STADSNIEUWS mL i Vleesch in blik. Dankbare burger.. Het Groene Kruis. Rechtszaken WANDGEDIERTE Sport Gemengd Nieuws De werkloosheid. Crisispostzegels. S=a.C.C.v.*S.HEgJISEN Aanleg van Gas-, Water eïding en Electriciieit WasGhtafels, Baden en Geysers Oplichting. Fa. W. VAN LOON STADHOU DERSLA Af* 37 Groote prijs van Europa. BSNNENLAND Overval te Rotterdam. Een lichte stijging. Op 30 Aapril 1934 stonden bij de Ar beidsbeurs ingeschreven 5354 werkzoe kenden. Het aantal inschrijvingen gedurende de oaand Mei bedroeg 772; afgevoerd wer en in dezelfde maand 632 inschrijvingen: )iet aantal plaatsingen bedroeg 76, zoodat op 31 Mei 1934 nog ingeschreven stonden 5418 werkzoekenden. (Onder dit aantal zijn begrepen 66 arbeiders die tewerkgesteld zijn bij de rijkswerk-verschaffing te Neede m in den Klein-Babberspokler alhier Verkoop in de hal van het postkantoor. Men verzoekt ons mee te deelon, dat morgein (Woensdag) van des morgens half negen tot des middags half zes door de dames van het Crisis-comité wederom in de ha] van bet postkantoor zitting zal worden gehouden voor den verkoop van Ciri s i s-pos t zegel s Dp toeslag op deze weldadigheidszegels gekocht bij de d'ames van het Grisis-comité, komt geheel ten goede van het Schied'am- sebe Orisis-comité Ook beschikbaar voor wie weinig inkomen hebben en gesteun den door diaconieën en liefdadige instellingen. De minister van binnen! andsche zaken heeft aan de gemeentebesturen een circu laire gericht, waarin hij mededeelt, dat, nadat de vroegere desbetreffende circulai res genoemde categoriën van personen, in den vervolge de distributie van vleesch ook zal kunnen geschieden aan die eate- goriën van personen, die een inkomen ge nieten, welke in het algemeen ten hoogste gelijk Is te stellen met dat, hetwelk ter plaatse door de steuntrekkenden als be doeld in de circulaires 1934 wordt ge noten. De beoordeeling hiervan zal geheel aan het gemeentebestuur komen. Ook kan de distributie plaats vinden aan diaconieën en instellingen met lief dadige doelstelling ten behoeve van de door deze lichamen ondersteunden, waar bij nauwlettend dient te worden toegezien t a. v. de instellingen met liefdadige doel stelling, zoo door de gemeentebesturen, als door de besturen dier instellingen zeiven en t. au v de diaconieën alleen door haar besturen, dat geen vleesch wordt verstrekt aan dezelfde personen door meerdere in stanties. De Zuidpool-film van Seott voor de werkloozen-cursisteii. Hedenmorgen hebben vele werkloozen- cursisten in een .exclusieve" voorstelling in het Passage theater de vertooning bij gewoon i van de bekende film van de Scott- Zuidpooi expeditie in 1910. De gemeentelijk inspecteur van het on derwijs, dr. W. J Smit, onder wiens lei ding de voorstelling stond, heeft de film ingeleid met een uitvoerige causerie over de ontberingen der expeditie, het doel van den tocht en den inhoud van de film. Op spannende manier wist dx. Smit te verhalen va!n de lotgevallen der vijf dap pere Engelschetn, die onder leiding van ka pitein Scott wel den Zuidpool bereikten, doch daar bemerkten dat zij niet de eer sten waren. Amundsen, de bekende Noor- sche Poolreiziger was kort tevoren op de zelfde plaats geweest en