STADSNIEUWS Omliggende Gemeenten Ve duistering. De zesdaagsche te Londen. Aanbesteding. Bouw van 313 woningen ie Botterdam. Voor do N.V. Maatschappij voor Volks woningen te Botterdam is gisteren dooi het architectenbureau Granpró Molière, Ver hagen en Kok aanbesteed' het bouwen vajn 313 woningen in den Bergpoldor. Ingekomen waren (10 biljetten, waatbij van verscheidene stadgenoot-en. Ingeschreven werd door: N.V. Rob-ex to Rotterdam f 900.000; N.V. A ana. Bedt Zwolstnan, Schcvoningen fS91.Q0Q; N.V. Tech. Bur. en Aann. Mij. .7 71. de Wilde, Gouda f893.000; P. 31. Blaukon, Rotter dam fS89.00ö; A. L-ongkcck, Hillegersberg fS87.375; Hoenders en Vos, Hengelo 1883.200; 7. v. Dorp, Rotterdam {881.13S: D. en 11. "P. v. d. Voun, Rotteidain f 880 000; S. Smeets, Achthuizen 187S800; J. Nod el ijk, Dordrecht 1877.000; v. Onl ine on De Groot, Rotterdam f 870.300; N.V. Aann. Bedr. v. k. Boele eu v. Boste- a-en, Den Haag 1873.030 7. Schotel, van liter 1 S70.000; P. Frolich, Harliiigon 18G9.600; Gobrs. Uijterlinde, Rotterdam 1SÜ9.600; Gebrs. Struyken, Utrecht—lil- burg 1 866.200; A. G. Sondermeijcr en Zn. Rotterdam 1SG5.000; E. 7. llorshnk, Soesterberg 1864,900; N.V. Aann. 3Iij 7. P. v. Eesteren, Rotterdam 1862 900; G. G-esman en G. Zoetemeïjer, Alphen a. d. Rijn 1S58.900; N.V. Prov. Bouwbedrijf, 's-lleiiogeobosck 1S5S.800; L. Paul en H- Katnian, Hillegersberg f S57.5O0; E. F. van C'rij, Rosmalen 1855.000; Terbcek en Loo- tnns, Almelo 1853.900; K. Kuipers, Sur- ïi ui sterreen 1853.800; N.V. Aann. Mij v. li. en P. Voormo-len, Rotterdam fS53000; Cr. Niel en Zn. eu F. Schreuder, Almelo 1852.000 7, 31. Krijger, Bergambacht 1851.000; 0. v. d'. Vliet, Den Haag f850.740; Fa. Rood'zand, v. d. Vlist en Ctruyk, Rotterdam 1S50.00Ö; N. v. d. Bos Czn., Rotten-dam 1S4S.20O; Groene weg en Van Kampen, Rotterdam 847.300; 'Aann. Bedr. Z. Gelens en "Zn., Dc-n Haag 1847.000; II. 7. Hannihk, Enschede 1846.760; N.V. Bouw- en Aann. Mij Dix- ma, dir. D. Koenen, van hier 1845 000; - N.V. Bouwbedr. v. h S. Overtoom en Zn., Hillegersberg 1845.000; 7. K. Simon van hier 1841.500; P. Groeneweg te Rotter dam 1810.600 3Ienno Fokkens, Arnhem 1840.000; Bouw- en Aann. 3 lij. G, Mulder, Rotterdam 1838.000; B. Smits, Rotterdam 1S37.000; HL G. Geerdink, IN- seloo 1836.000; Coöp. Arb. Coöp. tot het uitvoeren van Bouwwerken, Rotterdam ACB 1834.425; 11, 7. Lammens en L. Kok, Enschede 1S33.500; Kuipers én Kloppers, van hier f833.000; Gebrs. 7. en P. v. d'. Menve, Dordrecht f832.450; N.V. 3Iïj t h uitvoerc-1 van bouwwerken en werken in gew. beton, v. h. Wolterbe-ek en Van Dorp, Rotterdam 1832.000; 7. T. 3Iosselman, Rot terdam en 7. Korteweg, Ooltgensplaat 1830.000; Gebrs. Rubers, Dordrecht 1829.900; Draaisma en V/oudstra, Arnhem 1829.750; N.V. Aann. Bedr. v. h. P. A, v. Wijnen, Dordrecht 1829.500; N.V. Ing Bureau voor Bouwnijverheid', Oegstgeest 1826.600; Bouw-- en Aann. Bedir. v. h Gebrs. Kwaaitaal, Rotterdam f826.000; L. Raaymakers, Wouw 1S26.000; N.V. En- schedesclie Bouw- en Betonmij., Enschede 1824.000; Gebrs. Smits, van hier f 823.000; Gebrs. Trebbe, Enschede f 819.200; 7. 