STADSNIEUWS Het Sterrebosch jubileert. N. C. G. 0. V. De moeilijkheden in de werkverscharfing. De Spaansche schatgraver. De Van Leeuwenhoek-film. Het oude St. Jacobs Gasthuis. Consternatie'op een woonschuit. Omliggende Gemeenten Een vreemd bericht. Rechtszaken Ontduiking van marktgeiden. Sport De Nederlandsche Kegelbond. Vergadering van het comité. Onder leiding van den voorzitter, mr. II. A. 51. Rotelants, heeft het Sterre- bosch-comité gisteravond een zeer vrucht bare vergadering gehouden. Aan de leden won! het boekje: „liet Sterrebosch to Schiedam: 25 jaar" aange boden; algemeen was men over de uit voering en ook over den inhoud', voor zoo ver men daarvan kennis had kunnen ne men ,vol ioif. De bijdragen voor een bescheiden her denking van het 25-jarig bestaan van het Sterrebosch vloeien nog niet hard, zoodat afgezien moet worden van een filmver- tooning „die betrekking zou hebben op het Sterrebosch, Veel aandacht zal worden bosteed aan een 3 5 4 daagscho tentoonstelling, die half September zal wonden gehouden en waar- viaai" aan het gemeentebestuur het gebruik van het oude St. Jacobs Gasthuis zal wor den gevraagd. Het is de bedoeling zoowel een binnen- als bui ten ten toons tel ling te organ is eer en en daarna u zoo mogelijk ook een foto-wedstrijd' te verbinden „die betrek king zal hebben op het Sterrebosch en omgev ing. Tot leden van het sub-comité, speciaal heiast met de voorbereiding van do tentoon stelling, werden aangewezen de hcereu A. Huk shorn, A. de Jcmg en Henri Rebel's, die zich voor de verzeiling van omier- 'deelen van de expositie zoo noodig en 5500 mogelijk deskundigen zullen assumee- reu. In het bi zon der werd' de tosgezegde medewerking \an de Tuinbonwvereenigmg Nuttige Ontspanning, gewaardeerd'. Ook de plannen tot het aanbieden aan het gemeentebestuur van een „adres d'er dankbaarheid" en het stichten van een aandenken aan het 2ö-jarig bestaan van het Sterrebosch kwamen weer ter sprake. Het S'terrebosch-boekje. Zooals boven reeds is meegedeeld ,ïs het Sterrobosehboekje gereed gekomen. Van don omslag wordt ingenomen door een zeer geslaagd'o reproductie, in dubbeltoon gedrukt, van een stukje bo,ch; op de witte strook er naast staat: „Hel Sterrebosch te Schiedam 25 jaar"het wapen veil Schiedam en „Zomer 1934". Volgens een mededeel ing op do titel pagina, bevat het boekje van 72 bladzijden Enkele bijdragen van hen, die de schoon heid van het bosch en zijn omgeving heb ben ontdekt. De heer J. K, Dominions, tuinarchitect, schrijft over bestaan en ontwikkeling van het Sterrebosch een artikel, dat zeer lezenswaard1 is en veel nieuws bevat. Nie mand kent het Sterrebosch zóó als de schrijver, die de vader van het bosch ge noemd' zon kunuen worden. Onze vaste medewerker, dc hecr A'. de Jong, wtelt op zijn eigen, prettige wijze over De vogels in het Sterrebosch; hei hoofd der school, de heer A. Baan be schouwt: De jeugd en het Sterrebosch; dr. ir. 51. 51. van Praag, directeur van den gemeen te-woningdienst sclirijft over: Recreatieoorden bij en in steden en be handelt daarbij eenige parken in binnen- öti buitenland, waarbij het Sterrebosch zijn uitgangspunt is; do heer II. C'. van der Gaag is een kenner van paddestoelen en spreekt met gezag over dit soort planten in het Sterrrebosch; mej. Willy C. 51. Jansen, b. ir., vertelt ons, hoe zij „De om geving van het Sterrrebosch" speciaal Burgemeester Enappertlaan, Julianapark en Stadhouderslaan ziet in verband met het daarachter liggend bosch; de directeur van G. 5V.