had er een tent achtergelaten, waarop de Noorsche vlag wapperde. Tijdens den terugtocht zijn. de onver schrokken, kerels omgekomen in de barre ijswoestenijeda jaar later werden zij door een hulp-expeditie gevonden. Hot is al tip weer interessant een film over dit onderwerp te zien. De film „Dn eeuwige stilte" heeft groote documentaire waarde, ondanks het feit, dat zij reeds vrij oud is. Dergelijke films blijven aftijl hieuw en speciaal deze, die hier en daar buiten gewoon mooie fotografische opnamen be vat. Do aanwezigen, zullen de film dan ook zeker met grodte belangstelling hebben ge volgd. De heer dr. W. J. Smit deelde in zijn openingsrede o.a. nog mede, dat a.s. Vrij dag, des morgens te 10 uur, do Nodör- landseh Indië-film, die deze week voor ongeveer 4000 schoolkinderen wordt ver toond, ook zal worden, gedraaid voor de werkl oozen - curs i sten Voor de vrouwelijke cursisten zijn twee excursies naar Van den Bergh's marga rine fabrieken te Rotterdam georganiseer 1, n.l. op Maandag 25 en Woensdag 27 Juni a.s. Concert. lij" Het programma van de uitvoering op morgenavond 8 uur te geven door bet Stedelijk Muziekkorps, dir. H. H. van Vleu ten, in'de Plantage, luidt als vo'gt; 1. Per Aspera ad Astra, ma.is'ch, E. Urbach. 2. .Ouverture uit de Operette Frau Luna, P. Lincke. 3. Fnihlingstniume, walz-cr, PI). Farbath i4. Potpourri Die Meistersinger von Ber lin, P. Lincike. 6. Die Perlen, II. Klinh. Polka v,oor 2 pistons (uit te voeren door dte hoe ren J. Zondag en A. Spittcr. 6. Marscliptafpourri van AL Ciere, B. Valkestijn. ,7. Finale. Aan dcu Swammcrdamsingcl. Er woei een briefje op onze schrijftafel, dat feitelijk behoorde tot de categorie allo niemen. .Maar men zal het met ons eens zijn, dat anoniem en anoniem twee is. Over het algemeen wordt aan dergelijke papieren niet de minste aandacht besteed en gaan zij linea recta door naai de prulle- mand', zonder verder eenige Iierseukronko ling te veroorzaken bij den geadresseerde. Maar niemand' zal tiet ons euvel duiden, als wij het bovenbedoelde briefje anders behandelen, dan een anonioinpje van het gewone soort. Want dit is niet van hot gewone soort. Die zijn altijd hatelijk, venij nig, grof soms. En dat is niet leuk. Daar om lichten wij het briefje, dat zoo lx> scheidenlijk is onderteekoud met: „Eenige omwonenden", uit de vergetelheid en be schouwen liet zelfs als „ingezonden stuk", hoewel dit tegen d'en uitdrokkelijken wonsch van die omwonenden is. Hier is het dan: „Geachte Reductie, Mogen wij uw aandacht eens vestigen op de schitterende bloemenweelde op het eilandje in eten vijver aan den Swammor- damsimgel, welke als een prachtig opge maakte reusachtige bloemenmand is ten toongesteld. Aangenaam zou het ons zijn, indien u door middel van uw veel gelezen blad hierop de aandacht eens vestigde. Ons inziens komt den gemeentelijken tuinarchitect hiervoor groeten lof toe. Bij voorbaat dankend, Hoogachtend: Eenige omwonenden". Commentaar feitelijk overbodig De „om wonenden" hebben gelijk. De/ie bloemen mand, drijvend als het ware tusschen lichtgroen kroos en roode waterlelies, is prachtig. Wij behoeven er niet extra de aandacht op te vestigen. En de gemeente lijke tuinarchilect, de heer