De toestand in Oostenrijk Woensdag 1 Augustus 1934. De toestand yan Von Hindenburg, Tel. No. 68103. 68617 en 68923. Jaargang. No. 20707 BUREAU LANGE HAVEN 141 (HOEK KORTE HAVEN). TEU 68103, 68617 en 68923. Postrekening No. 5311. EERSTE BLAD Hinderwet. Geringe verbetering. De kwestie van de opvolging. BUITENLAND Onderhoud met den Oostenrijkschen zaakgelastigde in Den Haag. Het kabinet-Schussnigg. De kwestie der Habsburgers. Bezorgdheid in Frankrijk. Hitier naar Neudeck. I o ©RNAMENYEN b Syi30. »/t LICHTPUNT" De terechtstelling der moordenaars j van dr, Dollfuss. Nog zware gevechten in Karinthie. Gemengd Nieuws Bess courant verschijnt dagelijks, met uit- londering tan Zon- en Feestdagen. O sle Prijs por kwartaal 12.franco per poet 1 f 2.50. PrijB per week: 15 cte. Afzon derlijke nummers 4 ets. Abonnementen worden dagelijks aangenomen. Advertentiën voor bet eerstvolgend num mer moeten vóór elf uur aan bet Bnreaa bezorgd zijn, 's Zaterdags vóór 9 uur. Een bepaalde plaats van advertentiën wordt niet gewaarborgd. SCHEDAMSCHE COURANT prijB Ad* rfrujjtttöB- Tan 1—-regel® ieders regel meer f 0.30; In het Zaterdaguuminer 15 regels f 1.80, iedere regel meer f (UJ5, Reclames f 0.7& per regel, Incassokosten 5 cta; postkwitanties 15 cta.^ Tarieven van advertentien bij abonnement zijn onn bet Bureau verkrijgbaar. Dagelijks worden tegen vooruitbetaling Kleine Advertentiën opgenomen ét fO.60 t/m- 15 woor» den, f 0.75 t/m. 25 woorden. Elk woord meer 5 cent tot een maximum van 30 woorden, 'b Woensdags; Kleine Advertentiën tot 23 woor* den f 0.25, mits vóór Dinsdagavond 6 uur eau hot Bureau bezorgd- 'a Zaterdags; Kleine Advertentiën f 1.00,Indien olet vóór Vrijdagavond 0 uur bezorgd. Bij «I krachtens wellen ol verordeningen voorgeschreven cn andere officicclc al- en aankondigingen cn kennisgevingen van het Gentcenlebcsiuur. Ingekomen zijn verzoeken van: 1. A. TIEMAN om vergunning lol uit breiding van de inrichting tot drogen, zui veren cn bewerken van granen en peul vruchten in de .panden Hoofdstraat 3339, kadaster Seotie L, nos. 1-141, 1412, 1143 en 2120, mot een meelfabriek en door bijplaaising, verplnaising en verwijdering ,vnn diverse eleclromoloren en arbeklswcrk- 'tuigen in d'ier voege, dat iiians aanwezig zijn: 1 stoomketel van 10 M2. verwar- jningsoppervlak, dienende voor verwarming en 13 cteolroniotoren van totaal 337 P.K. (L w. 1 van 125, 1 van 40, 2 van 35, van 30, 2 van 20, 2 van 10, 1 van G, 1 van 3, 1 van 2 en 1 van 1' P.K.)» drij vende diverse pompen, walsen, poets-, pel en scbilmachines, maalsleenon en andere arbcidswerktuigen 2. de N.V. BATAAFSC1IE IMPORT MAATSCHAPPIJ te 's-Gravenlmgo om ver gunning tot oprichting van een benzine- pompinsiallatie meL een ondergrondsch ïe- servoir, inhoudende 0000 L., in bet pand1 Broersvest 95b, kadaster Sectio B, no. 3281, cn met een bovengrond'sche aftapinrichting in en op het trottoir vóór genoemd pand; 3. de N.V. AMERICAN PETROLEUM COMPANY te 's Cravenliage om vergunning iot liet vervangen van de in en op het trottoir van d'e Brouwcrslraat, vóór het pand Bromvorstraat no. 21, kadaster Sec tio L, no. 2G14 (gcd1.), staande hand-ben - zine-aitappomp door oen elcetrische met een electromotor van 1/3 P.K. Deze verzoeken zijn met de bijlagen op de Secretarie der gemeente ter visie ge- legd. Op Woensdag, den 15en Augustus, des namiddags ten 2 me, zal ton Raadhuize