DE HEKS VAN W1NSLEA EadÜCJprogs's mma's BINNENLAND Pensioenspremieverhaal. En salariskorling. Do minister van binnonlandsehe zaken heeft do volgende circulaire aan de ge meentebesturen gezonden Bij de mondelinge behandeling op 17 April 1931 in de Tweede Kamer der Stil ten-Generaal van het wetsontwerp tot wij ziging van de Pensioenwet 1922 in zake het imperatief stellen van het peiisioons- prcmieveüianl, werd door mij de toezeg ging gedaan, dat, zoodra dit wetsontwerp wet zou zijn geworden, een circulaire zou uitgaan, om de gemeentebesturen kennis te geven van de wensohelijkheid, om sa larissen, die toch reeds aan den lagen kant zijn, met Lte pCt. te verhoogen. Nu dit wetsontwerp tot wet is verheven en Jus met ingang van 1 Juli het verhaal voor pensioensbijdragen, be'oeld in het vierde lid van art. 36 der Pensioenwet 1922, impeialïei zal worden voorgeschre ven, ga ik tot uitvoering van deze toe zegging te gereeder over, omdat hij aan schrijving van mijn rlo partem ent van 24 April, no. 17S19, afd. A.Z, do gemeente besturen werden uitgenodigd, om, voor zocvcr hunne salarisregelingen mochten uitgaan ito ven Rijkspeil en boven den plaatselhjken loon- en lovensstandaird, deze regelingen met spoel daarmee in overeenstemming te brengen. Voor goed begrip worde vooropgesteld, dat hel hierna volgende in geen enkel op zicht afbrei.' doet aan heigeen van re- gee rings zij le roods is medegedeeld omtrent de noodzakelijkheid van verlaging van sa- laihnormen in gemeentelijke regelingen en dat toepassing van het navolgende slechts zal dienen te geschieden in die gevallen, waarin op den voet van het rapport der commissie-Schouten bepaal lelijk sprake zou zijn van een „evces", ontslaan ten gevolge van bovenbedoelde wettelijke maatregelen. liet is intussehen gebleken, dal in vele gemeenien van salarisverlaging voorshands redelijkerwijs geen sprake sneer kan zijn en dat het te bel reu reu zou zijn, indien door de noodzakelijke verhooging van het pertsioenspreimieverhaal de salarissen nog zonden dalen Ik moge- daarom in overweging geven, om indien de sa'arissen reeds zóó laag zrfn, dat ze niet verminderd kunnen wor den, ze met ingang van. 1 Juli ek. te her zien i'n dier voege, dat op dezen datum ingaande verhoogde aftrek voor pensioens bijdragen wordt gecompenseerd deor een ösalarisverhooging. Want liet verhoogen en imperatief stel len van het pensioens verhaal heeft geens zins de bedoeling, de sa'arissen le tref fen, do h beoogt alleen het verkrijgen van nniform'cit in het verhaal van pensioens bijdragen De criris-inkomstcnbclasüng en de wet op de besloten vennootschappen. Naar uit parlementaire kringen verluidt, heeft de vaste commissie voor de belas tingen in do Tweede Kamer, in wier han den het wetsontwerp tot heffing eener cri sis-inkomstenbelasting is gesteld, dezer da gen haar verslag uitgebracht, waaromtrent thans nog het antwoord van den minister wordt ingewacht. Zijn w'ij welingelicht, dan is het verslag omtrent het wetsontwerp op besloten ven nootschappen nog niet gereed. In ieder geval zal dus van openbare be handeling (lezer welsontwenpen voor het reces geen sprake kunnen zijn. De gewijzigde begroeting van Amsterdam. Na langdurige beraadslagingen heeftde gemeenteraad gistermiddag de gewijzigde hegrooiing van inkomsten en uilgaven voor 1934 met 35 tegen 6 stemmen aangeno men Dit is geschied nadat o.m. een amen dement De Miranda, er toe strekkende de 1.5 millioen gutden besparing door verla ging der steunnormen, uit het bedTag van 2.2 millioen gulden te nemen, dat de door B. en W. voorgestelde verlaging vormt naar bet Ëngelsch van May Wynne. 