BRIEVEN UIT BERLIJN' DE HEKS VAN WINSLEA Fa. C. C. v. d. Heyden HANDDOUCHËS met SLANG MAGAZIJNEN „DE STER" Radioprogramma's De gebeurtenissen van Zaterdag en Zondag j.i. De toestand was bizonder gespannen. Het leger der ontevredenen. Hen brief van oud-kapitein Roehm. Een andere tactiek ware voor de reputatie van de Hitlerbeweging beter geweest. De ontevreden heid blijft. Groote Markt 31-33 Telefoon 68021 IEDERS SCHIEDAMMER GAAT NAAR: BINNENLAND Prinses Hermine naar Duitsehland De transferonderhandelingen met Duitsehland. 1 (Van onzen correspondent). 1 Berlijn, 2 Juli. Als doze brie! den lozer oude. de oogon komt, zal, naar wij stellig aannemen, in geheel Duitschhmd weer rusten arde hcvr- schen. Bisteren, Zondagmiddag, reeds, gaf do Duitsche rijksminister voor propaganda, en volksvoorlichting dr. Josef Goobbcls, door de radio over idle Duitschê zenders de verzekering, dat do regiering de situatie overal en in alle opzichten be- hocrsdit. Van haar standpunt gezien is dit waarschijnlijk in alle opzichten juist. Maar even juist is, dat zij de laatste dagen van de vorige week bange uren lieeft moe ten doormaken. Het is den lezer inUisscJten uit de tele grammen bekend, wat zich hier Zaterdag afgespeeld heeft. We willen op tb feiten niet meer uitvoerig terugkomen en ons liever wat langer bij hun belöekeids op houden. Wat hier gebeurd is. werd leeds lang •verwacht en men mag aannemen, dnlj het buitenland (met uitzondering dan \an men sell on, die alles a timisliseh willen zien, wat hier geschiedt, alleen omdat hun een en ander zoo synipnffiek is) op zulke incidenten \oorbereid was. Wij buitenland- sdie journalisten in Berlijn inoefen vaak zeer voorzichtig zijn in omzie berichten en beschouwingen. Niet, omdat we dagelijks worden lastig gevallen door regeenngs in stanties, die zich in het bi/ondcr met onze wijze van voorlichting bezig houden de controle op ons werk is zeer loyaal en dat desondanks zeker 23 tot 30 pCt. der buiienlandsche journalisten Duit-cli- land sedert Januari 1933 verlaten morst, is vaak meer aan hen dan aan do rogee- ringscensuur te wijten geweest maar omdat het uiterst moeilijk is de grens te trekken tusschen wat wij als informatie en wat de Duitsche overheden als landsver- raad beschouwen. Dat is de reden, waarom vaak het een en ander ongeschreven blijft, ofschoon het de moeite der vermelding overwaard nas. Maar wie de beriohlen van neutrale zijde uit Berlijn aandachtig gelezen heeft en wat meer dan oppervlakkige studie wijdde aan de redevoeringen, die verschillende Duitsche ministère de laatste woken to'. de zoogenaamde „mopperaars en kankeraars" gericht hebben, die fcox toch weten, dat de situatie hier bizonder gespannen en dat de regcering op een ontknooping voor bereid was. Alen moet nu goud onderscheiden tus schen een oiteu-eJenheld in !>re-do lagrn der bevolking, die ook nu, na de revo lutie van Ernst Röhra en zijn camarilla, nog bestaat, en deze re\ olte zelf, die aan leiding tot een zoo bflordig on drama tisch ingrijpen van den leider der Duitsche r eg vering geworden is. Wij hebben er in dezo brieven herhaal delijk op gewezen, dat men zich in het buitenland niet moet laten misleiden door de opzettelijk in hoogo mate, aan do mo- thode-Coué herinnerende, optimistische of- ficieele berichtgeving van Duitsche zijde, die hier zoo belangrijk geacht wordt, dat een daartoe opgericht afzonderlijk minis terie er zijn best© krachten aan geeft. Wij hebben gewaarschuwd', dat in breede la gen der bevolking, onder de oönservaÜGvan, de liberalen, de marxisten, de ontslagen ambtenaren en beambten, de roomsch-ka- tholieken on voor een doel ook do pro testantse he geestelijkheid, de oud-officieren, feen deel d©r in don vroegoren bond „Sta len Helm" vereonigdie milllaenen oud-strij ders van. 19141918, enz. zoo hevig ge mopperd1 werd en nog wordt, dat de re- naar het Engelsen van May Wynne. 