STADSNIEUWS Het overlijden van Prins Hendrik Het overlijden van Z.K.H. Prins Hendrik. Gemeenteraad. Verkeerde tactiek! Het défilé. De plechtige bijzetting. Na de relletjes. R. H. B. S. Beroering rond het stadhuis. Herdenkingsrede van den burgemeester. Bi] den aanvang van de raadsvergadering van hedenmditlag hield de burgemeester, de heer II. Stulemcijer, de volgende her denkingsrede Dames en hoeren. De sombere schaduwen vari den Engel des Doods vielen binnen enkele maanden voor de tweede maai over ons Koninklijk Huis, over ons volk en over ons land door het overlijden van zijn Koninklijke Hoogheid, den Prins-Gemaal. Aan Hare Majesteit de Koningin ontvalt de beminde echtgenoot en Hare Koninklijke Hoogheid Prinses Juliana verliest den teer geliefden vader, die Haar als zijn oog appel beminde. Onze geëerbiedigde Koningin en llare Koninklijke Hoogheid' Prinses Juliana hei den werden door dit verscheiden diep ge troffen in Haar teederste gevoelens. "Opnieuw is groot leed over Haar ge komen en ons hart is met deernis ver vuld bij het overwegen van het smartelijk verlies, waardoor Hare Majesteit de Ko ningin en Hare Koninklijke Hoogheid de Prinses getroffen weiden. Hartelijk en oprecht neemt geheel het Nederlandsche volk deel in den rouw en «Se droefheid dezer Koninklijke Vrouwen, maar ook treurt ons volk om het groote verlies, hetwelk ons land lijdt door het overlijden van den Prins-Gemaal. Nederland verliest in Hem een voorman in en een verrichter van de werken des vredes. Als echtgenoot van Hare Majesteit do Koningin heeft Hij in ons land die liooge maar ook zeer delicate positie met mees terschap ingenomen. Staande naast, maar in het volle licht van den troon,- bepaalden zijn natuurlijke eenvoud, zijn edel oa onbaatzuchtig ka rakter, zijn ongeveinsde hartelijkheid en goedheid de juiste plaats aan de zijde van Zijne Koninklijke Gemalin en deze edelaardige eigenschappen deden Hem te vens den rechten weg vinden tot het hart van het Nederlandsohe volk. Zijn warm voelend hart voor zijn mede- mensehen veroverde Hem spoedig de op rechte syinpalhie van ons volk. De belangen van het personeel, verbon den aan de vorstelijke landgoederen, ver zorgde de Prins-Gemaal als een edelmoe dige en zorgzame meester. Door de ontginning van uitgestrekte woeste gronden, dia Hij omschiep tot bos- sehen en landerijen, gaf Hij aan vele han den loo-nenden en productievere arbeid. Zijn warme belangstelling voor alles wat betrekking had' op d'e bevordering van het reddingswezen te land en ter zee, heeft Hem n'et alleen de sympathie van ons volk ve worven, maar dwong ook hun eer bied en onverdeelde bewondering af. Bewo derend en dankbaar herdenkt in deze d <mve dagen het Nederlandsohe volk het heldhaftig optreden van den Prins- Gemaal bij d'e ramp van het stoomschip Berlin aan den Hoek van Holland, waar hij Zijn Koninklijke Hoogheid' zelE kloek moedig met de reddingsboot zee koos. De Utrechtscho arts, C. A. Prins, schreef in „De Samazitaan", het officieele orgaan van het Roode en het Oranje Kruis: „Als de hoofdpijlers, waarop het levenswerk van Zijne Koninklijke Hoogheid den Prins rust, zouden wij willen noemen: constante toewijding in de hulpverleening en liefde voor den medemenscit." En wanneer wij in onze herinnering terugroepen den omvangrijken hervatmen- den en leidenden arbeid van den Prins- Gemaal gedurende meer dan 25 jaar als voorzitter van. het - Nederlandsohe Roode