msmmm Wat er in Ï934 binnen en buiten ónze grenzen gebeurde. HERMES-D.V.S.—S.V.V. 5-0. I VIERDE BLAD SCHIEDAMSCHE COURANT Rampen, branden, moorden en ongevallen. Veie kilometers de lucht in, ver onder den zeespiegel. Prestaties op luchtvaartgebied. Het technisch beter spelende elftal wint met iets geflatteerde cijfers. Een zeer vriendschap pelijke wedstrijd. De burgemeester trapt af. Gemengd Nieuws KIM In haar furicilë van voorzitster van hot Nederland sefm Rood» Krult, heeft H. IC H. Prins»» Juliana Zaterdag den liefdadigheidswedstrijd Sparta—Feyenoord te Rotterdam bijgewoond. De Prlps«s op weg naar de eeretribune Op een ijsschots afgedreven. Jauuari. 1. De Pelikaan-vreugde in Nederland. Do Panderjager in lndiii. 3. Duitsih s.s. Ceres in den N. Water weg gezonken, 3 doode. De Zeokrijgsraad to Batavia vangt aan met de; behandeling Vain, de zaak van dc- „De Zeven Provin ciën". 5. De Panderjager uit Batavia vertrok ken. 6. Minister Deckers naar Spanje. Brand a. b. van de J. P. Coen te Amsterdam. S. J iefdesdratna te Alkmaar, 1 doede. fee N.S.B. voor ambtenaren verboden, to. De Panderiager op Schiphol, to. Rapport-ldenburg. I>e Dieseltreinon in aanbouw. 14. Oentraai Beheer 25 jaar. 16. Corruptie aan het Rotterdamsche abattoir. 17. 16-jarige jongen doodt te Weert zijn oom. 21. M.S. Brion bij Panama vergaan. 22. Amsterdamscli zaakwaarnemer ver duistert 22 mille. Koude en overstroomingen in Califor nia, 175 doodon.Mijnramp in Tsjecho- Slowakije, 175 dooden. Aardbeving in Britsch-Indië, honderden slachtoffers, dot Fransche vliegtuig Eméraude neergestort, !11 dooden. Do Gele rivier in China over stroomt, 4000 dooden. Russische stratos- feerballon op 22 K.M. hoogte; de inzit tenden zijn gestorven. Febrnari. 1. Bandjirs op Java. 13. Nijenrode zaak voor de Amstordam- sche rechtbank. 15. N.S.B.-relletjes te Loopik. 25. Vier Duilsckers door Laren's bur- gemoester uitgewezen. 25. Ir. A. A'. Mnssert ontslagen. Maart. 2. De Amsterdamsdie wethouder Abra hams treedt af in verband met de kwestie- Trein S.28. 7. Else Ma uhs ontvangt de Theo Marin- Bouwmecster-ring. -9. Eerste proefrit van den Dieseltrein. 14. Dr. A. F.- Philips 60 jaar. 15. Koos Vorrink voorzitter der S.D.A.P. Drama te Uitgeest, 2 dooden. -18. Liefdesdrama te Kaarden, 1 doode. 20. K.M. de Koningin-Moeder overleden. 31. Familiedrama in Den Blaag, 2 dooden. De vlieger Ljapidewski redt de Tsjcl- joêskm-bemanning. Japansche onderzeeër vergaan, 100 dooden. Ontploffing te San Salvador veroorzaakt 150 dooden. D>e Jar pansche stad' Hakodate door brand1 ver nield, ongeveer 1000 slachtoffers. Taifoen boven Japan, 80 dooden. April. 5. V.A.R.A'.-secretaris Zwertbroek ont slagen. 10. Jan Baars exit. Nog steeds onop gehelderde misdaad; het lijk aan de Reeuwrjksche plassen. 11. Centraal Clearingbureau ingesteld. 26. Roeiboot, in de Waalhaven omge slagen, 4 personen verdronken. 28. Moonl' op een agent te 's-Graven- zamde. JE'ot beroemde Van' Eyck's paneel te Gent gestolen. Mijnramp in ZuidLSlavië. Rubin en Waller in 8 1/2 dag van Engeland naar Australië gevlogen. pii Mei. 2. Ontploffing in de werkplaatsen der Ned1. Spoorwegen te Utrecht veroorzaakt 1' doode. 6. Willem Kloos 75 jaar. 12. Oud-minister Posthuma 25 jaar aan Centraal - Beheer. Roofoverval aan den Rijsw.' weg te 's-Gravenhage. 23. Milicien te Waalsdorp bij schietoefe ningen gedood. 30. Geen Straperlo meer. Mijnramp in do Borinage (België) heeft 53 dooden tengevolge. Brand in de stallen en pakhuizen te Chicago. Mijnramp, te Bug gingen in do Karsten Centrum-mijn, 86 mijn werkers levend begraven. J uni. Droogteperiode in Nederland met heide- en veenbranden. .8. Koninklijk bezoek 'aan Friesland'." 