DamesKapsalon MAISON FBENZEN GEMEENTEBEGROOTING 1935. Naaman de Syriër na KLEINE ADVERTENTIEN. echte Geldersche Rookworst MAISON FRENZEN, Advertentiën I i/lUk STEGEMAN Co., Ile¥enter Lange ^iieuwstr« 141-2 43, De Memorie van Antwoord, Gewone dienst. Gemengd Nieuws Valsche guldens uitgegeven. Bakfiets door auto aangereden. Japansch stoomschip in nood. Ver. v. JONG-HERVORMDEN Bureau: Lange Haven 141, OPENBARE VERKOOPltóG, Fijnproevers verlangen bij stamppot de bericht hiermede, dat haar Kapsalon is USTCsEB REI D met het pand LAMGE NiEUWSTRAAY Ho. 14 1 welk pand gehee? gemoder niseerd en naar den eisch des tijcis is ingericht en voorzien van de meest moderne machi nes op Permanent gebied. Wij noodigen U uit tot een bezoek aan onze SaSons I ©pening morgenmiddag 2 u. (over Postkantoor Telef. 68797). II. Ziekenfondsen. Gevraagd wordt, in welk stadium do maatregelen vcrkoeron, welke worden voor bereid naai aanleidmg van du circulaire van 10 Juli 1931. Wij stellen voorop, dat wij deze mik a'.s een zeer belang rijke bescliouwem, dcoli dan moeten wij dair dadelijk aan toevoegen, dat zij onnio-gelijk is op to losson dp don voet van genoemde ministerieel© ciraulairo. Deze oirdulairo beeft ons zseor Ixa reetnd. Terwijl toch in April van dit j mr in de dagbladpers bet ber.obt word aangetroffen, dat een regeling in voorbereiding aas voor de verstrekking van subsidies aai gemeen tebesturen, waardoor deze in s'aat zouden worden gesteld' steun 'to v-erlojncn aan cribisslachtolfers door het geven van een bijslag op do contributie der ziekenfondsen, gaat db crculaire or daarentegen ran uit, alsof deze zaak alleen do gein©.si ten aan gaat, en wordt daarin geschreven „Op grond van het bovenstaande heb ik er geen bezwaar tegen gooi ts keuren, dat gemeentebesturen, indien zij daartoe beslui ten, de bovenbedoelde werklooz.n in de pre miebetaling tegemoet te komen, dour bijv. een gedeelte van de contributie voor hun ziekenfonds voor rekening der gemojnte 1|o nemen, zoiodat derhalve deze tegemoet koming niet in mindering wordt gebracht op den steun, ingevolge dlo steunregeling docjh ten volle boven de uitkeering wordt genoten. Uiteraard zal van rijkswege geen subsi- sidio in deze gemeentelijke bijdrage kun nen worden verleend, aangezien heit hier een maatregel betreft, tongcivolge waarvan eventueel meerdere uitgaven der gemeente voor kosten van gemeentelijke geneeskun dige verzorging kunnen worden voor- kamen". Do nsnede omtrent het niet in minde ring brengen ,op den steun k'unnen wij al bizonder slecht plaatsen, dair dit todh van zelf spreekt. Wat het voorkomen van meerdere uitga ven der gemeente voor bosten van ge- jneentelijko geneeskundige verzorging be treft, merken wij allereerst op, dat het hier kosten voor werMoozcn en niet voor gewone armverzorging betreft, zfoodrit ook met het oog daarop een rijksbijdrage in zoodanige meerdere kosten op haar plaats zou zijn. Bach, ook afgezien daarvan, deze meer dere kosten zijn slechts gering in verhou ding tot de bedragen, die noodig zouden zijn, om de menschen in liun ziekenfondsen te doen blijven. Wij kunnen dan ook de oiroulaiio moeilijk als definitieve beslissing aanmerken, te meer waar de minister het categorisch uit spreekt: „Bevordering van de instandhou ding van het ziekenfondswezen acht ik van groot sociaal belang". Wanneer er derhalve ïn deze richling iets wordt gedaan, spreekt hot voor ons vanzelf, dat het rijk, gelijk' ook