25) Geen waard zou Jack of Lanthom heb ben verwelkomd in zijn herberg, geen knappe meid, die ooit werd lastig gevat- Ion door de hofmakerij van den schurk. Een nachtuil was hij inderdaad, maar één wiens grappen altijd van onschuldig schertsenden aard waren. Hierbij kwam nor, dat geen reiziger, wiens zadel zakt,en plat waren, o' die er over het geheel armoedig uitzag, werd aangehouden door Jack, wiens grijs paard \oor zoo een uit den weg plicht te gaan, terwij! ridderlijk een hoe! met broeden rand van een schoon gevormd hoofd werd genomen en Jack af Lanthom verder draafde over de vruien, lachen te als een jongen, dio appel - van de hoo rnen had gekaapt en er afkwam, zonder achten olgd tc worden. Maar Jack kwam hem nu toch goed te pas, 'acht <Jr. Stapleton ,toen hij de laat ste kruimel kaascake had genuttigd en ver langde naar het heiligdom van zijn stu deerkamer, waar hij ongestraft kon snui ven en waarheen hij dus nu ook des tc vroeger kon terogdravon met den struik- roovcr als boeman. Dien middag omhelsde Marjorie haar var der rtnw*hien waf langer dan anders, ter wijl 7.ij hem snw-ekend influisterde dat hij dien. dag over drie weken toon wel heeï vroeg zou komen. van het subsidie aan Maatschappeiijken Steun en deze post le brengen op i 709.009, was venvorpen mol 2.3 legen 19 stemmen. De begi ootiiLg zal thans opnieuw aan Ge deputeerde Sta'en worden aangeboden Namens het college van B. en W. gaf de wethouder voor de financiën, de heer Jac. Rustige, uiting aan het, verlrouuon, dat Gedeputeerden thans hun goedkeuring aan deze begroottng niet zullen oiiüinu- den. De bom op de Zeven Provinciën. Het Soar. UW. handhaaft zijn verklaring. Naar aanleiding van de kwestie van de bom op de Zeven Provinciën deelt lief Soer. llbl. het volgende mede: Naar aanleiding van het antwoord op de vraag van ir. Albania betreffende do jnisthoid' van onze mededeeling over liet gebeurde met de bom op de Zeven Pro vinciën, handhaven wij ons bericht, dat do bom als treffer bedoekt was en niet, zoo als de vorige vlootvoogd gezegd heeft, bij ongeluk liet ovhip raakte. Iets anders is, dat de eskadrille-comman- dant vol degelijk order had, om na de waar schuwing per radio eerst nog oen waarschu- wingsbom to laten vallen, welke opdracht in strijd was met oen andere opdracht: de „Zeven" te beschouwen als oem B.V., (bui- teniandschen vijand). De eskad ri lie-corn matul a n t verzuimde echter voor het vertrek zijn onderhebbendc officieren do opdracht van de waarschu- wingsbom mede te deeion, natuurlijk denkend©, dit op liet beslissende moment nog te kunnen doen. Door zijn noodlan ding werd» hij daarin verhinderd Dc Miikeraecijns en de herziening van liet lartcf der invoerrechten. In verband met de verschillende pers berichten betreffende de smkeraocijno en de herziening van het tarief der invoer rechten, deelt men ons van de meest be voegde zijde mede, dat de tijdelijke heffin gen voor één jaar van 20 pet, op den suikeraccijns en van 30 pet op het in voerrecht voor die artikelen, welke hief te lande niet worden gefabriceerd, welke tijdelijke heffingen onder minister de Geer lot stand zijn