STADSNIEUWS Omliggsnde Gemeenten (Vervolg van Tweede Blad). Kovacs Lajos komt. Eind Februari of begin Maart. Naar wij vernemen, zal Kovacs Lajos eind Februari, of wat nog waarschijnlijker is, begin Maart voor het eerst in Schie dam optreden. Reeds lang heeft men de intentie ge had in Schiedam te komen, doch aangezien ar geen geschikte zalen beschikbaar wa ren, moest dit uitgesteld worden. Nu echter het Passage Theater gebouwd is, is dit bezwaar opgeheven en dus komt Kovacs met zijn "band zich persoon lijk aan de Schiedammers voorstellen. Uit het bakkersbedrijf. Ontspanning. Namens de besturen van de sameiiwor- komte arbeidersorganisaties in liet Rot- terttamsehe bakkersbedrijf, meldt men ons, dat naar aanleiding van door de gezel- leanbondeu verzonden telegrafische aan vraag om een conferentie zoowel met «te hekterspafroausvereetnigingen, als met de directie van de firma v. d. Meer Schoep, besprekingen hebben plaats gehad. Maandag jj. werd een bespreking met de patroonsorganisaties gebonden. Na lang durige gedacktemvïsseling werd besloten 29 October a.s. opnieuw bijeen te komen. Beide partijen willen trachten op korten termijn -overeenstemming te verkrijgen over de grondslagen eener nieuwe col lectieve arbeidsovereenkomst. Partijen zullen zich met name bepalen bij de mogelijkheden en waarborgen welke gesteld kunnen worden inzake een vol ledige doorvoering van een contract over het geheele bedrijf. Met de directie der firma v. d. Meer Schoep, waarmede een onderhoud plaats had op 23 October, werd schriftelijk over eengekomen, dat de firma, gehoord de mcdedeelingeu van de gezellen organisaties, erkennende het groot belang van een col lectieve arbc-idsovereenkomstdie het ge heele Rotterdamsehe bedrijf omvat, be sluit af te wachten, wat de resultaten van de onderhandel iiregn met de patroons or ganisaties zullen zijn, en daarom vootIoo- pig voor één maand de voorgestelde loons vermindering op te schorten. In een personeelsvergadering werd dit resultaat bespreken. Er weid een motie aangenomen, waar in het personeel zijn voldoening over den gang van zaken uitspreekt, maar als eiscb stelt dat b'ij mislukking der onder handelingen met de patroons, de directie der N V. een contract voor haar bedrijf zal afs uiten. Zending in China. Lezing van den lieer J. Dols. In de Piantagekerk hield gisteravond! de heer J. Dols, een lezing over het onder werp: Roomsche en Protestantsche zending in. liiina. Nadat de heer D.Korvinus den av ond op de gebruikelijke wijze geopend en den heer Dols, die momenteel op Kutendrecht onder de Ghineezen arbeidt, ingeleid had, kreeg deze het woord1. .Toen ik de laatste jaren, aldus de heer Dols, als R. K. priester, in strijd met Gods wil, werkzaam was, heeft niets mij zooveel troost geschonken als de Bijbel en thans is het ook mij geschonken am den goeden strijd te strijden, waarbij wij niet de Chi- neezen mogen vergeten. Inuners de thiueesohe heiden is diep gezonken in 'het bijgeloof en in den greep van Satan gevangen. Het is daarom, dat wij God moeten bid den arbeiders in Zijn wijn gaand! te zenden. Spr. zelf is 20 jaar in China als R. K. priester werkzaam geweest en hekelde het optreden van de priesters, wie het slechts om „zieltjes winoarij" te doen zou zijn. Bij de protestanten wordt de doop niet aan de zaligheid verbonden, hetgeen bij de Roomsek Katholieken wel het geval is. Alle mogelijkheden worden dan ook iloor de priesters aangegrepen om kinderen te deepen. Zelfs worden er dojolkistjes