men was nog niet uitgespeeld. Welke die rol was en waarheen zijn sir-even moest voeren, zijn vragen, die niet positief be antwoord kunnen worden. Wellicht was Von Schleicher monarchistisch georiën teerd, maakte hij gebruik van de ontevre denheid in de S.A. om zich do medewer king van de S.A.-leiding te verzekeren, zoodot de geheele putsch in een gansch ander Hebt bezien moet worden. In dit verband' duikt een andere belang rijke figuur in het Duitsc-be politieke le ven op, die van den vice-kanselier Von Papen, die den laatsten tijd zooveel opzien gebaard heeft door zijn openlijke critiek op de rijksregeering. Von Papen geldt als degene, die zijn voornaamste vrienden heeft onder den hoogen politieken adel en de groot-industrie en hij zou niet af- keerig zijn van een terugkeer van de Ho- henzollems. Dat men in Berlijn ook voor zichtig tegenover Von Papen is, bewijst een huiszoeking bij hem thuis, waarbij zijn bureau doorzocht is. Ook zou zijn secre taris gearresteerd zijn. Het Londensohe blad Daily Mail gaat zelfs zoover het bezoek, van oud-rijkskanselier dr. Brüning aan Looi den in verband te brengen met de plan nen van Von Papen, Von Schleicher en de putschpoging der S. A. Brüning zou zich <ïe steun der Britsche regeering heb ben versohaft. Aldus zou de zaak te re- construeeren zijn als een poging om een nieuwe regeering te formecren, die de monarchie zou herstellen. Dat het een oogeablik gespannen heeft is zeker. Zelfs Von Papen heeft zich in airtest bevonden, maar werd na ©enig-en tijll weer vrij gelaten. Op Huize Doorn heeft men met gespan nen aandacht het verloop der gebeurte nissen in Duitschland gevolgd, vootrnamè- lijk door middel van de radio. De berichten uit Duitschland' waren voor de bewoners van Huize Doorn eon groote verrassing. Men had daar een dergelijke ontwikkeling van den toestand niet verwacht. Toen het bericht Zaterdagmiddag op Huize Doom werd medegedeeld, had men daar zélf uit Duitschland "neg niets gehoord. Het schijnt ook, dat er Zaterdagmidddag en Zaterdagavond geen reclitstreeksche ver binding tusschen Huize Doorn en Duitsch land is geweest. Tot laat in den nacht heeft men op Huize Doom op de Duitsche radio-stations geluisterd om op de hoogte ie blijven van de''jongste gebeurtenissen. Ook de er-kei zer was tot zeer laat op. Het gerucht loopt, dat de ex-kroonprins in verband met de gebeurtenissen in Duitschland uit Duitschland is vertrokken. Tot Zondagmiddag was hiervan op Huize Doom echter 'niets bekend. Hij was daar ook nog niet aangekomen. Over de ontwikkeling van den toestand valt bij den huidigen stand van zaken niets positiefs te zeggen. Of Von Papen in Ae neigeerrig gehandhaafd zal worden blijft een ojw-n vraag, die slechts door Berlijn aélf beantwoord zal kunnen worden. Met groote belangstelling heeft de wereld ken nis genomen van de berichten over d© gebeurtenissen en thans wacht men met De nieuwe steunregeling. Verlaging van nitkeering. Het gemeentebestuur heeft van dm mi nister vain sociale zaken bericht ontvan gen, dat de nieuwe steunregeling 1 Juli a.s. ingaat Voor Schiedam geldt de volgende rege ling: Voor de uitgetrokkenen zal de steun ten hoogste bedragen: a. voor ge huwden en ongehuwde kostwinners f 11,50 per week, benevens f 1.35 per week per gezinslid boven 2 personen; b. voor kost gangers f8.per week. Voor <fe reglementair nog niet rechthebbenden en de dubbel- ui tgetrokk'en eb bedraagt de steun ten hoogste a1. voor gehuwden en ongehuwds kost winners f 10.50 per week benevens f 1.35 per week per gezinslid boven 2 personen; b. voor