V - Plllll1- Jflf iWffr? Mm ISWS ■-lilHH-- 11 Hi I Gemengd Nieuws Vliegdienst over den Stillen Oceaan. Om het goud van de Lutïne. Na de ramp van de Leeuwerik. De auto's met het stoffelijk overschot de grens gepasseerd. Gistermiddag te vier uur zijn do drie auto's met liet stoffelijk overschot van do zeven slachtoffers der vliegramp te Union de Kedorlandsche grens nabij Glanerbrug gepasseerd. Het gemeentebestuur van Enschede was op één wethouder na, voltallig vertegen woordigd. Voorts waren vertegenwoordigers aanwezig der Nationale Luchtvaartschool, het vliegveld Twente de ïwentscho Aeroclub. Toen de auto's de grens passeerden, speelde het Enschedesche politie muziek- corps het Wilhelmus. Namens het ge meentebestuur van Enschede, de K.L.M. en de genoemde corporaties op het gebied der luchtvaart, werden kransen in de auto's gelegd. Daarna zette het muziek corps de tnarseh Funèbre in, waarna de auto's langzaam wegreden m de richting Enschede. De aankomst te Amstenlam. Vee) later dan men verwacht had, zijn gisteravond de slachtoffers van dc Leeu werik in de hoofdstad aangekomen. Een der auto's begaf zich naar de Ilecron- gracht, waar de kist met hot stoffelijk overschot van rnr. W. de Vlugt naar too weel gebracht Heel stil, zonder veel pu bliek weid de kist de ouderlijke woning binnengedragen. De andere auto's met de kisten waarin de vijf leden der bemanning rustien, re den verder naar de begraafplaats Zorg vliet aan den Amsteldijfc. In de omgeving en voor hot hek had den den gebeden avond, ondanks den re gen groepjes belangstellenden do aan komst. van de auto's afgewacht. Zij re den de begraafplaats op en hielden stil voor de aula. In een ruimte, daarvoor ingericht, wer den de kisten opgebaard. Zij blijven daar tot morgenochtend. Op dien morgen wor den de kisten overgebracht in <le ha) van de aula, om vervolgens in een gemeen schappelijk graf. dat door hol gemeente bestuur van Nieuwer Am-' is geschon ken. te worden ter raste gelegd. Nederlandsrhc zweefvliegers danken hun collega's. De Nederlandsche Bond van Zweef vliegers heeft gisteren een telegram go- zonden aan de zweefvliegers in Brilon, die des nachts een ee re wacht hebben gevormd bij de lijken van de slachtoffers van de ramp van de Leeuwerik. In het telegram wordt den zweefvliegers dank gebracht voor de door hun bewezen eer. Opening door Lindbergh. Vlieg velden op Guam cn andere eilanden. Dit jaar zal het vliegverkeer over den Stillen Oceaan een afstand van onge veer 13.700 K.M. een feit worden. Op kleine eilanden in de Zuidzee, welke sinds driehonderd jaar niet bewoond zijn geweest, zullen nog in het voorjaar vliegvelden worden aangelegd. De „Pan-American Airways" heeft de 15.000 ton groote stoomboot „North Ha ven" gecharterd', welke na een voorberei ding van anderhalf jaar uit een Califor- nische haven zal vertrekken met materiaal en technisch personeel aan boord1. Het schip heeft 6.000.000 K.G. materiaal ge laden en naast de bemanning gaan 118 ingenieurs, constructeurs en geschoolde ar beiders mee. Het eerste vliegveld' wordt aangelegd op Ilonoloeloe, 3380 K.M. van San Francisco, bet tweede op het 2220 K.AI. westelijker gelegen Midway-eiland. Het derde komt op het wederom 2000 K.M. verder westelijke Wake-eiland, het vierde op het eiland Guam, weer 233-1 K.M. westwaarts, hel vijfde en laatste op Manilla, dat op onge veer 2-100 K.M. afstand' van Guam gele gen is. •Half Juli zal do „North Haven" naar California terugkeeren, waarna de lucht- verkeersdienst over den Pacific met groote vliegbooten van de „Clipper"-klassc, welke thans op de Zuid-Amerikaxoute vliegen, zal worden ingesteld. Na de eerste proefvluch ten zullen grootere vliegtuigen van het „Mar(ins"-type. in dienst worden genomen, welke van* 30 tot 40 passagiers kunnen vervoeren. ■Op het oogenblik worden