STADSNIEUWS Af AM DG E0! ER TE De toepassing der nieuwe steunregeling. De Buitensluis. Ernstig verkeersongeval. Fa. W. VAN LOON 37ADHOUDERSLAAN 37 De restauratie van de Groote Kerk De huurveriaging. Omliggende Gemeenten Radionieuws. Kimst en Wetenschap BSN&IENLAND De nieuwe spelling. s VEREENIGDE STATEN. De staking te Minneapolis. Zoowel de stakende chauffeurs ais werk gevers en de zakenlieden in Minneapolis hebben er gisteren op aaugedrongen de militaire dictatuur te beëindigen, die als gevolg van de staking is ingesteld. Gouver ve meur Olson antwoordde, dat inetgemdcel als er geen verbetering in den toestand kwam het militaire toezicht nog zou wor den verscherpt. Naar men zich herinnert heeft de gouverneur de vorigo week een ultimatum uitgevaardigd, waarbij hij dreig de do stad ouder militaire controle te zullen stellen, tenzij werkgevers en sta kers tot een overeenstemming kwamen. Nog geen beslissing voor Schiedam. Naar aanleiding van een verzoekschrift van den Rott. Chr, Besturenbond, omOver- sehio in een hoogero gemecnteklasso in to doelen, heeft de minister geantwoord, dat hij Overschie niet gelijk kan stellen met llillegersberg en Schiebrock, doch drie genoemde gemeenten alle één klasse iiooger zal plaatsen. Dit beteekent, dat de in deze gemeenten woonachtige werkloozen, die in ondersteuning zijn, als regel 50 cents per week méér zullen o 'tvangen dan bij de oorspronkelijke indeehng het geval zou zijn geu eest. Bij informatie ter bevocgder plaatse deel de men ons mee, dat het gemeentebestuur rail Schiedam nog geen beslissing heeft ontvangen van den minister voor sociale zaken in zake het verzoek onze gemeente in een hoogcre klasse te plaatsen. Dat Hil- legersberg, Overschic en Schiebrcek in een hoogere klasse zijn gebracht, geeft eenigen snoei op een gunstige beslissing. Uit het besluit ten aanzien van deze gemeenten blijkt tenminste, dat d'e minister niet star va-thoudt aan de eenmaal vastgestelde klasse indeehng. Een drempel ijzer en beton. Bij de herstelling van de Buitensluis is iets geheet nieuws toegepast. De drempel, waar de sluisdeuren op den bodem tegen aanslaan bij het sluiten, werd' tot tm toe steeds vervaardigd van zware eiken bal ken. De dienst van Gemeem te werken heeft het nu eens geprobeerd met een drempel, geconstrueerd uit ijzer en beton. Bij G. Swarttouw's ConstrucLiewerkplaait- sen en Machinefabriek alhier, is oen samenstel van Nefabalken gemaakt, die alle electrisch gdascht zijn. Aan de voor zijde is een gietstalen stuk aangebracht, dat de houten drempel moet vervangen. De geheele ijaerccnstructio is volgegoten met beton, wat geschied is zoowel om de stevigheid nog te vergrooten als om het ijzer te conscrveeren en om de constructie waterdicht te maken. Gistermiddag is men met het storten van h -t beton gereed' gekomen. Swarttouw heeft zich heel veel moeite gegevt i om de gewenschte constructie ge heel vu'.gens de aanwijzingen, van den lei der van het herstellingswerk, ir. H'. B. J. Aikema, op te leveren. Ifet was een bui tengewoon moeilijke opgave, waarvoor Swarttouw werd' gesteld door den eigen aard i gen vorm van het werkstuk. Binnenkort zullen de granieten slagstijlen worden ingezet. Daarvoor zijn in do sluis- vanden diepe sleuven uitgehakt. Dat in zetten van do slagstijlen is eein zeer