ge.komen en onder het be wind van den l(\renwoordïgen minister van financiën een half jaar zijn verlengd, met 1 Juli a.s. automatisch vervallen. Zooals bekend werd door minister de Geer tevens een commissie ingesteld lor technische herziening van het tarief, ver bouwende, dat het zelfde bediag als met inbegrip vnn de lijdelijke heffingen van het bestaan Ie tarief in de schalkist vloeide, 6ok met het herziene tarief zou worden verkregen, De voorbereiding is thans zoover gevor derd, dat de indiening van het desbetref fende wetsontwerp tegen half Juni, kan worden tegemoet gezien Aangezien, zooals gezegd, de tijdelijke heffingen reeds met 1 Juli a.s. vervallen, ligt het in het voornemen van de regee ring, met toepassing van art. 1 van liet machtigingswet ie, de le-hnbche tariefsher ziening met 1 Juli a -i in werking te doen (reden Kunst est Wefcesisclsap Dc prijsvraag van „Dc kunst ia uuod". De jury voor de prijsvraag voor een affiche van het comité „De kunst in nood" heeft uitspraak gedaan en deelt mode, dat kwalitatief als kwantitatief de prijsvraag een groot succes is geworden. Gevraagd was een affiche in een of twee kleuren ter aankondiging van do to houden tentoonstellingen in schilderijen, teekoningen, beeldhouwwerken, enz. aange kocht door het coimité, welke in het ge- heele lamd zullen worden tentoongesteld. Binnengekomen zijn 104 inzendingen, waarvan vijf moesten worden gediskwali ficeerd. De eerste prijs, f 200 werd toegekend aan Albert Klijn te Amsterdam en de tweedo prijs, f 100 aan Willem Klijn eveneens to Amsterdam. De doctor knikte van ja; misschien met wat meer sympathie dan gewoonlijk. Hij slreck haar eens liefkoozcncl over het hoofd en vermaande haar zooals hij dit altijd deed om haar tante te gehoor zamen. Iicl diene gezegd dat Marjorie nooit min der lust had gen odd om dit to doen, dan toen /lij haar vader nakeek, en toen ze eindelijk het punljo van den staart van Gray Thomas had zien verdwijnen, ijlde zij naar boven, wierp zich te bed en snikte niet ormlat haar vader weg was maar omdat drie weken haar een einde- loo/en tijd toeschenen, eer zij haar ge- lieldon Hugh zon weerzien. Dien a\ond na het souper moest Mar jorie stijf en netjes rechtop op haar stoel tnet liiooge leuning zitten luisteren naar de uij/e lessen van tante Penelope. Gedurende anderhalf uur hield het jonge ding hot vol met stoïcijnschc kalmte, maar toen tante's aanklacht tegen de mannen eindelijk haar hoogtepunt had bereikt, brak Marjorie-'s naald, baar patroon viel op den grond en mei hoogroods kleirr van erger nis en verontwaardiging gong zij met ge vouwen handen vlak tegenover tante staan „liet is niet waar", riep zij. .,0. neen;, ianle Penelope. Het is niet waar dn! dal alle nu innen zoo zijn". „Marjorie". Als mislress Stapleton zich in haar waar digheid gekrenkt achtte, dan was zij ge weldig. Beschaamd s'oeg Marjorie de oogen neer, toen tante haar gebood naar haar kamer te gaan en nog eens goed haar woorden Rechtszaken Poging lat moord. Het Haags»he gerechtshof veroordeelde gisteren lo. 3 jaar gevangenisstraf dc 24- jarigen koopman .1. C. uit Vhs-iegon, die door de Mïddelbnrgsche lechtbank wegens poging lot doodslag lot 5 jaren gevangenis straf vvhis veroordeeld, terzake dat hij in den nacht van 27 op 28 December j.l. te Ylissingen in de woning van hel eclit- paai de Roos was binnengedrongen met de