gege ven, indien men een kind, voordat het sterft, laat doopen. Toen spr. op een van zijn reizen in Tibet kwam, leerde hij daar hot Rocdhisrae ken nen en ontdekte de grooto overeenkomst daarvan met de R. K, ntus. Voot de eerste maal is toen, aldus spr., twijfel in mijn hart ontslaan en boa ik in aanraking met het protestantsche geloof gekomen. Diep trof mij toon dn gedachte om, door liet gebod uit het hart, recTit- srieeks tot God to komen. Na een slrijU van 10 jaar is spr. tot het licht van Gods waarheid gekomen en heeft daarna zijn arbeid als pro'.estantsali zen deling voortgezet. Honger en dorsUijden is niet zoo erg. als twee jaar in een heidenland te zijn,, zonder cén ziel tot openbaring te hebben gebracht,. Spr. besloot zijn role met een overzicht *e geven van het werk der zendelingen in China. De heer Korvinus sloot dm avond. Het Geref. Evangeüsaliezangkoor onder leiding van den heer P. Yermcijden, hoef eenige liederen gezongen. Bond van Jonge Liberalen. Morgenavond zal de voorzitter van het hoofdbestuur van don Bond van Jonge Liberalen, mr. H .L. van Zanten, te Rot terdam, in Musis Sacrum voor de afdeel ing Schiedam van den Bond' van Jonge Libera len een rede houden over het onderwerp De Europeesdie heksenketel. De rede zal worden gevolgd door een soiree dansante. Da Oosta. Een geslaagde avond. De Chr. Reeïteerclub op Geref. grond slag, Da Costa gaf gisteren in Gebouw Eendracht haar negcnfienlon avond. Ds. J. v. d. Meulcn, oere-voorzitter, opende op de gebruikelijke wijze, waarna hij in verband met het werk! van dozen avond wees op do bohoefte van beoefe ning der woordkunst. liet programma vermeldde voor het mcerendeel de reeds bekende declamators en -trices van Da Costa, zooals da dames Bets en Nel Verkhde en Jo Nobelvan Gchkcl en doa lieer Cor J. Nobel, die zich op vorige avonden zeer o idorscheiden heb ben. Piet Brouwer was de eenige debutant, die van talent heeft doen blijken. De fijn gevoelige gedichten van Guido Gezelle, als „Gij badt op eemen borg alleen" en „Als do ziele luistert", bleken hem zeer goed te liggen en werden met eenvoud voor gedragen. De avond, die zich in oen grooto be langstelling mocht verheugen, werd door den heer Jo Olieman, voorzitter van „Da Costa", gesloten. Verdronken. Touwladder gebroken. Gislermiddag is d'e 39-jarige arbeider G. J. 51. Kins van hier op de werf Wilton- Fijenoord aan den Westkousdijk te Rotter dam verdronken. Niemand had het onge val bemerkt. Op een gegeven moment werd do man vermist en toen men ging kipeen, bij het schip, waarop hij werkzaam was, zag men een pel drijven, terwijl een touwladder, die langs het schip huig, gebroken was. Men waarschuwde de rivierpohiie, die na eenige uren dreggen liet lijk ophaalde. K. moest werkzaamheden verrichlen op een stelling, die buitenboord van een En- gelsth stoomschip hing. Om hierop te ka men moest mem via oen Houten ladder omlaag gaan. Deze ladder was echter te kort en K. heeft toon een touwladder die aan het schip toebehoorde, gebruikt, iets wat "hij niet doen mocht. Daar het sct'iip echter 4- jaar opgelegd was geweest, was waarschijnlijk de touwladder niet meer deugdelijk. Het Meuwsenfonds. De heer Joh. Namuan in het Huur gekozen. Dezer 1 san is te 's-Gravenhage onder leiding van den heer Ed. G. Schurmaim de algemeen© jaarlijksche ledenvergadering gehouden van het „Meuwsemionds". stich ting van den Kotalnkl. Nedeil. Midden standsbond, ten doel hebbm de bevorde ring van middenslandsbeiangen. Uit het verslag over het 16e boekjaar 1933193-1 bleek, dat bet fonds 255 leden telt, tegen 272 het vorige jaar. De opbrengst der contribution heeft be dragen f867.30 (v. j. f914.80), die der ontvangen gifteer, opbrengst collecten, enz. f577.42 (v. j. f 164.72). Tezamen dus f 1444.72 (v. j. f 1079 52). De gekweekte rente heeft dit j'aar opgebracht f 1319.33 (v. j. f 1209.04). 