Verslag van Het geheimzinnige Landhuis Gemeernteraad TWEEM BLAD SCHIEDAMSCHE COURANT Werkzaamfreden in den volkstuin. Vergadering van Donderdag 11 Oct 1934. HL Voorzitter: do burgemeester, do hoor li. Slidcmeijor. Particuliere gronden als bouwterrein. (Vervolg). Beslaglegging. De lieer v. d, Tempel spijt liet er hapert zeker wat bij spr. maar 'door dte rede van den lieer Houtman is spr. tnict wijzer geworden. Wat spr. vreemd vond1, is door den beer Houtman niet ver duidelijkt. Do boer Houtman zegt, dal liet niet de bedoeling is beslaglegging toe te pas- sein, maar in art. 11 wordt gezegd: „Wan neer gemeenschappelijke opboogimg van terreinen gewensclrt is, zijn do betrokken exploitanten verplicht daartoe de gemeente in de gelegenheid te stollen." [Het zal wel niet in de bedoeling lig gen, dat de eigenaar daarvoor geld krijgt. Als beslag wordt gelogd op den grond om deze op te hoogon, wordt hij aan zijn be stemming onttrokken. Dat is niet goed te praten noe.h goed te schrijven! De heer Houtman hoeft verwezen (naar de mogelijkheid van beroep op| een be slissing, maar als do gemeente als mach- tigo zegt: ,Dat behoort tot liotuitbreidings plan!" staat appellant niet in de moest gunstige positie. Als men het beschikkings recht aian een eigo'naar ontneemt, daln is de normale gang vain zaken, dat mem den grond, die men 'noodig hoeft, aankoopt. Maar dan moet men niet don eigenaar latein wachten tot wie weet hoe lang op een afwwikkoling van zaken. „Ecu berg van bezmwaren". In art. 1 van do öntwerp-verordening leest men „Voor het in exploitatie brengen van gronden als bouwterrein is do medewerking van den gemeenteraad vereiseht", ear in art. 2: „Deze medewerking wordt niet ver leend', voordat, naar liet oordeel va® den gemeenteraad, in verbaind met de alge- meeno stadsuitbreiding, de tijd voor zoo danige exploitatie van de betrokkeln gronden is aangebroken." Hier hangt dus alles ai van den raad, want die moet zijn medewerking verlcencm voor liet in exploitatie brengen van gron den als bouwterrein. Wanneer zal de raad verklaren, dat naar zijn meening de tijd voor een exploitatie van den grond is aan gebroken en wanneer zal een behoorlijke aansluiting met dc reeds bestaande staüs- dectón aanwezig zijn of tot stand worden gebracht, die in art. 3 als voorwaarde wordt genoemd? De vier voorwaarden in do artt. 1, 2 <fn 3 vormen eon berg van be zwaren. Het eenvoudigste zou zijn, als de raad den grond', die voor uitbreiding nooelig is, onteigende, maar om daaraan te ontk'o mVtï is deze verordening ontworpen. Dc commissie van advies. Een commissie uit den raad1 zal beslis sen over oen besluit van den raad', waar toe die commissie behoort! In bet laatste artik'el vordt do beslissing gelaten, aan B. en W. Spr. hoopt, dat in do plaats valn het college van B. en W. daarvoor dc raad in de plaats zal k'o- meln. Er zullen moeilijke puzzle's voorkomen on het is klein godacht de beslissing daar over op te dragen aan drie loden van don raad, die zelf de verordening hoeft samen gesteld. Alloeh reeds uit waardeering voor Idio drie raadsleden, zon spr. een andere regeling wens cl ïen. Spr. acht de voorge- uit het Engelseh van Hugh Walpole oh J, B. Priestley, door IL A. C. S. .36] 20 Jermyn Street. Beste Bob, Eeh half uur geleden, vond ik je langen len zeer interossainten brief in. d'o club. Ik Is'el) nu slechts vijf minuten, maar ik krab- iitol dit briefje, om je to vertollen, hoe jouw ontmoeting met Jean mij ontroerde. Ik steek jo brief in mijn zak on zal hem verschillende koeren inzien vanavond; jij hebt liaar zóó dicht bij mij gebracht, dat ik hot gevoel heb d'at zij hier nu, met mij, in do kamer is. En ik kan jo niet ver tellen, wat jouw sympathio voor haar voor mij beleekont; jij bont d'e beste vriend, Idion ik in de wereld bob en ik hecht aan jouw opinie over menschcn en dingen Oen veel grooler waarde dan misschien good voor jo is om te welen. Jij1 licht mij bijna duizelig gemaakt van opwinding; er is oen zekero groote geruststelling voor mij in je brief, alsof ik nu weet, dat deze zaak werkelijk voor mij in o.J'o zal komen. Jo begrijpt, dat ik, ofschoon ik de laatslo Week het gevoel had, dat ik iets voor haar ging bekekenen, geen werkelijke Zekerheid daarvan had. 