sisomsscemii „edelweiss" Tb. HEÜNSBSEK - Sranderssteeg i. VERZILVERD GLAS zinnen ic bouwen m b\j do vaststelling dei tarieven moer rekening met grooto go- zinnen te houden. Spr., dio eon gezin met S kinderen hoeft, betaalt per maand on geveer f7.50 voor gas en zijn buurman met één kindje tusschen f3 en ff. Do heer Com brink zeide, dat het oen schande zou zijn, als er een K.D.F.-or in den raad kwam. De heer mr. Van Vol zen herinnerde nogmaals aan wat er op het gebied van do verbetering van de woningvoorraad is gedaan en zeide, dat lret mogelijk zou moe ten zijn een gezinstarief too to passen, klaar de invoering daarvan stuit op prac- tische bezwaren. Spr. is voor het prin cipe, maar de man, die een practisehe regeling ontwerp, is nog niet opgestaan. In Hilversum heeft men met oen proef neming geen gunstige ervaringen opgedaan. Met een kort woord sloot de voorzitter te kwart voor 11 do vergadering, dio vrij goed bezocht was. De heer T. Slavenburg voor de Ohr. Hist. Unie. Gisteravond werd door de afdeel ing Schiedam van de Chr. Hist. Unie in het Vereenigingslokaa! een betrekkelijk goed bezochte openbare vergadering geb ouden, welke onder leiding stond van den heer Li. H e u k e 1 s, en waarin do wethouder van financiën, de heer T. Slavenburg het woord voerde. In de inleiding zijner rede vestigde spr. de aandacht op het artikel in het Chr. Hist, program, betreffende de publieke fi nanciën. Volgens dit artikel moeten zij zuinig worden beheerd en zoo goed; mo gelijk besteed, terwijl de bedrijven oen zoo economisch mogelijke exploitatie moeten hebben. Spr. ging daarna in het bizonder na hoe bet staat met de schuldenlast der gemeen te Schiedam en constateerde, dat van 1928 af, ondanks een geweldige toename van het aantal inwoners, de schuld is gedaald. Per hoofd is de niet productieve schuld gedaald van f 162.35 tot f150.79 Tegenover de gunstige schuldenpositie staat echter het bijna onoplosbare probleem van de werkloosheidslasten. Het rijk draagt thans daarin voor 99 pCt. bij. Van de be lastingen komen dan f260.000 tep goede van het rijk. Om in den loop der jaren het hoofd te kunnen bieden aan de drukkende tijden heeft de gemeente voorts bizondere maat regelen moeten treffen, niet altijd uit vrijen wil, maar toch zooveel mogelijk met hand having van de gemeentelijke autonomie. Het gemeentebestuur staat daarbij op het standpunt, dat het in Schiedam zelf zijn eigen richting bepaalt, zonder inmenging van hoogerband. In korte trekken zette spr. voorts uiteen hoe de nieuwe wet op de verdeeling der werkloosheidslasten over de totaliteit der gemeen'er. werkt en liet de maatrege'en de revue passeeren, welke in Schiedam voor de werkloozen zijn getroffen. De Schiedamsche loonpolitiek is geba seerd op stabiliteit. In tijden van hoogcon junctuur zijn de loonen niet met sprongen omhoog gegaan en toen de terugslag kwam behoefde het gemeentebestuur niet met ingrijpende loonsverlagingen te komen. Deze politiek verwierf de goedkeuring van den geheelen raad. Ook de s.d. raadsfractie stemde voor de laatste verlaging. Spr. bepaalde tenslotte het Cbr. Hist, beginsel ten aanzien van enkele andere partijen. Ook Nationaal Herstel doet thans mee, maar spr. vroeg zich af wat er hier in Schiedam kapot is en wat er dan hersteld moet worden. Hij betreurde, de Chr. Dem. Unie en de Staatk. Ger. Partij thans even eens mededingen in dein strijd. Hebben deze partgen wel aan de consecpiemtie van hun optreden gedacht. Zij zullen geen zetel be halen en slechts de twee groot© partijen zullen erbij winnen, zoodat de stemmen op de C.D.