MILIINIli Verslag van den Gemeenteraad IS TOOT? - gjSiifSi Het geheimzinnige Landhuis TWEEBE BLAD SCHIEDAMSCHE COURANT Mijmeringen. illll Vcigadvrmg van Donderdag 11 Oct 1934. VIL Voor/.itler: do burgemeester, de heer IJ. Stulcmeijvr. Particuliere gronden als bouwterrein, Cl et wig) Artikeisgcwijze behandeling. De Voorzitter stelt de artikelen van. de ontwerp-verardanifflg één voor één. aan do orde. Do artikelen 1—9 worden goedgekeurd. De lieer v. d. Kraan: stelt voor in lakt. 10 da woorden „B. en Wl" te ver vangen door: „den gemeenteraad", zoodat dit artikel zal luiden: De gang van de exploitatie zal geschie den volgens oen vast plan, dat door den gemeenteraad is goedgekeurd en waaivain to allen tijde afwijking kan worden toe gestaan. Daarmee wordt bereikt, dat de raad steeds op de hoogte blijft van do plan nen. De wijziging wordt door B. en W,. over genomen dn aldus gewijzigd wordt art. 10 vastgesteld. De lieer mr. Kavelaars wil in het le lid1 van art. 11 de woorden „in het belang" inlassclion. De Voo>rzittor meent, dat daartegen wel eenige bedenking zal bestaan. Do hoor ir. Houtman acht het voor zichtiger die toevoeging niot op te ne men. De heer mr. Kavelaars wil gaarne aan B. en W. over laten nog eens to over wegen, of het niet beter is de woorden „in het bela'ng" in te lasschen. De raad gaat daarmee aceoord. Artt. 11 cm 12 worden goedgekeurd. De heer mr. Kavelaars vraagt, of in art. 13 met: „Bij den omslag" bedoeld wor den alle omslagen. De voorzitter antwootdt bevestigend. De artt. 1320 worden goedgekeurd. De lieer mr. Kavelaars vraagt wat iin art. 21 bedoeld wordt mot: Da grond, bestemd voor de onderscheidene objecten. De heer ir. Houtman-. Da billijkte grondverliezent Art. 21 dn de artt. 22 en 23 worden goed gekeurd. i De heer mr. Kavelaars vraagt of het niet noodig geoordeeld wordt art. 24 te verduidelijkten in den geest als bij tij dens de algemeen© beschouwingen heeft aangegeven. De voorzitter: B. en W. zullen dat ■overwegen. Indien de raad zich daarmee kan vore-enigen, zullen B. en W. de ver anderingen in de redactie aanbrengen, die huln noodig voorkomen, zonder dat daar door het wezen van het artikel wordt ver anderd. De raad gaat daarmee aceoord ten art. 24 wordt goedgekeurd, evenals de artt. 25 eb 26. Het gemaal voor het Singel kwartier. De heer Scheurkogel vraagt, of de bepaling van art. 27„Het aandeel in de kosten van werken on voorzieningen, die reeds bij de overeenkomst zijn tot stand gebracht, worden dadelijk betaald binnen eten maand na aanschrijving", niot in avn- merkïng komt om ook nog eens door B. en W. te worden overwogen. De heer ir. Houtman meent, dat dit iniet het geval is. Er is gesproken over het gemaal voor het Singelkwartier. De kosten van dat ge maal zulten niet verhaald worden op de eigenaars van den grond, die straks in ex ploitatie zal worden gebracht, maar bet nieuwe gemaal, dat noodig zal zijn, zal wor dtin bekeken in bet geheel. Het kan best zijln, dat bij een geheeie vernieuwing do oude gronden zullen meetellen. Anders zou wel eens te voel voor rekening van de- particulieren kunnen komen en do kosten dienen naar billijkheid verdoold te worden. Do heer nar. K a vcs laars merkt opi dat, als art. 11 veranderd wordt, ook art. 27 een wij'ziging zal moeten ondergaan. Art. 27 woidt goedgekeurd, evenals de artt. 2835. De heer mr. Kavelaars vraagt stem ming over art. 3G, waartegen spr. over wegend bezwaar heeft. Art. 36 wordt aangenomen mot 231 stem (die van don beer mr. Kavelaars). De/ voorzitter: Verlangt iemand stemming over do geheole verordening? Do beer mr. Kavelaars is tegen art. 36 en verzoekt deswege aanteokening, dat hij tegen de geheole verordening is. Do lieer v. d. Tempel: Mijn