STADSNIEUWS Eervol ontslag gevraagd. Bhw den heer B. van Boehove. Be heer B. van Boehove, hoofd van school Fl, heeft wegens gezondheidsrede nen eervol ontslag als zoodanig gevraagd. De heer Van Boehove werd IG Augustus 1873 te Charlois geboren en is dus thans 03 jaar oud. 'Op 1 Mei IS92 werd hij in zijn ge boorteplaats tijdelijk onderwijzer; 16 Sep tember werd hij roods definitief in Botter dam benoemd; 1 April 1907 aanvaardde de heer v. Boehove hie rdo functie van hoofd eener school. Behalve de hoofdact© heeft de heer v. Boehove ook do aden wis kunde en landbouw en tuinbouw Zijn be langstelling voor de School werk t ui nen staat ongetwijfeld in verband met het hxsz H van beide laatstgenoemde aeten. Van 1 Januari 1919 tot de opheffing op 1 Sept. 1931, was de heer v. Boehove directeur-1 eeraar van den Cursus voor op leiding van bewaarsehoolonderwijzeressen. Van 1 April 190S tot de opheffing op 1 September 1927 was hij ook nog leeraax in rekenen en wiskunde aan de Rijks normaallessen. In zijn besten tijd heeft de heer Van Boehove dus veel gewerkt en hij deed dat ook goed; hij stond bekend als een streng, waar ook als een uitstekend onderwijzer 'Ook op ander gebied heeft de heer Van Boehove zijn krachten gegeven Hij is b.v. reeds vele jaren secretaris van de afdeeling Schiedam van den Ned Piot. Bond1. Ben laatsten tijd voelde de lieer Van Boehove zich niet meer zoo fit, waardoor hij zich niet zoo volledig aan zijn werk kon geven als hij zelf noodzakelijk achfle. Daarom zegt de heer Van Boehove met een eervollen staat van dienst van bijna 13 jaar thans het onderwijs vaarwel. E.H.B.O. 17e Jaarfeest. Vele genoodigden hadden aan de uit- noodiging van do Nederlaudsche Vereeni- ging Eerste Kuip bij Ongelukken, afdee ling Schiedam gehoor gegeven om Zat er- avond in de zaal van den R.K. Volksbond het 17e jaarfeest bij te wonen. De voorzitter, de heer G. do Goede ren opende een half uur na het vastge stelde tijdstip den avond en heette in hot bizonder de heeren dr. A. B. de Leeuw, docent de- veroeniging, dr. J. A. Kt. v. d. Berg, lid van de examencommissie, dr. ,W. J. Smit, gemeentelijk inspecteur van het onderwijs en de vertegenwoordigers van de zusterveroenigingen uit Vlaardin- gen, Kethel, Overscliie, het Rcode Kruis, de Schiedamsche R.K.E.K'.B.O. en de Schiedamsche Reddingsbrigade, welkom. Na een winter van inspannend werk, aldus de heer De Goederen, hebben wij recht op ontspanning, in den vorm van een feestavond. ■Eet p.'actisehe werk onzer veroeniging wordt door het grootste gedeelte, zoo niet dor de geheele burgerij, op prijs gesteld. Wat het materiaal betreft staat de afdeeling Schiedam aan de spits. In het afgeloopen jaar zijn niet minder dan 1000 officieel genoteerde ongevallen behandeld'. Moeite noch geld zullen wij sparen, om ook in de toekomst paraat to zijn, waarom wij dan ook steeds beter en nieuwer materiaal aanschaffen. Be uitreiking der prijzen, dto dadelijk op de opening volgde, nam zoer weinig tijd in beslag. Bij zijn gelukwenschem aan de geslaagde cursisten voegde do heer Be Goederen een vermanend woord om in geval van nood' alleen goede eerste hulp te verleunen en nooit doktertje te gaan spelen. Vervolgens werd den medischen leider, dr. A. D. de Leeuw, verzocht op het tooneel te komen, waar hij door don voor zitter gehuldigd' werd. Ook dit jaar, aldus spr., hebt gij met groote blijmoedigheid' do cursus