Ü. en de S.G.P. uitgebracht invloed in tegenstelde richting zullen uit oefenen. De Chr. Hist, willen het beleid van de vorige periode voortzetten en het Chr. beginsel in de gemeente politiek brengen, gegrondvest op Gods vertrouwen, vrijheid' en recht. Van de gelegenheid tot het stellen van vragen, werd door enkele aanwezigen ge bruik gemaakt. Nadat de heer Slavenburg geantwoord had. sloot de heer Henkels de vergadering. Particuliere Synode. Geref. Kerk van Zuid-Hol land (Z.). Woensdag a.s. zal bier'ter stede in het Geref. Jeugdhuis de Particuliere Synode van de Geref. Kerken van Zuid-Holland (Zuidelijk gedeelte) worden gehouden. Daarop zullen de classes Barendrecht, Brïelle, Dordrecht, Gorïnchem, Rotterdam en Schiedam tegenwoordig zijn. Khvcrjasconcours. Op 2-f en 25 Juni a.s. wordt een kla- verjasconcours gehouden om een wissel beker, waaraan Schiedamsche clubs mo gen deelnemen. Maandag a.s. wordt bij A. J, van Ger- ven, Rozenburgscliestraat 2a, do volg orde bij loting vastgesteld. Collecte. Maandag a.s. zal met toestemming van B. en VV. de jaarlijksche collecte gehou den worden voor het Fonds voor Oud1- Militairen en Kon. Mil. Invalidenhuis. Passage theater. Caprice cspaguol. Von Stemberg heeft van Mariene Die trich afscheid genomen. Hij deed' dit in ecu film, zwaargeladen van bonte Spaan- scho pracht en zwoele sfeer; bonter dan alle vorige in andere aardhoeken sjoelen de films, zwoeler en zwaarder geladen dan alle vorige door dozen duivelskunstenaar voor-getooverdo droombeelden. Tot nu toe heeft men tegenover Von Sternberg nooit naar liet waarom ge vraagd. Men liet zich begeesteren door zijn fantastisch genie, door zijn onbe grensd kunnen en door zijn wilde ver voering. Hrj leefde zich uit in die eono fi guur. die hij jaren geleden in Berlijn vond en haar van het derde plan met een en kele greep naar voren trok in het eerste gelid. Zijn eerste film mot Mariene moest nog de drukkende aanwezigheid dulden van Jannings. Maar voor Von. Sternberg was de „Blauwe Engel" slechts het begin. In Hollywood, waar hij onbeperkt lieer- scher was en is gebleven, zette hij zijn plannen door, liet hij zich gaan en vierde hij ongebreideld zijn lusten bot op het idool: Mariene. Zoo maakte hij Marokko" on plaatste haar in het fel-bezondo en scherp gelijn de milieu van de Iegionairen romantiek. Daarna kwam Dishonoured", wramger door de sfeer van den oorlog. Toen ^Shang hai Express", weer vreemd en buitenis sig, Oostersch onbehaaglijk. En zoo ging hij door met ,,De blonde Venus". „Song of Songs" en „The scarlet Empress", al len overgoten met zijn romantisch senli- ment, maar doortrokken met zijn wran gen spot en den hooghartigen smaad; den spot en den smaad van een eoozame. En waarom dit alles? Waarom deze grondslag van teedere en diepere levens genieting van het cynische spel met een vrouweziel, waarom dezen hoon gelegd op de twijfelende vraag naar het goede, de zwakte of het kwaad in een vroiiwo- hnrf Thans, nu het sj>el met deze Caprice ten einde gespeeld is, nu Van Stemberg zijn model uitgewrongen heeft en zich van haar afwendt, rest ons de vraag naar de reden van dit alles. Een vraag overi gens