STADSNIEUWS TÉ Zet 'n waker in Uw slaapkamer! WANDGEDIERTE Radioprogramma's i ft Gemeenteraad. Derde aanvnllingsagenda, Voor do gemeenteraadsvergadering van hedenmiddag is nog do derdo aanvullings agenda verschenen. It'. Benoeming van een lid-voorzitter van de Commissie voor het Gemeente ziekenhuis, ter vervulling van de vacature, ontslaan door het aan den heer H. Stule- mcijer als zoodanig verleend eervol ont slag fte kiezen uit likt dagelijksch bestuur der gemeente). 2D foorstel tot verkoop aan den heer P, Dupont, q.q., alhier, van een perceel bouwgrond, gelegen aan do Jacob Cats- lann 'D.Z., hoek Francois Haversölimidtlaan Z.Z., ter oppervlakte van 32 X 23 31., tegen een prijs van f 17.50 per M2,, ter bebouwing met een 1-tal heerenlmizen. 11. Voorstel tot bet vcrloenen van een cicdiet van f24u, ten behoeve van het aanbrengen van verbeteringen in de ge meentelijke zwemplaatsen, 12. Voorstel om aan de N.V. Unie Win ket Maatschappij toe te staan, dat do zich achter de rooilijn aan de Warande be vindende strook grond, gelegen achter haar perceel op d'en hoek van de Schoolstraat en de Warande wordt bebouwd. N.V. Unie Winkel Maatschappij. Uitbreiding van het gebouwen complex aan Nieuwe Haven en Schoolstraat. Do N.V. Unie Winkel .Maatschappij, die haar bedrijf gevestigd heeft op de per- ceelen, gelegen langs de Schoolstraat tus- schen Warande en Nieuwe Haven, heeft te bennen gegeven, dat de mogelijkheid' bestaat door gedeeltelijke afbraak en nieuwbouw haai* bedrijf belangrijk uit te breiden, mits zij de zesmeter- breedo strook langs de Warande daarbij tevens mag bebouwen. liet verbod om op deze strook te bou wen is indertijd zoowel publiekrechtelijk (Gemeenteblad 190S no. 3d) als privaat rechtelijk (bij overeenkomst) vastgelegd. Hoewel het college van B. en W. op het standpunt staat, dat in het algemeen langs de Warande deze strook onbebouwd dient te blijven, althans voor zoover dit thans is voorgeschreven, wil het hun voorkomen, dat ten aanzien van dit heek- perceel wel een uitzondering mag wor den gemaakt, daar het belang van dit be drijf, dat nu eenmaal aldaar gevestigd is, dit vereischt. Daarom stellen B. en W, den raad voor hiertoe medewerking te verleenen, doch dit slechts te doen op zoodanige wijze, dat het doel van de voor de Warande geldende bizondere regeling zooveel moge lijk toch wordt bereikt, in dien zin, dat het lo- sen en laden aan de zijde van de iWaran !e te eenenmale onmogelijk wordt gemaakt. B, en W, meenen dit te kun nen bereiken door voor te schrijven, dat in den gevel aan de zijde van de Warande geen deuren, vensters of openingen wor den gemaakt, door welke kan worden ge lost of geladen. Op deze wijze meenen B. en W., dat zoowel met het belang van het bedrijf behoorlijk wordt Tekening gehouden, als met bet gemeentebelang, dat niet alleen in stedebonwkundig opzicht moet werden verzorgd, doch ook en vooral in dezen tijd gebaat is, indien de mogelijkheid wordt geschapen een bedrijf tot verdere ontwikkeling te brengen. 