Omliggende Gemeenten VEILIGE HAVENS» VLAAltDINGEN. „Holiandia" melkproducten. Nelte verlies 11.419.988. Aan het verslag over 1933 der „Hol land La", Hollandscho Fabriek, van Melk producten en Voedingsmiddelen N.V., te Vlaai-dingen, ontkenen wij liet volgende: Een zeer moeilijk' jaar ligt aditer ons; do ongunstige economische omstandighe den, waarop wij 'roods in ons vorig jaar verslag wezen, duurden onverminderd voort. Onder do maatregelen, die van overheids wege in Nederland zijn genomen om do door de invoerbetemmeringen onlstanei wanverhouding tusschen productie en afzet zooveel mogelijk' weg te nemen, noemen wij die, welke ten doel heeft de melk productie hier te lande door een vrijwil lige beperking van den melkveestapel te verminderen. Mooh dio beperking niet vrij willig worden verkregen, dan zal o.i de Nederlan-dsche regeering drastische maatre gelen moeten nemen om de beoogde betere verhouding tusschen roductie en afzet te bereikten. Alhoewel er verschillende aanwijzingen zijn, dat onze onderneming op den goe den weg is, zullen toch nog vele moei lijkheden overwonnen, moetön worden. Wij zullen de door ons in de laatste jaren ge voerde voorzichtige politiek' wat betreft het beheer onzer ondernemingen en de exploi tatie onzer verschillende fabrieken blijven volgen, en ofschoon wij geloaven ge zien de huidige omstandigheden dat de fabricage van onze producten behoorlijk! is geconcentreerd, zal niet nagelaten worden in deze richting nog verdere maatregelen te treffen, indien dit noodig mocht blijken. Tegen uitwisseling van zek'ere bezittingen kwamen wij in het bezit van S2 eigen aan deden. Wij verhoogden vender onze effee- tenpartefeuille door aankoop van diverse fondsen, daarbij gebruik! malende van eten deel Onzer ruime geldmiddelen, die niet direct voor onze exploitatie werden ver- eisciht. Wij hebben een verdere extra afschrij ving noodig geacht om de boekwaarde van' de deelnemingen meer in overeenstemming te breingen met de huidige situatie. Ech ter is geen wijziging gebracht in de waar- deeri'ng van onze deelneming in de Centrale Suïkter Maatschappij in afwachting van eventueele voorstellen der maatschappij be treffende de reorganisatie harer balanspo sitie, zooals aangekondigd in haar laatste jaarverslag. Wij leden een netto verlies van f 1.419.988.35, hetwelk wij voorstellen op inieuwe rekening over te brengen. Verv ijzende naar onze mededeelingen in het vc ig jaarverslag over voorgenomen stappen tot reorganisatie van de balans positie deelen wij thans mede, dat desbe treffende voorstellen nog niet volledig ken den worden uitgewerkt. Wij hopen echter daartoe in de nabije toekomst in staat te zijn en ze dan voor te leggen. Dr. Willem Mengelberg terug te Amsterdam Geestdriftige ontvaugst na afwe zigheid van tien maanden. Onder groot© belangstelling is Zaterdag avond' met dtem D-trein uit Bazel dr. Wil lem Mengelberg met zijn familie, na een afwezigheid van tien maanden, welke hij tot: herstel van zijn gezondheid in Zwitser land doorbracht, te 21.14 aan bet Weesper- poortstation to Amsterdam aangekomen. 