STADSNIEUWS De burgemeester en de burgerij', (Vervolg van Twoedo Blad). J. A. Boer t. Ka een korte ongesteldheid is gisteren onverwacht overleden do heer J. A. Boer, die als 18-jarige jongeman als onderwijzer aan school C aan de Lange Nieuwstraat werd benoemd en dat gebleven is. tot hij niet 47 dienstjaren gepcusioimeerd werd. Op 20 Juli 'ISO t werd de thans ontslapene te Gouda geboren; 1 November 1882 werd hij hier onderwijzer en 1 September 1929 verliet bij het Lager ouderwijs. Maar behalve aan de „Blauwhuis-school" gal liij les anti verscheidene cursussen, waartoe zijn teebengave hem in staat stel de. Zoo was liij van 1S97 tot 1919 1 eeraar aan den cursus van het Nut tot opleiding van bewaarschoolonderwijzcressen en loan deze cursus con gemeentelijke werd, bleef hij als ieernar gehandhaafd, tot ook deze 1 September j.l. werd opgeheven. Voorts gaf hij teekenïes aan do rijksnor maallessen, aan de Huishoud- en Industrie school en aan de Vakteeken=ehool St. Jo seph. Al zijn leerlingen cn dat zijn er zeer vele zullen aan den heer J. A. Boer aangename herinneringen bewaren, want hij was niet alleen cea goed onder wijzer en leeraar, maar ook oen zeer pret tig mensch in den omgang Als vervaardiger van oorkonden bezat de heer Boer een zekere vermaardheid; zijn laatste werk op dit gebied is vermoe delijk geweest het keurig uitgevoerd album, dat dr. D. Ris bij zijn jubileum is aange boden. De tbans overledene was ook zeer mu zikaal en maakte meer dan één gelegen heidslied. Vele jaren was hij ook directeur van het kerkkoor van de SingelpaxochieIn liouo rem Dei', in welke functie zijn zoon hem is opgevolgd. De begrafenis van het stoffelijk over schot van wijlen den hoer Boer zal Don derdag a.s. geschieden, na de gezongen II. Slis van Reqietn te 9 uur in de H. Li- duinakerk. St. Ambrosius. De heer J. 3L F. Smits heeft den dirigeerstok neergel-gd. Het Harmonie 'Orkest St. Ambrosius, on- derafdeelmg van den Ned, R. K. Volks bond', heeft deelgenomen aan het concours, uitgeschreven door de R. K. Harmonie St. Michael te Charloïs. Drama voorkomen. Op hel politiebureau. De Roemeen M. Bdie ia den nacht van Donderdag op Vrijdag door oen waker van de Eerste Schiod. Nachtveüighoids dienst op heeterduad. betrapt werd, toon hij bezig was de woning van do familie v. D. in de Louise de Colignvstraat te doorzoe ken, heelt, gisteravond in een col van het politiebureau aan de Lange Nieuw straat, waarin liij vertoefde, eeu poging tot zelf moord gedaan. Do man had 's middags in de ngenien- vacht gezeten, had fiarische tijdschriften zitten lezen en had een sigaretje mogen rooken. Om 7 uur had hij den wensoh te kennen gegeven to mogen gaan sla pen, omdat hij zich niet lekker gevoelde. E'en half uur later, toen een rechercheur oens door het kijkgat in de deur in (te cel wilde kijken, bleek aan do binnenzijde een stukje papier voor hot kijkgat Ie zijn geplakt. Bij onderzoek bleek de mm zich met een stukje glas. dat hij mot voel moeite uit een hoog aangebracht raampje, waarvoor zich nog gaas bevond, had be machtigd, zich op hveee plaatsen in den lmkeiarm zoodanig te hebben verwond, dat hij veel bloed had verloren. De man is in het gemeente ziekenhuis behandeld en is daar ook den afgeloo- pen nacht nog gebleven. Hij heeft wel veel bleed verloren, maar thans verkeert hij niet meer in