zonder nut en dus ook zonder ant woord1. Want de achter de dunne lippen verscho len ziel zal geen ander antwoord gerendon datgene, wat hij ons reeds in zijn film gaf. Of wij moesten bet zoeken in zijn felle bezetenheid voor de kunst, die hij vond in z'jn filmmateriaal, voor den uit weg van zijn bewogen gemoed in die lange, lange linten mysterieuze schaduwen, die hij zich wist te scheppen, voor het le vende leven, dat hij zich als kunstenaar par excellence voor zijn oogen kon la ten opbloeien. Deze „Caprice Espagnoi" is het einde. Bonter en weelderiger, verfijnder cn geraf fineerder dan al het vorige. Hij is zelf achter de camera gaan staan en heeft de lens laten spelen over het bleeke, gecise leerde masker van Ma ene; hij ving haar oogopslag als een vlinder in de zon; hij schikte bloemen in beur haar en kroesde blonde krullen roud haar hoofd; hrj hulde haar in zware witte kant en gaf haar rin gen met groete steenen aan dé slanke vingers. Hij bouwde Spanje rond haar op en liet de Spanjaarden carnaval vieren, al leen om haar achter zwarte en witte maskers te verbeken. Hij liet een maa ten gronde gaan., al leen om haar tot het smadelijk verloren, einde uit te beelden als de deerne, zoo driest als hij het nog nimmer deed. Eu waarom? Om de dolle woede van den kunstenaar, die zijn gansche gemoed, zijn hart, zijn ziel en zaligheid verpandde aan dat mysterieuze spel van het licht, dat film heet; hij gaf zich, geheel en al; hrj toonde zich, wreed-naakt, maar toonde hij zich in zijn ware gedaante? 7oo blijft de vraag toch tenslotte nog zonder antwoord. Met deze Caprice, wederom eon meester werk van weergaiooze filmschoonheid, heeft Von Stemberg zich dan eindelijk van zijn object (of van zijn obsessie?) losgemaakt. Laten wij dit afscheid, dat al lerminst een partir met een beetje mourir is, gaan zien om de kunst van Von Stem berg voor de zooveelste maal te bewon deren. Behalve de hoofdfilm bevat het program ma nog „Ter wille van haar zoonl", de aangrijpende geschiedenis van een jong meisje, dat in het geheim met eon rijken student gehuwd is. Als de ouders van den jongeman dit eindelijk te weten komen, zorgen ze er voor, dat de verhouding tus schen het jonge paar zoo ondraaglijk wordt dat zij zich laten scheiden. Er volgt dan voor haar een hard leven, dat echter in het eind zijn bekroning vindt. Vooral de moederrol wordt hierin op aangrijpende wijze gespeeld. Het voorprogramma bevat nog een Bet ty Boop-filmpje „Swat that fly", terwijl we van het Polygoon-nieuws inzonderheid act hezoek van II.M de Koningin aan den Helder vermelden. Zondagsdienst doctoren en apothekers. Voor spoedgevallen nomen morgen de volgende geneeskundigen den dienst waar: v. d1. Broek, Willem de Zwijgerlaan 23, en De Maeyer, Burgemeester Knappert- laan 30. Morgen is geopend de apotheek van den heer Backer, St. Liduinastraat 58, die ook tot de volgende week Zaterdag den nachtdienst waarneemt. Installatie commissaris van politie Op liet politiebureau. In zijn werkkamer op liet politiebureau aan de Lange Nieuwstraat is hedenmor gen do nieuwe commissaris, de heer P. II. Clasie, geïnstalleerd door den burge meester, mr. dr. F. L'. J. van Haarcn, Daarbij wareu oa. aanwezig mevrouw Clasie, do gemeente-secreiaris, mr. V. Sic- kenga, de vader oa moeder, een zuster, twee broers en een schoonzuster van dan commissaris; de waarnemend