STADSNIEUWS PUROL Week-end kaderscholing. Brandschade. Rechtszaken Ned. "Vereen. tot afschaffing van alcoholhoudende dranken, Ee Zuid-Ilollanrisehe Propaganda-corn* missie van de Noderlnndschc Vcrcenieing tot afschaffing van alcoholhoudende dran ken hoeft gistermiddag in Mas is Sacrum haar jaarvergadering gehouden. Daaraan ging echter een weekend voor kaderscho ling vooiaf. Zaterdagmiddag verzamelden zich de deelnemers daaraan in de hoven- zaal van -Musis Sacrum. De voorzitter, de heer Ar ie Don uit Delft, sprak zijn voldoening uit over de gfoöio deelname aan dit week-end. Voorts feliciteerde spr. den heer R. E. vfmeienga, gemeente-tuis te Utrecht, die '34 dagen geleden gepromoveerd is tot doc tor en nu do eerste inleiding zal houden. O repen uit de medische neten- schap en het alcoholisme, Br, Wieren ga zoide niet te zullen behandelen: De tegenwoordige «tand van de medische welen'.'hap ten aanzien van het alcoholisme; dat zou een te uitge breid onderworp zijn 1 Spr. wil slechts drie punt en behandelen: lo. de levensverkor ting door alcohol; 2o. levercerrhose (lever- schroinpeüng) en alcoholgebruik en 3o do alcoholbepaling in het bïoed. Alcoholgebruik als doodsoorzaak komt zelden voor. Als men aan de ruim 5000 Kederlandsche artsen iets zou vragen om trent de levensverkorienden invloed van alcohol, zouden de moesten, zeggen: Daar weet ik niets van. Mol!gaard en Hindhede hebben echter voor Denemarken statistische gegevens ver zameld en daarbij is gebleken, dat de mau- nensterfte grooter is dan bi; de vrouwen en dat de mannensterfte in Kopenhagen grooter is dan in de overige Deensche steden en daar weer grooter dan op het land Toen in oorlogstijd de alcoholpro- ductie werd gerantsoeneerd, nam de inan- nensterfte ai; deze daalde zelfs met 17 pet. Uit do cijfers, die Bandel in Brieren verzamelde over de jaren tusschen 1909 en 1925 bleek, dat ook daar de rant soeneering van alcoholische drank verla ging van de maimensterfie tot gevolg had. Bandel berekende, dat in Buitscbland tus schen 1913 en 1925 23.839 mannen zijn gestorven, die niet behoefden gestorven te zijn, als er geen alcohol te verkrijgen was geweest. De Zwitser 'Ddermatt heeft ook gecon stateerd, dat de mannensterfte daalt bij rantsoeneering. Binnenkort verschijnt een brochure van dr. v. d. Lee uit Dordrecht, die aan alle artsen zal worden toegezonden en waarin het vraagstuk van den invloed van alcohol op den levensduur wordt behandeld. Het tweede punt, waarover spr. iets zeg gen w 1, is de levercérrhose. Dr. Hammer, die meer dan 19.000 lijkopeningen verrichtte, heeft vastgesteld, dat bij 2.7 pet. mannen en bij 1.2 pet. vrouwen ieverschrompeling voorkwam. Hij meent dat hooger percentage bij de man nen te moeten toeschrijven aan meerder alcoholgebruik. In Friesland, waar weinig alcohol wordt gebruikt, komt ook weinig levercérrhose voor. Tenslotte wijdde spr. uit over aleoholbe- paling in het bloed', in verband met het snelverkeer. Dit was het onderwerp van het proefschrift, waarop spr. is gepromo veerd. In 1933 kwamen in Nederland 41.816 geregistreerde verkeersongevallen. voor, waarbij 803 met doodelijfcen afloop. Door alcoholgebruik vermindert sterk het concentratievermogen. De drie politie-ken merken of iemand dronken is zijn: hij mikt naar drank; hij waggelt en spreekt wartaal. In 1900 vond1 de Franschman