Kruis verricht, dan: onderschrijven wij zon der voorbehoud de hiervoor aangehaalde woorden van den arts G. A. Prins: „Constante toewijding in de hulpverlee ning en liefde voor den medemensch wa ren de hoofdpijlers, waarop het levens werk van Zijn Koninklijke Hoogheid den Prins heeft gerust." Aan de doodsbaar van den overleden Prins-Gemaal getuigen wij dan beden met geheel het Nederlandsohe volk, dat Hij was een eenvoudige sympathieke Vorst, die de delicate positie, waarin Hij ge plaatst was, op uitnemende wijze heeft ver vuld, ons allen ten voorbeeld in liefde voor den evennaaste, waardig te blijven voortleven in de dankbare herinnering van ons volk. Moge ook voor den overleden Prins- Gemaal gelden het heerlijk woord van Christus: „Wat gij den minste der Alij- nen hebt gedaan, dat hebt gij Mij ge daan". Ten slotte gaan ons aller gedachten terug en ons innig medeleven thans uit naar onze geëerbiedigde bedroefde Koningin en Hare treurende Koninklijke Hoogheid Prinses Juliana. God' sterke Haar beiden in deze zware en moeilijke dagen en schenke Haar in Haar verlies den balsem Zijner vertroos ting. Deze rede werd staande door alle aan wezige raadsleden aangeboord. Aanwezig waren bovendien vele hoof den van takken van dienst en chefs van aldeelingcn. Na de voorlezing van de rede schor ste de burgemeester voor 10 minuten de vergadering, ten einde gelegenheid te geven het register van rouwbeklag te teekenen. Postbestelling. Wegens de begrafenis van Z.K.H. Prins Hendrik zal op 11 Juli de tweede post bestelling niet worden uitgevoerd- en zul len geen kwitanties worden ingevorderd. De kwitanties, waarvan de tweede aan bieding op morgen zoj moeten geschieden, zullen in plaats van op \V0ensda2 o;:> Za terdag worden aangeboden. De lichting der buitenbussen om 11.20 uur vervalt. Sluiting gemeeufeburcaux, Ooispronkelijk was liet de bedoeling, dat do gemecntcbiuvauv morgen tot iiaif 3 ge sloten zijn. Nader is echter- bepaald, dat deze den geheeicn dag gesloten zullen zijn. Voor de verstrekking van onvermengde margarine en versterkende middelen., zie men de officieele kennisgeving in dit blad. Vrij van stempelen. Morgen wordt aan de werkloozen vrij stelling van stempelen gegeven. Gmimilcreinighig. De gen 1 eenerei 11 iging zal morgen geen huisvuilnis ophalen. Waar dit anders op Woensdag geschiedt, zal dat nu Donder dag plaats hebben. Fa. W. VAM LÖÖfcl Zuiveraars van Gebouwen en Schepen STADHOUDERSLAAN 37 Aanvullingsageniht, Vo-or de opeaibarc vergadering van den gemeenteraad1 op hedenmiddag is nog de volgende aanvullnigsagonda verschonen. li'. Aanbeveling van Curatoren van het Gymnasium ter benoeming van een Cura tor ter voorziening in do vacature, ont staande door de periodieke aftreding als zoodanig van den heer mr. Al. Al. van Vel/en. Aanbevolen worden: 1. de hoer mr. AI. AI. van Yelzoa (aftredend); 2. de heer mr. G. Wittknmpf 6. Voorstel van B. en W. om hun col lege to machtigen tot omterhandsebe ver huring op door hen te stellen voorwaar den aan de N.V. Bataafsche Import Maat schappij to 's-Gravenhage van een perceel tje gemeentegrond, gelegen aan den S.ngel, voo-r het pand- Singel 4143, tegen een huurprijs van f -10 per jaar, ten behoeve van de plaatsing van een bdnzinie-aflap- pomp. Ingekomen stukken. B. en W. stellen voor om den heer S. Houtman overeenkomstig diens "erzoek, eervol ontslag te verkenen als hoo-fd van de 2e Centrale school van het 7e leerjaar