geleid en het bewijs, ,dat dezie op zeer hoog peil staat blijkt wel uit de resultaten. Van do 60 cursisten zijn er 57 geslaagd. Met den wensch, dat dr. De Leeuw nog vele jaren de cursus, dien hij nu reeds gedurende 16 jaar leidt, zou mogen leiden overhandigd© spr. namens de cursisten hem een kaartenkast en een wetenschap pelijk boek. In welgekozen, geestige bewoordingen bracht dr. Be Leeuw dank voor de hem toegezwaaide hulde. Voor mevr. De Leeuw, die niet aan wezig kon zijn, was een fruitmand aan wezig. Den heer C. do Vries, practiseh leider van den cursus, werd' door een der cur sisten, een lamp overhandigd. De "„Snarenzangers", gevormd door Jan v. d. Korst, Ad'riaan Rouge en Tine Nij- man verzorgden het verdere gedeelte van den avond. Bij één nummer, dat mis schien wat den inhoud betreft, boter niet op het program geplaatst had kunnen wor den van een feestavond met een zeer ge mengd publiek, gaf men achter in do zaal zijn misnoegen te kennen. Een der Snaren - zangers heeft trachten aan te toonen, dat ten onrechte gefloten word. The Merry Makers luisterden hot ge zellig samenzijn, dat na' afloop van den feestavond gehouden werd, op met jazz muziek. Tooncelvoorxielling. De Schiedamsche Arbeiders Tooneel ver oeniging „Kunst na Arbeid" voert Zater dag 11 Mei a.s. in het Volksgebouw: „De mijn brandt" op, een tooneelspel in drie bedrijven door Joh, van Doom en Trans Dirickx. Het bezuinigingsontwerp. En het openbaar onderwijs. Als het bezuinigings-ontwetp, dat thans door de regeering is ingediend, wordt aan genomen, zal, in verband met htm leeftijd, ontslag worden verleend aan de hoeren J. Sclnutrmnns, J van Meers on J. G. van Vlnardingen, hoofden van openbare scho len; aan den heer A. Noord ijk, onderwij zer aan school 11 (hoofd de heer A Baan en mej. A. v. d. Most., onderwijzeres aan de Buitengewone school (hoofd de heer K. J. Heijboer). De inbraak bij Wilton. Do telepaatli en een helderziende hebben geen succes. De telepaath Madoitz, die was geënga geerd om to trachten meer licht te bren gen in de zaak van den diefstal van f 40 000 bij do firma WiltonFijenoord, heeft zijn bemoeiingen gestaakt. Eenig po sitief resultaat heeft hij niet bereikt; wel heeft hij eenige vermoedens geuit, maar de politie heeft daaraan weinig. Maloïtz wijt zijn gering succes aan het feit, dat hij te laat gevraagd is om het geheim te helpen ontsluieren. Er is ook nog een assistente van Maloftz ten tooneeie verschenen, oen helderziende juffrouw uit Den Haag, die echter ook al geen meerder licht in de zaak vermocht te brengen Intusschen blijft de politie actief, om elk spoor, dat haar in handen komt, te volgen. Concert, Arbeiders Zangvereen. Excelsior. De Arbeiders Zangvereen. „Excelsior" meent, dat de periode, waarin zij een heel concert vulde met kleinere werkjes, ach ter haar ligt. Zij gaat zich toeleggen op het uitvoeren van groote koorwerken on als „overgangs-maafregel" voerde hot gis teravond in Musis Sacrum 'o.a.Der Rose Pïlgerfahrt van R Schumann uit. Groote werken eischen echter ook meestal mede werking van solisten en van een orkest. Excelsior was gisteren zoo gelukkig de be- langelooze hulp te erlangen van een 5-tal solisten en van het Rottenlamsch Sym phonic Orkest „Beethoven", directeur W. F. Sprint Mej. Corrie Bos, uit Den Haag, zong do sopraanpartij en zij deed dat met een pret tig aandoende zekerheid. Mej. Maartje Ver does, uit