„ ir. G. Garlagh wijdt een arti keltje aan „De ontwikkeling van Schie dam en het Sterrrebosch" en laat voor de minnaars van het Sterrebosch geen al te pessimistisch geluid hooren en do beer rA'. Geur (sen, die elke week onze rubriek (Werkzaamheden in den volkstuin verzorgt, sclirijft iets over De volkstuintjes in het Sterrrebosch. In liet boekje komen tal van zeer ge slaagde foto's voor. Be firma II. A'. 51. Rcelamts heeft voor fecai uitvoering van het werkje gezorgd, die den toets der critiek kan doorstaan. Het is in één woord een prachtig beekje geworden, dat dezer dagen in den handel komt. 5Vie het zich aanschaft, krijgt waar voor zijn geld; het zal bij hen, die dat missen, het besef doen ontstaan, welke groote l'K-'eekenis het Sterrebosch voor onze stad en haar bevolking heeft. Excnrsic's wrrldoozencursussen. De vrouwelijke deelnemers aan do werk- loozxsneuisussen in totaal een 210-lal zullen do volgende week een bezoek brengen aan Van den Bcrgh's Fabrieken aan de Nassaukade te Rotterdam. Dat be zoek zal in twee groepen geschreden; do eerste groep gaat Maandag en vertrekt om 1 uu:r 's namiddags per extra tram naar Rotterdam; de andere begeeft zich twee dagen later, dus 's Woensdags, op dó zelfde wijze en op het zelfde tijdstip naar Rotterdam. Omdat vele deelneemsters huisvrouwen zijn, zullen door v. d'. Bergh's Fabrieken specale kook- en ibakdemomstraties wor den gegeven. Cribis-Zoivel-Cenfrale. De Orisis-Zuivel-Cenlrale maakt bekend, door voor de periode van 24 Juni tot en met 30 Juni 1931 dc prijs voor het takegedeelte van consumptieinelk, gekocht op regoeringscontract, is bepaald op 4 3/4 cefiit per liter, met deen verstande, dat deze prijs voor melk-van de eerste klasse wordt verhoogd met de kwaliteitspremie en voor die van do derde klasse wordt verminderd' met de kwalitoitsafdracbt van 1/4 cent. De afdracht op andere in consumptie ge brachte melk is vastgesteld' op 2 cent per liter. Do 55e algcmecue vergadering. 'Op Dinsdag 28 en Woensdag 29 Augus tus a.s. wordt hier ter stede do 55e al- gemeene vergadering van de Nat. Cbr. Ge heel an (houders Vereeniging (N. C. G.'O. V.), gehouden. 's Dinsdags 10 u. begint in Musis Sacrum een huishoudelijke vergadering, die Woens dag wordt voortgezet. Aan het eind daar van houdt ds. B. E. J. Bik uit Enkhuv zen, een inleiding over: De huidige be lemmeringen voor onze beweging, en ds. D. van Krevelen, te Bosch en Duin,, over: Israels profeten en de alcoholkwestie. Vermoedelijk zal na d'e morgenvergade ring van Dinsdag te 12.15 uur het ge meentebestuur de deelnemers aan de al- gemeene vergadering ten stadhuizo ontvan gen Na de middagvetgadering om ónur wordt per autobussen naar bet Hoofd- ge reden, waar men zich aan boord' van een boot begeeft, die een rondvaart door de Rotterdamsehe havens zal maken. Aan boord wordt door de afdeeling Schiedam een „wandelende boterham" aangeboden. Om S uur 's avonds wordt in de Groote Kerk een wijdingsdienst gehouden. Woensdagmiddag half 3 wordt in Irene een vergadering van de Commissie van Contact gehouden, waarbij zijn aangesloten N.C.G.O.V., Schakel en Hoop der Toe komst. Ds. Oskamp uit Ilarüngen, zal in deze bijeenkomst spreken over: De stand van zaken in de