10. Zware brand te Batavia. 12. Burgemeester Do Monchy in Den i Haag benoemd. 14. Prinses Juliana naar Engeland'. 15. De Bloemfontein draadloos te water gelaten. 21. Robinson schoenfabrieken te Nij megen afgebrand'. Do Karsten Centrum-mijn weer in rouw, 17 dooden. Tachtig dooden bij ontploffing in Russische chemische fabriek. Taifoen in- Noord-Jap an maakt 80 slachtoffers. JulL 3. Z.K.Hl Prins Hendrik overleden. 5 e. v. (1. Rolletjes te Amsterdam, Rot terdam en andere steden. 14. Moord te Princenliage. IS. Stopzetting dor handelsbesprekingen met Engeland. 22. Minister Deckers naar Kopenhagen. Do communisten trachten met de S.D.A.P. oen eenheidsfront te vormen. 28. De' Koningin en de'Prinses naar Noorwegen vertrokken. 31. liet Belgische koningspaar op Schip hol. Ritte in Amerika veroorzaakt 800 dooden. De jacht op Billihgar eindigt met zijn dood. Overstroomingen en hitte en droogte in China en Japan. De Mersey- tunnel geopend'. Overstroomingen van de Weichsel. Vliegramp te Stuttgart veroor zaakt 12 dooden. Augustus. 5. Treinbotsing te Amsterdam. Grooto schade en 12 gewonden. 13. iRuiselijk drama te Zeist, 2 kinderen gedood. 20. Inbraak bij Lissonne te Amsterdam, f 17000 verdwenen. 22. Autobus mot 20 arbeiders te Em- men op onbewaakte overweg door trein gegrepen, 3 dooden. 26, Do Dieseltreinen gaan in revisie. De S.D.A.P. bestaat veertig jaar. 27. Sonja- Beugeltasch te Amsterdam-ver moord'. 30, Almitento en middenstandscongres sen te Amsterdam. Gholera-epidemie in Britsch-Indië' sloopt duizenden dooden met zich. Byrd, de Zuid pool onderzoeker, op zijn eenzame past gevonden. Cosijns maakt een geslaagde stratosfeervlucht. De Amerikaan Beebe be geeft zich 750 M. onder den zeespiegel. De Braziliaansche stad' Compana door petroleumbrand venvoest. September. 3. Brand' in de Cunera kerk te Rhencn. 6. Drama te Eaarlem. Diefstal, meisje geworgd' en brandstichting. .7. Eerste Ned'. autogiro vliegtuig op Waalhaven. 9. Moord' te Hoofddorp. 10. De- Koningin en de Prinses van Kaar vacantie teruggekeerd1. 18. Opening, der Staten Generaal. Com munistische rel in de Ridderzaal. 19. Indiening - der rijksbegrooting. 21, Edo Bergsma 50 jaar voorzitter van den A.N.W.B. 24. Filmbrand' te Hilversum. Twee kin deren aan hun verwondingen overleden. Taifoen over de. Philippijnen. Wiley Post stijgt in een vliegmachine tot 14000 M. Brand a. b. van den Morro Castle maakt 142 slachtoffers. De stad' Nome in Alaska platgebrand'. De ontvoerder van Lindberghs baby gevonden. Taifoen over Japan ver oorzaakt gToote schade, 1926 personen ge dood. Mijnramp in Wales maakt 260 slachtoffers. De „Queeri Mary" te water gelaten. October. 6. De Charles José bijlichtschip Haaks vergaan, 9 dooden. 7. De K.L.M, 15 jaar. 20. Uiver en Panderjager starten voor de Melboumeraee. 22. De fabriek ,,D<e Valk" te Vlaardingen verbrand. 23. De Uiver vliegt den afstand- Londen- Melbourne in 90 uur. 25. De Grato te Utrecht geopend. 26. De Panderjager te Allahabad ver brand. DER MAANDAG, 31 DEC. 1934. No. 20835. Passagiersvliegtuig inHet Kanaal ge stort, 7 dooden. Mijnongeluk bij Lyon hoeft 22 dooden tengevolge. Taifoen over dc Philippijnen, 87 slachtoffers, fn Japan maakt een mijnramp 48 slachtoffers. Scott en Campbell Black winnen do Melboume raee in 71 uur. Jones en Waller vliegen terug naar Engeland. November. •2. .De; Clearings-pvereenkoihst met Duitschland opgezegd.- Tandarts in Den Haag door collega vermoord1. Het wonder van Wolvega. De, geschiedenis van den brandslofloozen molor. 6. Broedermoord' te Hoogland' bij Amers foort. 12. Wissellooper teAlkmaar verdwijnt met f 7000. 