Het stadion t e Antwerp en uitverkocht Men verzoekt ons mode te willen doelen, Christendom en cultuur. Donderdagavond hield do af tooling Schie dam van Patrimonium een vergadering in het Gebouw voor Clir. Soc. Belangen. Nadat de voorzitter een onkel woord gesproken had in verband met liet overlij den van het lid dar afdooling, den lieer A. v. d. Heiden, hiekl de hear J. la Roy een lozing over liet onderwerp: „Chris tendom en Cultuur". Spr. ving zijn beioog aan mot te consla- toeren, dat ouder al de vragen, die in dezen veelbewogen tijd om oplossing roepen, de vraag naar de verhouding tusschen Chris tendom en cultuur zeker niet do minst belangrijke is. Wanneer spr. de vraag steil: wat is Christendom?, dan wordt daarmede niet bedoeld liet officicele Christendom, zooals men b.v. spreekt van liet Christelijk Europa, in tegenstelling met het lieidensch Afrika, Met Christendom bedoelt spr., dat Chris tendom, dat gelooft inden Drioêenigeii Gal; in do vergeving der zonden en de nood zakelijkheid der wedergeboorte; dat gelooft in do vrijmachtige vcrki-czing en verwer ping Gods. Onder cultuur rekende spr., allen arbeid van den natuurlijken mensch, lot handha ving en instandhouding en verrijking van zijn leven, waarvan liet vermogen, hem in de overblijfselen van kennis, deugd en macht, uit den slaat der rechtheid over gelaten is. Spr. betoogde voorts dat Christendom en cultuur beide noodzakelijk zijn. God heeft remmend willen werken op de door werking der zonde, zoadat do mensch, na den val, niet op eens wegzonk in don. eeuwigen dood', maar nog een aiardsch le ven had, terwijl voortplanting voor liem mogelijk was. Daardoor zou Gods Zoon zich in den loop der eeuwen ecu gemeente kunnen vergaderen. In dit verband handelde spr. over liet genade-verbond en het na tuur-verbond. Tusschen beide is overeenstemming. Beide zijn van God' en hoewel het eerste meer is dan het tweede, is liet Laatste toch' niet verwerpelijk. De cultuur is als vrucht van liet naiuurverbond niet te versmaden. Do zonde zit niet in de cultuur, maar in haar doelstelling, liet gebruik door den mensch. Dat schept tusschen Christendom en cul tuur, tusschen genade-'verbond en natuur- verbond, behalve punten van overeen komst, ook tegenstellingen. Do cultuur brengt een gedeeltelijke verlossing en ver lichting; de genade een volkomene. De cultuur vermag op liet terrein van do ge nade niets, maar de genade-gaven Gotls kunnen wel van dien aard zijn, dat ze cul tuur-daden doen, Zij oefenen op elkander een wederkeerlgen invloed uit. Hoewel liet Christendom niet uitsluitend ais een cul- tureele macht mag worden beschouwd, heeft het toeh imloed op do cultuur en bevordert haar zelfs. Komende lot de vraag, hoe do houding ,n liet Christendom moet zijn ten op zichte van de cultuur, nmakle spr. onder scheid tusschen cultuur-beweging en cul tuur. liet gebruik van dit woord verraadt een streven, n.l. om langs natuurlijken weg, door verzorging, door opkweóking van den mensch, (et een betere soort te komen, Spr. betoogde, dat die onlosmakelijk vast zit aan de cvolutie-llicorio. Ten aanzien van de wetenschap in het algemeen, wilde spr. mot do resullateu dor wetenschappelijke waarnemingen en onldek- kingen meegaan, maar do conclusies die ongeloovigc geleerden daaruit gelieven te trekken, kon spr. niet aanvaarden. Allo wetenschap is betrekkelijk en gaat uit van axioma's. Op de vraag of Christendom en kunst vereonighaar zijn, antwoordde spr. beves tigend, mits de kunst wordt aangewend ter eerc van Item, die haar geschonken heeft. In den breed e behandelde spr. letterkun dige producten en toonoelstukken, die den mensch verheerlijken. Spr. wees op het groote gevaar, dat daarin soliuilt. Tenslotte bepaalde spr. zijn houding te genover de techniek, waarbij vooral gewe zen word op hot geestelijk gevaar. Ondanks-het feit, dat hot Christendom dankbaar kaïn zijn voor de groote gaven en krachten, door God in de mensdikeid ge- "April. Vanmorgen kwam in mijn vriend de louke-slukjes-schrijver-voor-do- krant al om half tien tegen. Hij' wandelt iederen morgen met een dame en een hond uit de buurt. Zij vindt, dat hij mar gerdcr moot worden en hij vindt haar ook niet onaardig. ik doe indrukken op