Uke cent is¥Dorry; Mm A Het geheimzinnige Landhuis ,1 Wielrennen. Had8©|sr®gramma9$ SYA0SMÏSUWS De Afscheiding. Rede van ds. K. de Bel. Woensdagavond hield do Wijkvereeni- ging van Wijk III der Ned. Hew. Geineon- to in Irene haar eerste ledenvergadering in dit seizoen. Ka de gebruikelijke opening door den voorzitter, ds. K. de Bel, heeft deze ge sproken over: De Afscheiding van 1831. Man heeft; aldus spr., dezer dagen van verschillende zijde de Afscheiding her dacht. Men heeft gejubeld, gelui*d, ge profeteerd; Goddank ook getreurd en rouw bedreven over wat in 1S34 te Ulrum is geschied. Misschien ware het beter ge weest hoelemaal niets meer op te halen over vergeten onrecht, onjuiste daden, over en weer bedreven. Want we moeten voor uit zien en niet achterom, we hebben in onze dagen groote behoefte aan toenade ring en niet aan scheiding, aan wat ver- eenigl en niet wat verdeelt. Maar ander zijds; in het verleden ligt het heden, in bet nu, wat worden zal. De geschiedenis van vandaag hangt ten nauwste samen met die van het verleden en we kunnen de toestanden in en om de Ned. ,Herv. Kerk niet verstaan, als we haar geschie denis niet kennen. We moeten weten waar om we Ned. Hew. zijn en willen blijven, ook al zouden we in moeilijke omstandig heden komen, gelijk ds. De Cock en de zijnen in 1834. Wat is er dan toen ge beurd? We kunnen die vraag niet beant woorden, als we niet weten, hoe de Ned. ïïew. kerk er in die dagen uit zag. Uit de geschiedenis. Op 28 Maart 1S16 had Koning Willem I, ondanks het bezwaar van de classia Am sterdam, van zijn recht hiertoe gebruik gemaakt en aan de Ned. Hew. Kerk oen nieuw reglement opgelegd, dat door 11 personen was opgesteld en door Hem was overgenomen. In dat reglement waren veel bepalingen opgenomen, die onduide lijk en voor tweeërlei uitleg vatbaar wa ren. De kerk wend geregeerd door vaste bestuurscolleges, de kerkeraad moest de leer handhaven (welke?). De predikanten moesten het Evangelie prediken overeen komstig Gods heilig Woord en intussehen weid van vele kansels openlijk verkon digd, dat men niet meer in wonderen ge loofde; de Godheid van Christus werd ge loochend, evenals de noolzakelijkheid van wedergeboorte en de onmisbaarheid van de Genade Gods; men ontkende, dat het bederf in den mensch alleen kan ver nieuwd worden door het ingrijpen Go Is, de bokeeiing. Ter zelfder tijd ontstond in uitgebreiden kring een ontwaking tot waarachtig ge loof, 't Reveil, geheeten. Mannen als Groen, Da Cosfn. Maekay. Capadose, Van Hogen- dorp, Willem de Ck-rck, ea., kwamen tot bekeering en getuigden hiervan in woord en geschrift. Op allerlei wijze probeerde men de kerk terug te brengen tot het ge loof in Jezus Christus, den Zaligmaker. Groen van Prinsterer wilde dit bereiken langs den juridischen weg. Da Costa langs den medisehem weg, d.w.z. niet proee- deeren, maaT getuigen en hij deed dit ook. Ds. Dc Cock. In dezen tijd trad ds. De Cock te Ul rum op. Hij was de zoon van liberale ouders en vrijzinnig in hart en nieren. Hij kende Calvrjn niet, evenmin .als de belij denis der