en als directeur van den gemeen tel ij ken Handelsa vond cursus. De commissie uit den kerkeraad der Ned. Hen. Gemeenie tot behartiging van den Diaconessen arbeid verzoekt een subsidie van f410.21 tot dekking van het nadeelig saldo voor 1933. De N.V. Halaafsche IrnjMort Alij. verzoekt de vastgestelde vergoedingen voor e.n ben zinepomp-installatie op of in gemeente grond belangrijk te verlagen. Wat zich gisteren heeft afgespeeld' in hot Gebouw voor Chr. Soe. Belangen aan de Lange Haven en later op hot Atareoni- p'ein te Rotterdam, geeft ieder een waar schuwend woord te hooren, gericht tot hen, die tot nu toe den ordelijken weg hebben bewandeld om tot verbetering te komen van den toestand, maar die zich nu door de apostelen van do haat laten beïnvloeden. Eerst eenige opmerkingen over dte ver gadering van den Prot. Chi. Besturen bond in het Gebouw van Chr. Soe. Be langen. waarvan we gisteren onder Laat ste Nieuws zeer in het kort. het verloop nog hebben kunnen meedeelen. De vergadering, die bij ontstentenis van den voorzitter, den heer II Wielcenkamp, geleid werd door don lieer W. F. v <f. Berg. van den Chr. Fabr.'eksarbeidersbond, was zeer druk bezocht. De voorzitter las hot concept-adres voor, dat door het bestuur van den P.C.B.B. was ontwoipen en waarmee de besturen van de aangesloten vakvereenigingen in kennis waren gesteld. Door twee bij den Chr. Metaalbewerkers Bond aangesloten poisonen werd tegen het bestuur geageerd'. Nadrukkelijk werd verklaard, dat men geen vertrouwen meer in de leiding Kiel, men wilde niet wéér om den tuin geleid wor den Volgens het communistisch advies, dat vóór de vergadering begon op de Westvest was uitgedeeld, eischte één der woordvoer ders, dat de arbeiders zélf de leiding zou- Groote publieke belangstelling. Het défilé langs de baar met het stof felijk overschot van Z. K. li. Prins Hendrik in de achtervcstibule van he* paleis aan het Koordeinde in Den Haag, gister middag nog tot vijf uur geduurd, hoewel ooispronkelijk gelegenheid tot d fiieeren zou worden gegeven tot vier uur. De pu blieke belangstelling was echter om vier uur nog zoo groot, dat besloten werd' het défilé nog een uur te verlengen. Ongeveer 15000 menschen zijn gisteren langs de baar getrokken. Vooral in den loop van den middag nam de belangstelling loe. Geregeld kwamen deputaties en af deel ingen aan. De file van de Paleisstraat was Lot in do Oranjestraat geheel volgeloo- pen. Om precies half 3 werd een begin gemaakt met het opstellen van de tweed1? file die in tijd vau 10 minuten reeds aangegroeid was tot een lange rij van wachtenden. Een krans werd gebracht namens den president der Finsche republiek, namens de Union Amicale des Consuls ii ltolter- dam: een deputatie verscheen van de ver- eemging van oud-strijders in 0>ost- en West Indié, dio een krans neerlegde; gro:pen verpleegsters uit verscheidene ziekenhui zen volgden, een bonte stoet graal meisjes met omfloerste vlaggen en vaandels enz. De Zwoedsche gezant baron van Adler- creutz overhandigde persoonlijk een groo- ten krans namens Z. M. den koning van Zweden en onderwijl ging de eindelooze stoet van bezoekers verder, onafgebroken, mensdien uit a'le rangen en standen, uit slad en provincie, soms zelfs van ver uit de buurt: uit Friesland; Yoiendam en Zee- laud, in groepjes, duidelijk herkenbaar aan hun Iara Ie kleederdrachten. De voorbereidingen 111 de Nieuwe Kerk ie Drill. In de Nieuwe Kerk t-o