w STADSNIEUWS I \f- R.K. Middenstandsorganisatie. De a.s. gemeenteraadsverkiezing. Geboorte en sterfte. S.V.V.—Ursus. De Drie Koornbioemen. H.B.S.-vereen. „Onder Ons". Jeneverdieven. Omliggende Gemeenten BINNENLAND 11 Leger des Heils. De nieuwe burgemeester. Uit toeren. A f i. I" Het 43-jarig beslaan, ïcr herdenking, dat -15 jaar geleien hot Leger des Heils hier ter stede zijn werk begon, worden een week lang in do Leger raai aan de Lange Haven in/ondere bij eenkomstan georganiseerd De eorsto daar van is Zaterdagavond gehouden Behalve de sprekers waren oa. aan- voiie ils. D. Broers, het raadslid de beer II. W i ekenkamp en een gedeelte van de samenkomst woonde ook ds K de Bel bij. De zaal was eenvoudig versierd niet bloemen, die in manden aan de zoldering huigen en met palmen. Brigadier Buiterman, die de leiding bad, herinnerde in zijn openingswoord aan den geslaagden marsdi door de stad ach ter de muziek, waarbij in twee auto's de oud-strijd ere zaten. Spr. is als divisie-offi cier, die SI afdeelingen onder zijn leiduig heeft, trotsch op Schiedam, want moei lijkheden zijn hier nooit te beslechten en het corps Schiedam vraagt nooit om geld. Redo van mr. V. Sickenga. ."adat de zangbridage onder leiding van den heer K. de Jong een feestlied had gezongen: „Dit is de dag, met verlangen rerbeid", was het woord aan den "ge meentesecretaris, mr. V. Sickenga, die het corps met zijn 9e lustrum feliciteerde, [k kan mij van u een vriend noemen, nidus spr. en. de dankbaarheid daarvoor tornt van mijn kant. Ongeveer 30 jaar geleden maakte ik kennis mot de Leger- reteranen en die kennismaking is voor mij persoonlijk van do grootste beteoke- iiïs geweest. Ik bezoek wel niet zooveel üe samenkomsten, maar geniet elke week toch van de Strijdkreet. „De oude godsdienst handhaaft zicli!" Gaat zoo door: doet het voor God; voör U zelf en ook voor de vrienden, die door U versterkt worden. De heer T, Slavenburg spreekt. De heer T. Slavenburg, wethouder van financaén, herinnerde aan de reis van Panlus naar Rome; hoe de broeders uit Rome hem tegemoet reisden en aan het woordPanlus dankte voor die ontmoe ting God en vatte moed (Hand. 28). We zijn hier ook in „een vreemd land en daarom doet het goed op weg naar het Vaderland broeders en zusters te ont moeten. Het verheugt spr. in de vreugde van het Schiedamsche corps te mogen deelen. Het Leger des Heils heeft begrepen God zoekt het weggedrevene. Dat heeft sympathie gewekt voor het Leger en meer malen heeft spr. zich wel eens af gewaagd Hebben we bij het zoeken naar" he ver lorene niet te veel aan het Leger des Heils overgelaten. Spr. wensckt het corps golnk en hoopt, dat het Leger des Heils zal voortgaan met zijn werk, ook tot heil van Schie dam. Herinneringen Van den heer P. r. d. Vlies. De heei P. v. d. Vlies, directeur van Maatschappelijk Hulpbetoon, herinnerde er aan, dat 45 jaar geleden deze zaal ge opend werd. 