0. de Waal, Rotterdam 1818.000; Heynsbroek ion Leendferts, van hier f814.800; L. F. Oapiteyns, Hillegersberg 1812.700. N.R.Ct Na de relletjes. Eeu vcroerdccling. Hedenmorgen heeft voor den politieredi- ler te Rotterdam tereoht gestaan de 33-ja- xige oommunist H. K. uit do Marias traaf, die Dinsdag 10 7uli j.l. zich op den Korte Dam tegen de politie verzet heeft. De -officier van justitie eischte 6 maan den gevangenisstraf, de politierechter ver oordeelde IC tot 5 maanden gevange nisstraf. Op vrije voelen gesteld. De 23-jarige A A. G. uit de Pemissebe- straat, die bij een huiszoeking op 11 Juli j.l. in het bezit bleek te zijn van opruiende lectuur en in het Huis van Bewaring werd ingesloten, is onder bepaalde voorwaarden op vrije voeten gesteld. Diens zaak komt later voor. Aanrijding. Op den Nieuwen Rijksweg. Gisteravond omstreeks kwart voor 9 wil de de 16-jarige Johanna Geertrui-ia Sell., wonende aan den Parallelweg alhier, per rijwiel op den Rotterdamschen Rijweg den Nieuwen Rijksweg to öveischie oveisteken. Zij wer aangereden door den motor rijder P. B. W. II. U. uit Rotterdam, die juist mot groote snelheid een voor hem rijdende auto had ingehaald. De motor rijder kwam te vallen en is met een lichte Iieisenschudding per Roole Kruis-auto naar zijn woning overgebracht. Mej. Sch., wier rijwiel geheel vernield werd', is met een licht gekneusde rechterknie door em pas- seerende auto naar haai- woning vervoerd. "Waarschuwing, In het Algemeen Politieblad' geeft de burgemeester van Zuilen aan hen, die voor nemens zijn om in eenig opzicht in relatie te treden met de firma Van der Kuy en Polman, gevestigd Linnaeossiraat 22LL-, t" Zuilen (biicfhoofd'en van de firma vermel den de woonplaats Utrecht), in overwe ging van te voren inlichtingen bij hem in te winnen. Van der Kuy en Polman adverteeren in vele dagbladen voor liet verstrekken van credieten en hypotheken. De waterverversching. Geen reden lot klachten. Ofschoon de Buitensluis nu al maan den niet meer heelt gefunctioneerd, geeft do to-estand van het water in de biunen- haiens geen reden tot klachten, in den eersten tijd \an de afsluiting scheen het dat er bizondere maatregelen genomen /ou den moeten woolen on is reeds over een po tapinstallatie aan de Buitensluis gedacht, maar gelukkig zijn onze deskundige ge meente ambtenaren voorzichtige mensdien en liebbon zij niet orenjld gehandeld en geadviseerd. Want tie practijk heeft bewe zen, dat een dure poinpmslullatio met noo- dig is en men ook op natuurlijke wijze, dus zonder ieel kosten, het water in de biu- nenhatens kan verversehen. Toen de Buitensluis nog in bedrijf was, werd bij de Spuisluis water ingelaten en via Westerlxaven, Nieuwe Raven, Korte Haven, Lange Haven en Buitenhaven weer gespuid. Thans wordt, zoowel via do Spuisluis water in- als uitgelaten. Het water werd vroeger meestal zoo •ongeveer om en de bij N. A P. gehouden. Toen het water in do havens ging vervui len heeft men het water in de binnenha vens eerst tot 10 cM. boven N. A. P. opge zet. daarna tot 20 c.3I, en tenslotte zelfs lot 30 c.M. fxn en N. A. P. En nu blijkt, dat mot dit systeem de binnenhavens voor vervuiling kunnen wor den behoed. De Spuisluis bij do zweminrichting heelt dus thans een dubbele functie: Er wordt zoowel water in- als uitgelaten. Op dat laatste was de oeververd-odiging niet ingericht. Aan do binnenzijde \an het sluis je ligt o.a. een houten vloer, de afwezigheid daarvan aan de andere zijde is oor/aak geworden, dat aan den kunt van do Spui- haven een diepe put in de.n bodem ont stond. Do dienst van Gemeente Werken heeft