STADSNIEUWS Het nieuwe HAV-Bank gebouw. Tweede Kamer. Nieuwe Uitgaven FilsugSinsters A Gemeentelijke handelsavondcursus Bevordering. Bevorderd tot de Ilde Masse S. van Baale, 31. II. J. Bonefaas, A. van Dijk (voorw.), II. J. Ilohemann, G. Klein, C. L. Kooie, II. Krul (voorw.), P. Land zaad, 31. Sonneveld, P. de Vaal, N. do Krui! en C. Koopje Niet bevorderd 3. Bevorderd lot de lilde klasse: A. Bonefaas, E. G. Ouwehand, 31. A. Rosinga, J. J. L. van der Slot, P. van der Waal, A. van Kempen en P. He ij sier. Riet bevorderd 3. Bevorderd tot da IVde klasse: II. Bezemer, 31. G. Goedhart, A. van 'tfloen. J. Keuzenkamp, W. H. van Kulifc, C. Luking (voonv.), A. Nieuwstralen, J. II. F. Seykens, P. C. Wey, J. de Ronde, T. Siepman en H. E. do Jonge. Niet bevorderd 3. In tegenwoordigheid van den voorzitter en de secretaresse van do Commissie van Toezicht op het 31. 0. en den wethouder van onderwijs, werd aan de volgende leer lingen het einddiploma uitgereikt: B. van den Berg, C. J. P. de Bree, N. van den Bool, J. J. Elderhorst, 31. C. A. Emmelot, P. Frank, B. 3Iathevsen, A. Wouwstraten, G. van der Plas, E. Rosman, J. W, A. Soet, I. van Veelen, A. Winter, C. van Zomeren en J. Hambroek. Geen diploma 6. In de loop van het jaar slaagden voor bet diploma Kantoorstenograaf Neder- landsch, 130 l.gr. B. van den Berg, J. J. Elderhorst, 31. 0. A. Emmelot, J. Habroek en N. van den Dool. D. E. S. Propagamlamiddag. Ter gelegenheid van den internationalen cooperatorsdag, welke vorige week werd gehouden, bad D. E. S. gistermiddag voor leden en genoodigdem m bet Passage Tliea- ter, -dat geheel bezet was, een propaganda- middag 'belegd. De v> aarn emend voorzitter, do heer E. Koop mans, opende dezen middag. liet is een druk voorjaar voor de «ope ratoren geweest, aldus spr., «.m de verschil lende tochten, middagen en avonden, die wij georganiseerd1 hebb.m, zijn allen builen, gewoon geslaagd. Vanzelfsprekend is deze middag niet uit liefdadig oogpunt belegd, doch om tem grootere bekendheid te geven aan de D.E.S. 3fet een opwekking om vooral de prt v paganda-meelmg tot afweer van de onge motiveerde aanvallen op de coöperatie, wel ke Zaterdag over een week in Den Haag gehouden wordt, bij to wonen, besloot spr. zijn met enthousiast gejuich begroete rede. Ver\ eigens werd het woord verleend aan den h er 0. W olf, propagandaohef van de HA CA. - 1 - De (©operatie, aldus ving spr. aan, is van de grootste beteekenis m verband met de omstandigheden, waarin vrij leven en welke coöperatie wij zoo kunnen maken, dat zij meer aardsch geluk verschaft De coöperatie, die reeds meer dan 90 jaar bestaat is het mikpunt geworden van velerlei aanvallen. En hoewel in bijna a'le landen de laatste jaren warenwet'en en keuringsdiensten zijn ingesteld, ge. ft dit nog niet het recht te beweren, da' Je co- operatieve beweging haar taak volbracht heeft. In den wereldoorlog is een hoiogcanjuna tuur ontstaan. Zoodra hij edhter voorbij was, trad er een depressie in, met het gevolg, dat er voor de arbeiders niets an ders overbleef dan werkloosheid. "Men belegde internat!ona'e vergaderin. gen, waarop dit probleem besproken werd en men legde do vinger op de wonde, zonder evenwel een oplossing te vinden. De coöperatie kan echter aan de wereld bewijzen, dat een gezond economisch le ven