nauw keurig werk en zal heel wat tijd vorderen. Do slagstijlen zullen in de sleuf aangevuld moeten worden met beton. Ook het plaatsten van de draaipunten van de sluisdeuren, kan niet zoo maar luk-raak geschieden en vordert geduld tentijd', zoodat het wel November zal worden, voor de damwanden getrokken worden en de scheepvaart hersteld wordt. De kolkmuren zijn thans zoo goed' als gereed!. De muren rusten op een stevige paal fundeering. Een zwaar gewonde. Hedenmorgen omstreeks 10 uur kwam op den Rotterd.mi-chenduk, halfweg het Bompstation en het Wittedorp, een w.eirij- der plotseling achter een auto vandaan en hotste iu ovlle vaart tegen een motorrijder die van den tegenovergesteklen kant'kwam. Deze, de 51-jarige J. Mom uit de Bever straat te Rotterdam, werd van zijn moter geslingerd en kwam terecht onder een jui-t passeerendo vrachtaula. Met een schedel fractuur en in ernstigen toestand werd M. opgenomen en per auto van den G. G. D. overgebracht naar het ziekenhuis aan den Bergweg le Rotterdam. Do wielrijder kwam er goed af. Zuiveraars van Gebouwen en Schepen Nieuw pand. Nadat Jangen tijd een open plek heeft gegaapt tusschen de moderne panden van de heeren Mak en Verhuist aan de Broers- vest, vlak bij de Passage, is men (hans begonnen met het heiwerk voor het op trekken van een nieuw pand. De heer P. Pooyers uit IJs»elmonde, zal daar ter plaatse een pand bouwen, geheel aanslui tend bij de twee naast gelegen panden beneden een winkel en daar boven een 3-tal woningen. De zelfde sleen zal voor den voorgevel worden gebruikt. In verb;md met het heiwerk was heden een deel van den rijweg voor het verkeer afgesloten. Benoeming. In de j.l. Zaterdag te Utrecht gehou den algemeenc jaarlijksohe vergadering van den Christelijker! Nederlandscben Voetbal bond, is tot voorzitter benoemd ouzo oud- stadgenoot, de heer II. 'Reeuw le Rotter dam, tlians voorzitter van den R otter Jam- sthen Chrislelijfen. Voetbalhand. Ecu verzakkende pilaar en een slecht dak. In ons blad van Zaterdag j.l. hebben wo reeds gemeld, dat er in de Grooto Kerk kleine herstellingen worden aange bracht, bestaande in het volspuiten van scheuren, die in togen tusschen de pi laren rij aan de zijde vande Lange Kerk straat zijn ontstaan. Op het oog lijken die scheuren van weinig beteekenis, maar het blijkt, dat in een paar jaar tijd in de to gen tosschen de vierde en vijfde pilaar en de vijfde en zesde (gerekend van liet orgel at) verzakkingen van l1/»2 e.M. hebben plaats gehad. De scheuren, die in de togen een muur van ongeveer 1M. dikte optreden, wijzen -op *n geweldige spanning in de bogen. Er bestaan plannen om te onderzoeken, wat de oorzaak is, dat speciaal de vijfde pilaar verzakt. Daarvoor zal het noodig zijn de banken in de omgeving van deze pilaar weg te nemen en de vloer op le breken om bij het fundament van de pi laar te komen. De mogelijkheid is geopperd, dat men vroeger in zijn zucht om maar graven te verkoop en, toegestaan heeft, dat eoa graf kelder le dicht bij liet fundament van de pilaar werd gemaakt. Daartegen kan 'ech ter worden aangevoerd, dat het funda ment van de verzakkende pilaar vermoede lijk toch wel dieper zal liggen dan een eventueel© grafkelder. De mogelijkheid is ook niet uitgesloten, dat tengevolge van een onevenredige be lasting pilaar