'Op de Lange Haven stonden zeer veel nieuwsgierigen en onder die ook een jongen van 8 jaar. Er werd gevloekt en gescholden. De Schiedamsche industrie zou onder het werk van het Leger lijden. Die 8-jarige jongen had thuis van zijn vader gehoord: „Als het uit God geboren is, wie zal het koeren en dat herhaalde hij hier voor de zaal Als antwoord kreeg hij een klap om zijn ooren. Die 8-jarige knaap van toen staat nu voor u als directeur van Maatschappelijk Hulpbetoon. Ook op maatschappelijk gebied' doet het leger zeer veel en voor de hulp, die spr. van die z'jde ontvangt, is hij zeer dankbaar. Bij her hulp verteenen tracht het Leger zich in te leven in de om standigheid van den geholpene, omdat het beseft, dat iemand niet geholpen is met een gulden of een rijksdaalder;, men moet de oorzaak van de ellende peilen en die trachten weg te nemen. En dat poogt het Leger te doen. Spr. feliciteert het Schiedamsdie corps, maar Maatschappelijk Hulpbetoon kan ook zich zelf feliciteeren, want een van de tiouwste leden van het corps is een der meest gewaardeerde medewerksters van 31. H, nl, mevr. Do Jongv. d. Heide, de arrbbezockster. Spr. bidt God, dat Hij Zijn geest uit stortte, opdat het corps het werk te fij ner eer zal kunnen blijven doen. Ds. J. TV. Tonsbeck cn. het Leger. Ds. J. IV. Tonsbeek herinnerde er aan, dat 5 jaar geleden, bij het 40-jarig be staan, ook de commissaris van politie, de heer F. Ellenberger, nog op het podium zat en toen eveneens het woord voerde Reeds als gymnasiast en student te Utrecht kwam spr. met het Leger des Heils in aanraking en kreeg waardeering voor het werk. In Harderwijk, spr.'s eer ste gemeente, waren de vrachten van het Legerwerk duidelijk waar te nemen, waar van spr. ec-nige voorbeelden ter illustratie gaf Altijd wordt in het Leger de waag gesteld: Iloe sta je persoonlijk tegenover God Hog altijd leest spr. ©lken Zaterdag avond' de Strijdkreet. Spr. hoopt, dat het Leger nog velen zal brengen tot „een revolutie" in eigen hart. Brigadier Bul terman deelde mee, dat verscheidene brieven en telegrammen met gelukwenschen waren ingekomen, waarbij •ook een vriendelijk sdiiijven van den waarnemend burgemeester. Do commandant spreekt. De commandant, de heer Bouwe Vlas, feliciteerde het Schiedamsche corps, dat het niet alleen 45 jaar stand gehouden heeft, maar ook gewonnen heeft aan in- vtrvpd en velen tot hulp is geweest. Toen op 8 Mei 4S jaar geleden het Leger des Heils in Nederland begon, hebben velen gevraagd, of deze plant van vreemden bodem hier wel zou gedijen! Spr. hield vervolgens een toespraak naar aanleiding van Ps. 77 vers 12 en 13: Ik zal de daden des Hoeren gedenken, enz en wierp eerst een biik terug, dan oen blik \ooiuit en ten slotte een blik om hoog. Ecu blik terug bezielt ons met nieuwen moed; de blik vooruit opent wijde pers pectieven, want overal openbaart zich een verlangen naar de oude blijde boodschap op nieuwe schalen. Wh] kennen niet bet probleem; Hoe zullen wij onzo zalen vul len, maaiHoe knjgon wo de beschikking over meer en grootere zalen! Dok op liet gebied van bet maatschappelijk vork ope nen zïcll nieuwe perspectieven, want ver scheidene gemeentebesturen hebben, om dat hun organisatie te duur werkte, do hulp van het Leger des Heils ingeroepen. Bij den blik omhoog zegt spr.: Van U is onze verwachting. Tenslotte bracht spr. donk mui de Mer voorgaande sprekers en aan de kamera den, vooral do ouderen, waarbij o a. de heer K. do Jong, die Hier reeds meer dan 40 jaar stand hebben gehouden, wat als soldaat nog heel wat grooter prestatie is dan als officier. In zijn dankgebed dacht spr, ook aan den nieuwen burgemeester cn nieuwen commissaris van politie. De particuliere secretaris van den com mandant, kapitein Salomon, had de bij eenkomst met gebed geopend. De bijeenkomsten, gisteren gehouden, waren zeer druk bezocht. Do openlucht- samenkomst in het Volkspark, die onder leiding \ym brigadier Bulterman