'Aan bet station -waren vele autoriteiten aanwezig. Gezamenlijk is men naar bet 'Atnstdbotel gegaan, waar dr. Mengelberg v-oor da microfoon de toespraken beant woordde en aden voor de hartelijke ont vangst dankte. Ondanks de vermoeienissen vau de reis wilde dr. Mengelberg, die er uitstekend uit zag, de persvertegen woord igors wel even to woord' staan alvorens zich in zijn appar tementen terug to trekken. Het verblijf in Zwitserland', waar hij het grootst© gedeelte van zijn verblijf in Be- nedon-Engad'in had doorgebracht, had hem in hoogo mate gced gedaan. Tien maan den was hij weg geweest, oen vacantie van een duur, die hij zich nog nooit had kun nen permi toeren. Maar hot was noodzake lijk geweest en dr. Mengelberg's behande lende goneesheeren waren maar matig euthousiast -over zijn besluit om weer aan bet werk te gaan. „Maar ik voel mij woe-r lieelemaal fit", verzekerde de dirigent ons, „er wacht hier een heeleboel werk op me, dat gedaan moet worden". Donderdagavond as. dirigeert hij alweer het eerste concert, Mahler's „Lied1 von der Erdo" Dan volgen da Beethovenfeesten, de Missa Solemnis en een nieuwigheid! zoowel voor Nederland1 als voor dr. Mengel berg het Sladionconoert op 2 Juni a.s. Dr. Mengelberg verklaarde zeer veel te verwachten van de Sladioneoncertein en was dan ook onmiddellijk bereid geweest het eerste Staadionconcert te d'irigeeren. Oud-minister Verschuur, Naar de Nederi. verneemt, beeft zich bij de ongesteldheid van oudi-minister Ver schuur, die tliaus thuis verpleegd woidt, een complicatie voorgedaan, waardoor het genezingsproces wordt belemmerd. De patiënt heeft met vrij hooge koort sen te kampen, doch' zijn toestand geeft geen reden tot bezorgdheid. De pamfletten te Doetinchem. Op de vragen van het Tweede Kamer lid' Boon, betreffende het verspreiden van voor onze Joodsche landgenooten grieven de pamfletten, door de Nat. Soo. Nederi. Arb. Partij te Doetinchem, heeft de mi nister van justitie geantwoord, dat aan de hand van de thans bestaande bepa lingen tegen het gebeurde niet kan wor den opgetreden,. Sloeh'ten soortgelijke ge beurtenissen zich herhalen, wanneer het aanhangige wetsontwerp, houdende nadere voorschriften ter bescherming van de open bare orde, kracht van wet zal hebben ver kregen. dan zal niet worden nagelaten de noodige maatregelen te nemen. Oost-Indië. Ongeluk aan bo ord van de KVI. Aneta meldt uit Soerabaja aan het Vad. Op 20 April heeft aan boord van de K VI een ongeval plaats gehad. Bij zware zee zijn L re mannen over boord geslagen. Beiden braken een heen Vorder werden twee opvarenden gewond aan hoofd en rib. Het verkenen van assistentie door Hr. Ms. Java was door de hooge zee onmo gelijk. De K VI en de Java gaan terug naai de Gede-baai. Het departement der marine in Ncd. In- dió heeft bericht ontvangen, dat de toe stand van de gewond m aan boord' van de K VI gunstig is. 'te twee gewonden, die een beenbreuk hebben, zijn per vlieg tuig naar Soerabaja vervoerd', do andere twee gewonden zijn opgenomen in do zie kenboeg van. Hr. Ms. Java., Bezuiniging bij het bestuur. Aneta meldt aan bet Vad: De informeele commissie-IIardeinan, ter overweging van verdere bezuinigingen bij liet bitmenlandsch bestuur, is onder dank betuiging voor de bewezen diensten ont bonden. door BASIL K1NU. (Uit het Engeisch). 