i n STADSNIEUWS Anti-Oorlogs Liga. „De kleine wereld". Omliggende Gemeenten Kunst en Wetenschap Filmnëeuws Sport Gemengd Nieuws lj\g Actio on reactie. In een lcegstaanden winkel aan de Hoog straat, no. 136, heeft de afdeeling Schie dam van de Intern. Socialistische Anti- 'Oorlogs Liga Zaterdag j 1. oen vergader plaats in gebruik genomen. De officieelc opening zal later plaats hebben. Ter ge legenheid van de in gebruikneming had men de wode vlag uitgehangen. Voor het winkelraam was een beschei den etalage gemaakt, met anti-oorlogslec- tmrr, waarbij o.a. ook „De klop op de deur", van Inn BondierBakker was ge voegd. In den nacht van Zaterdag op Zon dag, omstreeks één uur, is vermoedelijk wel niet por ongeluk/ een grooto steen door de winkelruit gevlogen. Zondag gaven leden van de „Liga" op straat propagnnda-lectuur uit, bestaande uit het orgaan van de Liga. 'Op last van de politic is de uitreiking van die lectuur gestaakt. Hedenmorgen heeft de afdeeiing Schie dam van het Nat Jongeren Verbond zich met een schrijven tot B. en \Y, gericht, waarin o.a. gezegd wordt: „Sedert enkele dagen is in een winkel pand aan de Hoogstraat no. 136, alhier, een propaganda-etalage ingericht door de Anti-Oorlogs Liga, alwaar allerlei lectuur ligt uitgestald (in hoofdzaak anti-nulitai- ristische lectuur). Afgezien van het feit, dat deze etalage op zich zelf reeds een groote bron van ergernis is voor het wél- denkend Sehtedamsche publiek, zouden wij in het bizonder op 2 punten uw aan dacht willen vestigen: 1. Zaterdag, den lOen November, is het feit vastgesteld, dat tusschen allerlei „Liga"- lectuur een boekje lag opengeslagen (en dus voor een ieder leesbaar; met het op voor velen krenkende en kwetsende wijze tot een „liga" gedicht hervormde (beter: misvormde) „Onze Vader". Het is voldoen de bekend, dat de litteraire waaide van lec tuur, afkomstig van organisaties, als in casn de „Liga", van niet bizonder boog gehalte is, doch dat thans het heilige „'Onze Vader" op oen dergelijke wijze mis bruikt wordt en voor een ieder ten toon wordt gesteld, gaat alle perken te buiten. 2. Bovendien wapperde uit één der bovenramen lustig de vuurroode viag, welke al dadelijk de aandacht op de „Liga" etalage vestigt. Mochten tot op heden door u in deze nog geen maatregelen zijn getroffen, zoo veroorloven wij ons hienloor u beloofd doch met klem te verzoeken onverwijld die stappen te nemen, dat de betreffende winkel wordt ontruimd en zoodoende de bro r van ergernis wordt verwijderd. Ook verzoeken wij u de roode vlag te doen verwijderen en een verbod uit te vaardigen, dat hei vlaggen met andere dan de natio- -nale driekleur, in het vervolg niet meer mag plaats vinden. Wij spreken de hoop uit, dat n ons beleefd doch dringend verzoek onm'ddüüjk in behandeling zult willen nemen, voor zoover door u in de onderhavige kwestie nog geen stappen zijn genomen." Naar aanleiding van punt 2 de vlag- genkwestie merken we op, dat het niet verboden is een partij-vlag uit- een pana te steken. In Den Haag heeft men wel een verordening, die dit ver biedt, maar iets dergelijks bestaat in onze gemeente niet. Poppentcntoonstelling in het voormalige St. Jacobs Gast huis. Op 23, 24 en 