drio vereenigingen en de mogelijkheid tot samen wei king, en de lieer II. Teutscher, uit Zaandam, secretaris van de Schakel, over: Kadervorming. Eea boekje over Schiedam. Ter gelegenheid van do algemeene ver gadering heeft de afgdeehng Schiedam van de N.C.G.O.V. een hoekje uitgegeven: „Schiedam", waarin het een en ander uit het verleden en het heden van 'onze ge meente wordt, verteld. Daarbij is o. a. gebruik gemaakt van de gegevens en foto's uit den gids, die in 1925 door flo ge meente Schiedam is uitgegeven. Borden in beslag genomen. De objectiviteit komt wel eens in het gedrang, als men zelf bij een onaangenaam geval betrokken is. Dat bleek ook liedenmorgen weer. Op de Dam liepen werkloozen, die op 7 Juni jj. uit Neede zijn terug gekeerd, met boiden. waarop zij zich beklagen,, dat 32 huisgezinnen broodeloos zijn geworden en steun of weik wordt geéischt. De mannen hadden »rk, maar hebben dat op 3 of 4 na geheel vrijwil lig in den steek gelaten. Twintig andere Schiedammers waien versfand'gcr en ble ven aan den arbeid. De politie verbood het ronddragen van die borden en toen men daar toch mee voort ging, werden deze in beslag ge nomen. In optocht heeft men daarop de borden naar het politiebureau gebracht. Toen de optocht in de Lange Nieuwstraat het einddoel naderde, kwamen nog een groot aantal werkloozcn, die bij het Volks gebouw stonden, van hun belangstelling blijk geven. Nadat de borden in het politiebureau waxen verdwenen, is het -„eere-eseorte" afgedreven. Nog steeds in arrest! Een inwoner van Schiedam, de beer J. 5lak, Groenelaan 46, heeft Zaterdag j.l. weer eens een brief ontvangen van den z.g. Spaanschen schatgraver. De man zit, zooals hij schrijft, wegens bankroet in de gevangenis ie Barcelona. Hij heeft een koffer, inhoudende 200,000 peseta's, staan op een station ergens in Frankrijk. Indien geadresseerde den Spaan schen sclvatgraver lielpt om uit de gevan gsnis te komen en de onkosten van het proces betaalt, krijgt hij een derde dee! van bovengenoemd bedrag uit dien koffer als belooning. Onze stadgenoot gaat echter niet op hot zeer aanlokkende aanbod in. Reddingspogingen. Er staan wel eens heel grappige dingen in onze couranten en dat is maar goed ook, want de tijden zijn nog maar somber en er is niet al te veel gelegenheid om eens hartelijk te lachen. Toch is bet zoo gezond. Dat begrijpt onze Schiedamsche collega ook, die gisteren in zijn overigens lang niet onverdienstelijke fotopagina eon il lustratie gaf van oefeningen met de red dingboot bij... Huis ter Hielde liefst! Zijn onze mannen zoo ver uit de koers geraakt of is dit als een eerste poging te beschouwen om onze visschersi bij de boideontginning te werk te stellen. Het zou natuurlijk ook nog kunnen zijn, dat alles zich in Terlieijde heeft afgespeeld. Geslaagd. Voor het eindexamen van de Kweek school met den Rifbei aan het Aalbrechts- plein to Rotterdam, zijn geslaagd de da mes P F. Piuym on L. Freeh van hier. Heden is aan liet R.K. Meisjes Lyceum te Rotterdam voor het eindexamen H.B.S. afd. A geslaagd' mej. KI. van Liendcni van hier. Voor deelnemers aan dc werk- lüozcneursnsscn vertoond. Duizenden jaren is de menscbhcid voorbij gegaan aan het leven van ontelbare soor ten wezens, waarvan zij zelfs het bestaan niet vermoedde. Het was onze landgenoot A li I on y van Leeuwenhoek, welke in 1632 le Delft, geboren