bedoeling d'e vrouw te dootlen en daarbij den echtgenoot, die de vrouw beschermde, cenige malen met een mes in den rug heeft gestoken. Dc Blauwe Train op militaire colonne ingereden, lief gerechtshof te 's-Gravenhagc lieefi tot drie maanden hechtenis veroordeeld, den 30 jarigen bestuurder der Noord-Zuid. Ho'.landseho Tramweg Mij. C. B., die dooi de re» lil bank was vrijgesproken van de hein ten laste gelegde art. 307 en 308 Met betreft hier de bestuurder van de z.g.n. Blauwe Tram, die in dun vroegen ochtend van 19 October j.l. nabij den Waals dorperweg op een militaire colonne is in gereden, tengevolge waarvan de dienstplich tige E. uit ILirdinxveld werd gedood 'en een andere ernstig werd gewond. Gemengd Nieuws Ex-consui geeft valsche papieren af Ecu oud-gciliciulc van de Veeiidammer strafzaak. Eenige dagen geleden is door de justi tie te Amsterdam tot vervolging overge gaan van zekere P., die in 1929 in ver band mei de Veendammer strafzaak terecht heeft gestaan. P. was, voor de Veendam- mer strafzaak diende, consul te Amster dam van Co sta Rica Hij had de bevoegd heid verschillende officieele stukken en bewijzen van staalsburserschap, benevens diplomatieke passen af te geven. P. is in den tijd van de strafzaak van de Veen- dammer Hypotheekbank failliet verklaard, in wolken financieel en toestand hij zich nog steeds bevindt. Hij kroeg van de re geering van Costn Rica zijn ontslag als consul, doch niettemin bleef hij voortgaan met het afgeven van passen, waaronder diplomatieke passen en bewijzen van staats burgerschap Vele personen, die hun pa pieren waren kwijt geraakt, of zich op deze wijze van anderen valsche papie ren wilden voorzien, werden door den heer P. hiertoe in de gelegenheid ge steld. Op zekeren dag bestelde hij bi] een tinna op bet Rokin een officieel stem pel van den staat Costa Rica. Hij had er echter vergeten bij te zeggen, of het uitgevoerd moest worden in metaal of rubber De zaak belde toen hel, officieele consulaat van Costa Rica op en daar deel de de consul mede, dat absoluut geen stempel besteld was. De politie werd ge waarschuwd met bovenvermeld gevolg P. was den laatsten Lijd te Naarden woonachtig Hij bevindt zich thans in liet huis van bewaring als gijselaar, doch hij is niet in voorarrest geplaatst voor deze kwestie. Uit de lijsten, die P. bijhield, is gebleken, dat hij tegen betaling aan zeer veel personen valsclie documenten heeft afgeleverd Ook van de diploma tieke passen, die bijvoorbeeld bij het ver keer met Duitscliland vele faciliteiten bo den, is een druk gebruik gemaakt. Verdachte beweert, dat hij nog steeds gerechtigd was als consul op te treden. Hij had naar zijn' zeggen nooit zijn ont slagbrief gekregen, noch had hij de waar borgsom, die door hem bij de regeering van Costa Rica was gestort, terug ont vangen. Zelfmoord van een paard. Te J-Iaulerwijk (Fr.) kwam een jong veulen in een sloot terecht, waai door het spoedig verdronk. Toen men het cadaver den volgenden morgen wilde weghalen, schopte en trapte hel moeder-paard naar iedereen, die in de richting van het ver dronken veulen ging. Den daarop volgen den morgen vond men naast het veulen de moeder verdronken in de sloot. te overdenken en te overpeinzen. Eigenlijk was die straf niet anders, dan waarna het nichtje al anderhalf uur luid uitgezien. Met zedigen groet verliet zij dan ook zoio gauw mogelijk het