kerk. Hij was leerling en vol geling van prof. Hofstede de Groot. Op huisbezoek bij een man, die niet bij hem ter kerk wilde komen, zeide deze: „Domi nee, als ik' ook maar één zucht tot mijn eigen zaligheid moest bijbrengen, dan was ik voor eeuwig vertoren". Dit woord liet hem niet los, hij ging ijverig de Gereformeerde leer bestudee ren. die nog steeds de belijdenis onzer kerk is, en het werd hem de oorzaak tot uit het Engetsch van Hugh Waipole en J. B. Priestley, door H. A C. S. zijn bekocring. Van nu aan kwam er on algeheelo verandering in zijn preekem. Van heinde en ver stroomden de hoorders toe, om hem te beluisteren. Het gebcutde wel, dat meer dam 70 rijtuigen en enkele schui ten de menschon brachten en dat do kerk veel to kien bleek, om de schare te be vatten, zoodat ds. De Cock buiten moest gaan staan en op het kerkhof zijn preek moest houden. Nu gebeulde er echter iets, dat ds. De Cock in groote moeilijkheden bracht en waarin hij heeft gehandeld in strijd met de kerkelijke wet. Een van zijn hoorders vroeg n.l., of hij ziju kind wilde doopen, hoewel hij elders woonde. Aanvankelijk weigerde ds. De Cock dit, als in strijd1 met de kerkelijke wet, Intus sehen vroeg bij, daar de man bleef aan houden en meerderen met een zelfde ver zoek tot hem kwamen, om raad aan ds. Molenaar van Den Haag ern aan Graaf van Zuylen van Ny eve kit, die beide geest verwanten van hem waren en wier oor deel hij daarom wilde weten. De eerste raadde hem aan het niet te doem, de laatste heelt zijn brief niet meer ont vangen, daar hg voor dien tijd overleed. Toen de ouders echter bleven aandringen, heeft ds. De Cock op 29 September 1833 het kind gedoopt en later nog 16 andere kindeion, zander toestemming te vragen aan den kerkeraad vain de gemeenten, waar de ouders woonden. Dat mocht toen niet en ook nu nog niet. Eet zou de grootste verwarring stichten, als men zoo maar zonder verband met den kerkeraad, kinde ren uit andere gemeenten g'ng doopen. Ds Da Cloux van Vierhuizen diende hier op een aanklacht in bij het classicaal be stuur wegens het doopen van kinderen uit zijn gemeente. Op deze aanldacht volgde oen onderhoud vatn het classicaal bestuur met ds. De Cock, die zeide, er toch mee door te zullen gaan. Op 14 December 1833 moest hij ander maal voor het classicaal bestuur komen, waar behalve vele aanklachten wegens bet doopen van kinderen uit andere gemeen ten ook nog een klacht tegen hem was in gekomen over een verweerschrift, dat hij had uitgegeven, als antwoord op twee boek jes van vrijz. predikanten, die daarin hadden gezegd, dat de Geref. predikanten onkun dige, domme menschen waren, die men liever moest dood zwijgen, dan zouden ze wel spoedig uitsterven. Over en weer werden in die geschriften grofheden ge zegd', die in geen geval toelaatbaar zijn, maar de kerkelijke besturen hoorden ai- leen de giofheden van ds. De Cock on lieten de anderen ongemoeid. Ds. De Cock werd gevraagd het geschrevene te her roepen en toon hij dit 'niet wilde, voor onbepaalden tijd geschorst met behoud van zijn tractement (19 Dec. 