Voor 1 kwartje j Ziüstra? Rlmnieuws LIEFDE EN POLITIEK MAGAZIJNEN „DE STER" Gemengd Nieuws Fabrieksbrand. Rechtszaken gemaakte en tricot goederen KRUYER-RIS Lid.str.94, Tel. 68335 Fa. Wed. C. v. d. MOST tmrn-, Kails- ca VarkeBsshgerij. adioI rigor uoeiins f Sport Café BL1EKENDAAL Postduiven. BINNENLAND Radioprogramma's 8 u. VARA. 12 u'. AV-ROl 4 ui VARA. 8 u. VPRO. 11 u. VARA. Filmopnamen op Schiphol, Schiphol slaat in het, teokou van don win ka-drenst. Mcai zou dus verwachten, dat het terras leeg en verlaten, ligt, doch hoo men het wist is oen raadsel oen leit is, dat velen naar Schiphol waren ge komen om de buitenopnamen van do Na- tionaalfilm „Op Stap" le aanschouwen. Een grauw wolkendek hangt over het vliegveld waar de jonge K.L.M.-piloten hun slart- en landingproeven maken. Ook het lestoeslel, dat pas in onzachte aanraking was ge komen rnct het vekl, is woer van do partij. De „Ijsvogel" staat geduldig to wachten en laat met zich sollen op aanwijzing van den regisseur. Allen trappelen van de kou de, doch de „IJsvogel", hoe kan het ook anders, laat op oen handgebaar rijn dros- sel-geluid booren en klaagt niet. Slechts éénmaal toonde zij haar omgeduid. Mevrouw Fienljo do la Mar, die haar medepassagier Barend Fortuin (Adolf Engers) vaarwel wuift, meet aan don lijve haar kwade bui ondervinden. Zij kreeg n.l. vaa dc trotsdio vogel een tik met do staart, die haar om ver wierp. Gelukkig liep het ongeval zon der ernstige gevolgen af en de opnamen gingen weer normaal door. Nieuwe film van AVilli Forst. Reels ongeveer veertien dagon werkt Willi Forst in de studio's aan de nieuwe Cine Allianz Luminafilm „Mazurka". Natuurlijk is do belangstelling van hot publiek en do pers op deze film gecon centreerd, want na Willi Forst's Leise fle liën memo Lieder en "Maskerade te begrij pen is. Y oor het eeirst in de filmindustrio is men voor deze film van de gebruikelijke propagauda-inctholen afgeweken. Een blik in het manuscript, zelfs toegang tot dc studio's is zelfs den belangrijkst en journa listen niet toegestaan. Tot wu> toe weet men slechts do namen van de -hoofdperso- nen die aan deze film meewerken, n.l. <le nieuwste ontdekking van Willi Forst do lG-jarige Ingeborg Theek; Alfred Sd'iön- lials en Pola Negri. De verborgen werk zaamheden vcor deze film vcit'ioogen van dag tot dag de spanning bij het publiek en bij de vakmenschen. Tot nu toe heeft Willi Forst slechts een verslaggever ter •opheldering meegedeeld„Het wordt iets nieuws op filmgebied". Felle binnenbrand in lederwaren- fabriek te Tilburg. Fen felle brand heeft gisteravond ge- woed in een der afd-eelingen van de led er- waronfabriek N.V. Simon Heymans ami de Wal-ortorenstraat te Tilburg. Dc brandweer, die spoedig ter plaatse was, tastte het vuur, dat reeds door het dak naar buiten sloeg, met zes stralen aan en wist uitbreiding te voorkomen. Hot ge bouw zelf kreeg betrekkelijk weinig scha de. Door het vuur en het water werd eet ter ir. het inwendige der fabriek grootc schade aangericht. Een aantal machines en een voorraad leder en faurnituren wer den een prooi der vlammen. Do schade wordt door verzekering gedekt. De oor zaak van den brand moet waarschijnlijk gezocht worden in ecu defect aan eon der machines bij de bewerking van cellu loid. Op het moment, dat de brand uitbrak •riwertl in dé fabriek gewerkt, Het bedrijf zal waarschijnlijk gewoon doorgang kun nen vinden. Ibet "blusschingswerk nam gexuimen tijd in beslag daar het aeer belemmerd werd door de geweldige