mogelijk is. Daartoe moeten wij een drachtig werken, waardoor de bedrijven van de coöperatie groot worden. Hiermede dienen wij dan twee belangen: die der verbruikers en van hen, die in dienst van do verbruikers staan. bin een korte inleiding van den heer Wolf werd de film: De ervaringen van een jongeman, vertoond', welke film in Zweden vervaardigd is en propaganda maakt voor de coöperatie. Tot slot werden de aanwezigen vergast op een jazz.show en de film „Ein Fttrn fallt voni Hi mm el", met Jo=ef Schmidt in de hoofdrol. 1 Jubileum. Het zal 1 Augustus a.s. 40 jaar geleden zijn, dat de heer F. H. 31 Baars, stationchef eerste klasse alhier, bij de Ned. Spoorwe gen in dienst trad als surnumerair te Valken swaard. Op 1 Mei 1932 werd de heer Baars benoemd tot stationchef alhier. De heer Baars har ft het voornemen ken baar gemaakt zich aan alle huldebetoon to zullen onttrekken, door 1 Augustus af" wezig te zijn. Ka den Prineevlag-landdag. In mtwoord op het telegram, dat tij- dais den Prineevlag-landdag op Zaterdag 6 Juli ji. aan II. M- de Koningin werl ver zonden, is het volgende so'irijvrn ontvan gen, dat eerst heden in bezit van liet bestuur van de Prinoevlag kwam, daar liet aan den beschermheer was geadres seerd „Hare Afajesteit de Koningin draagt mij op de Nationale Vereeniging de Prinoe vlag HoogstderzeJver oprechten dank te be tuigen voor de gevoePns van trouw, neer gelegd in het telegram. De adjudant van dienst de onion nansofficier, 0 E. J. 31. VEBHEIJEN, Huurverlaging. Bij Volkshuisvesting. Door het besluit van de regeering om de rente van alle voorschotten ieiug te brengen tot 4 pet., kreeg 't vorig jaar de Vereeniging Volkhsuisvesting de beschik king over een bedrag, dat aangewend moest worden voor huurverlaging. fn Augustus j 1. heeft de vereemgiug twee voorstellen ter goedkeuring ingediend met betrekking tot de wijze, waarop bet vrijkomend bedrag zou kunnen worden be steed. Bij het eerste plan werd speciaal re kening gehouden mot de vraag, wat nood zakelijk was om de woningen verhuurbaar to houden en bij liet tweede werd meer op wat billijk was gelet. Volkshuisvesting was het meest geporteerd voor het tweede plan, maar do regeering besliste, dat het eerste moest worden uitgevoerd. Daarbij werden toen woningen in huur verlaagd met bedragen van f 0.05 tot f 0.95 per week, waarbij een bepaalde schaal weid gevolgd. De woningen, het hoogst in huurprijs, werden het meest verlaagd. De totale ver laging bedroeg f17.000 per jaai. Kort geleden heeft de Vereeniging Volks huisvesting Roestemming verkregen, ook het tweede plan uit te voeren, /.oodat nu ook woningen, die de eerste maal niet in aanmerking kwamen, in huur zijn ver laagd. Dat zijn meercndeels woningen met lagere huren. In totaal ontvangt door bei Je liuurverlagmgen (ie Vereeniging Volkshuis vesting per jaar f 24 000 minder huur. Gelegenheid rot bezichtiging. In verband met de verhuizing van de HAV-Bank naar het nieuwe gebouw aan de Gerril Verboonstraat, zullen de kantoren dier bank Vrijdag en Zaterdag gestoten zijn. Zaterdagmiddag van half 4 tot 5 uur, zal het nieuwe gebouw voor belangstel lenden te bezichtigen zijn. Geslaagd. Bij de examens op 4 Juli, gehouden door het Centraal Bureau Instituut Po it te 's-Gravenhage, slaagde oa. voor Kan toor Stenograaf