Rotterdam, heeft vooral in het middenregirier een mooie en krachtige alt stem. In der Rose Pilgerfart ligt echter de altpartij wel wat laag voor haar. Zij zal, indien zrj zich als zangeres zoo blijft ontwikkelen, als den laatsten «tijd, een gaarne geziene medewerkster aan concer ten worden. De heer P. Both uit Rotterdam is jaren geleden reeds meermalen als tenor hier ter stede opgetreden. Ilij heeft gisteravond uit stekende gedeelten afgewisseld met andere, die minder slaagden. \is alles constant werd voorgedragen als de beste gedeelten gisteravond, zou hij één van de tenoren zijn, die het meest op den voorgrond tre den. Onze stadgenoot P. Dublield heeft de be schikking over een vol geluid en vooral in het tweede gedeelte heeft hij de bas partij zeer verdienstelijk gezongen, na aan vankelijk een te langzaam tempo te heb ben gekozen. De heer Marcel Diricx uit Haarlem, van origine een Vlaming, had maar een kleine rol te vervullen, maar men had tooh ge legenheid zijn mooie stem met een merk waardige metaalklank', te bewonderen. Het kwartet voor sopraan, alt, bariton en bas,,0 wonne enzwas bizonder goed en had den heer Both blijkbaar ge ïnspireerd om de volgende tenorsolo prach tig voor te dragen. Geslaagd was ook het duet voor tenor en sopraan: Ik weis ein Roste in prangen, Sclilaf wohl. Het orkest heeft ongetwijfeld zijn best gedaan, maar niet altijd was de begeleiding even feilloos. De pianiste was echter steeds slagwaardig en hielp dapper om uit de moeilijke situatio's, waarin het orkest wel eens raakte, te komen. Het beste gedeelte van hel concert word geleverd door... het koorl Dat heeft prach tig gezongen! Vlot en beheerscht werden zoowel de vrouwen-, mannen-, als gemeng- do koren voorgedragen. De dirigent, Piet 't Hart, heeft Excelsior op een zeer be hoorlijk peil gebracht en onder zijn be zielende leiding wordt blijkbaar ijverig en serieus gestudeerd. Na de uitvoering van Dar Prese Pilger fart heeft de voorzitter van'Excelsior, de heer W. Focke, de solisten barbell,k dank gebracht voor hun medewerking. Aan do dames worden bloemen, aan de drie hee ren elk een kistje sigaren, aangeboden. Dc heer Diricx ontving bovendien van eeinige vrienden-collega's een groolen tuil bloe- men. Namens den Schied. Bestuurders Bond voordo de heer G. Visser het woord, die den heer Piot 't Hart huldigde voor hetgeen liij met zijn koor bereikt hoeft. Aan den dirigent werd een bloemenmand aangeboden. De heer Focke heeft daarna ook' nog zijn waardeering uitgesproken voor de medewerking door het Rott. Symphonie Orkest Beethoven verleend. Na de pauze werden door het koer nog twee Ic'einere werken "gezongenFriih- lings-Botschaft, van Niels W. Gade, en Weltliche Kantate van W. A. Mozart, waar in mej. Bos weer de sopraanpartij vervulde. De vermakelijkheidsbelasting. Voor koffiehuis- en restau ranthouders. De afdeeling 'Schiedam van don Nol. Bond van Koffiehuis-, Restauranthouders en Slijters en van de af looiing Schie dam van den Nieuwen Nod. Rond van KoffiehuisUonders on Slijteis „Nienebokos' heeft een adres aan don inad gericht, waarin verzocht wordt het tarief voor het maken van muziek te verlagen tot 10 50 por dag. Dij raadsbesluit van 16 Noveml er 1934, is door den raad een verardaiiing tot hef fing eoncr belasting oj> vermakelijkheden vastgesteld, waarin het tarief voor hol ma ken van muziek belangrijk is verlaagd'. O.a. is toen