proefvluchten gemaakt van Miami (Florida; uit. Bij deze vluchten werden verbeterde riavigatie-in- strumenten beproefd. De mogelijkheid be staal, dat kolonel Lindbergh het eerste vliegtuig over den Stillen Oceaan zal bren gen. Een voornaam punt van het slagen dezer vluchten zal zijn een nauwkeurige naviga tie, daar de onderlinge afstanden groot zijn en de eilanden, waarop de vliegvelden komen, heel klein. De radio zal hierbij een groote rol spelen. Hamilton wordt op 10 Mei terechtgesteld. Uit Huntsvillc (Texas; wordt gemeld, dat staatsvijand no. 1, Hamilton, die dezer dagen is gearresteerd, 10 Mei op den eleclrischen stoei zal worden (erecht ge steld. Mohammed en dc berg. Gisteren is te New-York een bevel lot in hechtenisneming van Primo Camcro, den vroegcren zwaargewicht, kampioen bok ser, uitgevaardigd, daar Primo niet- was verschenen voor een rechtbank, waar. hij met - betrekking -tot een verkeersongeluk; zou worden gehoord. 1 De bergingswerkzaamheden wor den voor! gezet, De toren van den heer Beckers, die sedert September van het vorige jaar nog ongeveer 6 meter hoog boven don zee spiegel op het wrak van do „Lutine" slaat, de toren, wel te verstaan, cn die sedert verscheidene zeer zware stormen doorstaan hoeft, is daar nog volkomen gaaf en on geschonden aanwezig. Er binnen wordt een diepte gepeild van ongeveer 18 meter, en buitenom slechts ongeveer S meter, zoodat een zandbe- dekking van 10 meter, hoogte rondom op en tegen den schuinen voet van den toren drukt la den stand van den toren, zooals die in September verlaten werd; is blijkbaar niet de minste verandering gekomen en het gevreesde loopzand bleef geheel uit, zoonis uit het geconstateerde hoogtever schil van den bodem, binnen en buiten den toren bewezen is. De toren van den heer Beckers beant woordt dus ten volle aan de door hem gestelde verwachting. Thans is de heer Beckers sedert enkele dagen weer op het eiland en mede is daar aangekomen de heer Heesterman, oud-tech nisch ambtenaar van den waterstaat, die voorheen op Terschelling gewoond heeft en ter plaatse dus goed bekend is,, en die door den heer Beckers als medewer ker voor het technische gedeelte, van' het verdere werk werd gekozen. Die twee, en als Dritte irn Bunde do heer Yolkert Doeksen, lid van de reederij van dien naam, zullen tezamen de techni sche leiding hebben, terwijl de firma Doek sen voor het zeevaartkundige gedeelte van het werk zal zorgdragen. Is nu fe verwachten dat de schatten van de „Lutine" nu verder zoo maar zon der groote moeite gevonden zullen wor den? Neen, Zoo optimistisch is niemand en wel allerminst zij, die zich thans opnieuw of voor het eerst er zich gaan voorspan nen om dat te verwezenlijken. 'Ondanks de teleurstellende resultaten van het vorig jaar, bestaat bij hen de vaste overtuiging, van uiteindelijk te zullen sla gen. Om dat te bereiken, is echter veel geduld noodig. De zee is zeer ongedurig en wispelturig van karakter en mooi kalm weer is noodig om te kunnen werken. Bo vendien zal men, indien op de plaats waar de toren thans staat, geen goud gevon den wordt, en de kans daarop schijnt heel gering tc- zijn, de cylinder vermoedelijk verscheidene malen moeten verplaatsen. En juist voor dit verplaatsen van den toren wordt inzonderheid mooi bestendig weer met gladde zee vcreiseht. De toren wordt thans aangevuld met een inrichting om den kleigrond, waarop de deelen van het wrak rusten, te kun nen ophalen en boven op het platform te kunnen onderzoeken. Dit is een uiterst eenvoudige inrichting, vinding van den heer Heesterman. Een groote schop zal iets onder de op pervlakte van den bodem mechanisch wor den voortbewogen en worden gevuld door een motor op het platform, door middel van een staaldraad over een paar schij ven met den schop v rbonden. Een helmduiker, in den toren