elke week ter plaatse peilingen ver richt en omdat het gat steeds grooter werd en men geen risico wilde nemen ten aan zien van oeverafschuivingen, hoeft men gisteren voor het sluisje een zinkstok van ongeveer 5 bij 8 M. laten zakken. Dat zinkstuk is aan do Spuihaven go- maakt van teenhoftit, daarna met takels te water gelaten en met roeibootea naar zijn plaats van bestemming gesleept. Op het zinkstuk zijn vervolgens keien gedeponeerd. Voordien was de bodem zoo veel mogelijk door het storten van zand1 geëgaliseerd. De werkverschaffingen op 11 Juli Het gederfde uurloon Ran vol ledig worden vergoed. Op den begrafenisdag van Prins Hen drik zijn, zooals men weet, tal van rijks- en gemeente-werkverschaffingen gesloten geweest. Voor vele tcwcrkgcstelden. beteekende dit een gevoelige strop, aangezien hun do gebruikelijke vergoeding werd uitbe taald, die anders voor fees'dagen ge'dt en die belangrijk mind r is dan een dag loon. Van gezaghebbende zijde verneemt Het Volk thans, dat de minister van sociale zaken heeft goed gevonden, dat alsnog voo-r den elfden Juli aan de arbeiders, in plaats van de gebruikelijke vergoe ding, het gederfde uurloon volledig kan worden uitbetaald. Geslaagd. Voor liet 3I.U.L O.-diploma A zijn gis teren te Hillegersberg gestangd: Cor van der Hammen en Jan Jansen, leerlingen van de 31.UX O.-seliooi mm de llijsmansslraaL A G E N D A. Schiedam. Passage, S15 u. Als jo jong bent 24 Juli. Bewaarschool aan de Leliestraat 24 eu 79 u. Tentoonstelling werkstukjes. 26 Juli. Excursie van Buurtvereen. Goede Ilarm-craie naar Heinekens brou werij. 27 Juli. Groote Kerk, 8 uur. Kerkconcert (Bach-avond) mej. Nanda Gerret- sou, sopraan; Douwe Draaisma, viool en Adr. G. Schuurman, orgel. 13 Aug. Boottocht naar Oostvoome van Buurtvereen. Goede Harmonie. Rotterdam. 20 Juli. Ti vol iScliouwhurg, 8.15 u. De Rotterdammers. Een zeer wild hu welijk. Capitol. 2.15 u. 8.15 u. De Ellendigen. City. 2.15 u. 7 u. 9.30 u. De Ellendigen. Grand, 2 u., 7 u. 9,15 u. College humor. Lumière, 2.15 u. 7 u. 9.15 u. Geef mij "n kus. Luxor, 7.30 u. 9.30 n. Schept vreugde in het leven. Olymptn, 7 u. 9.15 u. De wereld' zonder masker. Prinses, 215 u. 8,15 u. Cavalcade; De schrik van Mexico. Royal 2.15 u. 7.15 u. 9.15 u. De Jantjes. Studio '32. 2 u. 7 u. 9.15 u. De wande lende Jood. Thala, 2.15 u. 7 u. 9.15 u. Loulou maakt promotie. OVERSCHIE. Inleveren van rijksmilitaii-c goederen. Personen, bclioorende tot de lichting 1919 moeten dit jaar hun goederen inle veren m de maand October. Geslaagd. Geslaagd voo-r het diploma Mulo A, mej. C. van den Berg, en voor diploma stenograf,e (iFctaatsleno 130 teüergi.j, uit gaande van do Federatie msterd'am, de heer D. van den Berg, itedm alhier. BINNENLAND Tien chauffeurs elk f 100 armer. Het vorig jaar heeft de 29-jarig-e chauf feur J. 7. van hier te Capcile a. d'. IJssel een garage geopend. Bij zoo'n bedrijf be lmoren ook chauffeurs en zij, d'io voo-r die betrekking in aanmerking wilden komen, moesten f 100 storten voor eventueelc scha de aaa materiaal, terwijl in de gesloten contracten werd opgenomen de bepaling, d'at deze borgstellingen 3 maanden na het ontslag opvorderbaar waren. Het blijkt met de garage in Capo'le niet. zoo voorspoedig te zijn gegaan; betrekke lijk spoedig werden de aangestelde chauf feurs stuk voor stuk ontslagen en hun aanstelling