't Is niet, dat ik to bescheiden ben, maar meer dat, wan neer jo ietg__vroeslijk erg wcmscht, jo bet gevoel hebt, 'd'at het geluk jo niet mee loopt; de appel, waar je naar verlangt, valt meestal nooit binnen jo bereik. Maar dat jij baar bewondert en bet gevoel liadt, stelde oplossing kolosaal klein. Do lieer rur. Van Vel zen: Die drie raadsleden hebben geen beslissing te ne men; zij advisccren slechts! De heer v. d. Tempel geeft het de par ticulieren te doen om bij een dergelijke verordening bet initiatief te nemen. De lieer M ak: Het Grondbedrijf is in dit geval ook' een particulier! De bijschrijving van rente. De lieer v. d. Tempel ontkent dat In art. C wordl gesproken over do be maling. IIoö lang het duren kan, voor zoo'n zaak' in orde is, ziet men b.v. in den Nieuwlandsclion Polder; al jaren is men bezig over een nieuwe bemaling van dat gebied. E'n intusschon is do grond duurder geworden door de renlebijschrij- ving. Do lieer i r. Houtman: Die rcnte- bijsclirijving is ook fout! De heer v. d. Tempel: Of men bel bij-boekt of 'niet, in ieder geval moet de rente betaald worden 1 In art. 18 wordt gezegd: „Onder kosten van vcitrijging vorden gerekend die valn aankoop, onteigening, ruiling of welke andere wijze van verkrijging ook, met bij komende kosten." Zal op do gronden van de gemeente ook do rente nog worden bij'goboekt Zijn dat ook' 'nog „kosten vam vcrkrij'ging" Als do gemeente grond voor f2 por M.2 beeft gekocht kan daar in don loop der jaren boel wat rente bijgeschreven zijn. Indien de gemeente dien grond in de combinatie inbrengt, zou zij ook de be taalde re'nie in rekening kunnen brengen. Geroep: Art. 16! De beer v. d. Tempel: En voor do particulieren dan? Ais in oen combinatiio b.v. 3/i valn den grond door de gemoonta dn 14 door particulieren wordt ingebracht, wordt dan voor do gemeente ook' do taxa tieprijs berekend of wordt de kostprijs in aanmerking genomon? Do heer Mak': Wat liet beste uitkomt! De lieer v. d. Tom pel: Dat vrees ik! ook'! Spr. beeft roods lang op de verorde ning zitten luren, maar weet nog niet, hoe bij toepassing de zaaik zal loopen. Tot zijn spijt zal spr. 'zijn stem aan do verordening niet kunnen govon; daarin wordt te weinig rekening gehouden met de recbteln van don particulieren eigendom. Do heer Mak': Dat mag hier niet als motief geldeln! De beer v. d. Tom pel: Noen. dat is misdadig!-- - - De Voorzitter: lio, bol Huiverig geworden. Do beer v. d. Tom pel stond' aanvan kelijk 'niet onsympathiek tegenover deze zaak. Later hebben do raadsleden nog een dntwcrp-veroittening ontvangen, die thans mict aan do ordo is. Spr. heeft ech ter beide Ontwerp-verordeningen in ver band met elkaar bekeken en toen is spr. huiverig geworden voor het voorstel, thans aa'n do orde. Als aan het lioofd van Ge meentewerken of Grondbedrijf iemand staat, dio ee'n open oog heeft voor de eisclien va'n de volkshuisvesting, zal er wel grond beschikbaar worden gestold', maar als aim 'net hoofd van die diensten iemand staat, die goten uitbreiding wil, kan bij zooveel remme'n als bij zelf wil. De lieer ir. Iloutma'n: Ik ben van middag ee'n beetje doof! Ik hoor niet alles! Nog niet ver genoeg. De lieer Colió zal zich niet wagen aatn een beoordeeling van do verordening zelf dn over de wijze, waarop dew in toen jo met haar praatte, dat zij aan mij dacht, dat zijn twee eonvoudig wonder bare dingen, Ja, 't is verbazend' gek, dat jij daar nu met Tramp optrekt, zaoals ik nu hier met do afgrijselijke