1833). Protesten bij den Koning en bij het Prov. Kerkbe stuur hielpen ds. De Cock niets. Integen deel verzwaarde het laatste zijn straf door hem tevens het recht op zijn tractement te ontzeggen. In dien tijd schreef hij een inleiding op een geschrift tegen de Evang. gezangen, die hij daarin noemt: strijdig met Gods Woord', een onbehaaglijk getier, een samem- gefians, waarin de tot zaligheid moodige waarheid' u't verblindheid en trouweloos heid is verzwegen, een geheel van 192 minne-lied eren, geschikt om de Herv. al zingende van de zaligmakende leer af te trekken. Om deze taal en andere uitlatingen van dien aard werd hij 29 Mei door het Prov. Kerkbestuur afgezet, maar bij een beroep op de Synode kreeg hij van haar een be denktijd van 6 maanden, waarin men hoop te, dat hij berouw zou toornen en zou beloven zich voortaan aam de kerkelijke wet te houden. Ds. De Cock weigerde dit echter en voordat de 6 maanden bedenktijd om waren besloot de kerkeraad van U/rum tot afscheiding van de N.If. kerk, In eea ge- Fa. L@®PIK a OLIVIER Glas- en Kristiilslijjierij Boterstr. 89. Tol, CS915 Spiegels - Vensterglas - Autoruiten I W nf RPIUfÜ ALEIDASTRAAT26 J. W. UL pnuitü Telefoon 68571 Meubelmakerij De Eerste Schiedamsche Papiervernietiging. Inkoop van alle sooiten O TT 3D PAPIER EtsT IvEET ALEN. Jac. v. d. WAAL, ^STH0TLIN|Tsl^AT 25 Beurtvaarf Schiedam-A'dam In dir. verb. m. Groningen en Friesland. Vertr. dagelijks 5 uur. Adres Schiedam, Oude Sluis 4 Tel.t3845ö.A'dam Kloveniersburgwal3!) <£«5 48957 Schippers J. 0. DE MOS cn F. W. BON Jr. VÉ HURENVAW:VERSTERKER? ÉN voerdj niemand wordt gedwongen iets togen zijn geweten ie doendat werd da Da Cock ook niet. Maar anderzijds is er in die dagen tegen over liberalen en afgescheidenen met tweo maten gemeten. Tevergeefs vestigden Groen e. a er. dö aandacht op. Deze eerste Afscheiding leert ons dui delijk, ook door Üe latere geschiedenis, dat dit de weg niet is en niet mag zijn ook. Zij het er ons om te doen, te bljjven getuigen tot opbouw van onzo keik. Hierna ontstond nog'een korte besptre- king over bet gehoorde en kwamen nog enkele dingen aan de orde in zake te houden vergaderingen. Besloten werd, op verzoek van velen, weer geregeld Woensdags samen te komen tot het houden van Bijbellezingen en het behandelen van versdvllende actoeele on derwerpen, waarover men nog nader zal overleggen. Na het zingen van Gez. 43:1, eindigde ds. De Bel de vergadering met dankzeg ging. Sport '41; Tenslotte opperde Rossett dat wij moes ten gaan. Hij had toen nog iets aan mrs, Masham te zeggen en dus veroverde ik Marjorie voor mij in een hoek en sprak mij ineens uit. „Ik dacht, dat ik hier was om met jou te praten, Marjorie," riep ik. „Ja, wij schijnen niet veel gepraat te hebben, niet waar, Robert?" antwoordde zij, heel preutsch, maar door en door on deugend. „Ik zal hier nog wel enkele da gen langer blijven, dan Is het beter dat je terug komt als mrs. Masham jc wil vragen en ik ben zeker, dat zij het wil." „Ik kom hier niet terug," zei ik haar haastig. „Wij moeten elkaar ergens an ders