Verslag van den Gemeenteraad GEVAARLIJK SPEL. Radioprogramma's Vergadering ran Dinsdag, 9 Juli 1935, 's namiddags 2 uur. IV. Voorzittende burgemeester, mr. dr, F. L. J. van [laaren. Cumulatie wethouders pensioenen. (Vervolg). Gedep, Staten wcnscktcn een grens. l>e voorzitter: liet is niet uitgeslo ten, dat binnenkort deze verordening nog maals bekeken zal moeten worden, in ver band met de nieuwe rijkswet. De heer lloogendam heeft gevraagd, welke bezwaren Gedep. Staten hebben ge opperd. Deze wenschten, dat de aange legenheid van de wachtgelden en pensioe nen van de wethouders werden geregeld. Wij hadden hier een verordening en B. en ff. dachten aanvankelijk, dat deze zoo zou kunnen blijven. Gedep. Staten ver langden echter de goedkeuring van de verordening - al of niet gewijzigd. Zij hadden kleine bedenkingen tegen de be staande verordening, maar die waren spoe dig geëlimineerd. Op de kwestie van de cumulatie zijn we echter blijven hangen. Gedep. Staten stonden er op, dat een be paling inzake cumulatie werd opgenomen. Ander o punten, waartegen zij bedenkingen hadden, waren er met Gedep Maten wil den, dat er een grens werd gesteld voor wat de cumulatie betreft Er zal bij het aftreden van nieuw te benoemen wethou dors op gelet moeten worden, of deze Teeds inkomsten genieten uit een over heidskas. De heer lloogendam heeft gesproken over de in de verordening genoemde bedragen. Hebben B, en \V, bij de vaststelling daar van te hoog gemikt? iQf iets te hoog is gewaardeerd, is altijd iets betrekkelijks. Er zijn gemeenten, die de zelfde bedragen aanhouden: er zijn er, die ze lager en er zijn er die ze hooger stellen. Men zal een keuze moe ten maken! Voor do leden van Gedep. Staten van Zuid-Holland gaat het bedrag tot f 10000. De heer Van Iersel (r-k.): Er is verschil tussehen beide categorieën! Do voorzitter: In het eenc geval heeft men te doen mot de leden van liet dagelijksch bestuur der provincie en in het ander met leden van het dagelijksch be stuur der gemeente. In Rotterdam neemt men weer een an der bedrag als grens. B. en ff. van deze gemeente hebben gemeend, dat f 7000 een redelijk bedrag zou zijn. Als het totaal inkomen van een oud-wethouder bij het nog vervullen van een functie dus niet uit pensioen of wachtgeld f 7000 zou zijn, moet dit, gelet op het soort ambt, dat vervuld is, niet te hoog geacht wor den. Men kan echter vragen: Waarom niet f 6500, of f 7500, of f 8000 als grens- gestekl? Die bedragen houden altijd iets betrekkelijks. Als de raad meent, dat de voorgestelde^ bedragen te hoog zijn, moet hij daarvan blijk geven door het aannemen van een voorstel, waarin andere bedra gen worden genoemd. Tot nu toe is er in het geheel geen grens geweest ten dezen aanzien en is de stelling^gehuldigd, dat het inkomen genieten uit actief dienst doen geen invloed uitoefent op pensioen of wachtgeld. Au zegt men echter, dat er grenzen moeten zijn. Daarbij blijven inko mens uit zaken of privé-mkomens builen beschouwing; alleen inkomsten uit over heidskassen komen in aanmerking hij de berekening van het bedrag, waarboven geen pensioen of wachtgeld meer als oud- wethouder wordt genoten, Spr. meent, dat f7000 daarbij een redelijke basis is. Mocht de raad dat bedrag te hoog ach ten, dan verwacht spr. een voorstel, waar in" dat tot uitdrukking komt. Verkregen