J. K. Domi nions, zal wel de grootste vreugde van zijn merken hebben als er zijn: dankbare burgers. Verloting en blocmpjcsdag. De afdeeling Schiedam van. het Groene Kruis heeft toestemming van B. en W. verkregen tot liet organiseeren van een verloting. Als prijs is beschikbaar een waardevol gouden horloge. Er worden 1000 lootjes h fO.10 geplaatst. Eigenaar van het hor loge wordt de bezitter van het lot, waar- an de cijfers overeenstemmen met de laat ste drie cijfers van het nummer waarop in de 467ste staatsloterij de f ÏOO.OQO valt. Voor is zal het Groene Kruis in Sep tember een bioempjesdag houden. Zestig jaar getrouwd. Zondag as. zal het ecoipaax J. Zoetmul der, wonende Grofbaan 51, 60 jaar ge- tiouwd zijn Collecte „Zwakzinnigenzorg". Blijkens een in dit blad voorkomende advertentie worden dames en heeren, die bereid zijn Zaterdag as. bloempjes te ver- koopen ten bate van de Vereeniging Zwak zinnigenzorg, tot een bijeenkomst uilgc- noodigd op Donderdag a.s., 's middags 4 uur in de werkinrichting Dwarsstraat 4. Dodge-sterrifc. Ter gelegenheid dat de firma Louvvman en Parqui te 's-Gravenhage, 10 jaar de vertegenwoordigster is van de Amerikaan- sche Dodge-automobielfabrieken, werd Za terdag een sterrit van Dodge-auto's naar de residentie georganiseerd, waaraan 260 wagens deelnamen. Aan alie deelnemers werd een plaquette uitgereikt. In groep c, vrachtwagens of tractor met trailer, werd in klasse b de eerste prijs toegekend aan Schelling's Oliehandel al hier, aan wie ook als extraprijs een beker van Doorne's Aauhangwagênfaliriek werd aangeboden. Ned. Chr. Vrouwenbond. Woensdag 13 Juni zal de afdeeling Schie dam van den Ned. Chr. Vrouwenbond in het Vereenigingslokaal haar 12-jarig be staan herdenken. Het zangkoortje onder leiding van d'en heer W. A. Houtman zal eenige liederen zingen en verscheidene loden zegden hun medewerking too om het feestje te doen slagen. Vervoer vroege aardappelen. Ingevolge de desbetreffende crisisbeslui- tea en voorschriften is voor de vroege aardappelen om. bepaald: Hei; rooien en vervoeren van vroege aardappelen is slechts toegestaan hem, die in het bezit is van een rooi- en annvoer- vergimning, welke vergunning wordt ver strekt door de veilingen, waaronder de ver bouwers zijn geregs'reeid. Alle vroege aardappelen moeten worJen geveild. Tot nader ordeT mogen de volgende soor ten niet gerooid en ter veiling aangevoerd worden: eigenheimer en bintje. Deze regelingen gelden slechts tot den len Augustus 1934 en uitsluitend voor vroege aardappelen, welker voorziening niet onder de werkingsfeer der Ncderlandsche Aardappelcentrale, maar onder die van de Nederlandsche Groente eri Fmitcentrale valt. Politienieuws. Gistermorgen reed de bakker De L'. uit Kethel niet' zijn. auto op den Singel bij de Eimnaslraat, toen plotseling hot liri- kervporwiol losschoot en via bet hek bij de begraafplaats in een sloot terecht kwam. Do auto reed lang/nam, waardoor onge lukken uitbleven, liet wiel werd weer op de as bevestigd cn de bakker kon zijn weg vervolgen. Gistenu oud viel de 8-jarige Come v. B. uit liet Groeneweegje in de gracht van do SL Anna Zusterstraat en verdween ou der de brug in ito diepte. De 14-jarige Willem Krommenhoek bedacht zich geen oiogenblik, bega»? zich gekleed te water en bratht bet meisje boven. Burgers na men het van hem over en brachten het naar huis. liet meisje kwam met "tintte kiemen en den schrik.