commissa ris, do heer E. N. II- Dasoul, do inspec teurs en een groot doel van hot politie corps. Rede van den burgemeester. üc burgemeester, mr. dr. F, L'. J. van Haar en heette den heer GSasio welkom, wenseLte, hem geluk met zijn benoeming en acitte het oen genoegen hem aan het joliticcorps voor te stellen. Uw laak is niet gemakkelijk, aldus spr. Do omgeving is nieuw, maar de -werkkring is u bekend. U heeft als politieman reeds ervaring opgedaan en uw sporen verdiend'. De taak van een politiechef is vooral in dezen tijd moeilijk Bovendien ligt Schie dam aan den rand van oen wereldstad, wat bizondere tact cn oplettendheid eisclit. Wij liebLeu het grootste vertrouwen in u, uw werkkracht, ervaring en goede eigen schappen als politie chef. Hulde bracht spr aan wijion den lieer F. Etlenberger, dien spr. persoonlijk niet gekend heeft, maar hij was eon man, die de algemeene waardeering genoot en ge teld werd onder de beminde burgers van. deze stad Hulde en dank verdient ook de heer Da soul die de functie van commissaris zoo lang heeft waargenomen. Zij. dio wel eens met de waarneming van een functie he iast zijn geweest weten, welke bizondero moeilijkheden juist daaruit voortspruiten cn welke schaduwzijden daaraan verbonden zijn. Hartelijke dank komt den heer Dasoul toe voor de wijze, waarop hij zich van. zijn taak gekweten heeft. Wij zijn beide nieuwelingen, aldus ver volgde spr. Ik ben bier iets eerder binnen gestapt dan u. Onbekend maakt onbemind, maar dat onbekende kan spoedig verdwij nen. Aan bet nieuwe en vreemde moet cciiler elk mensch even wonnen. ïk hoop, daf u zich hier ook spoedig thuis zult voelen. U zult het goede in het Schiedamsche politiecorps willen handhaven en zoo mo gelijk nog trachten tc verbeteren. De aan passing aan de veranderde omstandigheden zas echter met geduld, tact en met in achtneming van de financiën, dienen te geschieden. Ik heb het gevoel, d'at gij een goede en humane commissaris zult zijnmaar ook streng zijn is een eigenschap, die niet ge mist mag worclteïk; een verkeerde goed heid is zeer misplaatst. Ik hoop, dat u thans een gelukkig tijd perk voor u heeft en ook mevrouw, die een groote factor kan zijn om uw werk te veraangenamen; zij kan indirect be zieling wekken bij het vervullen van uw taak. "Welkom van hel personeel. Namens het politiecorps heette do hoofd inspecteur, do heer E. N. H. Dasoul, den nieuwen commissaris welkom ,n sprak de hoop uit, dat er-,een goede samenwer king en prettige harmonie zal ontstaan. Onzerzijds, aldus spr., beloven wij ons best te zullen doen. Namens d'e drie vakorganisaties van po litiepersoneel begroette d'e heer L. Zuid geest dten nieuwen commissaris en bood namens de organisaties bloomen aan. De heer M. No or dijk sprak namens de Politie Sportvereenigmg en bood even eens bloemen aan. De commissaris aan het woord. De beer P, H, Clasie bracht d'ank aan H. M. de Koningin, die s, tot commis saris van deze mooie gemeente heeft be noemd. Bank bracht spr. ook voor de hartelijke woorden tot hem gesproken en do welwil lende wijze, waarop men „hem hier tege moet is getreden. De belangen van het Schiedamsche po litiecorps zijn bij den burgemeester, zoo als spr. gebleken is, volkomen veilig. De belangstelling van dten burgemeester gaat naar da politie uit en dat heeft spr. zeer verheugd en volkomen gerust gesteld. Spr.'s streven zal zijn het corps op steeds hooger niveau te brengen en hij Westmolenstraat 16-18 - Telef. 