op den bodem aanwezig, zal daar den schop stu ren en wanneer deze met grond gevuld is, den draad afhaken, waarmee getrokken werd en dezen draad bevestigen aan een hengel, waarmee de gevulde schop vervol gens zal -worden omhoog getrokken. Boven wordt de schop geledigd in een ijzeren schuif, waarin de inhoud zal worden omgewerkt en waarin aanwezige munten en dergelijke zullen achterblijven. Met de geheele inrichting, die in alle onderdeelen grondig doordacht is en die voor het grootste gedeelte reeds bewees aan de te stelten cischen volkomen te voldoen, 3telt men zich voor, in denko menden zomer met het vinden van den goud- en zilverschat van clo Lutine zeker te zullen slagen. Duitsehcr aangehouden. Door de centrale recherche te .'Amster dam, zrjn twee Duitschers aangehouden, die hier te kende zonder geldige papieren vertoefden. Zij zijn ingesloten. De gasmaskers vormden een belangrijk onderdeel van dc gasbesehcrmingsoelciiiiig, die gisteren op het Spui cn in de Groote Marktstraat in Den Ilaag werd gehou den cn door een groote raenigtc werd gadegeslagen. A.NAV.lt.-tocht met onbekende bestemming. De belangstelling voor den door den Kon. K'ed. Toeristenbond -A.N.W.B, .uitge schreven tocht met onbekende bestemming voor automobilisten en motorrijders, blijkt bizomler groot- te zijn en- dc verwachting verre tb overtreffen.r Er hebben zicli reeds circa 800 deel nemers opgegeven en wegens dit groote aantal is het noodzakelijk gebleken den tocht uit te breiden, waardoor de deel nemers meer verdeeld kunnen worden over den af te leggen weg.' Door ileze uitbreiding van den „vraag-' teekentocht" is bet mogelijk geworden Am sterdam en Den Haag (Scheven ingen) in der tocht op te nemen cn ook daar vcr- trekposten te plaatsen. Auto-botsing nabij Soesterbcrg. Gisteravond om 17.45 u. heeft op den Rijksstraatweg' te Soesterberg oen autobot sing plaats gehad. Een Ley-tax komend uit Soesterberg werd door een drietal auto's tegemoet gereden. Op een gegeven moment ging de tweede auto uit de file en passeerde nummer één. Dit wilde ook de derde doen. Er bleek echter geen plaats meer te zijn en deze auto, welke bestuurd werd door mr. Coops uit Apeldoorn reed tegen de Ley-tax op. De taxi werd geheel vernield, doch de bestuurder de hoer Van Mus kwam met den schrik vrij. Mr. Coops, die vermoe delijk een kaakfractuur opgeloopen heeft is tot Amersfoort doorgereden, waar hij zich onder geneeskundige behandeling stelde. De narcissen staan in vollen bloei. De vereenïging tot bevordering van vreemdelingenverkeer te Hillegom, deelt ons mede, dat tlians de narcissen in vol len blo-oi staan en dat 'allerwege de hya cinthen gaan kleuren, zoodat het reeds zeer wel de moeite waard zal zijn a.s. Zondag een bezoek aan de bloembollen- velden te brengen.. Morfine in beslag genomen. Bij een huiszoeking in een woning in den Jordan,n te Amsterdam, heeft do cen trale recherche een partij morfine, be staande uit ISdoozerp in beslag genomen. Tegen den eigenaar is proces verbaal op gemaakt. Botsing tussclien trein en auto. Veertien arbeiders zijn tengevolge van een botsing tussclien hun auto met een sneltrein ten Noorden van Roseviile na bij Sacramento in Californiö gedood'. De arbeiders waren op weg om aan een spoor dijk de schade te herstellen, die was ont staan door overstroomingen, waarbij kort te Voren tien arbeiders waren verdronken. Bij de botsing werd nog een groot aan tal arbeiders gewond. Auto geslipt. Gistermiddag is te Dorst nabij Breda een personenauto, bestuurd door den heer C. Nouwens uit Breda, geslipt en omge kanteld, De heer N., die ©ogenschijnlijk geen letsel had bekomen,-is ter observatie in het Sint Igtiuilius-ziekenluiis opgeno men. Hamer op het hoofd gekregen. Een arbeider, die bij de Dok Mij', te Am stenlam werkzaam was in het ruim van oen