48) Zwijgend stonden die twee elkaar oen paar ©ogenblikken aam to kijken; zij bleek en met oen uitdagende uitdrukking op het anders zoo lieve gelaat. Met kairnon nadruk begon hij: „Morgen om drie uur komt master Holdenough, godsdienstleeraar van Knol- tingloy, het huwelijk tusschen ons voltrek ken. Ik heb zuster Janet verzocht je dit nieuws mee te doelen, maar ik vrees, dat zij do boodschap verkeerd beeft over gebracht". Mariorie uitte een kreet van schrik. „Koen, neen, morgen niet!" smeekte zij. „Ik trouw je niet, James Birleyi Zoo min morgen als ocsnigen anderen dag. Je zoudt toch niet oen yrouw willen trouwen, die je evenzeer vreest als haat?" „Haat en vreest?" vroeg hij op plage rigen toon. „Nu, dat zijn een paar woor den, die mistress Marjorie Birloy maai liever niet herhalen moest! En ik denk, dat zij omtrent dat ééne althans wel van opvatting veranderen zal". „Ik wil jo niet trouwen!" riep zij weer en nu met grooto heftigheid'. „Dan zou ik mij nog eerrder uit het venster werpen en zoo den dood ingaan!" „Je zult niet den docd ingaan, Alarjorie, integendeel, je zult nog velo jaren ie ven en mijn gehoorzame vrouw zijn. Maar op geering het ten slotte noodig oordeelde, in een campagne van liefst acht onafge broken wekou daartegen met alle midde len, welke haar ten dienste staan, te keer to gaan. Iutusschen was do campagne ook tegon con kleine groep ontevredenen gericht, die weliswaar op den aigeinoeuon kan kor geest sp-eeuleerde, maar die toch nveer onder een hizcmdere kliek van poliikk-gevaarlijko mensehen gezocht nioest worden. Alen kende deze menschon en hield hen dag en nacht door eon bi zonder©!! dienst van de geheime staatspolitie in het oog. Dircc- leur van die geheime staatspolitie was tot voor weinige maanden de vroeger liberale, jonge politicus dr. Dichls, thans regectings- president in Keulen, van wieui de pikante hizouderheid lekend is, dat juist hij het geweest is, die ©enige jaren geleden mede gewerkt heeft aan de campagne tegen don oud kapitein llöhrn en hoogstwaarschijnlijk de man was, die do zoet' compromiltoeron- do brieven waarin Röhm vim Bolivia uit naar Berlijn aan een vriend' zijn leed klaag de over het feit, dat in Zuid-Amerika zop weinig gelegenheid1 was om zijn homo- sevuoele lusten bot te vieren, aan Röhm's politieke tegenstanders in handen speelde. Men zal zich wellicht herinneren, dat dio brieven in de Duitsche socialistische en republikeiusehe pers afgedrukt werden, dat Röhm eerst do echtheid ontkende, later door zijn vrienden gedwongen werd eon aanklacht in te dienen tegon don man, die voor de publicatie verantwoordelijk was, maar die aanklacht later... terugtrok; en daardoor de echtheid eigenlijk tcegaf. Men heeft zich in breede kringen steed's ton zeerste er over verwonderd dat Adolf Hitler desondanks den zwaar geccmpromU- teerden Röhm de hand boven het hoofd hield, hem na de omwenteling als ohcf dor enorm-sterke S.A.