Verslag van Gemeenteraad Vergadering an Vrijdag 7 Juni 1935, 's namiddags 2 uur. L Voorzitter: do biogemoester, mr. dr. F. L. J. van llaaron. Benoeming. Voorstel van B. en W. om den. hurgo- meester den heer mr. dr. F. L. J. van llaaron te benoemen tol onbezoldigd amb tenaar van den Burger]ijken Stand. Geschikt? De heer Co!Ié: (Comm.) wil een korte verklaring afleggen. Het voorstd den burgemeester tot onbe zoldigd ambtenaar van den Burgerlijken sland te benoemen, he^ft plaats, omdat de lieer Van Haarem benoemd is tot burge meester van Schiedam. Over deze benoeming hebben de ingeze tenen van Schiedam niets te vertellen. In ons schijnbaar democratisch land De Voorzitter: Die benoeming is niet sum de orde. Daarover kunt u dus thans biet spreken! i De heer Col lé (Comm.): Wanneer tornt die dan aan. de orde? De Voorzitter: Die gelegenheid is er reeds geweest! De heer Col ié (Comm.)Da' is gemak, lelijk. U vroeg toch wie Ihet wooi i wenscih- te over dit voorstel? De Voorzitter: Ging het dan niet over de benoeming tot burgemeester? D eheer Coll (Comm.)We! neen. mijn lieer de voorzitter! Ik zou u in overweging willen geven eerst eons a£ te wachten, wat ik te zeggen lieb, alvorens in te grijpen. Het is 'hier leeds meer gebeurd, dat de voorzitter in mijn betoon ingreep, zonder dat daartoe reuen bestond Als u daar e>n ©ogenblikje mee gewacht 8iad, zon u gebleken rijn, dat ik het over het punt had, thans aan C orde! De Voorzitter: Goed, na uw gang. Haar als u van het thema afwijkt, zal ik moeten ingnjpen. Uw in'eiding was vaar dien aard, dat deed verwachten, dat u een andere richting zon uitgaan. Als u bihoor lijk bij liet onderwerp blijft, dit aan de orde is, val ik u niet in de role De heer Gollé (Comm.): Er is een voor stel om den heer Van Haaren te benoemen tot onbezoldigd ambtenaar van den Bur gerlijken Stand. Of de persoon in kwestie over de noodige capao.teiten lemhikt voor die functie (vroolïjkheid) zal nog moeten worden afgewacht! In dit verband is het niet overbodig een korte verklaring af te leggen. Er wordt bij deze benoeming niet gevraagd naar de meening van de ingezetenende raai! mort maar een beslissing nemen, zonder te we ten, of de burgemeester voor deze functie wel de juiste man is. (Gelach). Een stem: Daar kun je wel gerust op zijn De heer Oollé (Comm.)- De hoeren lachen wel, maar ihet is niet mijn schuld, dat ik deze zaak hier ter sprite moot brengen. De heer Van Duinhoven (s.d): Je bont komisch Ibport De heer Collé (Comm.): ho apt, dat de raad geen spijt zal hebben van de be noeming van den heer Van Hamen tot ambtenaar van den Burgerlijken Stand en dat deze zal blijken te zijn de rechte man op de rechte plaats. De heer Van Duinhoven (s.d.): Ga maar eens een trouwpartij bijwonen i Air. dx. Van Haaren wordt met algemeene 28 stemmen benoemd tot onbezoldigd ambtenaar van den Burger'ij'ken Stand. De verkeersweg Koemarkt- Het Westen. Voorstel van B. esn W, om te besluiten tot voorioopige goedkeuring van het plan tot onteigening in het belang der volkshuis vesting ten name der gemeente Schiedam ter verkrijging van do beschikking over gebouwde en omgebouwde eigendommen, in verband met de vastgestelde voorgevel- rooilijnen voor de Gerrit Veri»anstrajat (NW zijde..) de Oranjestraat (ZO. zijde) en de Burgemeester Kmappertlaan (Z.O. zijde). De tuin van mevr. Dirk zwager. De heer