treffen en zoo spoedig mogelijk. Wij moeten het uitpraten, dat begrijp je." „Heusch, Robert, ik herken je nauwelijks, je wordt zoo ongeduldig, zoo rusteloos. Ik begin te geloovcn, dat ik aan je Voorge steld moet worden heelemaal opnieuw." „Wandel je hier?" „Soms. Wanneer het mooi weer is. Ik zal waarschijnlijk nu meer wandelen, nu mrs. Masham bezig is met haar nieuwe boek. Waarom?" Je zou gedacht hebben, dat zij mij voor het eerst ontmoette. „Zouden we elkaar niet kannen ont moeten, ergens tusschen hier en Garrow- dalc?" „Als ik alleen uitga," zei ze, zacht en langzaam, „dan zit ik soms bij de kleine brug, waar de weg de rivier kruist, dicht bij den kop van het dal, weet je, en daar eet ik mijn sandwiches. Ik zal daar waar schijnlijk den eersten redelijk-mooien dag zijn, misschien morgen." „Ik zal daar naar je uitzien," zei ik, en draaide mij om. „Maar, Robert Het klonk voor mij, zoo, als haar oude kreet, dat ik mij opeens omdraaide, vol verwachting. Zij keek mij in mijn oogen en een kleine glimlach kroop over haar gezicht. „Je moet je eigen sandwiches meebrengen," zei ze, erg zacht. liet is, geloof ik, alleen in romans dat menschen zeggen: „Bah" of „Foei," maar ik vermoed dat hei geluid, dat ik toen maakte, in iets dergelijks moet vertaald worden om begrepen te worden. Vijf mi nuten later waren Rossett en ik in de auio. Ilij was nog altijd ontzaglijk met zich zelf ingenomen. „Buitengewoon aantrekkelijke vrouw is dat. Verstandig ook. Hoe heet ze?" vroeg hij. „Kon het niet verstaan." „Mrs. Newlands." Er was niets aan te doen. „Newlands, hè? Dat is gek. Nog fami lie?" „Ja, mijn vrouw.'! „Je vrouw? Wel, vervloekt," En hij barstte los in een gebalk van lachen en, gedurende tweo of drie minuten, kron kelde hij zich in allerlei bochten. Daarna natuurlijk, had ik hem het een en ander te vertellen en hij luisterde, met heel wat verbazing en gesnuif en, tenminsste, schrift, dat ondeiteekend werd door 49 leden en 18 lidmaten. Dit stuk noemde men de Acte van Afscheiding en Weder- koering, waarin de N H'. kerk een valsche ketrk wordt genoemd. Vijf bezwaren. Als spr. tot slot de Afscheiding beoor deelt, dan heeft lirj 5 bezwaren tegen deze beweging, die spT. begrijpt, maar toch ver oordeelt. Ie. is de Afschedng niet ontstaan ten gevolge van een leerproces, maar heeft men zich, hangende het proces, vrijwillig afgescheiden. 2e. In de kweslic over doopen buPen zijn gemeente, de Gezangenkwestie, in zake do biochures, enz., was ds. De Cock in het ongelijk en heeft hij onnoodig ge prikkeld en gescholden. 3e. Ds. De Cock wil een gezelschap vromen verzamelen als de kerk en er de niet women buitpn houden. Dat. is on- bijbebch. Ondanks veel verkeerds en zon digs behoorde heel Israël tot het Ge- nadeverbond, 4e. De Herv. Kerk was on is geen val sche kerk, omdat Woord en Sacramenten bediend worden naar de instelling van Christus. 