rechten. Een derde punt betreft de kwestie van de zittende leden. Den raad is bekend, d'at vroeger algemeen de stelling werd ge huldigd: aan. verkregen rechten mag niet getornd worden. Daaronder werd ook begrepen, wa.t men reed's als recht zag aankomen. Aan do stelling van. de verkregen rech ten, waaraan niet getornd mocht worden, wera vroeger streng do hand gehouden, maar men is daar nu wel al iets van terug gekomen. B. en ff. hebben echter ge meend, het oude standpunt nog te moe ten handhaven. Alen kan daarover ver schillend oordeclen. Ook do appreciatie voor de zittende wethouders zai een rol spelen bij het beantwoorden van de vraag, of de regeling ook voor hen zal gelden. I)e drie greuzen. De hoer Hoek heeft zijn verwondering er over uitgesproken, dat als iemand een pensioen plus oen inkomen geniet, de grens f7000 is; voor een pensioen plus een pensioen f 6000 en voor een pensioen plus een pensioen cn een inkomen f6500. bpr. geeft toe, dat bij het voor het eerst lozen van deze regeling de vraag knn rijzenHeeft dat reden van bestaan l in den begeleidenden brief aan den raad staat reeds, dat in hoofdzaak de regeling is gevolgd, die in Den Haag geldt. En voor de verdeeling, zooais die daar is ontworpen, is wel iets te zeggen. Als iemand nog actief dient, dan is hot hoogste inkomen, waarbij hij nog wet houderspensioen geniet, f7000, dat ge dacht is b.v. te bestaan voor 4/5 uit trakte ment en l'ó uit inkomsten, voortvloeiend uit niet-aciief dienen. Is iemand niet meer actief in clonal, dan is tiet grens-bedrag 16000. Maar er i» nog een derde groep denk baar, n 1. zij, die een wethouderspensioen genieten; nog een ander pensioen geme ten. plus nog een ambt vervullen, dat inkomsten oplevert. De flaagsche regeling heeft daarmee rekening gehouden en B. en W. dezer ge meente meenden, dat dit wel juist gezien was. De heer Van Iersel (rk.)De prac- tijk is dan zoo, dat iemand1 meer rechten heeft (de groep van f 6500) maar minder inkomsten geniet (dan de groep van f 7000). De voorzitter: Zij, die actief dienen en een wclhouderspensioen genieten, wor den het hoogst geklussiftceercfl De heer Van Ierse! (rk.): Dus als ik gepensioneerd wethouder was en öltjn tegenwoordige functie vervulde, zou het bedrag, waarbij ik nog als oud-wethouder pensioen zou gemeten f 7000 zijn De voorzitter: Juist! De hoogste trap is: oud-wethouder en nog actief dienend, waarbij inkomsten worden genoten, uit de overheidskas. Als een wethouder aftreedt, krijgt hij wachtgeld en later pensioen, als do in komsten uit mogelijke andere pensioenen samen niet meer bedragen dan f 6000. 1\u is er nog een tusschemveg moge lijk: iemand geniet niet alleen een wet houderspensioen, maar ook nog een of meer andero persioenen en bovendien is hij nog actief werkzaam. In zoo'n geval moet het grensbedrag hooger zijn dan het bedrag, alleen gevormd uit pensioenen. Spr. geeft toe, dat dit een scheiding is, die niet absoluut mogelijk is voor alle voorkomende gevallen, maar als men een regeling overneemt, doet men dat liefst zoo volledig mogelijk, als er tenminste ;u de regeling niet iets onredelijks schuilt De heer IToek (ar.): Het ban voor komen, dat twee menschen do zel^le hoofd betrekking hqbben cn een pensioen ge nieten; dan is het grens-bedrag f7000. Maar als één van die twee bovendien nog een extra pensioen