kostgangers f7.per week'. Aan ongeorganiseerden moot ten minste f0.50 per week minder worden uit- keerd; dan zij zouden ontvangen, indien zij als dubheluitgetrokkene'n zouden nor den gesteund. Een nieuwe maximum-schaal is vastge steld, waarhij rekening wordt gehouden met de gezinsgrootte. Do steumiitkeering (steun met inbegrip van den huurtoeslag) zal niet meer mo gen bedragen dan f20.per week voor de uitgetrokkenen, f19,— per week voor de overigen en f 18.50 voor de ongeorga niseerden. Verder is de volgende bepaling gemaakt: „Aan de uitgetrokkenen kan voor een- „maal op grond van deze regeling steun „worden verleend gedurende ten hoogste: „a. 18 weken aan kostgangers; b. 21 we- „ken aan gehuwden en ongehuwde kost- winners. „Raakt iemand opnieuw1- uit zijn werk lozenkas uitgetrokken, dan bedragen deze „termijnen 9, resp. 13 weken. „Voor degenen, die op 1 Juli 1931 ah „uitgetrokkenen steun ontvangen, blijft in „het jaar 193-1 de tegenwoordige termijn „van 18, resp. 21 weken, waarin zij als „zoodanig worden gesteund, gelden. „Heelt een uitgetrokkene gedurende het „te zijnen opzichte bepaalde aantal weken even groote spanning af wat er verder zat geschieden. Hitier beeft de balans nog niet opge maakt. Wellicht zullen er nog meer spaan- eters vliegen. ENGELAND. Vloot-revue van de Britscke luchtstrijdkrachten. Meer dan 200.000 menschen woonden Zaterdag de jaarlijksehe vlootrevue van de Britseho luchtstrijdkrachten op het vliegveld „Hendon" in de nabijheid van Londen bij. Helaas werden de demonstra ties door een ernstig ongeluk onderbroken. Een bommenwerper, die een noodlanding wilde maken, stortte ter aarde en ging in vlammen op. De commandant, een zoon van den Lord- Mayor van Londen kwam om het leven. De piloot kwam met lichte verwondingen vrij. DUITSCHLAND. Dte pantserkruiser „G" van stapel geloopen. Zaterdag is te Wilhelmshafen de pant serkruiser „0" onder groote belangstelling met goed' gevolg van stapel geloopen. OOSTENRIJK. Nieuwe ontploffingen. In den nacht van Zaterdag op Zondag ontplofte op het bateon van de woning van een der leiders van bet Vaderlandsche Front te Bizanthin in Stiermarken een pa pieren bom, die materieele schade aan richtte. Aan het station Foesendorf van den Do- naviroeverspoorweg werd eveneens d'oar een ontploffing materieele schade aangericht, evenals te Schladming in het Enns-dal. Zondagochtend werd een aanslag ge pleegd op een uitstekend rotsblok, dat bo ven den grooten verkeersspoorweg b» ïtat- tenberg in het Beneden Inndal is gelegen. Het was de bedoeling, het rotsblok op te blazen, waardoor het d'en weg zou hebben versperd. De aanslag mislukte echter en de dader werd dertig meter ver weggeslin gerd, waar hij verminkt bleef liggen. FRANKRIJK. Het vlootbauwprogramiaa door de Kamer aan genomen. De Fransohe Kamer nam Zaterdag met 428 tegen 120 stemmen het vloot'bouwplan over het jaar 1934 aan, zoodat in d'e perio de tusschen 1 Maart 1934 en 31 Dec. 1934 een torpedojager, een onderzeeboot eerste, en een te>Tj>edoboot tweede klasse kunnen worden gebouwd', tot een gezamenlijke ton nen waarde \an ongeveer 30.Q00 ton. De minister van marine Piétri wees er op, dat het hier niet ging om een nieuw cre- diet, maar om de machtiging tot in stand houding van en normale amortisatie van de vloot dooi te voeren. VEREENIGDE STATEN. President Roosevelt zal een zeereis maken. President Roosevelt heeft ©en zeereis aangevangen aan boord van den kruiser (Houston", welke een maand1 zal duren. Do reis gaat naar West-Indië en Midden- Amerika en door het