- vrij. vS Gisteravond is de brandweer uitgerukt voor een schoorsteenbrandje ten huize van C. Af. aan do Stationsstraat. Toen zij daar arriveerde hadden burgers den brand reeds gebluscht. Gisteimorgen is een bokje,' dat aan d'en Vlaardingordijk liep. te grazen, doodgebeten door een herdershond, üb eigenaar van den hond betaalde de schade. Het bokje is overgebracht naar het keurlokaal en aldaar wegens ongeschiktheid voor de con sumptie, door den veearts vernietigd. De houd heeft zijn bloeddorstigheid met den dood moeten bekoopen, want zijn eigenaar heeft het beest hedenmorgen laten af maken. Correspondentie. Cl B. wil een fietstochtje maken, naar België, richting Brussel, en vraagt in vel band daarmee inlichtingen over route, wegenkaart in Noord-Brabant, grensforma- liteiten. Dekortste route is: Rotterdam, Dordrecht, Moerdijk, Zevenbergen, Ouden bosch, Roosendaal, Esschen, Antwerpen, Mechelon, Vilvoorde, Brussel. De A.N.W.B. handwijzers zijn goede gidsen 1 Niet-imgezelenen yam Noord-Brabant, die gebruik willen maken per rijwiel van een dier provinciale wegen (dat zijn bijna alle hoofdwegen in N.-Br.) moeten een rijkaart aanvragen, geldig voor 15 al of niet ach tereenvolgende dagen van het belasting jaar, op welke kaart men zelf telkens den datum moet invullen, wanneer men. van een provincialen weg gebruik maakt. Deze kaarten kunnen schriftelijk worden aange vraagd o.a. bij de Prov. Griffie te 's-Ber- togenbos'eh, bij de rijksontvangers in Noord- Brabant en bij de burgemeesters der grens gemeenten voorzoover deze zich daartoe vrijwillig hebben beschikbaar gesteld. Het is raadzaam de kaarten. tijdig schrif telijk aan te vragen inet bijvoeging van enveloppe met adres van den aanvrager en op de enveloppe een postzegel van 6 (tent. In de aanvrage moet men de volgende verklaring bijvoegen „Ondergeteekendo verklaart, dat hij voor het bovonvermeklo belastingjaar (1934) nog geen kostelooze rijkaart waar of bij wien ook heeft aangevraagd of verkregen, als mede dat hij zalf van het rijwiel, waarvoor de rijkaart moet' dienen, de houder is". Voor het overschrijden van de Belgische grens moet men .in het bezit zijn van een Bewijs van Nederlanderschap, dat op het bureau bevolking moet worden aange vraagd, f 2.50 kost en 5 jaar geldig is, of van een paspoort, dat f 7 kost en 2 jaar geldig is. Wie per rijwiel naar het buitenland1 gaat en geen iuvoerrccktan wil betalen, moet steeds tegelijk met bet rijwiel de grens passeeren, wat het geval is, als u per fiets naar België gaat. A O E N D A. Schiedam. Passage theater, 8.15 u. De 200 P.K. van Zijne Majesteit. 5, 7 en 8 Juni, Passage theater, ('s mor gens en/of 's middags) Ned. Indië- film voor de scholen. 5 Juni.' Irene, 8 uur» Vereeniging Jang Hervormden. Ds. K. de Bel over: De organisatie der Herv. Kerk. 6 Juni. Gob. Eendraaht, 8 uur. School- 'kaïlbalelub Vlug en Lenig. Verga dering. Botterdam. 5 Juni. Ti ral i Schouwburg» 8.15 u. N.V. Do Rotterdammers. De big van bet 168ste. Caiptol. 