25 November a.s. Vrij dag, Zaterdag en Zondag van de volgende week zal in het voormalig St. Jacobs Gasthuis aan de Hoogstraat een groote poppen tentoonstelling worden gehouden; „De kleine wereld" ten bate van de Ka tholieke Kinderui! zending. Het wordt geen „poppenwinkel", maar door zooveel mogelijk groepen te vormen, zal men de tentoon stelling niet alleen amu sant doch otoik leerzaam trachten te maken. Poppen zullen worden tentoongesteld met kleeuerdrachten, zooals men die in den Alblasserwaard in Zeeland en vat ver der van huis in Brela,gne, Hongarije, Dahnatië, China, Japan enz., aantreft. Twee groote zalen denkt meii voor „De kleine wereld" n co Jig te hebben. In een derde zaal wordt een theeschen ken; geopend. Aan de tentoonstelling is een loterij verbonden. Eierstruif iu de Kamerlïngh Onneslaan. Zaterdagavond, te ongeveer 8 uur, kan telde een met een paard bespannen wagen van den melkhandelaar L. F. Kool, in de Kamerlingh Onneslaan om. Waarschijnlijk is het ongeluk te wijten aan het feit, dat een der wieien wegzakte in den muilen rand van het middengedeelte van de straat. De voerman en een jongetje, die op den bok zaten, kwamen er zonder let sel af, maar de bussen en fiesscben melk, alsmede de eieren, kwamen voor een groot gedeelte op de straat terecht. Het gevolg was natuurlijk een groote eierstruif, geel en wit, waarin de eierdoppen dreven. Zoo veel mogelijk werden de hee'e flcssclren, bussen en niet gekneusde eieren bijeenge gaard, de wagen werd weer rechtgezet, waarna de melkboer huiswaarts toog. Broederschap van de H. Familie. Viering van het 75-jarig bestaan. De mnnnoncongregalie Broederschap van de If. Familie, heeft haar 75 jaar bestaan herdacht met een fridium, dat j.l. Don derdag, Vrijdag en Zondag in de St. Li- du Lnakerk is gehouden, en dat geleid werd door kapelaan Drost uit Rotterdam. Gistermorgen is een plechtige R'. Mis door deken Schraag opgedragen, bij welke gelegenheid de directeur der congregatie, kapelaan llnselaar, een toespraak hield, die wees op de beteekenis van do jubHoerende congregatie. De sluiting van het Iridium, werd gister avond o.a. bijgewoond door de oud-direc teuren van de congregatie, pastoor L. P. J, Paulus en kapelaan Raatels. Als feestgeschenk bood' de Broeder schap van de Hu Familie aan de St, Li- duiiia kerk drie altaarstoelen aan, die al leen bij bizondore plechtigheden gebruikt zuilen worden. Geslaagd. Voor hot examen eleetrotcchnisch inge nieur is te Delft geslaagd de hoer J. II'. van Dijk. Ned. Vcrecnigiug van Huisvrouwen. De afdeeiing Schiedam van de Ned. Vereeniging van Huisvrouwen houdt Maan dag 19 November a.s. een „pondjesmid dag", ten bate van bet Jacobnfonds. Alie leden worden uitgenoodigd één pond krui denierswaren beschikbaar te stellen- sui ker, koffie, zout, zeep, pinda's, meel, ge droogde appels, of iets dergelijks. Me in gezonden ponden worden dan in gelijk uitziende zakken gedaan en voor één kwartje of eventueel bij opbod verkocht. Op dien middag zai de heer ,W. H, Ver- hoeff, uit Utrecht, een voordracht houden over goede voeding. Donderdag 22 November a.s. beslaat ge legenheid voor leden van do Ned. Ver eeniging van Huisvrouwen om gezamen lijk een bezoek