68519 Dageiijksche Motorbootdiensten op AMSTERDAM Telefoon 686-16 GEBR. BIJLOO N.V.van KATW UK'S GLASHANDEL Radio Electricitelt G. v. d. MOST Czn. Rcparceron en nieuw wikkelen van Stofzuigers hoopt met de minste m,ddeloa hot grootst mogelijke effect te bereiken. Toen spr. na het droevig verscheiden van zijn ambtsvoorganger, den lieer Ellen- berger, naar deze plaats dong, was hij zich bewust, dal, indien een benoeming zou volgen, hij een zeer zware en verantwoor delijke laak zou bobben te aanvaarden. 'Ons beroep, al lus spr., is zeer moeilijk, liet cisehl slipte püchlsbejrnehtuig en ont- P. H, CLASIE. houding van elke gedraging, dio een po litieman ontsiert. Zoowel geestelijk als lichamelijk moet een politieman paraat zijn; hij moet tact bezitten, betrouwbaar zijn en begrip hebben van discipline. Ik zal een humaan chef zijn, maar humaan is niet synoniem met slapheid. Voor wie zijn plicht doel, zal ik een goed dief zijn; uitwassen zal ik met kracht bestrijden. Ik verlang orde, tudit en uiterste plichts betrachting. Ik vraag en verwacht uw volle medewerking, om het corps tot steeds groo- ter aanzien te brengen. Ik begin met u mijn volle vertrouwen te schenken; wie het onverhoopt niet waar dig blijkt, zal mij op zijn weg vinden. Moge het ons gegeven zrj'n hier to wer ken tot zegen van do burgerij en van het corps. Aan de vertegenwoordigers van do or ganisaties en dte P.S.V. bracht spr. dank voor de bloemen. Chr. Metaalbewerkersbond. Buitengewone ledenvergadering. Men schrijft ons: Donderdagavond is door de plaatselijke afdeeling van den Chr. Metaalbewerkers- bond een buitengewone ledenvergadering gehouden, waarin afscheid is genomen van den afgetreden bondsvoorzitter, don heer F. Eikerbout, uit Leiden. Nadat de voorzitter, do heer W,i eken kamp de vergadering op de gebruike lijke wijze had geopend, beeft hij uiteen gezet, welk© plaats van betoekenis dm lieer Eikerbout in den bond en in het Chr. Nat. Vakverbond heeft ingenomen. Ms blijk van sympathie en erkentelijkheid werd een schilderij'van het gebouw voor Chr. Soc, Belangen, Lange Haven 73, aain den bondsvoorzitter aangeboden. Met enkele woorden van dank, waarin de groote ingenomenheid mot liet geschenk werd betuigd, heeft dte heer Eikerbout liet schilderij van de afdeeling aanvaard. Hierna sprak de heer El kerb out over „Verleden, heden en toekomst". Spr. ging daarbij terug naar de toestand-en van 30, 40 jaar geleden. Het mensch-onteerondte van die toestanden heeft aan de vakbewe ging den grondslag gegeven voor haar op treden, D" Chr. Vakbeweging greep echter verder en dieper. Zij stelde op den voor grond, dat het beddi Gods was aangerand. Dit in beginsel te herstellen was de groot© taak der Chr. vakbeweging. Velerlei moei lijkheden moesten daarbij overwonnen, wor den. Teleurstellingen waren vaak het re sultaat van moeizamen arbeid. Slechts een volhardend vasthouden kou een goede positie van de vakbeweging bewerkstel ligen. Alleen het vertrouwen op God heeft ruimte gemaakt. H'oe is het nu, vroeg spr. zich ai. Thans erkenning ook in werkgeverskrimgen. Wij hebben aan invloed gewonnen. Die vor kregen invloed ten goede aanwenden tot heil van ons volk is de groote taak der Chr. vakbeweging in het heden en. voor de toekomst. We zulten daarbij hebben acht