de oor spronkelijke bedoeling was, zijn deel bij draagt. Wat de zaak zelf betreft, moeten wij overigens med-ed'eelen, dat drcJo met d" verschillende instanties is besproken, doch, vooral met het oog op de belangrijke fm v- gieole offers, die mouten wordkn goforaeht. moeilijkheden blijft opleveren. Inmiddels woidt aan dc hand van de resultaten, verkregen uit co:r onderzoek, ingesteld naar hot verloop van d'o Ictlerr- cijfers der fondsen en den overgang van patiënten naar Maatschappelijk Ilulpbe'ocn, nagegaan, of on zoo ja, welke regeling hier het meest in aanmerking komt. Pfiisionnecring van wet houders. De toegezegde bespreking, welke door omsiamligheden nog niet hoeft p'aals go- vonden, zal nu binnenkort worden ge houden. Dairin zal tevens do ter sprake gebrachte korting op de wethoudorspensioencn wor den behandeld. Openbare veiligheid. Ten aanzien van de bij paragraaf 1 hoofd stuk 3 gemaakte opmerkingen, welke de competentie van den burgemeester raken, deelt deze hot volgendle mede: Aan het verzoek" om meer politietoe zicht op de Hoogstraat en omgeving na het uitgaan van de bioscopen, zal zooveel mo gelijk worden voldaan. Wat het verzoek óm verscherpt politietoe zicht in verschillende stadswijken betreft, dient in het oog te worden gehouden, dat verscherping van chit toezicht in het al gemeen noodzakelijkerwijze uitbreiding van het politiepersoneel zou meebrengen. Af gezien hiervan, zal de burgemeester het op lioogen prijs stellen, imlieu hij 'in kennis gesteld wordt met bizond'ere verlangens op dit punt, mits deze zooveel mogelijk van gedetailleerde gegevens zijn vergezeld'. Voor het Slerreboseh is kort gdeleden een nieuwe wijze van surveillance ingevoerdi, waarvan de resultaten thans dienen te worden afgewacht. Op de naleving van de bestaande rege ling inzake de vontvergunningen wordt ge regeld toezicht uitgeoefend. Voor het wei geren van vontvergunningen aan vreemde lingen schijnt geen rechtsgrond aanwezig. Wat de houding van de politie tegen over de communistische partij betreft, moet worden opgemerkt, dat deze partij de wet telijk gewaarborgde vrijheden geniet, docli dat zij zelf aanleiding heeft gegeven met voor faciliteiten in aanmerking te kun nen komen. Uit het feit, dat verdachten door den rechter niet strafbaar worden geoordeeld', mag niet worden afgeleid, d'at tegen de betrokken personen ook maar cenigszins lichtvaardig proces-verbaal was opgemaakt of dat verklaringen waren afgelegd, zon der dat daarbij do noodige ernst werd betracht. Van het donkbeeld ern op ongeregelde tijden door politie-agenten in burgcrldee- thng aan de weggebruikers voorlichting te geven inzake het toepassen der verkeers regels, zegt de burgemeester overweging toe. Ten aanzien van de overige bij deze paiugraaf gemaakte opmerkingen doelen burgemeester en wethouders het volgende li oio: Van de 27 aanvragen om vergunning tot het houden m een algemeene straatod- lecte, zijn 22 gedurende het loopende jaar toegestaan en 5 afgewezen. De aandacht wordt cr op gevestigd ge houden teneinde te voorkomen, dat tvee collecten op den zelfden dag worden, ge houden. Brandweer. Een pol itie-brandweer is in onze ge meente niet op haar plaats, hetgeen zal worden ingezien, als men alleen maar denkt aan het groot aantal manschappen, dat bij een grooten brand aoo.lig is, waar door op oen vee! te groot aantal polilio- agenlon. beslag zou moeten worden ge legd. Straatverlichting. .Do