-troepen handhaafde en hem later zelfs nog rijksminister maak te. HiUer heeft altijd een zwak gehad voor mannen, die hem van de eerste maanden on jaren zijner beweging af trouw gediend hebben en met hem wonden en gevangenschap meemaakten. Zulke man nen moeten het al heel bont maken, wil len ze zijn vertrouwen verliezen. Alet Rölnn heeft hij zeker al te veel geduld gehad. Het resultaat is nu geweest, dat hij dozen man, zijn collega-minister, en den chef van zijn staf levens, voor heel do wereld heeft moeten hlco stellen en laten fus loe ren. Men zou van meening kunnen zijn, dat hier een andore tactiek voor de re putatie van de Hitlerbeweging en van het Du.tselie „Derde Rijk" beter geweest ware. Er zijn meer van zulke zwakke plek ken iri het regeeringsbeleid van den hier door zijn partijgenoolen als „onfeil baar" afgestempelden hoer Adolf Hitler te vinden. Zonder ook maar één oogen- blik do warme vaderlandsliefde, do goede houw en de enorme werkkracht van man nen uit Hitlers omgeving als de rijksleider der Hitlerjengd Baldur von Schirach en de rijksleider der cultureele partijbelangen Alfred Rodenberg in twijfel te trekken, moeten we er toch in dit verband de aan dacht op vestigen, dat beide lieeren dc reputatie van anti-kerkelijk en vooral anti- clericaal gemeten en door hun werken en uitlatingen zekere machtige Christelijke kringen zoozeer tegen zich in het harnas gejaagd hebben, dat zij allerminst geschikt lijken juist voor posten, aan welke een bïzonder behoeden van de eenheid en eens gezindheid onder do jonge bevolking en een samenwerking niet andore opvoedende instanties toevertrouwd is. Hoogstraat - Wiltio'inimiplein - Kcmbranilt'iian ïoorVIoerbedekkins. Knrpeften. hoopers. Beililen het oogenblik zal ik daar niet verder over praten. Ik wilde je alleen maar op de hoogte brengen van de eer, die ik je mor gen zal aandoen." Hij trad het vertrek door, maar hield steeds don blik op liaar gevestigd, tot hij in den hall nog in zichzelve prevelde: „Mijn gehoorzame vrouw! Mijn gehoorzame vrouw!", zoo zeker voelde hij zich im mers van de overwinning. Priscilla moest het arme, snikkende meis je terug leiden naar haar kamer, waar zij nog enkele dagen gevangen zou blij ven en dit nu zelfs nog zonder dein troost van Janet's sympathie! Zij viel op de knieën naast do breede vensterbank en bad' onstuimig: „O, Heer, zend' Ilugh tot mij. Hugh! Hugh! TV ie zou mij anderes redden van dien verse hrikkel ij ken man!" Hoofdstuk XXVIII. Het geheim van den Zwarten I'oeL Achter een groep elzen stond' een kleine jongen in een versleten buisje en zonder pet op het hoofd, zoodat do wind vrij spel had door zijn peenkleurig haar. Weinig aandacht schenkend1 aan do wan orde, die de wind over het gobcel mocht aanbrengen in zijn toilet, aanvaarde „Wan delende Tam" den tocht heuvelopwaarts in de richting van Winslea Grange. Nu cm dan stond hij stil, keek rechts en links om zich hoon en verschool zich soms ach ter eon boom of oen steenblok, of hij bang Veel acuter gevaren echter sclio'eu in liet naar voren brengen van jonge mannen van avontuurlijk karakter als de beide even eens gefusüeerdo S.A.-opperaau voerders Ernst en Heines, beiden persoonlijk in hoogo mate onsynipa.h'ek en eerzuchtig, weinig geacht hij dc S.A.-mannen, en naar nu blijkt ook van alles/.ins m'nderwaauiig karakter. Van Heines was bovendien be kend, dat hij voor de omuontel'ng reeds wegens moord tot tuchthuis veroordeeld en naar laier bleek, aan zijn chef Rölnn door gelijksoortige sexueele neigingen ge bonden was. Iiuleiduad beeft Hitler jaren lang geduld, dat onder zijn onder-aanvoerders hier en daar klieken van bomoscxucJen, phantas»! (en, samenzweerders en twijfelachtige ka rakters konden gxoot worden; en het is geen fraai schouwspel dat gewiekste poli tici en gevaarlijke konkelaars in het kamp der mokkende conservatieven lis ig gebru.k maakten van de bekende eerzucht en zelf overschatting, vermengd met mcdisch-erkon- de „miuderweriigkciïskoinplcxe" dezer ho- niosexueelen, om een paleisrcvolu ie in do hoogerc leiding