fle^'jjTdn m Deka-VIc ikkenzeep D.ü S" HFiSOfi POORT 1 in de n G E A T O Gerst M V Ë|S OPTIEK en FOTOGRAFIE, B@ekiïes|sreking. IETS VOttR RADIOLIEFHEBBERS Overjarige Erres Apparaten (3 krings) prijs 1165.— Een halve eeuw A.N.W.B. Gemengd Nieuws Gebruikt naast RLOKZEEP en SNEEUWWIT-ZEEPPOEDER ook A! beweert men wel, dat heren geen verstand hebben van dameskleding, ze zien drommels goed, of een toiletje leuk staat en weten het op prijs te stellen ooki Een nog groter genot zal het zijn, wanneer „hij bemerkt, dat U bij een zaak koopt, waarin U altijd goedkoper uitkomt, dan ge U hadt voorgesteld. „Hij" vindt het dan heus wei goed, dat U er nog een extra japonnetje bijneemt. Een reden te meer om te denken aan het bekende gezegde: Elegante ©n Tdjaronnen en avo W eM- Wèurpn HK SPECULAAS 14 cent per i/2 Pond. Dagelijks door ons zelt GEBRANDE PINDA'S, 1 cent per pond, Bureau: Lange Haven 141, KORTE HOOGSTRAAT 3 ZWART JANSTRAAT 10 NIEUWE BINNENWEG 264 „RETOUR UTRECHT! uu mot 40 pCt. korting. Volle garantie, 24 OCT. voor de fijnere wasch. Een artikel van geheel eenige kwaliteit. D» voorzijden zijn geldla voor dit WERKELIJKE GROOTTE ©f No. 72. Hoogstraat h/Spui ROTTERDAM Vlasmarkt 5mist de regceringsblociii verwerken wij ook le soort patentbloem en bereiken daarmede do hoogste voedingswaarde; de kwaliteit van het brood bcpnall don prijs. 50 1/4 blik- HK BESCHUIT 7i/21, rol, inet bon voor prachtige kinderboeken, atlassen en studieboeken, waar onder Nedcriandscke, Franscke, Duitsche en Engclsche woordenboeken, kookboek enz. 3956 De SCHIEDAMSCHE COU- SANT is hier Ier stede nog steeds verreweg het meest verspi'eide Dagblad. (hk. Korte Haven). Tel. 68105, 68617 fiS H 4 SPECIALITEIT IN BETERE lil» I a Ook op voorschrift van 11,11. Doctoren HOOGSTRAAT 238, ROTTERDAM, Tel, 54744 r/j Brieven onder letters K N bur, v. d. blad. Cange Uaven 141 „Retour Utrecht retour Utrecht". Dat is nu het wachtwoord aan de loketien van tallooze Nederlandsc' e stations. En wie verwondert het I De G R A T O trekt iederen dag meer bezoekers. Uit Nederland, uit heel Europa, uit alle werelddeelen zelfs I Heele drukkerijen in werking .1 Interessant niet alleen voor drukkers snaar voor iedereen! Komt zien, hoe Uw boeken en platen gemaakt worden I INTERN. TENTOONSTELLING JAARBEURSGEBOUW UTRECHT lot 10 NOV. 38lJ2 2U Gedenkboek, uitgegeven door do Kon, Nctl. Boekdrukkerij van II. A. M. Roelants. „Gedenkboeken en jubilea zijn gezworen kameraden!" Aldus staat in „Een Woord Vooraf' van het gedenkboek: „Een halve eeuw A.N.W.B.", dat de firma H. A. li. Uoe- lanls heeft doen verschijnen. Hit boek bestrijkt tweo jubilea: het 50-ja- rig bestaain van den A.N.W B. en het 50-jarig voorzitterschap van den voor zitter van dien bond, den hoer Edo Barga in aOp een van de eerste bladzij ten komt dan ook zijn door Sierk Schroder gelee- kend portret voor. Maar een gedenkboek in den traditlo- ineelen vorm is het toch niet geworden; het geeft geen historisch overzicht; bet is meer ean lofzang op hetgeen de bond in een halve eeuw heeft gedaan ter be vordering van het toerisme. Menscheu inet enthousiasme, geest en een vlotte pen hebben het boek gevuld. Clir. A. Cocherct schrijft over: Namen van mannen en mannen van naa n. Van de hand' van G. J. Nijland bevat het boek twee bijdragen: Voor nu on voor later, en De viering van het feest. In zijn eerste bijdrage toont de schrijver de grooto betookenis van het werk van den bond. In de tweede wordt het herdenkings feest ter gelegenheid van het vijftig larig besta«in van dmi bond beschreven, niet als een droge reportage, maar met zeer veel smaak en geestige opmerkingen over details, die wellicht door de feestvierenden zelf over het hoofd zijn gezien. In „De A.N.W B„ onze toeristenbond en fijn daden", schrijft II. A. van Meeram Eerwogt over de groole verdienste van den bond, die het „thuiszittende" volk van Nederland van vijf lig jaar geleden, heeft gemaakt tot een volk, dat er op uittrekt naar nabije en verre streken! A. den Doolaard, de Noderlandsche zwer ver-schrijver, schrijft over zijn avonturen tijdens zwerftochten door Nederland. Ilij vertelt over de Vechtstreek, het Gooi, over kampeeren, dat volgens den schrijver in Nederland alleen nog op behoorlijke ma nier achter het bekende bordje Verboden toegang Art. 461 Weib. van Strafrecht „gepleegd" kan worden, over de 'foxel- sche duinen en over nog velo andere er varingen, die een voettoerist in het eigen land kan beleven. fensiolte vertelt de natuurkenner bij uit stek, dr. Jae. P Thijssc, over de verdien sten van do auto in zijn artikel„Da na tuurvriend en de automobiel". Ook