bleek voo-r hen gen voordeel te zijn geweest, want de moesten hadden nog achterstallig loon te verderen, toen de garage werd opgeheven. Het ergste was echter, dat zij het betreft een 10 tal hun f 100 bo-rgstelling niet terug kon den krijgen. De slachtoffers hebben daarop aangifte gedaan bij de politie. Deze kwam al spoedig tot de ontdek king, dat heel de borgstelling overbodig was, omdat 7. verzekeringen had afge sloten voor scliade bij aanrijdingen. De garage-directeur is daarop gearres teerd als verdacht van oplichting en ter beschikking van den burgemeester van Ca- pellc aan den IJssel gesteld. VLAAKDINGEN. D. Torn. f Vanmorgen is alhier overleden, na oen kort ziek zijn, de hoer D. Torn. Do over ledene, die ruim 71 jaar oud was, is van 1 Aug. 1885 tot 1 Tuli 1929, aan het raad huis werkzaam geweest als concierge- hoofdho.le. Daarbij vervulde hij tevens do functie van marktmeester. Met hem is hoer gegaan oen zeer popu laire figuur in onze gemeente, die elkeen steeds mot do grootste welwillendheid is legem oetgetreden. Onder vier burgemees ters heeft de overledene gediend' en het viel hem dan ook buitengewoon zwaar in 1929 van het stadhuis afscheid to moe ten nemen. Bij zijn veertig jarig ambtsjubileum hoeft Il.M. de Koningin hom begiftigd met de zilveren eere medaille, verbonden aan de orde van Oranje-Nassau. Gdillcening. B. en' W. van VI aard ing en. doelen den raad mede, dat zij de N.V. Ro'terdainscbei Verzekcringsocieteit bereid hebben gevon den op de navolgende voorwaarden een leening ten bedrage van £150.000.aan de gemeente te verstrekken. De rente zat 43/i Ie bedragen, ie voldoen per half jaar; de koers zal 97'/s o/o bedragen -en de lee ning zal worden afgelost in 25 gclijko jaar- lijksche termijnen; van conversie zal oirst na| 5 jaren sprake kuinnen zijn. De gelde'n zullen op een onulerhandscko acto warden verstrekt, provisie zal niet verschuldigd zijn. 1 Van de opbrengst der koning zal f lOO.COO bruto worden liestomd voor do licht- en waterbedrijven, waaronder ong-e- eer 130.000.voor oen nieuwen elec- triciteitskabelhot restant zal worden besteed voor nog uit te voeren openbare werken. Daar B. en W. met do commissie voor financiën van oordeel zijn, dat de gestelde voorwaarden aannemelijk zijn te achten, stellen zij voor de bedoelde leening aan te gaan en de begroo-ting, dienst 1934, dienovereenkomstig te wijzigen. Luchtbescherming. Waarschijnlijk in verbatnd met de vete maatregelen, die door bet gemeentebestuur voor luchtbescherming zijn genomen en nog zullen worden getratfen, is door de afd. Vlaardingen vatn den Vredeskring een openluchlmeeting belegd tegön morgenmid dag op het voetbal terrein Fortuns aah den Kctbehveg to Vlairding-er- Ambacht, welke om half vier zal aanvangen en waar de heer W, L. van Warmelo, oud-kapt der artillerie, zal spieken over het onderwerp Is luchtbescherming mogelijk? Geen koninklijk bezoek aan de hoofdstad. H. M. de Koningin heeft aan den bur gemeester van Amsterdam, dr. W. de Vlugt, doen weten, dat II. M. in verband met het overlijden van Z. K. II. Prins Hendrik dit jaar haar jaariijksch bezoek aan de hoofdstad, dat in Sept. a.s. zou plaats hebben, niet zal brengen. In verband daarmede zal d'e land- en iuiibou\v!eiitoonsteilmg „Amato", op hst nieuwe Markthalcomplex, ook niet door H. M. de Koningin woiden geopend. Het 