no. 5 sporen van uitputting geeft. Het dak n.l is buitenge woon slecht. Vn'n de straat kif is dat niet zoo te zien, maar bij een deskundig onderzoek is ge bleken. dal het dak veel gelijkt op een golvende zee! De spanten, waarop het rust, zijn vergaan; kleine herstellingen kun nen niet meer worden aangebracht, om dat men geen kans meer ziet een ge maakte op ning in het dak weer behoorlijk dicht te krijgen! Er zal raad geschaft moeten worden en wel op betrekkelijk korten termijn. Do groole moeilijkheid is natuurlijk de financiën. Er zal een flinlö som met de reperntio gemoeid zijn, want niet onwaar schijnlijk zal het greheele dak vernieuwd moeten worden. Sfcrrebdsclt-teiihioiu, telling. De regen van de la itste dagen is van gunstigen invloed geweest op den groei: van de tuinbouwproducten in cte tuintjes van het Sterrebosch. Dit zal ongetwijfeld ten goede komen aan do September-ten- loonstelling, ter gelegenheid va i het 25- jarig jubileum van ons Sterrebosch. Naar wij vernemen verleent de tuin- bouwvcrec'niging ,,Nutligo Ontspanning'', daaraan haar volle medewerking, door het org an boeren van eon huiten- en een binnen-expositie. Daartoe is eon werk- commissie benoemd, beslaande uit de heertn G. H. Mak. I, Zuidgcest, G. v. Buuren, J. Bloemen da ril en A. P. v. Els- wijk. Geslaagd. Voor het examen Duitsch L.O. is ge slaagd de heer D. Leujes Kzn. Voor het Mercurius examen boekhouden is geslaagd de heer G. H. van Walsum. Voor het examen boekhouden van d'e Fe deratie is geslaagd de heer A. Timmer mans. Do 2) eer B. Schriel slaagde votor de exa mens Nederlandscho en Engelsche handels correspondentie en boekhouden van do Fe deratie. Voor het diploma vakteekenen N. O. is geslaagd mej. C. \V. Joppe. Bij de dezer dagen to Haarlem gehou den examens door het Centraal Bureau Inst. Pont blaagdeai oa.: Voor het Pont-praktijkdiploma Duitsche Handelscorrespondentie mej. B. van Hey- ruiigCn; voor hamtoorstenograaf (130 let- tergr. p. m.) mej. J C. Krijger, de heer A. van Gelder en de heer J. v. d. Brugge; voor het Mercurius praktijkdiploma Ned. Handelscorrespondentie de heer L, Kleyin en voor Mercurius Engelsche Handelscor respondentie de heer M. Verbeek, allen leer lingen van de Erkende Pontschool, alhier. Bureau voor Medische Sportkeuring. Het Selnedamsch Bureau voer Alediscche Sportkeuring zal wegens vacantia geluren- de de maand Augustus gesloten zijn. Uit ccn boom gevallen. Er zijn dit jaar bizondcr voel Onze lieve Heerbeestjes, van d'ie kleine, oranje bruine torretjes met zwarte stippen, die vooral tot de verbeelding der kinderen spreken. Do 7-jarige C. v. D., die ook op die beestjes verzot is, was daarvoor gisteravond in oen boompje op het Edison- plein geklommen. Het ventje viel en sloeg daarbij met een zijner handen in do be scherming van ijzerdraad, die om het boompje staat. De handpalm en de mid delste vingers werden open gereten. Een dokter heeft de wond1 ceheckt. Van met rijkssteun gebouw de woningen. Naar gemeld wordt zijn van regcerings- wego maatregelen getroffen om e.n a'ge- nieene huurveriaging van met overheids steun gebouwde woningen te bevorderen. Aan de gemeentebesturen zijn verschillen de aanwijzingen verstrekt. Hot schijnt de bedoeling, om to komen tot een verlaging van ongeveer 10 pCt. De Vorcenigïng Volkshuisvesting