geniet, dan is het grens bedrag voor hem sleehts f6500, dus f500 minder dan wanneer hij dat extra pensioen niet zou genieten De beer Van Ierse! (r.k.): Hij krijgt wel meer, maar het kost fie gemeentekas minder! De voorzitter: Voor iemand, clio actief dient en als wethouder gepension- neerd is, is het grens-bedrag het hoogst. Voor iemand, die alleen inkomsten uit pensioenen heelt (misschien zijn het er 10!) is dit bedrag het laagst. Heeft iemand echter minstens 2 pen sioenen (misschien heeft hij er meer!) en dient hij nog actief, dan is het tusschcu- bedrUg van f6500 do grens, waarbij hij nog wethouderspensioen geniet! Mevr. B e n t h e md e Wilde (s.d.) liet is toch onbillijk, dat iemand, die een pensioen als wethouder geniet cn actief dient, het tot f7000 kan brengen ca een tweede, die meer dun één pensioen geniet en ook actief dient, niet boven f 6.300 komt! Do voorzitter: Zoo iemand behoudt zijn volle inkomen, dat wel f 10 000 of f 12.000 kan bedingen. Maar in zoo'n ge val ontvangt hij geen pensioen uit de go mcentekns! De genoemde bedragen van f7000. f6500 en f 6000 zijn dus niet de absolute grenzen, maar als deze bedragen bereikt worden in de drie onderscheidene gioepen, dan wordt geen wethouderspen sioen uit de gemeentekas uitgekeerd De heer Van Iersel (r.k.): liet gaat hici dus alleen over hel bedrag van f 1500, dat maximum als wethouderspensioen ge noten kan woiden! Do voorzitter. Wat wij hier voor stellen is dus geen Inmteering van iemands inkomen, maar wij regelen alleen, wat de grenzen zijn, wanneer geen pensioen als weihouder uit de gemeentekas zal wor den genoten; we stciien dus vast, wat naar de meening van den raad een vol doend inkomen is, wamhoven de gemeente geen bijdxage meer behoeft te verleenen in den vorm van wethouderspensioen. Wil men nu dc voorgestelde bedragen nog op een lager niveau brengen? Niet bevredigd. De lieer II o o ge jid a m (a v.) heelt met aandacht de uiteenzetting van den voor zitter gevolgd. Spr. heeft begrepen, dat Gedep. Staten hen grens gestold wdlen zien aan de cumulatie. Spr. heeft geen voorbeeld gehooid, hoe nu in de toekomst do toepassing zal zijn. De oorzitter hoeft alleen opgemerkt, dat het hier een kwestie van appreciatie is. Door de uiteenzetting is spr. niet be vredigd en daarom handhaafd hij liet denk beeld, dat de door B. en W. voorgestelde bedragen lager moeten worden gesteld1. Als iemand, die wethouder is geweest, een betrekking krijgt, die een hooger inkomen meebrengt, dan valt hij maar buiten do -regeling. Spr. handhaaft dus zijn voorstel orn voor de drie in het voorstel van B. cn W. aangeduide groepen de bedragen tc ver minderen met f 2000. De voorzitter: liet gaat er in deze regeling niet om iemands inkomen zelf tc bekorten. Alleen wordt nu vast ge logd: Als iemand zooveel inkomen heèft, dan wordt du bijdrage uit de Schiedam- sche gemeentekas als wethouderspensioen genoten, verminderd', resp. opgeheven. is het bedrag van f 2000, waarmee de heer Hoogcndam de voorgestelde bedragen wil verminderen, met ernst overwogen? ïs daarbij rekening gehouden nret do standing en met het ambt van wethoudoi De heer lloogendam (a.r.): Als B. en W. met lagere bedragen waren ge komen, zouden ook wij wat lager bedrag hebben genoemd in ons voorstel De heer Van Duinhoven (s.d.): Doe er een gulden at! Een ander