„»e n [jocsTrati» Zaterdag 17 November 1934. De reis van Lava! naar Rome. JURWERKEN STADSNIEUWS FA. W. VAN LOON 99 PASSERDOOZEN TEEK EN ARTIKELEN H. Th. cl. Vlerk 87ste jaargang. No. 20800 Tel. No. 68103, 68617 en 68923. BUREAU LANGE HAVEN 141 (HOEK KORTE HAVEN). TEL. 68103, 68617 en 68923. Postrekening No. 53!!. bit nummer bestaat uit 2 bladen en een Kinderblad. EERSYi BLAD BUITENLAND Verklaringen voor de Senaatscommissie van buiten- landsche zaken. Flandin gaat waarschijnlijk mee. Scherpe circulaire van den minister president. Laval heeft gisteren voor de oommissie van. buitenlandsohe zaken van den Fran- -schen Senaat verklaard, dat zijn reis naar Rome ten doel heeft de betrekkingen tus- schen Frankrijk en Italië nauwer aan te halen. De Fransohe ambassadeur te Rome, De Chambrun, is gisteren met dienovereen komstige instructies naar Rome vertrok ken. Betreffende het Oost-Loeamopact en de betrekkingen van Frankrijk met Polen en Sovjet Rusland, gaf Laval in groote lijnen een overzicht over de besprekingen, die tusschen de Poolsche en de Fransohe re geering plaats gevonden hebben ter zake van de voorbereiding en eventueele onder- teekening van het '0 os t-Loc a rn o pactLaval verzekerde, dat deze onderhandelingen een vriendschappelijk karakter droegen, Hij hoopt te kunnen komen tot een vriend schappelijke overeenstemming in het Euro- peeschc en zelfs in hot Verre 'Oosten ten behoeve van den algemeenen vredte. Laval heeft voorts een reeks bespre kingen gevoerd', die van algemeen politiek belang zijn. Hij ontving allereerst den Franschen ambassadeur te Rome, De Cham brun, die gisteravond weer naar Italië terug keerde, teneinde de onderhandelingen ter plaatse verder te voeren. Eigenlijk had De Chamhrun Teeds Woensdag weer uit Parijs moeten vertrekken, doch hem was ver zocht nog eenige dagen te blijven om diced te nemen aan de voorbereidende werk zaamheden voor de verwachte Fransch- Italiaansche besprekingen. Inzake de aankondiging van een reis naar Rome van Flandin, in een Parijsoh ochtendblad, wordt van bevoegde zijde ver klaard, dat nog geen besluiten in deze aangelegenheid zijn genomen. Dit sluit uiteraard nog met uit, dat Flandin een ontmoeting zou. hebben met Mussolini. 1 Voorts ontving Laval-de -Zuid-Slavische vertegenwbord'ger bij'den Volkenbmdsraad, Fetitsj, die begeleid was door don Zuiid- Siavisohen gezant te Parijs en daarna den lOostenrijksohen gezant. Met de ZuidLSla- viische diplomaten heeft Laval uitvoerig gesproken over het voornomen van Zuid- Slaviö den Volkenbond een nota te doen toekomen inzake de Hongaarsohe verant woordelijkheid voor den gooïdaanslag te ■Marseille. Minister-president Flandin heeft aan alle ministers het volgende rondschrijven ge richt: „Het herstel van het staatsgezag eischt een nauwkeurig opvolgen der wet ten en bepalingen der openbare ambts- bureaux. In de toekomst mag een onbe rispelijke uitvoering van den dienst noch door afzonderlijke, noch door gemeen schappelijke nalatigheden of verlangzaming van het werk, verstoord worden. Ik ver zoek u dus: 1. er op te letten, dat geen vergrijpen worden begaan in de onder u ressorteerend© bureaux en dat zoo noodig do chefs persoonlijk en disciplinair tor verantwoording worden geroepen; 2. mij tedere maand een lijst van in de onder Ui ressorteerende bureaux gepleegde vergrij pen en d'e door u genomen strafmaatre gelen te doen toekomen. stemgerechtigd eikend. 28.258 protesten be treffen ondergeschikte fouten in de opge stelde lijsten; deze werden bijna zonder uitzondering aanvaard'. 