te slaan, dat we als Chr. vakbewe ging onze plaats behouden. Dat kan alleen als bij al onzen arbeid het vertrouwen op God onze eenige toevlucht blijft. Daarbij zal moeten blijken of we bereid zijln tot het brengen van een volkomen offer. Dat was in het verleden de grondpilaar onzer organisatie, dat is ze ook nu. Spr. hoopte, dat ook in de toekomst deze be reidheid moge gezien worden tot heil van de Chr. I\ I e taal b c werkers b ond'. Daarna sprak den heer Wetselaar, hoofdbestuurder, die opmerkte, dat de af deeling Schiedam altijd' getoond heeft be reid te zijn tot het brengen van offers. Zij is in den bond d'e jaren door een goede afdeding geweest. Spr. wekt in -een gloed volle peroratie op om trouw te blijven aan het Prot. Chr. beginsel dor Chr. vakbe weging, in de wetenschap, dat die beginse len van groote betoekenis zijn voo-r het leven, ook voo-r dat van d'en arbeid. Nadat den beer Brenre namens dte Chr. Besturenbond enkele waardeorende woorden tot den heer Elkerbout hadl ge- spraken, heeft den heer Hi or dijk, do nieuw gekozen bondsvoorzitter, met een kernachtig, principieel slotwoord geëindigd. De heer Elkerbout sloot do vergadering met dankzegging. Kegelconcours. Het kegelconcours in Musis Sacrum wordt Woensdagavond a.s. niet om 10, maar om 8 uur geopend. Aller Belang. Tivce adressen. De Schiedamsche vcreeniging van niet politieke zakendrijvenden „Aller Belang" heeft een tweetal adressen tot den ge meenteraad gericht. In het eerste wordt er op aangedron gen Ce.' zelfd'o regeling voor don verkoop van viscli en palat-frites hier Ier stede to Ireffen, als geldt voor do visoh- en patal- fiifeszaken te Boil en tam. Deze mogen van 8 uur n.in. tot één uur 's nachts aan d'e koopers de gekochte waren mee geven. De eigenaars van de Seliiedamsdio vi&ch- en palut-f riteszaken zijn bereid', evenals hun collega's in Rotterdam, hun winkels in den morgen evenveel uren gesloten te houden, als zij 's avonds langer geopend! mogen blijven tot aflevering van waren. In een tweede adres wordt o.a, gezegds „Dat in het bizondter haar loden, die in het vBdlibethijf linn brood verdienen, voel schade onder-vinden van de Vlaardingsch© vischventers, d'ie, doordat zij slechts 50 cents per maand' ventvergunning hebben to betalen, hun waren goedkooper aan. kunnen bieden, dan anderen. Hun bevoor recht© positie blijkt wol uit. het feit, dat de Rotterdamsch© ventere 50 oent per dag moeten betalen. Eveneens zij hierbij op gemerkt, dat Schiedamsche ventere in Vlaardingen, eveneens 50 cent per dag moeten betalen. Adressant© verzoekt mr ooilege, beleefd, doih dringend, in het vervolg, ook de Vlaardingsohe vischventers een vent-ver gunning van vijftig cents por dag te la ten betalen, om to voorkomen, d'at do Schiedamsche visdihnndolaare niet verder worden gedupeerd." Het bestuur van „Aller Belang" zou, als het zijn zin kroeg, niot in aller be lang werkzaam zijn. Bovendien blijkt hef niet geheel de materie, waarover zij adresseert, te beheersdien, want tui,- sclieti Schiedam en Vlaardingen is een overeenkomst gesloten, dat men eikaars venters gelijkelijk zal behandelendo Vlaardingsohe venters betalen hier f0.50 voor een ventvergunning, d'ie een maand' geldig is en de bonafide Sdiied'amseh© ventere kunnen in. Vlaai-dingen een vent vergunning bekomen voor 3 maanden a f2 ol voor een jaar ix f5. Maatregelen tegen d'e