vertrek, waar mislrcss Penelope zïeh bleef zitten erge ren over de onbeschaamdheid van het op komend geslacht en zich vast voornam om van haar broer te weten te komen met wie Marjorie al zoo omging. Had het lot haar in kennis gebracht met Barbara Carcroft,. dan zou mistress Staple Ion zeker niet bewaard zijn geble ven voor oon beroerte. Dat een slechte invloed al werd die dan ook enkel vermoed moest tegenga werkt worden door een goeden, was de overtuiging van tante Penelope, die dan ook steeds met den groots-ten nadruk terug kwam op haar aan- on terechtwijzingen, hetgeen een jonge dame van stand be hoorde te doen. Marjorie droeg die zedelcsscn zoo goed, als hel haar maar immer mogelijk was; dat ze er echter genoeg van had, bleek wel duidelijk uit het feit, dat ze uitermate leiheugd was toen zie oen bezoek kreeg van Jauot Rirloy. Tot weder/.ijdsche niot geringe verras sing haddon de beide meisjes elkaar ont moet in de stralen van Dancaster. Janet had hot geheim van haai: broer wel vermoed, toen de geestesverschijning zooais hij immers veronderstelde van Marjorie hem begroette bij zijn te rugkeer naar Winslea Grange, op den dag dat de boodschap van Langdaio zoo on gelukkig te land of-'Üevei' to water kwam. Een stadsplantsoen is taboe. Ontheiliging door gewone burgers wordt streng ge straft! Laat groeien wat groeit. Sedert ©enigen tijd worden de openbare plantsoenen in de hoofdstad verwaarloosd, doordat de gemeente uil verschillende overwegingen niet beschik! over voldocn- arbeiders om deze plantsoenen e i perkeu in orde te houden. Oveial schiet hel gras hoog op en maakt liet geheel oen trooste- loozen indruk. Voor de bewoners van verschillende wij kon -is deze toestand' oen groolso ergernis, to meer daar de venvaar!oozing volgens hen niet noodig is. Immers is oen groot aantal tuinlieden en andere arbeiders dor gemeente in de gemeenIc-arbeiders-iesorve opgenomen. Zij ontvangen als wachtgeld1 een bedrag van ongeveer f21 por week, waarvoor zij niets behoeven fe doem. Ver schillende inwoners der hoofdstad moeiten, dat óp zijn minst toch d'e openbare plant soenen en perkon door deze arbeiders in orde gehouden kunnen worden. Als protest tegen dezen toestand' heeft gisteravond een aantal bewoners van do Stadionknd'e nabij den Parnassusweg cm poging gedaan om zelf de beide perkou voor luui woningen in orde te brenge Het is echter bij een poging gebleven, want toen ecu aantal bewoners eenige minuten bozig was, verschenen een agent van po litie en drie rechercheurs om aan het werk een einde te maken. De nijvere tuinlieden werden gesommeerd het perk, waarmede zij bezig waren, te verlaten. Tegen drie van hem is proces-verbaal opgemaakt op grond' van artikel 424 der politieverorde-' ning n.l. wegens schending van openhaar eigendom. Bovendien nam een der rechercheurs als stuk van overtuiging een tuinschaar in be slag. Onder luid gejuich van het vrij talrijk opgekomen publiek verlieten de geverbali seerde vrijwillige tuinlieden hun arbeids veld. Zij zullen zich thans voor den. kanton rechter hebben te verantwoorden. Waarvoor dient, liet. verkeerssignaal? Fietser ged ood. Toen gistermiddag de heer H. A'. Bos hard!, terwijl hij op den Calharijnesingel te Utrecht fietste, plotseling den rijweg overstak, werd hij door een hem achterop komende auto gegrepen en tegen den grond geslingerd. Met een ernstige hoofdwonde