5e. Een valsche leer werd en wordt wel verdragen, maar is nooit wettig inge- - l S. R. 0. De Zwalnwen. Zoindag a.s. organiseert do Schiedam- bcho Rennersclub De Zwaluwen irainings- ritten naar Den Haag en fjoidon, resp. 40 eai 80 K.M. De renners zijn in twee klassen ver deeld on zullen hoogstwaarschijnlijk als volgt aam den slart verschijnen. A. klasse Leidon v.v. 80 K.M. Gebrs. Pereboom, Rederijs, De Graaf, J. W. Lenos, E Mn'Ier, Daalmeijar, W. Hurk, J. Hartman, T. Aloscrij' en J. C. van Munster. B. klasse Den Haag v.v 40 K.M. P. J. van Munster, Pettinga, Huysman, Heyster, Garnier, Koevermans en Köne- mann. Zeer waarschijnlijk starten ook nog vier Mnassluissche renners mee. De leiding van deze trainingsrilten be lust bij den bekende i wielersport-organi sator, d ,vn h^r R. Pij non. SCerk en School DRAI51ï1A-yanVALKENBUR t' LEEUWARDEN' N ed. IIer v. Kork Beioepen te Rijnsatorswoude, C. C. H, de Loos, cand. te Utrecht. Aangenomen naar Drogeham (Fr.), R. Bijl, cand. te Oranjewoud bij Heerenveen. Aangenomen naar WinsumBaaixl, K. Wvbenga, cand. te Leiden. Bedankt voor Uitwijk, R. Bijl, cand. te Oranjewoud'. Geref. Kerken, Beroepen te Nijega-Opeinde E. Buiten- bosc'li, hulppred. te Naaldwijk. Aangenomen naar Lcens ds. P. Boomstra te Kollumerpompnaar Leiden ds. H. A. Wiersinga te VJissingon. Chr. Geref. Kerk. Bedankt voor Assen ds. J. llovius te Niemve-Pekela. Bedankt voor IJmuiden, ds. S. v. d. Molen te Rotterdam-Centrum. Doopsgez. Gen». Bedankt voor Giethoorn mei. S. Gaoszen, prop. te Deventer. ZATERDAG' 27 OCTOBER 1934. Hilversum, 301 M. VARA-Uitzanding. 8 u. Gramofoom. 10 u. Morgenwijding VPRO. 10.15 u. Voor Arb. i. d. Conti- nubedr.De Flierefluiters m, m. v. A. de Booy, zang en gramofoom. 12 u. Do Notenkrakers en Gramofoom. 1.45 u. Zen derver z. 2 u. Filmpraatje. 2.15 u. „Hernam", opera van Vcrei (Gramofoon). 3 u. Economische causerie. 3.20 u. Klein Vara-Ensemble. 4 u. Rep. u e. groote dat verbeeld ik mij, hield mij voor een zwakkeling Hij zei dat niet met zooveel woorden, maar het was duidelijk, dat hij dacht, dat ik Marjorie een flink pak slaag had moeten geven. Ik wensahte hem ver weg, stomdronken in de slechtste nacht club van Londen. Waarom kon bij er zelf niet heen gaan om dat beest van een zoon van hëm te zoeken? Dat was gisteren. Vanmorgen is bet motregen en ik vraag mij af, of het de moeite loont om die zes of zeven mijlen af te sukkelen, met de geringe kans Mar jorie bij de brug te vinden. Ik moet het met mijzelf eens worden binnen het eer ste kwartier, maar ondertusschen maak ik dezen brief voor de post klaar, die bin nen ongeveer tien minuten vertrekt. Ik wou, dat je deze plek nu zien kom, in den motregen, en dan zou je er niet zoo zeker van zijn dat ik alleen maar prozaïsch ben. Ik geloof, dat het alles zonneschijn, maneschijn en donder en blik sem geweest moest zijn, toen jij hier waart. Het is je reinste proza vanmor gen. Je ROBERT. Beste Bob. 20 Jermyn Street, 3k kan je vertellen, dat ik geroerd en blij ben dat je mij zulke volledige be richten geeft over je avonturen in het Noorden. Je doet Het, vermoed' ik, voor een deel, omdat je ongewondenheid (en al verberg je het, je bent opgewonden), je er toe brengt behoefte aan een gehoor te hebben en ik ben bet eenig mogelijke voer je, maar ook, omdat je weef h-v 7"«r ik. Prijs verlaagd tot 70 ct. per flacon raidaofabriek, 4.30 u. Vervolg öns'mbk* concert. 