rookmassa's, die zich ontwikkelden." door het in brand geraken van do celluloid. door WILLIAM LE WUlttJX, Vertaling W 11. C. B. 27s pond pruimen25 1 pond pruimedonten25 3 pond Java-rijst25 2 fleschjes bessensap -1 zege! - 25 1 blik appelmoes - 7s zegel - 25 4 pond groene erwten25 4 pond tarwebloem25 4 pak maizena - 2 zegels - 25 2 pak Custardpoeder - 2zeg. - 25 4 pakjes pudding - 2 zegels - 25 2 pak Fr. vermicelli - 1 zegel - 25 4 tabletten soep.25 (good voor 10 12 bordon soop) 1 busje bouillonkorrels -1 zege! - 25 (voor 20 25 koppen bouillon) 1 pond biskwie25 (Cato, Kaboufor of theereepjos) 1 pond speculaas 25 2 doos Napolitains25 ZULS SCHIEDAM - Hoogstraat 37, telefoon 68994 10 fijne chocolade-reepen. 25 2 groote chocolade-tabletten. 25. 4 pond pinda's25. s/s pond bruidsuikers25 1 blik kwetsen25 1 pot huishoudjam - 1 zegel - 25 1 bus a 2 ons gest. muisjes. 25 1 reuzenkoek. 25 7, blik Pinkzalm 25 2 blikken sardines. 25 1 blik kalfsgehakt25 1 blik ananas. 25 2 pak Ital. macaroni - 1 zegel - 25 1 blik cornedbeef25 6 groote stukken huishoudzeep 25 3 stukken toiletzeep25 4 pakken zeeppoeder25 3 pak beste lucifers -1 l/i zegel -. 25 Het doen en laten van Dutch Schiiltz. Do commissaris van do New-Yorksche politie, Valentine, heeft een onderzoek be volen naar het doen en laten van de gang ster Dutch Sd'.iultz, die, naar wordt toege geven een „police-racket" beheersd'rte te New-York in een lijd, dat zoowel do plaat selijke als de federate politie het gcL-celo land naar hem „afzccl'rl". Nader wordt gemeld1: Pet voortgezette onderzoek naar de loterij van den berechten New Yorkschen gangster mi smokkelaar, Dutch Schnltz, hoeft aan het licht gebracht, dat do winsten van hot verboden hazardbedrijf nog groeier waren, dan men aanvankelijk had aangenomen. In het jaar 103-1 - ver speelde de bevolking van New York een half milliard dollar, waarvan Dutch Schnltz on zijn helpers, ongeveer 350 kleine ban kiers, 100 millioon aan zuivere winst op streken. Do wekclijksche ontvangsten beliepen soms 10 millioen dollar. De politie on derzoekt thans hoe het mogelijk was, dat Scbultz dit reusachtig bedrijf. kon leiden, terwijl hij overal door de politie werd ge zocht. De nalatenschap van Cornelius van der Bilt. Gisteren is bij eon gerechtelijk onderzoek komen vast te staan, dat van do 8 mil liard dollar's, welke do Amcrikaanseho mil- lionair Cornelius van der Dilt in 1S99 vast zette op zijn vtouw thans nog slechls een waarde van 6 millioen dollar over is. Het veriies werd geleden in de jaren 1928— 193 4. 30) Den volgenden morgen liep Gerald on geduldig beenen weer pp de plaats dor ontmoeting. Het was kwart over twaalf en zij waren niet gekomen. Liep zijn horloge voor, was het onmogelijk voor hen om. te komen? v, Juist toen hij rijn hoop began op te geven en besloot om alles per brief mede .te doelen, kwamen zij met vluggen pas aanwandelen. Toen. do prinses hem buiten adem d.e reden van hun. vertraging had vertéld, gingen zij op een baink zitten. Zoo beknopt mogelijk gaf hij het ge-, sprek weer, dat den vorigen dag. in do kamer van den rninister-presidont was ge voerd, I-Jij verzweeg natuurlijk hetgeen ge- oppea'd was over de afzetting van den koning -en over haar zelf. Het gezicht, van do prinses stond, ern stig, doch zij hoorde zijn; berichten dap per aan. „Duizendmaal dank, mijnheer Dainecourt. .Wie gewaarschuwd is, kan op zijn hoede rijn. Iloe eerder wij naar Vanima terug gaan, hoe beter, Wij moeten Miranoff on middellijk aan het werk zetten; hij