stond, werd zeker bijgewoond door pi m. SOO personen. De avondbijeenkomst, die onder leiding van commandant Bouwe Vlas stond, werd beëindigd met hem de Zegenbede toe to zingen. Landdag. '9p 2e Pinksterdag (10 Juni) wordt op het Feestterrein in het Volkspark een Landdag van het Leger des Heils gehou den, waarbij de conunaudant ook weer aanwezig zal zijn. Voor den verknemenden mid denstand. In het gebouw van den R. K. Volksbond is die eerste ledenvergader ng gehouden van de Sch o lamsecshe afdeeling der R. K L* jj' nruic.rvrtTn'nit.'ïf m x?ojw rlnr» n-n.nL r«fvrvirii\j!.rew Gaal in do Tuinlann nonen Do nieuwe burgemeester, mr. dr. F. L'. J. van Ilaaren, zal zich met zijn gezin vestigen in het hoerenhuis Tuinlann 18, waarin do familió N. W. Conijn lieett ge woond, die naar Wassenaar is vertrekken. Het pand Tumlnan 18 is eon van do mooist ingerichte woningen van Schiedam, maar het zal toch eenigszms gerepareerd moeten worden, daar het reeds oenigon tijd leeg staat en kort geleden dieven zijn binnen geweest, die oa. een groot stuk uit het fluweelen behang hebben gesneden en meegenomen. Zoolang zijn woning in de Tuinkaan nog niet gereed is, zal do burgemeester zijn intrek nemen in Huize Liduina aan do St. Liduinastraat Zitting van de drie hooldstcm- burcau's. De drie hoofdstembureau's hebben heden middag vergaderd resp. ten stadhui ze, in den St. Joris Doelo en in het voormalig gymnastieklokaal Lange Niéuw-straat 119 en de op 14 Mei ingeleverde candidatón- lijstcu voor de a.s. gemeenteraadsverkie zing alle in orde bevonden. De termijn voor liet indienen van oen beroep is eerst Donderdag a.s. verstreken en daarna zal bepaa'd worden, wanneer tot loting zal worden overgegaan om de volgorde van de lijsten te bepalen. Ver moedelijk zal de loting in het begin van de volgende week plaats hebben. Ilimg sterftecijfer in Maart. Aan liet maandelijkscili overzicht van het Bureau' voor de Statistiek is het vol. gende oier/idit der geboorten en der sterf te, voor zoover hot de gemeenten in Zuid. Holland Doven de 20.000 zie'en bel reft, ontleend OemeenU' ZZ O 2 e c. Levend geborenen Tola a Delft Dordrecht Gouda Den Haag. Leiden Rotterdam Schiedam Vlaardingen. Provincie standsorganisatie voor den werknemenden middenstand. De bijeenkomst werd cok door verscheidene nieLieden bijgewoond. Dit in aanmerking genomen, sprak de voor. zitter meer uitvoerig over het begrip stands organisatie, in 'tbizander over de stands- organisatie voor den werknemer.dea mid denstand. Ontstaan, groei, uitbreiding in het bisdom Haarlem, deel en streven en de noodzakelijkheid van de/e organisatie werden ach f creen vo'gen s op duide'ijko wij ze uiteengezet. De tot Lt Ion gevo rde ac tie werd gememoreerd en daaibij geconsta teerd dat deze voor den uitbouw der ver eeniging gunstige resultaten heeft opgele verd. Bij acclamatie werd het geheeld voor- loopig bestuur defmitief herkozen. Actie, kerkvorming en propaganda, maak ten achtereenvolgens punten van bespre king uit. Staande de vergadering garen zich nagenoeg alle belangstellenden a's lid op Van de gelegenheid tot het stellen van vragen werd een ruim gebruik gemaakt waarna de voorzitter de/fe zeer geslaag de bijeenkomst sloot. 52.501 59.908 31.10! 478.333 72.9-21 595.523 61.042 29.419 2.0G3.494 8.393.926 91 73 56 '625 IOC 877 117 52 3867 15438 p. IÜ00 inw Overl zon der de levi. aansea. kn Tot. p '00c Inrt.p jr 20.9 14.4 21.2 154 17.! 