'Wat dit laatste betreft is aan B. en W. toegezegd, dat het nieuw aan te stellen personeel uit de Schiedamsche bevolking zal worden genomen. De bouwer van hst St. Jacobs Gasthuis. O. J. F. Giudici. De brand in het gebouw van de firma B. van der Sluvs, aan de Leuvehaven te Rotterdam, heeft nog eens de aandacht gevestigd op den architect, die het ge bouw ontwierp, den Italiaan Carel Johan nes Franciscu Giudici. Deze werdl in 1746 geboren en. kwam als jonge man van omstreeks 25 jaar naar Nederland, waar hij carrière maakte. In 1776 werd', blijkens het Rotterdams Jaarboekje, onder zijn leiding de R. K. kerk in de Leeuwenstraat te Rotterdam, waar hij zich gevestigd had, voltooid. Ook het Admiraliteitsgebouw te Rotterdam weid. door hem ontworpen. Di 1786 werd lnj aangesteld tot architect en inspecteur-generaal d'er gehouwen, lood sen, huizingen, enz., van het Eds.Mog. col lege ter admiraliteit op de Maze, in welke ambtsbediening hij alles heeft gebouwd en veranderd, wat sedert dien tijd bij dat college is ondernomen. In 1795, in diezelfde kwaliteit bij liet vereenigd de partement van Rotterdam en Vlissingen benoemd', heeft hij het gebouw op de werf te Ecllevoetsluis met nog e-cnige andere gebouwen en huizen aldaar gemaakt. Ook do marinierskazerne op het Oost plein te Rotterd'am, oorspronkelijk het arsenaal, is door hem gebouwd en tevens een aantal groote woonhuizen. 'Ook te Schiedam heeft hij cenige groote bouwwerken ontworpen, o.a. liet thans buiten gebruik gestelde St. Jacobs Gast huis met kerk aan de Hoogstraat, do Beurs aan Lange en Korte Haven en het mooie patriciërshuis aan de Lange Ilaven, waarin thans het kantongerecht en het kantoor van registratie en domeinen is gevestigd. Het was destijds burgemees ter Nolet, die opdracht gaf dit prachtig afgewerkte huis te bouwen. In Mei1819 is Giudticii overleden. Hij werd bijgezet in de Frausehe-kerk te Rot terdam. Spoorweg Rotterdam-Hoek van Holland. De nieuwe treinen. Morgen zullen de eerste „stroomlijn"- treinen op liet traject SchiedamHoek van llolland proefrijden om de wagen- voerdels met de behandeling der nieuwe wagens vertrouwd te maken. Er zijn thans twee treinstellen dus in het goh-eel vier wagens gereed. Op 15 Juli zal één treinstel een trein van twee wagens in den gewonen dienst worden opgenomen. Successievelijk zullen dan de afgeleverde treinstellen |n gebruik worden genomen. Men hoopt begin Augus tus den geheelen dienst met „stroomlijh"- treinen te kunnen uitvoeren, maar of dat mogelijk zal zijn hangt van de fabriek af, die do wagens levert. De volledige gewone dienst zal met S eenheden worden uitgevoerd. Brandweer-wedstrijd. Ook Schiedam neemt deel. Op Zaterdag 27 Juli zal te Waar-dingen een wedstrijd worden gehouden van brand weercorpsen, uitgeschreven door de jubi- jubileerende Vlaardingsclie brandweerver- eeniging. Aan dien wedstrijd zal ook een groep van de Schiedamsclie brandweer deelne men, die in verband daarmee extra aan het oefenen is. In de jury voor den wedstrijd! heeft o.a. oi k ir. B. J. Aikema, commandant van de Schiedamsche brandweer, zitting. De Oranjebrug. Grondboringen voor de hulpbrug. De laatste dagen worden in de Nieuwe Ilaven, ongeveer tegenover de