13. Amsterdam krijgt- vaa hoogerhand bevel de salarissente verlagen. 14. De onderzeeboot K XVIII voor een wereldreis vertrokken. 16. Dc Mij. tot Nut van het Algemeen 25 jaar. 20. Prinses Juliana naar Engeland. 21. De Uiver op Schiphol geland. 22. De 2 millióen Kerstgave voor de werkloozen, 24. De cacaofabriek ^Hollandia" te Koog a. d. Zaan afgebrand'. Matusohka te Boedapest ter dood ver oordeeld. Veertig dooden door mijnramp in Japan. Weer een taifoen over de Phi lippijnen. 'Ontploffing te Beirouth veroor zaakt 12 dooden. December. 3. Mr. P. VV. A. Cort van der Linden treedt uit den Raad van State. Prinses Juliana voorzitster van het Roode Kruis. 13. Gasvergiftiging te Alkmaar, moeder en kind gedood. 15. De Snip vertrekt naar West Indië. 19. De Orania in de haven van Leixoes gezonken. De Uiver naar Indië vertrok ken. 20. Te Rutbbah wordt de Uiver door den bliksem getroffen en, stort neer. Zeven dood-en. 22. De Snip op Ouraijao. De mariniers naar bet Saargebied vertrokken. 28. Adatsji, oud-president van liet Int. Hof, overleden. De Australische vlieger Ulm bij Hawaiï omgekomen. Hevige koude in de Vereenig- de Staten/ 15 dooden. Twintig dooden bij brand in New Yorksch hotel. School lil Liverpool ingestort, 200 gewonden. Ma laria-epidemie op Cèylön. Japansclr schip gezonken, 20 doodon. -N.B. Tri'' deze lijst zfjh, behalve het on geluk te Einm-en, niet opgenomen de vele ongevallen op onbewaakte overwegen, even min als de verdrinkingsgevallen. '0p liet Hermes-D.V.S. terrein werd gis termiddag de wedstrijd Hennos-D.V.S. S.V.V. gespeeld, waarvan do baton aan dc. Sehiedanische Vereeniging tot bescher ming van Zuigelingen kwamen. Do burge meester, de. heer II. Stulemoijor, het lid van de Gedeputeerde Staten en secreta ris van de Vereeniging; de heer P. do Brmn, de wethouder van onderwijs, de lieer J. Duikelaar, ".en bestuursleden van de vereeniging, de lieeren dr. R. II. AI. Geerdes en dr. H. C. v. d. Broek, en de leider van het consultatiebureau, dr. E. J. de Ranitz, waren met vele toeschouwers getuige van dezen in een zeer vriendschap pelijke sfeer gespcelden wedstrijd. Het Her mes-D.V.S. elftal was technisch veel betel en de snelheid, d'ic in de eerste klasse clubs altijd veel grooter is, dan bij de tweede klassers, besliste eerst in de tweede helft ten gunste van deze club. S.V.V. heeft door enthousiast spel gerutmen tijd weerstand geboden en de verdediging van Hermes-D.V.S. lieert het dikwijls kwaad' te verantwoorden gehad. Het was volkomen verdiend geweest, ind'ien S.V.V. minstens twee tegenpunten had gemaakt. 'Over de spelers het volgende: Beun, Pettinga en de Bruin waren weer het hechte Hermes-D.V.S.-bolwerk, waarop alle aanvallen strandden. Meerdere malen passeerde laatstgenoemde vijf of zes spe lers met een buitengewoon élan en ge mak. De middenlinie verstond haar taak uitstekend, terwijl de voorhoede met Klein als midvoor zeer productief bleek.Borani was te langzaam en heeft slechts weinig goede momenten gehad1. S.V.V. had weer een andere voorhoede en deze was zeer krachtig. De midvoor- plaats werd ingenomen door J. Versteeg, die over een goed1 schot beschikt. Bochove stond linksbinnen en voldeed' hier veel beter dan op den vleugel, J. v. Diggelen als linksbuiten heeft zeer goed werk verricht. De rechtervleugel, bestaan de uit Semeijn en A. v. Diggelen, was op volle sterkte en vele verrassende aanval len kwamen uit dezen hoek. Met de keuze van Zonneveld' als spil kunnen wij ons nog maar steeds niet ver eenigen. Zijn verdoelen laat veel te wen- schen over en bovendien is zijn spel zeer doorzichtig. In de verdediging viel, behalve Feelders en De Heer, de invaller Krieg op. De vele harde schoten, die