straten in de Gorzen zijn voldoen de verlicht. Een betere verlichting in de Grocnelaan is met hot oog op de daar aanwezige hoornen moeilijk aan te bron- gen. De aanlcgkosten zouden zeer groot en hel effect daarvan zeer gering zijn. Zwemplaatsen. Do proef genomen met het verkrijgbaar- stellen van goedkoope zwemkaarten (kaar ten ii 23 cent voor in totaal 6 zwem baden, voor leden van een gezin van 5 of meer personenuitsluitend voor de maand Augustus, is niet onbevredigend ge weest (or werden 633 kaarten ii f0.25 afgegeven), zoodat de mogelijkheid niet is uitgesloion, dat deze ook in 1935 zal worden herhaald; het voorstel om deze ook voor kleinere gezinnen beschikbaar te stol len, zou nader kunnen worden overwogen. Echter zal daarbij evenals ten aanzien van de vraag oE moer gelegenheid moet worden gegeven om gratis le zwemmen - in het oog moeten worden gehouden, welke invloed do openstelling van hot Sporlfondsenbad op liet gebruik van de gemeentelijke zwemplaatsen zal uitoefenen. Hei is de bedoeling de deuren der kleedkamertjes te halveeren, zulks ter ver zekering van een goede controle; verdere verbeteringen zijn nog in overweging. 'Op het belang van de rattenbestrijding in en rondom "de zwemplaats wordt bij voortduring gelet. ""De ontvangsten waren in 193-1- f260 minder dan in 1933. Volkshuisvesting. Wij kunnen niet erkennen, dat de for matie van don Woningdicnst topzwaar zou zijn. liet. personeel is goring in aantal. Dat het tijdens don ontzaglijken aanbouw van de laatste jaren niet naar evenredigheid' is uitgebreid, is oorzaak, dat het aantal opzichters le klasse thans niet kan wor den verminderd. Ook op dit oogenblifc zijn er belangrijke weiken in uitvoering. Bovendien zijn de gemeentelijke be moeiingen inzake de woningcxploilatie toe genomen, daar het noodzakelijk bleek, van verschillende prernicbouw-complexen de administratie geheel of gedeeltelijk over te nemen. oor al deze werkzaamheden, inclusief de bollanddeling der Ilinderwetszaken, is geschoold personeel vereischt. Openbare werken. Do-oi' hot wbder op poil brengen van de Prof. Kamc'rlingh Onneslaan en het daarop aansluitende duel van den Singel, ontstond een voor liet rij verkeer hinder lijke inzinking in den Singel lusschc.. voor noemde laan en de Overschiedwarsslraat. Door de welwillende medewerking van de eigenaren der panden langs de Oostzijde van den Singel, kon deze kuil wegge werkt worden. Waar dit pas tijdens de uitvoering is bereikt, kon daarover niet gesproken worden bij de voorbereiding in de betrokken commissies. Het terrein in de Wattstraat nabij den Singel, is geen modderpoel. Verhooging, die noodig, zou zijn voor betere afwa tering, zou de achterliggende woningen in slechter conditie brengen, waarom dit niet aan to bevelen is cn men beier den toestand kan laten zooals deze is. De trap voor het café Centrum is goed. Een leuning daaraan te maken, werd niet noodig geacht. Evenmin lijkt het noodig een voorzie ning to treffen bij de schoeiing in het Ueerenpad. Nagegaan zal worden, of zonder veel kosten iets te verbeteren is aan do om geving van de ruïne van Mathencsse. Versmalling van het trottoir op de Nieu we Haven tusschen Oranjebrug en Burge meester Knappertlaan zal nader worden bezien in de Commissie voor Gemeente wei ken. Versmalling van het middenpad op den Vlaardingerdijk vanaf de AJeidaslraat, zal in ieder geval overwogen worden bij een eventueole herslrating van dit gedeelte