Nicloux een methode nat, om alcohol in het bloed aan te toonen, maar hrj had' daarvoor 10 c.M3. bloed1 noodig. De Zweed: Widmark, hoogleeraar teLund, vond de micro-methode uit, waarbij slechts 1 of 2 druppels bloed noodig zijn. Wid mark meent, dat met 1.4%p alcohol in het bloed, iemand ongeschikt is een motor voertuig te besturen; de twijfelachtige zone ligt volgens hem tusschen 0.8 en 1.4°/00. Normaal heeft iemand', zonder alcoholge bruik, toch nog 0.015°/co alcohol in zijn bloed. Spr. is bij het nemen \an zijn proeven, in samenwerking met den heer Van Len- nep van het Psychotechnisch bureau te Utrecht, tot frappante resultaten gekomen. Twee proefpersonen werden getest op hun concentratievermogen, accuratesse en ar beidsprestatie zonder en na het gebruik van verschillende hoeveelheden alcohol. Zij moesten o.a. heele reeksen sommetjes ma- en en staven trachten te vangen, die aan de zoldering bevestigd waren en door de verbreking van een contact vielen. Ieder •menseh reageert verschillend op alcoholge bruik. Na 3 borrels was bij de proefper sonen het werk veel minder en veel slech ter, dan in nuchteren toestand. Niet alleen in het bloed, maar in alie lichaamsvochten en in de uiLsebeidings- producten is de zelfde concentratie aan wezig. Bij een man verbrandt per uur 7 gram, 'bij een vrouw; 5 gram alcohol per uur. Bij de zelfde hoeveelheid is d'an ook de vrouw eerder onder den invloed. Ómdat alle menschen verschillend rea- geeren, is bij het veroorzaken van een verkeersongeval bloedonderzoek alleen niet voldoende om schuld vast te stellen; er is ook 'n psychotechnisch onderzoek noodig. Iemand, die een ongeval veroorzaakt heeft, kan niet verplicht worden mee te werken tot levering van het bewijs van zijn schuld. Daarom behoeft hij zich ook geen bloed te laten aftappen of te urinceren, om het percentage alcohol, dat aanwezig is, te laten vaststellen. Spr. méént, dat de wet op dit punt gewijzigd dient te worden. Het alcoholisme eu onze bc- ncging. Di' hoer II. Ploeg besprak: ,,llct al coholisme eu onze beweging". Hij schonk aandacht aan: hel alcohol- knpitnal, zijn invloed en do stand der onthouders beweging. Wat de bierbrouwerijen betreft: bij do 138 (in 1933) zijn slechts 2S van eouigo be'eekenis, die echter 93 pCt. van hot to- taat produceeron, en daarbij zijn weer 6 heel grootc. In het algemeen kan gezegd worden, dat zo goeie winst maken. Toch loopen ze door do crisis terug, on wel door de verminderde koopkracht en om zet (m 1914: 38 L„ in '33 18 L.), ver hooging van de accijns, graanrechten, be moeilijking ran do export, enz De groot ste winstdaling lijden ze echter door doj slechte exploitatie van cafe's eu hotels. Do looncn in de bier-industrie zijn vrij goed. maar het bier-kapitaal verschaft min der arbeid dan dat in andere industrieën. Ook het gedistilleerd gebruik daalt vrij sterk: S L. in het begin dezei eeuw, tot 1 2S L. in 1933. Voor binnenlandscho con sumptie blijkt echter slechts 25Ve pGt vervaardigd, zoodat bij een landelijk alco hol-verbod de drank-industrie toch slechts voor Dj deel zou warden getroffen. Do distilleerderijen gnau in beteekenis terne, de wijn heeft hier nooit veel ]k>- teekend. Een ernstige teruggang geeft liet hotelbedrijf te zien, voornamelijk door het sterk verminderd vreemdelingenbezoek, o.a. dat van Amsterdam (in 192923.075 Amerikanen, in 