'Het kapitaal bedroeg op het einde van het boekjaar f34007.15 (v. j. f30772.17), alzoo een vermeerdering van f3234.98. De renterekening wees aan een bedrag van f6800.51 (v. j. f 5481.28), weik bedrag onder aftrek van f1000 als ver strekt voorschot, voor subsidie-doeleinden beschikbaar is. Namens den Raad van Beheer deed de secretaris-penningmeester mededeeliing van diverse ingekomen aanvragen tot subsidie- verieening of borgstelling in den loop van het verstreken boekjaar, welke, naar het zich Iaat begrijpen, met het oog op de crisisomstandigheden nog ai talrijk waxcia en waaraan gedeeltelijk kon worden vol daan. Eenige groote en kleine bedragen wer den geschonken en het Fcnds is voor een aanta! bedragen borg gebleven. De periodiek aftredende leden van hef college van commissarissen, de heeren A. Ingenool Jr., 's-Gravenhago; G. Jager Gzn.., Arnhem en L. J. G. v. d. Maesen, Am sterdam werden bij acclamatie herkozen. In do 2 vacatures, ontstaan door het over lijden van den heer J. F. Boot A zin. ein het bedanken van den heer A. H. Mar tens werden resp. benoemd do hoeren Joh. Nauman, voorzitter der Algem. Mklclen- siandsvereeniging alhier cm E. A. C. IVebcr, secretaris der Permanente Commissie voor Jeugdaangelegenhedcin van den Kon. Ned. Middenstandsbond te Amsterdam. Door Weer ca Wind. Gisteravond hield de S Y.V, Supporters Vereen .D. W. en W. liaar jaarlijksriie lo denvergadering in gebouw Eureka am do Brouwershaaf. De verslagen \an secretaris en penning meester worden onder applaus goedgekeurd De verschillende besprekingen hadden een geanimeerd verloop. De afiredende bestuursleden werden her kozen; tot leden dor kasoemmissie werden door de vergadering benoemd de hoeren Sernerjn, Dmer en II. KerJel. Te ongeveer kwart voor elf sloot de voorzitter, de lieer J. Vors ten bos, na een woord van dank vofor den prettigon toon, waarin de besprekingen werden gehouden, d'e vergadering. Het dagalijksch bestuur is als volgt sa mengesteld: J. VorstenbcQ, lo voorzitter; A. Koorneef, le secretaris, IToere.nstraat 33 en J. Koning, le penningmeester. De tentoonstelling. In liet voormalig' St. Jacobs Gasthuis. Ofschoon het er gisteren niet naar uit zag, dat heden alles kant en klaar zou zijn, is het (och mogelijk gebleken Ü'c tentoonstelling van gas-, eleclrische-, wa ter- en radio-apparaten, die in het voor malig St. Jacobs Gasthuis wordt gehou den, hedenmiddag te openen. Daarbij waren o.a. aanwezig de burge meester," de heer H. Stulemeijer; de wet houders, de heereu ïr. C. Houtman, mr. M. M. van Veizen en. J. Duikelaar; do raads leden, de heeren B. G. Hoogendam, 'A. de Bruijn, II. J. Steens, D. Vreeswijk, Th. v. d. Berg, J. C. V. Janse, A. van Duinhoven, J. v. d. Tempel, G. J. Smit, N. Scheurkogel, A. P. S. Swartjes, J. M. van Pelt en F. A. II. van lersel; de directeur der Technische Bedrijven, J. Doeis; de hoofdopzichters, W. H. v. d>. Kaaij en G. J. de Sterke; de administrateur Th Klei- heeg; de directeur van G. W., ix. G. Ger- lagh; de heeren P. v. d. Vlies, J. Dekker, J. II. van Veen, directeuren resp. van AI. II., Gemeenterein'g'ng en Arbeidsbeurs; de