mr. Ka vel a ar s (r.k.) spijt het, dat ftiïj in de eerste vergadering, die de nietnve burgemeester presid ert, tegen een belangrijk voordel bezwaren moet opperen. In de eerste p'aats wordt voorgestel 1 van mevr. DirkzwagerSonneveld een huis met tuin, in zijn geheel, to onteigenen Als de tuin in. zijn geheel voor straataanieg noo- dig was, zou spr. tegen dit onderdeel van het voorstel geen bezwaar 'lic'ut-n. Maar de gemeente wl hiior vorder gaan en ook onteigenen, wat niet voor straaiaanleg ge bruikt zal worden. In dit verband verwijst spr. naar art. 77 sub 5 van de Woningwet, dat spr. citeert. De Voorzitter stelt voor in comité- generaal over te gaan. De openbare vergaderiung wordt ge schorst De V oor zitter heropent na drie kwar tier do openbare vergadering en stelt op nieuw aan do orde het voorstel van B. en W. inzake do onteigening. Do heer rnr. Kavelaars frk.) deelt mee, na do besproking in comité-generaal, thans geen Wmefte meer te gevoelen 'het woord te voeren. Overeenkomstig het voorstel van B. on W. wordt bedelen. De heer mr. Kavelaars (rk.) wensdtf aanteekening, dat hij geacht wil worden tegen to helven gestemd'. Bebouwing Oranjestraat. Voorstel van B. en W. tot ter visie legging van een ontwerpverordening, in zake bebouwingsvoorschriftcn voor de Oranjestraat. Winkels. Do hoer mr. Kavelaars (r.-k.) merkt op, dat de bebouwiugsvooreonriften zelf, thans niet aan do orde zijn. Maar spr. wil B. en \V. in overweging geven in de ontwerp-veronlening de bepaling te schrap pen, dat aan do Oranjestraat alleen win kelpanden zullen mogen verrijzen. Of daar winkels op hun plaits zijn, hangt af van de kwestie, of er de noodigo klandizie zal zijn. En dat heeft de raad niet in zijn macht. Daarom wil spr. de eigenaars vrij laten in het geven van een bestem ming aan hun panden. De heer mr. Van Velzen (r.-k.) zegt, dat in de ontwerp-veronlening aan het begrip winkel een groote uitbreiding is gegeven. In artikel 2 sub. 2 wordt ge zegd: „'Onder „winkel" worden in dit ar tikel „restaurant", „koffiehuis"., .bioscoop" en „kapperssalon" begrepen." In tegenstelling met den heer Kavelaars wil spr. art. 2 handhaven. Gewijzigde opvatting. Het college van B. en \V. moest wel met dit voorstel komen, omdat op het depar tement een gewijzigde opvatiing is ont staan ten aanzien van deze materie. Vroe ger kon langs privaatrechtelijke weg invloed uitgeoefend worden op den aard' der be bouwing. De gemeente kon zeggenIk eiscli, dat gij op den grond, dien gij van mij koopt, dat en dat zult bouwen. Nu kan editor niet meer langs privaatrechte lijke weg invloed op den aard der bebou wing worden uitgeoefend, maar dat moet voortaan volgens departementale opvatting langs publiek-rechteiijken weg geschieden. Daarom is deze verordening nocdig Om een harmonisch stadsbeeld. Als wij ais oveihcid voor sfadsverbele- ring veel geld uitgeven, mag ook gevor derd worden, dat een goed stadsbeeld ont staat. Het zou fataal zijn, ais de bebou wing van de 'Oranjestraat niei m overeen stemming werd „ebiacht met het slads- beeld tusschen Koemarkt cu Oranjestraat. Hef is niet toelaatbaar, dai in de Oranje straat naast een heerenhuis ven winkel komt en omgekeerd; de overheid moet de macht hebben dat te voorkomen en maat regelen nemen, dat een harmonisch stads beeld ontstaat. Naar het eerste in/icht van B. en W„ zal de bebouwing daar ter