had1, zoo men zich herinneren zal, ook reeds een plan om tot huurveriaging te geraken, waar bij een progressieve schaal was ontwor pen, d. w. z. de hoogste huren zouden liet meest verlaagd worden. De nieuwe regeling zou 1 Jidi j.l. ingaan, behoudens goedkeur' y$ van hooger hand. Die goedkeuring is echter niot verkre gen, zoitlat van een huurveilag'.ng van de woningen van Volkshuisvesting tot nu toe nog niets is kunnen komen. Vast slaat wet, dat de ontworpen regeling niet zal wor den verwezenlijkt. Er wordt echter aan een nieuw plan gewerkt. Tenten in het Sterrebosch. Nu c vacantia nadert, is het van be lang onder do aandacht te brongen, dat liet plaatsen van tentjes in Sterrebosch, Volkspark of op anderen voor liet publick toogankelijkeai gemeentegrond, is voibo den. Politienieuws. J. d. heeft bij de politie aangifte ge- daaii, dat een onbekende vrouw uit de gang van zijn woning een 3-\vie!ig kinder fietsje heeft 'ontvreemd. Gisteravond is de wielrijdslor W. K. jp den Weslfrankdandsche dijk aangere den door oen motorrijder. Mej. K. viel en verwondde zich aan een der boenon; haar fiets werd gedeeltelijk vernield. Do motor rijder reed door; maar zijn letter en num mer zijn bekend. Gevonden voorwerpen. Gevonden voorwerpen bij do politie aan gegeven in bet tijdvak van 13 tot en mei 20 Juli 1931. Tc bevragen aan het hoofdbureau van politie op allo werkdagen van 1 tot 2 uur des middigs: Diverse handschoenen, rozenkrans, al- pc-nmuts, pet, rijwidplaallje, hond, kinder- •faschjc, kerkboekje, kinderheed, bonnen, vingerhoed, ring van postduif, sproeier, portemonnaie met inh., zwemgocd, rijwiel- slot met kelting, sigarettenkoker, ketting met hanger, brief, 3'moeren, ketting met sleutels, kaart, kinderjasje, sleutel, chauf feurspet, kinderfiets, actetasch. Bij vinders: Dameshoed, W. Domen, Hoofdstraat 53/5; kmderportomonnaie met inh., L. Vijfwin ket, L. Costerslraat 6a; regenjas, P. Em- melt, Vlaardmgcrdijk 229a; damesporte- monnaie met inh., M. Klaassen., Goeree- scheslraat 8; Lips sleuttei, J. Kiela, Brug manstraat 6; rijwielplaatje, E. Huibers, Spoorstraat 3; ceintuur, E. van Kempen, Gordonstraat 23b; muis. W. van Dijk, Anjh. Muijsstraat 51; winterjas, S. Landheer, Voorncschestraat 10; portemonnaie met inh., C. van Dommelen, J. van Lennep- straat 17a; mantel, M. Boender, Maria- slraat 9üb; muts, J. van Mazyk, Brcersvcld 135a; postduif, R. Scheper, Mariastraat 123; badpak en handdoek, R. Wiegel, Van Swindenstraat 59; cano, J. Koster, Hoofd straat; ring, J. de Vries, Broekweg 154, to Vlaardingen; postduif, G de Groot, Brugmanstraat 40; hond', G. Noyon, Tuin laan 80; portemonnaie met inh., J. Luh- ring, Maasstraat 32; leesboek, J. de Jong, Prinsensteeg 30; paal, G. Sol, Woonwa genkamp; kettinkje, C. vau Sehijndcl, Voot- neschestraat 16; damestasclije met inh1., G. Jansen, Emniastraat 5; dameshand- schoen, J. Leenderts, Prinsensteeg 26; re genmantel, J. Beijer, Brugmanstraat 5G; kinderschoen, C. Noordhoek, Groole Markt 41; hamer, portier gasfabriek;, gouden broche, A. Meijers, Doeleplein 2; kmd'er- fasch met inh., H. Liebkmch'e, Mariaslraat 5öa; vulpenhouder, L. v. d. Hoeven, L. Cosier straat 121>; nummerbord en achter licht, W. Lansen, straalmakerswerf; bril, A. Tcerts, SikIliusMngel 42b; rozenkrans in étui, R. Wlechcrs, Buitenhavenweg 