schip, kreeg van een hoogte van 10 meter een hnmor op het hoofd. Ernstig ge wond is hij naar een der ziekenhuizen overgebracht. Vechtpartij. Gisteravond ontstond in het café van S. op den Steenweg f© Ifemond ruzie tus sclien een man, die bij do politie bekend staat als een vechtersbaas'en een zekeren C., die woonachtig is te Antwerpen. De 28-ja.rige C. werd op een gegeven oogenblik met een mes zoodanig in het dijbeen gestoken, dat do slagader werd ge raakt. In ernstigen toestand is het slachtoffer naar het St. Anthonius ziekenhuis ver voerd. Brigitte Helm moet brommen. Het vonnis Legen Brigitte Helm, dé be kende Duilschc filmster, die in November j.l. lol '2 maanden gevangenisstraf was ver oordeeld, omdat zij eenvrouw met haar auto had aangereden en gewond, is in hooger beroep door hel hof te Leipzig be vestigd. Liane Jlaitl iu tranen. Gedurende de voorstelling van eau Wwi- scho tooneolspeiersgroep tc Zagreb, waar hij o.a. Liane Jlaid eu Felix Bressart op traden, werden er plotseling rotte eieren! en stinkbommen naar liet tooneol co wor pen Later, toon Bressart het theater verliet, werd hij gemolesteerd door een aantal jongelieden,- or ontstond een gevocht, waar bij verscheidene personen gewond werden. Liane Haiti sloot zich in haar kleedka mer op, waar zo in tranen uitbarstte, Zij weigerde liet theater te verlaten, voor dat ze er zeker van was, dat er geen nröa- schen meer wachtten. I Slecht weer aan dc Oostkust van Noord- Amerika. liet Engelscho vijfduizend ton metende s.s. Tower Bridge, hoeft verscheidene honderden mijlen van do kust van New Foundland noodseinen uitgezonden. Het laatste draadlooze bericht luidde: „Laad ruimen loopen snel onder". Verscheidene schepen zijn ter assistentie uitgeloopen. New Foundland heeft reeds gemeld, dal het het in nood- verkeorendo schip de eerste assistentie verleend heeft. Het Britsche vrachtschip, dat op 200 mijlen ten Oosten van St. Johns (New Foundland) in moeilijkheden verkeert, wordt, volgens een 'nader bericht uit New- York, door een ander schip bijgestaan. De Tower Bridge,is niet liet ©enige schip,'.dat moeilijkheden te doorstaan heeft gel rad. Do Oostkust van Noord-Amerika heeft gis teren door een geweldigen storm groefe schade geleden. Bij Atlantic City bovom I de treiler J. Martin zich in moeilijkheden Eenige kleine schepen zijn vergaan. Ook de Britsche vrachtstoomer „ISudag- ry", metende 65.161. lot), heeft noodseinen uitgezonden. Het schip is lek en de laad ruimen zijn reeds volgeloopen, Drie sche pen zijn do liaven van St. Johns op.;New- Foi.ndl.ihd uitgeloopen. om assistentie fe verleen ei! Faillissementen. U i tg e sp rok en: Fried rich Paul Herman Goisslerj Hidc- gersberg, Oude Raadhuislaan 73a. B.c. mr. J. Ovcrwater. Cur. mr. J. Buskop, Rotterdam. N. L. van Essen, winkelier, Rotterdam], Ru'slhoflaan 36. R.-c. mr. J. verwater. Cur. mr. A. Telders, Rotterdam' H. Schallenberg, Rotterdam, Schippers straat 18d, Anlh. W. Schallen berg, Rot terdam Schippersstraat 12b, tezamen Jan delend donder de firma Gobr. Scha'Ion berg Rotterdam, Schippersstraat 18c. R.-c, mr, J. Ovenvalcr. Cur. mr. A. van Namen,- Rotterdam. De heer H. Laponder (links, nvt ontbloot hoofd), vertegenwoordiger der K.L.M. ti Berlijn, houdt voor de ehapelle ardente te Brilon, een rede bij dc overbrenging dei slachtoffers van de ramp van de Leeuwerik. fliilplliip 1% fe- wÈïkéÊs.'' Het stoffelijk overschot der slachtoffers van de „Leeuwerik", opgebaard in de tot eha pelle- ardente ingerichte hal van het' zieken huis te Brilon. Ledm van den Luft- sehntzbnhd honden de ivaeht. 1 Het rfofféigk overschot van Piet Soer, den commandant van de „Leeuwerik", wordt alt bet zkkenhais te Brilon.gedragen naar de anto'o, die de slacht- - offer* naar Nederland overbrachten. -- -hv

Schiedamsche Courant | 1935 | | pagina 4