32.000 protesten betreffen opneming op de lijsten; daarvan zijn 56 pÓt. aanvaard. Van 46 000 ver zoeken om schrapping werden slechts 15 pCt. aanvaard. De besprekingen te Londen opgeschort De vlciotbesprekingcin te Londen zijn op geschort, aangezien do Japansche gedele geerden uit Tokio nog geen aamvijdn.gön hebben vcior antwoorden op do dooa- do Britsrhe delegatie gestolde vragen. Do in structies wonden niet voer Dinsdag ver wacht. Schuschnigg te Rome. Gisteravond is de Ooslenrijksche bonds kanselier Schuschnigg met den minister van buitonlandsche zaken, Von Berger— Wr.ldenogg en "den slaalssecretaris voor onderwijs, dr. Berger,4 in Rome aangeko men. Onder het. weerklinken van het Oos lenrijksche volkslied begroetio Mussolini den bondskanselier. Het program voer bet verblijf van vior dagem is veelomvattend1. Maandagavond houdt Mussolini in het ka priool een groote receptie. Dinsdag zullen de Ooslenrijkscbe staatslieden een bezoek brengen aan hot Vaticaan en dair bespre kingen voeren. Gemengd Nieuws VOOR EEN WERKELIJK GOEDE WASBEHANDELING NIEUWE HAVER! 85-87 TELEFOON 68715 België. Thcunis tracht een kabinet te vormen. Inzake het verrassende besluit van Jas- •par, de .opdracht tot vorming van een ka binet weer in handen van den kon mg te leggen, werd door hot koninklijk kabinet gistermiddag een communiqué Uitgcgever, waarin gezegd wordt, dat Jas'p'ar bij zijn bezoek aan den koning verklaard' heeft, dat hij bij zijin onderhandelingen niet den UCiodigön steun heeft gevonden en \lien- tengevolgo geen rogoenng kan vormen. De koning heeft daarop den katholieken senator Van Ovcrbergh, die behoort tot den demiccratischen vleugel van de ka tholieke partij, bij zioh ontboden en .hom de vraag gesteld, of hij bereid' was de re- goormgsiforrnialie bp zich te nemen. Van löyefbergh heeft ecfrfer in verband met ERn gezondheidstoestand' het aanbod van iden_koning afgewezen. Daarop is de voor malige minister-president, met wien de too ming reeds vaar hij Jaspar opdracht gaf, ruggespraak gehouden had inzake do kabi netsformatie wederom door don koning lantvasngen en tia oen uitvoerige bespre king, belast met do hervatting van do door Jas'par geroeide vergeofsche onderhande lingen. Bij het verlaten van het koninklijk pa leis verklaarde Theunis den journalisten, dat hij zijn uiterste best zou doen zi'jn taak to vervuilen, dooh dat deze taak niet een voudig was. Saargebied. De voorloopige lijst der stemgerechtigden. De plobiscietcommissio heeft gisteren nauwkeuriger modedcelingen gel ais i be treffende hot aantal ingekomen protesten tegen de voorloopige lijst van stemgerech tigden liet aantal dor laatstgenoemden be draagt 107.145. Daarvan is de helft als Zuid-Slavië. Ontstemming over de reis van Laval naar Rome. Het bericht inzake de ai.s. reis van Laval naar Rome, wordt door de Zuid-Slavische openbare meening met ontstemming op genomen. Ook de dagbladen, die anders principieel achter de Fransclie politiek! staan, brengen hun ontstemming tot uiting door de persstemmen aan te halen, die tegen de Italiaansch—Fransclie toenadering! gekant zijn, zoolang niet Italië zijn tegen stellingen tot Zuid-Stavië uit den weg hoeft geruimd. Een eigen houding neemt slechts de „Nowosti" aan, die zich uit spreekt tegen alle onderhandelingen met Rome. Spanie. Ministers van buitcnlandschc zaken en oorlog afgetreden. De Spaansche minister, van buitonlaind>- sche-zaken. Samper,' en' do Spaansche mi nister van oorlog, Hidalgo, zijn afgetreden. Minister-president Lcrroux heeft de zaten van het ministerie van buiteniandsche .za ken opgedragen aan den miin.sler van mar rine Rocha, terwijl hij het ministerie van oorlog zelf op zich neemt. Do redenen voor het aftreden der beide ministers zijin de aanvallen, die het par lement tegen «Mi gericht heeft wegens hun toegevende, houding tegenover de ra- volutievoorbereidingan van de staatsvijan den essentieel vergemakkelijkt. Minister president Lerroux deelde inzake het af treden der beide ministers mede, dat Sam per en