plaatse liggen in de lijn van een nijverheids wijk; in ieder geval niet van een woonwijk. Daarom zijn voorschriften noodig. Als niettemin mocht blijken, dat het voorschrift om daar alleen winkels te doen verrijzen, te eng is en het mogelijk is zonder inbreuk te maken op een behoor lijk stadsbeeld, daarvan af te u ijken, is aan den raad uitdrukkelijk de bevoegd heid gegeven om vrijstelling te vcrleenen van het algemeen voorschrift Het is de plicht van den raad, die bev oegdheid aan zich to houden. Een ie veel aan winkel-.? Een tweede punt, door den heer Kave laars aangeroerd', betreft de vraag, of er niet reeds een te veel aan winkels is en of niet verhinderd dient te warden, dat het aantal winkels nog vermeerdert. Dat is echter een kwestie, waar de overheid huiten staat. De pracrijk zal in dezen wel den weg wijzen Gevaar is er niet te duchten, daar immers de raad' de oevoegdheid krijgt dispensatie van het voor schrift te verteenen. Bezwaren gehandhaafd. De heer mr. Kavelaars (r.-k) zou, als langs privaatrechte]ijken weg voorschrif ten zouden worden gegeven inzake de be bouwing van de 'Oranjestraat, op deze wijze, daar tegen evenzeer bezwaar heb ben Spr. kan niet uitmaken, of uit aesthetisdi oogpunt bezwaren te opperen zijn tegen een vrij laten van de eigenaars in liet een bestemming geven aan een pand, maar zelfs als er aesthetische bezwaren zouden zijn, zou spr. toch nog tegen het stellen van dezo voorschriften bezwaar moeten opperen. Het toekennen van een dispensatierecht aan den raad is wel een veiligheidsklep, maar spr. heeft er juist bezwaar tegen, d'at de eigenaar, die ontheffing wenscht van het bebouwingsvoorschrift, zich tot den raad moet wenden. Spr. zou gaarne zien, dat B en \V. zijn opmerkingen nog eens in nadere over weging namen. De heer mr. Van Vel zen (r.-k.): Ik refereer mij aan hetgeen ik in eerste in stantie over deze zaak heb gezegd. Het is heel moeilijk, den heer Kavelaars te overtuigen 1 De lieer mr. Kavelaars (r.-k.) wensdit aanteekening, dat hij tegen het voorstel tot ter visie legging is. 'Overeenkomstig het voorstel van B. en W. wordt besloten. Inhaalverbod ringdijk, Voorstel van B en W. om voor het gedeelte van den Vlaardingerdijk nabij de Vijfsluizen onder üeze gemeente een z.g. inhaalverbod \oor motorrijtuigen uit te vaardigen. De voorzitter dkjelt mee, dat in hot desbetreffende schrijven aan den raad (Afd A no. 215 2) een kleine wijziging dient te worden aangebracht, n.l, do mededee- ling, d'at ook de Commissie voor de Straf verordeningen zich met dit voorstel ac- coord' heeft verklaard. Het betreft d'us goen verandering; alleen een aanvulling. Hulde! Den heer Van Duinhoven (s.-d'jlijkt dit voorstel in alle opzichten sympathiek! Het college van B. en W, verdient lof, dat het met dit voorstel is gekomen. De toestand daar ter plaatse is zeer gevaar lijk, vooral op Zondagen, als vele Zon dag sr uit ere" per rijwiel of met een motor rijtuig den Vlaardingerdijk passé eren. Ecu algemeen iuliaaivcrbwl. Impliceert het voorgestelde inhaalver bod ook, dat geen wielrijders ingehaald en voorbij gereden mogen worden? ills dat niet het geval is, zou hot vaststellen van een maximumsnelheid op fleit ring dijk voor auto's en motorrijders zeer ge- wensdit zijn. Een wielrijder, bereikt meestal geen grooter© snelheid dan 8 ii 10 K.M. por uur. Als automobilisten en