Nederlandsch 130 letter grepen per minuut mej. H. Boudewijn en op 5 Juli eveneens te 's-Gravenhage voor Nederlandsche Handelscorrespondent de heer J. P. Kok, leerlingen van de erkende Pont-School alhier. Een 80-jarige. Onze berichtgever over den a.s. ver jaardag van den heer Loef de 3Ieyer, heeft zich vergist. De heer De 3teyer wordt niet IS Juli, maar Zondag 2S Juli 30 jaar. Tentoonstelling. Be belangstelling voor de tentoonstelling van werkstukken, vervaardigd op de cur sussen. voor werkloozen, welke gehouden wordt in de school aan de Lekstraat, is gisteren plotseling ve-M groo'er geworden. Toen gisteravond de d uiren gesloten wer den, waren reeds meer dan 1000 bezoe kers geregistreerd en ook hedenmorgen zijn verscheidene personen een kijkje op de interessante tentoonstelling komen nemen, die hedenavond en morgen nog geopend is. Bijeenkomst werkloozen. 3Iorgenmidtlag wordt in het C'ity Thea ter een bijeenkomst georganiseerd' voor werkloozen. Het RotterdainscJio Volkstoaneel zal twee kluchten opvoeren en voorts zullen en kele films worden vertoond. Het Hakkert- strijkje verleend zijn medewerking. Door Weer en Wind. Zondag a.s. organiseert de supporters- vereeniging Door Weer en Wind, een boot tocht naar OosEvoorne, speciaal voor de kinderen der leden, maar ook volwassenen kunnen den tocht meemaken. Men vertrekt reeds tijdig half 9 van het Hoofd. Baüonwedstrijd. De Bijenkorf te Rotterdam organiseert Woensdag 31 Juli een bal Ion wedstrijd. AGE N B A. Schiedam. Passage Theater, 8.15 u. Een ster valt van den hemel; Twaalf ambachten en dertien ongelukken. City, Hoogstraat S u. Rolt. Volkslooneel: Kanonnenvlcesch. (Kruit en eer). Heden tin. 18 Juli. School Lekstraat 10 12, 25 en 710 uur. Tentoon stelling werkstukken werkloozen- carsnssen. 18 Juli. City Theater, 2 uur. Voorstelling voor werkloozen. 18 Juli. Eendracht, 8 uur. Vereen. 31or- genster. Vergadering. 18 Juli. Openbare bewaarschool aan de Laan. 912, 24 en 79 uur. Tentoonstelling werkstukjes. Rotterdam. Capitol, 2,15 u. 8.15 u. De vlucht naar het geluk. City, 2.15 u. 7 u. 9.30 u. De vlucht naar het geluk. Corso. Van 1 u. af dood. De blonde engel. Grand, 2 u. 7 u. 9.15 n. De vroolijke scheiding. Lumière, 3.15 u. 7 u. 9.15 u. De eeuwige droom. Luxor, 7.30 u. 9.30 u. Jeanne d' Ara ölympia, 7 u. 9.15 u. Helden van onzen tijd. Prinses, 2.15 u. 8.15 u. De wereld zon der masker; Het leven is geen lolletje.. Roxy, 2- n. 7 u. 9.15 u. Poppen!and- Studio '32, 2 u. 7 u. 9.15 u. Nachten in 3Ioskon, Thalia, 2,15 u. 7 n. 9.15 u. Poppenland. BINNENLAND Herdenking Corl van der Linden. (Vergadering van heden,; De voorzitter brengt, tern ijl allen zich van hun zetels hebben verheven, hulde aan do nagedachtenis van mr. P. W. A. Cort v. d1. Linden, wiens leven tot het eind-e too in onverzwakte trouw het vaderland was toegewijd. Spr. prijst het werk, dat de overledene heeft gedaan tijdens dear wereldoorlog, toen hij ons volk geleid heeft langs velerlei ge varen, waarvan het zelf niet het bestaan vermoedde. God zij geloofd voor wat hij ons in Cort v. Linden gegeven hoeft. 31inister Colijn, minister-president, sprak hierna ongeveer als volgt: De regeering, met dankbaarheid geden kend den gewichtigen arbeid door wijlen Cort v. di. Linden in het belang van het vaderland verricht, sluit zich van harte aan bij de door den voorzitter gesproken woorden. 