17.3 22.6 20.8 19,2 21, 44 52 32 410 54 4S0 39 19 1730 7613 9.8 10.2 12.1 10.2 8.7 9.5 7.5 7.6 D.9 10.7 In boyenstaand overzicht 'wcr Maart 1935 valt het hooge sterfte-pereentage op Schiedam houdt echter weer het laagte-re cord en blijft aanzienlijk beneden het ge. middelde van provincie en rijk, Maar geen geld om te betalen. Zaterdagmiddag kwam de 23 jarige A. W. Fr. bij een" garage aan de Lange Nieuwstraat om een auto voor een uurtje of anderhalf te huren. Gistermiddag was de jonge man nog niet teruggekeerd. Wel was hij aan de Aabumgara.ge geweesi en had een bediende meegedeeld f „De heer G., eigenaar van de garage, heeft er zich accoord mee verklaard, dat je mij 15 L. benzine geeft. Later zal ik dat wel met je baas verrekenen." Later op den dag zag de poiltle de auto voor een café in de Lange Kerk straat staan. Fr. werd' meegenomen, maar zette een groote mond op. Hij had de auto gehuurd en zou wel betalen, wat hij schuldig was; geld hart hij wel, want hij had „vrachtjes gereden". Bij onderzoek bleek Fr. geen geld te hebben en de Aubumgarage voor 15 L. benzine tc hebben opgelicht, want de heer G. had geen toestemming gegeven Fr. benzine zonder betaling te geven. Fr. is in het politiebureau opgesloten. Opbrengst collecte. De collecte, Zaterdag hier gehouden, tot steun van het rcclasseeringswerk, heeft f373 67 opgebracht De onkosten bedroe gen in totaal slechts f418, zoodat kon worden afgedragen 1369 49. Ondanks liet weer voor een straatcollecto zeer ongun stig was. is de opbrengst toch slechts wei nig gebleven beneden hetgeen het plaatse lijk comité zich als resultaat van do col lecte had voorgesteld. In Rotterdam bracht de collecte onge veer f 4000 op. Geslaagd. Bij de Vrijdag in Den Haag gehouden examens der Kon. Erkende Vereen, vain Leeraren in Stenografie en Macliineschrij- ven slaagde voor het diploma kantoor- stenograaf in de Ned'erlandsche taal 130 lg. per minuut, mej. AL v. d. Kammen, leerlinge van Instituut Harm alhier. Viering van het derde lustrum. Vijftien jaren voetbal-lief en -leed van de Schiedamsche voetbalvcreeniging Ur sus, culmineerden Zaterdagavond in een feestavond in Gebouw Eendracht, welke een even prettig karakter droeg als dat van de vereeniging zelf. De dag, waarop Ur sus formeel haar derdelustrum mag her denken, valt wel op 29 Alei a.s., docli Za terdagavond heerschtei er reeds volop feeststemming. Een volle zaal mot leden en donateurs, waarvan vele vergezeld van hun dames, heeft zich zeer goed vermaakt. De avond werd geopend door den voor zitter van de feestcommissie, die de aan wezigen. welkom heette. Spr. riep vervol gens den vcreenigir;gsvoorzitter, den heer J. van der IIul Sr., op het tooneel, om hem met een toepasselijk woord als hulde blijk namens de leden, een voorzittersha mer aan le bieden. In zijn antwoord heeft de voorzitter in korte trekken do voornaamste bizonder- heden uit de geschiedenis van Ursus op gehaald. Spr. deed voorts mededeeling van de plannen van het bestuur, oa. tot op richting van. een juniorklasse, waarvoor het bestuur de vereeniging thans groot cn rijp genoeg acht. liet bestuur wilde zich echter van zooveel mogelijk medewerking verzekeren en daarom verzocht spr. ook den steun van al'e leden en donateurs. Felecitaties werden overgebracht namens de zusterverecnigingen Dindua, DS.L., Alar- tinit, Schiedam,- S.F.C. en S.KT.., die hun gelukwenschen met bloemstukken vergezeld