STADSNIEUWS Het Sportfondsenbad. liet groote werk is af; nog veel te doen aau dc afwer king. Den laatslen lijd worden Zaterdags middags geregeld' exouxsio's ondernomen naar liet Sportfond sen bad-in-aanbouw. De vorige week waren het leerlingen van do M. S. uit Rotterdam; Zaterdag j 1. leden van de Vlaardingsrihe Zwemrclub, die> een bezoek brachten aan het interessante bouw werk. We 'hebben ons bij dat gezelschap aanges'o'en en onder leiding van den heer J- B- Wijelhers, het Sporlfomlsenbad be zichtigd, dat zijn voltooiing nadert. Zoo wc reeds gemeld hebben hoopt men do offictcelo in gebruikneming op Zaterdag 3 November lo kunnen doen geschieden. Er zal dan echter nog hard gewerkt moeten worden en met loeken-oiogcn bezien, zon men geneigd zijn to betwijfelen dat men OU) genoemden datum kant en klaar zal zijn. Het voornaamste doel van het bouwwerk is weggereed, maar aan de afwerking moet eigenlijk nog begonnen worden, liet bassin van 14 bij 25 M en de vuilwatrrkelder, zijn gereed; do macihincs en ketels staan opgesteld; in het kleed!olcaal van do da mes is de stueadoor reals bezig; kort om: liet graole werk is af en voor zo ever men het heeft kunnen nagaan is het goal. Men heeft wat water toegelaten in bet bassin, waarbij gebleken is, dat dit zonder lek is. Men, Treeft bij den bouw zioh do erva ring ton nutte gemaakt, die men in andere dergelijke inrichtingen beeft opgedaan, zoo b.v. wat Ik I reft het aanbrengen van een kuil in liet ondiepe gedeelte, die in nor male gevallen niet aanwezig is, maar als polo gespeeld moet worden, kan met weinig moeite een stellage op ijzeren voet wor den weggenomen. Om do banen van 23 M. zonder hinder over tie volle breedte van 14 M. to kunnen gebruiken, is er voor gezorgd, dat in het bassin zelf geen „uitbouwen" of trappen voorkomen. De springtoren wordt zoo geplaatst dat de springers zoo weinig mogelijk hinder zullen hebben van valsch licht. Bij den bouw van het bad is rekening gehouden met de mogelijkheid', dat hier een golvcn-inrichting kan worden aange bracht. Die golven zullen een hoogte van 80 o.M. kunnen bereiken. Om het spatten aan het eind van het bassin te voorkomen, is een nis gebouwd, waarin de golven wor den „opgevangen". Interessant was het bezoek aan don vuil- walerkelder, waartoe," als straks het bad' in gebruik genomen is, niet zooveel ge legenheid meer zal bestaan. In 13 a 14 minuten kan men het bassin geheel leeg laten ioopen. Het water komt dan terecht in den z.g. vuilwaterkclder en wordt daaruit weer automatisch opge pompt en na filters gepasseerd te zijn, komt Ju et opnieuw in hot bassin terecht. Die vi ihvaterkelde-r die 8 M. beneden den bega '.en grond' ligt, zeer groot is, en slechts tweo kleine toegangen heeft, zal wellicht nog wel eens de aandacht trek ken van een eventueel hier tie stichten luchtbeschermingsdienst. De ketels worden automatisch gestookt, waarvoor nootjes kolen zullen worden ge bruikt. Achter het eigenlijke gebouw lcount, als de exploitatierekening dat toelaat, een apart kinderzwemlb'ad. Het geraamte daar voor is reeds aangebracht en er behoeft niet veel meer te geschieden dan een bas sin te bouwen en ©an tusscihoamuur weg te breken. Het water, dat noodig is, sal worden geleverd door een wel, die men op 32 iML diepte heeft aangeboord en welke uit stekend en overvloedig water geeft. Het schuifbare dak moot nog worden aangebrachtmet de levering daarvan heeft men eenige moeilijkheden ondervonden, maar de bouwers, de heeren Jankers en "Wals