te brengen aan de Glim- fabriek te Overschie. Feestavond S.F. en A.C. D.H.S. De zaal van Gebouw Eendracht was Zaterdagavond geheel beziet mot leden, junior!eden, ouders en verdere belangstel lenden in bet vijftien-jarig bestaan van de S.F. en A.O D.H'.S. Het was niet do bedoeling, dat dit feit werd aangemerkt als een jubileum, tor gelegenheid' waarvan een min of meer uitgebreid1 herdenking^ feest moest worden georganiseerd, liet bestuur had' deze gelegenheid aangegrepen om de ouders van de juniorleden uit te noodigen teneinde hen kennis te laten ma ken met de vereeniging. Deze opzet heeft succes gehad', want er was zeer veel pu bliek. De avond werd geopend door don voor zitter, den heer W. Frcnay, die na een kort begroetingswoord le leiding vam den avond overdroeg aan dan voorzitter van de feestcommissie, don heer Ch r. van der Haar. Deze riep vervolgens den voorzitter weer op het tooneel en overhandigde hem oen nieuwe vereenigingsvlag. Het feestlied1 bleek zeer in den smaak te vallen, want het werd' direct door allen meegezongen.. Hakkerts band, die zich op het tooneel geïnstalleerd had', had daarbij een dankbare taak. Do band zorg de verder voor de begeleiding van het duo A, dat mot liedjes en grappen er voor zorgde, dat de stemming, die er reeds direct heerschte niet verloren ging. Na de pauze voerden zij enkelen korte tooneelstukjes op en trad ook een twee tal juniorleden, ondex den naam Duo Van Dijk, met veel succes op. Onderwijl gal Hakkerts band een nummertje. In de pauze kon de tombola reeds aan de beurt komen. Deze bevatte verschei dene mocie cadeaux. Over het algemeen was er van do zijde van de winkeliers voor de tombola groote medewerking verleend Nadat het programma was afgewerkt, was iiet tijd voor het bal, dat nog ver scheidene uren duurde in do met bloemen feestelijk versierde zaal. Feestavond. De Hüko taina houdt mos genavond in Musis Sacrum een feestavond. Waarschuwing. De commissaris van polilie waarschuwt het publiek loten of zoogenaamde kwi tanties te koopen van do Commanditaire vennootschap De Tijdgeest, daar dit een verboden loterij is. Belanghebbenden be- loopcn de kans de prijzen niet uitbetaald te krijgen. Het adres is te Schiedam; Prof. .Kamerlingh Onneslaan 163b. Diefstal. Van G. B. is een rijwiel gestolen dat hij Zaterdagavond voor een pand in do Xassaulaan had laten staan. 12 Nov. Gebouw Eendracht, 8 uur. Pro- paganda-avonü Ned, Reisvercem- ging. S. de Leve: België als toe- ristenlnnd. 12 Nov. Vereenigingslokaal, 8 uur. Dr. R. B. Evenhuis: Afscheiding en Kerkhcrstel. 13 Nov. Goref. Jeugdhuis, S uur. Ouder avond Gerei, scholen. 14 Nov. Musis Sacrum. 8 u. Uitvoering Tamboers- en Pijperscorps Har-_ manie. 15 Nov. Passage theater, .8.15 uur. Kunst kring Het Schouwspel. Souna, dooi de Ver. Schouwspelers. 15 Nov. Musis Sacrum, half 3. Ned. Vereen, van Huisvrouwen. Lezing mevr. BoldinghGocmnns. 15 Nov. Musis Sacrum, 8 uur. Burger wacht. Utile Dtilci, „Grotnpiie". 16 Nov. Geb. Eendracht. Orpheus Leden vergadering. 16 Nov. Musis Sacrum, 8 uur. Liefdadig heidsvoorstelling. Utile Dulci. 'Op voering van „Grompie". 