Delft werd van daag de laatste hand aan de voorberei lin ger». gelegd. De firma J. Naaktgeboren en Ecu onschuldige getroffen. Ook Zaterdagavond is weer een onschul dige het slachten Ter geworden van de rel- letjesrnakers. De heer Cl. 11. uit de Zoo- straat, die eon flinke -a,belhouw op zijn rug heeft opgcloopen, waardoor zijn eenige jas II. is werkloos in tweeën word gesneden en een lange en vrij diepe wond ontstond, liep, naar hij ons meedeelt, rustig over de Hoogstraat in de richting van de Dam. Do jongens, die „Honger" schreeuw den, liepen juist in tegon-overgestelde rich ting. Enkele van hen hebben ook. een tik gehad, maar do hardste klap kwam op H. terecht, die vergezeld' was van een kennis, dio nog juist zich iu een winkel in veiligheid kan stellen. Etc- poging om II. tijdig binnen te loodsen, mislukte. Gisteravond is het rustig gebleven in de stad. Geen spreekuur. De wethouder van onderwijs en de ge meentelijke inspecteur van het onderwijs houden morgen geen spreekuur. den nemen eu eon motie zouden opstellen. Zn. :s met do ba timmeringen gereed' en Later krabbelde deze woordvoerder weer hot heklceden ervan, door de fa. H. Pander iets terug en besloten werd, dat tweelën Zn, vorderde snol, zoodat ook dit werk werkloozc leden uit elk der aanwezige aan-j vandaag uo; klaar zou komen. Do tunnel gesloten vakvereenigingen zouden worden was gisterochtend vrijwel geheel bekleed; aangewezen de met het bestuur van den.'wit met muisgrijs. In de zijnissen bevinden P.C.B.B. de motie zonden opstellen. In die zich, evenals do vorige maal, kronen met motie zou moeten komen te staan, dat do elcetrisoho kaarsen, terwijl aan de imitatie- steunverlaging te riiot gedaan dient te wor- pilaren weer kransen met afhangende zil- (]en. verkleiu'ige linten zijn bevestigd. Is de Hei optreden van de vergadering was rouwvers tering in den tunnel dus vrijwel organisatorisch niet juist. Alen gaf, door dezelfde als in Alaart j.L, die in het Koior zóó te reageeren, op de uitlating van een1 zal nog indrukwekkender worden. Een hoog paar malcontenten, blijk geen voldoende baldakijn wordt daar aangebracht, waarin vertrouwen meer te hebben in do zelf hot wit zal damineeren, met lila stof als gekozen leiders. En dat is niet alteen on-bijkleur. Do werkzaamheden hieraan wa- dankbaar, maar het is bovendien gevaar-1 ren gisteren nog in vollen gang, doch met- lijk, want men kcjn beter op het kom-tegenstaande dat, werd degene, die hel. pas zeilen van betrouwbaar gebleken geest-voorrecht had zich in 'liet Koor te mogen verwanten dan op dat van co-mmunisti-bevinden, getroffen door de excellente coni sche raddraaiers, die niets liever zoudenbin alio van wit en lila. Door de hoogo, ge- Een mooie redding. De Schiedamscihe Reddingsbrigade schrijft ons Zondag j.l. vertoefden enkele onzer le den aan het strand te Roekan je. Ongeveer 500 meter uit de kust was een kano met vloedtij afgedreven, waarin twee Rotterdammers gezeten waren. Plotseling sloeg dit ranke vaartuigje om. De drenkelingen probeerden tegen den stroom in naar het strand terug tc zwom men, zoo mogelijk met behoud van do kano. Dit is hun nateuriijk niet gelukt. Drie onzer leden, die dit zagen, begaven, zicli onmiddellijk, rekening houdend met stroom en tij, to water, zonder reddings materiaal, alleen steunend op hetgeen zij! hij de brigade hebben geleerd. Zij smaak ten het genoegen op ongeveer 200 Al. uit de kust een der totaal