Burge meester Kn.uppertlaan, grondboringen ver richt in verband' met het bouwen van een hulpbrug, daar ter plaatse, die do 'Oranje- brug tijdelijk zal moeten vervangen, Wanneer met den bouw van de Oranje- brug kan worden begonnen, is nog niet te zeggen; zelfs niet, wanneer de aan besteding zal plaats hebben. Geen bovengrondsche tanks. Op het terrein van de firma Van Embdcn. Nadat do plannen van don heer Ver. be-eke te Rotterdam ten aanzien van bet gebouwencomplex van de firma Van Emb- den aan het Hoofd, definitief van de baan maren, heeft de Internationale Producten Compagnie het voornemen opge-vat m het zelfde complex met het daarbij befboorende open terrein een opslagplaats voor ben. zine en petroleum in te richten. Bedoelde onderneming heeft eerst op grond van de bepalingen van de Ilind-rwet vergunning verzocht ondergrondsd'ie tanks te mogen aanbrengen, welk verzoek is toe gestaan. Daarna heeft de I. P. G. gevraagd ook twee bovengrond clie tainks, elk in- houdende 150 113, één voor het bergen van benzine en één voor het bergen van petroleum, te mogen oprichten. Dit ver. zo-ek is fkans afgewezen op grond van het veroorzaken van gevaar. Stuif wat Sheilfox en slaap rustig! Geen muggen zullen U storen, want Sheilfox beteekent den dood voor elk insect! Ver krijgbaar bij Uw drogist. Wijziging kleedkamers. Om het toezicht te verbeteren zijn, over eenkomstig een loweggng b»j de behande ling van de gemeent'begroeting in Decem ber jl. aan d'en raad gedaan, de deraren der kleedkamers in do zwemplaats voor mannen gehalveerd, zoodat deze nu on geveer tot de bo-rst reiken. Deze verandering heeft f240 getost. B. m W. stellen den raad voor een crediet tot dit bedrag toe te staan. De E. K. school aan de IJssel- mondcschcstraat. De St. Wdlybrordusslichling lieaft den rand verzocht overeenkomstig de artikelen 72 o.v. der Lager Onderwijbrvet de benoo- digdo gelden beschikbaar lo stellen voor het treffen van verdere voorzieningen aan do fundeering der school voor G. L'. O. aan do IJsselmondoscheslraat. B. en W. stellen voor in beginsel tot de gevraagde melew-rrking te kerf uil en. Paspoorten en bewijzen van Nederlander schap. Men verzoekt ons er de aandacht van de belanghebbenden op te vestigen, dat zij, die voornemens zijn een reis naar het buitenland' te maken, en daartoe een paspoort of bervijs van Nederlanderschap moeten aanvragen, of hun paspoort moeten doen verlengen, die stukken ten minste 8 dagen te voren ter gemeente-secretarie be- hooren aan to vragen, daar anders er niet voor kan worden ingestaan, dat bet stuk tijdig gereed is Voor zo-o-vccl nood'ig zij nog vermeld, dat de gemeente-secretarie, nfdeeling Be volking, Nieuwstraat 26, geopend' is van 8V-'lib's uur ('s Zaterdags tot HR/a' uur). Meisje aangereden. Gistermiddag is het 8-jarigo meisje L'. D. uit de Van Beverenstraat op den Westvesl bij het onvoorzichtig oversteken van den rijweg tegen een fiets opgeJoopen. Het meisje werd aan hot linkerdijbeen gewond. Zij is door een lid van de Scheed'. Red dingsbrigade verbonden. Wagen legen benzinepomp gereden. Gistermiddag is door het, breken