16 Nov. Wcstcrkork, S uur. Wijkavond Wijk II. Causerie ds. A. Luteijn: Het hospitaal kerkschip De Hoop. 17 Nov. Tivoli, 8 uur. Tooneelvoorstel- ling Kunst en Vriendschap 17 Nov. Musis Sacrum, 8 uur. Roode Kruis Transport Colonne. Feest avond. 18 Nov. Musis Sacrum, S u. Feestavond „Inter Nos". 19 Nov. Musis Sacrum, half 3. Ned. Vereen. van Huisvrouwen. Pondjesm'dJag en lezing W. II. Vcvhoeff over voeding. 20 Nov. Musis Sacrum, 8 uur, Uitvoering Tamboers- en Pijperscorps Harmo nie. 22 Nov. Ned. Vereen, van Huisvrouwen. Bezoek Glimfabriek. 22 Nov. Oosterkerk, 8.15 u. Orgelvoor- dracht door A. D. C. Kok m.m.v. Dameskoor Zanglust, Rotterdam. 12 Nov. Tivoli-Schouwburg, 8.15 u Nat. Operette Ens. Parlez-moi d'amour. 12 Nov. Doelen, 8 uur. De Slem des Volks R.M. o. 1. v. Hendrik Al- tink. 15 en 16 Nov. Ons Huis, 8 uur. Lloyd- avond. Capitol, 2.15 u. 8.15 u Sadie Mc Kce (Noodlottige begeerten); Kinderen van Broadway. City, 2.15 u. 7 u. 9 30 u. Tarzan's ver dere avonturen. Corso, 1 u. 3 u. 5 u. 7 u. 9 o. Canaille. Grand; 2 u. 7 u. 9.15 u Voorjaarsparade. Lumiére, 2.15 u. 7 u. 9 15 u. De non van St. Veith. Luxor, 7.30 li, 9.30 u Speel niet met vuur. Olympia, 7 u. 9.15 u. De bende der dia- mantsmokkelaaxs. Prinses, 2.15 u. 8.15 u De moordende straalDe Czaxewitscli. Royal, 2.15 u. 7.15 u 9.15 u. The cat and the fiddle. Studio '32, 2 u. 7 u. 9.15 u Vrouwenbad Thalia, 2.15 u. 7 u. 915 u. Koningin Christina. Elisir d'amore); Puccini (uit Boliéine, Tos- ca, enz.); Korngold' (Die toto Stadt); Buzzi Pccca, enz. Tot slot van het programma zal Joscf Schmidt fragmenten uit zijn films ten go- hoore brongen. Geza Fiid zal don tenor nccompngneerai. Dc Nobelprijs voor clicmic. Als mogelijke winnaars \a dm Nobel prijs voor chemie worden te S.ockbolm genoemd do Amorikaanscho geloerde Ha rold Urey, do Amerikanlti Gilbert Lewis, de Zwitserscho geleerde Karl Karrer en de Deensche geleerde P. L. Iloerenson. Galsteen na operatie van den blinden darm? Dr. J. Scharf, „Kwarts" te Karlsbad, hoeft naar hij in de „Mediz. Kliniek" mee deelt, opgemerkt, dat zich onder zijn patiënten die aan galsteen leden, een z'eer groot percentage v;ui monschen bevond, die een operatie aan den blinden darm hadden ondergaan. Dit jaar waren liet niet minder dan 32 gevallen, en al deze men schep verzekerden, na de operatie aan galsteen te zijn gaan lijden. Dr. Scharf trekt daaruit de slotsom, dat do verwijdering van het wormvormig aan hangsel van den blinden darm kenmer kende „Ausfailserscheimingen" tengevolge heeft en hij voert tot slaving van die meening aan, dat blijkens onderzoekingen van andere geleerden dat aanhangsel geen rudiment zonder oenigo beteekenis is, maar een physiologischen invloed heeft op de darmfunctie on de afscheiding van maagsap en dat liet met name een ref!ca lorische prikkeling op de galblaas uit oefent. Overblijfselen van een oude Poolexpeditie. Te Leningrad1 beeft mdn do onlangs ge vonden overblijfselen ontvangen van do in 1913 zoo tragisch geëindigde Pool expeditie van WJadimir Roessanof. De thans ontvangen overblijfselen en documenten zijn stille getuigen van het drama, dat zich met den schoener Hercu les in 1913 heeft afgespeeld'. De voorwerpen zajn olntd'ekt op oen der eilanden zonder naam op zes mijl afstand ten Noord'en van het