op zijn doei werden afgevuurd, hoeft hij op een bewonderenswaardige wijze gehouden. In dezen wedstrijd heeft hij zich wel van een bizondere zijde doen kennen. Ilct spelvcrloop. Precies te twee uur trapt de burgemees ter,^ de heer Stulemëijëf,"af: Dé "eerste aanvat is voor Hermes-D.V.S., doch daarna komt S.V.V. opzetten. Een hard schot van Semeijn stopt Beun in den linkerbeneden hoek. Aan den anderen kant benut v. d. Tuijii een pracht kans niet, als hij vrij Inbraak bij tandarts. In den nacht van Zaterdag q> Zondag is een inbraak gepleegd ten huize van' den tandarts van And-el te Ede. Door het breken van een slot Lef: men kans gezien het huis bénnen lo dringen. Uit een kastje in de spreekkamer van den arts wordt-een bedrag van f630 vermist. Tevens zijn er romige voorworpen van waar de buit gemaakt. Van. ,de(n) dader(s)-ontbreekt tot nu -toe elk spoor. Autobotsing op den Haarlemmerweg. Gisteimiddag-omstreeks twaalf uur hoéft op den Haarlemmerweg oen vrij ernstige auto-botsing plaats gehad. In de richting Halfweg reed' eon luxei auto, 'bestuurd - door den heer A. 'uit Die- men, waarin nog twee personen gezeten waren. Deze wilde d'en Uitweg inrijden. Achter hem reed' een anctere luxe auto: nor genomen wordt, maakt Do Heer ia bol strafschopgebied hands, waarvoor scheidsrechter J. Weij een penalty toekent. Van der Vaart geeft een zacht schu-iverljo recht op den koeper, die er dan ook geen moeite mee heeft. Goede aanvallen van Ilermes-D.V.S. zijn legio en De Heer ziet zich verscheidene inalon genoodzaakt den baL corner te werken.'Deze worden ech ter niet benut. Verst-ceg passeert op reno minate wijze vier spelers cn geeft een fraaie pass aan Bochove, die hard inschiet. Beun kan ternauwernood corner werken. De rust gaat met blanken stand in. Na de rust gaat S.V.V. weer teil aan val en een goed aangegeven bal van Ver steeg schiet Semeijn juist naast. Dan is hel de beurt van Hermes-D.V.S. Aanval op aanval volgt, doch Krieg houdt zijn doel schoon. Van der Tuijn gaat langs de lijn en geeft over aan Breitner, die hard inschiet. Een back staat echter in den weg cn de bal belandt bij Borani, die geheel vrij staat. Een zacht en kalm schot brengt den stand op 1—0. S.V.V. verslapt niet en J. v. Diggelen voelt Beun aan den land. Smit bemachtigt den bal en zet goed' voor. Borani kopt hard op de lat. Krieg springt op en valt op den grond. De toe- gelöopen Klein heeft geen moeite den van de lat teruggesprongen bal over Krieg lioen in het doel te plaatsen (2—0). Het spel gaat eenigen tijd gelijk op. Breitner plaatst dan den bal naar Klein, die goed aan den vrijstaanden v. d. Tuijn doorgeeft. Een hard en onhoudbaar schot vergroot den voorsprong van Hermes-D.V.S. (3—Oj.Twoe minuten later gaan v. d. Vaart en Klom er van door. Goed' opbrengend krijgt Klein den bal vrij en voor de vierde maal is Krieg gepasseerd (40). S.V.V. komt opzetten en probeert althans tie eer te redden. Twee corners worden niet benut en v. d. Tuijn rent weer eens langs de lijn. Van der 'Mart staat vrij en krijgt den bal toegespeeld, deze geeft door naar Breitner, welke een hard on houdbaar schot lost. Via de deklat ver- cnvijnt de bal in het doel (5—0). S.V.V. zet alles op alles en verschei dene malen heeft de Hermos-D.V.S.