verwachten, dat deze thans over wonnen zijn. Een greote voorraad mooie tegels van verschillende kleur en constructie ligt reeds op plaatsing te waakten. Er wordt met man en macht gewerkt om op 3 November a,s. gereed te zijn. De Hokodama. Do winkelsluiting. B. On W, hebben bepaald, dat van Maandag 15 tot en met Vrijdag 19 Octo ber a.s. de winkels in deze gemeente tot 10 uur n.m, geopend mogen blijven. De extra verlichting. Hedenmorgen is men begonnen met bot aanbrengen van do extra verlichting van de Hoogstraat. Dwars over do stiaat, van munr tot muur, worden op regelmatige afstanden lijnen van lichtjes getrokken. Het Groene Kruis. De opbrengst der collecte. De collecte ten hate van het Schiedam- scihe Groene Kruis lieeft f öGS.GBVs op gebracht. Al is uit ongeveer f 25 m nder dan het vorige jaar, toch is het bestuur van het Groene Kruis zeer teveden over het bereikte resultaat. Velen, die anders een zilverstukje offerden, moesten nu met koper geld volstaan. Over 'ta'geuneen wer den de eollecirices zeer welwillend be jegend. Lezing. Morgenavond spreekt voor do afdeeling Schiedam van de Ned'. Vereen, van Spiri tisten „Harmonica" in het Verkooplokaal ide heer H. P van Walt uit Den Haag itxver: Eigen ervaringen. De heer Walt heeft een bizondere studie gemaakt van het spi ritisme en de parapsychologie en ervarin gen opgedaan over de geheele wereld'. Gusto's Muzïekvereeniging. Het 25-jarig bestaan. In de zaal van den R. K. Volksbond vierde Zaterdagavond Gusto's Muz.ekier- ccmgmg haar 25 jarig bestaan. Nadat de Maieho_ Triomphalc, van Rousseau een eenigszins vtoolijke stemming hij de aan wezigen gebracht had, opende de voor zitter, de lieer G. J. A. Vrauwd'eunt, den avond. Spr. heette allen en in liet hjzo- iw den burgemeester, den heer II. Stulcmeijer, welkom, Wij zijn, aldns spr., omringd door donateurs, leden, oud-leden en genoodiaden, om ons 25 jarig bestaan op bescheiden wijze te vieren. In ons inkt- den zijn hedenavond niet minder dan vier jubilarissen. Spr. wendde zich in de eer ste plaats tot den directeur, den heer J. K. C. Karsscboom. Deze is het ge weest, die indertijd het plan opperd'c om een muziekvcrecniging samen to stellen uit personeel van de werf Gusto. En in al die 25 jaar is do heer Karsscboom di recteur geweest en heeft de Joden onder richt, tot zij muzikanten waren. „GuSto" is begonnen met ©en houten vaandel, dat later, door toedoen van wij len den heer en mevrouw Smulders, is vervangen door .het huidige vaandel. En dat vaandel is door het onvermoeid' wer ken van Jen heer Karsscboom bedolven onder zilveren kransen en lauwertakken. Spr. feliciteerde den jubilaris en over handigde hem een geschenk in couvert, opdat de heer Karsscboom iets naar eigen keuze aanschaffen kan. Mevr. Karssobcom werd een bouquet bloemen aangeboden. De heer Karsseboom dankte har telijk voor do hem gebrachte hulde en hoopte, dat de vriendschapsband', die „Gusto" tot nu toe had samengehouden, jaren zal blijven bestaan. Spr. overhan digde een bedrag aan den voorzitter, dat door verscheidene ingezetenen van Schie dam samengebracht is voor het instrumen ten!onds. Daarna kwamen do drie andere jubila rissen, do hoeren C. Heijman, P, Lagen dijk en H. Groeve aan de beurt. Het doet mij een genoegen, aldus de heer V t a u w- deunt, u namens dc geheele vereeni- ging geluk te mo-gen wcnschen. Gij zijt de banier trouw gebleven en wij hopen, dat u dc kracht za! worden gegeven met de zelfde energie te blijven werken voor „Gusto". Spr. besloot