2.15 u. 8.15 u. Dancing Lady. City. 2,15 u. 7 u. 9.30 u. Dancing Lady. Grand} 2 u. 7 u. 9.15 u. 8 uur aan tafel. Lumière. 2.15 u, 7 u. 9.15 u. La dame de chez Maxim. Luxor, 7.30 u. 9.30 u. F. P. 1 antwoordt niet Olympia. 7 u. 9.15 u. Het raadsel van den Indischen express. Prinses. 2.15 u. 8.75 u. De witte non. Royal. 2.15 u. 7.15 u. 9.15 u. De Jantjes. Studio '321 2 u 7 u. 9.15 uu. De stroom. Thalia. 2.15 u. 7 u. 9.15 u. Too much harmony GR00TE MARKT 31-33, TEL. 68021 Door student van 50 jaar. hl een rusthuis in bet landelijk Drie bergen nam bet vorig jaar eon 50-jarig man zijn intrek om uit te rusteia van de vermoeienissen (les dagelijkschen levens. Hij gunde zich echter niet al to veel rust doch bestoedo zijn tijd mot het voor bereiden van ecin gei affinoerde oplichtcrs- truc. Hij wist een bejaard echtpaar IE, dat ook daar vertoefde, te winnen voor zijn ideaal, predikant te worden. Honderden guldens voor collegegeld, kamerhuur, boeken, enz., een bedrag van Zuiveraars van Gebouwen en Schepen •ongeveer f2000 gingen in handen van den student over. Ook de vriendin van het echtpaar schonk hem haar vertrouwen en geld. Geld voor ringen en geld voor do studie. Zij verloofde zich zelfs met hein. Tenslotte bleek, dat do drie mensehon d'oor den student van 50 jaren opgelicht waren. Eon aanklacht bij de justitie volgde. De rechtbank te Amsterdam veroordeel de hem op 21 Februari tot 21/2 jaar ge vangenisstraf. Vandaag stond de man te Amsterdam in luioger beroep terecht. De procureur-generaal, in aanmerking nemend, dat hij reeds enkele veroordeelte gen achter den rug heeft, requireerde een gevangenisstraf van 3 jaar. Arrest 19 Jimi. Meiuecrd gepleegd? Op 12 Juni j.h is de Spaarnostioom in de Noordzee onder de Deensche kust gezonken. Naar dit ongeval stelde de raad voor de «heepvaart op 26 Juli daaraan volgende een onderzoek in. Het vermoe den rees toon, dat de schipper-medoeige- naar II. D, en do machinist J. K. een val- soliën eed aflegden. Deswege hebben zij zich op 23 April j.L voor den politierech ter moeten verantwoorden. Gisteren werd de behandeling van de zaak voortgezet. Beide verdachten bekenden het hun ten laste gelegde. De officier van justitie was van mee ning, dat d'ei moineed, én door de beken tenis van do verdachten èn door do ge tuigenverklaringen is bewezen. Het feit, is zeer ernstig, dodfi or zijn in dit geval verzachtende omstandigheden. In verband hiermee requireerde spr. tegen beid'o ver dachten een geiaugcnisstraf van drie maanden. Uitspraak 18 Juni. Kerkdiefstallen in liet Gooi en Amsterdam. 'Op verschillende plaatsen in het Gooi zijn in September van liet vorige jaar bru tale kerkdiefstallen gepleegd, o.m, in de R. K. kerk te Blaricum en te Korten hoef. Ook in Amsterdam hebben do kerkdieven geopereerd. In den nacht van 22 op 23 September werd de recidivist lï. op hee- terdaad' betrapt, nadat hij een poging had gedaan om in de St. Ritakerk in te bre ken. De Amsterdamsdie rechtbank veroor deelde den kerkdief tót twee en een half jaar gevangenisstraf, met aftrek van twee maanden preventief. In liooger beroep requireerde de procu reur-generaal twee en een half jaar Het gerechtshof te Amsterdam, heden arrest wijzend, veroordeelde den man tot drie jaar gevangenisstraf. Voetbal. 