l'nnamak anaal naar ïlawaiï. „steun genoten, dan behoort hij tot de .duhhelu i tgetrokkenen' Naar wij vernemen zijn inmiddels reeds door het gemeentebestuur pogingen aange wend om Schiedam voor de toepassing .van de steunregeling aan te merken als ge meente le klasse, wat tot gevolg zou heb ben, dat de verlaging minder bedraagt. In aansluiting op het bovenstaande kan nog worden medegedeeld, dat ook de steun bedragen geldende voor de vanwege Maat schappelijk Hulpbetoon ondersteunden, dienovereenkomstig zijn herzien, A. S. V. Feestavond. Vroolijk wapperde Za'erdag de v'.ag van A.S.V. van Musis Sacrum, ten teeken, dat er iets bizonders ging gebeuren. En dat er iets bizonders is gebeurd, heeft de groote schare A S.V.-ers, supporters, genood'igden en belangstellenden 's avonds ondervonden. Wie om ongeveer 8 uur het gebouw binnen trad, werd Tecds dadelijk in een feestelijke stemming gebracht door doThyLh- mt&ohe tonen, die zoo smartelijk mogelijk uit de instrumenten van de Pikaar-band te voorschijn werden getooverd. Met de tipjes van de teentjes zaten de dames in hun frissclie baJ-japonneijes mee te trip pelen op de maat van de temperamentvolle en meesteepende muziek. Ook de heeren konden nauwelijks stil blijven zitten. Toen de voorzitter van de feestcommis sie, de heer P. Prins, bet toon eel be trad. was er dus reeds „stemming". Deze feestavond, aldus spr., is georga niseerd ter gelegenheid van de schitterende resultaten, welke niet alleen het eersio elf tal. doch ook de lagere elftallen behaald hebben. Onder het uitsproken van de hoop, dat A.S.V. zich op het zeilde hooge peil moge handhaven, als waarop het nu is, bood spr. den voorzitter van de vereeniging, mr. J. II. Welcker, een bloemenmand aan. Mr. Welcker verzekerde, dat hetgeen praatavond zon worden, doch moest na mens het bestuur de feestcommissie, be staande uit de heeren II. M. van Nieuw- kerk, P. Prins, G. Rijkuiter., N. v. d. Bos, A. J. H. Bliek en S. Gerlagh, hartelijk dank zeggen voor het vele werk, dat zij ge daan heeft voor het organiseeren van dezen avond. Vervolgens werd aan drie juniores, die zich op de trainingsavonden bizonder on derscheiden hebben, P. Bol, Middelburg en de Wit, het speldje der vereeniging uitgereikt en eou boek of een voetbal in het vooruitzicht gesteld. Natuurlijk zullen deze toekomstige internationals wel een voetbal kiezen. Aan nog drie juniores, die de meeste leden geworven hebben, Van Gent, Rin- gelsberg en Van Donk. werd een speldje overhandigd. Het verdere .programma werd verzorgd door het cabaret-ensemble Boomert van der Horst. Boomert en Van der Horst heb ben wezen goede krachten le zijn in liet komische, zoowel als in het semi-drama tische. Van de cabaretliedjes, die alten een enthousiast onthaal vonden, sloeg „Leentje" toch wel het meest in. Boomert gaf de „Droom van een Amster- dams'ch bootwerker" kostelijk ween De stoere Amsterdammer, die in zijn droom in een harem terecht komt en daar door den sultan onthoofd wordt, werd in htet plat Amsterdamsch voorgedragen. Verder gaf dit tweetal nog eenige schetsjes. De A.S.V. Boys, een jeugdelftal, zongen een clublied, waarin de verdiensten van de eerste elftalspeters werden geschetst. Het lied1, dat op de wijs van de zilver vloot werd gezongon en zeer komisch was, oogstte zeer veel succes. Dames van de gymnasitekvereeniging „Hygiea", voerden onder leiding van mevr. A. GrimeijerKrijger eenige rhythimisobe dansen uit. De dames onderscheidden zich in soepelheid van beweging en groot maat gevoel. Na afloop Meld een gezellig bal de aan