zijn betoog met deze drie jubilarissen elk een ets aan te bieden. Vervolgens riddle de heer Vrauw- deunt, zich tot het publiek, dat hij even eens hartelijk dank zegde voor den steun, welke de ver-eeniging altijd heeft mogen ondervinden. „Gusto" en u allen is een. Wij hebben dezen avond' op grootscho wijze willen herdenken, doch wegens den financieelen toestand van de vereeniging kan dat niet. Van de gelegenheid tot complim en toeren hebben veto personen gebruik gemaakt. Het eerst sprak de burgemeester, de heer H. Stulcmeijer. Wanneer de bur gemeester van Schiedam, aldus spr., hrj elk jubileum aanwezig zou moeten zijn, had hij niet alleen dag-, doch ook avond en nachtwerk. Gewoonlijk volstaan wij dan ook met een schriftelijken gclukw-enseh. R. en W. hebben echter gemeend, dat dit niet voldoende was voor „Gusto-". „Gusto" heeft in den loop der jaren getoond, dat zij met het gemeentebestuur meeleeft. Indien wij bij feestelijke gele genheden een beroep op „Gusto" deden, dan was zij aanwezig, voor de volle 100 pet. Het gemeentebestuur heeft deze be reid vaardigheid op buitengewoon tiocgen prijs gesteld en daarom kom ik persoon lijk hedenavond woorden van groote hulde en dank uitspreken. Steeds heeft „Gusto" met groote opgewektheid medegewerkt. En daarom past het het gemeentebestuur bij het 25-jarig jubileum te doen blijken van zijn waardeering. Ik wensch u en uw vereeniging geluk met dit jubileum. Er wordt wel gezegd1: Zeg het met bloemen. Het gemeentebestuur heeft natuurlijk voor bloemen gezorgd, doch „Gusto", die uit mannen bestaat, die na een zware dag taak zich met opgewektheid wijden aan de kunst, heeft oneindig veel meer ver diend. 'Ook het gemeentebestuur heeft te lijden van de slechte tijden, anders was het met veel meer gekomen. Ik sta jrier, aldus vervolgde spr., in een dubbele kwaliteit, n.l. ook als voor zitter van de Commissie voor het Stede lijk Muziekkorps, waarmee „Gusto" vaak heeft samengewerkt om de stemming on der de bevolking te verkoogen. De toe komst is duister en wo weten niet wat voor toestanden zullen volgen. Worden zij niet beter, dan hoop ik toch, dat „Gusto" met die zelfde vasthoudendheid den moed niet zal laten zinken, filet de woorden: „Gusto, hoofd omhoog en steeds vooruit", besloot spr. zijn rede. Namens het Stedelijk Muziekkorps sprak do heer filunnink, dve eveneens bloemen aanbood. Voorts werden bloemstukken aan geboden door: de heeren A. Verlinden, namens O.B.K.; J. Klein, namens Crescen do; 11. F. van Pelt, namens Harpo Da vids; C. Klootwijk, namens Wiltons Har monie; het Symphomie-orkest L. van Beethoven en St. Ambrosias. Van de Oranje Vereeniging West Ha venplaats Vlaardingen was een gelukstele gram ingekomen. De voorzitter dankte alle afgevaar digden en speciaal don burgemeester. Alle verwachtingen zijn door deze huldeblijken overlToffen. Spr. wilde van de gelegen heid gebruik maken om ook den pachter van hun repetitielokaal te bedanken, die het repetitielokaal de geheele week ver sierd had met bloemen, terwijl do voor gevel door oen rood-wit-blauw vlaggedoek versierd was. Gusto's filuzick vereeniging vulde den tijd tot do pauze, waarna het woord en hot lied aan Leen de Bruijn, don bekenden Sckiedamsohen humorist, kwam. Het balor kest, onder leiding van don heer L. Krab bendam, hield' de vele aanwezigen nog geruimen tijd bijeen. S. G. V. Een eigen terrein aan den Oudcdijk. S.G.V. (St. Joseph Gezellen Voetbal ver eeniging! heeft een paar jaar de beschik king gehad gedurende eenige