1933: 3595). Vele geven het dan ook op. Ook de concurrentie van bedrijien als van Heck en Cafeteria wer ken daartoe mee. Het bedrag van bet nationaal alcohol gebruik kan aangenomen worden op 200 nnllioen; de accijns, gelukkig een onder geschikte factor van 's lands inkomsten geworden, gaat ook achteruit. Spr. wijst op do afname van het drank gebruik in Engeland, XoIerland en Duitsch- land en vr.iagt zich af, of dat niet ver band houdt met de flinke onthoudersbe- weging, die deze landen vertoonen. 0. A. M. Jansen, p Zaterdag is na ceri korte ongesteldheid! op 63 jarigen leeftijd overleden de lieer C. A. M. Jansen, oen mam, die voor de ll.K. zaak in Schiedam met buitengewone toewij'ding heeft geijverd. Ook voor de politiek had hij grooto belangstelling, wat hij waarschijnlijk van zijn vader had. mr L. W. Jansen, die wethouder van Schie dam is geweest. Do heer C. A. II. Jansen, was o.a voor zitter administrateur van de R.K. Spaar bank, secretaris-penningmeester van liet „Vit-Gelo Kruis", penningmeester van de R.K. Kiesvereeniging, do organisator van do Sehiedamsehe deelname aan den Stil len Omgang te Amsterdam en bestuurslid van de R.K, rijkskicskring organisalie te Dordrecht. Ruwe Huid Ruwe Handen Ruwe Lippen Stille Omgang. De deelnemers uit Schiedam. Aan ib>n Stillen Omgang, dio in den nacht van Zaterdag op Zondag te Amster dam gehouden is voor vrede en welvaart in de samenleving, hebben ook een 26G-tal Sehiedamsehe R.K. mannen deelgenomen. Do tocht werd weer georganiseerd door het bestuur van de Vriendenkring ter eere van 't AUorh. Sacrament des Altaars. De Vlaardingsche bedevaartgangers togen dit maal zelfstandig naar' Amsterdam, bij de halte K-ethel sloten zich 33 mannen uit Kethel bij de Schiedammers aan. Do deel name was voor Schiedam geringer dan het vorig jaar, toen een recordcijfer werd bereikt. Oorspronkelijk was het de bedoe ling, dat een 23-tal werkloozo leden van de St. JosephgozeJlenveroeniging op de fiets naar de hoofdstad zou gaan om aan eten Stillen Omgang deel te nemen, maar op advies van den doken word dit plan in verband met den harden, kouden wind, opgegeven. Tocli heeft een 4-tal nog de reis per fiets gemaakt. Zij, die per extratrein naar Amsterdam gingen, verzamelden zich Zaterdagavond Wie helpt Rinkelend vielen Donderdag wo(ad de rui len van Magazijn liet Lichtpunt op straat Brand I Het lawaai schrikte de buren op'. De sulirik was wel hevig, maarer is joch nog een brandweer en die van Schiedam heeft ecu grote "emulatie. De helpers kwamen ixiopdagen. Het was niet hun sd'iuld. dat de lammen iu het Lid'dpi mi slecds honger op aaiden. Waar blijft tccli do brandweer! Do angst stijgt bij do buren mot do minuut. De inboedel van de wol. ZuitLema, Lange Haven 96 benedon, is niet vei zekere!. 'Men draagt, wat vervoerbair is, naar buiten en legt dat aan don havonkant. Daar komt do eerste brandspuit aanslor- mon. De diauffcur kan niet pass reraniliij kan qak niet wachten tof liet armoecligo boeltje daar op straat is weggehaald. Elke seconde, dio nog verloren gaat, is omver- antw oord. De zware auto rijdt over wat men de vlammen heeft willen ontrukken. Het vuur heelt den achterkant van de woning van moj. Zuidcma aangetast. Daar ligt een slaapkamer. Het bed is m brand geraakt. Het bonten ledikant is vernield; het water, dat met Uitten in hf6t vuur wordt