bezwaren tegen deze verordening zijn zoo groot, dat ik geacht wil worden tegen te hebben gestemd. De verordening wordt goedgekeurd. Gasprijsverlaging. Voorstel van 13. en W. tot wijziging van het tarief voor levering van bet gas der gemeentelijke gasfabriek. Do voorzitter stelt dit punt nog aan de orde, omdat het dringend gewcnscht is, dat daaromtrent heden nog een besluit wordt genomen. Mevr. Ben themde Wilde zal, niet het oog op het vergevorderd uur, wei nig over dit voorstel zeggen. Do soc,- demoeraten kunnen zich mot het voorstel van B. en W, vereenigen. Voor hen, die gas over een muntmeter betrekken, schuilt echter in de regeling oen kleine onbil lijkheid, dio misschien moeilijk op te los sen zal zijn, maar met wat goeden wil is het toch niet geheel onmogelijk. De muntmeters worden om de 2 maan den gelicht. Wie gas over zoo'n meter befrekt, betaalt derhalve 2 maanden lang voor elkon M3, gas, dien hij gebruikt, 6 cent te veel. Dat te veel wordt bij het lichten vail den meter wol gerestitueerd, maar juist in de gezinnen, waar men ge bruik maakt van een muntgasmeter, kan men het geld in den regel beter gebrui ken dan dat het tijdelijk in den meter wordt opgeborgen. Is het niet mogelijk spr. geeft toe, dat het moeilijk zal zijnl een regeling te treffen, dat die gebrui kers van muntgas voor het gebruik boven de 20 513. niet meer betalen dan 6 oent per M3.? Daardoor zal worden bevorderd, dat de menschen hun petroleumlamp weer o-pbergen I De heer Collé zegt, dat dit onderwerp niot in teen kwartiertje afgedaan zal kun nen worden. Een breede groep van bur gers is bij deze zaak geïnteresseerd. De raad1 heeft ruimschoots den tijd' genomen om het vraagstuk van de exploitatie van particuliere gronden als bouwterrein te bespreken en daarom is het wel een beetje klem gezien van den raad on van B. en W., als men denkt, het vraagstuk van den gasprijs in een paar minuten te kunnen afdoen. ■Omdat er bovendien nog een enkel ander punt op de agenda voorkomt, stelt spr. voor thans te eindigen en hedenavond opnieuw hijeen te komen. Dat voorstel wordt ondersteund door de heeren Hoogend'am, Smit en Van Pelt. Het voorstel wordt in stemming gebracht en aangenomen met 21 tegen 5 stemmen (tegten do hoeren mr. Roel an ts, Van Duin hoven, De Bruin, v. d. Kraan en Janse De heer v. d. Kraan vonschte voor hij zijn stem uitbracht, deze te motiveoren. De heer Collé heeft aanmerking gemaakt, dat hedenmiddag over een ander onderwerp te lang gesproken is, maar de twee punten, die nog op de agenda slaan, kunnen nog wel worden afgedaan. De voorzitter wil nu do raad1 be sloten heeft tot een avondvergadering, deze uit het Engelsch van Hugh Walpole en J B. Priestley, door H. A. C. S. „Waarom, wat heb ik godaain?'' bralde do oude roovor verontwaardigd1. „Ik ben eela gentloman, nietwaar? Geen enkele dame behoeft ba'ng te zijn om mij tc ont moetten'', „Natuurlijk niet. Maar toon ik haar vroeg waarom zij bang was u te ontmoeten, scheen zij" verlogen to zijn en dus ging ik tot ee'n ander onderworp Over. U weet'' voegde ik er erg idioot aian toe, „hoe vrouwten zijn''. Je had liem moeten zien staan, terwijl hij hierover nadacht en een idioot ver waand idee in hem doorbrak, wat op zijn gezicht zichtbaar werd. Tenslotte zei hij: „Wel, wel, well Maar die mrs. Masliam weet iniots van mij' af; zij h'eoft mij maar twee keer geziön'k „Zooals ik u vroeger al heb medege deeld, geloof iki'', zei ik hem, „heeft zij eon heele boel gehoord. Zij bestudeert waarschijnlijk do geschiedenis van do streek „Niet do geboete geschiedenis, hoop ik. Ila, haEn hij gaf mij een por in mijn ribbetn. Hij moet gedacht lvobbon aan do weduwe vain Penrith en aan andere dingen. „Nce'n, niet do gelteelo. Ila