uren per week, over oen terrein aan don Laansloot- sclien weg. Maar, als zoovele andere ver- eenigingen, heeft S.G.V. niet gerust, voor zij oen cigcu terrein had', dat zij gevon den heeft aan den Oudcdijk, even voor den spoorwegovergang. Een eigen „thuis" is in den regel in liet belang van de ver eeniging, maar het brengt ook meestal groote zorgen mee. Daar heeft S.G.V. niet tegen op gezien on zij huurde oen stuk weiland van d'e familie v. d. Burg. Onder leiding van den eigenaar hebben de leden van S.G.V. het terrein zoo goed mogelijk ingericht als voetbalterrein met een kleedlokaal en een apart consumptietentje. Het veld' zelf is niet groot, maar het voldoet aan de eisohen, die do D.1I.V.B. (Diocesane Haarlemsche Voetbalbond), waarin S.G.V. uitkomt, stelt. Gisteren is het nieuwe terrein officieel in gebruik genomen. 's Morgens is con II. Mis opgedragen, waarbij liet St. Joseph Gezellcnkoor, onder leiding van den hoer G. Becktnan, ge zongen heeft. 's Middags half één zijn alle leden van S.G.V., vergezeld1 van de spelers der eer ste tegenpartij, op het nieuwe veld, geza menlijk, in optocht naar den Oudcdijk ge marcheerd. 'Om half 2"* bad de officieclc opening plaats, die bijgewoond werd' door vele belangstellenden. Behalve de deken A. J. C. Schraag en de praeses van do St. Joseph Gezellen, kapelaan Ilaselaar, warm o.a. aanwezig do heer mr. M. II. van Velzen, wethouder dezer gemeente; de hoeren F. G. van Essen, secrptariss cn A. de Ko ning, penningmeester van den Raad van Beheer van de St. Joseph Gezellen; de heeren M. Staven ga en J. Berg ijk, bestuurs leden van den S.B.L.O.; notaris II. B. E. Blaïsse en anderen. De voorzitter van S.G.V., de hoer G, van Boe rs, leidde met eon onkel woord' kapelaan ilaselaar in, die zeide, licjt een groot genoegen te vinden hij de ope ning van hot S.G.V, terrein aanwezig te zijn. Spr. bracht dank aan den deken voor diens medeleven; voor hetgeen deze voor de St. Joseph Gezellen doet en voor diens bereidwilligheid om het nieuwe veld' in to zegenen en den aftrap te doen. Dank werd gebracht aan de zeer velen, die het mogelijk gemaakt hebben, dit ter rein in orde te maken; speciaal werd dank gebracht aan dc familie v. d. Burg. Spr. deed een bercep op den morneten en linancieelen steun van de aanwezigen, in het belang van S.G.V. Nadat deken Schraag de inzegening had verricht, ze'.de deze dat als goede R. K. men begonnen was Gods zegen af te smeken, dien men altijd noodig heeft. Spr. deelde mee een idoine 50 jaar ge leden ook reeds gevoetbald te hebben, maar toon was het werkelijk spel en bracht het ontspanning. Nu is beoefening van het voetbalspel een inspanning, met voortdurende training; men moet op tijd opstaan om naar de kerk te ga*m, om ook weer tijdig op hot voetbalveld te zijn. Inspanning is op zich zelf niet kwaad; zij kan onze wilskracht verhoogen. Spr, hoopt, dal dit hier het geval zal zijn en dat de spelers dan tevens de noodige zelfbeheersching zullen toonen te bezit ten. In de krant heeft spr. wel certs ge- tezen, dat op voetbalvelden niet altijd die zelfbeheersching aanwezig is. filet den wensch, dat Gods zegen op dit voetbalveld zal rusten, besloot spr., waarop hij zich met de spelers naar het midden van het terrein begaf. Do aan voerder van G.V.M., onderafdeeling van de St. Joseph Gezellen te Rotterdam, die de eerste tegenstander was, bood' met zijn golukwensch bloemen aan S.G.V. aan. De ken Schraag verrichtte den eersten aftrap en dadelijk ontwikkelde zich een enthou