gestori, doet weldra watervallen ont staan, die langs trapjes van opkamertjes naai' beneden kletteren. En ook het nog aanwezige huisraad' in de voorkamer be den-en. Mej, Znidenm is niet verzekerd. Zij heeft nog t.vce ongetrouwde zoons thuis; zes zijn do door uit; daarvan hoeft or slechts één werk in België. De jongste, die nog thuis is, lipoft juist een paar dagen geloden een. baantjo ge kregen, waarmee hij d'o afgolqoipien. weck! ongeveer drie rijksdaalders veaUiondo Waarom was mej. Zu.idema ook miefc verzekerd1. i Zij was nog niet sjoia lang gel oden v-cu zeikerd'. Toen brandde or door een sigaret, een gat in het tafelkleed: Zij kreet» nietg vergoed', in arreaimpedo liceft zjji toon ge zegd': Dan ga ik uit do verzekering, i Dal was fopt! i Nu zit zij mot de schade. En zij (heeft geen geld. Wie wil helpen? Eon klein comité hoeft ziclb, govoimuk beslaande uit de hoeren Jojlu, Naunnui W do. Ridder ran do firmai Do Ridl der eji van Hoewijk en oon der redact leuren van ons blad'. Deze stellen zich' garant, dat de gehlan, die inkom cm de juiste bestemming krijgen. Een beècdied taxateur, dio belangeloos zijn hulp ver leende, heeft de sriliado opgenomen en' genoteerd. Het clomitó vraagt toestemming naar zijn inoicht te mogen 'handelen Men kan zijn verstand laten spieken en zeggen: Een veraekerirg tegen brand kost voiar eon inboedel als van moj. Zuiikm-j, maar enkele oonten. liet is verkeerd hot gevoel weg te nomen ,dal men verplicht is zooveel mogelijk voor zich zolf to zen. gen on altijd maar op do gemeenschap to bauwen!" Volkom cm waarl Maar hier is nood, die gelenigd meet worden ,De omstandigheden, waaronder dezo vrquw leeft, Zijn al somber en zon, loiOB genoeg. Het was verkeerd van haar uit de verzekering te gaan, maar Ja/en, wie dat kunnen iets storten oip postrekoning 5311, met vermeldingBrandI Dan dost men o.i. een goede daad. Men kan zijn gift ootk aan ons kantoor bezorgen. De giften worden in ons Mad veranb woord. 11 uur in de Singelkerk, waar een Lof Hij gaat na, op welke gronden men in'^-ierd gecelebreerd'. Pater Fennel), oen het algemeen onthouder wordt: op eco nomische gronden, zedelijke motieven en politieke overwegingen. Hebben dio hun waarde nog behouden? Verkwisting door alcohol kan iu dezen tijd zeker niet geduld worden. Wat do zedelijke motieven aan gaat, er is eea algemeen© verslapping te zien, en stijging der misdaad. Om Ier de jongeren is een groote groep zonder uit zicht pp een toekomst, die daardoor geen vera'- woordelrjkheidsgevoel verkrijgt. Een kleine groep van zeer verschillend ge organiseerde jongeren wil geen geschip per, maar daden. Bij die groep zullen de motieven der drankbestrijding ingaïi kunnen vinden Ook de politieke motieven hebben hun waarde behouden. De veranderde tijd maakt het noodig, vroegere argumenten t© laten varen. Daar voor in do plaats kom© propaganda voor een hoogerc levensstijl, voor meer vaar digheid, waarbij de alcohol als minder waardig moet worden gebrandmerkt. Met do moed der overtuiging standvastig vol gehouden! besloot spreker. Do psychologie van de be langstelling. Dr. A. M. Meerloo. behandelde in de Zondag ochtendvergadering„De psycholo gie van de belangstelling". Er is, zegt spr.,' in het streven, naar een drank vrije samenleving iets negatiefs, maar toch ook iets positiefshet ver langen, de wereld zoo gelukkig