5; touwtje met sleutels, G. de Koning, Fn- bristraat 35; bril met montuur, M. Bij loo, Heerivlietschestraat 40; padvinders- riem, C. van 't Zelfde, Gordonstraat 19b; portemonnaie inh. belasfingplaatje, W, Jan- se, Raam 25a; auloslmger, J. Wijzen- brook, \Vcstf rank rlandschestraat 7!a; agen da R.H.B.S., M. de Jager, Voltaslraat 2; taschjo met inh., J. de Pinxteren, Boler- straat 85; blouse, A. Noordijk, Van Sma- leveltsliaat 15; damesmanteltje, W. de Gids, Van Beverenslraat 3Ga; zwemgocd, J, Daalmeijor, Damlaan 10L; ring met sleu tels, L. van 'tllof, Afariastraat 32b; kin- dertaschje met inh., B. Engel, P. do Iloogli- straat 20; jongensjasje, S. Leeflang, Sin gel 5; rijwiel plaatje en zakdoek, C.'Ooms, Doelehofje 18; postduif, F. Dolleman, Steen straat 6; rugzak met inh., A. J. van Dijk, Vcllevest 14; hond, E. Baarveld, Juliana- laan 108; sleutel, P- van Welie, Villar straat 95; rozenkrans, J. Prein, Westfran- kehmdschestraat 71b; rozenkrans in étui, L. v. d'. Boor, Hoogstraat 95b; werkkiel, P. Esbach, Grofbaan 95; portemonnaie met inh., II. Leenders, ParaJielweg 202b; bood- schappentasch, met inh., C. Dröge, Van Swindenstraat 47b; medaille met ketting, W. Bosch, Groole Markt 6a; verbanddoos in étui, NV, Speelmeijer, Boylestraat 27b; alpenmuts, II. Kuipers, P. Potterstraat 50; rozenkrans, L. de Waal, PotgietersUan.t 44; vischnot, J. Voordie, Emmastrnat 24; vul penhouder, P. Smits, Tuinlaan 56; kin derjurk, G. v. Schendelen, Van Bovcren- straat 20; keikboekje, mei. Blok, Breed- slraat 31; autoped', M. llotniH, P. d© Rooghstraat 14b A G E N D A. Schiedam. Passage, 8.15 u. Popje. 13 Aug. Boottocht naar Oostvoorne van Buurtvereen. Gocxle Harmonie. Rotterdam. 31 Juli, Diergaarde, 8 u. Solisten Ita- liaansehe Opera. Capitol. 2.15 u. 8,15 u. De zoon van Kong City. 2.15 u. 7 u. 9.30 u. De zoon van Kong. Grand. 2 u. 7 u. 9.15 u, liet lied van Monte Carlo. Luxor 7.30 u. 9.30 u. De dochters van hare excellentie. Olympia. 7 u. 9.15 u. College humor. Prinses 2.15 u. S.15 u. De man met de wassen Melden; De drijvende zwembroek. Royal, 2.15 u. 71.5 u. 9.15 u. Walt en halfwatt; 'Met volle muziek. Studio '32. 2 u. 7 u. 9.15 u. De wan delende Jood Thalia. 2.15 u. 7 u, 9.15 u. Een avon tuur in de Zuid-Express. VLAARDINGEN. Geslaagd, Voor het examen van de Vereeniging ter veredeling van het ambacht slaagde voor meester timmeren do heer W. AI. Labbee. Benucmiiig. De heer C. va'n Toor, Maassluis, is be noemd tot locraar Engelsah aam de ham- delscursus „Kennis is Afaclit'', alhier. Jubileum, Op 10 Augustus a'.s. zal do kuipers haas C. H. Ruigrolc, den dag herdenken, dat hij vóór 40 jaar in dienst trad hij de firma A. Iloogendijüc Jzn., alhier. Viilcaanhaven. lin do Vulcaanhaven zijn binnongekoinen do s.s. Duma om 1000 ton ko'.en te la den, Stad Dordrecht met 6038 ton erts en Cirte met 2800 ton erts. Twee ongevallen. Gistermiddag had de timmerman. G. uit Rotterdam liet ongeluk an met een steek beitel zijn linkerpolsslagader door te ste ken. Door de E.fl B.O. is een noodver band gelegd, waarna hij door den dokten verder is behandeld. Gistermiddag had er ©cm aanrijding plaats hoek 1ste Spoorsifut, 1st© Valn Leyden Gaelstraat, vaaxdoor de 60-jarig© Va'n B. uit Maassluis door een luxe auto uit Rot terdam verwotad werd. Door