van een pen uit het Jemoen van' een groente wagen, het paard' losgekomen. De wagen reed daarop in de Willem Brouwerstraat tegen een benzinepomp, welke beschadigd werd. Ook de wagen went beschadigd. Da bestuurder, do 64-jarige C. E., uit de Striienschestraat, kwam er zelf goed! af. Het nijverheidsoiuleru ijs in gevaar. Door de afdeeling Schiedam van den Nederlandschen bond van leeraren en leor- aressen bij hot nijverheidsonderwijs is tegen Vrijdag 12 Juli a.s., des avonds 8 uur, in Musis Sacrum een openbare ver gadering belegd, waarin de bondsvoorzit ter, de heer G. N. Mcurs, uit Leiden, zal spreken over: Het nijverheids onder wijs in gevaar. Wie wil helpen? De vereenïging tot bescherming van zuigelingen houdt eenmaal per jaar een straatcollecte en deze zal ditmaal worden gehouden op a.s. Zateulag 13 Juli. Wil deze collecte slagen, dan is do medewerking van vele welwillende mem sehen noodig. En die collecte moet slagen, want zij is een der voorname- bronnen van in komsten der vereeniging. Sympathie alleen is niet genoeg; ge vraagd worden dames en hoeren, die a.s. Zaterdag, hetzij den geheelen dag, hetzij een gedeelte van den dag, willen helpen aan de straatcollecte. Er komen er nooit te veel. Wie een handje wil helpen, melde dat aan de penningmeestcresse, mevr. A. Wis boom, Amelia van Solmatraat 6a. Gratis ritje duur betaald. Gistermiddag kreeg de Schiedamsche po litie mededeeling van de Rotterdamsche politie, dat er een motorfiets vermist werd'. De agenten hier keken eens extra uit en gisteravond) om negen uur werd op de Hoogstraat eeq. jonge man aange houden, die moeizaam (een motor voort duwde. Do jonge man gaf eerst een valsohen naam op, doch bekende later den mo-tor uit Rotterdam te hebben weggenomen, om er een gratis ritje mee te maken. Uiter aard had de slimmerd! ook geen papieren bij zich. Een Rotterdamscho rechercheur is den jongeman, den 20-jarigen W. van H, uit Rotterdam, later komen* halen. Wat hein daar nog te wachten .staat, welen wij niet, maar d'o politie heeft hem hier vast een proces-verbaal wegens het opgeven van een "valsehen naam toegediend. Bokkige streek. Gistermorgen heeft de 12-jarige T. K. van de Broersvest op een open stuk land aan de Lange Singelstraat een bok ge plaagd. Daar kon de hok niet tegen. Da knaap kreeg dan ook een por. De jongen be kwam twee wonden aan het hoofd, die door dr. Crmel behandeld werden. Aanrijdingen. Gistermiddag is de 53-jarige wielrijdsler J. K.B. in botsing gekomen, in. de Ger- rit Verboonstraat met een anderen wiel rijder, den 37-jarigen J, B. T. De dame viel en klaagde over pijn in de rug. Doordat een leerling-bestuurder van ecln auto verkeerd schakelde, is de wagen het het trottoir op do Koemarkt nabij bet café van D. opgereden. Een bloemenmand en een rijwiel zijn vernield. Concert. Het Stedelijk Muziekkorps, directeur R. 11. v. Vleuten, geeft Woensdagavond' 8 uur in de Plantage een concert, waarvoor het program luidt: 1. Silent Ileroes. Marscli. II. Bidgood. 2. Ouverture Le Clieval do Bronze-- D. F. E. Anbcr. 3. Les Perles, Polka de Concert vo-or 2 Pistons. (Solisten de heeren J. Zondag en A. Soitter). 