te maken, dat de .vlucht daaruit naar de roes niet meer noodig is. Hoe zijn de idealen ont staan, en hoe verder tot ontwikkeling ge komen? Oorspronkelijk door eonige xo- mamiiek, maar later door het reeële leven zelf. Men is eerst ontroeTd' door het leed, maar later doen nuchtere overwegingen, den propagandist geboren worden. Spr. toont een serie lantaarnplaatjes, waarin die romantiek en die realiteit, een zelfde onderwerp betreffend, scherp naast "elkaar uitkomen. Hij vervolgt zijn inleiding en vraagt: hoe wekken we de belangstelling? Alleen door het passieve voorbeeld? Of dootr actief optreden? Het eerste ka,n ontaarden in niets-doen, het andere kan tot over drijving leiden. Laat men beslist optre den, niet discussneren met spotters, als men het wapen van den spot zelf niet weet te lianteeren. We zoeken in deze crisistijd naar ver trouwdheid en veiligheid. Iets daarvan geeft onze oude, maar nooit verouderde NV., mot haai- eenvoudig ideaal. Men voele de plicht, om een deel der verantwoor delijkheid voor de toekomst op zijn schou ders te nemen. Na discussie en een gezamenlijke brood maaltijd werd begonnen met de gewone jaarvergadering, waarop verschillende huis houdelijke zaten werden afgedaan, c'rr voorstéllen besproken. De algemoene voorzitter, de heer B. J. J. Weykramp, uit Baarn, besprak nog: liet contact met verwante bevolkingsgroe pen. Daarna werd de vergadering om ruim 5 uur gesloten. van de missionarissen, die thans in onze stad vertoeven, hield een toespraak. Even voor 12 vertrok de trein. Geduren de de reis werd driemaal het Rozenhoedje gebeden. De eerste intentie was: het welslagen der missie, de tweede: de bloei, van het Katholiek geloof in onze stad, en de derde: ieders bi zond era belangen. Nog voor 1 uur kwam het gezelschap tie Amsterdam aan en begaf zich naar de St. Joseph kerk aan dé Kalvexstraat, waar de H1. Mis word opgedragen door pater Smulders van de Singelparochio, de oenige geestelijke uit Schiedam, die aan den tocht deelnam, tor intentie van dien Zaterdag overleden leider van de Sehiedamsehe deel nemers aan don Stillen Omgang, den hoer C. A. M. Jansen. Daarna werd de Stilte Omgang gemaakt die om 4 uur was aïgeloopcn en ver volgens was er gelegenheid om te ont bijtten. Om half 6 vertrok do extratrein weer uit Amsterdam, die hier te 6.40 arriveerde. Onderzoek van de schooljeugd. Is er ondervoeding te constateeren? Op verzoek van de rijksinspectie wordt een onderzoek ingesteld' naar den gezond heidstoestand' der schoolkinderen. Aan de ouders van allo schoolgaande kinderen wordt, namens B. en Wj, van Schiedam een vragenlijstje uitgereikt, waar in gevraagd wordt uit hoeveel leden het gezin bestaat, of de vader al of niet werk loos is en zoo ja hoe lang; hoeveel boter hammen de leerling(e) eet, of hij ioderen dag middageten krijgt en zoo niet hoe dikwijls dan per week en of toestemming wordt verleend' voor lichamelijk onderzoek. Dat onderzoek heeft plaats door den schoolarts, jhr. dr. E. J. de Ranitz, in het gebouw van den schoolartsendienst in de Lange Nieuwstraat. Dr. De Ranitz wordt daarbij geassisteerd' door mej. To Bokma, arts, die zich voor dit werk be schikbaar heeft gesteld. Het onderzoek is een zeer tijdroovend werk en moet geschieden, terwijl -het ove rige werk van den schoolarts ook voort gang vindt. Naar schatting zullen 8 k 9000 