levensge vaar. Hedenmiddag is hij naar het Huis van Bewaring to Rotterdam overgebracht De politie meent aanwijzingen te- heb ben, dat B., die ongeveer 14 dagen m Ne- deerland vertoeft, meer op zijn kerfstok heeft. Aan den waarnemend commissaris had B., die 27 jaar oud is, een afscheidsbrief in het Fnuisch geschreven, waarin hij ver ontschuldiging vraagt voor zijn daad, „maar ik had geen andere keus". Gebouw Eendracht, waar als sprokeis zul len optreden mr. Pius Arts uit Tilburg, cn G. W. v. d. Klink, lijstaanvoerder van de K.D.P. hier ter stede. De AGENDA. Schiedam. Passage theater. 8.15 u Viva Villa! City, 'Hoogstraat, 8 uur. De kroeg; rockcloozo ruiter. 3 Juni. Vereenigingslokaal. half 8. Feest avond Ned. Chr. Vrouwenbond. 3 Juni. Musis Sacrum, S uur. N.S.B. Openbare vergadering. 5 en 6 Juni. Huishoud- en Industrieschool 2—4 Cn 7—9 uur. Tentoonstelling en openbare les. Rotterdam, S Juni. Woudestcin, 8.30 u. Do Djiguitou kozakkon. 3 Juni. Groote Schouwburg, 8.15 u. N.V. de Rotterdammer. Hotel "t Witte Paard. 3 Juni. Tivoli Schouwburg, S.30 u. Ope- rette-Gez. van Aerschot en Bos kamp. Hotel De Poes. Capitol. 2.15 u. S.15 u. Goud eiland. City. 2.15 u. 7 u. 9.30 u. Goud eiland. Corso. Van 1 u. af doorl Peenhaar. Giand. 2 n, 7 u. 9.15 u. Zij, die naar liefde dorsten. Lumière 2.15 u. 7 u. 9 15 u. Bet einde der wereld. Luxor. 7.30 u. 9.30 u. Lastertongen. Olympia. 7 u. 9.15 u. Wie is de schul dige; De avonturen van een ver slaggever. Prinses. 215 u. 8.15 u. Tire Black Cat; Liefde is geen speelgoed. Roxy, 2 u. 7 u. 9.15 u. Langs het leven. Studio 2 u. 7 u. 9.15 u. De taaiste mil- liardair. Thalia. 2.15 u. 7 u. 9.15 u. Langs het leven. Weer een inbreker gesnapt. Een keur-collectie inbrekers- werktnigen in beslag ge nomen. Zaterdagavond omstreeks half 8 heeft de politie den 32-jarigen varensgezel I. G. van EI. uit de Ruhbroekstroat te Rotter dam, gearresteerd, die ingebroken had in het kantoor van de N.V Schiedamseho Werktuigen- en machinefabriek aan de Noordwest. Een lid van het personeel kwam Za terdagavond in de fabriek om een motor af te' zetten. Bij het openen van de deur merkte hij, dat deze aan den binnenkant verzekerd was. Nadat de deur met geweld In den m^cWs^ behaalde St. Am-1 *"f geopend, bleek een ijzeren staafje brosïas eendeersten prijs met felicitatie sebum,m de deur en het kozijn te zijn en lof der jury en in den concertwodstrijd in de superieure afdeelinn met 400 punten eveneei s een. eersten prijs, met felicitatie en lof der jury. Tevens werd aan St. Am brosius voor het hoogst aantal behaalde punten "op dit driedaag^ch concours een êerepnj» en bovendien den direetenrsprijs toegewezen. Ete heer J. M. F. Smits, die 40 jaar St. Ambrosius heeft geleid en het corps op hoog peil heeft gebracht, heeft om gezondheidsredenen den dirigeerstok neer gelegd en de verdere leiding overgedragen aan den heer J. Heilker, tot nu toe onder directeur. Voor aen heer Smits en voor den heer Heilker, die Ambrosius te Char- lois reeds aanvoerde, moet hot behaalde succes groote voldoening s:henken. Filmvoorstelling voor u trkloozen. Voor werkloozen zal Woensdagmiddag op dé bekende conditie in het City Thea ter aan de Hoogstraat, de film: De kroeg worden vertoond. Tamboers- en Pijperskorps ..Harmonie". Het Tamboers- en Pijperkorps „Harmo nie", directeur de heer J. F. Veenman, heeft