hal" ant woordde ik als een cönpagnon-domkop. ZATERDAG, 3 NOV. 193J, No. 20788. doen aanvangen niet om 8 uur maar om kwart voor 9. Do heer ir. Houtman: Dan kan ik nioi. Do heer S 1 av en b u r gEr zijn leeds erscheideno leden vetrrokken, die niets af weten van deze vergadering! De hoer Steens: Als de vergadering binnen 2 uur woer wordt voortgezet, is het geen af? onderlij ce, maar een voort gezette vergadering, Spr. wijst daarop, om te laten uitkomen, dat het iniet do bolosling van do meer derheid van don raa 1 is do gemeente op kostten tc jagen nvot te stemmen voor het voortzetten van deze vergadering. Ieder l'n moet echter do gelegenheid hebben om to zeggein, wat bij noodig oordeelt. De voorzitter schorst te kwart voor 7 de vergadering, die om 8 uur zal wor den voortgezet. liet Leven een Strijd. Het behoeft ons geenszins te verwon deren, dat onder de vele lijf- en wapen spreuken, die in oris land on daar builen word dn gevoerd, or één is, welko het teven vergelijkt met een strijd. Hot oude Fmr- sclie geslacht der Beaumarchais hooft in zijln wapen de woorden: Ma vie est uil conbat. Trouwens dat was bot van P. A baron de Beaumnrchais zeker! Hij had al oen heel avontuurlijk leven en hij was het, die deze spreuk het eerst bezigde. Eigen lijk is dat ook onjuist. Goed beschouwd is deze spreuk niols dan plaggiaat, Voor hem werd liet ook door andoren ge/.cg.l na hem in verschillende variaties go boord an in onze moeilijke dagen kan mon er zeker ran wezen, dat er heel wat man- schcin zuchtende bedenken, dat het leven op dit ondcrniaansche oen sirijld is. De Oud-Tcslamonlische lijder Job klaagt reeds: Heeft 'niet de mensch eoi s-Lrij l op aarde? De Romeinsche wijsgeer Seneca zegt het ook roods in één van zijn brie- vtenvivcro militare est het leven is strijidcln. En de woorden Ma vio est un combat kaïn men woordelijk zóó vinden bij Voltaire. Maar wat doet het or eigenlijk toe, door wie al en wanneer en in welke hcog dravende of doodeenvoudige woorlen deze waarheid omtrent bel monsctienlovon ge zee,tl werd Ilao&lzaaJc is, dat bet ©e.'ti waar heid is, dio iect'er 'om zoo te zoggen aan den lijve ondervindt, want Goothe heeft liet zoo duidelijk gezegd: „Dieser ist cin Mensch gewesen, Und das lieisst ein Kiimp- fer sein. Het is een heele strijd om het leven vaak, wanneer oen menschenkind geboren zal wordön. Het is een heele strijd vaak, eer hij voor goed de oogen kan sluilen. We spreken, immers van den doolstrijd En wat tusschen deze twee ligt is niet zeldc'n één lange strijd. Maar dtenkt iemand misschien: ik ken toch menschen, wier leven zoo glad en zoo kalm is als de vijVerspiegel op een bladstillen zomerdag. Die menschen hebben dan toch maar geen strijd' gekend 1 Dan moet go daarbij*1 mij'n leven ooms vergelij ken! Wie zijt gij, dat ge over het leven van anderen gaat oordeel en? Wat zien we? We kijkdn door oen sleutelgat en zien maar een heel klein deel van wat achter de gesloten deur geschiedt Wie weet niet, dat we niet zijn zooals de vreemde, zelfs de goede bekende, vaak zelfs zoo als de naaste vei wanten ous zien. De uiterlijke s'rijd, die- om het bestaan, voor zoovelen, in onzen lagen zoo bitter en zoo hard ja, daarvan kranen tok anderen getuige zijn. Maar onze innerlijke strijd wie kent dien. Wie weet daarvan af, dat en hoe we Ie vechten hclJbjn. legen wat binnen in ons zelf is, tegen ua1, wat Guido Gezette aldus lormulecrt: Mijn 'hert is boos en schuldig. Wij vonnissen den mensch, die viel, eenmaal misschien en we spraken ous veroordeeiend vannis uit maar wie weet. hoavelu malen diezefle naonsoh ge streden Jiocfk tegen hetzelfle kwaal en de overwinning behaalde? Toen was er nie mand om hem geluk to weuschen mot zijn