werd hij naar de rijksklinieken overgebracht, waar liij kort na aankomst is overleden. De politie stelt een onderzoek naar liet ongeval in. Dc oudste man van Canada. Dinsdag beeft do oudste man- van Ca nada zijn lilden verjaardag gevierd. De man wordt verpleegd in een tehuis voor ouden van dagen in Northbay in Ontario. Hij is geboren te Sebastopol in Rusland in 1832, heeft deelgenomen aan denKrim- oorlog en is 1866 met vrouw en kind naar Canada geëmigreerd De krasse grijsaard, John Birch geheelen, bevindt zich in uit stekende gezondheid en zijn oogen zijn nog zoo best, dat hij op zijn verjaardag nog een draad door de naald' wist te steken. Do man heeft drie zoons en een dochter, die nog leven en verheugt zich verder in het bezit van 28 kleinkinderen en één achter-kleinkind Een lugubere traditie. Dinsdag verhaalden pelgrims, die uit Bhaironji te Simla (Britscli-Indië) warm aangekomen, 't lugubere verhaal van een ouden kloosterleider, die bevel had ge geven hem levend te begraven, aangezien zijn levenswerk ten eind© was. Dc bejaar de kloosterling, die vijftig jaren had door gebracht in den tempel, was daarop levend ter aarde besteld1, volgens een eeuwenoude traditie. De man heette Sham Bunath. Birley had oen kreet van verbazing niet kunnen onderdrukken en toen was hij, trillende, op een stoel gevallen en eerst toen Marjorie tot hem gesproken had, had hij zicli kunnen losmaken van do vrees, dat zij een geestverschijning was. Maar dat otogenblik van zwakheid', waarop liij zich wat meer had laten gaan, was voldoende bewijs geweekt voor Janet, hoe haar stiefbroer over het nicfitjo dacht. Marjorie zon zeker een ideaal schoon zuster zijn geweest, maar aan den anderen kant was het goed voor James, om ook eens te ondervinden, dat de wereld niet geheel voor hem geschapen was en dat iemand hom eens vertelde, dat zlij doof was voor zijn betuigingen en bevelen. Sinds dien bewusten dag had Janet Mar jorie niet weergezien, want de inneming van kasteel Pontefract had de vijandelijk heid weer versterkt tussohen komingsgezïn- don en Rondhoofden. „Maar Meggie", riep zij, Marjorie bij een oude afkorting noemend', „wat doet mij dat goed, dat ik je lief gezichtje weer ©ons zie! Waar logeer je? En is je vader bij je?" Marjorie schudde het hoofd en Jichtto Janet toe, dat zij logeerde bij tante Pene- loj>e. Do zucht, waarvan deze mededeeling ver gezeld ging, verklaarde Janet genoegzaam den slaat van zaken. „En tante Penelope is zeker eön lastige dame?" 'riep zij, op de makkelijke manier, waarop zij met haar nichtje pi a I it om te VRIJDAG. 8 JUNI 1934. Hilversum, 391 51. 8 u. VARA. 12 u. AVRO. 4 u. VARA. 8 u. VPRO. 11—12 u VARA. 8 u. Gramoroon. 9 u. VARA-oikest. 10 u. Morgenwijding VPRO. 10.15 u. De clamatie. 10.35 u. Vervolg orkestconeert. 11 u. Vervolg declamatie. 11.20 u. Ver volg oifcestconcorl. 12 u. Gramofooo. 12.30 u Kovacs Lajos en GTamofoon. 2.30 u. Mod-epraatje deor Ida cte Leeuw van Rees. 3 u. Gramofooo. 4 u. Orgel spel. 4,30 n. Voor do kinderen. 5 u. VAR A-orkest. 5.45 u. Gramofootn. 6 u. „Flienova", gevar. programma m. m. v. De Flierefluiters, De Notenkrakers en het Klein VARA-Ensomble. 6.45 u, „Grijpen de handen", schets in. m, v. het VARA- tooneoi. 7 u. Vervolg concert. 7.30 u. Mr AL v. d'. Goes van Naters: Demo cratie en Dictatuur. 7.50 u. Gramofoon. 7.57 u. SOS-Bericliten, 8 vu Causerie. 