uitgeputte drenke lingen te bereiken efn aan de kust te bren gen. De andere drenkeling is door onbekend gebleven personen aan wal gebracht. De kano is afgedreven. Op verzoek' van de redders vermeldden we niet hun namen. Hot was de S.R.B., niet enkele individueele leden, djo hrer op trad I Twist beslecht. Alen deelt ons mede, dat de twist Za terdagavond tusschen V. en P., waarvan we gisteren melding maakten, niet veel te he- teekenen had. De revolver waarmee ge- schalen is, is in beslag genomen en daar mee is het geval afgedaan. Alleen krijgt V. een proces-verbaal wegens het in zijn bezit hebben van een vuurwapen, zonder dat hij daartoe toestemming bad. Anderen dan V. en P. waren bij do oneenigheid niet betrokken. willen dan de organisaties kapot te ma ken. Naar we vernemen, za! het bestuur van den P. C. B. B. zich niet bij het gister middag genomen besluit neerleggen; van het opstellen en verzenden van een motie, ais do woordvoerders der malcontenten bedoelden, zal wel niets komen. In de Rotterdamse!» haven hebben gis teren, onder invloed van communistische elementen, een paar honderd losse arbei ders werk geweigerd. Als motief gold: hel optreden van de politie tegen de relletjes makers en de steunverlaging. Door de Schiedatnscho arbeidsbeurs wa ren, zooals wel meer gebeurt, een paar honderd werkloozen aangewezen om in de Rotterdamsche haven te gaan werken. 'Omstreeks half 6vertrok oen ploeg van het Pompstation in de richting Rotterdam. Onruststokers waren reeds naar Schiedam gekomen om do aangewezenen op te wek ken, niet aan het werk te gaan. In'de Hudsonstraat, bij het Marconi- plein, stonden wat stakers, die kabaal maak ten, Er was echtervoldoende politie aan wezig om ben, die wilden werken, be scherming te verleenen. Een bestuurder van d'e afdeeling Schie dam van den Chr-, Aletaalbewerkers Bond, die de aangewezenen vau uit Schiedam vergezelde, stelde zich iu verbinding met den inspecteur van politie, ter plaatse aan wezig en deze zelde: „Wie wil werken, ga links op het trottoir staan. Wij zorgen voor de rest!" Maar in plaats van dit aanbod' gebruik te maken, keerden nagenoeg allen terug! De mededeel ing, dat men door de Rot terdamsche politie teruggejaagd zou zijn, is in lijnrechten strijd met de waarheidI Men heeft gewoon geweigerd bet werk' te accepteeren. Ook een bestuurder van den R.K. Transportarbeidersbond', die lot de aange wezenen behoorde, aanvaardde den terug tocht, inplaats van het goede voorbeeld te geven en zijn plicht te dom. Nu speelde hij in de kaart van de communistische agi tators! Bij het Pompstation is, in ais bijzijn, herhaaldelijk door én de Rotterdam sche en de Sehiedamsehe politie meegedeeld: „Wie wil werken, stellen wij in de ge legenheid om onverlet de haven te be reken", De enkelen, die van. dit aanbod gebruik' maakten, werden uitgejouwd'. Naar we vernemen waxen dooir do Srihie damsche Arbeidsbeurs 214 personen voor werk in de Rotteixlamsche haven aange wezen, die resp. om baif 6, half 7 ent half 11 moesten beginnen. In totaal heb ben daarvan 119 gewerkt. Van een staking in do Rotterdamsche haven is geen sprakb geweest; het is niets dan een heibeltje geweest van eön groepje brandschilderde ramen viol het daglicht naar binnen en tooi orde een prachtig kleu renspel ap de ta'rijko afhangende doeken. De rouwversiering in het Koor belooft in derdaad dio van den vorigen keer verre to overtreffen. Gok hot baldakijn boven den