der Duitsche nalionaal-so- cialistische beweging lo doen groot wor den, waarin niemand minder dan Hitler's voorganger op den zetel van Bismarck, de bekende generaal Kurt von Schleicbcr, wiens woning in Neubabelsberg bij Pots dam middelpunt van politieke kuiperij bleef en daarom dag en nacht bewaakt en be- spionneerd weid. de draden van het com plot in handen hield. Deze mannen wilden een nieuwe revo luiie, een „Putsch", om zichzelf ia den zadel (e zetten en van do jongo beethoof den rondom Hitler onafhankelijk tc wor den. Zij hebben (een oud stokpaardje van Von Schleicher en van velo zijner vrien den onder de hoogo officieren) daarbij blijklau' ook anti „samenwerking" met Sovjet-Rusland in eon militair sterke com binatie van slaton niet tegen Frankrijk en de Kleine Entente gericht front ge lacht. Aan al deze plannen liceft Hitler op wel zeer drastische wijze een eind gemaakt. Rijksminister Röhm, generaal Von Schlei cher en cddgenoote, zeven van de !io.)g- ste S.A.-leiders, bovendien, zijn de onmid dellijke slachtoffers. Zij hebben samouzwe ring of weerstand met den dool moeten liekoopen. En zeker zullen ta! van a'ndero invloedrijke peisoonlijkho 'en nog veroor deeld worlen, als bekend is, of zij in een en ander bctrokken zijn. Deze sterke actie van Hitlfcr echter was niet, of nog niet, wat hier kinds lang ja de lucht hangt. Zij'p positie kal voórtoopig versterkt blijken. liet volk hfeeft zich' rus tig gehouden en in breede lagen wordt Hitler's actie goedgekeurd, Alaar de on tevredenheid blijft eïi het gebeurde zal door velen in en buiten Daitschland als de eerste naar allo zijd-en zichtbare barst in bet Derde Rijk gezien worden. Hot is ongetwijfeld eeta blamage geweest, dat zulk een corruptie mogelijk was in een beweging, die zich zelf dagelijks het prae- dicaat van onaantastbaar en voorbeeldig voor de geheel© wereld geeft. Men zal zich nu gaaln afvragen, of onder de mannen, dio gebleven zijn, nu werkelijk alles zoo pvrfect in orde is als zij zelf gotuigdn.. Geen Duirich blad, gec'a Duitscti parle ment mag Vragen stellen, geen parlemen lairo commissie, geen rechter zal Onder zoeken, goe'n openlijke O'ifluillingon zijn mogelijk. Alles blijft afhangen van de vraag, of de nieuwe overheid werkelijk bat mo i'cele recht beeft, dictatoriaal to blijven re- gccren en over liet leven der medo-staats- burgers bij s'andredd, zonder onderzoek en verooedeeling, te beslissen. Wat Duitsehland to zien geeft, is een nl omzicht bare les in do juistheid van hot naiicnaal-socialisUscho staatsbegrip. Een dramatisch lesuur ligt adder ons. Hel on derwijs gaat vevlrr. ROLAND. Jaarlijlisch bezoek. Uit Doorn wordt gemeld; De echtgenoote van ex-kcizer Wilhelm, prinses ïlerminc- zal morgenochtend met haar kinderen naar Duitsehland vertrekken voor het jaarlijksch bezoek, dat zij om dezen tijtl aan baar landgoed Saabor in Silezië pleegt te brengen. liet protocol. De correspondent van dc N.R.C. mejdt uit Berlijn: Men is hier op het oogenblik doendel, een protocol op tc maken van do resul taten der Nederhmclsch -Duitscha transfer- onderhandelingen, hetwelk re nu o© lelijk a.s. Donderdag zal woivle'n geparafeerd. Do eindbeslissing ligt natuurlijk bij de regee- ringen. In het protocol worden verschillende punten, behoudens lalcre beslissingen, nog slechts voc'rloopig geformuleerd. Zoo schijnt opengelaten to worden tot welk percentage na ailoo-p van do bekende zes maanden de sdhuldbetal' ïgen zullen wor den hervat. Ofschoon het de vraag is, of niet velen zich bij eerste lezing door het resullaat in bun verwachting teleur gesteld zullen gevoelc'n, kan men or op aan, dat