Vlaardingsohe ven ters zou onmiddellijk „rancune" maatrege len tegen dte Sehiedamsche ventere, dio in Vlaardingen op eerlijke wijze een stuk brood trachten to verdienen, ten gevolge heblv-n City theater Mevrouw en haar chauffeur De lady cn de vrijbuiter. Deze week draait in City als eerste hoofdfilm „Mevrouw en haar chauffeur", een verhaal van een jonge schrijfster, dio door een opzichter van een elcctriciteitsi- fabrïek omirent haar nieuwste roman op do teenen gelrapl, nader met heul wil kern nis maken. Hiertoe wacht zij hem bij het uitgaan van d'e fabriek op en onder een. schuilnaam worden in liet vervolg dage lijks uitstapjes ondernomen. Haar chauffeur, d'ie h'aar steeds tot vlak bij dte fabriek brengt, heeft intusschten met een typiste van dezelfde fabriek relalics aangeknoopt en geeft zich daarbij natuur lijk uit als eigenaar van d'e auto. De ont- knooping volgt, als mevrouw en chauffeur elkaar op oen d'inertje ontmoeten, hetgeen voor beidë partijen het einde is van de kennismaking. Toch mist zij dten omgang met d'en opzichter. Do chauffeur, die dit wel hemeikfc en daarbij vanzelfsprekend aan zrj'n typiste den kt, weet dan op komi sche wijze dte kennismaking weer te her nieuwen. Na de pauze komt „Do lady en do vrij buiter". Deze film speelt iaAustralië. Stingaree, een struikroover, ontvoert sir Julian Kent, een bekend' impressario, ef begeeft zich. onder diens naam naar hel huis van de familie Clarkson, waar verliefd' ïaakt op het" pleegkiiid, Hilda Hout verie, die alleen thuis is. 'Als de heer jeu mevrouw Clarkson, die den echten Julian Kent tegemoet reden, onverrichter zaka terug koeren, vlucht hij en neemt haar mee. De echte Kent is inmiddels gevlucht en komt bij d© familie Clarkson aan, waar mevrouw ter eer© van zijn bezoek een rnuzic' avondje organiseert. Plotseling ver schijnt dan Stingaree met Hilda en laat hij haar zingen, terwijl dte bezoekers door hem en zijn helper met revolvers in bedwang worden gehouden. Julian Kent is verrukt over-Hilda's stem en hij besluit haai mee naar Londen te nemen. Voor Stingaree is dtezo tocht echter noodlottig geworden., terwijl hij zich wilde verwijderen, werd hij gewand' en gevangen genomen. Hilda gaat naar Londen en wordt een.' gevierd zangeres. Zij kan Stingaree echter niet vergeten en besluit, als zij hoort, dat deze spoedig vrij komt, naar Melbourne te gaap. Stingaree, die in do gevangenis ver neemt, d'at Hilda in Melbourne is, breekt uit, berooft de gouverneur cn verschijnt in diens costuum op do voorstelling. Do politie is hem echter op het spoor en moet hij vluchten. Later, na de voorstel ling, komt hij weer naar dte kleedkamers van Hilda en nemen zij samen, do vlucht. Gemecntevcrgadering Geref. Kerk. Donderdag as. zal dc kerkeraad dor Ge reformeerde Kerk mot de belijdende lodten^, in do Plantagekerk vergaderen, om d'cj zitplaalsenregeling te bespreken. „T. H. O. R,". Vooraf gaande aan don boottocht op mer ge» per s.s. Scliddo naar het vliegveld Waalhaven, maakt T. II. O. R. een marset; met begeleiding vain Gusto's inn iokveC; ecoigimg, doen do stad, langs d© o'geuda route Prof. Kam. Ommeslaam, Singel, Bracrsvest, Koemarkt, Lange Nieuwstraat cm llacfcü» straat maar het HoolMplo'.in. 1 ,Öm 12 uur wordt van de Pr-f Kamert. lingh Onues'aan afgrm r! G. A. DE WINTER RotlcrdL dijk 186 Telefoon 68276

Schiedamsche Courant | 1935 | | pagina 2