bepaald, dat voor lokalen kleiner dan 80 centiaren een maandabon nement van f15, ou, indien per dag mu ziek zou worden gemaakt, eon tarief van f1 per dag zou worden berekend. hoor loealifeit.cn van oen oppervlakte van 80—150 centiaren zou wanten bere kend f30 en f2. Het verzoekschrift heeft blijkbaar in hot bizonder op het "oog do laatste categorie. R. en W. merken op, dat van de 52 in richtingen die oen iniiziokYorganning heb- ben, er slechts S zijn die het bedrag van f30 /.ouden moeten betalen, daar zij eeu ojpcrvlakte hebben van S0150 oentinren In een onkel geval zont een maand abon nement van f45 on van fCO verschuldigd zijn in verband met de oppervlakte. De overige kunnen alle in aanmerking komen voor eon maandabonnement Van f15. d.i. dus omgerekend per dag f0.50. Wanneer het tarief van f0.50 slechts zou worden berekend over het aantal da gen, dat muziek wordt gemaakt, mi dit voor de gemeentekas te madeelig uit komen. Naar het oordeel van B. en W. kan.niet verder worden gegaan dan dé regeling, waartoe de raad korf goleden besloot. B. en W. meenen, dat er geen aanleiding is in het tarief, dat eerst 1 Februari j.I. in weikimg is gebeden, wederom wijziging te brengen, temeer dhar de financiën der gemeente geen verlaging rati bo'asting, die een mindere opbrengst tengevolge zou h ebbenged oogon Sportfondsenbad. Afzwcmfeest. De familie van het Sportfondsenbad, wier eenige relatie veelal slechts do natte band van het hcldere! water is, heeft gis termiddag in het clublokaal réunie ge houden, om eens te zien en te laten zien hoever de oudere en jongere leden de/er „losbandige" famil.e gevorderd waren in de beoefening van de zwemkunst. Deze Sport fondsenfamilie is nog jong, iels ouder dan een half jaar, en die jonkheid' spreekt dan ook uit de sfeer van dergelijke bijeen komsten als de afzwemmiddag van giste ren. Vaders en moeders keken naar de ver richtingen van kleine zus en broer en deze op hun beurt zagen hoe mama ich vergiste bij het figuurzwemmen. Voor wie nog niet thuis is in de Sport- fcndsenterminologie, geven wrj hier een naderen uitleg van het wellicht onbegrij pelijke woord: afzwemmen. Uiteraard' is het geen proef om eens te zien hoever de menschen kunnen zwemmen totdat zij vol komen af zijn. De bedoeling was Rechts liet afleggen van een eenvoudige zwemproef: 50 meter borst, 50 meter ,rtt» en 25 meter gekleed zwemmen. 1 Telkens een groep menschen in het water, die steeds hetzelfde doen, zou mis schien voor het publiek vervelend worden en daarom werd' een komisch nummer in- gelascht: Boer Japiks wil zwemmen loeren; werd een demonstratie trick-swimming ge geven,^wat in het Nederland sch wil zeg gen: kunstjes veKoon-en; tenslotte toomden de ouderen dames hoe keurig zij konden figuurzwemmen en werd het gekleed' zwem men omgezet in een. gecostumeerd slot- nummertje. De heer F. A. Pu tt o, bedrijfsleider van 't Sportfondsenbad, sprak bij den aanvang een inleidend speechje, waarin bij o.a. don somberen klank liet kooien: van iedere tien menschen in Nederland kan er slechts één zwemmen. Maar dat bedierf aan de stemming niets. Ongeveer 45 personen zwommen de verplichte baantjes; boer Japiks haalde allerlei rare fratsen uit, voor dat hij in het water viel, waarop zijn vrouw kwaad werd' en den badknecht ach terna ging. Deze dook natuurlijkin het hem vertrouwde element, waar vrouw Japiks niet in thuis was, maar waarin