KOMT U OOK NAAR DE BADSHOW Sport Korfbal. „"Vlug en Lenig", Gisteren heeft het ie twaalftal van V. en L. met succes deelgenomen aan do serie- wedstrijden van E.K.C.A. in Arnhem. Kr moesten twee wedstrijden gespeeld worden. Eerst tegen E.R.V.F.A. "uit Amsterdam, welke wedstrijd mót 22 gelijk gespeeld werd. -• De tweede wedstrijd ging tegen V.I.O.S. uit Oldenzaal en werd met 2—1 gewonnen.. Door déze successen en méde door liet gelijk spelen van V.I.O.S. tegen E.RXF.A., kwam V. en L. in het bezit van een lau wertak als le prijs. Reehtszakeit De vaische H.V.A.-aandeeien. Behandeling in liooger beroep. Dinsdag hebben, zooals wij reeds meld den, voor liet Amsterdamsch gerechtshof terechtgestaan de twee verdachten P.' en W. uit de zaak van de vaische H.V.A.- aandeelen. Na een uitvoerig gotuigouver- hoor, ging'de procureur-generaal, mr. Rau- duin, eerst de juridische merites van deze zaak na. Art. 134 bis van het Welhoek van Strafrecht, ingevoerd door minister Heems kerk, stolt strafbaar degene, die oen an der tracht te bewegen tot het plegen van een strafbaar - feit, ook als hetstrafbare feit niet is gevolgd. In dit geval Wordt dus de misdadige gezindheid strafbaar ge steld. onafhankelijk van de geneigdheid van degenen, die hij trachtte te bewegen. De commissionair heeft nooit overwogen een strafbaar feit te plegen, doch ver daclite Wulff heeftgetracht R: tot een strafbaar feit te brengen. De handelingen van den tweeden verdachte, noemde spr. uitlokking of medeplichtigheid. 1 Hoofdzaak is hier echter de strafmaat, merkte spr. op.' W. heeft getoond een grodte internatio nale bedrevenheid to bézitten op dit gebied. P. heeft gepoogd zooals hij wel aan nemelijk lieeft gemaakt zijn familie fi nancieel te steunen. Toch zal ook hij streng gestraft moeten worden. Spr. requixeerde tegen W. een gevange nisstraf van drie jaar en tegen P. oen gei- vangenisslraf van twee jaar, in beide ge vallen zonder aftrek van voorarrest. De .verdediger van P., mr. Cüu Polak, pleitte vrijspraak. Mr, Muller Massis, op tredend voor W., pleitte clementie. 'voetbal. üe wedstrijduitslagen. vyï K. N. V. B. Dm het kampioenschap van Nederland'. Ajas—P.S.V. 2—3 (1—1). VelocitasD.W.S. 4—1 (2—0). ZwaluwenReading F.C. 00, Te Arnhem vond gistermiddag do twee de ontmoeting plaats van hot Engelsclie elftal Reading mot efen Nederlandse!)» ploeg. De Zwaluwen, die zich deze maal con centreerden op d'e verdediging, ontnamen zoodoende den tegenstander eiken kans tot scoren, In de verdediging viel vooral Brei In er op. In de voorhoede heeft men enloelo kan sen onbenut gelaten, terwijl van een straf schop niet geprofiteerd werd. 'BelgiB-wZwïiseriaiitl. 22. Gisteren werd te Brussel de 'wedstrijd België tegen Zwitserland gespééld',welke ontmoeting met. den gelijken stand 2—2 geëindigd', is. .De Zwitsers, die overigens evenais dto Belgen geen voetbal, vertoonden, d'at op internationaal peil stond, wisten met de rust een 2—0 voorsprong to. behalen. G.T.B.—S.II.D. Morgen 5 uur spelen G.T.B. en S.II.D. o-p het sportterrein Boschhoek ovi. het kampioenschap van de Zaterdagmiddagwa- petitie R.V.B. Pr» PatriaOlympia 02. De uitslag van den nederlaagwédstrijd Pro PatriaOlympia op Woensdagavond gespeeld is 20 voor Olympia, Cricket. Hermes-D.V.S.—V.O.C. V.O.O. wint met fi runs cn nog 5 wickets in handen. Ondanks de nederlaag, heeft Hermes-D, V.S. het beste cricket vertoond van den dag. Na een betrekkelijk slecht begin, wa ren het aanvoerder Nolet en Keuzonkamp, die in een vlot .tempo een zeer aantrek kelijk spel vertoonden en de V.O.C.