motorrij ders zoo snol mogen rijden als zij zelf wil len, als zij elkaar maar niet inhalen en passeeren, blijft do wielrijder op dat weg gedeelte toch nog in levensgevaar verkee- ren, De voorzitter: Er is uitdrukkelijk sprake van een inhaalverbod voor motor rijtuigen, d, w.z. dat het ééne motorrij tuig het andere motorrijtuig niet mag in halen en voorbij rijden. De beer Van Duinhoven (s.d1.)Mag dus een motorrijtuig wel b.v. een fietser inhalen en voorbij rijden? Do lieer ir. Houtman (lib.): Daar is ruimte genoeg voor! De voorzitter (tot den beer Vair Duinhoven): Wilt u uitbreiding van bet verbod'? De beer Van D u i n h o v e n (s.d'.Ja, mijnheer do voorzitter. En nu we tocli op den goeden weg zijn, zou ik ook gaarne willen, dat er behoorlijke controle op het verbod werd uitgeoefend. De voorzitter: U bedoelt: politie toezicht?! De heer Van Duinhoven (s.d.) Juist! Vooral de eerste weck zal daar een agent van politie op zijn plaats zijn, die iederen overtreder zonder pardon een bon netje geeft! De Voorzitter: Is het uw bedoeling, dat op drukke feestdagen een algemeen in haalverbod zal gelden of altijd? De heer Van Duinhoven (s.d.). Een algemeen inhaalverbod I De Voorzitter: U wilt dus inlas- schen.- voor moiotrijtuigen en rijwielen. Opstoppingen te vrcczen. De heer ir. Houtman (lib.) wil als ge woon raadslid dus niet als -wethouder iets zeggen. het komt spr. omioolig voor het voor ste! uit te breiden. Twee snelrijdende auto's of motoren mogen elkaar op den nngdijk niet inhalen en passeerön; daar is alles voor te zoggen. Maar als het in haal verhol werd uil gebreid, zou het vei'- keer zich moeien regelen naai- een wiel rijder, dïo met een dool-kalm gangetje door de bocht verkiest te rijden. Er is ruimte genoeg voor het normaal passeerön van wielrijders door automobilisten. In de Mo'or- en Rijwielwct wordt gezegd, dat voldoende ruimte aanwezig moet zijn als men een ander wil passeerön. Is die ruimte er niet. dan gaat men zooals de lieer Van Duinhoven dat noemt - op de bon! Is er echter voldoende ruimte, dan is er geen reden om het autoverkeer op te stoppen. Als een autobestuurder achter eiken wielrijder, die over den ring dijk rijdt, moet blijven, ontslaan opstop pingen, die nog veel. meer gevaar ople veren. Spr. gelooft, dat de waarnemend com missaris van politie de zaak goed over dacht heeft, toen hij adviseerde voor den ringdijk alleen een inhaalverbod' voor mo tornjtuigen uit te vaardigen; spr. is van meening, dat aan dat verbod geen uit breiding jjioet worden gegeven. Een maximum snelheid. Den heer Van Duinhoven (s.d.) spijt bet, dat de heer Houtman aan do hulde, die spr. aan liet college heeft gebracht, gaat tornen, door niet zoover te gaan met een inhaalverbod a's spr. wensclielijk acht Als de beer Houtman bet opneemt voor de auto en motorrijders, die niet hard genoeg door den ring zouden kunnen racen, als er een algemeen inhaalverbod werd vastgesteld de heer Houtman grondt zijn bezwaren tegen een algemeen inhaai1.