101) Tom deelde hem het een en and-er mee, dat hem wel zou interesseeren, dingen, die hij in zijn brieven niet had vermeld. Hij moest zich eenig geweld aandoen om te informeoren naar mevrouw Whitelaw en „de overige leden van het gezin", door welke ui£dmklrinB hij het gebruik van na men vermeed. De bankier spiA imer vrïj-uit dan in zijn blieven. He -\ s alsof hij met iemand sprak, aan wien hij zijn hart kon bloot leggen en niet als met een „outsider". Mevrouw Whitelaw voelde z'ch sterker cn was kalmer, ging niet meer zoo gebukt onder de viecsclijlce angsten, die haar zoo lang hadden gedrukt. Tad deed wat hij kon, maar dat was voor iemand rnet zijn genoegens, en die zijn rechter arm miste, toch niet veel. Hij kon wat paardrijden met de teugels in zijn linkeihand, maai autorijden, jagen, polo-spelen en schrijven dat ging niet. Hij kon zich nauwelijks zeil aankkeden en het eten op zijn bord moest eerst door iemand anders worden gesneden en klein gemaakt. Mettertijd zou hij zich zelf misschien beter weten te Todden, maar voor het oogenblik kon hij nog niet veel doen. Lily had den boel heelemaal in de war gestuurd. Het was nog erger dan hij Tom in zijn brieven had medegedeeld. Zij was er met een niets- Seliaken. Om het kampioenschap van Schiedam. Zaterdagavond werden voor de kam pioenswedstrijden de volgende partijen ge speeld Zwart—Van Slobbe: afgebroken. Nooteboom"Willemse VaVs. J. Penning—J. J. Th Penning 0—1 waard i gen man vandoor gegaan, een vent, dien haar vader haar verboden had mee om te gaan "en wien het alleen om haar geld te doen was. Het was een treu rige geschiedenis, die haar heelemaal van de wijs had gebracht. Liever sprak hij er niet over; Tom zou het later zelf wel merken. Toen kwam hij terug op Tom's eigen belangen. „Je hebt me geschreven voor een betrekking." -Ta, mijnheer Whitelaw. Maar ik ben bang dat ik u daardoor moeite geef." Volstrekt niet. Ik heb een betrekking voor je." Tom trachtte iets te zeggen, maar de andere ervolf Je onmiddellijk1L hoop, dat je die zu.t aannemen, want ik bob ze voor je ot -ngehouden, sinds ik je den laatsten keer sprak." Tom zette groote oogen op. „Dus al drie jaren lang?" ,.'0. er was geen haast bij, dus makke lijk genoeg ze open te houden. Ik zou graag hebben, dat je een van de assisten ten werd van miju particulier-secretaris. Dan werk je onder mijn onmiddellijk toe zicht, wat ik gaarne wou, dat je minstens een jaar deed. Daar leer je hoe hij tal \in zaken de vork in den steel zit; wat je niet begrijpt, kan ik je uitleggen. Later, wanneer je van het bankwezen een meer wetenschappelijke studie wensdil te ma ken, kan ik je" de noodige leiding geven." Tom was sprakeloos. Daar lag zijn toe komst voor hem! Hiklred! geluld eoXI ©en ruim bestaan! de ver overing van de wereld)! Dat kon hij allo Ro.igersSwitser 1—0. Van WingerdenHubert 10. De stand is thans als volgt: Bongers l'/s pt. uit G pattijen. Worsteling 51/-' pt. uit 8 partijen. Nooteboom 2 pt. uit 5 partijen. J, Penning 4 pt. uit G partijen. J. J. Tli. Penning -l'/j pt uit 7 partijen Willemse 6 pt. uit S partijen. Meyer 3 pt, uit 4 parijen. Switser 1 pt. uit 3 partijen. Van Slokbb 2 pt, uit 5 panijen Van Wingerden 4 pt. uit 7 partijen. Zwart 1 pt. uit 5 partijten. Hubert pt. uit 5 partijen. Voetbal. België—Nederland. Het Ncderlandsch elftal samen