Zaterdag j.l. deelgenomen aan het muziekfeest, georganiseerd door het korps „Excelsior" te Rotterdam (Chariots). Met autobussen vertrok het gezelschap, ongeveer 75 leden en belangstellenden, om 3 uur van het pleintje voor de Beurs. Te Rotterdam werd met Excelsior, het korps Jnbal uit Dordrecht en De Pijpers uit Vlaardingen, een muzikale rondwandeling gemaakt van ongeveer 2 uur. Na beëindi ging daarvan werd gezamenlijk een brood maaltijd genuttigd in het gebouw der C. J.V. Timotheus te Charlois. Alle vier corp sen zijn onderafdeelingen van het Ned. Jongel. Verbond. Om 7.30 werd een concert op het Karei de Stouteplein gegeven, dat werd opge nomen door de Ned- Chr. Radio hereon., waarvan vermoedelijk hedenavond de uit zending zal plaats hebben om 7.15 uur. Tot siot speelden alle korpsen te zamen een taptoe. Vermeld kan nog worden, dat nu reeds voorbereidingen worden getroffen voor een 3-daagsch feest in Dordrecht op Pinksteren 1936. Huishoud- an Industrieschool. In de Huishond- en Industrieschool voor Schiedam en Omstreken worft Woens'ag. Donderdag en Vrijdag een tentoonstelling en openbare les gegeven. Onder een auto. Zaterdagmiddag stak een IV?-jarig meisje, J. D., in de Stationstraat, waarin zij woont, over, toen juist een meikanto, bestuurd door F. K„ ging rijden. Het meisje kwam onder het achterwiel terecht. De chauffeur heeft aan het ongeval geen schuld; hij heeft het kind niet kunnen zien oversteken. 'Op advies van een dokter is het kind ter" observatie m de dr. Noletstichüng op genomen. geduwd. Hij hoorde op de eerste verdieping loopen en heeft toen onmiddellijk de poli tie telefonisch in kennis gesteld, dat er onraad was. Deze verscheen onmiddellijk ter plaatse en zette den omtrek af. Toen één der inbrekers aan de aehter/ijdö yan de fabriek over een muurtje sprong, liep hij pardoes in de armen van een agent van politie. De andere inbreker heeft kans gezien nog voor de politic gearriveerd was, te ontkomen. Van K,, die in September j.l. uit de ge vangenis is ontslagen, nadat bij een straf voor het stelen van costuums had ondergaan, weigert te zegg«n,: wie zijn partner is geweest. De inbrekers zijn Zaterdagmiddag om 5 uur reeds hier ter stede uit Rotterdam gearriveerd. Ia een rieten bagagemandje tiadden ze een keur-coltectie inbrekers- werktuigen. bij zich. Eenige weken geleden is ook bij de N.V Schicdamselie Werk tuigen- en Machinefabriek ingebroken, maar toen is niets vermist. Vermoedelijk zijn toen de zelfde inbrekers op bezoek ge weest, maar zonder de noodige spullen bij zich om een brandkast te forceeren. Nu waren ze beter voorzien. Met een valschen sleutel zijn ze ook nu binnen gekomen. Op Let kantoor zijn de lessenaars doorzocht, zonder dat wat van waarde gevonden werd. Alleen heeft men zich tijdens het werken aan do brand kast een sigaartje gepermitteerd'; een kistje met rookmatcriaal ban men ia een schrijf bureau gevonden! Aan de brandkast heeft men een paar uur gewerkt en toen bleek, dat aan de voorzijde achter de eerste laag nog een stalen plaat volgde, heeft men de brandkast aan de achterzijde willen oprijten. Do noodige maatregelen om het gevaarte te kantelen, waren "reeds genomen (met blok jes bout en tapijten om het lawaai te dempen), toen men gestoord werd. Van K. zegt uit armoede tot zijn daad te zijn gekomenhij heeft f 13 