K'idalgo de beslissing over hun verder aan bljjvem in de xegeering dan wel hun aftreden, hadden overgelaten aain den president 'der republiek. De staats president heeft echter met het oog op de bizondere omstandigheden den ministers aangeraden af te treden. Daarop hebben zij hun portefeuilles dan minister-president fcetr Beschikking gesteld'. Volkenbond. Do moord op koning Alexander. De permanente vertegenwoordiger vain Zuid-Slavië bij den Volkenbond, Potitsj en de Zuid-Slavische gezant te Parijs, heb ben don Franschen minister van buiten iandsche zaken er van in konnis gesteld^ dat Zuid Slavië bij den Vo'konbonJ een on derzoek zal aanvragen inzake don moord op koning Alexander. Ook een ïïongaarsche stap tegen Zuid-Slavië. In welingelichte kringen hoeft men dein indruk, dat de Ilongaarsvhe regeering voor nemens is, stappen te doen bij den Vol kenbond teneinde de aandacht te vestigen .op het feit, dat do Zuid-Slavischo regee ring door de vervolging van do in de „af gestane" gebieden wanende Hongaren zoo wel de bepalingen van hot verdrag van Trianon als ook de olp zioh genomen ver plichtingen ter zake van mmdevheidsbe- seherming heeft overtreden en houdt het hier in ieder geval voor vaststaande, dat, wanneer do Zuid-Slavischo regeering een beroep doet op den Volkenbond de ïïon gaarsche regeering^ onverwijld een stap zal doen eveneens bij den Volkenbond'. Van officieel© zijde worden tot dusverre nog' geen mododeohingan in deze aangelegenheid verstrekt. intern. Samenwerking. Ooslcnrijkscli-ïlongaarsclie economische oiulerhandelingcn, De van Woensdag j.l. tot gisteren gevoer de Oostenrijksoli-Hangaarscltie economische besprekingen hebben, vo'gens een bericht van het ïïongaarsche ciox-rcspcmdentiebii- reau geleid tot de afhandeling van ver schillende kwesties in het wederzijdse! :e handelsverkeer. De lOvereenkomst hoeft betrokking op Hongaarsch graan en meel, op don invoer van Oostenrijksch hout in Hongarije," zoo mede .dp do uitbreiding van het Ïïongaar sche toeristenverkeer mot Oostenrijk. Ontwapening. De controle der wapcnfabricage. TJit Londen wordt gemeld', dat het Engel- sche voorstel inzake controle cp de wa- ponproduolie, d.a,l Edein do volgende weck ie Geneve zal indienen, een veel groot ire draagwijdte zal hebben, dan de eerste, dam de Engelscko regoering ontworpen roda<- tie. liet eerste plan zou hebben beslaan uit een eenvoudige veralgemcening van lint Engelsche systeem van uitrooi-licenties. Hot nieuwe p'.an, dat misschien tot stand is ge komen onder den invloed van do kort geleden te Washington uiteengezette voor nemens, brengt nu de instelling van een verder reikende en effectieve ciontrale ter tafel. Het Engelsehe voorstel zou bevatten: 1. De algemeen bindende invoering van een licentiedwang voor alle wapenfa brieken. 2, De algemeen bindend© invoering van den licentiedwang voor d'ein uitvoer van wapenen.. - - v~ 3. de verplichting voor allo landen rap porten te pubtieeerem over hun wapen- on immi Iteprcs 1 ucti e. Dit laatste piunt is hoofdzakelijk in over eenstemming met het door Gordell Huil aangekendigde Amerikaanseho plan, zoo dat een gemeenschappelijk Amerikaansoh- Engolseh front te Genèvo in deze kwestie verwacht kan worden. Het nieuwe voorstel zou het allen slaton' onmogelijk maken wa penen en munitie te vervaardigen en op te slaan, zonder dat de Volkenbond daar van in kennis zou zijn. Vier heiers in een auto. Na botsing met een lichtmast drie aangehouden Vier heiers uit Zaandam, die in de hoofdstad op karwei waren geweest, wil den gisteravond met een auto, die door één hunner bestuurd1 word, naar hun rosp. vaningen terugkeeren. Zij zouden wel licht ook gezond' en wel thuis gekomen zijn, ware het. niet, dat ze het noodig geoordeeld hadden, hun verdiensten voor een groot