deden gaan. Hiermede was het min of meer officieel© gedeelte van den avond ten einde ön kon. de tooner eroeniging „Eenheid" haar ca paciteiten toonen. Opgevoerd werden 'n vlot tooneclstukjo: „De macht der'vrouw" en na de pauze nog enkele duelten: Apaclie- dwang, Meisje uit den hoedenwinkel en Kok en keukenmeid. Voorts werd muzi kale medewerking verleend door de Ha waiian Friends en zorgde tijdens het hal de Krabhendamband voor dansmuziek. Filmvoorstellingen voor wcrldoozcn. Woensdag- en Donderdagmiddag worden in het City Theater voorstellingen voor werldoozen gegeven. 'O.a. :al d'e film: Wie geeft jnij een baantje?, mot Felix Bres- sart in d'e hoofdrol, worden vertoond. Schade vergoed. De moeder van dan jongen die dezer da gen b'ij den garagehouder 'M.u'.der aan den Bui ten havenweg van een benzine pomp een kraan opendraaide, waardoor ong©voor L. benzine verloren ging, heeft Zater dag aan den heer Mulder de scihjade ver. goed. In ernstig; gevaar, Gistermiddag is van de Drie» Koombldo men, den molen die op do Veliovost hot gcheclo stadsbeeld bohcerscht, een lange schoor mot een stuk van do lango spruit naar beneden gekomen en heeft oen ge deelte van de bal e verniel 1. Daarmee wordt i og eens weer zeer na drukkelijk gedemonstreerd, m e'k een do- plorabelen toestand doze molen 'i be vindt, dio kort geleden het eigende i is geworden van den heer J. R. Sjoer, Slari- houderslaan -15, welke ,n poging heeft wil len doen dit typische bouwwerk van don ondeigang te ïecklen, waarbij hij een klei ne steun heeft toegezegd gekregm van do vereeniging Dc Ilollandselio Molen. De lieer Sjoer decide ons moe, dat, in dien binnenkort do ƒ1500 niet bijeen is, die moodig is voor dc meest noodzake lijke repamtio's, tot afbraak van dom molen zal worden overgegaan, althans do kap wiekon en balie enz., ziullon worden ver- wijd eixl. Om den molen nog zooveel mogelijk productief to maken, laat de hoer Sjoer liet beneden gedeelte inrichten tot garage, maar daarmee is men nog niet veel verder. Lang kan niet meer gewacht warden met het nemen van een beslissing over «liet let van de Drie Koornbioemen bij den Ylanrdingerdijk. liet ongeval van gisteren, dat goed afgeloopen is, kan dienen als con ernstige waarschuwing. Nadat do losgeraakte doelen waren ver wijderd, is gisteren het verkeer, dat door de politie ev-cm was omgeleid, weer vrij gegeven Feestavond. De II. B. S. vereen. „Onder Ons", heeft Zaterdagavond in Musis Sacrum een zeer geslaagden feestavond gegeven. Vele loden cn verscheidene ouders waren aanwezig, terwijl ook blijk van belangstelling gaven de directeur deT R II. B. S,, do lieer N. J van Gelder en verscheidene leeraren De voor; 'ster der veroenigmg, miej. R. do Kroes, sprak ocrn korte openingsrede uil, waarna liet clublied1 werd gezongen. Dat verscheidene leden, waarondeT en- kele zeer jonge, ooik oen good figuur weten te maken op de planken, werd vervolgens duidelijk gedemonstreerd bij de opvoering van het geestige tooincolstuk in drie be drijven: Dc drio wijze gokken. De opvoering geschiedde onder leiding van don heer A. Berg, De Drie wijze gokken is uit het Engelsclt van A Strong verhaald dotctr J. Meijer. Er werd over het algemeen ze-ir vlot gespeeld. De verzorg'ng der onderscheiden"' rollen was goed' en er bleek, dat onder goede leiding toch nog nel een zeer be hoorlik resultaat te bereiken is. Vooral de drie dames L. van Deutokom, C. Pellc en