50 steun en moet daarvan met zijn gezin leien. De keur-collectie inbrekorswerktnigen, die in beslag genomen is en het eigendom moet zijn van den ontsnapten inbreker, was nog aangevuld1 met het een en ander, dat men in de fabriek had opgescharreld'. Ook al was het getukt de brandkast te openen, dan nog zou het resultaat niet in overeenstemming zijn geweest met de moeite, die men zich er voor gegeven had, want in de kast was geen geld aan wezig. Prinses Juliana naar Dierdorf? Erfprins von Wied verzocht Haar zijn tweeden zoon ten doop te houden. Naar het Handelsblad verneemt, zou de erfprins Hermann von Wied aan tl. K. H. Prinses Juliana de uitnoa liging hebben ge richt tegenwoordig tc- wilkn zijn bij de doopplechtigheid van zijn tweeden zoom te Dierdorf, en daarin meer in hot bizonder te kennen hebben gegeven het op zeer Imo gen pnjs te zullen stelten wanneer Prinses Juliana het kinü> ten doop zal willen houden. Het huis van don prins van Wied is ge lieerd aan het geslacht Oranjo-Nassau, Dp erfprins is een kleinzoon yan prinses Maria der Nederlanden. Uit zijn huwelijk met Maria Anlonia gravin van Stolberg- Wernigerode werd in 1931 prins Freierik Wilhelm geboren én thans is uit dit hu welijk een tweede zoom voortgesproten, bij wiens doop Prinses Juliana is uitgonoo- digd tegenwoordig te wilkn zijn. ïwlcr met zelfkennis, dio in zijn ieviein een nieuwe petiixto begint, zal ook al heeft liii nog zooveel zelfvertrouwen 1 de viaag bij rah voelen opkomen: Iloo ral het gaan? Zal ik d» "temvo taak be- hooriijk kunnen vervul.cn I het werk, dat ik nu begin, mij zelf ddoening schenken? De nieuwe burgemeester van onao ge meente, mr. dr. F. li. J. van Haaien, dio Zaterdag is geïnstalleerd', zal zich ongetwij feld oo-k die vragen hebben gesteld. En al hebben wij, na wat we van dén burgemeester hoorden cn over hem lazen, den indruk, dat hij over groote gaven be schikt, de werkkring hier is oen geheel an dere dan die, welke in Suriname werd be kleed. Do wijze, waarop de lieer Van llaaren hier ontvangen is, zal hem hot bewijs heb ben geleverd, dat Schiedam haar nieuwen burgemeester met vertrouwen tegemoet treedt. De toespraak van den waarnemend burgemeester, ir. C. Houtman dio pre cies 3 maanden doze functie op waardige wijze heeft vervuld waarmee mr. Van llaaren tot zijn nieuwe ambt hier Zafor- dagrniddag word ingeleid, was zoor vrien delijk en waardeorend, vooral a's men in aanmeiking neemt, dat dé heer Houtman een uiterst voorzichtig man is, die niet meer zegl, dan hij verantwoorden kan em zich zelf en anderen gaarne deceptie's bespaart! Ook liet korto woord, dat do heer J. v. d. Tempel namens den raad sprak, adem de een geest van tegemoetkoming m ver trouwen. De rede, die de burgemeester heeft ge houden, zal op de aanwezigen, die hem nog niet konden, een goeden indruk heb ben gemaakt.