voorstel. De heer Hoogendain (a.r.)De grenzen zouden misschien iets hooger kun nen liggen dan f5000, f4000 en f4500. Spr. wil met vechten voor iets, dat toch niet te bereiken is en daarom stelt hij voor de bedragen, door B. en W. in hun voorstel genoemd met f1500 te vermin deren cn derhalve to brengen op resp. f5500, E 4500 en f5000, maar verder wil spr, niet gaan. Dit voorstel wordt gesteund door de heeren Iloek en AViekcnkamp. Dc heer Van lor sol (r.k.) vraagt of het niet beter is do .beslissing over deze zaak aan to houden. Men moet niet in liet wilde weg met cijfers schermen! Spr. kan zoo niet zeggen, of het redelijk is de door B. en V. voorgestelde bedragen al of niet te vermindoren. De heer lloogendam (a.r.) hoeft er geen bezwaar tegen hot mogelijk to maken deze aangelegenheid nog eens mistig to be kijken. Spr. hoopt, dat dit .zal leiden tot een ander voorstel van B. on W. De voorzitter wil ook deze zaak nog wel aanhouden. Er kan dan nog meer vergelijkingsmateriaal worden verzameld. De aanwijzingen van Gedep. Slaton zul len wol overal gevolgd zijn. Spr. hoopt, dat uit het te verzamelen materiaal een voorstel zal kunnen worden geformuleerd. De heer v. d. Kraan (c.h.)Wordt het te verzamelen vergelijkingsmateriaal ook aan den raad overgelegd? De voorzitter kan dit moeilijk voor uit zeggen. De raad zal in ieder goval zoo volledig mogelijk worden ingo'.icht. Als de door andere gemeenten aan B. en W. to verstrekken cijfers niet als geheim wor den meegedeeld zal ,or wel geen bezwaar tegen het inwilligen van het verzoek va,n den heer v. d. Kraan bestaan. Het voorslel wordt aangehouden. (Wordt vervolgd). Kerk en Schooi liet afschuif-systcciu. een Engelsch blad vertaalde Oog Weekblad het vol- Uit en Oor" in liet Algem goede versje: tDe professor: Eau stud-ant met deze kennis moest zich toch. eigenlijk bö'mman. Maai ja zo komen voel to gomak'lijlk door hun il.B.S.-exatncn D o Il.B.S.-d'irccteur: 'tb treurig wat dio jongen vc.l; hot lijlkt wel apekool, Natuurlijk zit do feut hier bij dio slechte lag're school. Do onderw'ijzor: Zo sturen me pracüseh zonder voorbe reiding,^ Wat kan er dan nog worden van mijn leiding? Do fröbelj uffrouw: Dat kind is veel to onopgevoed om hier to zijin A! wat zoo'n moeder doot is tons'.otbei niets dam schijn. Do moeder: Mijr arm dom kind, maar jouw schuld is hot niet. Jo bont p-ec'es je vader en die weet ook niets. J. van de Kasteden, winkelier In! ^'zón- waren en gereedschappen te Rotterdam:, Sophiakade 74a, winkol Zomerhofstraat 11', Rotterdam. R,c. Mr. S. N. B.. Ilalbortsmai. Cur. Mr. II. J. F. Ileyman Jr., Rotterdam. Opgeheven: 1 N.V. „Eldorado"., Bananen on Fruit Mij.,* laatstelijk gevestigd te Rotterdam, Noord1- plein 1. 1 J. AI. Adams, Rotterdam, Stations weg 42. J, Elderkamp, tc Rotterdam, Voorburg- straat 104. J. F. de Weger, Kleinstraat 6, te Rotter dam, handelende onder de firma Weger en van Manrik. II. J. Waggelaar, rijwielhandelaar, Ilud- sonplein 3, tc Rotterdam. A. G. van Dijk, J., Zwaanshals 361, Ie Rolterdam en E. A. Loiné, Dordtschelaan.' 