commissaris van pollfie, de heer F. El lenberger; de heer P. J. AI. Meijer, ge meente-ontvanger; de heer Ir. A. C. Pau wels, directeur van de Vlaardmgsche gasfa briek; de heereu Jo-h. Nauman, M. J. Vlug en A. M. E. Papenhnrjzen, bestuursleden van de Algemeene Middenstands Vereen.; de heer J." G. H, Brounts, voorzitter van de Hanze; de directrice van liet St. Jacobs Gasthuis, mej,. M. Kros; de heeren dr. C. R. Vermaas, archivaris, en N. G. van Gel der, directeur R.H.B.S.; dr. II. A. de Bruijn, directeur van het Gem. Ziekenhuis; de heeren H. B. E. Blaiss© en P. R. van EUekom, notarissen; de heer Landsman, chef van de acquisitie van het Rotterdam sehe gasbedrijfde dames Deel der, Noode- lijk, v. Waard, v. d. Broek, en Zwaai, bestuursleden van de Vereen, van Ned. Huisvrouwenmej. E. C. Dorninicus, be stuurslid van den Ned. Chr. Vrouwenbond, aid. Schiedam; de heer Adr. Zoetmulder, verscliedene hoofdambtenaren der gemeen te, exposanten en installateurs. Na een kort woord van den voorzitter van het tentoonsteUingscomité, den heer A. van Meurs, gaf deze het woord aan den wethouder der Technische Bedrijven, den heer mr. Van Veizen. Openingsrede. De heer mr. M. M. van Veizen heette de aanwezigen namens het gemeentebe stuur welkom en vervolgde: Volgaarne heb ik gemeend de tot mij gerichte uitnoodlging te moeten aanvaar den, om namens het College van B. en VV. de tentoonstelling te openen en een enkel woord tot inleid ng te spreken. Onwillekeurig treedt men terug in de geschiedenis en dan is het wel zeer lang geleden, dat een tentoonstelling op dit ge bied in Schiedam gehouden werd Vele van de ouderen zullen, zich mis schien de expositie in de toenmalige Schie- damsehe Officieren Veroen'ging gehouden en haar welslagen in 1899 herinneren. 35 jaar geleden en. welk een ontwikke ling. De Technische Bedrijven leverden toen af 1.484 294 M3. gas en 992.470 M3. water, tegen in 1933 7.098 G00 M3. gas en 1.746 Sll M3. water, waaraan nog toe te voegen is 13.947.901 K.W.U. electrici- teit. Het is echter niet alleen liet kwantum dat in zoo sterke mate groeide, doch het geheele gebied der gas en watervoorzie ning hield hiermede gelijken tred. Onder gebied is te verstaan alles wat d.rect ea indirect met deze voorziening in verband staaf, en speciaal zijn te noemen de tech nische vooruitgang der apparaten, zoowel als de steeds hoogere eischen, die aan de vakkundigheid worden gesteld. Wat dit laat ste punt betreft, valt het verheugend feit te eon stafeeren, dat do valcgenoolen zelve hun vakkennis hebben getracht qp hoog peil te brengen er. in de toekomst te behouden door de officieel© erkenning als eiectroleclmisch installateur en gasfitter te doen doorvoeren. Sinds 31 October 1930 en 3 Maart 1933 zijn dan ook in Schie dam de eischen tot officieele erkenning ingevoerd en gehandhaafd. Ook ten aanzien van de apparaten nam de overheid geen onverschillige houding aan. Als fabrikante van het gas hield' liaar zorg en plicht met de fabricage niet op, doch was het de dure plicht van de over heid de afname van gas, water en electxici- teit zooveel mogelijk te stimuleeren. Een laak, die in rang gelijk stond met de fa bricatie, zelfs haar in gewicht nog over trof. De overheid heeft groot belang hij de apparaten, wijl hierdoor do afname wordt bevorderd. Hieruit is dan ook de stichting van een toonzaal te verklaren, die nut moet afwerpen voor de installateurs en via de installateurs voor de burgerij. De samen werking met de installateurs, waarop de