dr. Erkelens werd de eerste hulp verleend, waarna do patiënt door de auto, waarmede do aan rijding was geschied, naar zijn woning te Maassluis gebracht. Den bestuurder trof geen schuld. Begin van brand. Gistermiddag is een begin van brand ontslaan in de Oosterslraat, doordat ©enige rollen papier met benzin© werden schoon gemaakt. De benzinedampen kwamen mot vuur i'n aanraking, zoodat brand oitslond. Alet eigen, middelen kon echter liet vuur worden gcblusclit. Rijwiel gestolen, GNercn is ©en rijwiel van G. R. op do Parallelweg ontvreemd. Door politie-ondeir- zock is komen vast to staan, dat eau sche peling wan een Amorikaansche boot, welke aan de Kimstmestfabriek' in lossing ligt, het rijwiel had ontvreemd. De schepeling is ter beschikking van don gezagvoerder gesteld. Verdronken. Gisteravond omstreeks half elf is de 9-jarige Van Haaren in de 'Oude Haven alhier te water geraakt en verdronken. Bij het aan boord gaan van do schuit van zijn vader geraakte hij le water. Na oen kwartier werd hij ongehaaid on word' nog kunstmatige ademhaling toegepast. IIij bleek echter reeds oveikdcn 1e zijn. wijl de adviezen nbg niet ten departeS»eWSt< van onderwijs ontvangen «jjn, 1 Met stelligheid is dan .qoik nog niet nsecjt te doelen, dat het uwe voor het openbaar onderwijs roods' op l1 September een feit zal rijn, lm alle gevlei is er vóór 15 Augustus, den datum, wa£u- op minister Maichant vnn verlof terugge keerd zal zijn, geen beslissing in zid-to vaststelling der bestuursmaatregelen le Ver wachten. Conüngenteering van sloten. De Staatscourant van hedenavond zal een Iv. B. bevatten, waarbij de invoer van allo sloten, met uitzondering van hang en meiibelsloten, en onderdooien van slo ten, wordt geconlingeerd. Het contingent van den toegestanen in voer is bepaald op 70 pet. van hot go wicht van den gemiddelden dirie-umando- lijksohen invoer, ingaande 1 Augustus a.s, Rijksbemicldeling bij arbeidsconflicten. Morgenmiddag om half twee zal de rijks- bemitWeiaar, piot. Aalbcrse, op het depar tement vau sociale zaken, ecu conferen tie houden met partijen, betrokken hij het dreigend conflict bij dn kloinpenfabriek van de Gohrs. Van de Volden, te Best. De rijksbemiddelaar, prof. Josephus Jit- ta, zal Donderdag a.s, 's morgens om half elf, op het departement oen conferentie houden met de partijen betrokken bij liet dreigend conflict in do giasinudusirie in Den Haag. Vrijdagmiddag a.s., om half twee, zal door den rijksbemiddelaar, prof. Aalbcrse, op hot departement een conferentie wor den gehouden inzake het dreigend ooai- flicl bij do schroofboutenfahriek Van Thiol te Helmond. Voorts zal prof. Aalberse dien middag om half vier een bespreking hebben met de partijen, betrokken bij het dreigend conflict in het lood giet ersbedrijf te Breda en omstreken. l'.T.T. maakt goede zakeu. Voor de eerste zies maanden van 1934 te zamen bedroeg de opbrengst der P.T.T.i Posterijenf 17.861.580 (f528 meer dan vorig jaar em £26.120 minder clan de be groeting). Telegrafie: f 2.150.702 (f-423 meier d'an vorig jaar en f288.202 meer dan de be groeting). Telefonie f 12.253.547 (£388.460 inear dam vorig jaar en £669.547 meer dan de begiootiug). Postchèquo- en girodienst f 3.470.830 (f 236.838 meer dan vorig jaar on f 265,430 meer dan de bcgrooling). Totaal f 35.742.658 