schim van Jean's broer. Jij zult Marjorie binnen een dag of twee, vinden, vermoed ik, een beetje mot haar praten, verwonderd zijn hoe jullie beiden zoo dwaas konden zijn en dan zal alles voorbij zijin. Dan zal ik jullie beiden spoe dig weer zien; feitelijk is mijn optimis- nie vanavond' zoo sterk, dat ik mij zelfs kan voorstellen lioo binnen enkoio weken Jean en ik en jij en Marjorie, wij met ons allen ergens oen geaollig dinertje zul len hebben, Hoe wcnsch ik, d'at liet waar mocht zijinl Maar doz'a kamers, waarin ik ben, geven mij, dat moet ik bekennen, geen moed'. Vaar je brief kwam, had ik er een walg van; zij hebben do moest s'ombero, moorddadige atmosfeer. Ik las vandaag ergens eau artikel, dat oen van d'io kleino hotels in Londen beschrijft, waar de menschon komen on logeeren, eon van die verschrikkelijke plaatsen, waar oude dames met elkaar fluisteren en het lijk onder do sofa verboTgon is. Zie jo, deze kamers zij'n va'n die soort. Nu niet moer. En schrijf naar hier. Ik zal spoedig weer aan jou schrijven. Om jo de waarheid Ie vertellen bet wekt mij op, wannoor ik „de Bruine Slier" op do envelop schrijf. IWat houd' ik valn dat dal, mot zij'n wind en regen en rust! Steeds je MARK. 20 Jermyn Street. Boste Bob, Ik laat op mijn brief van gisteravond! ZATERDAG, 20 OCT. 1934. No. 20776. eikaar is gezet, maar spr. wil als zij'n "opvatting uitspreken, dat de verordening nog niet ver genoeg, gaat. Als spr. echter voorstellen zou doen in die richting en deze werden geaccepteerd, dan zouden machten, sterker dan de raad, voor de uitvoering daarvan wol oen scholje steken. Zij', die veel belangstelling aan den dag leggen voor het wel on wee van de grond- en huiseigenaren behoeven niet bevreesd, te zijln, dat in Nederland een aan slag zal worden, bep'oegd op het particu lier bezit. Er is geen zaak', waaraan in den raad zooveel aandacht wordt gesebo ikcn, als aan de belangen van de heele kleine groep huis- on grondeigenaren in deze ge meelde. Do raad kan don tijd vindon om urenlang le beraadslagen over de belan gen van die kleino categorie inwoners en als spr. dat bedenkt, vraagt bijj zich af waar do heerten de vrijmoedigheid vandaan ha len, om, als bier een massa-belang ter sprake komt, dan de politiek toe to passen va'n de besprekingen af to snijden. Spr. zal voor de verordening slommon, ofsclioo'n zij spr. niet ver gonolg gaat in bot behartigen van do volkshuisvesting. Geen mocilijjkhcdcn voor dc sac.-dcmocraten. Mevr. Bc'nthem—do Wilde zegt, dat de mededeelingen van den lieer Houtman voor spreekster 'niet moor helderheid bob ben gebracht: die verordening is van liet begin af voor baar en baar fracliegenoo te'n helder geweest! Voor een behoorlijke sladsuilteg is doze verordening noodig, wat niet zeggen wil, dat Grondbedrijf slii gelegd zal worden; dat beeft spT. trouwens ook' niet in de verordening gevonden, evenmin als dat particuliere belangen in bet golrang zullen komen. Dc voorgestelde regeling is in bot bcla'ng van alle eigenaren, die er bij be trokken zijn. Do uitbreiding zal niet tegengehouden worden. Meent de beer v. d Tempel, dat zdnder deze verordening de Nieuwland- sche polder vlugger in exploitatie zal wor den gebracht als bouwterrein? Deze ver ordening zal bet bouwen juist in do baiul werken en daarom zal de soc.