gesteld. Amsterdam, 22 April. De Keu ze-Commis sie van den K N.V.B. heeft gistermiddag na afloop van den kampioenswedstrijd (Ajapt— K. F. 0. het Nederlandsch elftal samengesteld, dat op Zondag 29 April to Antwerpen togen België uitkomt in de voor ronde der wereldkampioenschappen. Het Ncderlandsch elftal ziet er als volgt uit: DoolKeizer, Ajmx. Achter: .Webor, A.D.O. en Van Run, P.S.V. Midden: Pellikaan, Longa; Anderiessdn, Ajax en Van Heel, Feijenoord, aanvoerder. Voor: Wels, Unitas; Vonte, Nep tonus; Bal, lm ijs, Z.A.O.; Smit, Haarlem en Mrjn- ders, D.F.G. Als reserves zijn aangewezen: Van Male, Feijenoord!; Van Diepenbeek, Ajax; Graaf land, Hj.B.S.; Cprinsen, N.O.AD.; Lagen- daal, Xerxes en Schoemaker, Quick, Den Haag, S.V.V.-V.U.C. 4-1. Een spannende wedstrijd. Ter gelegenheid van het 30-jarig bestaan van S.' V. V. zijn een aantal jubileum- wedstrijden georganiseerd, waarvan gis teren de eerste gespeeld werd tegen V.JJ.G. Het is een aardige aantrekkelijke wed strijd geworden, die vol spannende mo menten was. S. V. V. heeft een spel to zien gegeven, dat ver boven haar vorige wed strijden staat. Het elftal was nu één go- heel, de verdediging was uitstekend, zoo wel de Heer als Feelders vielen op, de middenlinie steunde ,op fraaie wijze do voorhoede en het was aan dit samenspel te danken, dat een 41 ot/erwinmng ge boekt kon worden. De gebroeders van Dig gelen hebben voel werk verzet en het is door hun zwoegen, dat de kansen benut konden worden. Kiela heeft momenten ge had, dat hij to lang wachtte met scl'iie'en, waardoor minstens twee doelpunten ver loren gingen. Overigens heeft hij goed werk verricht. Kalden in het doel heeft zeer zeker mooie ballen gestopt, doch zijnklem- vastheul liet wel eens wat te wenschen over. Van V. U. C. viel >ons vooral de verdedi ging op. Lolyvekl heeft meermalen zekere doelpunten bezworen, evenals de keeper, Dommers, die op bewonderenswaardige wij ze zijn lange armen gebruikt heeft. Aan. hem is de nederlaag in geenen deele te wijten. Het spclvetloop, V. U. C. wint den toe*; hetgeen echter geen voordeel biedt daar de zon dwars over liet veld staat en er van wind niets to bekennen is. Reeds in. de eerste mi nuten blijkt het schitterende samenspel van half-lmie en voorhoede van S. V. V. In het eerste kwartier 'zijn het vooral de gebr. v. Diggelen, die zeer gevaarlijke mo menten vjoor het V. U. C. doel scheppen. De keeper weet echter zijn doel schoort te houden. Dan weet plotseling J. van Dig gelen te scoroen, echter in buitenspel po sitie. Even later doet hij het echter over en na schitterend samenspel van. de gc- heele voorhoede scoort hij onhoudbaar, (10). Vijf jminuten later zet A. v. Dig gelen voor en met een fraaien kopbal van J. van Diggelen, verdwijnt de bal we derom in het net. (20). Dan komt V. U. C1. opzetten Van Gelder schiet rakelings langs de paal. Nog eenige gevaarlijke momenten ontstaan, zoowel maal hebben door nu maar stil te blijven zitten, goen woord te zeggen, door als van zelfsprekend de trouw aan zijln verleden op to zeggen, door passief te blijven onder deze goedwilligheid. Hij zon wel gek zijn, zei hij tot zich zelf, als hij niet toegaf. Iedereen, die zijn verstalnd bij elkaar hall, zou daar zoo over oordeelen. De vader van