1G, Rotterdam, gehandeld jicbbendo onder de fa. A. G. van Dijk Co. Uit het Engelsch van PAUL TRENT, door ADA VAN ARKEL, 47) Ze keken elkaar vast aan en geen van beiden knipte met de oogen. Schijnbaar waren beide voldaan, want zij glimlachten. Door dezelfde gevoelens bewogen ontmoet ten hun handen elkaar. „Zoo'n vrouw als u zou heel wat waard ziju geweest voor ons." „Twaalf maanden geleden, ja, maar nu. Is het nu niet wat te laat?" „Daar is niets van te zeggen. Goeden dag, juffrouw Glyn. Wees zeer voorzichtig met wat u tegen den prins zegt." Valda knikte en liet hem uit. „Dag mijnheer Hallam", riep zo hem na. Ze ging tei-ug naar haar kamer en ging op bed liggen, maar haar oogen waren wijd open en ze dacht ernstig na. De strijd was eerder gekomen dan zo venvacht kad>. naai moeder was pas zoo kort dood' en nu reeds kwam zij in de verzoeking haar belofte te breken. Met het warme bloed der jeugd in de aderen was liefde het eenigo, dat er op aan kwam. Vreemd genoeg tolde het feit, dat r" daardoor meteen ontrouw zou zijn aan net land, dat haar in dienst had ge nomen, niet mede. inderdaad waren haar sympathieën altijd veel meer Engelsch dan Duilsch geweest. Er was meer van haar vaders dan van haar moeders bloed in Faillissemenlcn. Uitgesproken: G. Bosman, timmerman cn metselaar te Rottexdam, Jan Porcellisstraat 37c. R.c. Air. AL Franken. Cur. Mr. F. Doeleman, Rotterdam. A. van Dam, marktkoopman in onge regelde goederen, Rotterdam, Bellovoystr. R.c. Mr. R. F. Verveen. Cur. Mr. G. J. Scholtcn te Rotterdam. J. NisshJü, timmerman te Rotterdam, Jan Rietvinkstraat 9b. R.c. Mr B. F. Ver veen. Cur, Air. .T. J. Walthecr te Rotterdam. H. A. den Bult, bibliotheekhouder, de la Reystraat 47a, Rotterdam. Rc. Mn B. F. Verveen. Cur. AD. H. do Bio Jr. Rotterdam. L. Pb. A. Swildens, koopman in papier waren, te Rotterdam, v. d. Dussenstxaat 4a). R.c. Mr. B. F, Verveen. Car. Air. Al. de Groot te Rotterdam. Vennootschap W. A. Lieven v. d. Westen en liaai' leden ff. A. Lieven dn diöns echt- gen oote W. AI. C. van den Westen, ge vestigd en wonende Broersveld 119, Scbie. dam. R.c. Air. B. F. Verveen. Cur. Air. G. AI. Hovingh, Schiedam. haar. Liefde voor haar moeder had haar er toe gebracht dit werk te doen; nu was die invloed weg. Ze stond spoedig op en begon zich te verkleeden. Ze zou haar besluit uitstellen tot na bet onderhead met aen prins. Zo maakte met groote zorg toilet en de op winding bracht een verhoogde blos op haar wangen, zoodat, toen ze de Palmentuin van het Cariholel binnen kwam, menig oog in haar richting keek. De prins was er reeds en had een tafeltje in een rustig hoekje uitgezocht, waar zij zich bij hem voegde. „Is het niet wat gewaagd"? Uw gezicht is zoo bekend," zei ze. „Hot is een genoegen om iets te wa gen voor een mooie vrouw. Ik wou dat ik twintig jaar jonger was," zei hij met een blik van oprechte bewondering. De thee werd gebracht en geruïmen tijd spraken ze over onverschillige onder werpen. Toen de prins een sigaret had opgestoken, begon hij ernstig te spreken. jjU is bevriend' met luitenant Hallam, niet waar? Heeft u hom iief?" „Gelooft u, dat hij een goede partner voor uw werk zal zijn?" „Ik weet het niet." „Zoudt u liever met hem samen wer ken dan met luitenant Furbcr?" „Alijnheer Hallam is een gentleman." „Dat antwoord is voldoende. Ik bied" u mijnheer Hallam als hulp aan." „Hij mag nooit weten, dat ik voor n werk. Dat stel ik op den voorgrond." „Alaar nu nu hij —.hoe zegt u dat hier ook weer in hetzelfde schuitje zit?" VRIJDAG, 19 Juli 1935. Hilversum, 1875 AI. S VARA, 12 AVRO, 4 VARA, 8 VPRO en AVllO, 11 VARA. 8 'Orgelspel. 