gelegenheid woiden gegeven om bezwaren legen het toeslaan van die verzoeken in te brengen en die mondeling oi schriftelijk ioe te lichten. Gedurende DRIE dagen vóór het tijdstip hierboven genoemd', kan op de secretarie der gemeente van de schrifturen, die ter zake mochten zijn ingekomen, kennis wor den genomen. Volgens do bestaande jurisprudentie z.ijn niet tot beroep op een beslissing ingevolge do Hinderwet gerechtigd zij', die niet over eenkomstig art. 7 dier Wet voor hot Ge meentebestuur of een of meer zijner leden zijn verschenen, teneinde liun bezwaren mondeling toe te lichten. Schiedam, 1 'Augustus 1931. 3256 80 In den toestand van rijkspresident Von Hindenburg is gisloren in de mdidaguren een geringe verbetering gekomen. De pa tient heeft geen koorts en de polsslag is regelmatig en krachtig. Von Hindenburg staat onder observatie van prof. Sauerbruch. Dit bericht was gisteren het ecnige, dat omtrent den toestand van den rijkspresi dent werd verstrekt. Hedenmorgen te half negen werd het volgende bulletin gepubli ceerd, dat ond'ertoekend was door prof. Sauerbruch 'Ondanks een rustige nacht, neemt de zwakte toe. De rij les pres id ent is helder van geest en vrij van koorts. Polsslag zwakker. Voor de behandelende geneesheren, prof. Sauerbruch. Uit Berlijn wordt gemeld: Hoewel officieel daarover niels wordt ge meld, hebben de berichten omtrent den ge zondheidstoestand van denrijkspresident in politieke kringen groole onrust veroor zaakt. Onmiddellijk na ontvangst der cer- slo desbetreffende mcdedcelingen lieeft Hitler zich naar Berlijn begeven voor een spoedvergadering van het kabinet. In g< zaghebbendc kringen wijst men er op, <1; In een onderhoud, dat de Qostcnrijk- scho zaakgelastigde in Den llaag, dr. G. 'Alcxicih, gisteroclitond mot een redacteur van het Correspond'enlielrareau heeft gehad, heeft d'e heer Alcxioli verzocht zijn lïarte- lijken dank te willen overbrengen aan de Nedorlandsclie pers voor de objectieve maar ook meelevende wijze, waarop deze pers in d'e laatste zware dagen de Oosten- rijksche aangelegenheden, hoeft behandeld. Zelfs do bladen, die een principnoel afwij zende houding tegenover de huidige re- gecring innemen, hebben itx verhand met den róuw van het 'Oostenrijksohe volk allo politieke tegenstellingen achterwege gela ten en slechts het leed gezien, dat een ongelukkige vrouw cn een zwaar beproefd volk te dragon had. Deze hoogstaande ob jectieve en rustige beoord'eoling heeft de Nedorlandsclie pers ook niet veranderd, toen d'oor allerlei sensatioberichten getracht werd het beeld van de Oostenrijksohe ge beurtenissen te veranderen. Zonder overbodige complimenten te ma ken, wilde do zaakgelastigde toch zeggen, dat, wanneer het waar is, dat elk land de pers heeft welke het verdient, dit in de eerste plaats geldt van de Nedorland sclie. Van. den eersten dag, d'at ik hier kwam, aldus de heer Alexioh, is mij' op gevallen het hooge peil en ook de uitste kende informaties der Nedterlandsche pers, welke men in het buitenland' slechts bij enkele groote organen zal aantreffen, maar welke in een dergelijke collectiviteit wel nergens ter wereld' te vinden zijn. Vervolgens kwam het gesprek op de nieuwe Gostc-nrijksche regeering onder lei ding- van bondskanselier Schussnigg. Ten aanzien d'aarvan merkte de heer Alexich op, dat deze nieuwe regeering slechts een. voortzetting van het vorige kabinet is. 