van den dijk. De boom op den hoek van de Burge meester Knappertlaan en de Nassaulaan, staat, wat het uilzicht betreft, niet in den weg, omdat van rechts geen rijverkeer komt. liet verzoek om den boom op het snij punt van Burgemeester Knappertlaan en Aleidaslraat ie vervangen door een lan taarn, zoomode om den boom midden m liet rijwielpad van ie Burgemeester Knap pertlaan bij de Ar/ Prinslaan te verwijde- deren, zal in de Commissie voor de Ge meentewerken werden ter sprake gebracht. (Wordt vervolgd). Twee te Brussel woonachtige Nederlanders aangehouden. Zaterdagmiddag werd bij do politie te Breda daar een winkelier aangifte gedaan dat een vreemdeling in zijn ziaaik een val sche gulden in betaling had gegeven. Op aanwijzing word' d'ozie man aange houden en maar het 'hoofdbureau van po litie overgebracht. Bij fouilleering weid- echter geen ta'sdi geld op hom gevonden, terwijl hij een aan nemelijke verklaring kan geven hoe bij aan het valsche geld was gekomen. De man, een in Brussel woonachtig Ne- deilander werd hierna op vrije voeten ge steld. Een paar uur later kwamen bij de politie van verscheidene kanten aangiften binnen waaruit bleek, dat een tweede per soon in meerdere zaken valsche guldens in betaling had gegeven. Ook deze man werd aangehouden. Bij 'fouillëoring werden nog oenige tionlallen va'.sche guldens ap hem gevonden. Daar ook deze persoon e.n in Brussel woonachtig Nederlander b eek te zijn, stehle do politie zich aanstonds mol die to Brussel in verbinding mol het ver zoek den eerst aangehouden persoon, die inmiddels weer naar Brussel wa, vertrok ken, bij aankomst aldaar aan te houden. Aan liet Garo du Nord is deze persoon door de gerechtelijke politie gearresteerd en in afwachting van zijn uitlevering naar Nederland, in verzekerde bewaring gesteld. Niettegenslamde tal van huiszoekingen wer den verricht is, do fabriek van va'söhe guldens te Brussel nog niet gevonden. De guldens zijn buitengewoon good nagemaakt, zelfs bet randschrift m/mkeort niet, doclh zij zijn lichter in gewicht, dan do. echte guldens. Zij dragen do beeldenaar van Ko ningin Wilhelinina en hot jaartal 1931. Vier gewonden. Gistermiddag te half vijf hooft op don Haarlemmerweg ongeveer op de helft tus schen Halfweg en Sloterdijk oen ernstig verkeersongeluk plaats gehad'. In de richting Amsterdam rood op den grooten weg oen bakfiets, bestuurd door dan 1G jarigen M. Mes uit Amsterdam. Da zo werd achterop gereden door een personenauto, een Iwo-seafor, waarin twee personen gezeten waren, terwijl fa (j0 dickey-scal zich een derde persoon be vond, Do bestuurder van de aute die do bakfiets niet opmerkte, reed1 deze aan met het gevolg, dat het rijwiel gehoëi werd vernield, terwijl do auto omkantelde en zwaar werd beschadigd. D? jongen, die op de fiets zat, werd over de bak van zijn rijwiel hoen geslingerd1 en kwam toen op den wog terecht. Mij brak één d'er beenen op twee plaatsen en bekwam voorts nog enkele verwondingen van min der ernstigen aard. De bestuurder van de auto kreeg een paar snijwonden aan het gelaat. D hoer Hcoijmcyer, d'ie naast hom zat, word aan het hoofd gewond. Mot een passoorendei auto is hij naar Amsterdam gebracht. Do heer Spiekermam uit Amsterdam, die achterin zat en d'io onderweg had gevraagd te mogen meerijden, word uit den wagen geslingerd. Hij werd opgenomen met ecniga inwendige kneuzingen cn is eveneens op eigen gelegenheid' naar de hoofdstad ver voerd. De 