8.30 Gramofoon. 10.30 Alor- genwijding. 10.15 Declamatie. 10.35 Gra mofoon. 11 Declamatie. 11.20 Gramo foon. 12 Kovacs Lajos, 12 45 Pierre Palia, orgel. Eigen composities. 1.15 Ko vacs Lajos. 2 Voordracht. 2.35 Gramo foon. 3.10 AVR'O-Dccibcls. 4 Gramo foon. 4.15 De Zonnekloppers. 5 Voor de kinderen. 5.30 "Orvitropia. 6 Decla matie. G.15 Do Flierefluiters. Lezing. 7 20 Alt-mezzo en orgel. 7.50 Nieuwsbe richten. 90S-berichten. 8 Causerie. 8 30 Residentie-orkest. 9.15 Causerie. 10.30 Literaire causerie. 10.45 Nieuwsberich ten. Vrijz. Godsd. Persbur» 11 Jazzmu ziek (gr.pl.m.) '30—12 Gramofoon. ITui/,cn, 301 31. Algemeen programma, verzorgd door de NCRV. 8 Schriftlozing en meditatie. 8.159.30 Gramofoon 10.30 Alorgendienst. 1112 Zang. 12.15 Gramofoon. 1.15 Ensemble. 2 30 Chr. lectuur. 33.45 Ensemble. '4 'Orgelspel. 5 Declamatie. 5.45 Piano. 6.30 Causerie. 7 Poliücber, Ned'. Chr, Pers bureau, 7.30 Boekbespreking. 8 'Berich ten. 8.05 Chr. Harmonie Vereen. Sur- sum Corda uit Vlaardingcn, o. 1, v. A. C. v. Leeuwen, m. m. v. een corps mariniers, uit Rotterdam. 9 P. Jasper- se: Narcose. 9.30 Concert. 10.30 Be richten. 10.3511.30 Gramofoon. Droitwicli, 1500 AL 1120 Orgel. 11.50 Orkest. 12.50 BBO dansorkest. 1.35 Strijkkwartet. 2.20 "Or kest. 3.20 "Orkest. 4.35 'Oikest. 5.35 BBC-dansorkest. 6.50 "Orkest. 7.35 Sex tet. 8 05 Volksliederen. 8 20 Trio. 10.20 BBC-orkest. 11.35—12 Harry Roy. Radio-Paris, 1648 M. 7.20 en 8.20 Gramofoon. 12,35 "Orkest. 4 35 Trio, 6.05 Gramofoon, 8.20 Or kest. 9.20 Gramofoon. 9.35 Orkest. 11.10 Dansmuziek. 11.20—12.20 Dansmuziek. Kaliirulhnrg, 1261 Af. 12.202.20 Strijkorkest. 3.505.50 'Or kest. 8.20 Orkest. 8.40 A. Cortot. 8.3> Zangspel. 11.2012.50 Dansmuziek. Keulen, 456 AI. 6.35 lOtrkest. 12.20 Orkest. 2.35 Gra mofoon. 4.20 Viool en piano, 5.20 Or kest, dansorkest en solisten. 7.20 Orkest 8.35 Schumann. Ilebbel-progr. 9.05 Con cert. 11.2012.20 Klein orkest. Rome, 421 AL 9 Concert. 10.20 Gevar. progr. Brussel, 322 en 484 AI. 322 AI, (Vlaamsch): 12.20, 1.30—2.20 en 5.20 Gramofoon. 6.35 Piano. 7.05, 7.35 cn 8.20 Gramofoon. 8.25 Hoorspel. 8.50 Symphon icconoert. Hierna tot 11.20 gra mofoon. 484 Al. (Fransch): 12.20 Gramofoon ear zang. 12.50 Orkest. 1.502.20 en 5.20 gramofoon, 5.50 Piano, 6 20 Gramofoon, 6.50 Accordeon, 7.35 Zang. 8 20 "Orkest. 103011.20 Gramofoon Dcuisclilamlscnder, 1571 M. 9.05 'Orkest. 10.50 Piano. 11.20—12.20 Populair concert. „Hij mag het niet weten, daar sta ik op," herhaalde zij. „U denkt, dat hij u dan zou verach ten. Alaar als hij hoo zegt men (lat Pier niet het zelfde sop overgoten is?" „U is niet heel complimenteus. Ik her haal, dat mijnheer Hallam niets inag we ten,? zei ze zóó beslist, dat hij niet -ver der aandrong. „Het is heel jammer. U zoudt zoo'n geschikt paar zijn." „Gelooft u, dat luitenant Ilallam tc ver trouwen is?" „Onvoorwaardelijk „Iloe rijmt u dat met het feit, dat hij voor ons werkt? Ilij is dan toch een spion." „Misschien handelt hij onder dwang. De baron heeft zijn gewone.methode gevolgd een val uitgezet waar Hallam is m- geloopen en nu heeft hij hem door vrees in zijn macht. Die methode is vroe ger ook al doelmatig gebleken. Nu ook. Alijnheer Hallam zal spoedig vrij zijn. Ik had gehoopt, hem door an dere banden dan vrees té hinden. Liefde is oneindig macht'ger, juffrouw Glyn, ti kunt alles