overwinning. Omdat niemand' io's wist van don slrijd, dien 'hij govoerd had. Daar om wat weten wij van ancterer innerlijken strijd? Niels. We zien maar door oen sleutelgat. In het gevecht van man tegen man strij den allen. M;\!o, omidaL aten rij Ion. Als cén wijkt zulten oo'c anderen wijken. Zoo ook in don levonstrijl. Wij strijden allen, omdat allen strijden. Maar daaruit volgt dan ook, dat wij olkaar moeten helpen. Dat kan man nemen in o:n kleinen kring men kan den kring zuivor nomen tot groep, tol oignnisalio Mon kan nog venter gaan: nationaal on internat'omnl Maar elkander 'help m moMon wo; hoe de hulp die wij biedo. dan ook zijn mag. Doch bet is ieders hoogste pil cht om een strijder te 'helpen, juis1, omdat hij zelf strijdt. Om dat hij ervaren lioefi m nog dagelijks er vaart, wa' het is tc moeten strijncn. Dat geldt zoowel van don dagoüjksJien strijd om het bestaan als van don inner lijken strijd om het goede in ons teven te doen overwinn-cm en liet kwade to be strijden. Ook dezo strijd vloeit voori uit de reeds geciteerde goJaAto van Oooth™, dat een mensch oen s'rïjdor is, omdat, hij een monsch is. En indien wij op onzen weg iemand ontmoeten, wio dan ook en hoe dan ook, die met moeite strijdt; d'io bijna slrijdens- moe is, zoodat hij wol zou willen wijken buiten alle gevaar, dan zullen wo er goed aan doen hern on onsze'.f to herinneren aan de waarheid, dat eun menseh sttijlen moet, onuia! hij oen mnnsoh isdat daar om het leven era s'rijri wezen moot on dal hij tenslolte gekromd wordt, dio recht en dapper heft gestreden. J. NAGEL. Werkzaamheden in den volkstuin. Boord bedden. Toon keek ik ernstig (en waarschijnlijk nog mar ezelachtig) en zei: „Dus, zooals ik vroeger al mededeelde, ik geloof, dat zijl een geduchte opinie over u heeft. Maal laten wij over tets anders praten'*. Do oude aardigheid, die doortrokken is van den reuk van het gras oa de si nans appelein van oen honderd oude schouw burgen, slaagde vo'komen. Haastig wuif de bij elko mogelijkheid om over iets an ders te praten weg, hield zijn hand om hoog, ope'nde zijn mond om te spreken, bedacht zich, zweeg onkelo oogenblikken, keek plotseling bezorgd en vroeg„Treedt er iemand voor haar op in die geschie denis van land koopan Ik had iniet het minste idee daarvan, maar op dit oogemblik h'ad ik ten oenen- male mijin geweten het zwijgen opgelegd. Ik pijnigde mijn hersons om don naam te vinden van dio plaatselijke advocaten da landgoedmonschon, die in zoo vele van zijne verhalen voorkwamen als de schurken van hot stuk. „Ik geloof, dat 't is wacht oen seconde ja, 't is u kent do menschen Frog iets „Toch niot die schurken Frodsham on Frent", schreeuwde hij. „Zij zijn de groot ste schavuiten tusschen Carlisle en Pres ton en dat kleine zwijn Frent haat mij als den duivel. Ik geloof, dat zij ook papie ren van mij hebben. Daarom, zo zullen haar overhalen als zij naar hen luistert, om dit heele dal te koope'n en tenminste do helft van do oude bezitting Farthing Hall. En 't zou ook kunnen. Zij zouden do hypotheken zoo goedkoop als rotte apt- pels kunnen koopeln. Ik kan mij hen al Een belangrijk onderdeel van den heden- daagscho siertuin is hot boordbed. Vooral in stadstuinen, welko -een lang gerektoa vorm hebben en waar voldoende zon komt, lean mom met succes een boordbed aan leggen. Als achtergrond kan een schutting muur of hekwerk dienen, waarheen ver schillende klim- en leiplaintoü een p'aats krijgen. Ook kan als achtergrond een haa dianon en wel liefst eon groonbtijvan.de. Bestaat dezo uit Liguslruin dan moeten we jaarlijks op oan halvon meter afstand alle wortels afsteken daar anders allo voedsel door deze uit liet boordbed worden weg- geioofd'. Om voldoende variatie in de