is oud, maar flink en bekwaam. Als onze geheime dienst iets waard is, dan zullen Loukoff ten die gemeane IJongaarsche hunne ge zichten niet in Slavonic laten zien." „Zij zullen natuurlijk aan het werk gaan van een verondersteld bevriend land uit," merkte Danecourt op. De prinses lachte bitter. „Die aanduiding is prachtig. Is er een land in ons deel van do wereld, dat niet zou samenspannen tegon zijn veronderstelden vriend?" - Gedurende eouige oogenblikken was zij in gedachten verzonken. Toon riep zij uil met een snik: „En wij zijn zoo zwak. Wie hebben wij om te vechten tegen dit sterk georganiseerd verraad? Miranoff is wel flink en bekwaam, maar hij is niet listig. Hij kan geen sluwheid met sluwheid be vechten!" Danecourt sprak met gevoel vollo stem. „Hoewel wij Saleedo nu missen, heeft u nog vertrouwde vrienden, prinses, en die weten bun hersenen te gebruiken. Ik wil u iets voorstellen.'-' „Welnu," zei- zij zachtjes. „Ik ben zeker dat het iéts goeds zal' zijn." Y „Zoodra zij hun gemeen werk beginnen, vraag ik verlof en kom ik in Van'lna. Op een woord van mij zal Paul Loven komen en. ik geloof, dat ik ook mademoiselle Vic toria kari overhalen om, cms te helpen." „Wilt u dat doen," fluisterde zij en haar oogen vulden zich met tranen hij zulk een zelfopofferende toewijding. „Natuurlijk," antwoordde hij beslist, „Wij mét zijn drieën bobben met behulp van Salcedo de laatste revolutie dén kop inge drukt. Hij is er niet meer,, maar wij zullen de tweede revolutie ook zonder hem weten te bedwingen." Zij stond op en legde haar handi in. do Meisjo onttrokken aan ouderlijk gezag. Vcior do rechtbank lo Amsterdam stond de 23-jarige 13. terecht, vcnlacT.it van onl- Lrekken van oen minderjarige aan het ouderlijk gezag. Hot 17-jarige meisje waarmee de jongen omgang bat], was in September van lïuis weggekropenDo jongeman had) een kamer voor haar gehuurd en haar op deze wijze Uoöfrstraai Grocnclann Ucmbrandtinan. Vanouds Jc adres voor Groote Sorteering Steeds liet nieuwste BROERSVELD (hk. Heerenpad) Tel. 68342 verborgen geh-qudan tot medio December. D.cor een advertentie kreeg do kamer verhuurder argwaan; iliij sprak er over met den jongen, die lOmniddellijt hot meisje liet verhuizen. Vcior de rechtbank verklaarde de vadcT, dat bij bezwaar !n,ad tegon den omgang tus- sohen verd1. en zijn dochter on dat reels maatregelen waren 'getroffen om liet meisje in een inrichting te doen plaatsen.. liet is niet de eerste {maal, aldus de of ficier, mr. Versteegh, dat de justitie moei lijkheden van de familie B. .ondervindt. Hij wist, dat do vader maatregelen had geno men ten aanzien van het meisje in over leg mot. den kinderrechter, om ihaa.r in een gesticht to plaatsen. Verd. heeft het min derjarige meisje vain het ouderlijk gezag onttrokken en haar geiluxein.de gerei men tijd verborgen gehouden. Spr. acht liiet- feit zeer ernstig cn een strenge straf is hier op hjaar plaats, de offi cier requireert tenslotte een gevangenis straf van drie maanden tegen verd. Vonnis 13 Maart. VLAARDINGERDIJK I - Ttlefoon 68861 Zalen voor vergaderingen en partijen disponibel zijne; zij kon van ontroering nauwelijks spreken. „Ik ben uitgeput met mijn dankbetuigin gen. Zij kunnein geen gelijken tred hou den met uw diensten." H ij keerde naar zijn kamers in de Park ring terug om over de laatste gebeurte nissen na te danken. Terwijl bij toevallig- rijn kamer rond keek, viel hom iels op. Rij beldo rijn be diende Williams. Deze bediende was van den zelf dein