3teer dan oen halve eeuw heeft Cort v. d. Linden zijn leven gewijd aan den puklieken dienst en in zonderheid blijft in onze herinnering het beleid in de ja ren 1914 tot 1918, toen hij er niet alleen in geslaagd is ons land te vrijwaren van meegesleept te worden in dien gruwelij- ken oorlog, maar hij ook een der wei nigen was, dlo hooghield <le vaan van het internationale recht en die is opgeko men voor de rechten en belangen der neutralen, iltc destijds zoo ernstig gevaar liepen uit het oog tc worden verloren. 'Ook de regeering dankt God voor wat Hij ons land in dezen man heeft geschonken. De voorzitter stelt voor het verzoek vau den heer AVijnkoop (comm.) om de ra- geeiing te mogen inleipelleeren over tiaar voornemens, ten aanzien van de slacht" otters van den Kon. Hollandschen Lloyu niet toe te staan. Do regeenng hreft desbetreffende schrif telijke vragen van mevr. Bakker Nor! (vd) iccds beantwoord. Daarover kan gesproken worden morgen bij de behandeling van het wetsontwerp betreffende steun aan de zeescheepvaart. Zonder debat en z.h.s. wordt aangeno men het vetsoutweip tot verlaging van opcenten op den wijnaccijns. Het bczmnigingsonln crp. Aan do orde is het wetsontwerp tot winging van de openbare uitgaven. JJe heer Al bar da (s dzout, dat het nut eener parlementaire democratie dui delijker dan ooit is gebleken. Zonder deze warende meest ingrijp nde maatregelen ge nomen buiten het parlement om. Partijen die het regeeringsLeleid afkeuren, moeten zoo ncodig de verantwoordelijkheid voor het beleid aanvaarden. Dj aanpassingspo litiek heeft geen resultaten opgeleverd. Van door anderen aanbevolen maat regelen wil de regeering niets weten; b.v. vei mindering van hot aantal gemeenten, vervanging van zilvermunt door nikkel, enz. In verdeeling der crisislasterr naar draag kracht, van opheffing van het bankgeheim, enz. wil de regeering niet weten, van het capiiulantenstelsel verwacht spr. nadeelen, geen voordeelen, temeer daar het departe ment van defensie sociaal democraten uitsluit. Dat stelsel is voor spr. niet te aan vaarden. Spr. zegt, dat de regeering er met pacifiteit niet komt. Het Werkfonds is een mislukking. (De vergadering duurt voort;. Na de ramp van de Kwikstaart. Deelneming van II. K. H. Prinses Juliana. H. KL. H. Prinses Juliana heeft heden ochtend aan de directie van de K.L.31. Haar deelneming betuigd met do ramp van de Kwikstaart. De teraardebestelling der Ne derlandsche slachtoffers. Hét stoffelijk overschot van de Engel- schen Newman en Hodöon, die zijn om gekomen bij de ramp van. de Kwikstaart, is vandaag in allo stilte via Den Haag naar Rotterdam overgebracht, vanwaar van avond1 do overbrenging naar Engeland zal geschieden per Batavierlijn. De directie der K.L.31. had van haar deelnemingbe tuigd door het zenden van bloemen. Wat de ter aarde bestelling van de vier leden der Kwikstaartbemanning betreft, de vier kisten thans opgebaard in een der zalen van het Binnengasthuis te Amster dam. Voor de opstelling van den rouw stoet zal de Mille zijde van het Rokin tot aan de Doelenstraat door de politie worden vrijgehouden. Verwacht wordt, dat zich achter de lijk- auto's niet minder dan zestien volgauto's zal aansluiten. Het ligt in de bedoeling de redevoeringen