5.30 u. Literaire causerie. 5.5Q u. Vervolg accordeon en piano. 6 u. Gramofoon. 6.30 u. „üe Krekeltjes". s7 u. Friescho uitzending. 8 u. Herb. SOS- Ber. 8.03 u, Gramofoon. 8.30 u. Bonte Avond, m. m. v. Vara,-orkest, de Fliere fluiters, de Notenkrakers, J. Jang ejm 0. Stoijn, piano; R, Brosser, cello; J„ Mulder, saxofoon; L'. Blom, alt-viool; Lombardo, bariton; Coos «n Polly Spcdn- boff, liedjes en Vara-Tooneel, In de pau- zo's: Vaz Dias cr. Vara-Varia. 11.30 12 u. Gramofoon. Huizen, 1875 M. KRO-Uitzending. 89.15 en 10 u. Gramofoon. 11.30 u. Godsd'. halfuur. 12.15 u Orkestconcert on Gramofoon. 2 u. Voor de jeugd. 2.30 u. Gramofoon. 34 u. Kinderuur. 4.15 u. Gramofoon. 5 u. Sonlagermuziek en Gramofoon. 6.20 u. Causerie. 6.45 u. Gramofoom. 7.15 u Lezing Grainofoon. 8 u. Orkestcomec.t. 8.30 u Vaz Dias. 8.35 u. Causerie. 9 05 u. Orkestconcert. 9.15 u. Radiotorencel. 9.45 u. Orkestcon cert. 10.30 u. Vaz Dias. 10.35 u. &raL mofoom. 10.45 u, SchlagermuzJek 11.30 12 u. Gramofoon. Droitwich, 1500 M. 11.20 u. Gramofoon. 12 05 u, 1!CO-Nor thern orkest in. m. v. fluit 1.20 u. Com modore Grand Orkest. 2.25 u. Het Bei- fa ster Omroeporkest, 3.20 u. Orgelspel з.50 u. BBC-Midland-orkest. .4 35 u. „Songs frem tho films", gevar. program ma,. 5.35 u. Hot Ci sa ui Club Dans orkest. 7.50 u. BBC-orkest m. m v. sopraan. 8.50 u. Variété-programma. 10,20 n, Arno rikaansche muziek. 11.2012,20 u Dans muziek door Ambrose on zijn Baind Parijs „Radio Paris", 1648 M, 7.20 ein 8.20 u. Gramofoon 12,20 u. Symphomicconcert. 5.20 u. Assoc. des Concerts Lamcurexu. 8.20 u, „lm péri- chole", operette van Offenbach. 10.50 u. Dansmuziek. Kalundborg, 1261 M. 11.201.20 u. Conceit uit rest „Wi ves". 1.502.20 u Gramofoon. 2.50— 4.50 u. Preil en zijn orkest. 6 50 u. Ope- ra-muziek, m. m, v. het Omroep orkest, koor en solisten, 8.10 u. Strauss-cotocert. 9 u. Omroeporkest. 9.45 u Banjosoli. 10.2011.35 u. Dansmuziek Keulen, 456 M. 5.20 u. Gramofoon. 6.35 u. Omroopkwin- tct. 9.35 u. Viool- en pianoconcert. 11.20 Blaasconoert. 1.20 u. Gramofoon. 3.20 u, Orkestconeort. 6.20 u Bonln'schd Madiigaalvereen. 7.35 u. Geneert m. m. v. oikesten, koren en solisten. 10.20 u. Dansmuziek. Rome, 421 M. 8.05 u. „La fille» durégiment", opera van Donizetti. Brussel, 322 en 484 M. 322 M.12 20 u. Omroeporkest. 1.30— 2.20 en fi tO u. Gramofoon. 8.20 u. Svrnpboni concert. Opera-programma'. 10.3012.20 u. 'Dansmuziek 484 M.12.20 u. Gramofoon. 1.302.20,' li. Omroeporkest. 5,20 u Debussy-con* oert. 6.35, 7.20 etn 8.20 u. Gramofoon. 8.25 u. „Polyphème", van A. Samain, m. m. v.. solisten, koor en orkest. 9.25 u. Gramofoon. 9.35 u. Omroeporkest. 