11. Kling. 4. Fantasie de 1' Opera Lucia di Lammcr- moor. G. Donnizettiv, Vleuten. 5. Wiener Blut. Wals. Joli. Stranss. 6. Marscli. J. II. Grosby. A G K ït D A. S c h i e d n m. Passage Theater, 8.15 u. Bal in Savoy; Do icolamebruid. City, Hoogstraat 8 u. Dark Hazard, wereld kampioen; Harold heeft pech. Heden t/m. 10 J li. Benedenzaal „De Am- stelbron'' Tentoonstelling „Mijn Aquarium". Heden tot en met 10 Juli. Fcst zaal "Ex celsior (achter café De Ymstel bron), 1010 uur. Tentoonstel ling Mijn Aquarium. 11 Juli. Gebouw Eendracht, 8 uur. Slui tingsavond Vrijzinnig Leven. 12 Juli. Musis Sacrum, 8 it. Openbare verg. Ned. bond v. leeraren (essen j bij liet nijverheidsonderwijs. 12 Juli. Irene, 8 uur. Jong Hervormden. Bijbelcursus ondeï leiding van ds. K. de Bel. Rotterdam. 9 Juli. Tivolt Schouwburg, 8.30 uur. Operette Gez. Van Aersoho-t en Boskorap Hoe bestaat het? 9 Juli. Diergaarde, 8 u. Haarlemscbe Or- kestvereeniging, Capitol, 2.15 u. 8.15 u. Liefde aan de Donau; Chantage. City, 2.15 u. 7 u. 9.30 u. Welga in vlam- men, Flirt in Weenem. Corso. Van 1 u. af doorl. Wonderbar, Grand, 2 u. 7 n. 9.15 u. Helden van onzen tijd. Lumière, 2.15 u. 7 u. 9.15 u. Vrouwen- bad. Luxor, 7.30 u. 9.30 u. Victor en Victoria Olympia, 7 u. 9.15 u. Studentenpret. Prinses, 2.15 u. 8.15 u. Britiscli Agent; Hot geheim van de verborgen schat. Roxy, 2 u. 7 u. 9.15 u. Poppenland. Studio '32, 2 u. 7 u. 9.15 u. Nocturne. Thalia, 2.15 u. 7 u. 9.15 u. Poppenland. 13 Juli. Eendracht, 8 uur. Schiedamsche Voetbalvereen. G.T.B. Feestavond. 13 Juli. Passage Theater, half 2 en 4 u. Kinderfeest Coöperato-rsdag. Omliggende Gemeentes* Fa. W.VAM L®©N Zuiveraars vau Gebouwen en Schepen STADHOUDERSLAAN 3 7. VLAARDINGEN. Ontslag van een verpleegster. Adres aan den raad. Het hoofdbestuur van den Centralen Ne- deilandschen Arnbtenaarebcmdi heeft zich met een adres tot den raad' gewend, waarin uiteengezet wordt, dat in het begin van dit jaar aan een gediplo-moordo verpleeg ster, lid dier organisatie, door het bestuur van liet Ziekenhuis der Vereeniging voor Ziekenverpleging to VI aard in gen ontslag werd verleend onder het motief, dat zij met andere verpleegsters, werkzaam in hot ziekenhuis, te veel over de slechte hy giënische toestanden in deze inrichting zou hebben gesproken en ook aam personen buiten het ziekenhuis daarvan medcd'ccling zou hebben gedaan; dat bedoelde gediplomeerde verpleegster, aan wie bij lia-ar indiensttreding d'oor do directrice een vaste aanstelling ia uitzicht was gesteld, erkent uiteraard mot d'0 in het ziekenhuis werkzame verpleegsters deze toestanden te hebben besproken en daar van ook mededeeling te hebben gedaan aan een geneeskundige, lid van hei be stuur der vereeniging, maar ontkent daar van buiten de inrichting te hebben, doen blijken; dat do door bedoelde verpleegster geop perde bezwaren o.a. betroffen het doen verplegen van lijders ami open tuberculose tusschen andere zieken in en het daarbij achterwege laten van de eenvoudigste maat regelen ter voorkoming van besmetting, welke maatregelen integendeel door d'o lea