met eon man doen. U zoudt hem zijn land', zijn eer, alles kunnen doen vet getcn. Luitenant Hallam dineert vanavond met u. Waarom bindt u hem niet op die manier? De baton zegt, dat u met hart en ziel bij ons behoort. Ik kan dus ronduit spreken Do „dag" is nabij. Wij zuilen winnen. Duitschlancl' zal de eenige natie worden, dio meetelt. Wij zullen Euro- po doininceren on daarna do goheelc we el d, Wij werken voor een groot doel en als we gc-slaagd zijn, zult u niet worden vergeten." Hij zweeg cn keek baar nadenkend aan. „U zult schitteren San het grootste hot d'at do wereld ooit gekend" heeft. U houdt van diamanten u zult er mee over dekt worden." „Ik kan met mijnheer Hallam samen werken, zooals u zegt, ik heb gezond" ver stand genoeg. Hij Voelt niet te weten, wat ik ben." „Ik geloof, dat ik u begrijp," zei de prins minzaam, „U wilt niet, dat hij iets van bet verleden weet, maar als u ge trouwd is, kunt u langzamerhand zijn werk gaan deelen." „U hebt hot begrepen. Dank u." „Het zal me een genoegen zijn u weer te ontmoeten. Alissohien morgen, nad'at u mijnheer Hallam heeft ontmoet?" „Ik zal telefonceren," zei ze en stak haar hand uit. Hij vergezelde haar naar de deur van het hotel, waar hij een taxi aanriep. „Veel succes, mijn kind'." „Dank u," antwoordde ze bedaard. Valda ging in een nadenkende stem ming naar haar kamers terug. Uit heigeen de prins gezegd had, bleek duidelijk, dat hij dacht, dat Guy voor de Duitschers werkte en dat zrj hom vortrouwden. Alaar klaarblijkelijk handelde Guy in samenwer king mei" de Britsclie admiraliteit. Er kwam een glimlach op haar gezicht bij do gedachte, hoc zoowel dfo prins als de baron bij den neus werden genomen, maar het voornaamste gevoel was toch d'at van opluchting, dat Guy geen spion was. Ze riep Alarie en gat haar orders voor- het diner. De eerstvolgende uren konden haar lot beslissen en ze moest al haar best doen om te slagen. Nog nooit had ze zicih zooveel moeite gegeven om modi te zijn. Do zwarte japon was Jong aan. den hals en toonde de schoonheid! van hals en schouders. Haar eenige sieraad' was een snoer paarlen ze droeg geen ringen en haar handen behoefden ook geen versiering. De bleekheid' van haar wangen verhoogde nog het. schitteren van haar oogen. Haar lippen waren rood door gezond! rood. bloed en goede gezondheid. „Alad'emoiselle ziet er lief uit van avond," zei Alarie bewonderend. Alaar Valda dacht nog diep na. 'Over een paar •minuten zou Guy hier zijn en ze moost op alles zijn voorbereid'. Hij1 moest in ieder geval nooit welen, dat ze in. relatie had gestaan tot den Duitschen Geheimen Dienst. Wanneer ze terug zag op de vele diensten, die ze aan den grootstem vijand van Engeland had bewezen, begreep zé, hoe hij haar zou veroordteolen our wat ze gedaan had. In haar verbeelding zag zo reed's do afkeuring en verachting in zijn oogen. Eindelijk besloot ze om Sylvesters aan bod' aan te nemen, wanneer haar schoon heid Guy vanavond niet veroverde. Er werd geheld en haar hart begon luider te kloppen. Alarie bracht een prachtig bou quet bloemen. Er hing een kaartje aan graat Feldenstein en zij wendde zich af. „Zet zo maar in de keuken,zei ?e tegen de dienstbode. Alaar „Ik wil zo hier niet hebben. Noem ze dadelijk mee," zed Valda bevelend'. Wordt vervolgd). „Ja'.'

Schiedamsche Courant | 1935 | | pagina 6