siaste strijd. Voor den winnaar van dezen competi tiewedstrijd had' de heeor A. die Koning een zilveren beker beschikbaar gesteld. Deze werd door S.G.V. gewonnen, daar* zij met 63 over G.V.fil. zegevierde. Met de rust was de stand 3—2. De heer J. v. d. Hoeven, 2e secreta ris van S.G.V., reikte den beker uit. Geslaagd. Aan de Lcidsche universiteit is slaagd voor het doctoraat rechten, heer P. Sanders. de Uitvaart J. J. Plan que. Hedenmiddag hebben velen van de ge legenheid van het overbrengen van hot stoffelijk overschot van don leider der A. J. C„ J. J. PJauqué, naar Westerveld, ga bruik gemaakt om den overledene den laat- stcn groet to brengen. Aan het sterfhuis, het Gem. Ziekenhuis, stonden om een uur do vlaggen van do A. J. C. met paarse linten en rouwfloers, temidden van vole A. J. C.-ers. Do auto, waarin de kist naar de laatste rustplaats word vervoerd, bevatte vele bloemstukken. Op hot Stationsplein ptomden tegen Iwee uur wederom do vlaggen en ook daar brachten velen don overledene den la-at- sten groet. Onder de aanwezigen bevonden zicli o.a. dolhccren P. do Bruin, lid van Gal. Staten en voorzitter van do afJeeling Schiedam van de S. D. A .P., on J. Dinkelaar, wet houder van onderwijs. Vakcursus slagers. De Chr. georganiseerde slagersgezellen houden dezen winter, in samenwerking met hun Vlaardingsch'e collega's, een vak cursus, welke onder leiding zal staan van de eerste Noderl. Slagersvakschool, te Utrecht Roode Kruis Transport Colonne. Coucours eu feestavond. Ter gelegenheid van haar 20-jarig be staan, sdlirijtt de vereeniging Schied. Rooi de Kruis Transporlcolonne con concours voor E .H. B. 0- on Roode Kruisploiegem uil, dat Zaterdag 3 November a's. in Ge bouw Eendracht zal worden gehouden. 'sAvonds wordt een f «avond1 in de zaal vim den R. K. VolksLo. „'geven met medewerking van Utile Dulci. Een appeltje. Maar de groenteboer had geen appelen. Zaterdagavond kwam In het pakhuis vau don groenton 1 vandela;u' Van E. in dc Bo- terstraat ee'n man,'die om een appeltje vroeg, fifaa'r do groenteboer had' geen ap pelen en uit dim hoofde kreeg de on bekende er ook geen. De man toonde even wel geen goed begrip voor deze situatie en bleef aandringen. Hij' wilde in ieder geval van Van E. do vrucht dor wijsheid hebben. Van E. vond dat erg vervelend' en zei tegen den man, dat hij1 beter deed maar weg te gaa'n. Ook' dien wenk sloeg do man in den wind. En vervolgens sloeg hij den groenteboer pardoes midden in diens gezichtl Het bloed kwam te voorschijn. Dat werd te erg en Van E. riep de hulp in van eon kennis, die bui ten stond. Toen dezo echter de gevraag de assistentie wilde verl-cenen, wetrd bij in die poging belemmerd door het op treden van oen tweeden Onbekenden main, die evenwel van een k'oude kermis thuis kwam, want de „kennis" volgde het voor beeld van den eersten onbekende op en diende zijin tegenstander volgens dc 're gelen van de kunst een welgomikton slag toe. Hoe het venter afliep, vermeldt de historie niet. Maa'r op do Broers vest weid later de hoed vnln Van E. teruggevonden, dio in den strijd gesneuveld was. De po litio is nu op zoek naar don appel-lief hebber en diens onbekenden Vriend. Feestavond „Gemengd Koor". Gemengd Koor" had Zaterdagavond in Musis Sacrum een feestavond georgani seerd. Nadat de voorzitter, de hoer L. Krab bendam, den avond geopend had, werd er gcda'nst op de muziek' van de Hakkert Band. En of deze eminente band nu hot- jazz, of de „zoetste" Duitschte tango speel de, steeds zwermden cte