den Baby van Whitelaw geloofde zijn. kind! te hebben teruggevonden. Waarom hem niet in dat geloof iatein? Hoe wist hij, Tom Whitelaw, dat hij niet zijn kind was? Be vrouw, die hem had gezegd, dat hij dat nooit moest denken, Was dood en lag in knar graf. Goed beschouwd1, was hij haar eigenlijk niets anders verschuldigd dan slechte dingen te hebben loeren doen. Hij zou van haar afstand doen. Hij zou aan nemen, in stilte althans en niet met even veel woorden, dat zij hem had gestolen. Hij zou den bankier dankbaar zijn - en profitoeren van zijn vergissing. Toen begon hij te spieken. „Ik weet bijna niet, mijnheer Whitelaw', lioo ik u| meet dank zeggen vooir zootvee! welwillend beid. Ik hoop alleen maar Rij trachtte woorden te vindein om zijn vaste voorne men uit te drukken, om zich het in hom! beloonde vertrouwen waardig te tootoen, maar merkte, dat hij heel wat anders zei „Ik hoop alleen maar, dat u' dit alles niet voor me doet, omdat u denkt dat ik dat ik uiwt zoon ben". Zich naar hem toe buigend, legde de voor liet V. U. G. als voor het S. V. V.- d'oel, doch de spelers welen er geen ge bruik van te nukon. De rust -gaat dan ira met 2—0 victor S. V. V. Na do rust is het spel moor verdeeld, doch na een kleino tien minuten komt S, V. V. weer in den aanval. Handig ontwijkt Bochove Kok, hij zet voor en een sdiitlciendo kopbal van Kiela, piecies in don bownhock, brant d-e stand op 3-0. Uit een hoekschop voor liet V. V. doet mist Kalden den bal on het i, Feel- deis, dio den. hal van do lijn af weg schiet. Als de bal bij eon doel worsteling weg gescholen wordt, is liet Zuidema, die een verro schuiver geeft en zotowaar in het rochlorbeneder- hoekje verdwijnt d© bal langs do V, U.. G.-kooper. (40). Kiela benut oenigc opgelegde kansen niet, door te lang wachten. Onverwachts doelpunt de links binnen van V. U. C. met een prachtig laag schot. Kalden valt over do bal hoen (41) Even later maakt hij echter zijn fout weer goed door een harde vrije schop van Van Gelder Over te tippen. S. V. V. blijft in den aanval en heeft dan nog met pech to kampen als zoowel Semeiju als BocJiov e den bal tegen do paal kolppou. Het einde komt met do cijfers 41, dio zeer goed' do verhoudingen van do beide elftallen weergeven. Om twee uur heeft het bestaande vete ranen alftal van S.V.V. togen het zgn. „afbraak"" gespeeld. Der© wedstrijd' wet 1 door ocrstgenccmden met 72 gewoire u. Prom otie-wed st'rijd Hermes- D. V. S. 2—D. F. 0. 2. Hennes-D'.V.S. 2 wint den toss en is door aardig samenspel dadelijk' in den aan val. Een. goede voorzet wordt door Klein! netjes ingekopt. Dan, na, een gevaarlijke aanval van D.F.C, belandt de bal bij Van Gul ik; hij passeert drie spelers en geeft een fraaie throughpass aan Klein. Deze loopt er hard op dwr en seoört een schot in den' benedenhoek (10). Enkelo Hermes-D.V.S.-aan vallen worden, inu onderbroken, doordat D.F.C. met ve©l' succes het bu i lenspelvallelje openzet. Hermes-D.V.S. is in deze periode ster ker. Bon. is Klein er een keer goed door heen, hij wordt „getatókeld" in het be ruchte gebied. Weuteler plaatst zïoh ach ter den bal; op de paal. Na enkelo aan vallen over en weer geeft Klein good dooi' naar Noord ijk en onhoudbaar knalt hij flen bal in do touwen (20), Ito vreugde is van korten duur. Van den aftrap af neemt D.F.G. het leder mee, Epeai- huyzen krijgt don bal Vrij en het is 21. Deze tegenslag schijnt de Hermes-D.V.S.