'Onzichtbaar zweeft echter om liton heen de geest van hem, die zoo plotseling uit hun midden is weggerukt. Het zijn de mc-dewerkors van dr. Dollfuss, de mannen, aan wie hij zijn vertrouwen geschonken had. In dit verband wees de zaakgelastigde op een uiting in. hot Fransohe orgaan Paris Midi, welke overgenomen is in enkele IIol- landscho ochtendbladen. Uit dit artikel blijkt oen groot gebrek aan kennis betreffende de 'Oostenrijksche verhoudingen. Het gaat toch bij ons niet om de overwinning of om de nederlaag van do een of andere richting of partij. Het verleden met de daarin bestaande partijen is in 'Oostenrijk dood. Dit was reeds liet geval tijdens liet leven Van dr. Dollfuss; thans geldt dit in nog sterkere male. Zij, die thans deel uitmaken van de regeering, worden slechls bezield door óén wonschden wederopbouw van bun vader land' en voor bet overige verlangen zij slechts met rust golaton to worden. Dat ligt ook in het algemeen in het karakter van den Oostenrijker. Wij houden or niet van ons te mengen in aangelegenheden van anderen, maar evenmin zijn wij er op gesteld, dat men zich met onze za- kuti bezig houdt. De behoefte aalu rust van don Oosten rijker, dat begrijpelijk is bij oen volk, dat steeds weer om zijn bestaan .moet vcch- tejrBj is dikwijls als oen zekere slapheid aan gemerkt. Dat do Oostenrijker echter niet slap is hebben allen, die van do vermeen de eigenschap gebruik meenden te kun nen maken, ondervonden. Het is feu conon male onjuist te beweren, dat prins Star- licnilmrg, zooals Paris Midi schrijft, den strijd teg n de arbeidersklasse wil voeren. Van S,arhemberg komt liet woord: „Ook do Schutzbii'ndler zijn voor OoGlenrijk ge vallen". De minister voor sociale zaken, dr. NcusUidler-Stiirmeir, die uit de bur gerwachten is voortgekomen, .heeft op het gebied der arbeidersorganisatie reeds veel bereikt, waardoor hij' het vertrouwen van vele vroeger socialistische arbeiders lieeft g ow otnnen. Uvea onjuist is het een tegenstelling te coinslruoeren tusscben katholieken en burgenvacliters. De godsdienstkwestie speelt in Oostenrijk, waar volgens de laat ste volksstemming op O'/o: milliom inwo ners G.l millieen katholieken, 180.030 pro' teslaintcn en 160.000 joden zijln, in het ge heel geön rol. Katholiek zijtri sproekt in Oostenrijk van zelf, zonder dat een an dersdenkende daaronder te lijden zou heb ben. Mij is het onbegrijpelijk, aldus ver volgde dr. Alexich, dat er menscben zijn, die uit de eenvoudigste zaken gecompli ceerde tegenstellingen kUninen coustruoeren. Daaruit spreekt een mentaliteit, welke ge woon is alles te zien uit het oogpunt van partijstrijd. Deze mentaliteit, stammende uit dón. tijd van het parlementarisme, be hoort in Oostenrijk tot het verleden. Zooals het geheelo Oostenrijksche volk in diepe smart zich' voroenigd heeft rond de baar valn den kanselier, zoo staan ook eensgezind de maniudn, die het lot van Oostenrijk te bestudoeren hebben. Eensge zind staat Oostenrijk achter Schnschnigg en Starhemberg. De toekomst zal bet (oe nen en do geschiedenis zal het bewijzen. Tenslotte bracht do journalist nog do ver schillende berichten ter sprake, welke in de laatste dageh die ronde hebben ge.laan met betrekking tot een mogelijk'en terug keer valn de ïïabsburgers naair Oostenrijk. In dit verhand kan er do aandacht op wordön gevestigd, dat in België, waar do jo'nge Otto