zij toch terecht kwam. Eet trick swimming" door een aantal kleinere meisjes, was bizonder aardig en werd besloten met een imitalio zeilwed strijd. Keurig afgewerkt was het figuurzwem men door een aantal ouderen dames-abon- nóes onder leiding van don badchef, den hoer P. van Waas. Eet slot werd gevormd' door een défilé van talrijke aardige costuuinpjcs. De muis, de elfjes en de dwergjes gaven op het platform een aardig, inleidend dans je ten beste, dat wreedelijk verstoord werd door eeu beks. Sjo-rs van de rebellenclub en zijn vader geraakten „per ongeluk" bij een hengel scène te water; de inktvisch d'ook van hoogste springplank, enz. Do jury, bestaande uit d'e heeren A. Berg, M. de Regt, A. van Toledo, ,T. C. van Zijderveldt en een lid onzer redactie beeft de volgende gecostumeerden met een prijs bedacht: Groepsprijs: 1. Elfjes en dwergjes; 2. Bloemengroep. Mcoisio costuum: t, Chineesje; 2. Zeeuwsehe boerin; 3. Zigeunerin. Komisch costuum: 1. Kleine zus; 2. Sjovs van de rebellenclub en zijn vader. Origineel: 1. Inktv-sch; 2. Miss Sport fondsen. Do lieer F. A Putto beeft tenslotte do prijzen tiitgci ïkl. F.r bestond voor dezen zwemmiddag voel belangstelling. De Karakorum-expeditio. Van dr. l*li, C. Visser. Uit Srmagar in Kashmir wordt gemeld, dat de Karako,rum-expeditie van onzen oud stad genoot dr. Ph. C. Visser, Vrijdag 26 April van Srinagar is vertrokken om lmar on- derzoekiiigsarbeid in het Karakorumge- bergte te beginnen. Kantoor Registratie en Domeinen. Overgebracht naar liet Kan tongerecht. Het kantoor der Registratie en Domei nen is met ingang van" vandaag definitief ondergebracht in liet gebouw van hot kan tongerecht Lange Ilaven 65. Aan de voorzijde op do tweede ven-die ping, is door verbouwing een ruim ver trek ontstaan met 5 ramen aan dc straat- zijdo. Bovendien is er nu ook eon be hoorlijke wachtkamer voor hen, die op het kantoor der Registratie en Domeinen moeten zijn. De toestand aan Plein Een- dra gt 7b, waar een woonhuis als kalntoor in gebruik was, was wel wat primitief. De toegang tot het nieuwe kantoor ligt in de poort naast het kantongerecht, twee de deur rechts en dan twee trappen op. De hoor J. ter Laag, ontvanger dor Re gistratie en Domeinen alhier, die in ge lijke functie te Utrecht is benoemd, zal aan het eind de/er maand Schiedam verlaten. Feestavonden. Ccntr. Bond van Werk meesters en ander Op- ziriithondend Personeel. De Centraio Bond van Werkmeesters en ander 'Opzichthoudend1 Personeel, afd, Schiedam, hield Zaterdagavond voor een goed bezette zaal haar jnarlijksdho feest avond in gebouw Musis Sacrum. De voorzitter, der feestcommissie, de lieer M. J, Mulder, opende den avond', waarna de afdeelingsvoorz.itter, dte lieer M. v, d. Lugt, een toespraak hield over het verloop van het afgeloopen jaar en bizonderen dank bracht aan deheeren Mulder en Al. W. Stichter voor hot vele werk, dat zij voor de vereeniging heb ban verricht. De penningmeester, do lieer W. G. A. Dalmeyer, ontving een bloemstuk voor zijn 10 jarig penningmeesterschap De heer Baars weid. een meersohuimpijp aangeboden voor het belangeloos maken van diverse pro- paganda-geschriften. Als humorist-conferencier trad- op de heer Piet Groenendaal, geassisteerd d'oor Betty Morselli (soubrette); clown R-ence (imitateur); mis Livennore and Partner (trapeze act), en Rinus de Wilde (buik spreken). Na de pauze werd een dolle klucht in