626.249 meer dam vorig jaar en f 1.197.059 meer dan de be grooting). liet aantal luisteraars in Nederland. Op 1 Juli j.l. bedroeg het aantal aange geven radio-ontvanginrichlingeu 540.567. Het aantal aangeslotenen aan radio-distri- butio-centrales bedroeg 318.276. In totaal komt dit neer op 103 luisteraars per 1.000 inwoners. Draadloos besturen vau schepen, Alet behulp van radiogolven is gisteren het jacht van Alarcomi uit de open zoo do haven van Sestrio Lovante (Italië) bin- nengestuuid1, -waarbij de manoeuvres aa|ni land' werden uitgevoerd en de aan boord' zijnde bemanning geen enkele hulp ver leemde. Alen acht deze proefnemingen van! het grootste belang bij cien cventueeie oor logvoering ter zee. Prijsvraag. Datum van invoering uog niet vastgesteld. Alen weet dal ia? 10 Juli do ministerraad besloten hooft algemcono maatregelen ma beo tuur to bevorderen, waaibij zoo mo gelijk, met ingang van 1 September a.s. do nieuwe schrijfwijze zal warden voorge schreven voor het openbaar onderwijs, hel lagor onderwijs daaronder ook begrepen, in do hoop en verwachting, dat het bi- zonder onderwijs, waarover op dit punt do regeering geen zeggenschap heoft, heit nieuwe spellingsysteem zal volgen. Do wijzigingen zullen (Opgenomen en na der lamschreven worden met do uitvoerings- hepalingou in do to verwachten Koninklijke Besluiten. Do Tel. verneemt, dat de out werp-be slui ten thans toegezonden zijn om advies aan den Onderwijsraad en den Raad van State. Wanneer do maatregelen afgekondigd hunnen warden is thans nog niet te zeggen, De Nederlandscho Bond tot bestrijding der Vivisectie, schrijft edn prijsvraag uit over de vraag: „Welke zijn de ethische' en medisch© gronden voor d© l>eslTijdingj der Vivisectie?'' 1 De bedoeling is oen goed gedocumen teerd werk te verkrijgen. Als minimum- otmvang van het te leveren geschrift wordt gesteld drie vel druks, d.i. i twintigj duizend woorden. De tekst moet in ma chte schrift worden afgeleverd vóór 1 Aug. 1935. Op de gebruikelijke wijze moet de inzending worden gemerkt met een woordi of ee'n motto; in een bijgaande enveloppe),, welke goed gesloten is, waarop dit ken merk is vermeld, worden naam en at 1 red, an den inzender (of inzenders) meege deeld. Do uitgeloofd© prijzen zijn: één valn! f 2000, één van, 1500 en éóu van f 100. De jury heeft liet rociit één ot' meert prijzen niet toe te kennen. Op de uit spraak, der jury bestaat geon beroep. Do bekroonde geschriften blijven hel onver kort eigendom van don Bond die de prijs vraag uitschrijft. De Botnd bchojudt zich! ook bet recht voor niet bekroonde inzen dingen tegen een honorarium vau f50 tó behouden. Deelneming staal alleen oplou voor h'en', die de KeJeriandscli'e nationaliteit bezit ten de inzendingen moeten in de Neder landscho taal worden, gesteld. l>c jury lwstaat uit: m.r. dr. D. Albors, D;':i Haag, voorzitter; dr. A. N vatni Praag, Dein Ilang, secretaris; prof. La- queur, Aïuslerdamprof. F. J. J. Buyldnl- dijtk, Groningen; mevr. W. IL L. Ras Vrijman, Den Haag; dr. A. Q. van Braam! llouckgcesl, Dein Slaag; mr. dr. L. W, R. valn Deventer, Den llaag. I Het adres van inzonding is: dr. A. N., valn Praag, 2e Srih'uytstrajal 342, Don Haag, hij wicln evfenlueiol ook nadere inlichtingen; zijn te D'ckotaen.

Schiedamsche Courant | 1934 | | pagina 2