hoofdin gang van. het kerkgebouw zal geheel anders worden. Wit en lila zullen ook hierin de voornaamste tinten vormen. De lijkwagen. De lijkwagen, waarmede het stoffelijk overschot van. Z. Iv. II. Prins Hendrik van het Koninklijk Paleis aan. het Noordeinde naar de Nieuwe Kerk te Delft zal warden overgebracht, is dezelfde waarmede het stotfeiijk hulsel van H. M. de Koningin- Moeder naar haar laatste rustplaats is ge gaan. De lijkwagen is echter overeenkomstig den weuscli van Prins Hendrik, thans ge heel wit geschilderd'. Up de vier hoeken zijn pluimen \an witte stxuisveoren aange bracht. In het midden bovenop den hemel'' is een zilveren kroon geplaatst. Do lantaarns op do vier hoeken ;zijn omkleed met wille rouwhoezen. Do h'okl is bekleed, evenals de draperie en do gor dijnen, met wit laken, met wit wollen agre- mont en franje. Tor weerszijden van dea hole is het Noderlandsche wapen aangebracht in zilver. Over de kist wordt een wit lijkkleed ge legd, dat tot op 20 c.AI. van den grond zal neerhangen. Over dit witte lijkkleed1 komt de Nedeilaiulscho driekleur ie liggen. Do lijkwagen zal worden getrokken door acht zwarte paarden met witte dekkleoden en witte inaucnkappeu. De paarden zullen -< •- lan den hak af wor Ion gereden en be- sluurd worden me', x i wollen leidse's. Eere-fr; r..en om hall' 9 opge steld. In verband met het vervroegde uur der begrafenis moeten de z.g. eerefi anten1 enz., om S uur 30 zijn opgesteld. Bezichtiging van de Nieuwe Kerk. In overleg met het Hot is besloten, dat de Nieuwe Kerk in Delft op Woensdag 11 Juli te drie uur, dus omstreeks een Uur na afloop der begrafenisplechtigheid! viaor vreemdelingen ter bezichtiging zal worden opengesteld, echter niet voor Delf- tcnaren. De uitzending van dc plechtigheid. Naar wij vernemen, heeft de regeering, evenals bij de begrafenisplech.ighsdon vara 11.51. de Kouingin-AIocder het geval wafl, de vier groote ouroeporganisalie» (AVRO, KRO, NCRV en VARA) bcrei 1 gevon den. do radio uitzending vain de begrafenis plechtigheden van Z.K.H. don Prins der Nederlanden, als vo'gt te doen plaats heb ben: le. De Nederiandsche Omroep verzorgt gezamenlijk die uitzending onder de leidiïïg van den Radioïaad. 2e. Te *s Gravcnhage, Rijswijk en Delft zullen in tolaal vier rcporlngeposten wor den ingericht. 3e. Vóór en 11a het ooggetuigeverslag zal een korte toepasselijke toespraak wor den uitgesproken. 4e. De uitzending geschiedt over de bed de Nederlandscbe zenders, alsmede over de Phobi- on Kooówij'czendeïs, zoodat ookj do luisteraars in Oost- en West-Indió dó droeve plechtigheid kunnen volgen. 5e. Het vermoedelijke tijdstip van desa aanvang is 9 uur. 6e. De technische- dienst van liet hoofd bestuur der P.T.T., verzorgt, met gebruik making van materieel der omroepveresni- gingen, het technisch© gedeelte dor uiizdn- ding, hij welk'e verzorging dankbaar gebruik! zal worden gemaakt van de wolwiüendei medewerking van den 's-Gravöahaagseh'an! G emeentelijken Telefoondienst. 7e. Andere uitzendingen dan het go- noemde ooggetuigenverslag, zullen mor» gen door de beid© Neder'andscihe zoaderst niet plaats hebben, terwijl do radiocen trales niets anders zullen mogetn doorge ven dan dit ooggetuigenverslag. Eventueel zullen morgenochtend van 3 uur af mcdedeelingen worden gedaaln. op; het ooggehiigeier 'ag betrdklking hebban? 