-verde- digmg handen vol werk. Er wordt echter niet meer gescoord, zoodat het einde met een verdiende, doch eenigszins geflatteerde overwinning voor Hermes-D.V.S. komt. In het clublokaal overhandigde de bur gemeester, met een geestig spcechje den captain van Hermes-D.V.S., de Bruin, do als prijs beschikbaar gestelde medaille. Na mens de Vereeniging 'tot bescherming van Zuigelingen dankte dr. Geerdes de beide veioenigmgen. Mevr. Wisboom, boftluurslirl van geüngenbosoherming", overhandigde ten slotte "iederen speler een vulpotlood met als inscriptie den datum waarop dezen wedstrijdgespeeld is. Het Stedelijk Muziekkorps, onder leiding van den heer H. H. v. Vleuten, heeft voor den wedstrijd en in do rust hol pü- voor doel komt. Als door Borani een oor- bliek aangenaam bezig gehouden. die alleen in d'e a.uto was gezeten. Deze bemerkte blijkbaar niet, dat de voor hem rijdende auto den Uitweg wilde inrij den, althans -hij reed' dezen in dto zijde aan, met het gevolg, dat de wagen uit Diemen kantelde en zwaar beschadigd op den weg bleef liggen. Ook de wagen van den heer H. werd ernstig beschadigd. Het bleek, dat een dor drie inzittenden van den gekanteldenauto gewend was, terwijl hlij bovendien over plijln in den rug klaagde. Een passeerendo dokter uit Amsterdam verleende de eerste hulp, waarna deze ge wonde naar huis kon worden vervoerd. Van een en ander werd proces verbaal opgemaakt. Brand in een verffabrick. Zaterdagmiddag te ongeveer half vijf is de brandweer te Amsterdam gealarmeerd voer een brand, welke was uitgebroken bestuurd door den hoer H. uit Zand voort, aan de overzijde van. het IJ in de verf- Vft-'V-.--/! wMim ma'erij en opslagplaats van lakken en olie van den heer Tiggers, aan den Grasweg. Het vuur had zijn oorsprong gevonden in dc werkplaats, waar het gretig voed sel vmdend in vele met verf gevulde pot ten, vrij snel tot de zoldering opkroop, daar doorheen sloeg en ook de eerste verdieping, waar emballage en ander brand baar materiaal was opgeslagen, aantastte. De opslagplaats brandde, vrijwel geheel uil, terwijl van de eerste verdieping o.m. de vloer geheel verkoold is. De schade is vrij aanzienlijk. De beneden gelegen kantoorruimte heeft geen schade. Elf visschcrs in nood. Naar uit Taganrog (Rusland), gemeld' wordt, heeft op - de Zee van Azow een- storm de ijskorst stukgeslagen, met liet gevolg, dat 11 vissohers en 2 paarden- op een ijsschots zeewaarts afgedreven zijn. IJsbrekers en vliegtuigen zijn uitgezonden' om de vermisten op te sporen. Het is een aviateur gelukt een deel der afgedre- venen in de nabijheid van een zandbank te vinden en door middel van walschermen .voedsel en klecding af te werpen. Door de. aanwijzingen van den vlieger konden de vissoliers aan boord' genomen worden van een ijsbrelcer. De pogingen tot op sporing der overige vermisten worden voortgezet. Autobus door liet ijs gezoltt. 'Op de Soengari (Aziëj is een autobus door het ijs gezakt, waardoor alle veer tien inzittenden verdronken. liet verkeer op dit traject, twsclmn Cliar- bin en de nabijgelegen plaatsen, dat in denwinter altijd over dc dichtgevroren rivier wordt afgelegd', is thans gestaakt. Het ijs was door liet ongewoon zachte weer - van den laatsten tijd' brokkelig ge worden. De 10-jarigo leidster van een 1 bandietenbende. Een 16-jarig in Mandsjoekwo wonend' meisje, dat tot een bandietenbende was toegetreden om den dood van haar vader té" wreken, heeft geweigerd Irouw te zwe ren aan Mandsjoekwo, zelfs toen men haaT met den dood' bedreigde. liet meisje is korten tijd geleden door Japansche gendarmen gevangen genomen. Het iheisje was leidster van de bende. -Studenten roeiplocg vermist. Men verkeert te Tokio in erns tiger ongo- nistlieid over hot lot van tien studenten, die elp eersten Kerstdag voor de Varsity wareii gaian oefeinen in de Matsoesjirna 'Hani bij Send'ai. La.tor op dien dag heeft men huin Uoot gevonden, drijvende.; inde „baai, maar vail do roeiers heeft mini geen spoor ontdekt. Men gelooft, dat zij verdronken zijn.

Schiedamsche Courant | 1934 | | pagina 6