werd, die het eerst binnen trad in de wereld van de micio-biologie. liet bestaan ontdekte met zijn kunstiig ge slopen lenzen van het leven van diertjes en planten, die soms een 1/50 m.M. en nog kleiner zijn. Na hem zijn anderen dat wondere gebied binnen getreden, dat den wijzen en grooten mensch klein maakt, omdat hot kleine leven, dat men door de microscoop ziet, zoo groot,, zoo gewel dig is! Dr. W. J. Smit, leider van do verkioo- zencursussen, is er in geslaagd d'e beschik king te krijgen over de Antony van Leeu wenhoek-film, eigendom van de Muiti-film Maatschappij te Haarlem, die hedenmor gen in het Passage Theater voor deelne mers aan genoemde cursussen is vertoond. Dr. Smit heeft een kort inleidend'woord gesproken en aan de vrij talrijk aanwe zigen voorgesteld hun mede-cursist, do 15-jarige C. van Duijn Jr., die de film zou toelichten. Vooraf heeft deze getracht bij de aan wezigen -ecnig inzicht bij te brengen van vat bacteriën, amoeben, algen, enz. zijn. Zijn uiteenzetting had hij genoemd: Het Ideine leven in de sloot. Talrijke gekleur de teekeningen had hij vervaardigd, die np het witte doek geprojecteerd werden. Daarbij heeft bij bizonderc aandacht ge wijd aan de wijze van voortplanting. De korte verhandeling, vooraf, die toch nog ruim een half uur duurde, zal voor velen hebben bijgedragen om de film beter te begrijpen. Deze is zeer interessant en laat o.a. bet leven in een droppel water zien. De ex plicateur beeft vrij vlot en in behoorlijk Nc- derlandsch bet een en ander ter toelich ting verteld en daarvoor aan het eind der veijooning veel app'aus geoogst. Ook dr. Smit heeft don jeugdigen cursist, die zoo veel belangstelling heeft voor inicro-bioto- gie, dank gebracht. Een nieuwe bestemming. Naar we vernemen bestaat bet voor nemen om bij het begin van den ntouvem cursus, die in October a.s. aanvangt, het oude St. Jacobs Gasthuis aan d'e- Hoog straat geheel -of nagenoeg geheel in ge bruik te nemen voor bet honden van werk- 1 ooz-enenrsussen IHH gebouw zal door werkloo-zen zoo goed mogelijk geschikt gemaakt worden voor zijn nieuwe bestemming, die uit- teraard een tijdelijke bestemming zal zijn. Ongewoon nachtelijk bezoek. De bewoner van een woonschip, dat in de Westerhaven ligt, is hedennacht met zijn gezin op een niet alledaagsehe wijze opgeschrikt. Een ruim 30-jarige jonge man, die reeds geruime» tijd werkloos is, gaf den laat sten tijd teekenen van verstandsverhijste- ring. Hij kreeg gisteravond te zijnen huize hij is in de Warande in pension bezoek van medebestuursleden van een vakvereenigmg en daaidoor is dc man geheel van streek geraakt. lïij is omstreeks halt 12 het huis uitgegaan en toen hij merkte, dat hij gevolgd werd, vluchtEe hij op een woonschip in de Westerhaven. Hij Dok do buitendeur open, rende de keuken door, liet een plank mot keuken gerei met veel geraas naar beneden tuime- len, rende het woonvertrek: en vervolgens bet slaapvertrek der ouders door en kwam lanslot te terecht in het slaapvertrek der kinderen waar hij onder een'bed kroop.. De woonschuit-bewoner was over dat ongewoon en luidruchtig bezoek in liet geheel niet ontstemd en trachtte, toen hij hoorde wio do indringer was, deze met een zoet lijntje aan den wal te loodsen, wat echter niet gelukte. Tenslotte is de ongelukkige met geweld verwijderd' en naar het gemeente-zieken- huis overgebracht. Heden is bij in oen inrichting voor zenuwlijders opgenomen. Temperatuur van het water. De temperatuur van liet watei in do gemeentelijke zweminrichtingen voo-r dames en heeren aan den Havendijk, bedroeg lieden 7i graden F. A i, li N D A. Schiedam. Passago theater, 8.15 u. De Jantjes. De vagebonden. 