overheid is aangewezen, is ook hier ter stede verkregen en misverstanden zijn, om een electrotechnische uitdrukking te ge bruiken, „uitgeschakeld", terwijl da belan gengemeenschap van da Technische B.drij ven cn de installateurs is „ingeschakeld". Misverstanden in üien zin, dat het al lerminst dc bedoeling 'is van de Bedrij ven zich winsten te schejrpcn uit den verkoop der apparaten. Neen, slechte ge legenheid te scheppen om zooveel mo gelijk te kimnen demonstreeren en de nieu we vindingen tot de kennis van het pu bliek te brengen is het naaste cu eenige doel. Zoo gezien, steunt zulks het streven der installateurs en bevordert in niet ge ringe mate hun verkoopsmogelijkheden, Bi samenwerking met de directie op dit ge bied wordt, naar mij werd medegedeeld, dan ook van beide zijden geprezen. Thans met fleze tentoonstelling een extra- stoot f Gevolg van, zooals door mij in het voorwoord van uw Gids werd geschreven, te prijzen energie. Met moeizamen arbeid; gesteand door tal van exposanten, heeft uw organisatie véle moeilijkheden over wonnen en iets) tot stand gebracht, dat er zijn mag en waarvan ul zich terstond! zult kunnen overtuigen. Moge fleze inspanning door de Schiedamscho burgerij begrepen en gewaardeerd en de door d beoogde resultaten verkregen worden. Nu de veel besproken don kerf a van dit aan_ zijn be stemming terecht onttrokken huis_ heeft moeten wijken voor „het licht" in zijn meest moderne toepassing, moge do ten toonstelling staan in het „brandpunt" fler belangstelling. Ik hoop voorts, flat de bezoekers geen „weerstand" zullen weten te bieden aan de aantrekkingskracht van hetgeen hier wordt tentoongesteld, terwijl het „vast- reeht'-tarief, in den vorm van het eatróe- geld, zoo laag gesteld is, dat een bui tengewoon talrijk aantal bezoekers to ver wachten. Of bij meervoud'g bezoek^ ook het matige „oververbruik-tarief" fler Tech nische Bedrijven overeenkomstige toepas sing zal vinden, weet ik niet. Hoe dit ook zij, de tentoonstelling moet aan alle ver wachtingen volkomen beantwoorden en hiermede verklaar ik de tentoonstel!mg ge opend. Spr. stelde voor een hoera uit te teengen Op de dappere ScUiicdtansche installateurs, die het in dezen crisistijd' aangedurfd heb ben deze tentoonstelling organiseeren. Aan dat voorstel werd voldaan. Daarna begaven allen zich naar het voor plein .en schakelde de heer Van Veizen de fontein In en liet de sirene loeien, ten teeken, dat de tentoonstelling geopend' was. ong Hervormden. Ledenvergadering. Onder leiding van het alviseerend be stuurslid, den heer II. Gotink', is gister avond in Irene oen goed bezochte ver gadering gehouden van de Voreeniging van Jofng Hervormden. Het voornaamste punt van de agendal was vaststelling van het wmlerprogram. Besloten werd twee studiekringen in te richten, n.l. den Bijbelstudiekring onder leiding van ds. K. de Bel en een Zending- studiekring, waarvoor nog geen leider is aangewezen. In een vergadering, die 14 November a.s. gehouden zal worden, zal mej fl le Grand een lezing houden over Albert Schweitzer. Op 28 November a.s. wordt een pro- paganda-avond gehouden. Gevraagd zal worden aan een clubje geestverwanten uit Haarlem om op dien avond' het leek'enspef Naaman do Syriër, op te voeren. Nieuwbouw. De panden vain de firma Hulstkamp dn Molijn s ,aan de WestfralnkeLalndschestraat worden afgebroken en op het vrij komelnè terrein zullen d'oor dein, heer Slegt uit Ils- selmomde 13 panden met 21 woningen »»or den gebouwd naar een ontwerp