van do lento, zei hij; liet is al 21 Maart geweest en dan moet er een slukje staan in de krant. Dat moet ieder jaar zoo. De hcole staf va.n de redactie is in de weer. Als de hoofdredac teur het maar oenigs/.ins zoo kan draaien, zei hij boven liet hoofdartikel„Een nieuwe lonle, een nieuw geluid". De foto-redactie is al wat langer in de weer. Die heeft al drie weken geleden een cliché uil liet aichief gehaald van 1912; een weide met crocussen en narcissen bij Sint Moritz, Itet vorig jaar hebben ze do Voorjaurs-bodon- foto van 1916 gehad: lammetjes in de weide. „Al heeft het gewas nog flink van nachtvorst te lijden gehad, de natuur laat zich niet dwingen; in de omgeving van onze siad troffen wij' dit vriendelijke lente tafereel aan..." Maar gisteren was hot nog iieelemaial geen lente-weer en toen heeft de foto-redactie den snaakschen inval go- had, een foto van een dame in den klet- terendem regen te plaatsen: „indien deze dame het niet op den kalender had ge zien, zou ziji niet geweten hebben, dat de lente is begonnen." Voor dit origineelo idee heeft de foto redacteur een extra-plu imp je van de di rectie gekregen. „Origineelo invallen...", heeft de directeur gezegd, „origineelo in vallen, dat is liet wat wij moeten hebben, dat is het hartebloed' van de krant". En de fotoredactie heeft er een borreltje méér op gedronken. Mijn college van Woenen, die liet sen- timonleete entrefilet verzorgt, heeft een al lergevoeligst slakje geschreven over „de natuur, die zióli steeds vernieuwt" en „de wisseling der Seizoenen" en „liet ont luikende leven van bloem en blad" enl „den geur va'n liet jonge en prille, don| zachlen onwezenlijken glans van de nieu we verwachting, die over struik en gewas ligt." Het was oen héél fijn stukje: „de crocnsjes waren als een kleine, teedero glimlach in het ruwe, norsdie, zakelijke geraas van de"metropool." - Ik heb ervan genoten, zei ik, onge veer hetzelfde stond, meen ik, in do Kerk- Avozaa tsclie Nieuwsbode. Daar is van Weonen correspondent van, zei mijn vriend en er was een be- wonderend'-jalocrsdie glans in zijn oogen, als hij ienle-wintor-lierfst en-zomer impres sies schrijven moet, heeft liij liet altijd ra zend d'ruk. Ilij is medewerker van 28 nieuwsbladen en de eer van zijn beroep brengt mede, dat liij geen doorslagen tikt. Dat vindt-ie geen stijl. Jacobus, zei de dame-uit-de-buurt- met-de-hond', we moeten opschieten, wa zouden minstens anderhalf uur loepen vandaag, je woTdt anders véél te dik en je meet óók nog ean teak stukje over do lente schrijven.i liet stuikkio is het ergste niet, zei Jacobns. Het loepen vind ik véél ver velender. Ik heb nog oen reuze-humoris tisch stekkie liggen van 1903. Toen was liet óók zoo'n koude eersle-tente-dag. Er zal wel niemand zijn, die hel zicli nog herinnert. Jk moet liet alleen nog maar even overschrijven... Ik liep peinzend stadwaarts. Een wate rig zonnofjo brak door de grijze lucht. Het wordt nu werkelijk lente, dacli ik. Het is een wondermooi ding, deze wisse- inig dor seizoenen. Jammer, dat er men- sclien zijn, die er zoo weinig van merken. Journalisten bijvoorbeeld, die zwoegen moeien op leuke stukjes, terwijl de cro- cusjes als een kleine teedere glimlach in het ruwe, norsclie, zakelijke geraas van de metropool zijn. Ik liep langs een grachtje. Een fietsende loopjongen floot een lie- deke, op welks riiyfhnie liij Zondag met zijn dame liad gestept. Net de aanlief van Gorters Mei, dacht ik, die zéér heiezen ben. Itet voorjaar tintelde in het zwarte grachtwater. „Zilveren blikkeringeijes op de donkeer schoonheid van liet siadsgrachlje. Lieve stille schoonheid, landelijke vrede, vlak bij den onsluimigon hartcklop van onze onstuimige stad", fluisterde ik voor mij lieon. „Dat is een mooie zin, dien moet ik onthouden voor mijn vriend van Weonen en ik moet aan den hoofdredacteur eens zeggen, dat ze die gracht niet mooten gaan dempen. Géén offers aan den guizigon moloch! van het verkeer! legd, moet men die uitingen van de cul tuur eai liet cultuurleven met een zekere •restrictie aanvaarden. Spr. 'kon niet meegaan mot lien, die be weren, dat de wereld-on twikkelin g in zich zelf voor God nog een doel zon liebbon.

Schiedamsche Courant | 1934 | | pagina 1