wezigen nog lang bijeen. Jubileum en afscheid. Bij den Havendienst. Aan den heer B. Jurgens zal hot, als hem dat nog niet bekend' was, Zaterdag middag wel duidelijk geworden zijn, dat tój 5a als ambtenaar èn als mensch zeer gewaardeerd wordt. Zoo we reeds gemeld hebben, heeft de heer Jurgens de 40 jaren in dienst van de gemeente Schiedam juist vol gemaakt en is hij dien zelfden dag met pensioen gegaan. Zaterdagmidddag is Bij ton kantore van den Havendienst aan het Hoofd gehuldigd en heeft het personeel tevens afscheid' genomen van den onderhavenmeester. In afwijking van wat eerst bepaald was, heeft ook de Commissie van den Haven dienst daar en niet ten stadhuïze blijk gegeven het werk en d'en persoon van den heer Jurgens te waardeeren. Met den voorzitter van die commissie, wet houder T. Slavenburg, waren aanwezig de hveren H. v. d. Kraan en C. J. V. Janse, de secretaris der commissie, de heer Jac. v. d. Graaf en de havenmeester, de heer heer W. J. Kruijer. De heer T. Slavenburg heeft op zeer waardeerende wijze den scheidenden ambte naar toegesproken' en hem namens het gemeentebestuur het gebruikelijke jubi- ieumscadeau overhandigd. Mevr. Ivriiijer bood^ den heer Jurgens bloemen aan en een dochtertje van d'en havenmeester, Peart Kruijer, gaf ook na mens de andere kinderen blijk, dat zij veel op hebben met den vriendelijken man, die ze jaren bij hun vader op het kantoor hebben aangetroffen. Later op den middag werd het heele havenkantoor gevuld' mot leden van het havend'ensipersoneel: de havenmeester, de adjunct havenmeester, een der havenlood sen, havenbeambten en nagenoeg alle brug- en sluiswachters. De heer Jurgens werd het eerst toege sproken door den heer W. J, Kruijer, die herinnerde aan de vriendelijke woor den, die do wethouder voor den haven dienst had gespreken en waaraan eigen lijk niet veel meer toe te voegen is. Spr. felicifeerdc den heer Jurgens nog maals met zijn 40-jarig jubileum en her innerde er aan, dat er de laatste 40 jaar heel wat in d'en havendienst is ver anderd. Het bezit van een goede gezond heid en het nog vervuld zijn van ener gie, wettigen de verwachting, dat de heer Jurgens nog jaren van zijik pensioen zal kunnen'igenieten. Spr. zeide den scheidenden ambtenaar hartelijk dank voor de aangename samen werking van ruim 20 jaar en voor do ma nier, waarop deze steeds zijn werk heeft verricht. In het bizond'er bracht spr. dank voor de medewerking, do laatste 4 jaren op het havenkantoor ondervonden. Aan den beer Jurgens werd' een foto van het geheele personeel en bovendien nog een ander cadeau overhandigd. Als oudste van het personeel sprak de heer N. M. van Wassenaar, eerste brug- en sluiswachter aan de binnenslujs, enkele hartelijke woorden van afscheid. Spr. zeido in de 30 jaar, dat hij den jheer Jurgens kent, in hem te hebben gevon den een humaan cn tevens actief ambte naar. Dat 'de heer Jurgens een veelzijdig mensch is, blijkt wel hieruit, dat hij in zijn vrijen tijd groote genegenheid voor dén tuin, voor de watersport en voor do muziek toonde; hij is vele jaren zelfs directeur van twee koren geweest: Poly hymnia, alhier en de Stem des Volks te Rotterdam. Spr. bracht den scheidenden onderhaven meester dank voor zijn welwillendheid en het steeds op de bres staan, waar dit noodig was, voor het onder hem staande personeel. De heer Jurgens dankte met eenige hartelijke woorden. 