L. Vernetten, speelden goed. De avond werd bes'olm met een ge animeerd tal. De Brighton Syncopates zorgden voor goede dansmnzliek1 Zes personen gearresteerd. Den kaatsten tijd is hier ter stede her haaldelijk spiritus vermist Na de vangst van de drie jeneverdieven, die hun be drijf in een auto-1je uitoefenden, heeft de politie thans weer een goed'e slag gesla gen. Zaterdag werd door twee rijksambtena ren en een rechercheur een inval ged'aan in een pakhuis van een groentehandelaar aan de Bol er.straat, waar 18 L. spiritus werd gevonden, zonder dat de vereischte documenten getoond konden worden. Dat was aanleiding om den huurder van het pakhuis, J. v. R., aan te houden en toen volgde nog een heeie reeks aanhou dingen de 28-jarige brandersknecht J. F. VV. D„ die van zijn werk wel eens in zijn thermoflesoh een hoeveelheid gedistil leerd1 mee naar huis bracht; do 16-jarige J. II„ die Zaterdagmiddag nog een hoe veelheid moutwijn ongedekt vervoerde; do 33-jarige J. VV. C. C. en de 21-jarige F. D., die allen betrokken waren bij dit handeltje in gestolen gedistilleerd, dat geen groote afmetingen had aangenomen Van R. verkocht het gestolpne in kleine hoeveelheden aan zijn klanten. Maar men kwam hierd'oor op het spoor van een belangrijker zaak. Een neef van J. v. R„ d'e 40-jarige A. v. R.. uit Rotterdam, wist van de kleine diefstalletjes, maar ook nog van grootere. Toen hij als heler gehoord! werd, bleek dat. In verband daarmee werd de 37-jarige gemeentewerkman J. v. L. aangehouden, die eerst alles ontkende, maar zich later toch herinnerde in een gangetje naast zijn woning in de Sleenstiaat een blik to heb ben „gevonden", waarin hij vermoedde, dat benz.ino aanwezzig was, maar dat ta ter spiritus van 90 pot. bleek te bevat ten. Voor die spiritus heeft hij toeu een kooper trachten te vindon, cn dat is hem gelukt I Dc vier mannen, het eer&t genoemd, zijn na verhoor en nadat hij huiszoeking nog drank in beslag was genomen, op vrije veeten gesteld. A. van R. en ,T. v. L. worden vast gehouden. Jubileum. De heer J. G. de Bruijn, die heden 40 jaar in dienst is bij de firma II. A. AL Roelants, is hedenmorgen ter gelegen heid van dat feit door de firmanten ont vangen en door den oudste van hen, den heer J. Jonker Roelants, op hartelijke wijze toegesproken, onder aanbieding van een enveloppe met inhoud, om daarvan zelf een herinnering aan dezen dag aan te schaffen. Van het kantooipersoncel en rcd'actie en administratie van do Schicd. Ct. ontving de heer Do Bruijn bloemen, evenals o.a. van de Gemengde Zangvereen. Polyhymnia, waarvan d'e jubilaris jaren voorzitter is. 'Ook van. andere zijd© ontving do heer De Bruijn blijken van belangstelling. Dansen in, het Corner House. Het Corner House is, luog meer dan tot ttuj toe, een cntium \aln gezellig verkeer gew,oraen, nu daar Zaterdags en Zondag^ gelegenheid is een dansje te maken. En dat die gelegenheid gewaardeerd wordt, blijkt het druk gebruik' dat, van de parket, vloer gemaakt wordt. Vooral gistermiddag en -avond was het gezellig druk in het Conner Ifoaise. 'Als men den hoofdingang binnenkomt, ligt schuin rechts do 40 A12. dansvloer, die van Maandag morgen tot Zaterdagmiddag door hel vast kleed aam het oog wordt ontt hokken. Nu zorgen graniofoomptaten waarvan er eon 270 in voorraad zijn nog voor de moodige dansmuziek', maar de directie heeft m blijkt, dat ecin gelegenheid Ónt te dansen als deze in Schiedam' in oen behoefte voorziet, plannen, die bij uitvoa- ring do dnnshistigen en liefhebbers van verfijnde jazzmuziek wel op prijs zullen stellen, als zij verwezenlijkt worden. Door maagpijn overvallen. 