dames in hun, het feestelijk aalnzien van de zaal zeer verhoogönde, bid toiletjes, geleid dcor don. sterke'n arm van hun partner, door <te zaal etn zij rustten niet vóór btot duo üickary weer optrad du liedjes zong. Voorts was er een aantal attracties, als grabbelton, schietwedstrijden en een sjoelbak, die hij do aanwezigen grooten aftrek volnden. Vacantie op 's rijks kosten. Door de politie is aangehouden R. II-, die i'n het Algemeen Politieblad gesigna leerd stond voor f12 boete of 5 dagen hechtolnis. Daar hij niet kon heialen zal het rijk hem die dagen gratis onderdak! verschaffen. Diefstal. Tem nadeel© van J. C. v. W. is Zater dagmiddag op de Lange Haven voor d© H.A.V.-baihk een rijwiel m'et leeren actc- tasch Ontvreemd Aanrijding. Zaterdagmiddag heeft op don hoek van de Westvest ©In de Walvisstraat een aan rijding plaats gehad tusschen den 13-ja rige1» wielrijder F. S. en een luxe auto, bestuurd door J. M. uit Dordrecht. Togen den laatste is procesverbaal opgemaakt. A G E N D A, Schiedam. Passage, 8.15 u. Drie dagen bij de leven den. Vlug van stapel. City, 8 u. Tarzain, de ontembare. D© ge heimen der Fransche politie. 8 October. Irene, 8 iuut. G.H. Kiesvereen, Groen van Prinsteren. Vergade ring. 9 Oct. Verkooplokaal, 8.15 u. Ned. Vereen. Spiritisten Harmonica. Lezing JI. P. van Walt: „Eigen ervaringen". 9 October. Eendracht, 8 uur. Operette-uit voering muziekschool Hilberink. 10 Oct. Musis Sacrum, 8 u. S.Z.CL Leden vergadering. Rotterdam. 8 Oct. Groote Schouwburg, 8 uur. Volks universiteit. Amstöid. Toonecl- voreeniging. D© revisor. 8 Oct. Tivoli Schouwburg, 8 uur. Natio nale Revue. Dat zou je wel wil len! Capitol, 2.15 u. 8.15 u. Pechvogels. City, 2.15 u. 7 u. 9.30 u. Pechvogels. Corso, 1 u. 3 u. 5 u. 7 u. 9 u. De man met de wassen beelden. Grand, 2 u. 7 u., 9.15 u. Malle ge vallen. Lumière. 2.15 u. 7 u. 9.15 u. Slorm over Mexico. Luxor. '2,30 u. 7,30 u. 9.30 u. Huwelijks reis. Olympia. 7 u. 9.15 u. filij behoort do wereld. Prinses. 2.15 u. 8.15 u. Ontwakende jeugd; Zeg wie je bent. Royal. 2.15 u. 7.15 u. 9.15 u. De blonde Venus. Studio, '32. 2 u. 7 u. 9.15 u. La Mar ternelle. Studio '32, 2 u, 7 u. 9.15 u.. La Mater- nette. Thalia, 2.15 a. 7 u. 9.15 u. Lia Mater- nelle. ■saa® Dc Pamicrjager P, H.O. I Zaterdag is het Iirdhtvaplrdighed'd voor den Panderjager P.H,O.^.'T den rijksstudiedienst voor d© lucc uitgereikt, zoadat het nu vaststaat, vliegtuig aau den snelheidswedstrijd v.. denMelbourne zal deelnomen. Z.cjcf§ reeds vi'oeger werd' medegedeeld,zal, toestel worden bestuurd door de vljegj^ Gcysscndorfcr en Asjes, ills' radiotélegrja fist zal P. Pronk de reis medemaken. j Minister Stccnberghe naar de conferentie' van het goudblok. Naar wij vernemen zal Nederland op] dj| conferentie van vertegenwoordigers vain.de, goudlanden, welk'o 20 October a.s. te Rrusl sel zal woidcn gehouden, vertegenwoor digd' worden door den minister van ecof- nomischo zaken, rnr. Slaenberghe. De opsporingsbevoegdheid van belasting ambtenaren. Het voornemen van don minister vaïii financiën on do opsporingsbevcegdhteidl van do ambtenaren der directe belastin gen, invoerrechten en aecijusen uit te brei den, zal niet worden uitgevoerd op gromd| van de door den minister vau justitie) daartegen ingebrachte Iiezwaien. De minis ter van financiën wil het nu vinden i'n' versterking van do bewapening va.n de ambtenaren en zal deirhalve voor do toe komst een ruimer standpunt innemen in, het verstrekken van vuurwapenen. In verband hiermede is, volgens het Vad.