het uiterste is verkregen, wat verkregen kon worden. Dc Nedcrliindsch Eiigclsche besprekingen. Hedenavond zal de Nederiandsohe dele gatie, dio de handelsbesprekingen met de Engelsche regeering zal voeren, naar Lon den vertrekken. was, dat hij gezien zou worden. Hij wist zeer goed', dat do man. aan don anderen kant van de rivier wel degelijk op hem lette. En die man was James Birley. Alaar toch zette hij moedig den tocht voort, want Zwarte Aleg had' hem warm avondeten beloofd als hij goed zijn bood schap deed'. Jlet was al koud hier op de vennen en niet lang zou het duren of do avond nevel kwam opzetten, blaar Tam liep door en bereikte na oonigon tijd het buis van Winslea Grange. 'Ii;ij wist zeer goed, dat hij van achter een struik, dichtbij liet gesloten venster, waar bij stond1, werd gadegeslagen. In- tusschen nam hij voorzichtig eon paar kiezeltjes, wierp die tegen een van de ruit jes en riep zacht: „Alistress ASarjorio! Alislrc-ss Alarjorie!" James Birleylemulo zoo ver mogelijk voorover en spande zich in om vooral le hooran wat nu Volgen zou. Daar werd hel venster opengeschoven en een stem vroeg: „Wie roept Alarjorie Stapleton?" „Ik, Wandelende Tarn. Ik, die u al eens hierheen heb gebracht, mistress, van de hut van Meg van Winslea". Alarjorio herkende hem nu en herhaal de: „Wandelende Tam?' En. waarvoor ben je nu gekomen?" „Aleg van .Winslea heeft mij gezonden, mistress.- Er isxtea man hij haar in dc hut gekomen, diïf'van u--spreekt". „Een man?... O, de hemel zij geloofd! DONDERDAG, 5 JULI 1934. Hilversum, 1875 Al. AVHO-Uitzend'ing. '8 u. Gramofoom. 10 u. Morgenwijding. 10.15 u. Gramofoon. 10.30 u. Concert doo-r mevr. F. LoopuitRoeper, piano on II. Tibbo, viool. 11 u. Knipcursus Kinderkleed iing. 11.30 u. Vervolg con ceal. 12 u. Concert door de Alinstreels. 2.30 u. Adda Jtoyinen zingt on speelt eigen composities. 3—3.45 u. Gramofoom. 4 u.. Voor zieken en ouden van dagen. 4.30 u. Kovacs Lajos m. m. v. „Tho IHollandia Three", (Accordeon). 6.30 u. Sportpraatje. 7 u. Radio-toonccl voor de kinderen. 7.40 u. Gramofoom. 8 u. Vaz Dias. 8.05 u. Omroeporkest m. m, v. To v. d'. Sluijs, sopraan; A. Woud, alt; AI, PIooyer, tenor en L. Dogtman, bas- bariton. 9 u. Koes Koon. 9.20 u. Vervolg concert. 10 u. Gramofoon. 10.20 u. Om roeporkest. 11 u. Vaz Dias. 1112 u. Kovacs Lajos. Huizen, 301 M. 8—9.15 u. KRO. 10 u. NCRV. 11 u. KRO. 2—11.30 u. NCRV. 8—9.15 en 10 u. Gramofoom. 10.15 u. Morgendienst 10.45 u. Gramofoon. 11.30 —12 u. Godsd. halfuur. 12.15 u. Orkest- concert cm Gramofoon. 2 u. llandwerk- cm-sus. 3 u. Grraniefoou. 3.153.45 u. Christ. Lectuur. 4 u. Bijbellezing m. m. v. bariton en orgel. 5 u. Cursus handen arbeid v. d. jeugd. 5.30 u. Flu it-recital. 6.30 iL Gramofoon. 7.15 u. Dito. 7.30 u. Joum. Weekoverzicht. 8 u. Amsierd. Dubbelmaiimenkwaitet „Axti" on Gramo foon. 9 u, Drs. .1. J. R ai mould Jr.: Ons Panorama van de Sterrenwereld, 9.80 u. Gramofoan. 9.50 u. Vaz Dias. 10 u. Trio v. d'. Pas-BrederodoRöntgem, piano, viool en cello. 10.45—11.30 u. Gramo foon. Daventry, 1500 Al. 12.20 u. Commodore Graud-orkest. 1.20 u. Gramofoan. 2.20 u. Western Studio- orkest. 4.10 u.,- Concert door sopraan en viool. 4.35 u. Het Belfaster Omroep orkest. G.50 u. liet Scholsche Studio orkest m. m. v. alt-mezzo. 7.35 u. Har ry Gordon en zijn Ca,buret-Ensemble. 8.20 u. Het Rad'io-Militair-orkest m. m. v. viool. 9.55 u. BBC-orkest. 11,0512.20 u. Henry Hall. Parijs „Radio-Paris", 1G48 M. 7.20 en 8.20 u- Gramofoan. 10,35 u. Orkestconc-ert. 12.50 u Pascal-orkcsl. S.20 u. Zang. 10.50 u. Dansmuziek Kalnmlborg, 1261 AL 12.202.20 u. Concert. 2,35 u Gramo foon.. 3.05—5.03 u. Omroeporkest. 