10.3012.20 u. Dansmuziek. Deutschlandsendcr, 1571 M. 7.35 u. „Dur gogen Moll", concert door 'Ilans Bund' ein zijn orkest, 10.2012.15 u. Dansmuziek, elke minuut van den dag, verlangend uit zie naar nieuws uit het did. Den geheelen tijd ben ik benieuwd, of Jean mij geen brief zal schrijven; ik kijk naar iedere post uit, zooals ik niet meer gedaan heb, sinds ik een klein kind was, met Kerstmis. Ik heb zelf niet aan haar geschreven, ofschoon het mij moeite kostte het niet te doen; ik ben bang geweest, dat het haar in moeilijkheden zou brengen met haar ongelooflijken vader. In welk ander licht, tusschen tweo haakjes, verscihijnt liij, door jouw kijk op hem; ik vermoed, dat jij het bij het rechte eind heb, ik heb hem met zijn eigen kleuren geschilderd, maar, het is een feit, dat or overeenstem ming bestaat tusschen onze beide ge zichtspunten. Hij zal nogal sympathie voor jou hebben, verbeeld ik mij; hij had van mij een afschuw en heeft zulk een heftig temperament, omdat hij zich "door mij ge prikkeld voelt, dat hij mij in do hel zou willen slingeren. Bij tiem, zou ik denken, wordt een gevoel altijd terstond' omge zet in een daad; gelukkige dhivel, ik wou dat ik zoo geschapen was. Nu dan, is Londen niet de meest-buiten- gewone plaats? Heb jij ooit wel eens op gemerkt, wanneer je hier waart, hoe be paalde gezichten en gestalten in het oog vallen, in de menigte en in de theaters en winkels? 't Kan iemand' zijn, d'ie je flauwtjes kent, of 't kan iemand' zijn, dien je heelemaal niet kent, maar, evenals mo tieven, in poëzie of muziek, verschijnen zie telkens en telkens, totdat je tenslotte werkelijk bet gevoel be-gint to krijgen, dat kon moet hebben. In vroegere dagen, waar neer ik naar de schilder-academie ging (men vergevo mij die misbruikte en ver broeide uren) ontmoette ik gewoonlijk een klein oud vrouwtje, met een zwarte mutó met kralen en vuile schoenen, die op de steencn klapten. Ik zag haar wel honderd! keer, altijd ergens heen vliegend, nooit naar mij kijkend', maar toch voelde ik, dat zij en ik op 'n dag met elkaar in contact zouden komen (ik zou haar op haar hoofd beuken, om haar opgeschaaid'e schatten te rooven) of er van doorgaan met haai' dochter. Maar ik had liet bij het verkeerdoi eind', moet jo weten, zij vertoont zich nu nooit meer en toch kon ik haar zooveel intiemer dan ik de moeste van mijn vrien den ken. Op dezelfde manier heb ik den dikken luilak van oen man, met zijn bleoke gezicht, dien ik gisteravond in do nacht club ontmoette, verschillende koeren ge zien en tenslotte praatte ik een paar woor den met hem, Ik geloof, dat hij rondspookt in de straten en kroegen in do huurt van Leicester Square; eens heb ik hem gezien in Charing Cross Raad', eens, ter wijl hij wachtte buiten liet Alhambra en gistermiddag volgde ik hem in het café tegenover Anthony Young, den kapper, twee huizen van hot Prince van Waleö- thoator. In Charing Cross Rod liep ik een: eindje achter hem en wat ik opeens op merkte, was, dat geen enkel vrouwelijk, wezen, jong of oud', leelijk of mood, beffi voorbij ging of bij gaf haar zijn. volle aan> '1" •orrolgiJf, zmttsa^ Behangerij Stoffeerder^ Zij zullen het moeilijk hebben den komenden winter. Het Crisis Comité stelt iederen cent voor hen beschik baar. Stelt U het daartoe in staat door Uw bijdrage. jre li^l rd 'r*11 '*"4

Schiedamsche Courant | 1934 | | pagina 2