van Habsburg verblijf houdt, geen afzonderlijke Oostenrijksclito diploma tieke vertegenwoordiging is, doch dat do zaakgelastigde te 's-Gravcnhago tevens ge accrediteerd is bij lnet Belgische Hof. Dr. Alexich merkte op, dat het stre ven der bondsregeering er op gericht is hot financieelo onrecht, dat aan do Babs- burgers is geschied1, zooveel mogelijk goed tö maken. Do financioole verhouding met de keizerlijke familie zal een grondslag moeten vinden in do groote prestaties, wel- fco do Kabsburgschc dynastie voor Oosten rijk en voor Europa gehad heeft. Ditzelfde standpunt geldt ook ten aan zien van do verbanning der Habsburgcrs. Men weet reeds dat in de nieuwe grondwet do anti-TIahshurgwetton niet gehandhaafd zijn. Of en hoever or andediaindoliingan tusschetn de regeering cn vorbeganiwoordii- gcirs der Rabsburgors plaats hobbion, kan do heer Alexich niet zeggen. Wiel spreekt bet vanzelf, dat dit een probleem is niet alleen van binmelnlandscho politieke» aard', docli bovenal van groote intenmatioinalo po litieke beteokenis'. De Oostenrijksclilo re geering weet zteor wel, dat zij dit probleem niet kan oplossen zoindor nauwkeurige voor afgaande overeenstemming met de groote mogendheden. Tegenover alle tondomticusto berichte» wenschte de hoer 'Alexich met nadruk te verklaren, dat een terugkeer der keizer lijke familie naar Oostenrijk niet zonder al bij" een eventueel overlijden van Voii Hin denburg een nieuwe president zou moeien worden gekozen. Men beraadslaagt thans over do to volgen procedure en het wordt waarschijnlijk geacht, dat de hertog van Brunswijk eerste candidaat zal worden. De lierlog van Brunswijk is een neef van don Engelschen koning en van wijlen czaar Nicolaas en schoonzoon van den ex-keizer. De Deutsche Zoilung is naar aanleiding van haar commentaar op do ziekte van Von Hindenburg \oor den tijd van zes dagen verboden. Ilct betreffendo nummer is in beslaggenomen .De perskaart van den ver- antwioiordelijken redacteur is tot nader or der ingetrokken. Do berichten omtrent die ernstige onge steldheid van van Hindenburg liobheu ia Fransdhe politieke kringen bezorgdheid ver wekt. Do mogelijkheid van t»eu verdwijnen van den voidmaajcchalk van liet politieke toioneel wordt te Parijs met ernstige onge rustheid .overwogen. Alen is van mcening, dat dit niet alleen zqu botoekenen, dat daardoor do krachtigste, zoo niet do oenige matigende invloed' .uit de Duitsche politiek zou verdwijnen, maar het zou Hitler oen uitweg bieden uit do persoonlijke moeilijk heden, waarin hij zich steeds meer kamt te bevinden, hetgeen waarschijnlijk zou betee- kenen een nog fellere ontwikkeling van liet nationaal socialisme. Eoan bericht uit Berlijn meldt: Rijkskanselier Hitter is hedenmorgen om 10.15 uur por vliegtuig naar Neudeck vor- trokken gen dag gezegd. Ik kan nog slechte dit zeggen: lk heb gehandeld1 in het belang van mijn vaderland." lk zio een rechtvaar dige boelondocni'ng tegemoet." In do motivoering van het doodvonnis legen Planetta en lloizwcbcr wordt onder andere gezegd: Het feit, van hoogverraad, dat den be klaagden ten la-te was go'.egd, is overtui gend bewezen. De beklaagden zijn lid van do N. S. D. A. P. Zij hebben bekend, dal zij hebben deelgenomen aan de actie togen bondskanselier Dollfuss cn Dollfuss bob ben vermoord. Ilel is bun bekend geweest dal hol do bedoeling was, dat de icgeering cnin ei geworpen