'Om den Zilveren bal. Op de Zondagen 26 Augustus, 2 en 9 September zullen de wedstrijden om den Zilveren ba! op het Sparta-lerrein te Rot terdam gehouden worden. Kampioenen-tiournooi. - Voor liet kamp! oenen-loui'nao'i wordt morgenavond om 7 uur op het terrein Bosehhoek gespeeld de wedstrijd A. S. V. Ursus. Deze wedstrijd' za! moeten uitmaffen, wel ke vereeniging voorloopig de leiding zal nemen. S. Z. A'. C. Do gisteravond1 gespeelde wedstrijd P. \Vj,D. E. S. eindigde met een 60 overwinning voor P. W. S. V. V. veteranen naar 0"vers«h ie. De O. V. O. (Overschiescho Voetbalclub) organiseert een aantal veteranen-wedstrij den, waarvan do opbrengst ten goede k'omt van het överschiosdlie Crisis Comité. Morgenavond kennen d'e S. V. V.-vetera- nen bij O. V. 0, op bezoek. Spelers en supporters verzamelen om lialf 7 per fiets op het Koemarktplein, om gezamenlijk, met de vlag voorop, naar Ovorsehie te rijden. Ri] den tol op de Overschiescheweg wor den de Schiedammers afgehaald door de Oversell leenaars. De burgemeester van Overschie, de heer J. C. Baumann, aal te 7.15 u.' don bal aan het rollen brengen. Do wedstrijd wordt, opgeluisterd door muziek', Overmaas recipiieert. liet bestuur van Overmaas, do dub, die dit seizoen naar de eerste klasse is over gegaan, zal Zaterdagmiddag a.s. Van half vier tot half zes reoipicorcn in de boven zaal van het Gouden. Hoofd! te Rotterdam. Wedstrijden van de Federatie Zondag a.s. zullen de wedstrijden om den Moorman-beker, van de Federatie van erkende bonden op het terrein van U.V.V. te Utrecht wortleu gehouden. liet programma luidt als volgt: A, 12 13 uur: Halve eindstrijden. Bra nntsclie Voetbalbond—Rolt. Voetbalbond. L 13.15 14.15, Utrechtse he Provuieiate Voetbal bond—Twentsclie Vcebu'bond Eindstrijdenve..,ez r» 15-16 uur: ver liezer Aveil e/.ui B; wi.iu r->: 15—16.30 ulir: winnaar A—wuuuutr IJ De samenstelling vnuj bet Ho terdamseh elttal is als volgt: V, d. Toorn, Uracil doel; v. d. Berg Dindua, en C. Molenaar, A.S.V., achter' Poots, Musschen; v. d. Gaag, Ursus, on Smit, Zwart Wi', midden; v. d. Wilt, Mar tin jt; van Rijn, D.L.V.S.; v. d. Bout, Mar- tmit; v. d. Griend, A.S.V., on G. Stubbo, Florissant, voor. Motorsport, Record aantal inschrijvingen. Voor do Internationale 'Motorraces om don „Giaoten Prijs van Europa", welkte races otp Zaterdag 23 Juni op het Circuit van Drente gehouden worden, hebben niet minder dan 120 rijders ingeschreven, be staande uit tien natioinatiteilen, tav. Bel gië, Duitsehland, Engeland', Ierland, Egypt- te, Nederland, Spanje, Zwitserland, Italië en Zweden. Het grootste aantal deelnemers, dat in den loop dor jaren voor do races inschre ven, was tot nü toe het jaar 1929 met 96 inschrijvingen. Dit record is thans weer ver overschre den» Het beloven prachtige races te worden. De 120 inschrijvingen zijn verdeeld' als volgt: In de 175 cc klasse: 9 inschrijvingen'. 