8.30 u. Concert, mej. \V. Delresne, zang ■en J. den Il'ertog, piano. 9 u. Dr. Wl R. AI. Nooi'dlioff: Het Vrijz. Protestan tisme in ons volle. 9.30 u. Vervolg con cert. 10 u. Vrijz. Godsd. Persbureau. 10.05 u. Vaz Dias. 10.15 u. Causerie. 1045 u. Gramofoon. 1112 u. Gramo foon. Huizen, 1875 M. Algemeen programma, verzorgd d'oo'r de NCRV. 8 u. Schriftlezing en meditatie. 8.15—- 9.30 u. Gramofoon. 10.30 u. Morgen dienst. 11 u. Ensemble V. d'. Horst. 12.15 u. Gramofoon. 12.30 u. Vervolg concert. 1.15 u. Orgelspel. 2 u. Gramo foon, 2.30 u. Ohr. Lectuur. 3 u. Zang door Maja Reilingli, sopraan, 4 u. Cau serie. 4.30 n. Gramofoon. 5 u. NCRV Klein-orkest m. m. v. F. Kloek, orgel. 6 u. Causerie over Veiligheidsvoorzarg. 6.15 u. Gramofoon. 6.30 u. Causerie. 7 u. Ned>. Ohr. Persbureau. 7.15 u. Gra mofoon. 7.30 u. Literaire causerie. 8 u. NÜRV-Kieinorkest. 9 u. Causerie. 9.30 u. Orgelconcert. Circa 10.10 u. Vaz Dias. 10.4511.30 u. Gramofoon. Davcntry, 1500 AL 12.20 u. Orgelconcert. 12.50 u. BBC- Dansorkest. 1.35 u. Northern 'Studio-or kest. 2 u. Vervolg concert. 3.50 u. Oh. Manning en zijn orkest. 5 E. Colombo's orkest. 6.55 u. Spaanschc Volksmuziek. 7.15 u. Muzikale causerie. S.35 u. Tllcfc café Colette orkest. 9.40 u. BBC-orkest m. m. v. bariton. 11.1012.20 u. Sydney. Kyte. Parijs „Radio-Paris", 1048 AI. 7.20 .en 8.20 u. G-ramofoon. 12.50 u. RretUy-orkest. 9.05 u. Zang. 10.50 u. Dansmuziek. Bfahmdborg', 1261 AI. 12202.20 u. Concert. 3.205.20 u. Omroeporkest. 3,10 u. Gramofoon. 9.20 2.20 u. Dansmuziek. Langcnbcrg, 456 AL 6.40 en 7.20 u. Gramofoon. 12.20 u. Biaasorbest. 1.20—2.05 u. Weragkamer- orkest. 4.20 u. Kwintetconcert. 5.30 u. Pianoduetten. 7.20 u. Koorooinoert. 9.20 u. Gramofoon. 11.2012.20 u. Werag- kamerorkest. R-oinc, 421 AI. 9 05 u. Orkestconcert. 10.35 u. Popu lair concert. Brussel, 322 «n 484 AI, 322 AL: 12.20 en 1.30 u. Max Aler.ys" orkest. 5.20 u. Gramofoon. 6.50 u. Zang- voordracht. 7.05 u. Gramofoon. 8.20 n. Omroep orkest. 10.30 u. Gramofoon. 484 AI.: 12.20 a. Salonorkest. 1.30 u, Gramofoon. 5.20 u. Symphonic-concert. 6.35 u. Gramofoon, 6.50 u. Salonoi^ kost. 7.20 u. Zaïngvoordracht 10.30 u. Gramofoon. 10.4511,20 u. Dansmuziek. Dcutsehlandsender, 1571 AI. 9.20 u. Berlijnsoh Philh. Orkest. 11.50— 12.50 u. Dansmuziek. gaan, als haar broer er niet bij was. „Dar ten wij nn eens edn vuur afspreken, waarop wij eens gezellig met elkaar kunnen bab belen. Ik' logeer bij mijn oom en de neef jes en nichtjes in het Roode Huis, eve'n! builen de stad. Mijn oom is weduwnaar en is slechts van drie dingen vervuld, i eerstens om voortdurend' de deugden te prijzen van zijn overleden vrouwtweedensS om een troep Landelooze kinderen rot ge hoorzaamheid te brengen on derdens ora de zaak der gerechtigheid te bevorderen, zooals dit door Olivier Cromwell weid! voorgesteld". Alarjorie glimlachte, maar werd toen ©rite stig en vroeg: 1 „En je broer? Logeert die ook op het Roode Huis?" Janet lachte. „Neen, neen", zei ze. „James heeft het heel druk. Ik geloof, dat hij naar hot Noor den gereden is, om zijn beklag le doen' bij generaal Cromwell, boe de duivel zijnj tev'ijneii viert in Yorkshire. Aïaar hij kaini wel gauw femgkeeren!" „Als hij naar Schotland is gegaan, kaïn) hel iorli nog een heulen lijd duren, eed hij terug is; er zal daar heel wat te strij den vallen /Worrlt. vrrmlgdh I v. S. t

Schiedamsche Courant | 1934 | | pagina 6