van de auto uit kaïn men do natuur van Ne derland leeron kennen, als men het maar doet op de manier, die dr. Jan. P. Thijsse aangeeft. Daarbij is dit artikel nog bizon der leerrijk, want verscheidene vogelsoor ten worden er in behandeld, terwijl het tevens enkele plaatsen aanwijst, waar men die vogels vinden kan. Verscheidene zeer goede houtsneden van Nico J. B, Bulder, die in allegorischen traint verschillende vormen van toerisme uitbeelden, zijn buiten den tekst opgeno men. J. Roelants leverde enkele gekleurde schetsen, die liet Noderlandsche landschap in zijn meest karakteristieke verschijning weergeven, Sierk Schroder toekende plaatjes bij den Doolaards artikel. Het bandontwerp is van W. J. Roozen- daal. Een mooi boek, dat wat uiterlijk en in houd betreft, van de standing van den A.N.W.B. is. Het is door de heeren J. Jonker Roe lants, mr. II. A. M. Roelants en II. L. Jonker Roelants aan den A.N.W B. en zijn bestuurders als feestgeschenk aangeboden. Uniforme toegangskaart voor alle landgoederen. Zooals reeds eerder werd bericht, heeft de A.N.W.B. Toeristenbond voor Nederland, teneinde bet wandelioerisme te bevorderen, in verleg met de commissie voor het wan delioerisme, en met de landgocdeigenarcn, een z.g. „wandelbewijs" ingesteld, zijnde een passe-pariout bewijs van toegang tot verschillende voor het publick opengestelde landgoederen. Met de betrokken grond eigenaren is een overeenkomst gesloten, waarbij dezen den A.N.W.B. machtigen tot het afgeven van die wandel bewijzen als bewijs van toegang op bepaalde voorwaar den. Dank zij dezen maatregel, die eenheid brengt in de toegangsregel ing tot de ver schillende hmdzorderen, zal "de bona fide wandelaar, die in een bepaalde streek van het natuurschoon wil genieten, zich niet langer behoeven te voorzien van een groot aantal bewijzen van toegang, maar zal hij kunnen volstaan met één enkel A.N.W.B - wandelbewijs. Thans kan worden medegedeeld, dat op 1 Januari 1935 hef; wandelbewijs voor leden van den A.N.W.B. verkrijgbaar zal zijn. Aanvragen kunnen worden ingediend bij den directeur van het toerisme A. N. W. B., Keizersgracht 588—590 Amsterdam, met opgave van naam, bondsnummcr en adres. De houder van hot wandelbewijs stort een waarborgsom van fö, die hem later wordt terugbetaald en voor zegel- cn ad ministratiekosten wordt f 1.50 betaa'd (vol gende jaren f IJ. Zij, die mot 1 Januari 1935 over het wandelbewijs willen beschikken, worden ui t- gonoodigd liun aanvragen vóór 15 Novem ber a.s. in te dienen. Tehuis voor outl-vcrplccgstcrs. Dr. J. Kuiper, oud-genoesheer-directeur van liet Wilhelmin» gasthuis Amsterdam, schrijft ons Mej. Zr. W. J. de Roo, oud-directrico van do Finsen Inrichting, heeft besloten ook voor 1935 de kalender „Woorden van Wijsheid en Schoonheid" uit te ge ven, -waarvan de netto-winst bestemd is voor het Tehuis voor Oud-Verpleegsters. Hij is'weer samengesteld met medewerking van tal van verpleegsters en particulie ren. Gaarne doe ik weer een beroep op de lezeressen en lezers van dit blad, om zoo'n kalender te koopen, ze steunen er een inrichting nrède, die zeer veel raden van bestaan heeft. Dmr 'o-'i wonhvi de verpleegsters, die vaak nachten lang zich' opofferden voor uw zieke huisgenootén, opgenomen, als ze niet meer in staat zijn voor zichzelf te zorgen. Het adres van mej. De Roo is Huize „Tiny" Faies Eliaslaatn 24 Baarn, telefoon 19, en haar gironummer is 120793. De kalender is uit- sluilcmd verkrijgbaar bij tooruitbelalrng. Ilij wordt direct na het ontvangen der gel den toegezonden. Paard en ivagcn door auto aangereden. Hedenmorgen om faalf negen heeft op den rijksweg don Bosch-Grave ter hoogte van Rosmalen een ernstige aanrijding plaals gehad. Nabij het café van den heer v. d. Akker, slond omstreeks genoemden tijd een wa gen, waarvoor eon paard gespannen was. Uil de tegengestelde richting naderde plok seling ean au'.o, die den wagon aanreed. Bij rleze bo'.shig bekwam do chauffeur ern stige verwondingen, ook het paard1 werd gewond. De op don wagen gezeten boer kwam met den schrik vrij. Do wagen was ongeladen. Slralosfccrvluchl llomeBuenos Aires? Naar uit ingewijde kringen wordt mede gedeeld zou men in Italiaainsclre lucht vaartkringen plannen hebben om In het komende voorjaar met twee Italiaanschei eskaders van stratosfeer vliegtuigen oddf Ooeaanvlucht van Rome naar Buchos Airesl to maken. Er schijnt op het vliegveld Montecio taai- bij Rome onder leiding valn de bekwaamste luchtvaartdeskundigen en hoogste special listen van Italië hard aan te wordefcf gjé« world. i I I 11 9 I

Schiedamsche Courant | 1934 | | pagina 3