ding dei* verpleging als overbodig werden beschouwd; dat bedoelde verpleegster is ontslagen, zonder door het bestuur dier Vereeniging voor Ziekenverpleging te zijn gehoord; dat adressant, optredende namens do verpleegster, aan liet bestuur der Vereeni ging voor Ziekenverpleging mondeling en schriftelijk heeft verzocht oen deskundige commissie van onderzoek in te stellen, waarin beide partijen hun vertegenwoordi ger zonden kunnen aanwijzen eai welke uitspraak zou doen, de partijen gehoord'; dat het Ziekcnbestuur heeft geweigerd aan de instelling eencr zoodanige commis sie mede te werken en een commissie heeft benoemd, waarvan dc leden aan adres sant onbekend zijn en welke rapport hoeft uitgebracht, zonder dat de verpleegster voornoemd, dom- de commissie is gelio-m^ waarom liet rapport dezer commissie ob jectief, noch volledig kan zijn; dal adressant het college verzoekt wel zijn invloed te willen aanwenden om te bevorderen, dat zoowel in het algemeen belang als in dat ,\an hot ziekenhuisper soneel a. oen deskundige commissie, als hierboven bedoeld, alsnog worde ingesteld en b. dat voor het ziekenhuispersoneel een zoodanig pcrsoneeisreglomont tot stand kome, dat gevallen van ontslag als hier beschreven, waarin do betrokkene niet in do gelegenheid is gesteld' zich tegen liaai ingebrachte beschuldigingen te ver weren, voortaan kunnen worden voor komen, waarbij ter verdere moliveering van dit verzoek moge warden venvezen naar een Memorie van Toelichting. Geslaagd. Voor de acte nuttige handwerken is aan de kweekschool met den Bijbel te Rot terdam (Aelhrechtsplein) geslaagd mej. H. J, Helleman. - I WOENSDAG, 10 Juli 1935. Hilversum, 1875 M. VARA-uitzend'ing. 10 v.m. VPRO. 8 Orgel, 8,30 Gramofoon. 9.30 Onze keuken. 10 Morgenwijding. 10.15 Voor nrb, in do continubedr, 12 De Zonne klopper». 12-15 Gramofoon. 11.45 Qr- vitropia. 2 De Flierefluiters. 3 Voor de kinderen. 5.30 VARA-oi kost. G.30 Sporlintzondmg. 6.45 Strijkorkest. 7.10 Stadsuitbreiding 7.20 Schalmei. 7.50 „Bij den veikeorsdoktor". 8 SOS-herichten. Nieuws- en 'VARA-varia. 8.15 Dubbel X. 8,45 „Do jacht in d'en nacht". 9.35 Gra mofoon. 10.15 VARA-orkcst. 11—12 Gra mofoon. Huizen, 301 M. NCR V-uilzending. 8 Schriftlezing. 8.159.30 Gramofoon. 10.30 Morgendienst. 11—12 Ensemble v. d. Horst. 12.15 Gramofoon. 12.45 En semble Van d'er Horst. 1.45 Gramofoon. 2 Enkrateia. 3 Chr. lectuur. 3.303.45 Giamofoon, 4 Trio. 5 Kindeiuur. 0 Causerie. 6.10 Gramofoon. 6.30 Afge staan. 7 Ned'. Chr. Persbureau. 7.15 Reportage. 7.30 Lanclibouvvhalfuur. 8 Be richten. 8.05 NGRV-orkest, 9 Causerie. 9.30 „Lobgesang", van Mcnde'ssohri. 10.35 u. Berichten. 10.4012 Gramo foon. Drnitwieli, 1500 M. 11.20 Gramofoon. 11.50 'Orgel. 12.35 Or kest. 1.35 'Orgel. 2.20 Orkest. 3.10 Piano. 3.35 'Orkest. 5.05 Gramofoon. 5.35 13DG- dansorkest. 6.50 'Orgel. 7.20 Orkest. 8.50 Handel-concert., 10.35 Kwintet. 11.20 12 20 Roy Fox en zijn band. Radio Paris, 1618 M, 7.20 en 8.20 Gramofoon. 12.35 Orkest. 8.20 Zang. Kalundborg, 1261 M. 12.20—2.20 Concert. 3.50—5.50 Orkest. 9.20 Daitsche liederen. 10.3011.20 Or kest. Keulen, 456 M. 6.35 Concert 11.10 Zang en piano. 