zou vonten, In totaal zijn 150 personen in de bonds- lamolarij binnengedrongen, zoo lat daar door de oogmerken van opioer vaststaan, De beide beklaagden moeten beschouwd worden als aanvoerders. Wat betreft do beschuldiging van moord tegen Planetta, deze lieeft zelf bekend', liet .opzet om to dooden blijkt uit hot ge- biuik van een ah-oluul doodelijk wapen en uit het schieten van zeer nabij. liet gerechtshof heeft daarom het opzet oin to dooden bewezen geacht. Bij Pianetta moeten als v erzwarende om slandigholon worden beschouwd' bet delict van hoogverraad, liet lossen van twee scho ten, en de belangrijkheid van uo gelaode persoonlijkheid, die beschouwd is "als ver tegenwoordiger van liet gehcclo vaderland. Yer/achtendo omstandigheden heeft men niet in aanmerking kunnen nemen. Bij Hoilzvveber zijn zeer verzwarende om standigheden aanwezig. Als verzachtende omstandigheid kan zijn oprechtheid en het feit. dat hij tot dus verre een goeden naam luid', worden be schouwd. De behandeling werd ruim half twee gesloten. 9 Laat Uw door ons overtrokken en bij verhuizing Uw overhangen volgens voorschrift G. E. 13. IKIWISTHAAT 101 - 'IRI.nHlOV «B8S6 Omtrent de terechtstelling van Dorilfuss' moordenaars Jlolzwebcr en Pianolta vvoidt .tfffficieel medegedeeld, dat Hoizvvobcr, die bet eerst werd terech[gesteld, torn hem werd medegedeeld dat het verrook om gratie was afgewezen, uitriep: „lk sterf voor Duitsohland. Heil Uitleid" Ook Pla netta riep tot het laatste moment1 voor de terechtstelling: „Heil Hitler!" Beiden had den om gee-telijken bijsland' verzocht cn spraken geruimen tijd met de geestelijken. meer restauratie betoekent. Deze terug- koer zou slechts een kwestie van recht- j vaardigheid zijn, omdat men de loden va» het Huis, dat zoo nauw mot de geschie denis van Oostenrijk is verbonden, tot .verblijf in het vaderland niet ontzeggen. i mag. I Evein voor vijf uur zijn gistermiddag Planetta on Holzwebor op do binnenplaats van do gevangenis te Wieduein door den strop terechtgesteld1, liet gratieverzoek aan dön bondspresident was afgewezen. i Na het requisitoir van het O.M. kregen. de verdedigers het woord, j Do verdediger van Bolzwober, Rnehrer i zei de o.a.Er zijn in Oostenrijk twee groe- ipen, waarvan do eone opkomt voor de onafhankelijkheid1 van Oostenrijk, terwijl de andere een aansluiting wil met het Duit- ischo rijk en liet Duilselio volk. Degenen, die opkomen voor deze aan sluiting, honden niet minder vain him vader land' dan de verdedigers der onafhanke lijkheid'. ('ttlier werd de verdediger tot do orde gca-ocpon). De beide aangeklaagden zijn als Schiagetor in Diiitschlaod1, die den offer dood' voor hot Duitsche volk is gestor ven. (De advocaat werd hier opnieuw tot de orde geroepen). De verdediger heriep zich verder op toegezegde vrijgeleide cn op den wonsch van Dollfuss, dat zoo weinig mogelijk bloed' zou worden vergoten. Daarna word' dön beklaagden gelegen heid gegeven voor het laatste woord'. Pla netta zoide daarbij: „Ik bon geen moor denaar, ik wilde dr. Dollfuss niet dooden, ik vraag mevrouw Dollfuss vergiffenis." Kiolzwebcr verklaarde, dat hij onschul dig was aan den dood va» Dollfuss. Hij zaide: „Wij meenden, dat R in telen mot debonds- kauseüarij tot overeenstemming zou komen, todn wij binnondra'ngon. Dat wasf den vari- Gbicren is de wet versobenen, wandaor degenen, die in mindere mate betrokken