bedrijf opgevoerd, „Titteltje, Titieltje, punt", door Piet Groenendaal, Rinus dè Wilde en Betty Morselli. Na afloop bleven de aanwezigen nog gezellig bijeen, en werd een prettig dansje gemaakt onder leiding van den beer J. Beokmann. De Hakk'jrtband zorgde voor goed'e mu ziek. Padvimlerstrnep De Vossen. In zaal Tivoü aan de Nieuwe Haven, heeft de Padvinderatroep „De Vossen" Za terdag een St. Jori; feestavond gehouden. De leider, hopman N. A. van Os, boette in zijn openingswoord o.a. welkom ver tegenwoordigers van Vera Amioitia, van de Unie van Ned. Padvinders, N.P.O., Dor drecht en Den Haag. Er werden tooneelstukjes opgevoerd en een Welpen-ïndianenspel, onder leiding van akeala Reyerling. De clou van den avond was de vertoo- ning van het tooneelstuk in 3 bedrijven: De verzoeking, waarin Mefisto, vader, zoon en St. Joris een hoofdrol vervullen. Met het St. Jorisfeestlied, oen tableau en het zingen van het Wilhelmus, werd de feestavond gesloten. Tooneel vereen. „Vriendenkring". De Schied. Toonedvereen. „Vrienden kring" geeft Zaterdag a.s. in Alusis Saorum een toomeelvoorstelling. Opgevoerd zal wor den „De schande". Korfbalvcrceniging „Sportclub Schiedam". Ter gelegenheid van haar 5-jarig be-staart, hield de Kovfbalvereon. „Sportclub Schie dam" Zaterdagavond een feestavond in Gebouw Eendracht. De heer J. Penning hield ©en ope ningsrede, waarna do heer L. de Bruin optrad mot een 3-tal liedjes, waarvan één speciaal gemaakt was op do „Sportclub Schiedam". De heer P. F. v. d. Ilammon Jr, bood, namens Korfbalclub „Vlug en Lenig", een bloemenmand aa'n, die in ontvangst werd genomen door den plaatsvervangenden voorzitter, den lieer S. Marlijn, De heer AV. Blomsteel en partner (accor deon act) gaven enkele nummertjes ten boste, waarvan vooral de bekende schla gers door de aanwezigen werden meege zongen. Na do pauzo werd een aardigo revue opgevoerd „Hoe bestaat bet", van L. de Bruin, waaraan de leden Van „Sportclub Schiedam" medewerkten, die zeer veel suc ces oogstte. Na afloop van het programma begon het hal ondor leiding van den hoor L. de Bruin met medewerking van de Blomsteers Band, die de aanwezigen nog langen tijd bijeen hield. Dr. D. Ris Jzn. AVer tig jaar arts. Het zal Vrijdag 24 Mol a.s. 40 iaad geleden zijn, dat do nestor van d'ö Sethi©-" Üamsoho medici, dr, D. llis, te Leiden bet artsdiploma verwierf. Do a.s. jubilaris weid. 16 Augustus 1873j hier ter stede geboren en is dus thana 64 jaar, vat niemand hom aan zal zien. Do heer Ris bezocht hier de H.B.Sl., weid in 1SSS ingeschreven als medisch! student aan do Leidsohe universiteit en 2-J Mei 1895 slaagde hij voor het arts examen. Na lo Maassluis, Maasland en Vlaardin- gen to bobben w antgcuomen, vestigde hij zich te IJsselmonde als arts. Maar Schie dam trok en na een '/s jaar, op 1 Januari 1897, nam dr. Ris de praotijk over van dr. Lavergo en van dat oogenblik af was hij weer volbloed Schiedammer. Dr. Pus hooft een zeer uitgebreide prad- tijk; zijn patiënten zijn aan hem gehecht en waardeeren zijn jovialeu omgang. Van de Schiedamsche artsen is hij niet alleen de nestor, hij wordt bij besprekin gen enz. ook altijd- als hun voorzitter be schouwd, ofschoon bij waarschijnlijk nooit als zoodanig officieel is aangewezen. Lang geleden, toen de toestanden nog geheel anders' waren, heeft dr. Ris eeni- gen tijd deel uitgemaakt van dien Seliiiö- damschen gemeenteraad; hij is thans