60-millioenen plan. De taak van het Werkfonds 1934. Do voorzitter van den rand van minis ters heelt een schrijien gericht aan het bestuur van Werkfonds 1934, waarin eeni- ge meerdere preciseering eau taak on be voegdheid van dit bestuur wordt gegeven. Yoorcip staat, dat do beslissing omtrent do uit te voeren merken bij de regeering ba- rust, zoodat de taak van hot bestuur- hoofd zakelijk als van voorbereidenden en advi- se-erenden aard moet worden beschouwd'. In het bizonder zal het navolgende tot de taak van het bestuur behojaren I. Een algemeen onderzoek cn boooi- deeling der bij het werkfonds ingediende projecten, waarbij binnen de grenzen van liet beschikbare eredict twee criteria be hoor en te worden aangelegd': a. de uit te -Moeren u-erken zullen ertoe moeten bijdragen de economische werk kracht van ons land to verstevigen ib. de uit to roeren werken zullen tot een substantiecle vermindering van de werkloosheid moeten leiden, waarbij reke ning is te honden zoowel met de situatie in liet gehcele land, als met plaatselijke omstandigheden. 2. Het voeren van onderhandelingen met betrekking tot de voorwaarden, waaronder de in aanmerking kanende werken zullen worden uitgevoerd. 3. Het ter tenuis brengen van de regee ring in den ion» van concrete voorstellen van de resultaten van den voorbereiden den arbeid, als bierbaren bedoeld. Aan de technische voorbereiding van de projecten neemt het werkfonds dus geen deel, terwijl ook de wijze van financieren niet tot de bemoeienis van liet Werkfonds behoort. Klaverjaselub opgericht. Alhier is opgericht, aanvankelijk met 10 leden, de klaverjasolub Vriendenkring. Het bestuur bestaat uit de boeren W. M. 0verheul, voorzitter; II. E. de Jonge, penningmeester, en M, den Dunnen, Lou ronstraat 10b, secretaris. Als clublokaal is gekozen Oude Kerkhof 7. Politienieuws. Ten nadcele van W. B. uit de Fahristraat is op den Vlaardingerdijk een rijwiel ont vreemd. De politie heeft gisteren een carrier in beslag genomen, die te Rotteidam bleek verduisterd te zijn. Da carrier is ter be schikking gesteld van de Eotterdamscbo politie. Aangehouden. Vannacht trachtte de politie eoaige per sonen aain te houden, welke echter bij som matie op de vlucht sloegen. Zij hadden een zak weggeworpen, waarin zich' 6 rijwiel banden bevonden, welke waren gestolen bij de firma K., ml hier. De beide personen zijn echter toch later weer opgespoord en naar lrct politiebureau overgebracht, waar proces-verbaal is op gemaakt. 1 Geveilde goi deren. Door no'aris Van der Fellz. Een woon- e'n winkelhuis, aan de Markt 28 en Zomer-drnat 4., Geveikl vootr f2800. Een woonhuis aan do Wilhelminastraat 40. Geveild voor f2050. Drie huizen aan do 6o Bierslootsteeg 12. 16 en 24. Geveild voor resp. f 1325, f 1200 en f1525. Een woonhuis aa'n de Dahliastraat 19 te Vlaardinger-Ambacht. Geveild f2500. - De O.S.P. De reden van de aanhouding van den heer P. J. Schmidt. Woensdagmiddag heeft, zooals gemeld', de centrale recherche te Amsterdam, op Jast van den officier van justitie bij de arrond'issements-recilitbank, den heer P. 7. Schmidt, voorzitter van do Onafhankelijke Socialistische Partij, aanechouclen onder verdenking van opruiing. Hij was ontboden op het hoofdbureau van politie en is daar gehoord in verband met een in De Fak kel, het onder zijn leiding staand orgaan zijner partij, van 