- rnenschen te inspirceren. Scihot na schot wordt afgevuurd eu eindelijk weet een der backs weder ten koste van een penalty door hands te redden. Noorliik' schiet in! keeper's handen en Ilorntos D.V.S. ziet zich ©en veilige voorsprong uitglippen. Plotse ling krijgt Be Jong een ware bevlieging, hij passeert van het midden in één ren een heelo serie spelers en bekroont dit met een schitterend schot (3—1). Kort daarna gaat de rust in. De hervatting is nog maar ruim een mi nuut oud, als Klein keurig voorzet, Do Jong is er weer bij en passeert Jas met eeln fraaien kopbal (4—1). Herhaaldelijk; weet 'nu de Hermes-D.V.S.-vooriioede de BF.C.-vetrdediging uit haar verband te ruk ten. Dan krijgt DF.C tot tweemaal toe een frcc-kick te nemen. De tweede wordt goed voor het doel geplaatst ön zwaar ge hinderd wordt Boeirboom met een adiler- waarlscben kopbal gepasseerd (42). D. F.C.* doel alle mogelijke pogingen den ach terstand to verkleinen. Bij eon plotselinge Ilormcs-D.V.S.-ui tval hindert de onegoistisclio Klein een D.F.C.- back zoodainig, dat De Jong door kan loo- pein. liij aarzelt niet en scoort met een hard schot (52). D.F.C. is tnu verloren en het spel ver slapt aan beide zijden. Het einde komt met 52 voor Hetrmes-D.V.S. 2. Uitslagen. K. Nj V, u. 0m het kampioenschap van Nederland. AjaxK. F. C. 1'1' Willem IIVel ooitas 64 Afdeel ing I. Piiounotieciompetitie 2e klasse, Velox—'tGooi 31 Afdeeling II. Promotieciompefitie 2e klasse. R. F. C.Overmaas 45 Promotiecompetitie 3e klasse. Il.oek van Holland—R. V. G. 54 O. N. A.Emma 01 3o klasse i0. D. H. S.—Coal T3 4e klasse E. SchiedamFlakkoe •- 32 D. J. S. F. C 6-2 Reserve le 'klasse. -0. V. V. 2—D. H. 0. 2 2—2 V. C. 2—S,. V. V. 2 3—6 PromotieciOiinpetitie res. 2e klasse. Ilcrmes-D. V, S. 2—D, F. a 2 5—2 Pnamotieciompetitie res1. 3e. klasse. Scheven. 2—De Hollandiaan 2 42 Excelsior 3—Overmaas 2 22 Reserve 3o klasse 0. E>. D. S. 2—D. H. O. 3 1—3 V. F. 0. 2Maas 2 '42 Fiortuna 3—Siod: 2 22 Reserve 3o klasse D. H. S. 2—C. V. V. 3 1—2 Afdeeling IV. le klasse. NoodMiddelburg 64 N. A. 0.Bleijorheide 61 Afdeeling V. le klasse. SneekVeendam 2—5 Bekerwedstrijden 3e rpndte. ZilvermeeuwenR. At T. 102 V, D, I.Hermes-B. V. S. 84 W'est-FrisiaO-. D. S. 13 V. I. O. S Slielrech' 0-3 D. 0. L',—V. V. A. 2—0 R. V. B. De uitslagen van de gisteien gespeeld©) wedstrijden zijn. Promotie en degradatie tweede en derde klasse. Groep 2: Demos—Poseidon S3. Res. eerste klasso. F: IISC 3—RFC 5 0-7; DDC 2—SVV 5 10—0. H: VFC 3—Fortuna 4 2-4. Res. tweede klasse. B: DHS 4—Rad'io 3 4—3. D: VDL 4—DHZ 3 1—2. Bes. dtercte klasso. Het Noordten '4—1H.-BVS 5 2—S. E: Rood Groen 2Domes 2 43. De competitïestanden. In afd'. V luidt de eindstand: gesp, gew. gel. verl. pnt, doelp. v.t, Sfl—24 70-2g 69-42* 35-43 62-58 46—5*0 30-5*7 31-K) 38-40 36-91! De stand' in d'e kampioenscompetitio is) doelp. gesp. gew. gel. ver!, pnt. v.tt IWillem II 1 1 2 6—4 Ajax 3 2 1—5 11—2 K. F. 0. 