'Op last van eon arts is Zaterdagavond de 30-jarigo S. A„ die op de Hoogstraat door hevige maagpijn werd overvallen, per brancard naar het Gemeente Ziekenhuis overgebracht. Een vilde chauffeur. Zaterdag kwam met zeer groote snelheid een vrachtauto uit d'e 'Oranjestraat, die daardoor de bodit bij de Lange Nieuwstraat te groot nam en d!o 15-jarigo wiel rijdster C. AL uit de Vlaardingeretraat omreed. Hot meisje verloor het bewustzijn en is dtoor voorbijgangers in het postkantoor gedra gen, waar zij weer bij kwam. Ze bleek alleen oenigo onbet ee kenende wondjes aan. haar rechterhand te hebben. De bestuurder van de vrachtauto is doorgereden. Vrouwcn-Vreilesdag. Aan den Vrouwen-Vredtesdag-demowslra! tie in Den Haag hebben Zaterdag slechts een 25-tal dames uit Schiedam deelgeno men. Ofschoon dit aantal nog onbeduidend is Haarlem leverde er het vorig jaar 600! is er toch vooruitgang te bespeu ren, want in 1934 waren, het 6 Schie damsche viouwen, die van hun vredes wil op 18 Alei blijk gaven. AGENDA. Schiedam. Passage Theater, 8.15 u. Het jolige weenw- tje. De autokampioen. City, Hoogstraat, 8 u. Quo Vadis. Het ge heimzinnige uur. 21 Alei. Geref. Jeugdhuis, 8.15 uur. Veav een. voor Volkenband en Vrede. Air. AI. J, van der Flier, uit 's-Gra- venhage: „Particuliere wapen fa bricage". 22 Mei. Geb. Eendracht, 8 uur. Zwetn- vereeniging Pelikaan. Vergadering, 23 Mei. Passage Theater, 'half 8. Propu ganda-feesürrand V. A. R. A. 25 Mei. Musis Sacrum, 8 uur. S.ZxO, Prijs uitreiking met bal. 28 Alei. Geb. Eendracht, 8 uur. De Prinee- vlag. Zangavond. 30 Mei. Geb. Eendracht, 8 uur. Schied. Red. Brig. Vergadering. Rotterdam 20 Alei. Tivoli-Schouwburg, 8.30 u. Ope rette-Gezelschap Van Aerscbot en Beskamp. Zeg, kan je zwijlgea! Capitol, 2.15 u. 8.15 u. Do spionne van Stamboul; De nieuwe chauffeur. City, 2.15 i' 7 u. 9.30 u. De raadselach tige Mr. X. Corso. Van 1 u. af doorl. De Witte. Grand, 2 u. 7 u. 9.15 u. De duivel is een vrouw. Lumxère, 2.15 u. 7 u. 9.15 u. Geheimen! van de Fransehe politie I Luxor, 7 30 u. 9.30 u. Kruier No. 17* Olympia, 7 u. 9.15 u. Middernachtclubj De schrik van Arizona. i Prinses, 2.15 u. 8.15 u.La Bataiile. Roxy, 2 u. 7 u. 9.15 u. Nachten in Chb ïiatown. j Studio '32, 2 u. 7 u. 9.15 u. Dood wateB, Thalia, 2 15 u. 7 u. 9.15 u. Nachten ïn| Uunatown. OVERSCHIE. Dc a.s. gemeenteraadsverkiezing. De stemming voor den gemeenteraad zaï alhier worden gehouden op Woensdag 1$ Juni 1935. 1 De gemeentelijke zweminrichting. Maandag 20 Mei wordt de gemeentelijke) zweminrichting geopend. Onjuiste ojigaven. 4 Een dnctal wecklpozen gaven bij Alaat- schappelijk Hulpbetoon onjuiste verdiensten' op. Hot bestuur stelde do zaak in han den der politie, die proces-voxbaal zal opmaken. j Steun aan werkloozen. In Overschic is in 1934 aan steungelden] uitgekeerd aan z g. crisis-werldoozen (d.zh personen die onder do zg. rijksregeling vallen f 69.664.terwijl aan "personen ini de werkverschaffing is uitbetaald f40.632. H.AI. de Koningin naar de residentie. H.AI. de Koningin is hedenochtend vroeg per auto van, Het Loa naar de residentie! vertrokken om voor enkele dagen op heb Huis ten Bosch te verblijven. f» d V Vr o K 7 4 N V V 4 -• <%-

Schiedamsche Courant | 1935 | | pagina 2