leef- lijd als Gerald en was geboren en opge voed op het landgoed' der Danecourts. In zijn jonge jaren stond hij bekend om zijn wildheid, en ging hij om met: de ongun stigste types van het dorp. IJet was be kend, dat hij spoelde en dronk. Danecourt had steeds van hem gehou den ondanks deze ongunstige berichten. Toon de jonge man dan wensch to ken nen had. gegeven tem beter leven te leb den en zijn slechte gewoonten af to leg gen, was hij in Gerald's «lionst getreden. Van dat oogenblik af begon: hij een nieuw leven. Rij had zijn oude kameraden afgezworen en was een. .'standvastige,- be kwame' knecht geworden. „Williams, is er "iemand in-deze kamer geweest tijdens mijn afwezigheid?" vroeg Gerald bits. i Dé man aarzelde géén* oogcnblik. Zij'n ge laat was volmaakt op,reaht, zijn stem beéf- do "niét, toon hij antwoordde - ,,Zeer zeker niet,-mijnheer". Hij was ver langend-om te hooron: waaromj zijn ;m!ees- ter dit vroeg. j~ Wcdvlncliten. De P.V. S.C.V. hoeft besloten om vier vluchten te houden, voor de liefhebbers uit 't Westen. Er wordt gevlogen van Barondrecht, Lago- Zwaluwe, Breda en Roezend aal, Voor het meest en voor hot minst aan tal punten wordt een geldprijs uitgeloofd, mits men aan alle vluchten deelneemt. Zaterdagnamiddag wordt ingekorfd voor Banondrc-cht. Anti-lawaai Congres der If. N. A. 0. Do R. N. A'. '0. zond .ons een door deze veroeniging uitgegeven verslag van het in November jd. dloior haar, in. samenwerking met de Geluidstichling georganiseerde Anli-Lawaai 'Congres. In hot welverzorgde boekwerkje vimten wo den volledigcn tekst van de yorsclhcideno voord raa'j,ton, welke op den Congresdag zijn gehouden benevens con stenografiscili verslag van de discussie welke op do referaten volgden. Belangstelte-nden zullen in het verslag do K'anlwaanling vinden van lal van vra gen', welke in verband1 mol de bestrijding van hol. straaUawa,ai llicdon ten dage in het brandpunt van do belangstelling shun. VRIJDAG, 1 Maart 1935. Hilversum, 1875 M. 8 n. Gramofoon. 10 u. Morgonwijcling VPRO. 10.15 u. Orgel. 1045 u. Decla- matio. 11 n. Kwintet. 11.30 Decla matie. 11.45 u. Kwint etc on eert. 12 u. Gramofoon. 12.30 u. Do Mins troel s cni gramol'oon. 2.30 u. Voordracht. 3 u. Zang Hierna gramofoon. 4 u. Pauze. 4.05, u. Kniples. 4.50 u. Gramofoon. 5 u. Kin deruurtje. 5.30 u. Orgel. 6 u. De Noten krakers. 6.4.5 u. Orkest. 7.30 u. Caup serie. 7.50 u. Gramofoon. 7.57 u. HerlL SOS-ber. 8 n. Causerie. 8.30 n. Piano. 9 u. Lezing. 9.30 u. Concert. 10 Vrijz. Godsd. Persb. en Vaz Dias. 10.15 u. Causerie. 11 u,. Jazzmuziek, gramofoon'. 11.3012 u. Gramofoon. Huizen, 301 M. Algemeen programma, verzorgd door de NCItV. 8 u. Schriftlezing en meditatie. S.15 9.30 u. Gramofoon. 10.30 u. Morgen dienst. 11 u. Gramofoon. 11.15—12 u. Piano. 12.15 u. Gramofoon. 12.30 u. En semble. 2 u: Gramofoon. 2.30 u. 01 ir. lectuur. 3—3.45 >u. Orgel. 4 u. Trio. 4.15 u. Gramofoon. O.ÓO u. Oauserio. 7 u. Ned. Chr. Persb. 7.15 u. Gramofoo-n. 7.30 u. Literaire causerie. 8 u. Vaz Dias. 8.05 u. Bclsazar, oratorium van Han del. 9.109.40 u. Gramofoon en Vai Dias. 10.4011.30 u. Gramofoon. Droitwich, 3500 M. 11.20. u. Orgel. 12.10 u. Orkest 12.50 u. Dansorkést.. 1.35 u. Concert. 335 u. Orkést. 4.35 u. Orkest. 5.35 u. Dans- ork'est. 7.30 u. Hand el-concert. 7.50 u. Radio Militair Orkest. 8.20 u'. -St. Da vid's Day-pTogr. 9.05 u. Orkést. 10.40 u. Orkést. 11.3512.20 u. Harry Roy. Radio Paris, 1C48 51. 7.20 cn 8.20 u. Gramofoon. 12.50 u'. Or kest. 10.50 u. Dansmuziek. Kalundborg, 1201 51. 