12.20 Concert. 2 35 Gramofoon. 4.20 Piano recital. 5.20 Concert. 7.20 Concert. 8.35 Zang. 905 Militair concert 10.5012.20 Concert. Rome, 421 M. 9 Radio-tooneel. 9.50 Sympbonieeoii- cert. Brussel, 322 cn 484 31. 322 M. (Vlaamsch)12,20 en 1.30—2.20 Gramofoon. 5.20 'Orkest. 6.35 en 7.35 Gramofoon, 8.20 Gukl'en-sporendag pro gramma. 10.30—11.20 Trio. 484 M. (Franseli): 12.20 Gramofoon. 12.50 'Orkest. 1.502.20 en 5.20 Gra mofoon. 6.50 Reportage. 7.35 Gramofoon, 8.20 'Orkest. 10.30—11.20 Dansmuziek, Dcutsehlandseniler, 1571 M. 9.20 Blaasconcert. 1050Cello- en piano recital. 11,2012.20 Dansmuziek. Tweede Kamer. Gemeentefonds en het verkeer. (Vergadering van lieden), liet wetsontwerp inzake vermindering van vaste lasten wordt verzonden naar do bizondere commissie van voorbereiding inzake hot wetsontwerp tot verlaging der openbare uitgaven ter behandeling door de commissie op 16 Juli. De voorzitter stelt voor het Bezuiui- gingsontwerp op 17 Juli to behandelen!. De heer Vliegen (s.d.) merkt op, dat zijn motie betreffende gelijktijdige bchandfct- ling van beide wetsontwerpen door de fei ten is r.chteiluudc! en trekt liaar in. Overeenkomstig voorzitters voorstel wordt z.h.s. besloten. De beer Wijnkoop (comm.) vraagt een interpellatie aan over wat de regeer ring van plan is te doen voor de slacht offers van de Kon. Rollandsehc Lloyd Hierover zal nader worden beslist. De gewijzigde begrooling van het Ge meentefonds 19351936 wordt zonder debat en z.h.s. aangenomen evenals de wetsontwerpen inzake ronteloozo voor schotten en uitkecring aan het Gemeente fonds en uitkeeringen aan gem eon ten. Aan 1 orde is het wetsontwerp houden de regelen nopens hot verkeer op do wegen. De heer Duys (s.d.) wil moer doen letten op de belangen vain alle weggebrui kers. In het bizonder wensclit spr. oen betere regeling van de wettelijke aansprake lijkheid. Spa-, wil eveneens duidelijke bepalingen inzake den voorrang dpi hoofd- en zij wegen. Er worde niet te voel do hand gehouden aan bepalingen betreffende maxi mum snelheid. De lieer Van Kempen (lib.) betoogt, dat alle weggebruikers belmoren te wor den betrokken in do voorschriften d'er overheid. De beer Kersten (st. gcr.) is tegen elke wettelijke verzekeringspIichL Minister Van Lid'tli do Jende zal de wenken betreffende alle weggebruikers zorgvuldig overwegen. Regelen betreffende maximumsnelheid' mogen geen verkeers- bclemmering opleveren. Dit geld't ook voor drukke verkeerspunten, waar zij niet steeds geheel gemist kunnen worden. Een wette lijke regeling der aansprakelijkheid be hoort spoedig tot stand te komen. Alle wecgehruikers, ook voetgangers, tmhooren te worden opgevoed in kennis der regelen voor bet verkeer. De 'heer Duys (s. dl) bepleit een rege ling voor hooger beroep op korten ter nijii in geval van toepassing van art. 21 lid 1 of 2. Spr. dient daartoe een amendemem in, betrekking hebbend' o.m. op introkking van hel rijbewijs. Het wetsontwerp houdende regelen no pens hjet verkeer op dé wegen, wordt z. li. s. aangenomen. I. .4 "i y rtt" 't

Schiedamsche Courant | 1935 | | pagina 2