soort te brengen moet het boordbed minstens 2M. broed zijn. Breeder dam 4 M. maken we liet editor liever niet, daar het anders moeilijk wordt om alle planten zooJamig te plaatsen, dat ze tijdens don bloei goed worden gezien. De laagte kan verschillend zijn, maar liefst niet minder dan 5 M. Veelal word't oen boordbed uitsluitend beplant met kruidachtige planten, vooral vaste planten, dio dus in don winter af sterven. Het is echter verkieslijk om voor beplanting ook enkele fraaie houtgewassen te gebruiken. Wanneer we daarvoor sier lijk gro'Cinblijvemd'O planton, welke we voor al onder de coniferen vinden, gebruiken, zal liet boordbed' ook in den winter kun nen bevredigen. Ook besd'ragendo houtge wassen b.v. Gotoneaster en Berberissoor- ton en zoor vro-eg bloeiende boosters als: Jasmimium of wmtorjasmijln en Hamamelis of tooveihazelaar kunnen hier ©en plaats krijgen. De hoofdzaak blijft echter vaste planton. Dezo planten we groepsgewijze, waarbij do lage soorten vooraan, do mid delhoog© in het midden dn do hooge soor ten achteraan komen. L'ic-t besto is om vooraf oca eenvoudige schets te maken, waarop wo de plaats voor elke soort aangeven. Bij d'o plaats bepaling houden we ook goed' rekening met bloeitijd en bloemkleur. Van de laagblijvencte soorten planten wo een grooter aantal bijeen d'au van do boogero soorten. Voor aanvulling kunndi bol- en knolgewassen worden gebruikt waarvan do vroegblooiers tusschen. delaat- bociende vaste planten kunntóa worden ge plaatst. Nu is het tijd om eon boardbod aan te loggen of wel eon bestaand boordbed to vernieuwen. Dit laatste is om d'o 3 a 4 jaar zeker nood'ig. De grond' wordt dan opnieuw flink gespit dn bemest en te zware vaste planten worden dan gescheurd. Fiet aantrekkelijke van oan boordbed is, dat we er ©on grooto verscheidenheid vaia bloeiende planten in kunnen plaatsen. A. G. voorstellen hoe" ze mij mijn rechten ont nemen. Zij zouden niets liem- willen Zie je, Frent is do kerel, dien ik in zijn eigen kantoor neersloeg". Hij ging in do kamer &p Cn neer loopon. „Dat is oen duivelscho beroerde boel, Newlainds, een duivelsch beroerde boel". „Ik ben er zeker van dat mrs. Masliam niets zou doen", begon ik to mompelen, om hem een wenk te geven. „Tk moet haar sprekon", zei hij. „Ik moet daar een eind aan makon op de een of andere manier. Zij schijnt een fatsoen lijk soort vrouw, ofschoon dom in haar donken „Een weduwe, neet V', bracht ik in liet midden „Niets te doen en te veel geld om te verloten'. „Ik weet liet, ik weet het. En zij heeft blijkbaar eenig verstand, volgons hetgeen je mij vertelt. Ik) moot jo zeggen, dat ik haar uiterlijk niet onsympithiek vond, heelcmaal niet. Ik houd van een goede geslalte, bij oeln vrouw, niet zoo een van jullie slappe sexlooze furies- Het zou zon- do zijn zoo'n vrouw te laten in de han den van zulke zwendelaars als Frodsham on Frent. Newlands", en hierbij gaf hij mij een klap op mijn rug „wij moeten daar samen naar toe, zoo spoedig mogelijk. Morgen. Heb geen lust echter can te wandelen. Misschien zou die aula van liaar ons weer kunnen lialon. Wat denk jo er van. oon boodschap te sturen Zoo maakten wij het plan olm te gaan. Dat was gisteren, maar het was to laat om er nog een boodschap boon te krijgen voor vandaag. Morgen vroeg echter komt de Gemengd Nieuws auto voor ons en ik zal Marjorie zien en Hosselt zal mrs. Masham zien En, als er niet iets wonderbaars gebeurt, dan ben ik geen goed profeet. Als jij bij je zelf zegt (tusschen je rond jes met Mulligan)„waarom vertelt hij' mij al dien onzin?" dan ben je ön een ondankbaar èn een dom joigmensch. Ik zeg jc dat do gehoelo verwikkeling groeit en in het ineostverwikkelde onderdeel zul je Onder alle menschen vinden. Je exmachina ROBERT. 