8.20 u. AIozart-Bacb-concert. 9 u. Zang en piano. 9.202.20 u. Dansmuziek. Keulen, 456 AL G.20 en 7.2C u. Gramofoan. 12.20 u. Orkeslconcert. 1.20 u. Gramofoon. 2.20 u. Kwêntetcomcert. 4.'20 u. Omroepor kest. 7.20 u. Gramofoan. 9.20 u. Slcd. Orkest van Aken. Rome, 421 AI. 8.35 u. Gramofoan. 9.05 u. St. Saëns- coucerl m. m. v. orkest en solisten. Hier na populair concert. Brussel, 322 en 484 AL 322 AI.12.20 u. AInx Alcxys' orkest, 1.30 2.20 u. Gramofoan. 5.20 u. Afax lAJexys' orkest. 6.50 u. Omroep orkest. 8,20 u. Salon-orkest. 9.20 u. Vervolg concert. 10.3011.20 u. Gramofoan. 484 AL: 12.20 u. Gramofoan. 1.30—2.20 Alax 'Alexys' orkest. 5.20 u. Sal on or kest. 6.35 n. Gramofoom. 8.20 on 9.35 u.. Omroeporkest. 10.3011.20 u. Gra mofoom. Deutschlandsciidcr, 1571 Ai, 9.20 u. Wagner-programma m. m. v. orkest cm sprekers. 11.2012.20 u. Con cert. Zeker Hugh Ainsliei?" „Neen, mistress, zoo heet hij niet. Kolo me! Richard Alorrioo moest ik u zeggen en dan zoudt u liet wel welen". „Inderdaad, dien man kan ik. Alaar hoe is die in de hut van Aleg gekomen, van uit kasteel Pomtefract?" „Dat weet ik niet, mistress. Rij heeft niet van ziclizelven. gesproken, enkel van u. En hoo hij zijn vriend beloofd iiad u uit welk gevaar don ook to redden", „Om mij to redden?" Zij verloor nu alle voorzichtigheid uit het oog en boog zich half voorover uit het venstor naar het ventje, dat nu waar schuwend den vinger op do lippjan legde. „U moet oppassen, lady!" waarop Alar jorio zich dan ook in groote ontsteltenis terugtrok en liern enkel nog tot spoed aanmaande, om haar zoo gauw mogelijk do boodschap mee to doelen. Kolonel Alorrico zal hier morgenavond zijn bij het opgaan van de maan en hij zal de middelen meebrengen om u uit uw gevangenschap te verlossen, als u rich aan z'n zorgen wilt toevertrouwen''. „Natuurlijk! En van ganscher harte. Alaar eiJacio!Alorgenavond zal het to laat zijn, want op dein. ochtend moet ik trau- woii met een, dien ik haat en vrees. En dan ook niet uit vrijen wil, maar go- <1 won gen." „AI orgenoch tend Ja, dat is nu oen (Tnooilijikheid, waarop 3io heer niet gere kend heeft. AVelk antwoord zal ik hem dan brengen, mistress?" „Luister eens, Tamga hom nu zoo gauw- mogelijk vertellen, dat liet morgian. to Jaat zal zijn; dat hij vanavond' komeln moet vanavond', vat je? Smeek hem, bij al wat hom heilig is, dat bij ooit beeft lief gehad' of zal liefhebben, dat hij vanavond oen hulpelooze vrouw bijfetand komt ver- loonm. AVil je hem dat zeggen, Tam?" De j'angeui aarzelde. „Vanavond?Alaar do mist komt op, lady, en ik heb lioorem zeggen, dat deze heer den macht doorbrengt in de ,jBar- Guests", bij den Winslea waterval en u weet, dat die plaats oen slechten naam heeft, want dat daar geesten rondwaren in don maneschijn". „Maar als je je wat haast, Tlam, zal j'o daar nog zijn, lang voor hot opgaan van do maan. O, ga toch, jongen I Jo mag vra gen, welke beloaning je maar verlangt. Hier is mijn beurs, daar zit niet veel in, dat geef ik toe, maar er zijn andoren, die je zeker ruimer beloonon zullen. Neem die nu vast mee, Tam. Doop dan, wat je loepen kunt, naar de „Bar-Guosts en vraag o£ kolonel Alorrico, zonder man- koerein, vanavond komt." Hij nam de zijden beurs, die zij hem had' toegeworpen van de cone hand in de andere en herhaalde half-lui do: „Naar de „Bar-Gucsts". Zwarte Aleg zal daar misschien zelf nog heengaan, als ik torug bon. Alaar ik denk wel, dat die. blonde heer met de blauwe oogcm bier zal komen." Tam liep weg en hoorde zachtjes hot ■Vanstor achter zicb dichtgaan. Wordt vervolgd).

Schiedamsche Courant | 1934 | | pagina 6