zooveel mogelijk te be perken. De mogelijkheid bestaat, dat alleen na mens de directie en commissarissen van de K.L.M. en namens de xegeering zal worden gesproken. Da toestand <lcr gewonden. De toestand van mej. J. Garistadt en van haar verloofde den heer Helstxöm, beiden uit Zweden alsmede van den Engelschman Faulkner, drio passagiers van de Kwik staart, die na de ramp met dit vliegtuig met verwondingen zijn opgenomen in het Wilhelmina Gasthuis was vandaag zeer goed. Geen van hen kon cahier nog iuit het ziekenhuis worden ontslagen. De verzekering. Slen zal zich afvragen, welke schade de K.L.M. lijdt, nu zij Zondag de Kwikstaart en vanmorgen weer. do Maraboe verloren heeft. Hieromtrent kunnen wij mededce- len, dat do toestellen slechts voor do helft van de waaide zijn verzekerd', zoodat de 'maatschappij zelf het risico van de andcro helft draagt. Do burgemeester van Albury naar Nederland. De burgemeester van Albury, de heer V augh, die be-iulp/.uam i» geweest bij het landen van de Uivcr, aldaar, tijdens de LondenJlelbouius-raoo, zal binnenkort naar Nederland komen. De lieer Waugh zal dan o.m. een onder houd hebben, naar verluidt, met minister Colijn en hij hoopt dn de gelegenheid te zullen kunnen zijn II. 31, do Koningin persoonlijk to danken voor de orde van 'Officier van Oranje Nassau, die hein ver leend is. Dat eerbewijs, aldus de lieer Waugh, wordt door ons beschouwd' als een nationaal blijk van vriendschap en dank aan heel Australië. Op het program van zijn bezoek aan Nederland staat verder oen bezoek mm den heer Plesman, directeur van de K.L.31. en aan de „Australische" bemanning van de Uivcr. Voorts zal do burgemeester van Albury de steden Amsterdam, Den Hang, Katwijk, Sclieveningen, Nijmegen en Gro ningen gaan bezoeken. Hij zal worden ver gezeld door zijn cchtgenoote, met wie luj reeds een reis van 8 weken door Neder landsch Indie heeft gemaakt, op wolleen tocht zij veel Nederlandsdhe vrienden gekre gen hebben. Ir. 3Iussert vertrokken. Dc leider van do N. S. B., ir. 3Iusscrt, is vanmojgen om 5.58 uur met liet lijntoo- stel, de Fokbcr-Douglas, Sperwer, onder commando van gezagvoerder Both, van Schiphol naar Indiö vertrokken, waar bij op Java on Sumatra contact zal zioekcn met leden van de N. S. B. en waai' hij enkele lezingen zal houden. Reeds zeer Uoeg kwamen uit allo strckui des lands velen naar dc hoofdstedelijk© haven en ruim een uur voor hel vertrek bood' de/e een met alledaagsch breid. Naar schatting waren te vijf uur 10.000 personen aanwezig, vrijwel allen leden van do N. S. B. om hun leider een laatst vaar. wel toe (e roepen en hem helhonden terug keer to u ensc.lien van zijh reis naar Indistlh Nederland. Alvorens zich naar ihet vliegtuig te be. geven maakten de N. S. B. leider en zijn echtgenoote en kden van den staf met opgeheven arm oen kort© wandeling langs het front der duizenden belangstellenden, die hem op enthousiaste wijze onder aan houdend IIou zee geroep hun parfijgroet brachten. Ontslag van mijnwerkers. 