20 Jermyn Street. Beste Bob, Je brief met het nieuws over den ouden Rossetl is gekomen. Ik kan er niets aan doen: jouw geharrewjijr en Farthing Hall en de grillige heuvels en do stroomende rivier, het is alles oven onwerkelijk voor mij als al het andere, vanavond. Mijn ka mer zelf is Onwerkelijk; die vuile kus sens blinken van vlammend goud en in den haard gloeit een magisch vuur en de gordijnen, die zwakjes dooi' dei wind be wogen worden, zijn geheime bolon van do maan. Ik kan er niets aan doen Ik zou 't niet willen, ook al kon ik'. Het verlan gen van mijn leven is vervuld, het groot ste geluk, dat voor 'n man mogelijk is, is trijp deel; ik heb het gegrepen en ge realiseerd. Jean houdt van mij en ik houd van Jean en niets anders op deze vreem de plek is echt waar. Zij houdt vain mij en wil niet met mij trouwen niet voor zij, tegenover haar vader en broer geen verantwoordelijkheid meer heeft. Zij zegt, dat zij ceh dwaas is, dat zij altijd een De kunst om op eon willekeurige sub- slantie de trekken van een persoon weer te geven, loopt tot de verro oudheid terig. Bij de Egyptornaren reeds bestond' d'e ge- gewoonte, door een schilderij of oen beeld- bouwwerk de trekken der koningen of groot ten to vereeuwigen, doch mees lal verge noegde men zich in dit geval met eon ze kere symboliseering. Het is in Griekenland dat de portretkunst daadwerkelijk is ge boren. Het schijnt nochtans, dat Demetrius van Allien©, die leefde m het jaar 545 vóór Christus, do eerste kunstenaar is ge weest, die er zich op toelegde, precies het model woor te geven zooals het was. Hooge torens in Berlijn. Hot is algemeen bekend, dat de „Funk- Ltirin" te Berlijn, dio 136 meter hoog is, het hoogste gebouw van de Duitsdie hoofd stad is. Weet men echter ook, dat daarna de 125 meter hooge schoorsteen van het eleciriciteitsbedrijf van Charlottenbnjg komt? De derde plaats wordt ingenomen door een kerk, die overigens geen toren heeft, namelijk den Dom in den Lustgarten, waarvan do koepel 114 meter hoog is. De toren van do Kaisc-r-Wiihel m-Geciachtnis- kirche", de hoogste kerktoren van Berlijn, is 113 meter hoog. dwaas geweest is, dat zij weet, dat zij haar wiet noodig hebben, dat zij beiden, meer clan genoeg van haar hebben, dat zij heel bost zonder haar kunnen des alniettemin kan zij hen niet in den steek laten en voor er iets bevredigends met hen gebeurt, wil ze niet met mij trouwen. Zij is zoo absoluut oudorvvetsch, in uiter lijk, in stem, in eenvoudige oprechtheid van geest on hart en ziel, dat ieder gevoe lig modern monsch tegenover haar zijn ge duld ton cenenmnl-e zou verliezen. Ik heb ontdekt, dat ik zelf in geen onkel opzicht modem ben. Mijn hartstocht voor Manet had' mij dat al lang geleden moeten bewijs zen, maar dat ik houd van Dufres.no en Gen Paul on Frieg en ©en of twee andere Fransche schilders, hield misschien mijn oogen gesloten. Ik weet nu, dat ik stierf in 1S70 en zoo ook Jean. Wij zijn gelukkige geesten, die op bezoek zijn in een wereld van draad- looze en mechanische gekken. Ik kuste haar, juist nadat Horace Boltomiey twee van de walgelijkste gestolde coteletten op lafol had' gegooid en met ©ctn schelle vrou welijke zucht vertrokken was. Ik, gclukkigo geest, kuste haar gecst- oogen en haar geest-haar en zoo bleven wij en lieten de cololetlen verder stollen. En zij? Zij is een vriendin van Lily Deal m mrs. Gaskol I's Mollic on vindt Jan« Eyre vervelend'. (Wordt vervolgd). 48) DElt Zij zullen het moeilijk hebben den komenden winter. Het Crisis Comité stelt iederen cent voor hen beschik baar. Stelt U het daartoe in staat door Uw bijdrage. Hoe oud de portretkunst is. «-M.V-i-er \i

Schiedamsche Courant | 1934 | | pagina 5