1 de. 1 ders. Geen der drie groote landelijk!» or ganisaties heeft er aan gedacht de „sta king' fe erkennen. Eindexamen, Voor het eindexamen afiï. B. van de R.H.B.S. zijn geslaagd' 23 candidaten, nd.: F. van den. Bergiï, A. d'en Boer, He. Ja- Ma. van der Ohijs, Ha He. Remmers, VVa. van AVaart, W. van Ammdrooij', Y. A. Andela, W. L. Baslian, C. A. Boo gaerdt, J. W. Brakel, II. Diepgronds, W. ïL van Erven, W. GrocnevcM, E. H. den. Hoed, J. Hoekstra, D. II. Janzoo, J, L. Kruit hof, Be. Kuijpers, A. de Ridder, Th. Schat- born, A. P." Steegs, W. Timmermans, J. B. Vermetten. Afgewezen 4 candidaten. De lutlitsdirijver. Omstreeks half zeven heelt een viieger- acrobaat in de lucht, aan do Zuidzijde van de stad een vraagteoken getrokken ein toen do toeschouwers lang in spanning gehou den, wat er verder zm komen. Het waren eenige strepen naast elkaar met boven de eerste en de laatsto een punt. Maar toen trok de vlieger eenige verbin- dingshogen ener stand imi. Tijdens de luchtscbrijveri) trok hoog in do lucht in een krninigo v-vorm oen groot© zwerm vogels over do stad. Ofschoon het daarvoor wel wat vroeg is, veronderstelt onze tleskundigo medewerker, dat dit 0ro den of ganzen zijn geweest. Zekerheid daar omtrent beslaat er echler niet. De elcetrüieatie van de lijn Sehiedara- Hoek van Holland. Naar wij vernemen is de kans ap door trekking van de lijn Schiedam—Hook van Holland naar bet strand niet groot. De afstand van het tegenwoordige eindpunt naar het strand is niet greater dan 5 5 6C0 meter. Bovendien zxfJ dam ook een station aan het nieuwe eindpunt gebouwd moeten worden. t u Een machtige factor is ook dat men communistisch gezinde losse havenarbêi- overweegt in bet badseizoen alle treinen vian. Maassluis tot Hoek van Holland te fa> ten doorloopen en aldus Ook op dit tra* ject een half uurs dienst rn het leven té roepen. Dit zou, in verband met dein rig tijd en don afstand tot het tegenwoordige eindpunt juist afgepast kannen worden uit* gevoerd, maar zou niet kunnen als dej lijn zou warden doorgetrokken. Eir rijk dus vooralsnog overwegende bezwaren, di,Ó niet zoo gemakkelijk zullen zijn weg to nemen. Deputatie van vrouwen door den burgemeester geweigerd. Hedenmiddag tegen twee uur 'was heb vrij druk! op dc Groote Markt. De raadszit ting moest om twee uur beginnen en do roerige elementen hadden deze gelegenheid! aangegrepen om wat menseften bij eikhar, te halen. Onder do aanwezigen bevonden! zich opmerkelijk veel vrouwen. Laiter bleek dit in verband- te staan met hot voorno men om een deputatie van vrouwen vaal werkloozen naar den burgemeester te zen den, Door de cchtgenoote van hot commu nistische raadslid Colié werd san den bur gemeester de toela'ing van deze deputatie verzocht. De burgemeester moest dit edhr ter weigeren, in verband met do straks té beginnen raadsvergadering. Aan do vrote wen werd evenwel toegezegd, dait Donder dag a.s. een depuln'ie van drie vrouwen' toegelaten zou werten. De politic moet ingrijpen. D? drukte op de Markt was inmiddels zooi groot geworden, dat de politie besloot dei aanwezigen van voor het stadhuis te ver wijderen. Aan het verzoek tot doorloopen' werd evenwel niet op de juiste wijze gó- volg gegeven, zoo lat do politie besloot op( krachtdadiger wijze in te grijpen. Even' over twee moesten gummistok ere sabel eraan te pas komen ara liet publiek, dat vooral de richting Hoogstraat—Korte Dotal ging, tot vlugger doorloopen te bewogen.' Op het Kruispunt ontstond edn groote druk-

Schiedamsche Courant | 1934 | | pagina 2