- verbod op praetische overwegingen dan zou het misschien mogelijk zijn voor den ringdijk een. maximum snelheid te bepalen, van 12 K.M. per uur, zooals die ook hier in de stad wel geldt. De ééne autobestuurder is de andere nietl Ei- zijn heel kalme automobilisten en ook heet gebakerde! Spr. veronderstelt dat, als hij een auto besturen moest, hij wel harder zou rijden d'an b.v.. de heer Hinke laar! (Vroolïjkheid). Bescherming van wielrijder tegen automobilist. Wij kunnen niet op oen Zondag uitma ken, wat ten aanzien van het verkeer op dien ringdijk gebeuren moet, maar d'at dient thans hier uitgemaakt to worden. Wij moeten den wielrijder in bescherming nemen tegen don automobilist. Een wiel rijder zal een autobestuurder goen kwaad doen! Daarom dienen ivo iets verder te gaan dan B. en W. voorstellen; in bet belang van de „Zondagsruiters", die zich naar Hoek van Holland begeven om daar verpoozing te zoeken. Die monsclien zul len zich dan iets veiliger voelen. De Voorzitter (tot den Ivoor Van Duinhoven): Wilt u een voorstel doen in den geest, als u betoogde, of moet uw betoog als een opmerking, waarmee later eventueel rekening kan worden gehouden, opgevat worden? De heer Van Duinhoven (s.d.) doet bet voorstel om de maximumsnelheid' op den ringdijk bij do Vijfsluizen to bepalen op 12 K.M. per uur. Dat voorstel wordt ondersteund1 door mevr. Benthemdo Wilde on do hoeren Van Pelt, Smit en v. d. Hoek, De heer Scheurkogel- (c.h.): Mag bij dit punt ook iets gezegd' worden over het rijden in do stad'? De Voorzitter: Dat ligt nog al ver uit do richting! De heer Schourkogol(c.h.) had het oog op de wijze, waarop vele bestuurders van motorrijtuigen de bocht bij de Oranje straat nemen. De Voorzitter hooft tegen oen dergo- lijko uitbreiding van het debat wol ecnig bezwaar. Geroep: Wacht maar tot de begroo- hing i Uitstel bepleit. Do heer mr. Kavelaars (r,.k.) zou het wensclielijk achten, dat een voorstel, als door den lieer Van Duinhoven gedaan, eerst in do Commissie voor do Strafver ordeningen werd bekeken. B. en W. kun nen wel oen maximum snelheid vast stel len voor een gededto van de bebouwde kom, maar spr. meent, dat de ringdijk bij de Vijfsluizen niet tot do bebouwde kom behoort. De Motor- en Rijwielwct kent in een geval ais dit ook geen maximum snelheid van 12 K.M. per uur. Daarom is er alles voor te zeggen do zaak eens in de Com missie voor de Strafverordeningen to over wegen. De heer ir. Houtman (lib.): Ik ben ook van meCning, dat het voorstd-Van Duinhoven geriefelijk naar do Commissie voor de Strafverordeningen kan worden, verwezen(Vroolïjkheid). De lieer Mak (a.r.)Beter nog naar do Gemeente-Reiniging! Do lieer ir. Houtman (lib.): Het voor stel van B. en W. kan dan gewoon door gaan, wat met liet oog op de komende Pinksterdagen wel aanbeveling verdient. De lieer Van Duinhoven beeft bet col lege van B. en W. buide gebracht voor zijn voortvarendheid. Laten xve met dat voorstd vootioopig tevreden zijn en de Commissie voor de Slrafverorden'ng liet vooistel-Van Duinhoven ter bcaiudeoring geven! De heer Van Duinhoven (s.d.)Dan is de ringdijk weg, vóór de commissie klaar is met haar rapport! Nieuw gevaar scheppen. De lieer ir. Bout man (lib.): Bij bo stuileering van Let voorsldVan Duinhoven zal we! blijken, dat aanneming grooto go- varen in het leven zal roepen ats gevolg van opstoppingen, die zullen ontstaan, als alle verkeer genoodzaakt wordt niet snel ler te rijden dan een langzame wielrijder. Spr. gelooft, dat ook de heer Van Duin hoven tevreden zal zijn, als do door B. en W. voorgestelde maatregel wordt toe gepast. De Voorzitter: We slaan nu vlak voor Pinkster en bet is gewcnscht, dat er een maatregel wordt getroffen, die het gevaar ter plaatse zal