-.Het was geen toespraak met vele bel,,,fen voor de toekomst, maar uit alles b'.eek, dat iemand aan het woord was, die de wereld kent en haal" moeilijkheden. De rustige, zelfverzekerde wijze, waarop de rede werd' uitgesproken viel evenzaeer op als de woordkeus en zinsbouw. De eerste beproeving kwam roods kort na de installatie. Bijna 3 uur Hang heeft do burgemeester steeds maar mlenschen voorbij zich zien trekken, die hij niet ken do cn die het woord tot hom richtten. En steeds vond de burgemeester een weder woord. Tot liet laatste bleef hij even vrien delijk, zonder blijk Ie geven, dat men ook van het goede te veel kan krijgen. Want good zal het dm b *rgemeester teni. mevr. Van llaaren die ook al onveil mocibaar scheen en dapper honderden ha®*' den drukte en alle gesprokken aanhoorde cn daaraan ook deelnam gedaajn, hebb'éu! dat de burgerij van Schiedam hen op deze' wijze en masse is tegemoet getreden. i We hoorden cte opmerking: „De nieuwer burgemeester krijgt een omnenschohjkf zware taak te vervullen, want er is niotsi dan goeds en vriendelijks van hem verj toid en om onder deze omstandighe^n] geen desillusic's te veroorzaken, is haast; onmogelijk!" Daarin schuilt wel iets, dat juist is. j Maar we zijn overtuigd, dat de burge meester zijn nieuwe taak zeer ernstig op vat, zooals hij tot nu toe al zijn werk mot; groote toewijding heeft verricht. Dat twee oud-gouvcrncurs van Suriname,, waarmee onze burgemeester als eerste ambtenaar „heeft gediend" baron VojnS Heemstra en dr. Rutgers en zijn ambts voorganger in Suriname, mr. Nysingb, bij cte installatie aanwezig wilden zijn, getuigt wel van groote waardcering voor den per- soon en het werk van mr. dr. Vaia Haare'nJ. De wijze, waarop de Imrgemeester én zijn,1 gezin Zaterdagavond reageerden op de seie- nade, kun voor Huize Licluina gebracht, moet er toe bijdragen, dat de burgerij spoedig vertrouwd zal zijn met zijn nieu wen burgemeester. De weinigo spontani teit, die de menschen, welke dé serenade! bijwoonden, aan den dag legden, zal door do burgemeestea*sfamilio wol niot verkeerd worden uitgelegd. Do koele Noordeling komt niet gauw in extase, en zingt niet zooj maar op straat het Wilhelmus mee ofs Lang zal hij leven en reageert op vrien delijk zakdoekengowuif hoogstens mot oen, hoofdknik. Maar daartegenover is, als een maal de volle sympathiek is ontvlamd, deze vlam ook geen stroovuurtjel Het feit, dat eenige duizenden Zaterdagavond nasus Huize Liduina kwamen om bij de serenades aanwezig te zijn, is op zichzelf reeds h'efc bewijs, dat ook zij die niet tot de min of meer vooraanstaande burgers behooreo, den nieuwen burgemeester vriendelijk wil len tegemoet treden. En dat, gevoegd bij de wijze, waaropj anderzijds de burgemeester en zijn gezin! de Schiedammers tegemoet treedt, doet het beste venvachten voor de toekomst. Dc keelaandoening van Prinses Juliana. De Ape'.doornsche correspondent van de Msb. meldt. Het herstel van do keelaandoening, waar- aan H. K. II. Prinses Juliana lijdt, zet zich bevredigend voort. Binnen niét te langen tijd zal de Prinses rich weer buitenshuis mogen begeven. Het is wel zeker, dat Prinses Juliana cte Koningin niet zal vergezellen bij Haar be zoek aan Den He'der op morgen. Schoorsteenbrandje. Juist was de serenade aan den burge meester Zaterdagavond beëindigd, toen de brandspuit met groote snelheid door de St. Lid'uinastraat kwam. Bij de familie E. A R., Huijsmansstraat 14b, was een schoorsteenbrand gesignaleerd. Er werti zooveel rook ontwikkeld', dat men aan een grooten brand' daóhtl De brandweer heeft met een rammoneur het brandje gebluscht. Oud-minister Cohen Stuart overleden. Gistermiddag is in Den Haag plotseling overleden in den ouderdom van 78 jaar de heer W. J. Cohen Stuart, oud-zeeofficier en oud-minister van marine. De heer Cohen Stuart begaf zich om