van den architect den heer II. Lieppla. Het rvor- den moderne besneden- cm bovenwoningen in deal traint van de bobouw.ng op den hoek Groenclaan, Will-emskade ein Oud- dorpschestraat. Assistentie bij zanguitvoering. Het college van collectanten ^an de Re- moostrantsche kerk te Rotterdam, zal m November a.s. 275 jaren hebberi bestaam Ter gelegenheid daarvan zal door het zangkoor dier kerk, met assistentie van eenige dames- en heerenleden van het zangkoor van den Ned'. Prot. Bond1 en van Gemengd Itoor alhier, wenden uitgeroerd „Das lied van der Glocke", van Schiller. Waarschuwingen. Het publiek wordt gewaarschuwd voor de z.g.u. „Dorus RijkersbibUo heek", die brochures in den handel bracht ein waarbij de hoopers in den waan gebracht worden, dat de opbrengst ten goede kwam aan liet „Dorus Rijkers-fond?", terwijl in werkelijk heid de uitgever de heer Egner in Den Helder de exploitatie in trainden had en slechts 8 pGt. van de opbrengst aan het Fonds afdroeg. Per 1 Dot. 1934 is het contract van het Dorus Rijker ifonds met den 'heer Egner inzake deze brochure-ver koop geannuleerd. Verhoop van geschriften als hoven bedoeld door of voor het Dorus Rijkersfonds is geheel stopgezet. De aandacht van het publiek wordt ge- vestigd op het Russisch Zendingsgenoot schap, leider Pastor W. Fetter, dat den 1 aalsten tijd in ons land' propaganda maakt en gelden inzamelt voor zijn werk. Naar opgedane ervaring kunnen zoowel do naam als de gestie van dit zendingsgenootschap aanleiding tot verwarring geven. In de eer ste plaats kan tot onjuiste opvattingen lei den hot feit, dat het R. Z. G. naast het verrichten van zendingswerk zich ook ten doel s'ett hulpverleen in g aan noollijdonde christenen in Rusland en aan Russisch© vluchtelingen en daarvoor gelden inzamel i. Tegenover hrair hor.I'werkzaamheden neemt dit laatste slechts oen plaats van geringe bcteekenïs in, hetgeen naar is gebleken, lang niet bij ieder bekend' is. Gevaar voor verwarring bestemt hier vooral met do ver schillende in Nederland werkende s'oun- aclies ten bate van Rusland (zooals bijv. die welke uitgaat van den Ccntr. Bond van Jmv. Zending en Ghris'e'ijk! FhiHilrcipusoho Inrichtingen en die, georganis'©rd d'oor dr. F. J. Krop te Rotterdam) wrik» wel in de eerste plaats het verleencn \s,n materiedien steun ten doel hebben. In de tweede plaats wordt bet gevaarlijk goadlit dat het Russi sche Zendingsgenootschap het huis dat hlct kort geledon te Amsterdam aan do O. Z. Achterburgwal 141 heeft aangekocht „Ma- ranalïia-huis" heeft genoemd en een zoo juist opgerichte 'bijbelschool ,,Maranatha.-bij- bel-sdiool'". Deze naa'mi toch wordt (bij ge legenheid van conferenties e.dl) gebruikt in de kringen van dia vereoniging „Het Zoeklicht" (Johannes do Heer) to Zeist, welke vereeniging eveneens gelden voor Polen en Rusland verzamelt. Ook aan deze- zijde dreigt flus verwarring bij hot publiek. Geslaagd, Aan de Technische Hoogesdho.oil te Delft is voor het plropadautisdh exnjrueaa van Ljojuw; kundig ingenieur geslaagd dfl heer AV Dcelder, I Jf Vernieuwde zaak, t Voor o'ngcvecr twee maanden1 veïwóiestH' to oen brand grootend'eels h'et heeren." modemagazijn J. A. Leendors, Lalngo Kerkt.; straat 40. 