kindoren, die de lagere school bezoeken, onderzocht moeten worden waarmoe wol 30 a 40 weken gemoeid zullen zijn. Do bedoeling is ©en beeldi to krijgen, of or zich inderdaad ondervoedingvoor doet bij do schoolgaande jeugd. Mon is thans bezig met de tweede school. Alleen do kinderen, die do lagere school bezoeken, vallen onder het onderzoek. Schoonspringen in het Sportfomlscubad. Do bezoekers van liet Sporifondsentoad werden gistermorgen verrast met oen cfn- «Üicieele demonstratie. Om kwart over 11 versdhenein op do springplank de dames Nel v. d'. Endo, Pucik Overslaat en Didi Odé, dio onder leiding van don heer J, L. van Ameijden uit Rotterdam een aantal sprongen .uitv,oorden. Eein half uur lang hébben do aanwezigen genoten van de mooie sprongen, Tooneeh oorstclling. De Scfhied. Tocmeelvorcon. Vriendenkring geelt Zaterdag a.s. in Tivoli een vaar- stelling. The Rhythm Boys. Jazz-couccrt, Enthousiasme is een goed ding en jonge lieden, die niet met dit verschijnsel be hept zijn, zou mon voor ongezond' kun nen verslijten. Maar een ongebreidelde, jeugdige geestdrift is van het goede te veel en heeft verspilling van energie ten gevolge, hetgeen men in dezen zwaren tijd moet nalaten, vooral als hot mindor so- rieuze zaten betreft als bijvoorbeeld' jazz. Zaterdagavond hebben The Rhythm Boys zich tijdens hun concert in Musis Sacrum doen kennen als jazz,-enthousiasten, doch hun geestdrift was grooter dan hun tech nisch kunndn. Jazz is wel in de eerste plaats techniek en wie zijn trampet of sax niet tot in de perfectie behcerscht, tan zich moeilijk voegen in het 'uiterst lastige tempo van allerlei loopjes en syn copations. Docli in ieder geval bleken The Rhythm Boys van zeer goeden wille en op sommige momenten wisten zij wer kelijk aardige dingen te bereiken. De leider, de heer W. Langesfraat, zit in het rijtje der saxophoons en Marmot ten. De bezetting is als volgt: vier trum pets, drie saxophooins en damnetten, piano, banjo en drum. Het overwicht van bet koper bleek niet gunstig te werkten. Hun ensemble werk liet bovendien hier en daar te wenschen over. Het deed prettig aan, dat verscheiden© nummers door den heer W. Langestraat zolf gearrangeerd waren. Een eigen com positie stelde liera ruimschoots iu de ge legenheid zijn prestaties op de clarinet te laten hooren; wij hooien hem liever daarop, dan op de sax, dio hij wat droog en kort behandelt. Ondanks versch üdene fouten, die trou wens in veel grooter getale aan aindeie amateursbands kleven? zit er toch veel goeds in hot groepje van den heer Lange straat en met ernstige, vooral ernstige studie zullen The Rhythm Boys zeker wat kunnen bereiken. Na afloop van het concert, dat door een'stampvolle zaal werd' bijgewoond, was er gelegenheid' tot dansen. Feestavond Eigen Studie. In Gebouw Eendracht heeft de tooneel- vereeniging Eigen Stndie Zaterdagavond een drukbezochten feestavond georgani seerd. De voorzitter der vereetniging, de heer S. van Vliet, heeft met een korte wel koms trede den avond geopend. Door lo den van. Eigen Studie word eten tweetal kluchten opgevoerd', waarvan vodral de twee-acter „Hcnkie" veel succes had. Na afloop bleven velen nog fezanten om een dansje te maken. Glazenwasscher gevallen. Hedenmorgen, even voor 12, is de 18 ja rige glazenwassdier S. 13., die bezig was de ramen van de eerste verdieping van het sigarenmagazijn Du Kroon in de Beier- landscliestraat te zeemen, op zijn -ladder uitgegleden en op straat gevallen. D'o jon gen werd in den sigarenwinkel binnen ge bracht. Hij klaagde over pijn in een zijner armen en in zijn heup. Een dokter kon echter geen letsel constateercn. De jon gen is per politiebron card' naar zijn wo ning in d'e Lekstraat overgebracht. A G E N D A. Schiedam. Passage-theater, 8.15 u. Op hoop van ziegen. City, Hoogstraat 8 u. Canaille; De vech tersbaas van Texas. 