16-jarigo Mes is door den G.G, en G.D. naar het Tesselsehade/.iekenhuiis te Amsterdam overgebracht. Zijn toestand is bevredigend. Dokter F. G. L. Kuipers uit Halfweg en do lieer Spoelman, lid van het Roodo Kruis te Haarlem, die toevallig passeerde, vertoonden de eerste hulp. Stuurloos op den Atlantischcn Oceaan. Ecu man.over boord, viji' gewond. De commandobrug weggeslagen. Hel 5S75 ton metende Japansoho s.s. Vic toria Maru heeft S. O. S. signalen uitge zonden, Het schip meldt, dat hot temidden van een hevige» storm in hot midden van der) Atlantischen Ocemn stuurloos rondL drijft. Een groote go'f heeft do commando brug vernield. Een man is over boord ge slagen en vijf leden d'er bomnnning liepen verwondingen op. Een hunner is inmid dels aan zijn verwondingen overleden. Het zoeken naar Ulm gestaakt. De Amcrikaansche marine heeft gisteren liet zoeken naar den vlieger Ulm en zijn beide metgezellen, die vertuien week Dins dag nabij do Ilawaii-eüan ton, een nood landing in den Stillen Oceaan moesten maken, opgegeven. Het is zeer onwaar schijnlijk, da't zij nog in loven zijn, aan gezien den gcheelen tijd stormachtig weer heeft gelieerscht. Alleen Kings ford Smith die momenteel in California vertoeft, ver klaarde, dat hij do hoop nog niet geheel heeft opgegeven. Heden overleed plotseling onze geliefde Moeder en Grootmoeder, Wed. G. v. d. WELL— v. d. Berg, in den ouderdom van ruim 92 jaren. Psalm 105, vers 5. Uit aller naam: F. v. d. POL. C. M. v. d. POL— v. d. Welt. Schiedam, 11 Dec. 1934. Kethelstraat 30. EgsSESffiSSaasSSEaSBSSi SCHIEDAM. Opvoering \an het Lekenspel door Jöng-IIerv. uit Haarlem, op a.s. Woensdag 12 Dec., 8 n., in het Ver.- lokaal N. Ilaven. Toegangsprijs 25 cent. 4279 10 mkxteiefl Woensdag 12 Dec. iÈryvjënsdAftlfnet Groene Erwten per pond vanaf8 ct. Spliterwten p.p. v.af 7 Kluiven p. pond 24 ct. Mager Pekeispek per pond 32 ct. Boyendien Erwtensoep,kant en klaar, por htercup 18 ct. De Notaris H. 1!. E. BLAISSE, te Schiedam, zal op Vrijdagen 14 cn 21 December 1934, bij veiling en afslag, telkens des v.m. 11 uur in den Ned. R.K. Volksbond, Lange Haven 71, te Schiedam, in tiet OPENHAAR VER- K00PEN: Het IIEEKENIIUIS, genaamd „NI- ZOMO", met voor- er. achtertuin, garage en loods, te Schiedam, Juliana van Stoibergstraat 11, kad. Sectie Mno. 4-142, groot 2 A. 30 c.A. Het pand bevat beneden: Suite, kleine kamer, keuken en kelder; boven 2 groote kamers, zijkamer en bad kamer, en daarboven: zolder met dienstbodekamer. Grondbelasting f 5S.C9. Straalbe- lasting f32.76. Aanvaarding en betaling 1 Februari 1933. Bezichtiging Woensdag 12 en Donderdag 13 December 1934, van 10—12 en van 24 uur. inlichtingen en toegangsbewijzen ten kantore van den Notaris Nieuwe Haven 149, te Schiedam. 4222 KERK. BELASTING NED. 1IERV. GEMEENTE. De lo termijn dienst 1-934/5 is ver streken. Spoedige betaling wordt ver zocht. Met de gerechtelijke invordering van nog niet betaalde aanslagen over 1933/4 zal spoedig worden aange vangen. De SCIIILDAMSCHE COU RANT is hier ter slede nog steeds verreweg het meest verspreide Dagblad. (hk. Korte Haven). Tel. 6810368617 t/m. 15 woorden 50 cent, t/m. 25 woot den75 cent elk woord meer 5 cent tot maximum 30 woordeu. in de Zaterdagsche editie t 1. tenzij die Vrijdags reeds aan't Bureau zijn bezoigd De Notarissen Suermondt en Leo pold te Rotterdam, zullen op Vrijdag 14 December 1934 bij opbod en op Vrij dag 21 December 1934, bij afslag, tel kens