kamp KolöSsovy. Rechtszaken Ongeval bij liet spelen. Bij liet spelen op het zandterrein aan do Korte Singelstraat is gisteren do 4-jarige K. van E. met een steen tegen het hoofd getroffen, waardoor een gapende wonde ontstond, die voorloopig aan den politie post, en daarna door een geneesheer is behandeld. Rijkspostspaarbank. In Octoimr op; spaiuhaakboekjes inge legd f40.988,52 en terugbetaald f 63.922,78 Derhalve minder ingelegd dan terugbe taald f-22.934,26. Het aantal nieuw uitgegeven spaarbank boekjes bedroeg 31. Door tusschenkomsl dozer kan'oren word ter directie op staalsscbulJboekjes alge schreven f 2150. A ÜT E N D A, Schiedam. Passage, 8.15 u. Bleeke Bet. City, 3 u. Melodie der liefde. Charly Chaplin in de loopgraven. VLAARDINGEN. Arbeidsbeurs. Het aantal werkzoekenden, ingeschreven bij de arbeidsbeurs, bedroog Zaterdagl 2076. Ziekcnfundsprcmie. Aan het bestuur van het O.B.Z. is door het bestuur van Maatschappelijk Hulpbe toon medegedeeld, dat Zaterdag 17 No vember a.s. aan de werkloozen de 21/s< cents-toeslag voor elk gezinshoofd boven 16 jaar uitbetaald zal worden tor tege moetkoming in dc premie aan de zieken fondsen. Afscheid ds. Jobs. van der Vcgt. Gisteravond is voor de volle Eten Haë- zarkerk in de Emrnastraat afscheid geno men van ds. Jobs, van der Vegt, predikant bij de Clir. Goref. Gemeente, wicn 'eervol emeritaat is verleend. Hierbij waren o.m aanwezig B. en W. van Vlaardingen en 2 afgevaardigden van den Kerkeraal uit Schiedam. De dienst stond onder leiding van ds. 3. va'n der Molen, uit Rotterdam. Ds. Van der Vegt, die hierbij, wegens lichaamszwakte, verhinderd was persoon lijk aanwezig le zijn, volgde den dienst langs lelcfonischen weg. Na hot zingen van Psalm 66 vers 2, las ds. Van der Molen een brief van bom voor, waarna hij de gemeente verzocht hem toe te zingen Psalm 121 vers 4. R.K. E.I1.B.O. Woensdag 14 November houdt de R.K. E.tl.B O. haar jaarlijkschc prapagandaverga- dering in het R.K. Vereenigingsgebouw. Dr. Jacobsen zal aan de 19 nieuw gedi plomeerden hot diploma en insigne uil- reiken. Eenige sprekers zullen het nut der E.II. B.O. uiteenzetten, terwijl levens aan dezen avond ccnige attracties en demonstraties zijn verbonden. Vrijspraak. Van het Sehiedamsche commu nistisch raadslid. Het Haagsche Gerechtshof, waarvoor in hooger beroep is behandeld de zaak van het Scbiedamsche communistisch raadslid W. C., heeft lieden liet vrijsprekend von nis van don Rolterdamnschen politierech ter bevestigd. Bekl. heeft terecht gestaan wegens opL ruiing, welk feit hij zon hebben gepleegd! in een openbare vergadering, dezen zomer in het Passage Theater gehouden. Van het vrijsprekend vonnis was do officier van justitie in beroep gegaan. De advocaat-generaal bij liet Haagsche Gereclitsliof bad veroordeel Ing van bekl. gevraagd tot een gevangenisstraf van 2 maanden. Josef Schmidt. Het programma va'n het concert, door Josef Schmidt, onder auspiciën van im pressario Ernst Kranss, op Zondag 18 No vernber te Rotterdam (De Doelen) te geven vermeldt o.a. aria's van Tosti; Boito (uit Mephislofele); Tagliaterri; Donizetti (uit Meineed, De rerhll ank te Rotterdam heeft M. de K., echtgcnoote van D., en haar doch ter