1 Achtereenvolgens hebben' daarna a'le aan wezigen den jubilaris en scheidenden amb tenaar de hand gedrukt. Een oplichter. Zaterdagavond heeft een man kans ge zien twee winkeliers liier ter stede op te lichten, door het te laten voorkomen, als of hij hij het in ontvangst nemen van wis selgeld reeds een bankbiljet van 10 gulden, had overhandigd. In verband hiermee beeft de politie een man uit Rotterdam aange houden, die door eenige getuigen positief werd! herkond als den verdachte. De man liad' echter een alibi en bleek! drie getui gen te hebben, die vcridaarden, dat hij thuis geweest is op het tijdstip, dat de oplichtingen hier zijn geploegd'. De politie zal probeeren deze puzzle op te lossen en is ia afwachting daarvan al vast be gonnen proces-verbaal tegen liem op te maken. Tentoonstelling werKioozen- cursussen. De inrichting. .Menigmaal heeft do burgerij kunnen \ei- nemen, dat de gemeentelijke cursussen voor werkloozen zoo uitstekend maroheeren, maar van de resultaten zag de buitenstaan der niet veel. Thans echter kan ieder zitli in die sdhöol aan de Lekstraat overtuigen, dat dié cur sussen inderdaad naad ideëel© ook tastbare vruchten hebben afgeworpen. In 9 lokalen is bet belangrijkste bijeengcuraelit, wat op de „doe"-eursussen is vervaardigd; wat van liet onderwijs in de intellectueele vakhui is blijven hangen, is uiteraard moeilijker na te gaan. In de gang, die van de vestibule naar het gymnastieklokaal voert, zijn aan tijdelijk aangebrachte schotten teekeningen opge hangen, die den bezoeker reeds dadelijk in oen bepaalde sfeer trachten te brengen een sfeer, die spreekt van ernstig willen en namvgezetten, soms zelfs ook kumtzin- uigen arbeid. Als men het groote gymnastieklokaal bin nentreedt, is aki eerste indruk; dat men in do afdeeling lingerie dameskleedtog en haken en breien van een groot winkelbe drijf is verzeild geraakt. Japonnen, onder goed, jumpers enz., zijn in grooten getale uitgestald. Langs de wanden zijn teekeaiingen beves tigd van do cursussen werktuigkundig en niaehineteekenen, van hond-, meubel-, bouw kundig-, constructie on scheepsbouwkundig teekenen. Voor niet-deskundigen spreken de frap pante resultaten, die de heer H. Leppla in zijn cursus handteekenon heeft bereikt,, het meest; de andere teekeningen zullen de des kundigen interesseoren. liet werk is metho- discli gerangschikt, zoodat men veetal een opklimming in moeilijkheid kan waarnemen Het duidelijkst is dat bij het meubelteeko- nen te zien. Als men van de vestibule rechts de gang ingaat, vindt men eerst de ontvangkamer, waarin hedenmiddag de tentoonstelling of ficieel is geopend. Na deze plechtigheid wordt dit lokaal gemeubileerd met de me talen meubelen ou andere werkstukken, die op den sluitingsavond Vrijdag j.l. in de zaai van den R. K. Volksbond zijn aan geboden aan verschillende personen, die zich voor do cursussen verdienstelijk heb ben gemaakt. Het lokaal daarnaast (een pijl geeft de richting aan, waarin de bezoekers moeten gaan), is ingericht moot werkstukken van de plaatwerkerij en het autogecnlasschcm. Er zijn zoowel eenvoudige werkstukken (als een vuilnisbak, badkuip cm watertank) ver vaardigd als een volledig tuinhek en een luchtkap soox een schip. Koo'n. luchtkap is, verzekerde men ons, een dear moeilijkste opgaven voor een plaatwerkerij. Op de timmerafdeeling zijn de werk stukken te zien, waarmee zij beginnen, die nog nooit een beitel en schaaf in handen liebheu gehad. De leoken loeren d'a ver schillende houtverbindiingen en mogen dam een practisah werkstuk maken: een gereed schapsbak, een trapje enz. De vaklieden, die ver in de minderheid' zijn wat aantal betreft, hebben b.v. op een verkleinde schaal een moeilijke kap van een huis ge