11 Maart. Musis Sacrum, 8 uur. Kinder- operette Ko de Keijzer. Uitvoering. 12 Maart. Musis Sacrum, half 8. Feestavond S.V.V. II. B. S. 13 Maart. V e reen i ging si ok aal8 uur. Zere- dingsvereeniging „Het Mosterd zaadje". 13 Maart, Hotel Beijorsbergen, 8.15 mm, Bondsraadsvergadering S.B.L.O. Rotterdam. 11 Maart. Nut, 8.15 u. Rotterd. Kunstkring. Het Nederl. Trio fPaul Frenkel, piano; Sam Swaap, viool; Char les vain Isterdael, violoncel. 11 Maart. Groote Schouwburg, 8.15 ut Vereen. Rotterd', Hofstad Toon eel. Amor in de pastorie. 11 Maart. Tivoli-Scbouwburg, 8.15 uur, Tooneelgroep Het Masker. Vorstte- Irf o emigranten. 11 Maa- lo;y, 8,15 u. Gez, Van. Aer- ot en Boskamp. De Koningin van Montmartre. Capitol, 2.15 u. 8.15 u. D© schaduw van de misdaad; Twaalf ambachten, dertien ongelukken. Grand, 2 u. 7 u. 9.15 u. Die Englisehd Heirat. Lumiène, 2.15 u. 7 u 9.15 u. Een len ter sprookje. Luxer, 7.30 u. 9.80 u. Walter an der Newa. Olympia, 7 u. 9.15 u. De Don Jaan van Broadway, Prinses, 2.15 u. 8.15 u. De ontembare vrouw; aprikai. Royal, 2.15 u. 7.15 u. 9.15 u. Racoczy Mairsch. Studio '32, 2 u. 7 u. 9.15 u. Tseljoéskïn. Thalia, 2.15 u. 7 u. 9.15 u. Do famiild van mijn vrouw. BINNËMUN» Auto te water. Gistermiddag Was de Delftenaar T. F. v. K. per auto naar hier gekomen om den voetbalwedstrijd Hermes-D.V.S.D.F.C. bij te wonen. Hij plaatste zijn wagen op de Vellevest, maar moest nog iels achteruit. Torn hij der rem losliet, liep de wagen uit zich z'oif adhtoruit en implants van de rem wear in werking te stellen, sprong de bestuurder uit de auto, die kalm in hot water van do Vellevest reed. De 'Auburn-garage heeft onder enorme belangstelling do wagen op het droge ge bracht Dat ging niet zonder moeite. Toon hij drie kwart op het droge was, brak' do bumper af en liep de auto weer terug in het water. Botsing. Zaterdagavond haalde op het Koemarkt- ploin, voor d'e Hema, een R,B.T.-bus een vrachtauto in, d'ie ook in do richting van de Koemarktbrug reed. De R.E.T.-bus raaide daarbij de vrachtauto, dio bestuurd' werd door R. v. P. Beide voertuigen worden licht beschadigd. Het aanpassingsontwerp. Het aanpassingsontwerp heeft naar vrij vernemen de Vorig© week den minxstoP raad gepasseerd). ICisnst en Wetenschap Do NoordpooJrcïzigcr Grant «verleden. De vroegere Nioord'pciolreiziger Grant, naar wien Granlland' is genoemd, is opt 83-jaxigen leeftijd te Cariamptotn (Enger land) overleden. De roofmoord te Oyen. Behandeling voor de rechtbank to 's-Hcrtogenbosch. De rechtbank te 's-Meriogenboisch bo handelde lieden in buitengewone zitting die gruwelijke roofmoord', die in. den nacht van 15 op 16 Mei 1934 in het dorpje O-yen aan de Maas bij, Oss werd) gepleegd'. Twee broers, do bejaard© Toon en PkA Verhoeven, worden in hun shuip ovtervay» Doos 30 ceit Bij A po tb e n Drogis*

Schiedamsche Courant | 1935 | | pagina 2