E. C. B., vrij gesproken van den haar te laste gelegden meineed, in een straf zaak legen den echtgenoot va,n do eerste verdachte. Het hof heeft dit vonnis bevestigd. De rechtbank te Dordrecht heeft A. R terzake van meineed', veroordeeld tot 6 maanden gevangenisstraf. Het hof lieelt dit vonnis vernietigd ca verdachte vrij ge sproken. Haar eigen kind gedood. Met bevestiging van oc-n vonnis van de Baailemscho rechtbank is mej. E. P., dienst bode te Haarlem, in hooger beroep d'oor hot gerechtshof le Amsterdam veroordeeld tot 1 jaar gevangenisstraf terzake van dood slag op haar pasgeboren kind'. Het tegen dit arrest ingestelde cassatieberoep heeft de Eooge Raad boden verworpen. derfelijk werk, zweefvliegtuigen in hun' wankele pogingen om in do lucht te bljf- vdn en oenigo ongelukken, die van zmr nabij zijn opgenomen. Als derde inoemon wij verder mog „Motor Mania", dat de son satic en tuimelingen laat zien op do ver schillende auto race-banon der geboete we reld. Deze éérn-acters zijn van een Onge kende sensatie en laten hier en daar zien, hoe het somtijds achter de schermen toe gaat, om de opnamen le makten. Deze on verschrokken operateurs gaan ook vaak; met vliegtuigen mede op do gevaarlijkste excursies en zijn dan zoodoende in dp gelegenheid, om door hun groot opmer kingsgave en tegenwoordigheid van geest, om de meest unieke opnamen voor hup jourtiaal to maken. Korfbal. llottcrdamschc korflialbond. De uitslagen der gisteren gespeelde wed strijden luiden1 Tweede klasse A: Schiedam 2Rozen burg 4, 15. Derde klasse A: Vlug en Lenig 1Onsi Huis 3, 51; Rozenburg 5Vlug en Le nig 2, 120. Hengelen. Onderling concours De Amateur. De Schied. Hengelaars'vereen. De Ama teur, heeft gisteren een onderling con cours gehouden in do wateren van Maas sluis. Do prijswinnaars waren: Isto prijst H. v 't 'Hof, 2e .pr 0. Overhaul, 3o pr. II. 'Heijster, 4e pr. M Kruso; de twee extra prijzen werden gewonnen door P, Nels en P. de Jong. Er werden in totaal 71! stuks maatvisch govatngeu, niet oen ge wicht van 4237 gram. I Het was oen genoeoelijkc dag en mooï weer. I Het werk lau een filmrcportcr. Capitol theater zal dit seizom in baar programma's ko te films veitconcn, die on der den verzamelnaam „de avonturen, van een filmreporter" kunnen voeden sameu- gevat. liet zijn één aoters, die door Fox Film Corp oral ion naast de bestaande Magic Car pels in roulatie worden gebracht. De eer ste serie van deze filmpjes bes'aal u't 12 stuks en laat zien, aan welke, somtijds hui veringwekkende gevaren, de opera'curs ge regeld zijn ido-o gestold. Genoemde t'érwic- ters bewegen zic,h vrijwel allen op bot gebied van spiort. Wanneer we er enkele een weinig nauw keuriger bezien, is daar als eerste een filmpje, genaamd „Paardensport" (Follo wing tlic Horses), dat liet paard laat zien in zijn verschillende hoedanigheden, als de wilde mustang in do uitgestrekte prai riën, lief racepaard op de rennen met do gevaailijke hindernissen, die genomen moe ten worden, liet cavalcric-paarJ, etc. etc. Vervolgens is daar „Veroveringen der Lucht" (Conquest of the Air). Overal waar iets gebeurt of gebeuren gaat op vlieg technisch gebied, is oen cameraman aan wezig, om dc moest