1 Vandaag wordt de zaak! heropend. De heer D. II. G. Versteeg heeft idetnj otalwcrpi gemaakt voor pui en winltellfe. timmering, flat wel geslaagd is. Een groet bronzen k'ozijn is gevat in matuuxsteem. Ook' in de ruime portiek is een étalage- ruimte gemaakt. Hel interieur ziet er eveneens goed: verzorgd uit en de voorraad hee-ronmode- artikolen en parapluio's is niet alleen ge heel nieuw, maar ook zeer groot. Crisis botermerk. Do Crisis Zuiveleöntral© maalt bekend; dat voor d'e week valn 28 October tot 4! November de prijs van het Crisisboter- merk en die van de vervoervergunning voor buitetnlandscbe boter is vastgesteld! op fl. Geveilde en verkochte onroerende goederen. Verkocht 26 October. Notaris N. P. van Prooije. Het dubbel pand, bestaande uit café, pak huis en drie bovenwoningen en erf, te Schiedam, aan de Lekstraat nos. 2 ea 4, op d'en hoek van en aan de Groene- laan. Groot 2 Are 23 oA. In veiling f 11.000. Verkocht voor f 14.300. AGENDA. Passage. J.15 u. 8.15 u. Buster leert het leven ken'nen. De Chineeseho bruid'. Cdty. 8 u. Vader Adam; De groo-to Sweep stake. 26 Oct. Voormalig St. Jacobs Gasthuis 7 half 11. Tentoonstelling gas-, wai ter-, eleclrische ein raflioappaïa- tdn. 27 Oct.3 Nov. (behalve Zondag). St. Ja cobs Gasthuis 25 en 7half 11. Tentoonstelling gas-, water-, eloc- trische- dn radio apparaten. 27 Oct. Musis Sacrum. 8 uur. Bond van' Jonge Liberalen. Feestavond. Mr. Hi. L, van Zanten: Uit den Euro- peeschen heksenketel. 27 Oct. Gebouw Eendracht, 8 uur. Mand" harmonica- en Toioneelver. Syrn- phonia. Uitvoering. 27 Oct. Rijks H. B. S., 2.30—5 uur. en 78 uur. Tentoonstelling N. J. N.; 2.30 uur lezing C. J. J. v. d. Maas8 uur lezing over De Boer, -liet vogeleiland op Rozenburg. Rotterdam, 26 Oct. "Doelen. 8.15 uur. Koïl Chr. 0 rat or i u m v e-reoin. Excelsior o. 1. V. Bernard Diamant. 26 Oct, Grooto Schouwburg. 8.15 u. Do Vereen. Schouwspelers. De Rozen krans. Capitol. 2.15 u, 8.15 u. Het d'anshuis van Singapore. öty, 2.15 u. 7 u 9.30 u. Het danshuis van Singapore. Corses 1 u. 3 u. 5 u 7 u. 9 u. Verboden! huwelijk. iGtralndi, 2 u. 7 u. 9.15 u. Koriiingiin Christina!. Lumièrd. 2.15 u. 7 u 9.15 u. Amok. Luxor. 7.30 u. 9 30 u. FraSquita. Olympia. 7 u. 9.15 u. Malle gevaMeu. RriinSes. 2.15 u. 815 u. Heldenlevens te koop; Liebe muss verstanden seiW. Royal, 2.15 u. 7.15 u. 9.15 u. Als jong bent. Studio '32. 2 u. 7 u. 9.15 u. La Mater- malle. Thalia. 2.15 u. 7 u. 9.15 u. Voor eeuwig de jouwe. VL AARDINGEN. Geslaagd. Van de Vlaardimgrehe Handelsschool, directeur de heer li. van Einden, slaagdelnl mej. M. M. Kramer en de heeren P. vajni dier Lee, M. Vermaat, A. Bok A'. van der WeijdCm, G. vam Diggel© dn J. Wetetog voor het diploma machine-Schrijven (mins tens 100 regels per uur), terwijl de hoer Cr. van Diggele tevens slaagde voor het diploma Kantoor-stenograaf Nederlaindsch (130 lettergrepen). Sollicitanten genoeg. Hot aantal sollicitanten Inanr do betrek king van badmeester bij do TVctóngbouwr vereeniging „Samenwerking" alhier, be draagt niet minder dan 256. Museum. Hot museum in de Lijnstraat alhior zal tijdelijk voor liet publiek gesloten zij'n. OVERSCDIE. De Zorulagssluiting. B. en W. stelten den raad voor, gelet op de onlangs onder winkeliers gehouden! stemming, voorloopig niet over te gaali tot verruiming van don verkoop op Zon dag. Brandwachls bij filmvoorstellingen. B. en W. doelen den raad moe, dat zij voornemens zijn aan de vergunning tot het houden van een filmvoorstelling, do bepaling te verbinden, dat twee brand weerlieden tijdens de voorstelling in de, zaal aanwezig moeten zijn. Do hieruit voortvloeiende kosten komen ten laste vaitt; den aanvrager. In verband hiermede znpk len do vergunningskosten worden verhoogd tot f5.

Schiedamsche Courant | 1934 | | pagina 6