verminderen. Laat de raad daarom thans het voorstel van B. en W. aannemen en dan kam later nog de wenschelijkhcid' van een verder strek kende bepaling overwogen worden. Er bestaat dan misschien nog aanleiding om een climax in de hulde te brengen! Do heer Van Duinhoven (s.d.): Als het inhaalverbod voor motorrijtuigen thans wordt ingevoexd en er wordt beboodijk rekening gehouden met de d'oor mij ge maakte opmerking, ben ik tevreden. Overeenkomstig het voorstel van B. en W. wordt besloten. (Wordt vervolgd). Gemengd Nieuws De onthullingen te Oss. Een moord en een roof overval opgehelderd. Door de koninklijke marechaussee van d'e brigade 'Oss werd gisterochtend' over gegaan tot de arrestatie van zekere M. v. 'O. en 0. de B., terwijl door de rijks- veldWadit in Bleiswijk (Z.-H.j word gear resteerd en op transport naar 'Oss ge steld oen broer van C. de B., A. ide B. Deze mannen worden er van 'verdacht, in bet vorige jaar Juli in samenwerking met verdachte Ceelcn, die onlangs een bekentenis heeft, afgelegd' 'den. moord te hebben gepleegd' ep den caféhouder J. van der Bas te 'Oss en een roofoverval op den bejaarden heer K. W. te rleeswïjk, onder de gemeente Binter, waarbij een be drag van ruim f300 en oenigo gouden sieradten werden buitgemaakt. Alle drie zijn op transport gesteld' naar TIeeswijk ter confrontatie. De beschuldiging tegen den Haagschen hoofdcommissaris. Eenzijdige voorlichting? Nu er ruchtbaarheid' is gegeven aan het geschil, d'at ton aanzien van den gewe zen hoofdcommissaris van politie te 's-Gra- venhago hangende is, beeft bet Handels blad zich tot het departement van justi tie gewond' met bet verzoek om nadere inlichtingen, meer speciaal over de hou ding, welke ten deze door do justitie is ingenomen. Geantwoord' werd, d'at liet, han gende het onderzoek, niet mogelijk is luiede- d'celingcn te doen. Men wees er slechts op, d'at hetgeen, dat in de bladen is ver meld, een eenzijdig karakter draagt, daar noch de verdediging va.n d'e zijde van d'en gewezen hoofdcommissaris is weerge geven, noch gelijk trouwens vanzelfspre kend' is rekening kon worden gehouden met hetgeen tijdens liet onderzoek nader is gebleken. De aardbeving in Rclocdsjistan, Tot dusverre zijn 20.000 vluchtelingen uit het doof de aardbeving geteisterde ge bied per spoor naar andere streken ver voerd. Tjalkschip in nood.. Op hel IJsselmecr. Ilcfc zeil aan flarden geslagen. Varende van Kampen haar Dommer wend! schipper P. v. Oven, op liet IJssldmceij ■overvallen door een onweersbui. Zware golven kwamen ovor het 115 ton metetndo tjalkschip en sloegen liet zeil in kotrtcjnj tijd in flarden. Dadelijk voer de reddingsboot „Hilda", schipper Ifolk, van Lemmer uit en bracht hot scliip inct veel moeite binnen. Aan boord bevonden zich behalve den' schipper, diens vrouw en zioven kinderen». Het schip was niet verz'ebord. Bofsing tusschen wielrijder cn auto. Do 28-jarige schipper L. Scliouwstra uit Leeuwarden is op do Markt to Venlo met zijn rijwiel tegen een auto opgereden. Hij bekwam daarbij een hersenschudding en ernstige verwondingen aan hot gelaat. Hij is naar het R.K. Ziekenhuis overge bracht; zijn toestand is redelijk wol. Een moedige daad. Gistermorgen ontdekten voorbijgangers, dat tor hoogte van de Korstjespocxrtstoeg te Amsterdam, een naar schatting 6-jarig jongetje in het water van den Singel was geraakt. Het kind