streeks vijf uur per tram naar do woning van zijn zoon, toen hij door een hartver lamming getroffen werd en in de tram' overleed. <- De heer Cohen Stuart trad als jong adel borst in dienst der marine, werd zeeoffi cier en doorliep de verschillende rangen in den zeedienst. In 1904 bereikte hij den lang van kapitein ter zee. Het volgend jaar echter, moest hij den actieven zee dienst vaarwel zoggen, omdat hem ver zocht was zitting te nemen in het kabi net-De Meester, dat in 1905 aan de regee ring kwam. Hij trad in bet ministerie op als minister van marine en diende het land in die hoedanigheid van 19051907 Zijn aftreden in dat jaar hield verband met een marinekwestio, welke toen in de Ka mer aanhangig was gemaakt. Na rijn aftre den als minister trad' hij dadelijk weer in den zeedienst en werd als kapitein ter zee belast met bet commando van H.M.'s „Friesland." 'Hij maakte daarmede een tocht naar West-Indië en maakte ook deel uit van het eskader, dat in dien tijd naar Venezuela gezonden was, ter bescherming van onze belangen. Na deze tocht maakte hij nog verschillende studiereizen met de „Fries land" en verliet d'en zeedienst in 1909 In latere jaren wijdde hij zich in hoofd zaak aan maatschappelijk werk en was een bekende persoonlijkheid' in do kringen van tal van vereenigingen als het „Zee- mansfonds", het „T.I.B.O.", de Burger wacht en de padvindersbeweging, De thans ontslapene was ridder in den Nederlandschen Leeuw en ridder in do Oranje Nassau Orde. onnoodig en ongewenscht voorkomt. Haar aandacht is vooral gevestigd' op verlaging van huur bij bestaande woningen en op vervanging van bestaande woningen. Ln- tussrhen zal in enkele gemeenten oen be scheiden verruiming van den woningvoor raad door aanbouw van goiedkoope wonin gen het proces der huurdaling kunnen be vorderen zonder economische ongew-ensch- to gevolgen voor hot hui zen bezit met zich te brengen. In dezen zin heeft de rogcering thans besloten haar medewerking te verleenen voor den bouw van 720 woningen te Am sterdam, die voor f4.25 tot fö.-30 zullen kunnen worden verhuurd' ön die uitsluitend moeten betrokken worden door arbeiders met lage loonen, Demonstratief Congres van S.D.A.P. «n N.V.V. In de groote zaal van het N.V.V.-Huis te Utrecht hebben het Ned'erlandsch Ver bond van Vakvereenigingen en de S, D. A. P. Zaterdag een druk bezocht demon stratief congres gehouden tegen de nieuwe bezuinigingsplannen der regeering, liet congres stond' onder leiding van don heer Koos Vorrink. liet woord werd gevoerd d'oor S. de la Bella, penningmeester van het N.V.V.Th. Thijssen, voorzitter van den bond van N-e- derlandsehe onderwijzers; ir. J. W. Albarda, voorzitter van de so-o-dem. Tweede Kamer fractie, en F. van Meurs, secretaris van den N-ederlandsdien bond van personeel in overheidsdienst, en voorzitter van het A.G.'O.P. Kath. Dem. Partij. De Kath. Dem. Partij houdt op Donder- dag 6 Juni een openbare vergadering ingen woning voorraad1 haar m Let algemeen Goedkoop® woningbouw te Amsterdam. De regeering heeft «ede te kennen ge geven, dat een verruiming van' d'en huidi- voor rekening van het goederenvervoer. Dd rost van hef verschil komt ton laste van' de verschillende overige ontvangsten, dia, behalve de post levendé dienen, dio ruim f1300 honger is, alle lager Zijn. Daar, voos zoover bekend is, geen andere