3Iet ingang van 1 Augustus a s. is aan, 45 ondergrondseho arbeiders van de Oranje Nassaumijn II te S haasherg ontslag aan gezegd. Standaard leerboek der Ned. Stenografie voor school- cn zelfonderricht door A. A. Scheevers. Door Instituut Scheever» is uitgegeven Standaard leerboek der Nederlandsche Stenografie voor school- en zelfonderricht, samengesteld door A. A. Scheevers. Do schrijver heeft het stelsel „Gro-ote" aan een revisie onderworpen en verscheidene ver kortingen, die in de practijk tot moeilijk heden aanleiding gaven, laten vervallen of gewijzigd. Voorts wordt in dit leerboek slechts de verkoi te vorm toegepast, hetgeen ongetwij feld ertoe zal bijdragen, dat do leerling de stof spoediger onder de knie zal krijgen. Kurzschrift von A. A. Schoevers. Eveneens is door dit instituut uitgegeven het boekje „Kurzschrift" geschreven door A. A. Schoevers, waarin de stenografio der Duitscho taal op duidelijk© en eenvou dige wijze wordt, uiteengezet. Radionieuws Kruisgesprclc jnct dc K. XVIII via dc Phohi ook oj> Curasao uit stekend gehoord. Naar P.T.T. mededeelt, is hij het tech nisch bureau voor koloniën in Den Haag het volgende telegram van hot gouverne ment van Curasao binnen gekomen: Resultaat uitzending aankomst K XVIII schitterend'. Alles met groot© geluidsterkte op beide zenders kunnen volgen. Als bi- zonderheid kan worden vermeld het kruis- gesprek met Ind'ië, wat buitengewoon was. Het betreft hier een heruitzending op gramofoonplaton, die door d'e Pliohi van. het kruisgesprclc met do K. XVJII werden opgenomen en op 14 Juli j.l. speciaal ten behoeve van d'e West-Indische luiste raars over den Phohi-zender en PC.T wer den uitgezonden. Dat do Pliohi een tweede uitzending voor deze luisteraars gaf, geschiedde, om dat do directe uitzending op 11 Juli in Wcst-Indiö werd ontvangen op oen zoo danig tijdstip, dat vermoedelijk slechts door weinigen kon worden geluisterd. Voetbal. Fondsstichting Medische Sport keuring. Schicd. Elftal—A.D.O. Morgenavond wordt op Boschhoek de wedstrijd Schiodamsch Elftal—A.D.O. ge speeld', voorbereid door do commissie Fondsstichting 3Iedisoh© Sportkeuring. Het elftal van A.D.O. zal ais volgt zjjn samengesteld: Doel: Th. Kwak. Achter: H. Lobel, II. Ghoufoer, Midden: A. Schurink, G. Kammcyer, C. van Maren. „Eigc- wagc-mannct jes". 17 Juli. Een directeur vaneen crisis- centraio heeft rare dingen gedaan. Do Rekenkamer heeft 't uit-gerelccnkamerd en ik moet zoggen, dat hel kras is. Represen tatiekosten, taxi's en sigaren voor vijftig gulden in de maand kan nog. Verondersteld tenminste, dat deze heer weinig representa tief is, véél fietst en slechte sigaren rookt. Maar f 9.60 per etmaal voor ver blijf elders dan in zijn woonplaats is be paald mal. Waarom niet rond-uil tien gul den? OI was dat te véél. Dan had' ik 19.99 in rekening gebracht, Em vorder oen abon nement eerste klasse... Tja, zoo iets duidt o-p een héél simpulo kom-af. Zulke mannetjes, die vroeger moesten loepen, omdat een dubbeltje voor de tram te véél was, rijden graag ccr»lq kas. Dat is hot xood-gekussemlo paradijs van de armen van geest en do gebrekkigen- aan-zellvertrouwen. Go kunt dat ook zien in de tweede klas. Daar z.ilten sommige moppen-vertellende beeron in (ik zag; sommige) en enkele nagolschooinmaken- de gentlemen (ik zeg: ©nkole), did got met geen stokslagen in do dorde zoudt krijgen. „Dat is me stènding niet meneer, dat ken ik voor me naam niet doem me neer..!" en in do derdo zitten hearein, die nooit van de stènding of den naam van die edellieden in de tweede gehoord hebben en dio juist do stènding van do tweede niet je-dat vindon. Al dat gedoe van dien Stoelman is eigen lijk om meelij-moo-te-hebben AJ zijn eliendig-mooi-weerlje-spelon van de lekkere centen van de gemeenschap duidt op een gebrek aan innaerlijko struc tuur, op een gemis aan eigenwaarde en zelfvertrouwen. Ik ken iemand, die van huis-uit auto gereden hoeft. Hij is zoo gezegd in oen, „dure wagon" geboren. 