20 Juni. Volkskoüiehuis, 8 uur. Tuincon- cert. 21 Juni. Gebouw Chr. Soc. Belangen) 8 uur. 3e jaarvergadering Prof. 'Cbr. Comité voor Rijstand. 23 Juni. Musis Sacrum, 8 our. Amus. ver. Wilskracht. Feestavond t. g. v. vijf jar.g beslhan. Voordrachten- wedstrijd. li o 11 e rd a m. 20 Juni. Tivoli-Schouwburg, 8.15 u.. De Rotterdammers. De tweo Weezen. Capitol. 2.15 u. 8.15 u. De vrouw die zich verkocht; Annie van de sleep boot. Grand, 2 u. 7 u. 9.15 u. Ladykiller. Lurnièro. 2.15 u. 7 u. 9.15 u. Petroleum. Luxor. 7.30 u. 9.30 u. Hemelbestormers. Olympia. 7 u. 9.15 u. Als je jong bent. Prinses 2.15 u. 8.15 u. 42nd Street; Do geheime opdracht Royal 2.15 u. 7.15 u. 9,15 u. Do Jantjes. Studio '321 2 u. 7 u. 9.15 u. Do stroom. Thalia, 2.15 u. 7 u. 9.15 u. Popje. VLAAliDINGEN. Eindexameu II. B. S. Aan de Chr II.B.S. met 5-jarigen cursus zijn voor het eindexamen geslaagd: J. Bij- nagle, A Bos, R. de Hond', le Vlaatdiiigeu; P Buitelaar, G. Wagner, P. Koele wijn, te Maassluis, en J MeeuwuHt, to Paruis. Geslaagd. Aan do universiteit van Amsterdam is heden geslaagd voor bet eerste gedeelte; van het arts-examen do heer 5f. v. d. Rid- dor van hier. Yulcaanhavei:. In de Vulcaanhaven zijn binnengeheimen do s.s. Ellen inet 330 ton soja-olio; s.s. Stad Arnhem met 6200 ton erts; s.s. Circé mot 2840 ton. erts cn s.s. Ugo Bassi om 2COO ton kolen en Cokes te laden. De gromltiifgifle 5Ir. Troclstrastraat. Hot raadsbesluit tot uitgifte van grond' in erfpacht aan do 5fr. Trods trast iaat aan de N.V. Bouw- en Aannemersmaatschappij v.h. firma Spuybroek, waartegen het liet raadslid de beer do Hoor (a.r.) bij Gedep. Staten in beroep ging, is door dat college goedgekeurd. Frontvorming van Engeland Cu Nederland op militair en economisch gebied! De Asahi, een dagblad te Tokio, meldt, dat tusschen Engeland' en Nederland een oveieenkomst is gesloten, waarbij,, aldus uit blad, de beido landen zich verplich ten een gezamenlijk front op militair en economisch gebied te vormen in het Oos ten. Het blad is van nieening, dat deze over eenkomst een gevolg is van de noodza kelijkheid voor beide landen om hun com mercieel» belangen te verdedigen tegen over de opmerkelijke vooruitgang van het doordringen van Japansche goederen. Het blad meldt verder, dat hot bezoek van generaal-majooor Lein, commandant d'er Engelscho troepen in 51alakka, aan Ne derland, het gevolg is van de nieuwe over eenkomst. Het persbureau Vaz Dras verneemt van offieieele zijde, dat liet bericht van de Asahi, dat tusschen Engeland' ©n Neder land een overeenkomst is gesloten ever een gezamenlijk optreden in het. Verre 'Oosten, van eiken grond is ontbloot. Een dergelijke overeenkomst bestaat niet. Z.K.H. Prins Hendrik in Nederland teruggekeerd. Z.K.II. Prins Hendrik is hedenochtend met den slaatsspoorlrein van 11.46 uur uit Lel buitenland in do residentie terugge keerd en heeft zijn introk genomen in het koHÏïikIi|k paleis aan het Noordeindo. Z.K.H. do Prins zal morgen naar liet Loo vertrekken. De nieuwe burgemeester van Den Haag. Naar wij vernemen ligt het in de be