13 Juli, verschenen ar tikel, dat als opschrift draagt: „Wie zijn de opruiers? De regeer ing, do politie, hot gezag?" .,het is do regeering, zoo heet het in dat artikel, die opruit tot verzet... het is de politie van de regecring... de ontzet tende wreedheid van het hecrschendc re gïmc, die een llaat on verbittering wekken, „grooter, dieper dan welke onruststoker ook met een krant, een manifest, een redevoering zou kunnen bereiken. Het ge zag, d-at de armen aanvalt om do rijken le sparen, dat is de groote opruier..."; veider halen, wij uit het geïncrimineerd»; artikel de volgende zinnen aan, op grond waarvan vermoedelijk de aanhouding on der verdenking van opruiing geschied is: „neen, de strijd is niet geëindigd, hij is nu pas goed' begonnen," „uitbreiding van de inridenlkcle spon tane verzetsbewegingen lot doelbewuste, strijdbare, volksbotoogingen en dat is thans de taak van eiken dag, van elk uur, „wij rekenen op de vastberadenke'd, de moed en de volharding van onze led'en, nu meer dan ooit, tot strijd bereid. Wij vernemen, d'at de h'eer Schmidt ter beschikking van den officier van justitie is gesteld en naar het huis van bewaring is overgebracht. Gelijk men zich herinnert, heeft hij ver leden jaar een gevangenisstraf van drie maanden wegens opruiing ondergaan. Bestuurders niet uit de partij getreden. Van de zijde der O.S.P. wordt medege deeld, dat er weliswaar een meeningsver schil over eenïge politieke en laktisclic aangelegenheden in het partijbestuur beerscht, doch dat de hoeren de Kadt en Tas niet voor het lidmaatschap der partij hebben bedankt. P,e, J1?,tln!'erc. Jasten stegen met resp. f 15j,361,73 en 152817,72, De totale ont vangsten bleven f326.439,46 beneden die van Maart 1933. Over de eerste drie maanden van dit jaar bleien de ontvangsten f 1.846.201,39 beneden die over dezelfde periode van het voorafgaande jaar (Het Volk). Ncite-rlamlstliDcensch handelsverdrag. Raar verluidt is binnen niet al te langen lijd' de ondci'leekenmg te vernachten valn eon hantlehveidtag tussch-en Ned-crhu.id «1 De-nemaiken. Naar men weel heeft oen Nedcrlaiulscho delegatie onder leiding van den heer A. Th. Lamping, directeur van don cco,no- mischen voorlichtingsdienst, gedurende üxau'gc weken in Koponhag-cin mot ver tegenwoordigers van de Deenscho regro- nng gcconferccul'. Crisis Akkerbouw besluit. Gisteren is afgekondigd het Crisis Ak kerbouw besluit 1931. Aan de bepalingen eu voorschriften, in dit besluit vervat, is iret volgende ontleend; Invoer van aardappelen, fabricksaai-ilapt- [pclon, tarwe, rogge, haver, gerst, nuns ten al dan niet verwerkte peulvmelden is slechts toegestaan aan con door den minister van economische zaken daaitc© als monopoliehoudster aan te wijzen erisis- organisaüe. Evenzoo is slechts toegestaan aan zoo danige crisis-organisaties- do invoer van rijst, boekweit, dari (ook genaamd kaftir- lcoren) milletzaad', gram de pmv.s, zamg- zaad, sago, tapioka, zetmeel en oordop- pelvJokkon, voorts alle producten, ver kregen door of bij verwerking of bewer king van tarwe, haver, rogge, gerst, mals len eenig ander in dit artikel geno-emd crisisproduct, alsmede van tot voevceder verwerkte oliehoudende zaden, pitten en aoion. Voorts- is do uitvoer van aard appelen, fabrieksaardappelen -en al dam -niet verwerkte peulvruchten slechts toegestaan aaa een crisisorgan.satie