zijn hij den opstand1, naai' een concentratie kamp kunnen worden overgebracht voor bet verrichten van zwaron dwangarbeid', terwijl liet vermogen van schuldigen kan worden gcconfiskcerd. Do gezant dr. Rintelon, d|e politic-ambte naar Ötto Steinbiiusl en de politiecommis saris Leo Gotzmann zijn uit hun functie entslagen, terwijl htm salaris voorioopig iot twee derde van de oorspronkelijke hoog- lo is verminderd. De Landesliauptraad van Karinthie heeft allo salarissen der onderwijzers aan de scholen te St. Vcit, Voelkermark, Wolfsberg en Feldkirdhcn ingehouden, teneinde te on derzooken in hoeverre deze oind er wijzers medeplichtig zijn aan de putsch-paging. Het Zuid Slaiische blad „Vrome" publi ceert een telefonisch bericht van zijn car- respondent uit Unter Drauburg van de Zuid' Slavisch-Ooslenrijksclie grens, volgens welk bericht gisteren den gehoclen dag nog tus- schen opstandelingen en bondstroepen in Karinthie zou zijn gestreden. Volgens dit bericht, zou do strijd gisteren zelfs de bloe digste geweest zij» en het grootste aan tal dooden en gewonden ten gevolge heb ben gehad' van don strijd, die iot nog toe is geleverd1 tusschen opstandelingen en ro- gccringstroepen. De gevechten vingen aan met een manoeuvre van de rcgeeringstroc- pen, die een krachtige aanval deden op de stellingen der opstandelingen, vlak bij de grens, waarna zij schijnbaar ordeloos op do vlucht sloegen. De opstandelingen lieten zich hierdoor misleiden en namen onmiddellijk de achtervolging ter hand. liet doel van de krijgslist was de opstandelin gen van de grens weg te lokken, daar de bondstroepen, uit bezorgdhe'd, dat hun schoten op 2uid Slavisch gebied konden inslaan, niet met volle kracht konden op treden. Zij werden van twee kanten aan gevallen. Zij gaven zich echter niet over, doch verdedigden zich den gclieelen dag. De correspondent van de Vrome meldt verder, dat de krijgslist tenslotte toch nog mislukt is, doordat d'e rebellen vei ster kingen kregen en zich daarop uit do om singeling konden bevrijden. Afdoclingeu opstandelingen zijn inm'ddcls over de grens naar Zuid Slavic gevlucht, om niet in handen der bondstroepen te val len. Verder meldt de Vrome nog, dat gisteren in West Karinthie een groote opstandige beweging zou zijn begonnen. Ook daar zou thans fel worden ges! red en. De op standelingen zouden oen aanval op Klagen- furtti willen ondernemen. visky-ondorncmingon, die ocmigo dagon ge leden verklaard hooft inlichtingen to kun nen verstrekken omtrent de geheim zinnige Slavishy-cliequcs, d'ic op naam valn „Tardiluiden, is door den rochler van instructie verhooid'. Bij heeft beweerd, dat hier sprake is van ecu decorateur, ge naamd1 Tai'dif, die verschillende opdrach ten van Stavisky zou hebban uitgevoerd. BELG IE. Einde van d'e textiels la- 1 king in zioht. Ilot ziet er naar uit, dat er weldra een einde zal komen aan do textielstaking to Venders, die bijna vijf maanden ononder broken lieeft geduurd. Maandag is vanuit Brussel aan do plaat selijke organisaties to Vcrviers bel tavel gegeven, dat de slaking moot worden afge broken cn dat het werk moot worden her val. Toen dil hevel van do vakvcrcenigings- centralo ander do arbeiders to Vomers bekend werd, ontstond er oenige opwinding, liet kwam tot botsingen veer het Volksbuis en voor hot rcdacticgebouw van het &o« ciali-tische paxtijoi'gaan. Do politie moest ingrijpen. Naar