doeling, dat do nieuwe burgemeester van Dai Hang, mr. Ds 5loncliy in de raads- icrgadering van 2 Juli as. als zoodanig geïnstalleerd zal worden. De nachtdienst wordt gmegcld onder" houden. Ook op bel relr tietWainei worden 'button den g uigrlJen dienst naar behoef te extra boot ui inge'eg I. Ncderlandsch r naar de Oostzee orlriikken. H'cdenmojgeu te ongeveer 12 uur is een eskader hestaa ule uit llx. Ms. Evellsöii, Hiertog Tijen ui rik, Z 5, Z 0, Z 8 en de o'iuterzieeboaten K 17 en K 18 oaider corn- mando vain kapitein ter zee Hellfrich voor een o-efenrois naar de Oostzee van Deo Holder vertrokken. Hiet vertrek vond plaats zonder officieel uitgeleide, doch onder groote publieke be langstelling. De reis zal zes woken duren De gemeente Botterdam gedagvaard. Naar wij vernemen is de dagvaarding, betreffende de dollarcoupoins der gemeen te Rotterdam op 16 Juni j.l, aan de ge meente beteekend' en zal op 25 Juni a'.a, van eiseh gediend worden. Bescherming tegen luchtaanvallen. Naai' wij van bevoegde zijde vernemen heeft dezer dagen de aanbieding aan den minister van binncniandsche zaken plaats gehad van het verslag van de inter departementale commissie welke tot taak had d'er regeoring van advies to dienen nopens het treffen van wettelijke voor zieningen ter bescherming van de bevol king togen de gevolgen van aanvallen uit d© lucht. In dit verslag zrjn e.m. opgenomen ont werpen van algemeen© maatregelen van bestuur, koninklijke besluiten cn ministie- rfcele beschikkingen, welke naar het oor deel van d'e commissie gevorderd warden tot uitvoering van bet reeds eerder aange boden wetsontwerp betreffende bescher ming tegen luchtaanvallen, alsmede tot het treffen van maatregelen, die zekerheid scheppen, dat hier te lande minder deugde lijke gasmaskers, bestemd voor de burger bevolking, niet in. den handel zullen wor den gebracht. Dc ceonomische toestand in Limburg. De Ned. R.K. Tvliddenstalndsbond zond, per 19 Juni het volgende telegram aan den minister van economische zaken: „De Ned. R.K. Middenstandsbond ver zoekt dringend ©en zoo krachtig mogelijk' optreden van do regeering ten gunste van een vreedzaam verloop va'n het dreigend conflict in de mijnindustrie, mede in het belang der van de mijnen en baar perso neel economisch afhankelijke bevolkings groepen. IJij veizoekt tevens waakzaamheid en eventueel tijdige maatregelen tot bescher ming van handel en bedrijf, speciaal in de grensstreken bij een onverhoopte noodlot tige wijziging i'n don stand der Duitsche valuta." Do stremming veer NijmegenLeut. De K. N. A. 0. meldt: Aangezien er in den toestand' van do P'Ontverbinding NijmegenLont nog geen verbetering is gekomen, wordt automobilis ten, die naai' het Zuiden moeten en die geen gebruik kunnen maken van do ver bindingen 5i,oerdijk of de brug van Zalt- btommel, aangeraden, gebruik te maken wam het veer te Druten. Zoolang do Noordelijke YVaalbandijk in herstel is, blijft v|otorzichtig- heid op IIen toegangsweg naar dit veer geboden. Twee veiliugscxploitanten staan tereeht. Het gerechtshof te Amsterdam zette gis teren bet getuigenverhoor voort in d'e ziaab' tegen de beide veilkigsexploitanten bij" de gemeentelijke markthallen te Amsterdam. Do twee verdachten staan terecht, ver dacht van valschheid' in geschrifte en ge bruikmaking van valse! ie geschriften, sub'd, is oplichting tan laste gelegd1. De