maakt. Het vierde lokaal, aan het eind' van deze gang, is ingenomen door de modelmakerij en den cursus handenarbeid met licht hout. Men kan hier zich overtuigen, welk een moeilijk vak dat van den modelmaker is. Een gietmolel van een schroef is o.a. aanwezig en tegen den wand' is een model van een sleepboot bevestigd. Op den handenarbeid cursus worden practische dingen gemaakt von een mou wenstrijkplank tot een fijn rooktafeltje. Ook do oppervlakte bewerking het beitsen, oliëm en schilderen vam de werkstukken wordt geleerd. Op de eerste verdieping zijn in het eer ste lo'caal de afvloeiingen eteetrieitedt, ra- dio en figuurzagen bijeengebracht. Het was niet de bedoeling van alle 200 personen, die den cursus electriciteit hebben gevolgd, eteclricicns te maken. ILoar zij, die do les sen hebben bijgewoond, en geem electrieien waren, weten nu hoe een kelder- en hotel- soliakelaar werkt; hoo de leidingen liggen voor spaar- en controlelampen, hoo men van een bestaande leiding kan aftakken, enz. De vaklui hebben de moeilijker pro blemen van ondcrgrondsche kahelverbindin- gen enz., geleerd. Voor den radiocursus liestond ook flinke belangstelling. Verscheidene toestellen, zoo wel moderne 31amps als één lam'ps-toc- stellen zijn vervaardigd; spoelen zijn ze'f gewikkeld; gedemonteerde lampen on con densators ontsluierden do geheimen van hun samenstelling. Votor de geduld igen is het snijwerk een prettige en tevens nuttige ontspanning; de bewijzen zijn op de tentoonstelling aan wezig, Eén lokaal is ingericht als slaapkamer, waar men producten van meubel-, timmer en schulderkunst vercenigd vindt. Het laatste lokaal aan deze gang doet bij den eersten oogopslag wat griezelig aan. Daar liggen gekwetsten roet zware zwachtels ,orn hoofd, armen en boenen. Gelukkig zijn het maar wassen beelden en geen cursisten. Do E. II. B. O.-cursus is hior onderge bracht en doelt het lokaal mot nog eenige min of meer theoretische vakken. Een luidspreker-installatie, zorgt voor ra- diömuziek in hot gohoole gebouw. Die mu ziek wordt' natuurlijk! in het „radio-lo kaal" opgevangen. liet geheel maakt een zoor verzorgden indruk. De aanwezige looraren en hot hoofd d'er school, de heer A. Hukshom, toonden zidhi zeer bereid alle gewenschto en zelfs meer dan gewensehte inlichtingen aap ons ie verstrekken en ongetwijfeld zullen zij, diezelfde bereidwilligheid ook tegenover an dere bezoekers toonen. De opening. Hedenmiddag is de tentoonstelling offi cieel geopend. Aanwezig waren o.a. d© secretaris-generaal van het departement vanf sociale zaken, de heer A. van Gealen; do burgemeester, de hear H. Stulomeijer; liet lid van Ged. Staten, de heer P. de Bruin;; de wethouders, de boeien T. Slavenburg on J. Diakelaar; eenige raadsleden, ver tegenwoordigers van do. plaatselijke vak centrales, de fabrikanten de heeren ir, 0. Hoek en Molijn, die steeds hun belangstelling voor de cursussen loonden, bestuursleden van de Huishoud- ca indu strieschool en mej. M. J. II. v. d Ven, directrice dier inrichting, de heer P. Hj. Pomes, directeur der Ambachtsschool, ver- scheideno hoofden van dienst oa de leeraren en leeraressen. De heer J. Din kei a ar, wethouder van onderwijs en sociale zaken, heette de aan wezigen welkom en dankte namens de cur sisten het gemeentebestuur voor wat dit voor do cursussen heeft gedaan. Deze tentoonsteliing toont, dat hot ge meenschapsgeld goed is besteed. Spr. ver wacht, dat de gemeenteraadsleden, na do tentoonstelling to bebbon bezichtigd, 'nog enthousiaster voor eventueel© credieten zul len stemmen. Ledigheid