-democrati- schc fractie het voorstel van B. en W. met graagte steunen. „Do heer S c hourk 0g el acht deze ver ordening wel- "noodig, maar vraagt zich.' toch af, of zij wel is geboren te goeder ure tot aller braven vreugd! De thans voor gestelde regeling bad veel eerder toegepast moeien worden. Veel, dat vroeger lo' sland is gebracht, zal nu ten laste van de exploi tatie va'n do betreffende gronden woiden gebracht. Moeten de exploitanten van de gronden, die nu als bouwterrein aan de markt komen, vroeger gemankte kosten meedragen,1 zoodat b.v. particuliere eige naars van gronden, in Oud-Mntlienosso mee betalen aan bet gemaal voor het Sin gelkwartier? Als dat stadsdeel wordt uit gebreid, zal liet gemaal ook versterkt moe ten worden, maar zullon de kosten van liet oude gemaal dan ook omgeslagen war den over de eigenaars van de pas als bouw terrein in exploitatie gebrachte gronden? Spr. meent, dat dit niet billijk' zon zijn, want de gemeenschap en ook de eigenaars van de nieuwe bouwterreinen, hebben reeds bijgedragen in do kosten van sbch- ting van bet gemaal. Wat van bet gem.nl is afgeschreven zal moeilijk' voor rekening een anderen volgen, niet, omdat er iets gebeurd is, mnar het is een feit, dat, nu ik weet, (lat jij op vijf minuten afstand van Jea.n beint dn haar op d'it oogenblik misschien ziet, het mij zoo lusteloos maakt, dat ik allo mogelijke kracht moet inspan nen om bier te blijven en niet met den 'eersten trein naar jullie toe te vliegen. Maar ik wil niet gaan voor ik dien jongen ellendeling, Rossett Jr., dio nu ergens lo pruilen zit, te pakken heb. Ik holj plan, vanavond in de geheimen van dat ge- meene liol van hem binnen te dringen, ik Len er achter, waar dat is en zal daar vermoedelijk een ellondigen avond door brengen. Ik bob een afschuw van nacht clubs en bun bewoners en deze moet cm van do allerslechtste zijn, naar ik lioor. Vandaag vriest bet en Londen is onbe wolkt en stil; er is op alles een kleurig waas, alsof Renoir bot opgeknapt had'; allo vrouwen hebben een kleur, als die roodugroeno appels, die Renoir altijd schil derde en toen ik zoooven door Piccadilly liep, schoen het, of iedereen zijn vingers op zijn lippen hield, alsof zij, elk oogen blik, do een of andeie wonderbare uit barsting verwachtten. Ik dineerde gisteren avond met een Amerikaan, die zei, dat Londen te vies is 0111 aan te pakken, m zoo is de stad nu op 't oogenblilc, zij is als een oud'e dame, ingestopt in een nogal vuile, grauwe sjaal. Mnar erg arrogant, hoogdijk met zichzelf ingenomen, ieder ander naar do bol vorwenschend. Zooals ik den 'Amerikaan gisteravond vertelde, zij is een zoo krachtige persoonlijkheid, dat geen vreemde invloeden ook maax iets met baar bereiken kunnen, en daar moeteu we vpor danken, zeg ik. van de eigenaars van den bouwgrond ge bracht kunnen worden. Is er voeling gehoudon bij de samen stelling van deze veroalening met de par ticuliere eigenaars? liet zou wel eens kun nen zijn, "dat men in die kringen niet veel voelde voor deze regeling. Boven den gemeenteraad staat een liocger gezag, zeido de beer Houtman, maar daarvan wordt in de ontwerp-verordening niet gesproken. Mdn weet niet, waaraan men zich houden moet. in an. zo worm gezegd1: „Wanneer door msonaere omstandigheden de werkelijke kosten der werken on voorzieningen, die roods werden tot stand gebracht, aanmer kelijk blijven beneden de reconslruetie- kosten, dan kunnen deze reco'nslructic- kosten door U. en W. daarvoor in do plaats worden gesteld". Koe denkt mem zich dat? Wat verstaat men onder recomslrucliakosten? Dc rechten van de eigenaars. Art. 21, le lid bepaalt: „De grond, bestemd voor de onderschei dene objecten, wordt kosteloos en vrij aan do g'emeonto in eigendom overgedragen." Als een overeenkomst lot stand komt, kannen particulieren zich dan dadelijk een oordeel vormen hoe de overeenkomst zich ten aanzien van hun eigendom verhoudt? Art. 33 begint met: „Rij niet voldoening door oen exploi tant aan zijne verplichtingen, na daarvoor te zijn gewaarschuwd', kunnen 13. dn W., on verminderd de verplichtingen® den exploi tant tot boctebetaling, de overeenkomst opzeggen." Spr. zal niet bel gehoede artikel voor lezen, maar het ontneemt den eigenaar alle rechten. B. en W. zijln eigenlijk de menschcn, die over alle rechten beschik ken en d'e particuliere eigenaars zijn van het collego afhankelijk! Do heer mr. Van Vel zen: En hoe is dal op het oogenblik? Do