als momopoüe- houdstor. Ook de uitvoer van aardappelmeel is slechts aan zulk oen organisatie toegestaan. Met betrekking tot aardappelen is voorts nog bepaald', dat ieder verbotten is aard appelen te te-eten in een grootcro hoer veelheid', dan Hij in 1933 hoeft geteeld'. Het tooien van fabrieksaardappelen is slechts toegestaan met een door den mi nister te verteonen koopwergu'iming en tot do hoeveelheid, welke in deze vergunning is vermeld. Voorts zijn voor tarwe, rogge, peulvruchten en zetmeel bepalingen vast gesteld in verband met het verhandelen-, in voorraad' hebben of verwerken vatn dezto producten. Deze bepalingen vangen aan vau kracht to zijn op21 Juli en eindigen 1 Jatnuari 193g! Voor enkele artikelen zijn echter ten aanzien van dein datum nadere bepalingen gesteld. lm verband: met het Crisis Akkerbouw besluit xij'n voorts verschillende andere crisisbes] ui ten. ingetrokken of gewijzigd. fCuiist en Wetenschap Zestig-jarig toonceljubilcum mevr. Van Westerhoven. Mevr. Marie van Westerhov-em zal iin het begin van het komende toanieölsieizcen) bij het Groot Nedterlandsch Toemeet haar zestig-jarig toomeeljub ileum vieren. De bekende auteur Jam Fabricius beeft bereid's ziju toestemming tot opvoering van een nieuw stuk verleend', waarin mevr. Van Weslerhoven de hoofdrol zal vervul len. Het monster Mount Everest. Weer een slachtoffer. Uit Darzjeeling (Britsch-Indic) wordt ge meld Do Britsche kap it. vlieger Wilsom die zoo als kort gleden gemeld werd alleen den/ Mount Everest wilde bestijgen, is daarbij waarschijnlijk ioms het leven gekomen. De inboorlingen, die Wilson a,Is dragers be geleidden deelden mede, dat hij hen op een hoogte Van 7000 meter heeft verlaten! Om alleen den top te bestijgen. Zijn uit rusting bestond sleohts uit drie bromden, oen lichte tent en twee blikken oomsermi. De dragers wachtten een volle maand op, zijn terugkeer op de plaats van hef derdei kamp der verleden jaar gehouden RaLGcdge expeditie. Toen zij daarna -echter geen la- vensteeken vain Wilson moer kregen, keer den zij terug. Waarschijnlijk i3 Wilson op een hoogte van 7500 meter orn het leveini gekomen, aangezien indertijd juist op deze hoogte hevige sneeuwstormen woedden cm' do grond daar vol is met gletscherkkwen'. Sport De ontvangsten der spoorwegen in Maart j.l. De staat van definitieve ontvangsten de: Ned. Spoorwegen over de Maand Maart 1934 geeft aan, dat deze hebben bc-i'ia- gen voor het hoofd reiziger» en bagage een bedrag van f4.643.149,68 (vorig jaar f4 487.784 95), voor goederen en levende dieren een bedrag van 14.815 502,23 (vo rig jaar f5.350.478,74) cn voor diversen een bedrag van 1202.511,98 (vorig jaar 1119.640,26). Da po t gccdwn en Jo. n'i 'i voor'bnulU dus f53! 675 91 m dezelfde ara -1 val !'- - Micihc—Vroomca nog aan den kop. In den loop van den nacht vam Wobns- cla', op Donderdag hebben do koppel =5 Mielhe—Vroomen -en Van Bart-ell—-Dilmest In: i voorspmig weer ingeboet, liet laat> sto koppel heeft zich zelfs niet in hef; hoofdpclelon weten lo handhaven. 1\ v.!,^ KempenCozens, die daardoor w'o Ier cub in het hoofd peloton kwam», kregen dé- leiding. Na de nadvtsprinls was de stalnl gis termorgen om. hail'f 4 als volgt: Aan den kop: 1. P. valn Kempen—Cq- 594 punlc'n2. KiliauVopel, 27-.; V 'h; Vrooir/ni, 267 pt 4. Wink

Schiedamsche Courant | 1934 | | pagina 2