des voonniddags 11 uur, in het Gebouw van den Ned. R.K. Volks bond, Lange Hav»n 71 te Schiedam verkoopen: NEGEN PANDEN, waarvan twee ingericht voor winkelhuizen en zeven voor woonhuizen, allen met afzonder lijk verhuurd wordende bovenhuizen, en erven te Schiedam, aan de: Potgiclcrstraat, Nos. 42a-b, 44ab, 46ab, 48ab, 50ab, ö2ab en 54ab en aan de J. A. Alberdingk Tliijmstrnat Nos. 40ab en 42 ab, kadaster sectie M no. 4213, groot 11.31 Are; te veilen in negen perceelen, zooals bij notities is omschreven, af te slaan in per ceelen en in combinaties. Verhuurd per week zooals op de notities is vermeld. Grondbei. totaal f 330.75. Straatbel, totaal f 184.92. Te 'aanvaarden bij de betaling der kooppenningen, welke uiterlijk op den 21 en Januari 1935 dient te geschieden. Bezichtiging Woensdag 12, Donder dag 13, Woensdag 19 en Donderdag 20 December 1934 van 1012 en van 21 uur op vertoon van een permissie- bitjet. Nadere inlichtingen en notities tevens permissiebiijetten verkrijg baar ten kantore van genoemde no tarissen, Leuvehaven 42. Rotterdam. AAI. PETROLEUM. Zuivere Am. Petroleum per liter 5 ct. Wordt aan huis bezorgd! Alle soor ten lampeglazen en katoen lage prijzen. Prima Vlok- kenzeop pond 10 ct Dobbelman's Huishoud zeep, 3 zware dubb. stuk ken 25 ct. G. L.-zeep p. p. .7 ct. Prima Bleek- poeder p. K.G. 10 cent. Zie verder. I)E KERSTWAGEN van bet Leger des Heil- /.al muigen, Woensdag, in liet Wostelijkstadsgedeolte njd ou. U doet een weldaad dooi Uwe gaven in de bussen der collectanten te werpen en helpt mede den nood dei ai men te lenigen ZELFSCI1EERDERS1 10 prima Scheermesjes 15 ct. Prima Scheerkwast 30 ct. Groote scheerstaaf (Bousqueti 12 ct. Prima Haarkam 10 ct. Stofkam 10 ct. Haarlemmerolie-25 ct. Perubalsemzalf 15 ct. Prima Tandborslel 10 ct A. MU IS, Broersveld No. 169. TE IIUUR GEVRAAGD voor Dame alleen een idein Benedenhuis of ge deelte van huis, met keu ken. Brieven met prijsopgave onder lett. N, aan het Bureau van dit Blad, Lange Haven 141. KAPSTERS gevraagd voor onduleeren en eon Meisje voor per manent rollen. Hoog sa laris en verval. Adies: Dames-Kapsa lon, Passage 18, Schiedam. Aquariumvereoniging „DE NATUUR". Vrijdag 8 u. Schoolbios coop, Goudschestraat 26, R'dam. Lezing m. licht beelden. Dr. L. v. d. PERK: Utrecht. Onderw. „Ontwikkeling van eicel tot volwassen dier" Toegang vrij voor aqua- Wegens dubbele werk zaamheden tegen inven- tarisprijs aangeboden een ZAAK in Kruidenierswaren,welke klein bestaan oplevert. Brieven, onder lelt. M aan het Bureau van dit Blad, Lange Haven 141. Overal verkrijgbaar Lel op hel o oil je met firmanaam 42'M db TE KOOP GEVRAAGD Iluis, bestaande uit vrije Boven- en Benedenwo ning. Prijs ongev. I 6000. Brieven onder lett. O, aan het Bureau van dit Blad, Lange Haven 141. HET RIJWIEL, verloot door Tamboers en Pijpercorps „Harmo nie", is gevallen op num- j mer 905. Indien vóór 81 Dec. a.s. niet afgehaald, ver valt het aan de vereeni- gi" S- M. C.VAN WASIELEN, Schoenhandel, Hoogstraat 123. Winterschoenen en Pantoffels. Gymschoenen. De goedkoopste. ZOEKT PLAATSING als Huishoudster, Winkel- riumliëlhebbers. Transport juffrouw, Modiste. Naai Pracht eiken SJOELBAK met schijven f 7.95. BRAM NOORDIJK, Hoogstraat 68 en Groene- laan 86. potjes meebrengen Lidmaatschap 55 ct. •o r maand. ster. enz.? Plaatst een annonce in dit blad. ADVERTENTIEN in deze rubriek hebben beslist succes 1 ldu

Schiedamsche Courant | 1934 | | pagina 4