is des duivels oorkussen: Velen vragen: Hoe zal ik mijn dag nuttig doorbrengen. Ook de ovorlieid heeft ©en taak te vervullen ten aanzien vain dit vraag stuk. In Pebr. 1931 werd' de eerste proef ge nomen, die goed slaagde. In October 1931' begon do eerste cursus. Nu nemen 2048 personen aan de cursus sen deel. Groote moeilijkheden veroorzaakten de fi nanciën. De oude subsidieregeling deugdlei nietper 17 Mei 1934 is echter een nieuwe 'regeling getroffen, waardoor de subsidie van f19.000 tot f27.000 is gestegen. Dank werd' gebracht aan dr. \V. J. Smit, den leider van de cursussen, aam de be sturen van de Huishoud- en Industrie school en de Ambachtsschool, mej. M. J. H. v. d- Ven en den heer P. H. Ponied ©n do leeraren en leeraressen. Dit is d© eerste tentoonstelling©em| herhaling er van is niet wensohelijkzjj zal alleen worden gehouden, als de toe standen dat noodzakelijk maken. Tenslotte verklaarde spr. de tentoonstel ling voor geopend. De burgemeester, de hoor II. S t u 1 e- m erf er merkte op. dat de minister tootnf het. werk van de cursussen te waardeeren. In het college van B. en W, is de heer! Dinkelaar de beste verdediger geweest vain! de belangen van de cursussen en door zijn tact is bereikt, dat steeds de wenscheto! ten aanzien van de cursussen zoo goed mogelijk werden vervuld. Hem komt de meeste eer toe voor het welslagen vain! de cursussen, want hij heeft liet moeilijk ste werk gedaan. Do heer A. van Ge el en bracht na mens den minister van soa zaken dank) voor hot werk te Schiedam verricht. Meer malen is door hot departement Schiedam ten voorbeeld gesteld aain anderen. Gij bel wijst ons geheele arme volk een grooten dienst, door met uw beperkte middelen te woekeren e*n een maximum van profijt tei bereiken. Daardoor is uw werk vain gootel beteekenis tot ver over de grenzen van! uw eigen gemeente. Het arbeiders volk moet paraat blijven om do nieuwe taak, die het wacht, straks weer te kunnen vervullen. Daaraan werkt gij van harte mee en daarom brengt spr. aan het gemeentebestuur van Schiedam, wethouder Dinkelaar on dr. Smit, hartelijk dank. De heer Dinkelaar dankte voor de vriendelijke wooiden en zeide toe, dat op den zelfden weg zal worden voortgegaan! in het belang var. de werklooze arbeiders! en van onze heele stad Schiedam. De genoodigdem bezichtigden vervolgens de tentoonstelling. Tweede feestavond. De tweede feestavond vc-or cursisten, Zaterdagavond in do zaal van den R.K. Volkshond gehouden, was geheel gelijk apn die van Vrijdag. Ook nu weer werden de! reeds bekende redevoeringen gehoudden; het overige progiam werd afgewerkt op! geheel dezelfde wijze als den vorigom dag. Gistfabriek Hoilandia. Ilct zilveren feest Drie jubilarissen. Heden wend het feit herdacht, 'dat d© Branderij en Gistfabriek Hoilandia 2o jaar geleden weid. opgericht. I Niettegenstaande de ongunstige omstan digheden, waarin thans deze tak van in dustrie verkeert, meenden, commissarissen, dit feit niet onopgemerkt voorhij te mogen! laten gaan. Op eenvoudige wijze wc.nl dan! ook in tegenwoordigheid van nagenoeg het geheele personeel liet 25-jarig bestaan her dacht. Ter herinnering aan dezen dag o li ving het personeel een koker met sigaren, en een cadeau onder couvert. De hoeren M. Vos, proeuraÜehoulcr; P. J. Biomans, chef-machinist, en M Coster, meesterknecht, dio alten vanaf do in bo- drijslelling af in dienst waren van deze! onderneming, werden toegesproken door den president-commissaris en aan hen werd! als blijk van waardeering voor hun 25-

Schiedamsche Courant | 1934 | | pagina 2