verdachten, die verklaringen moes ton, invullen omtrent den aard' en de hoeveel heid' van d'e aangevoerde goederen, zonula» daarin opzettelijk do aangevoerde hoeveel-* heden kisten bloemen en groenten veel te laag hebben aangegeven. De aldus onjuist ingevuld© formulieren moesten dienen -als grondslag voor de vaststelling van het aan de gemeente verschuldigde marktgeld. Op, die wijze is gedurende; 3 a 4 jonen een. be langrijk bedrag aan mai'klgeld ontdoken. Do rechtbank veroordeeld© hen wegens hel primair ten laste gelegde resp, tbilf anderhalf en één jaar' gevangenisstraf. Op 24 April j.L diende do zaak in hooger beroep voor liet Hof, waarbij de procureur- generaal tegen beide verdachten écu jaar gevangenisstraf requireercfo. Het 'Hof zou op 8 Aloi uitspraak doenx doch bij interlocutoir vonnis werd' ©en naf- der getuigenverhoor gelast, dat vandaag plaats bad. Uit bet getuigenverhoor bleek weder om, dat do controle zeer slecht was en ip hoofdzaak aan de verdachten zelf werd: overgelaten. Over de afkorting op de lijsten en of do K. kisten of kubieke mieter betép keiiicl© werdl weer uitvoerig gediscussieerd* Eenig nieuws of Lelaingweikkeiute teverdti dit nader getuige,nvei-hoor echter niet op. 'Het woord' is dan aan hot 0.51. Da procureur-generaal mr. Bauduin zeidiej aan zijn requisitoir weinig toe te willeb,' voege.daar do getuigen-verklaringen zttjii' meaning bevestigen. Spr. persisteert bij zijlij,' eiseh: do veroordeeling van beide verdaehi- ten tot een gevangenisstraf van Kxto' jaar. Do verdediger mr. J. de Yrieze conclu deert in zijn aanvullend' pleidooi tot ont slag van rechtsvervolging, subsi, vrijspraak). Arrest 2 Juli, Somnambule veroordeeld. Het gerechtshof te Amsterdam, verooiy deelde gisteren een bekende somnambul-é te Amsterdam, wegens oplichting, tot een gevangenisstraf van anderhalf jaar, roet bevel tot onmiddellijke gevangenneming. De rechtbank liad haar op 22 Februari veroordeeld' tot twee jaar. Het Hof vernietigde het vonnis der recht bank en overwoog, dat slechte de oplïchi- ting van de juffrouw was hewezen. De waarzegster had een juffrouw wijs gemaakt, 'dat zij een passende echtgenoot voor haar wist, inaa'r er was geÖ nocdig. In totaal wist de waarzegster f205' van haar los te krijgen. Van een Duitschcn huisknecht wist rij ruim f1400 los te krijgen, voor hem wist zij een hruid. Het meisje heeft hij echter nooit gezien en evenmin zag hij h'et geld terug, dat de waarzegster hem wist af te troggelen. Dat ook een waarzegster zich kan ver gissen, blijkt wel uit het volgende: voor zij in de zaal', werd binnen gebracht, veri- tekle een ingewijde, dat de waarzegster er vast op rekende vrijgesproken te zul» len woiden. Zij was niets bang voor eeü vonnis... De anderhalf jaar had zij dus niet voor zien. Kegelen. Bestaat vandaag 25 jaar. Precies 25 jaar geleden werd in hetj Gouden Hoofd to 's-Gravenliage de Neder-, landsehe Kegelbond1 opgericht cn sinds diep, tijn is d'e hond, die in 1909 met 7 plaaf£ selijke bonden begon, gegroeid tot een der grootste sportbonden van ons land. Th arte zijn er niet minder 'dan 26 plaatselijke honden met 450 clubs aangesloten. Ter gelegenheid van dit 25-jarig beslaap zulten in September te Utrecht jubileumj wedstrijden worden georganiseerd, waar dan alle kampioenschappen worden, jvmy' kegclct.

Schiedamsche Courant | 1934 | | pagina 2