raden vaat- handen zijn, moet de achteruitgang anii de' gewone oorzaken worden toegeschreretfjj n.l. slechte tij-den en concurrentie. De totale achteruitgang over Januari <ax' Februari, ten opzichte van dc-zelfdé maan den van het vorige jaar, bedroeg rond' f 1.850,000. Rechtszaken Tcnboonstcliing voor reddingwezen, marine cn visschcrij in den Helder (Itcmavi). Zaterdagmiddag is einder groote belang stelling van de zijde der autoriteiten, op liet terras van het tmtoonstellingsgebouw aan de Buitenhaven m Den Helder, docnr Z.Exc. minister Deckers officieel geopend dia Uendaagsehe tentoonstelling op her go- bied van reddingwezen, marine en visscho- rij, die is georganiseerd in verband met de a.s. onthulling vau .tiet monument voor het Nederlandsdie roddingwezen can het borstbeeld van wijlen Z. K. II. Prins Hen- drik, welke plechtigheden, zoools wij reeds eerder hebben gemeld, Dinsdag 4 Juni zul len worden verricht, door H. ML do Ko ningin en H. K. H. Prinses Juliana. De ten. toonstelling, die in verband hiermede war georganiseerd, heeft ten dool het Ned ar- laindsche publiek nader in kennis te bren. gen met ons reddingwezein en oinz© kust verlichting, en de marine, reeft daarbij op waarlijk royale wijze medewerking ver leend. Ontvangsten der Ncd. Spoorwegen over Februari J935, De definitieve ontvangsten over Februari 1935 bedroegen: f7.354.761.01, d'at is rond f280.000 meer dan de geschatte over die maand, d'och ruim zeven ton minder dan de definitieve ontvangsten over Februari 1934. Van deze mindere ontvangsten kwam een bedrag van rond' f187.000 voor rekening van het reizigersverkeer en rond f 430.000 De spoorbrug over de Schïe. In kort geding van de Hotter» damsche rechtbank. Vandaag werd voor de R otl erilomscho rechtbank in kort geding behandeld de zanik! betreffende het recht vaai overpad ovedj de spoorbrug over de Sehio van den Ov-eii. schiescbeweg naar den 's-Gravenlaindscilie-1 polder. E enig en tijd geleden hebban dé Netter- lamdsche Spoorwegen den toegang tot deze brug gebarricadeerd met zware balken etn' prikkeldraad, tegen welke afsluiting bezwaar werd' gemaakt door den veehouder L, llarrt, die naast de spoorbaan woont. In d't kort geding werd vandaag ges pied. oor eiscker L. Haimi trad op mU Labsorski, voor de NederLmdscho Spooai wegen pleitte mr. Cremer. De uitspraak is bepaald op Dinsdag 3$ Juni a s. Sp@rt Wielrennen. Rennersclub De Zwaluwen. Trainingsrit over 100 A.M. De Schiodaimseiho Rennersclub De Zwa. luwen, biekl gisteren met tiet oog op den' wedstrijd om liet kampioenschap van Ne. derland, dat 25 Juni a.s, te Hoogerheidp (N.-B.) verreden zal worden, trainingsrit- ten voor de A-klasse over 100 K.M. Er werd tusschon Delft en Schipluiden „blokjes" van 20 K.M. gereden. De vier beste rijders worden afgevaardigd naar den.' kampioen swed strijd De uilslag luidt: 1. v. d. Calscyde, 2. Verbruggo, 3. Mul der on 4. Verbaan ,die de 109 K,M. aft-egden' in den mooien tijd van 2 u'ur .41 min. sec. Zij passeerden wiel aan wiel d> eind', streep. Op 300 M. volgde als no. 5 Lenos en op 700 M. als no. G Van Rommelen Na 70 K.M. bestond de groep no; uit 6 man; 3 waren uitgevallen. De junioren hielden een trainingsri oveai 40 K.M. De uitslag luidt: 1. Krame iburg, 2. Werk Jr., 3. Ros, 4. Pettingo, cn 5, M-orree.

Schiedamsche Courant | 1935 | | pagina 2