2 11—3 5—2 Velocitas 2 2 4—7 Heracles 2 2 213 De eindstand in afd. IV is: bankier zijn halnd op Tom's knie. „Als we dat voor 't oogenblik eens lieten rusten en als we eens voortgingen. Natuurlijk spreek ik volkomen openhartig met je, openhartiger dan ik met iema'nd anders ter wereld zon doen. Ik heb iemand noo dig, die die als ©en zoon voor me zal zijn daargelaten of hij dat is of niet. Ben je oud genoeg om me te bogrijpch „Ik geloof Wel, mijnheer Whitelaw". „Zie eens. Ik stai nog al alleen. Er is veel, dat aan mijn zorg is toevertrouwd, ik draag een groote verantwoordelijkheid, maar daartegen hen ik opgewassen. Ik heb mijn medefirmanten, degelijke, brave mensclienheb met zooveel vrienden als ik maar wenschen kan. Maar ik heb nie mand, die heel dicht bij me staat zoo nis eem zoon zou staan. Ik heb gemeend,, al een tijd geleden, dat, wie je ook moogt zijn, dat jij dat zoudt kunnen doen". Terwijl Tom hem in do oogen koek, vond hij liet vreemd, dat een man, die zoo'n. be langrijke rol m de wereld speelde, op bijna smeekenden toon tot hem sprak. Als op een bliksemsnel afgedraaide film, waarop hij tcoh elk beeld duidelijk waarnam, zag hij de verschillende tijdperken van. zijn leven voor zich. Hij zag het jongetje, dat van do eeno huurkazerne naar de andere verhuisde; hij was in den grootein winket op den avond voor Kerstmis; hij liep met zijn moeder voor den politieagent uit) zag haar weggaan met de vrouw, dio hét No"dlot schoen; beek naar dein Kerstboom' werd weer met kiezolsteonen gegooid, zoöt als op den eersten dag todn hij uit school kwam; plukte aardbeien voor Quidmorej sliep in dezelfde kamer met Honeybun) was weer de chauffeur van de hofelduhi in Dublin, die dten ma'n, die nu tegenover hem zat, van het statiou in Koene afhaal de. Em. nu zat hij weer bij den ma'n, wiens vaderinslinot om den zoon riep, terwijl het instinct van den zoon niet sprak. Zijn toekomst en zijn verleden voerden] strijd met elkaar. „Ik moet weer zijn zoom] warden", riep hij' zich zelf toe, „En toch kan ik 't niet", liet ©efn andere stem zichj hooron. Bescheiden zei hij: „Ik weet ni-at, mijnheer WhitelaY/, of ik mijn salaris wel waard zou zij'n". „Dat zou) ik alleen kunnen beoordoelon. Het gaat 'niet om hetgeen je kunt doen, maar wel om dat, waarop het in eesn aan gelegenheid als do/.e aan komt". Hij stond! op. „Hot spijt me dat ik weg moet, maalt] ik moet weer naar een vergadering daaid binnen. Ik zie je evenwel spoodig weer. Waar is je adres in New-York?" Tom noemde hem den naam van hot ho tel, waar hij zijn intrek luid genomen. Whi telaw had er nooit van geboord'. „Kun je niet in een beter hotel gaan?"1 „Dj, 't is zoo slecht niet. Ik ben iniot oiaii! luxe gewond; ik heb 't er heel göerl"; „Gaat 't om geld?" 1 I Wordt vervolgd). hub ii rnrtnir-innii num M6GB£*Sea5S<S2*tPC6mw Velocitas 18 16 2 32 Be Quiok 18 13 2 3 28 G.VA.V. 18 12 2 4 26 Leeuwaiden 18 7 4 7 18 Veendam 18 8 2 8 18 Friesland 18 7 2 9 16 Achilles 18 6 3 9 15 Sneek 18 5 1 12 11' Frisia 18 5 13 10 Aicides 18 2 1 15 5 doelp. gesp. gew. gel. verb pnt. v.f. WjJlcm H 18 13 2 S 28 44 Lornga 18 13 6 26 •54-33- P. S. V, 18 9 4 5 22 45-3,1) M. V, V. 18 9 2 7 20 46—'43 Eindhoven 18 7 3 8 17 31—SOD Bleijorheide 1,8 6 4 8 16 3849 B. V. V. 18 6 2 10 14 34-50» Noad' 18 5 4 9 14 38—4§ N. 'AL 0. 18 4 4 10 12 2-5—33 Middelburg 18 5 1 12 11' 31'43*

Schiedamsche Courant | 1934 | | pagina 6