3laar de lijden zijn veranderd'. En deze ma'n, dio weet hoe weinig waarde duur-Iaven Looft, gaat welgemoed per fiets. Ik ken nog iemand. Die in grooto een voud en schaarschte is opgevoed. Bij hem Uiuis werd ieder dubbeltje drio maal om gedraaid voor het gewisseld' werd en er een stuiver van werd uitgegeven. En dio zegt: „3Ian ik zou mijn wagen niet kun nen missen; hoe is het mogelijk, dat Pii> tersen nog fiets tl" Vrinden, dat van dien. meelmonoor is erg. Ik begrijp uw verontwaardiging en ik deel haar. Klaar ik bezweer u: wees mild. Het zijn sterke boenen, die de woel de kunnen dragen. Deze man dacht, dat-ie „héér" werd! wannec-r hij ec-rste klas reisde en dat-fel ineens geen gewone jongen meer was, wanneer Lij dure sigaren rookte. Dat is een belachelijke, oen ergerlijke, maar toch ook een zielige mentaliteit En de hecren, dio hem benoemd! bobben zijn eigenlijk de schuld1 van alles. Ze hebben waarschijnlijk niet er op ge let, dat dit mannetje een van dio „eigo wage"- en „stènding"-klanten is, die; tegenwoordig den toon aangeven in om4 openbare leven. Dat denken zo tenminste. En dat is hel zieligste van alles. Voor: B. Tap, A. Berg, G. van Breukel, M. Loof. iV die Korte. Ah - echter treedt op de heer T H - bn. Nederlangserie S. F. O. Hedenavond speelt S. F. 0. I vooi nederlaagserie tegen S. V. V. 2, op h terrein „Boschhoek". De uitbreiding van het Stadion tc Amsterdam. Hedenmiddag werd in het Amsterdam)- sche Stadion de jaarlijkscbe algemoene ver gadering gehouden van aandeelhouders dos maatschappij tot exploitatie van het Net- deriandsch Sportpark te Amsterdam. liet •-oorstel van liet bestuur om het Stadion dusdanig uit to breiden, dat het 60.000 toeschouwers kan bevatten, had de volledige instemming van de vergadteriing en werd met algemeen© stemmen aangek nomen. Gemengd Nieuws Bankier Schaap naar Haarlem overgebracht. Hedenmorgen te negen uur is dc kassier) IJ. Schaap, die 3rrijflag jJ. wegens de (loon? hem bij zijn firma gepleegde frauduleus© handelingen te Parijs werd gearresteerd] por particuliere auto naar Haarlem overt- gebracht on ter beschikking van den offi cier van justitie gesteld. Schaap is in het huis van bewaring op gesloten. Eigenaardig geval vau zelfmoord. Een wachtmeester der koninklijke mare chaussee te Leeuwarden, belast mef het onderzoek naar het vervalschcn van k'al- vcrschcteen, waarin een levendige LajiaHcilj werd gedreven, hoeft Alaaad'ag te Utrecht een veekoopman aangehouden, die nadat hij het feit had bekend' naar het huis van bewaring aldaar werd overgebracht. Gisteren zette do wachtmeester zijn on derzoek voort te Voorburg. Nadat aldaar een veekoopman wis goj im ord en deze ook de vorvnlsching hajcjj bekend, vroeg hij den wachtmeester cvöfli een boekje te mogen halen om juiste gteü gevens te verstrekken. De veekoopman j heeft daarop in een ander vertrek zeliijj "'«rd gepleegd. f

Schiedamsche Courant | 1935 | | pagina 2