beer Scheurkogel: Het maakt een groot verschil, of de gemeente de exploitatie zeif in handein houdt, of die overlaat aan de particulieren. Er moet een zeker recht gewaarborgd zijn, dat de eigenaars zelf bun grond' in exploitatie kunne brengen, zonder dat zij in beroep behoeven te komen. (Wordt vervolgd). Gemengd Nieuws Waarschuwing. In het Alg. Politieblad vestigt de hoofd commissaris vam politie te Amsterdam de aandacht op het volgende: Het komt in den laalsten tijd veelvuldig voor, dat eigenaren van jonge onbeduiden de ondernemingen, zonder eenige inner lijke waaide, anderen trachten te bewe gen, gekl in hun bedrijf te storten. Zij plaatsen dan advertenties, waarin deelge- riooton, met oonig kapitaal worden ge vraagd of betrekkingen tegen storting van waarborgsommen worden aangeboden. De ervaring heeft geteerd, dat dikwijls weikloozen, in het bezit van, mogelijk in beleren tijden overgespaard, geld, reflec- loere'n en ten gevolge van bun verlan gen om een werkkring te hebben zich gemakkelijk laten overhalen om hun spaar- duilen te slorten in oen onderneming, waaromtrent geen afdoendstellende inlich tingen kunnen wonion gegeven, doch maar welke zij tevoren niet grondig hebben ge ïnformeerd. liet gestorte geld is dan in vele gevallen verloren. Het verdient daar om aanLevehng. dat zij, wien aanbevolen wordt, financieel deelgenoot in een zaak, welke bun totaal onbekend is. of wien een betrekking, onder verplichting tot stor ting van een waarborgsom, wordt aan- Maar dat is toch niet het eigenlijke van mijn gedachten, om vier uur op deaen donkeren middag, in deze sombere kamer, waar al de meubels stinken naar ongo- verveling zelfmoord' hebben gepleegd, waar nog geurtjes hangen van verschaalde whis ky, van onbetaalde rekeningen en van de gemeone uitvluchten van ongeschikt dienst personeel. En den geheelen tijd hangt de schaduw van den ouden Rossctt om mij heen. Vreemd', zooals de persoonlijkheid van dien waarschijnlijk doodgewone® dronkon verkwister je bezig houdt. Hel komt gedeeltelijk wel daardoor, dat hij op 't oogenblik zoo onbegrijpelijk is. Waarom zou hij mij eerst liefhebben, als een lang geleden verloren geraakten broeder, aan dringen op mijn gezelschap, en dan plot seling probeeron mij te vermoorden? Hij beweert, d'at ik mij in zij'n familie in drong, maai1 ik geloof niet, dat hij gc- Inoeg om zijn familie geeft, om zich te ergeren over iemand', die zich indringt, en, in elk geval, werd ik er maai' oppervlak kig 111 betrokken. Ik ben er zeker van, dat hij weet, dat ik zijn dochter kuste, [en, natuurlijk, vertelde ik bom, dat ik geweigerd heb zijn zoon geld te leenen, maar ik verbeeld mij, dat er in deze ge boete geschiedenis iets diopei'S zit. Dc sleutel, die hem open krijgt, is, daar bon ik zeker van, zijn liefdte vooir den grond, waar liij op staat, een soort van hyste rische, bijgdootvigo liefde, zoo stel ik mij die voor. Ik merk lioo ik zelf daar cenigs- zins zoo wordt; indien iemand lang genoeg rustig in dat dal blijft, dan zal elk takje Ion elke kromming van den heuvel iets persoonlijks voor hem worden. Het con tact mot alles daarsou je arrogant rna- Brusselse!» witlof, andijvie en late booncn. Een bekende wintergroente, bet Bras- selsch willof, vrnhgt nu onze aandacht. De wortels woidcin gerooid, waarbij' liet loof op een paar c.M. boven den wortel- hals woidt afgesneden. Tevens snijden wo van de lange ponwortels de dunne uit einden af. Het loof kan zeer goed dienen als vee\ ocder. De gerooide wortels moe ten tegen vorst worden beschermd. Daar voor woiden ze gewoonlijk ingekuild of op| een koele vorstvrij'e plaats opgestapeld. Om spoedig te kunnen oogsten wordt direct een gedeelte der wortels opgezet en geforceerd. Dit kan zeer goed in een loige) bak geschieden, al of niet met oen raam gedekt. De wortels worden op een paar c.M. afsla'nd in de aarde