250 350 500 26 38 47 De inschrijving is thans gesloten. Hcngclcu. S. H. V. tiet Baarsje. Zondag hield' de Schied. Hengel. Vereen, Het Baarsje een .onderling concours ter gelegenheid van haar l2</3-jarig bestaan tel de wateren van Maassluis, Do jvrijzJen wer den behaald' als Viodgt: 1ste prijs T. Wolthuis, 8 stuks 475 gram; 2de pr. M. Degeling, 6 stuks 374 gr.; 3d'a tpr. A. Hordijk 5 stuks 273 gr.; 4de pir. 0. Voois, 4 stuks 256 gr.; 5de pr. Pi Etshoiut, 4 stuks 245 gr.; 6de pr. P. Vis ser, 4 stuks 193 gr.; 7de pr De Herder, 4 stoics 191 gr.; 8sto ptr. B. de Pater, 4 stuks 190 gr.; 9de pr. J. van Dijk1, '4 stuks 171 gr.; 10de pr. W. Esbach, bij loting; 11de ptr. L. Ouwendijk1, bij loting; 12de pr. M. Granje, 3 stuks 169 gr.13de pr. IC Meijer, 2 stuks 123 gr.; 14de ptr, D. Vocts, 2 stuks 115 gr.; 15de pr. L'. v„ d. Waai, 2 stuks 78 gr.; 16de ptr. J. CL Blom, 1 stuks 69 gr.; 17de pir. A'. Kooij, 1 stuks 41 gr.; 18de pr. F. Slavenburg, 1 stuks 39 gr.. Extra prijzen werden behaald door T, Wolthuis, Degel ing, Oranje, Slavenburg, 'de Pater, A. Hordijk!, J. v. Dijk1, P. Visser, de Herder, W'. Esbach en L. Ouwendijk. Den heer N. A. M. v. Hult core-voorzit ter en Oprichter der vereeni.gingt werd1 namens bestuur cn leden een bloemen mand aangeboden.' Ook werd do heer W'. Esbach als be stuurder en Oprichter door den voorzitter toegesproken en als aandenken werd hem een teekening aangeboden. Waterpolo. Oiof enwedstrij d'. Hedenavond 8 uur speelt in de gemeen telijke zweminrichting het eerste hearers zevental Van S. Z. 0. een oefenwedstrijd' tegen V. Z. C. uit Vlaardingen. Nationale demonstratie „Nederland Vooruit*1 te Arnhem gaat niet door. De initiatiefnemers voor de Nationale Demonstratie „Nederlahd Vooruit" in 1935! op hef landgoed Zjpetadaail te Arnhem,' mr. S. J. R. de Monchy, burgemeester van Arnhem en mr. .T. Huges, doelen Ons! mede, dat, aangeziten de pogingen om eari! tweede garantie fönds bij het NederlankEl sciho bedrijfsleven te plaatsten, ofschoon fhl vele richtingen beproefd', geen succes bebj ben gehad en tijd voer verder onderzoek ontbreekt, door hen is besloten van nar dele pogingein af te zien. De regeering, zoowel als burgemeester en wethouders van Arnhem zijn hiermedid' in kennis gesteld'. Financieel nieuws. Daling Philip's' aandeelen.- Naar men ons uit Eindhouten meldt, ls! de daling van de Philips' aandeeleu ydoir- narnclij'k toe te schrijven aan den verkoop van twee groote posten aandeelen in hub tenlandsch bezit, waarvan de eeno tot li- kwidalie gedwongen werd, terwijl de an dere tot verkoop overging olm alsnog,tó profitoeren van het bestaande valuta-ver schil tusbehen do betreffende buitenlandi- scho munt cn de Ncderlandscho gulden!, ITct was den dader slechts «in een nacht verblijf te doen. Gisteravond omstreeks 7 uur heeft oe|n| overval plaats gehad in odn wissclkantotcw' aan den S oh io J a i nsch end ij'; te llotterdair^j Do directeur van dit kantoor, do heer Jj Postema, liovondi zich op dat aogönbliH allocn op hot bureau waar hij voor he« loket in do balio do krant zat te lezen!J Plotseling ging do dour open en con jongch man kwam biinnon, dio hot d'OiiTtjo in dei balie openduwdo én den lieer P. met eörij oind hout, dat hij bij zicli had eten slag) op hot hoofd. gat. De heer P. geraakte! door den slag niet bewusteloos. Op zijnl roepen kwamen zijn vrouw en zoon dfd, zicüi in do wdning hoven het kantoor vond'dn, naai' beneden. Zij kwamen nc|j

Schiedamsche Courant | 1934 | | pagina 2