11.20—1.20. u. Concert. 2.20 u. Con cert. 4.204.50 n. Zang en piano. 7 30 u. Kerkconcert. 9.50 u. Pianoduetton. 10,1511.50 u. Dansmuziek Keulen, 456 51. Tag der Saar-lleimkfehr, rijkszcncliugen. Rome, 421 5L S.05 u. Gevar. conceTt. 9.20 u. Geva.r. programma.. Brussel, 322 51. en 484 51. 322 51. (Vlaamsch): 12.20 u. Grarnofooni 12.50 u. Orkest. 1.50—2.20 u'. Gramo1 foon. 5.20 u. Orkést. 6,20 u. Gramo-' foon. G.35 u. Kamermuziek'. 7.35 u. Piano. 8.20 u. Symphonieconcert. 8.50S u. Hoorspel. 9.50 u. Orkest. 10 3011.20! u. Dansmuziek'. 48-1 51. (Fransch): 12.20 u. Gramofoon. 12.40 u. Harmonica. .1250 u. Salau-or- k'est. 1.50 u. Zang. 22.20 u. Gramo foon. 5.50 u. Harmonica. 6.35 u. Gra mofoon. 6.50 u. Pianoi. 7.35 u. Zang. S.2Q u. Orkest. 9.35 u. Symphonieconoort. 10.30—11.20 u. Gramofoon. Gerald had twee zeldzame hoedanighe den, een zeer sterk geheugen en een bui tengewone opmerkingsgave. Indien hij ge- durendo vijf minuten in een kamer was geweest, kon hij een geestelijke foto ma ken van de plaats van elk voorworp en van elk meubel en bleef dat in zij'n her innering. Hij wees naar de schrijf tafel. „Toen ik wegging stond die sigarettendoos dichtbij den hoek;.zij staat nu twaalf of dertien' centimeter meer naar rechts". Williams keek opgelucht. „Ik geloof, dat ik dat kan verklaren, mijnheer. Ik ben eenmaal binnen geweest, nadat; u- uit was en ik verplaatste die doos zelf. Zij stond zoo dicht bij; den kant, dat ik dacht dat zij ér af geschoven zou kunnen worden. - Hij boog cn ging heen en Gerald, ver vuldwan ernstiger'dingen, zotte dit' voor wal uit zijn gedachten. Hoofdstuk XIX. Het was namiddag van denzolfdon dég Gerald's bezigheden aan het gezantschap waren 'gering geweest. Een korte luncjfx, een half uurtje .praten met den gezant, die hem geluk wcnschlo mét zijn sp'oedig her stel ten hij was terug in zijn kamers. Williams, 'do. fcnleciht vertoonde- zicli. „Ecrf brief van do gravin- voh Salzberg, mijnheer, 'Haar; k'ateienier' .wacht op ant woord".- „Heb iets overdacht. Mag ik u eonigo oogcnblikkén- spreken? Ik kandadelijk k'ö men". Haastig schreef hij een antwoord'. „Ik wacht hier tot u komt". Binnen een uur kwam Nada. -Willfjunst liet liaar binnen in dc onverstoorbare 'hou ding van een ge-eden knecht. „Hot is z-oor vriendelijk: van u om hier le komen, freule en ile ben or zeker van dal u iets goeds overdacht lieeft. Het is beter om alles mondeling te behnikMcm dan-" schriftelijk. „Er sclioot mij vandaag iets te binnen, mijhheer Danecourt, toen do prinses on ik terugwandelden naar do Hofbrug. Ik weet -niet of hot van veel belang zal zijn. Zool nu en dan bon ik helderziend Gerald knikte mot het hoofd. Er zijn vele dingen in deze vreemde werokl', die wij niet begrijpen, freule. Do dwazen lachen daarover én spreken van ziekelijke of hysterische verbeelding. Dé verstandige mensdien schorten hun oor- deel op- tot zij hewijzen hebben". „U weet of u heeft in ieder g-oval ge hoord dat Felix Salcedo en ik trouwe en - intieme vrienden waren". „Dat heb ik gehoord". Do praatjes aan h'et;', Slavonische hof waren h'em natuur lijk ook ter om» gokonien. Do. gevoétensl yati den koning voor do aantrekkelijke hof- démo waren eitenécns bekend.Een troon! was binnen haar bereik geweest. Maar on verschilligheid daarvoor .-kom alleen Vcr- klaiard! -worden; door een romantische go- hccJiÜteid aan Folk Salcedo, een zooirt van één verarmde Xajmilie, die reeds ge trouwd was. fWoritt vervolgd)*

Schiedamsche Courant | 1935 | | pagina 6