deel in borrels om te zetten, die als waler naar binnen waren gewerkt De gevolgen bleven niet uit, want de bestuurder van do auto, die, evennis zijn drie passagiers, door den drank volkomen beneveld was, ontdekte, toen hij zigzag gend over den Spaarndammeidijk reed, tot zijn verbazing een lichtmast, dien hij met meer kon ontwijken. De auto kwam in hevige botsing met het obstakel en werd goeddeels vernield. De inzittenden bleven als door een wonder ongedeerd. De chauf feur, die door den - schok weer eeniger- mate tot bezinning was gekomen, ging aan den haal, doch vóór de drie anderen dit voorbeeld konden volgen, was er politie ter plaatse, die heri inrekende en ter ontnuchteringen in de cellen van het bil reau Spaarndammerstraat opsloot. Dok met den chauffeur, wiens adres bekend is, hoopt het gezag nog een hartig woordje, dat zonder mankeeren door oen prooos-ver baal zal worden gevolgd, te spreken. N.V. „ÜEilCL®RiOS,% K A 8 T O 0 R15 O E K IIA N1) E h 'VAGE IIAVl'lN 77 - TELEF. ÖS812. GOUD- EN ZILVERWERK BAROMETERS - OPTIEK GED UURWERKMAKER - KORTE DAM 6 - TEL. 69593 Autobotsing Gisteravond te omstreeks half twaalf is een van hot Stationsplein te Amsterdam komende luxe axito cp <km hoek van den Dtvmr. aangereden, door een klein mode! auto, die van liet Rokiin kamende, de Mo/es en Aaromstrant wilde inrijden. De chauf feur van laatstgenoemde auto, die de op het Damrak rijdende auto, welke vanroclds kwam, den voorrang moest geven, liet zulks na met het gevolg, dat de groote luxe wa gen over den kop sloeg en vrij ernstig be schadigd weru. De auto, welke de aanrijling lieeft veroorzaakt, werd aan den bumper beschadigd. De vior inzittenden, van wie de chauffeur „naar draink rook" zetten hun pleziertochtje voort. Er tiebben geen persoonlijke ongelukken plaats gevonden. De agenda gaf weinig aanleiding tot uit voerige debatten. Bij het voorstel f 5000 beschikbaar te stellen voer het verlengen van twee uit- stroomkokors van het granaat aan de Vijf- sluizen iin verband' met oon eventueel aan le leggen spoorwegaamsluiling d'oed' oeioiga viagein rijzen. Bij de beantwoording daar van dood de heer Houtman de medodee- lcng, dat de verhouding tusschen hetlloog- lieemscliap Delfland' en hot gemeentebe stuur thans zeer goed' is. Het heem en weer briefjes schrijven, waarvan de wet houder als practisdi zakenman geen be wonderaar is, lieeft tot allerlei misver stand' geleid'. Door Onderlinge besprekingen zijin die 'nu blijkbaar uit den weg geruimd. Aan het crediet van ton hoogste föOOO voor hot veriemgein der uilslroomkokers is eenig risico verbonden. Er is n.l. oen kans, chat do gemeente dat breeder© wegdek niet inood'ig zal hebban. Dait is het geval, als van de spoorwegaainsluilLng van do Wil li olm in aha v cm en Sterrebosch op de spoor lijn bi) Vlaardingen-Oost niets zou komen. Maar die aansluiting acht de wethouder oon levensbelang voor onao gemeente, 'Met de Yulcaan, mot Delf and; mot d© spoorwegen en met Wilton zijn besprekin gen gevoord m anovci'kainelijko moeilijk heden hebben i-cl'x daarbij niet voorgedaan. Maar alles is nog lang niet in kannon en kruiken; in principe ligt blijkbaar wel het een en ander vast, doch nu moet nog de praclisbhe uitvoerbaarheid onder d'o oogen ge/.icn warden. Het risiaa, dat die f5000 niot productief zouden worden in do toekomst, leek den raad, na de toelichting van den wethou der niet groot, zoadat hij met een gerust hart het gevraagde orodiot voteerde. Uit den gemeenteraad. Een onvruchtbaar debat uitgelokt, Wat is Collcaansche strijd? Warm voedsel voorziening? De spoorweg- aansluiting. De raad weer complect. Ongetwijfeld zal de wethouder voor so ciale zaken, de heer Dinkelaar, gister middag, toen hij zich zette om de opmer kingen van den hoor Colló te beantwoor den, met