« bepaald, dat de gummistok of oein vuurwapen mag worden meegenomen. Vor der zal bij de bcoordeoling van verzoeker om wape'ns een ruimer standpunt wor den ingenomen. Kunst en Wetenskap ïsaiic Israels, f Gisterochtend is in zijn woning aan d'e Kioningennegraclht te 's-Gravcmhago in den: ouderdom van 59 jaar ©verleden de bef kende kunstschilder Isaac Israels. Be heer Israels was Donderdag j.l. op dc Prinoes- segradht Gloor een auto aangereden. Hoe wel Ihij aanvankelijk niet ernstig gewond! scheen en hij gewoon naar zijn huis kon gaan, Week het toch, dat het ongeval ern stiger was geweest, dan het zioh. aanvan kelijk liet aanzien. Er trad' Zaterdagavond! een verergering in zijn toesland' in en Zondagochtend is hij overleden. Isaac Is raels was te Amsterdam gebaren en ee$ zoon van den beroemden Ned'orlandslclheitt' schilder Jozef Israëls. Hij studeerde in, Depl Haag en werkte in Amsterdam en in het buitenland. Zijn laalsto werk was het pow tret van Lodewijk van Devssel. dat dezen! aangeboden werd door zijn vereerders tcad gelegenheid van den 70on verjaardag Vainl den litierator. Zeer vele schilderijen vari Israëls hebben in de. Nedferlandsdhe W sea een plaats gevonden. Herinneringen, aan den Koning van Rome. Een aantal boeken, wapenen, gebruiks voorwerpen en kunstwerken, die eens het eigendom waren va|n Napoleon's enfortuin- lijken zoon, den hertog van Reichstadt, is onlangs d'oor do Italia-alnsche regeerlng aan gekocht voor het Napoleon-museum te Rome. Een en ander was tot voor kortein tijdl in het bezit van de erfgeinameln van Graaf Püfokesch te Weenon, die de best© cm meest toegewijd© vriend' was van den hertog vain Reichstadt. In deze oollectie bevindt zich o.a). een spbol, die Napoleon gedragen heeft bij d'e Veldtocht naar Egypte en die del jonge hertog van zijn moeder ontving, toorn hij tot o-fficier werd' hev-orderd. Dit wa pen was den hertog bij uitstek dierbaar en hij vermaakte het zijn vriend' Prokesch. Sport Voetbal Olympia-S.V.V. 2-4. Een forsche wedstrijd, die door onze stadgenooten verdiend ge wonnen werd. Zeker 5 a 609 S.V.V.-supporters zijn gisteren naar Gouda getrokken, om dhar getuige te zijn van een belangrijken wed strijd van hun favorieten. Werd' deze wed strija verloren, dan was S.V.V. nog wel niet uit do running, maar zou d'o stnj'd! om de cercpalm toch wel heel zwaar wor- den. 'Ofschoon het er eerst niet naar uitzag, dal S.V.V. de overwinning zou behalen met do rust was de stand' 10 en later was hij nog een tijdlang 2—1 toch! hebben onze stadgenooten ten slotte mot zeer behoorlijke cijfers gewonnen. S.V.V. speelde de eerste helft van d t wedstrijd tegen den wind in. Do bal giiq, van doel tot doel en na 2D minuten was er nog niet gescoord. Olympia was, ten gevolge van het voordeel van don wind', wel iets in de meerderheid. Daar d'oet- punten uitbleven, word het spel steeds forscher. Vooral de Goudsche linkshalf zon digde nog al eens tegen de rogels, wat den scheidsrechter niet ontging. Na een half uur kwam De 1. botsing met den linksbui.en van OU ten gevolge waarvan De Heer een peude wonde boven den neus kreeg, t moest het veld verlaten en is door d Vuijlsteke, uit Rotterdam, die toevallig aan wezig was, verbonden. S.V.V. spee'd'e met 10 man verder. J, J. van Diggelen ver vulde zoolang de taak vau den rechts back. Na 10 minuten kon De Heer weer mee spelen. Vijf minuten voor de rast gaf de Gou'd- sche rechtshalf een h'oogo voorzet, de go-

Schiedamsche Courant | 1934 | | pagina 2