verluidt zijn eenigo per sonen gewond. Gistermiddag vergaderde het stakingseG'miló opnieuw. i SOVJET-RUSLAND. Vijf doodvonnissen wegens I sabotage. In can proces tegen ingenieurs der Ooral-Macliuiefabriok in Jckatherincuburg zijn vijf doodvoinnissen'gevold wegdas sa botage en brandstichting. De veraardeeidtira zijn de chemische leider dor fabriek, eau bedrijfsleider, twee andere ingenieurs ou 'oen arbeider. De executie heeft inmid dels reeds plaats gehad. Do veroordeelden zijn gefusilleerd1. SPANJE. I Onzekere toestand1. De minister-president hoeft verklaard', dat er in het gehoele land' eau morveuso stemming heersclit en dat men dan in druk krijgt, dat er inderdaad pogingen lot aanslagen worden voorbereid'. Nader wordt gemeld: In officieele kringen werd' gistere» be kend, dat man op liet spooir was gekomen! van uitgebreide revolutionaire planne»,die door extremisten waren voorbereid1 in ver band' met den roode dag van lieden. Da regeering hoeft de noodigo maalroglelenl genomen om daden van geweld zooveel' mogelijk te voorkomen, VEItEENIGDE STATEN. Het v 1 oo tb ouwprogr am. Volgens berichten uit Landen zau da Amerikaansche minister van marine offi cieel hakend gemankt hebben, dat op hot vl'oc'tbouwprogram geen Invloed zal wor den uitgeoefend door da voorboreidonda vlootbesprckingen. Er zijn opdrachten go- plaatst voor het op stapel zotte» van vier kruisers van tienduizend tan, twee flot- tille-leiders, twaalf destroyers vain 1500 ton en zes onderzeeërs. ENGELAND. EUooger- en Lagerhuis op reces. Het Ilooger- en het Lagerhuis zijn lot 30 October op reces gegaan. Indian het openbare belang het eischt zullen zij oor- der bijeenkomen. Baldwin vertrekt 8 Augustus naar Aix les Bai.ns. FRANKRIJK. De geheimzinnige Stavisky- cheques. De .vroegere kasbode van oen dar Sta- Ernstig aulo-ongeluk. In den afgeloopen naclit is ean perso nenauto komende van Antwerpen in de bocht te Veldhoven op onvcrklaaibare wij7a van den weg geraakt en in oan langs dtejoj •weg loopende diepe sloot terechtgekomen. - De auto, die werd bestuurd door de echtgenooto van den autobusondernemer P. Martens te Eindhoven, sloeg, doordat de sloot zeer diep was, eanige malen over den kop. Do bestuurster kroeg ernstige verwondingen, haar linkerarm werd vrij wel geheel afgesneden. Do vrouw, die van de heilige sacramenten is voorzien, is naar het ziekenhuis te Eindhoven, overge bracht. De andore drie inzittenden kre-jdn! verwondingen van 'niet ernstige aard1. Zij konden, na ter plaatse verbonden te zijn, naar huis terugkeeren. Relletje te Amsterdam. In den afgeloopen nacht ontstond een burenruzie in de Vinkcuistraat le Amster dam, waarbij oen kind door een bloempot werd' getroffen, waarmede word gegooid. Do politie maakte aan deze ruzie spoe dig een einde. Een half uur later werd de ruzie voortgezet in do Bickerstraat. Hier werd het tumult iets grooter omdat het publiek tegen do politie optrad. Toen echter een u itrukwagon met een detache ment ter plaatse kwam was ook hier met eon paar revolverschoten aan dan tegdn- sland' in korten tijd eon cirnde gemaakt. Hiici' en daar was de straat opgebroken om stoonen te Irrijgcn, die naar do agetnfen weitten geworpen, Twoo personen werden gearresteerd. Een dezer was een communist, diie met oen roode doek had gezwaaid. Tegen half oen was de rust weergekeerd.

Schiedamsche Courant | 1934 | | pagina 1