de beste bedoelingen beziel t zijn geweest, maar met zijn goede bedoelingen en zijn degelijke voorbereiding op het de bat over werkloozenzorg, heeft hij zich zelf ön de raad geen dienst bewezen. Waarom de heer Dinkelaar het noodig vond om zoo'n uitvoerig betoog te hou den? Men kan er naar gissen! Maar ver standiger was het geweest het achter wege te laten. De heer Collo had zijn go weno verhaaltje afgedraaid, nieuws had hij alweer niet gezegd en met enkele alge meenheden h la Collé als antwoord' had gevoeglijk volstaan kunnen worden Do wethouder voor sociale zalcon had zich ecliter geprepareerd en die moeite had hij niet voor niks gedaan! Het gevolg was een zeer lang, volkomen onvruchtbaar debat waarbij men zich bo vendien nog opwond ook on de reputatie van den raad1 geen goed heeft gotaan. De aanleiding vormden de prae-alviezen vai\,B. en W. op verschillende adressen in zake verbetering van do steunregeling voor werkloozen. Het communistisch raadslid' deed hel voorkomen, alsof hier voor de werkloozen zoo goed als niets wordt .go daan. De goheelo raad1 het co'lege van B. en W. inbegrepen is overtuigd, dat de 'werkloozen liet zeer, zeer moeilijk heb- Zuiveraar van Gebouwen en Schepen Stadhouderslaan 37 - Schiedam Telefoon 69655 ben on gaarne zou hij meer voor de ge- steunden doen, als dat mogelijk was. En daarom had de communist in dat college niet liet recht een voorstelling van zaken te geven als hij deed. Zoo'n rede kan hij misschien straks, tegen de verkiezingen, met succes houden in oen vergadering van revolutionair gezindan, hij zal dap geen tegenspraak maar applaus oogsten, doch in de raad is men wat boter met de feiten op de hoogte! Het eenig vermakelijke in het lange debat van een paar uur. was de poging om den lieer Colló nu oenS precies to laten zeggen, wat hij onder den strijd, waartoe hij altijd do arbeiders oproept, verstaat. Voor zijn rechters te Roltmldam en Don Haag heeft hij vertelaard, daarmee „niets" te bedoelen. En ook gistermiddag wist hij aan zijn holle frase geen inhoud1 te geven. De voorzitter was door het optreden van het communistisch raadsl d eengiszins geprikkeld en dreigde mot maatregelen, als de heer Colló nog eens de waardigheid van den raad mocht aanranden. De heer Slavenburg bleek ook verstoord te zijn en zinspeelde op het nemen van maatregelen, die in de toekomst den hoor Colló meer in de stokken zullen moeten houden. Het meest onsympathieke m do houding van den communist in den raad is, dat hij altijd een beroep doet op de democra tie en in naam van de democratie deze omhals wil brengen! Het debat nam voor den heer Colié een roemloos einde. Hij wilde een motie produceeren, maar voor deze het lovens- iióht had gezien, was zij reeds gesmoord Niemand in den raad wilde de motie on dersteunen! De heer Colló was toen toch even niet op zijn qmvive, want de raad weigeide oen motie in behandeling te nemen, waaraan zij de formuleering niet eens kende. Maar den heer Collé, die zoo onaangenaam had gedebatteerd, weid dat in de luren leggen door den voorzitter van harte gegund! Het eenige, wat het debat nog opleverde was een toezegging van den heer Dinke laar, dat hij in het college van B. en W, de vraag ter sprake zal brengen, of oen onderzoek naar do wenschelijkhoid on do mogelijkheid om tegen zeer lagen prijs warm eten verkrijgbaar te stellen, gebo den is. De ram t is thans weer craim'pleet, nu de hoer P. A. van den Berg als opvolger van 'den lieer 3. G. vaar Vond'eren is beiteltgd en geinstal'oord. We hebben nu plotseling twee raadsloten, die den good-IIollandsdhoa naam van den Berg dragon. Er is ons verteld, dat de heer P. A'. van den Berg zioh we! liet oen en ander voorstelt van de genoegens van hot raads lidmaatschap Gisteren heeft hij dan kun nen genietoni