was terecht gekomen, tusschen den wal en een schuit en bevond' zich reeds in zinkendon loestand', toen eeta heer, die uit het nabijzijnde hotel Brou wer kwam, op den aan den kant staande menigte, die niet wist wat zij doen zou, toeliep en, zoodra hij hoorde wat er gaan de was, gekleed to water sprong. Hij wist den kleinen drenkeling to grijpen, waartna' hij zicli aan een staaldraad1, waarmee de schuit aan den wol verbonden was, vast hield. Omstanders beviijdd'en hem kort daarop uit zijn benarde positie en wisten hem met den jongen op het droge to brengen. Ter wijl bet kind naar huis werd gebracht, trok do moedige redder, de heer P. Ver waal uit Purmerend, wiens daad te meer eerbied afdwingt, aangezien hij niet kaft zwemmen, zich in hotel Brouwer terug, waar hij ecnigen tijd later door zijn vrouw, die inmiddels was gewaarschuwd en droge Moeren had meegebracht, per auto werd afgehaald DONDERDAG, 33 JUNI 1935. Hilversum, 303 51. AVRO-Uitzending. 8 u. Gramofoon. 10 u. Morgenwijding. 10.15 u. Gramofoon. 10 30 u. Ensemble Lismondo. 11 u. Knipcursus. 11,30 u. Concert. 12.30 u. Orkest. 2 u. Voor dracht. 2.203.45 u. Orkest. 4 u. Voor zieken en ■ouden van dagen. 4.30 u. G-ra,- mofoon. 4.45 u. Radiotooneel voor kin deren. 5.30 u. Ivovacs Lajo®. 6.30 li. Sportpraatjo. 7 u. Kovacs Lajos, 7.30 u. J. v. Steeden: Van wind cn water. 8 u. Vaz Dias. 8.05 u. „De Zomer" uit Haydn's Jahreszeifen". 8.45 u. „Dei vrede van het land", radio-zomcrspeli van mr. A. Wl Kamp. 9.30 u. Kampeer- en Trekkersliedjes. 9.45 u. Gramofoon. 10.20 u. Avro-Decibels. 11' u. Vaz Dias. 11.1012 u. Ensemble Lydia Petrowna. Huizen, 1875 M. 8—9.30 u. KRO. 10 u. NCRV. 11 u. KRO. 2 u. NCRV. 8 u. Gramofoon. 8.309.30 u. Kinder mis. 10 u. Gramofoon. 10.15 u. Morgen dienst. 10.45 u. Gramofoon. 11.3012 u. Godsd'. halfuur. 12.15 u. Concert en gramofoon. 2 u. Handwerkcursus. 13— 0.45 u. Orgel. 4 u. Bijbellezing. 6 u. Handenarbeid'. 5.30 u. Chr, Liederen. 6.3Ó. u. Erieseho causerie. 7 u. Ned. Chr, Persbureau. 7.15 u. Reportage, 7.30 u» Jouin. Weekoverzicht. 8 u. Vaz Bias. 8.05 u. Utr. Chr. Mannenkoor. 9 u, Cau serie. 9.30 u. Gramofoon. 9.55 u. Vaz Dias. 10 Concert. 1111.30 u. Grai- mofoon. Droilwich, 1500 M. 11.25 u. Orgel. 11.50 u. Gramofoon,. 12.10 n. Orkest. 1'.20 n. Gramofoon, 2 20 u. Orkest. 4,10 u. Gramofoon. 5 05 u» Orgel. 5.35 u. Orkest. 6.50 u. Bach-con cert. 7.40 u. Gramofoon. 9.50 u. Al- dershot Taptoe. 11.15 u. Kwintet. 11.45, 12.20 u. Alder shot Taptoe. Radio-Paris, 1648 M. 7.20 en 8.20 u. Gramofoon. 12.35 n» Kamermuziek. 9.05 u. „L'o martyr dd Saint-Sébastion", spel van d'Armimzio, muziek van Debussy. Keulen, 45G 51. 6.35 u. Orkest. 12.20 u, Orkest. 2.2Ö, u. Concert. 4.20 u. Kwartet. 5.20 u. Or kest. 7.40 u. Volksliederen. 8.35 u. Or kest. 10.501.2.20 u. Dansmuziek. Rome, 421 31. 9.10 u. „Adrianai Lecouvreur", oporal van Cilea. Brussel, 322 en 484 31. 322 31. (Vlaamsch)12.20 u. Gramofoon. 12.50 u. Orkest. 1.50—2.20 en 5.20 u. Gramofoon. 6.50 en 7.35 u. Orkest. 8.20i u. Symphonieconcert. 10 u. Taptoe to Aldershot. 10.53—11.20 u. Gramofoon. 484 31. (Fransch)12.20 cn 1.30—2.20 u. Orkest. 5.20 u. Orgel. 6.05, 6.50 en' 7.20 u. Gramofoon. 8.20 u. „Die lustig^ Witwe," operette van Leliar. 10j30-11.20! u. Zigeunemmuziek. Dcutsclilandscnder, 1571 M. 8.30 u. OpereUeooncort. 11.20 u. Cc«* eert.

Schiedamsche Courant | 1935 | | pagina 6