sonsationeele gebeur tenissen op den filmbaml vast le leggen. Zoo zien we bommenwerpers in hun ver- Treinbotsing. Conducteur gewond; matcriccle schade. Zaterdagavond heeft in do nabijheid van Ven!o een botsing plaats gehad' tusschen.' een personentrein en oen goederentrein; waarbij de conducteur van laatstgenoemd den trein werd' gewoind. Nabij Lothem, een emplacement dicht bij Venlo, is d'es avonds de personentrein, welke om 6.40 uur uit Nijmegen was ver trokken, d'oor oen verkeerden wis sol stand met een stilstaanden goederentrein in bob- sing gekomen. Doordat dö machinist van den trein uit Nijmegen uit allo macht remde, kon erger worden voorkomen. De conducteur van den goederentrein liep bij' do botsing eenigiel verwondingen op, de passagiers bekwamen: evenwel weinig of geen noemenswaardig leisel. Eomigo wagons werden uit do rails geworpen, zoadat het verkoor over een' zijlijn moest worden omgelegd'. De passagiers van den personentrein werden direct in de gelegönlvaid gesteld dé reis voort te zetten, aangezien do sneb trein uit Nijmegen bij genoemd emplace ment tot stilstand' kwam om de passagiers op te nemen. De li',1 'Vele schade is niet groot. Rumoer in dc Kinkcrstraat te Amsterdam, In de Kinkel-straat bij de Bilden!ijfc- straat te Amsterdam, is het Zaterdagavond rumoerig toegegaan, doordat col portoerende N.S.B.-ers slaags raakten met een troop andersdenkenden. Aan de rake Mappen; die over en weer weiden uitgedeeld, nam weldra ook een aantal agenten een werk zaam aandeel, en wel in dien zin, dat dö vechtenden met den gummistok uiteen werden gedreven. Arrestaties zijn niet ge schied'. Stccncn naar den trein geworpen. Van trein 1088, die Zaterdagmiddag te 3.15 uur uit do richting Haarlem te Am sterdam is aangekomen, is oen ruit van een der coupé's ter hoogte van don Uit weg bij Sloterdijk door een hard voorwerp getroffen, waardoor zij over de geheeld lengte gebarsten is. Be reizigers i'n dö coupé, die van hot gebeurde aangifte heb ben gedaan, waren van meaning, dat er op den trein geschoten was. De politie van hot bureau Admiraal de Ruijtcrweg, die een onderzoek hoeft ingesteld', geloo.it een- ter dat door eon of meer jongens, dia zich das middags op eetn voetbalveld teat plaatse bevonden, met sloctnen naar dep' trein is geworpen. Er is niemand aange houden. Café afgebrand. Zaterdagmiddag is brand uitgebroken in het café van den heer Doezel', aan do Nieuwe Haven tc Gorcum. Vanuit de Keu ken, waar dc brand is begonnen, grepen de vlammen snol om zich been. Het ge heel van bout opgetrokken gebouw ging in vlammen op. Slechts enkele meubelen wer len gered. Da vrouw des hu:zes tracht te nog bet kistje mat gek! in ve'ligheidi te brengen. Zij simkle naar boven, doch den terugweg werd haar door de vlam men afgesneden. Door het raam moest zij in dc dakgoot vluchten, waaruit zij door den biandiveer werd bevrijd. De brandweer bestreed liet vuur mot een motorspuit, de belendende pcrceelen konden behouden blijven. Het geldkistje is later terug gevonden, de waardepapieren waren slechts licht be-j schadigd. De inboedel is laag verzekerd. De oorzaak van den brand is onbekend. il jüfl 3,f' ft £3

Schiedamsche Courant | 1934 | | pagina 2