Passage theater. Koningin Christina. Film en histcne zijn feitelijk twee anti- Roden, tweo po^m. die elkaar afstootonlj, twee tegenstrijdigheden, die elkaar niet kun nen verdragon, zoo zou men zeggen, als men zich de museumstukken van de his torische film weer voor den geest haait. IIoo prachtig vond „men" de Tien Geboden), Ben Uur en Het Toeken des Kruisos, hue genoot men van de ettelijke Napoleons, Frederikcn en tenslotte ook van Hendrik VIII, wat zielig waren die vervolgde Chris tenen .hoe gedegenereerd die Pc'ppaea Sa- bina, hoe heirifmftïg die Jod'onjongen. Maar tenslotte vond „men" dat en dat oordeel is nu niot bepaald' hot ware kom pas om mee te gaan zeilen op die gevaar lijke zee van filmbaoardoelmgen, waarin je de klippen maar nauwelijks kan onder scheiden liet is jammer, jammerlijk zelfs, maar al die mooie Ben Ilurs en Napoleons, vervolg de Christenen en gelegcnerocrdo Romein- sche koizersliefjes, (het dient toch nergens toe om 't te verbloemen) waren oip do films niet prarlitig, zielig, beklagenswaardig öf heldhaftig. Met hun opgeplakte pruiken en ongemakkelijk zittende kleercn, met hun smachtende oogen en verheoilijkto gezlclh- ten varen zij voor don miditeron aanschou wer misschien het tegenovcrgestoklo van al dat uiterlijke en innerlijke schoons Te midden van hun paleizen van stuo, wande lend in de Catifornisclio zon, of beschenen door een Jupiteriamp, met een dikke laag poeder op hot gezicht, was het todii bijna ondoenlijk ora dan nog een juiste verbeel ding to geven van figuren uit vervlogen eeuwen. Onze historische films waren aaneen schakelingen van schilderijen, soms ze'fs in kleurendruk, maar niot in de eerste plaats films. En toch is liet een enkele maal gelukt een werkelijke liistonsolie film 1e wrccl'i- ten, een film, dio zich slechts bewoog tusschen kale witte wanden van korken, kerkeis, en kasteden, met verder niets an ders dan de vrijo natuur, baomon velden en lxoioge luchten. Dal was de id riigo Fransclie Jeanne d'Aro-film. Al het meerdere zou overdaad geweest zijn en daardoor va'sch, want liet zou slechts schijnbaar werkelijke reproductie der historie geweest zijn. En de film is nooit schijnbaar. Al is het gesri'ii-edenis, dan geeft de film nog de werkelijkheid, do camera en do microfoon liegen nu eenmaal niet. Do camera legt de valsehe romantiek van decor en schmink Jiaito'oos bloot; do microfoon vangt ieder geluidje op en geeft het volkomen eerlijk dcor. Do cri- tisdie camera en do eerlijke microfoon zouden zoo dp het eerste oordeel niot do ware instrumenten lijkon om de gesohiote- nis le doen herleven. Docli dat is skxfits "ivr ^ornaat verschijnt dagelijks, met nit- siuidermg tan Zou- en Feestdagen. Frys per kwartaal f2.franco per poet 12.50. Prijs.per week: 15 ets. Afzon- dorljjse nummers 4 ets. Abonnementen Worden dagelijks aangenomen. Advertentien voor hot eerstvolgend nnm- mer moeten vóór elf uur aan liet Bureau bezorgd zijn, 's Zaterdags vóór uur. hEon bepaalde plaats van advertentien wordt niet gewaarborgd. SCM MMSCHI COURANT Prjjs der Advertentlfea: iran 1—öregala 1 1.55-, Iedere regel meer f 0.30; in het Zaterdagnummer 15 regels f 1.80, iedore regel meer f 035. Reclames f0.75 per regel. Incassokosten5 ets.} postkwitantlos 15 ets. 1 uneven van ad verten tiëo by abonnement zijn aan bet Bureau verkrijgbaar. Dagelijks worden tegen vooruitbetaling Kleine AdvertenUün opgenomen f(\50 t/m. 15 woor- deu, f 0.75 t/m. 25 wooiden. Kik wooid meer 5 cent tot een maximum van 80 wooidea 's Woensdags: Kleine Ad verten tién tot 25 woor den f 0.25, mits vóór Dinsdagavond 0 uur aan het Bureau bezorgd. 's Zaterdags: Kleine Advertentién f 1.00, Indien oiet vóór Vi ydagavond C uur bezorgd. lolgcns, loorschriïl ENORME SORTEERING

Schiedamsche Courant | 1934 | | pagina 1