gegraven, wair- hij wo hebben te zorgen, dat do worlel- halzon gelijk staan. De wortels mogen niet in bet grondwater komen te slaan, daar hierdoor de ontwikkeling te vee! zou wor den belemmerd. Boven de wortels bren gen we oen aardlaag aan Ier dikte van 25 a 30 c M., waarin de kropjes zich zul len ontwikkelen. Hiervoor gebruiken we lijnen grond; inplaals van grond kunnen we ook fij'ne turfmolm en zaagsel go ten iken. Om een snelle groei dor kiopjes te i.cvoidcrc'n, kan de bak nog worden om geven met een lang blad of verscbe paar- denmest, en indien we er geen raam over leggen kan ook over de aardoppervlakte) oen laag bladeren ter dikte van 30 lot 50 c.M. worden aangebracht Ook kunnen de wortels in een kist met aarde geplant en in een k'ekter of andere donkere ruimte worden geplaatst. We zul len hiervan echter geen vaste kropics maar slechts losse blaadjes kunnen oog- le'n. 1 Om opvolgend te kunnen oogsten plan ten we onze wortels met eenige lussclven- raimtc. Men houdo er wel rekening mede, dat de groei dor kropjes gedurende do wintermaanden zeer langzaam gaat. Late andijvie wordt nu, voor zoover zd nog niet kan worden opgebonden, met kluit opgenomen en onder glas geplaatst. Opbinden doen wo alleen, wanneer de pla'nten droog zijn, daar in natten toe stand opgebonden andijvie spoedig gaat rotten. Van laat gelegde sla- en snijboonen pluk ken wc nog steeds. We laten ze niet lan ger dan noodig is aan de struikjes, want bot is half October geweest en elke nacht kan ons vorst brengen, waartegen vooral boonon niet bestand zijn. De laatste tomaten worden geplukt en wat nog niet geheel rijp is, leggen we op ee'n plank, acliler of onder glas, om na le rijpen. A. G. geboden, alvorens een besluit te nemen, inlichtingen in te winnen bij do politio hunner woonplaats, of indien liet te Am sterdam gevestigde ondernemingen betreft, aa'n liet hoofdbureau van politio in die gemeente. De ontvoering van mevr. Stoll. Zoowel de vader als da echtgenoote van RobinSon, don ontvoerder van mevr. Stoll zijn onder verdenking valn medeplicliligheid gearresteerd'. Beide® verklaren, dat zij niet medeplichtig aan do misdaad zijn. Na stor ting van con borgstelling van rasp. 25.000 dollar en 50.000 dollar zijn zij voorloopig in vrijheid gesteld'. Robinson zelf wordt door de politie in verscheidene Amerikaan- scho staten gezocht. ken, jo zoudt liet gevoel hebben, dat je met die plok een geheim hadt, dat alleen! aan je zelf was toevertrouwd', je zoudt over ieder ander verantwoord zijn als over oen indringer, en jo zoudt daardoor! een soort van pedant gevoel van onsterf lijkheid krijgen. Er is oen schilderij van' Ulrillo, een van zijn vroegere werken en oen van zijn beste: een Pa rij sc he straat, natuurlijk, met die witte gebouwen, waar bij zoo dol op is en ieder huis op die' schilderij, elke deur, en elke lantaarnpaal lveeft precies diezelfde zelfbewuste arro gantie, alsof z>j alle, de vensters en de deur ear de witte muren, je vertrouwelijk toefluisteren: „jij blijft bij ons en wij zul len het samen aan de wereld vertellen; jij bent juist degene, op wien wij rekenen." Ik vermoed1, dat Rossett dit soort arro gantie liet ontplooien, toen hij hoe langer hoe intiemer werd met zijn drie grillige) heuvels en zijn babbelend' riviertje en zijn langen, zwijgenden weg, die je nergond heen brengt, zoodat elke indringer een bo- leediging is voor zijn trots. Ik weet hot niet, of ik er werkelijk op gesteld bou', maar ik heb behoefte er terug te komen! ten ik moet er terugkomen. Ik zal den' jongen doordraaier vinden, hem bij zijn' vuile nek pakken, hem naar zijn vader steepen en dan Jean weghalen. Intussche'n) zal ik ej dankbaar zijn, zoo dikwijls joj mij kunt laten weten, dat je haar gezien: hebt. Steed's je MAJUfi. M. Uf»H 'OYmM mmolgdh 1 DER De bijdragen van particulieren.

Schiedamsche Courant | 1934 | | pagina 5