nog voorzitter van de Tandheelkundige Kliniek en o.a. bestuurslid van het Schiedamsche Volksbadhuis, Zijn liefde voor d'e muziek is hekend; belangrijke concerten woont hij steeds hij. Vlootcommissie. Op bezoek bij Wilton Fijenoord, De permanente vlootcommissie uit de Staten-Generaal, waarvan oud-minister J. J, C. van Dijtó, voorzitter is, hoeft een Ive- zoek gebracht aan de Werf WiltonFijen oord alhier. Do commissie heeft behalve) den nieuwen kruiser „De Ruytor" ook de) werkplaatsen van de onderneming bezich tigd. Klankstudio. Zijn eigen stem hoeren. In het ruime gebouw Lange Ilavm 55, waarin tot voioir kort do Derniolifli Mij. was gevesligd; is nu een voor Schiedam go- heel nieuw „bedrijf" ondergebrachteen klankst.ud.io Fiegée. De heer Fiegée hoeft zich toegelegd' ppi het opnemen van geluiden ©pi do grainot- foionplaat. Tot au too was dat meest re- portage-weifk, nu gaat do heer Fiogée zijn onderneming iuatbreiden en zal hij gelegen heid bieden eigen stem -of eigen kunsfc- uilmgen als b.v. piano- of viool-muztehi op de grarnioffiomplaat vast te leggen, Alen kan dan een „eigen plaatje" op de gramofoon laten draaien. Voer een zaïngvoreeiniging, die Op con cours moest,, heeft do hieei' Fiegée een plaatje gemaakt, toen zij een repetitie hield. Alen kom later de foiuten zelf rustig heloten! en het gevolg is geweest: een prijs, terwijl de vereoniging tot nu tcie het naait zoo ver had klimmen brengen. Een jongen heeft vaar d'e michafaosa van do klankstudio gesproken en inu is zijn stem op weg naar zijn ouders in Indië! In do ruime voorzaal, dp de eerste ver dieping gelegen, kan een groot gezelschap of een koior makkelijk een pi'aats vinden. Er wordt oioik een sproekstudia ingericht em er bestaan planteen vaar het hauwen van echo-kamers enz., ziocriat ibiet eeu up) to date oudere eming helolctft te wanten'. Hedenmiddag is do klamkstudio ge- open d Toonkunst concert. Wo vestigen de aandacht op, de ad ver- temtie in d'it blad betreffende het 'Coiou- kunst concert. Jubileum. Woensdag 1 Mei a.s. zal hlet 25 jaar geleden zijn, dat de heer J. Eigdnraam, procuratiehouder bij do Schied. Alcohol Fabriek, bij deze ouderneming als kantoor bediende in functie trad. Kamer van Koophandel en Fabrieken voor de Beneden-Maas. De Kamer van Koophandel ön Fabrieken voor do Beneden-Maas,vergadert Woens dagmiddag kwart voor twee, in het Han delsgebouw te Vlaardingen. De agenda vermeldt o.a.: Verkoop huis houdelijke artikelen doordeNedcrlandscliie) Maatschappij van Landbouw; Advies in zake makelaarsbeëediging, en Subsidiever zoeken. Botsing, Op den hoek Gordomstmat en Nieuwe Haven zijn een motorcarrier en ©en met paaTd bespannen wagen, met elkaar in botsing gekomen. De bestuurder vain do carrier, W. D. uit do Rlioonscheslraat, die do bocht te klein nam, is met zij'n hoofd door do voorruit geschoten, maar hij werd niet gewond. Rijwielen gestolen. Ten nadeele van L. do R. is in cte Bo terstraat een rijwiel gestoten en op den! Vlarrdingerdijk zijn een hoeren- ©n 'ternes- rijwiel ontvreemd, die toebehoorde i aart J. v. d V. en diens vromv. Gevallen. v Do 10-jarige 'J. C. v. B. is gistere i ,in het Rroersveld op een kozijn va'n de i lan- denmakerij van Keuzenkamp gevalteu. Da jongen kreeg een gapende wond hoven zijn rechteroog, die in den politiepost aan dart Buitenhavonweg door dr. BoKma is ge; liedlit.

Schiedamsche Courant | 1935 | | pagina 2