-bow- lers tot wanhoop brachten. Van beide spe lers werd het een prachtige innings en do jeugdige Keuzenkamp bracht het zelfs tot 57, waarmede hij topscorer van dien dag werd. Het Hermes-D.V.S. totaal werd door V.O.C., dank zij het stabiele batten van het openingspaar, die den grondslag leg den tot de overwinning, vrij gemakkelijk overschreden. Ook hier zagen wij fraai work, o.a. van F. v. Herwaarden, doch ge scoord op een veel zwekkeren aanval. Aan dien Schiedamschen aanvat mangelt het wei wat en wanneer toevallig een Engering niet al te best op dreef is, zal het Hermes- D.V.S. niet makkelijk vallen, om wedslrij-- don te winnc-n. Hermes-D.V.S. trekt het eerst naar de wickets. Het openingspaar M. Stolk en A. Bart. maakt het niet lang (resp. 4 en 8 runs) en ook Offerman heeft spoedig een beurt gehad (14). Dan komt de groote sland tnsschen Nolet en Keuzenkamp. Met fraaie slagen voeren beidon den stand op lot bij de 100 runs. Even daarvoor valt echter bet wicket van Nolet voor 47 op 95. En- gering 5 en mr. I-Iovingh 13 brengen het met Keuzenkamp tot 150, waarna deze jeugdige speler door East wordt, gecleand voor een zeer mooie en kanslooze 57. J. Visser 5, mr. P. v. Rochove 4, A. de Jong 3 en S. v. d. Schouw 8 not out, bren gen bet totaal, met 7 extra's, op 174. East 33G. Terwie! 584. R. Stenger 121. Beyers 012. Van Herwaarden 0—14. Bij V.O.C. bracht het openingspaar Kra mer en Van Herwaardon bet reeds tot 77, alvorens het Engering gelukte om Van Her waarden netjes door Do Jong gevangen te krijgen achter het wicket, voor een mooie 50 runs. Kramer valt als tweede slacht offer; hij deed ruim 75 minuten over zijn 23 runs. Verbuig 12 sloeg een krachtige 6 op Offerman, maar ging in dezelfde over nog l.b.w. (3—971. R. Stenger en Beyers brengen de 100 op. Voor een harde 18 runs wordt Stenger in het verre veld goed door S. v. d. Schouw gevangen. Terwiel ranselt er direct flink op los. Wie nog een flauwe hoop had na den val van het vier de wicket, dat Herrhes-D.V.S. een kansje bad, zag deze kans door de lange lefthan der van V.O.C. in rook opgaan. De eene boundary na de andere kwam van zijn bat. Op 166 werd hij gevangen door Stolk vo>r een aantrekkelijke 27. Beyers en Dubru maken de nog benoodigdo runs en op 189 sluit V.O.C. Beyers 26 en Dubru 9 not out. Totaal 180 voor 5. Engering 1-55. Offerman 2—64 A.Bart 0—17. mr. v. Bochove 1—25. J. Visser 0-4. Roeien. De 57ste Varsity. Nereus winnaar van het V hoofdnummer. Op het Noordzeekanaal werd gistermid dag de 57ste Varsity gehouden. - -Nereus won het hoofdnummer, d'e oude vier, met een bootlengte voorsprong op Njord in den tijd van 11 min. 1131/5 sec. Derde werd' Laga, vierde Triton en vijfde Aegir. w,Nereus, heeft thans voor de 18e maal in het hoofdnummer gezegevierd. In de andere nummers won Njord vier maal, Nereus twee maal' en Triton een maal. FOL' '»1 HET NIEUWE HERENMODEL van prima vilt, In alle moderne tinten MANTELCOSTUUM - van linnen met opgezette zakken, moderne bastknopen. In wit en zomerkleuren, ma- *§^L50 ten 38 t/m 46.,... ZOMER COMPLET van crepe-ma! met fraaie ajourgarnering en jabot, glazen clip, alle lichte tinten, in de maten 40 tot en 4&%7S met 46 BV. JAPON k'zijden geor gette quadrillè, apart mode! met 4 zakjes en parelmoeren knopen alle zomerkleuren, in de maten 38 tot 095 en met 48£5, JAPON k'zijde mat- rayé, sportief model met parelmoeren knopen geschikt model voor sterke figuren - in de maten 40 *$^50 t/m 50|Z. JAPON van Bem- bergzijde mooie des sins, met jabot en gesp, geschikt voor sterke figuren, in de maten 40 tot >LQ5 en met 50.. Ca, TENNISJAPON van piqué, sportief modet met geplooide rok, zakje mat racketmotief, in wit en div, iichte kleuren, in de maten 38 tot KjïQS en met 48...... JZ®» ROTTERDAM die wij a.s. DINSDAG 4 JUNI houden in het OOSTELIJK ZWEMBAD van 11-12.30, 2-3.30 en 4.30-6 uur. Kaarten 0.50 ine!. Thè-complet aan het Oostelijk Zwem bad (Vredenoordfaan 30) en aan onze centraal-cassa, 2e etage

Schiedamsche Courant | 1935 | | pagina 7