LAAGSTE NIEUWS ADVERTENTIE N. KLEINE ADVERTENTIEN. JAAR DAT WIEL DRAAIT Wielrennen. Filmnieuws Gemengd Nieuws |{|AND£ft Zenuwachtige wielrijdet. Handel en Bedrijf Zwaar Eng. Waterslang, per meier iS et. Burgerlijke Stand GRAND CAFÉ-RESTAURANT „CORNER HOUSE" /inleriliig «n bondag Blmascia Capitol. Luxor Palast. Lumière. Prinses en Corso. Vleeschverglftiglng. INGEZONDEN De Abessijnsche kwestie. Steekpartij. Slangsproeler 30 et. Waterdief 27 et, «rr 3e klas A: Hercules 2—SGHC 2, VHA 3-—Kampong 2, Albion—ACC 2. 3e klas D: (Terrein VCC), Üeomdas— «Quick (li) 2. I Rottcrdainsche Cricketbond. Het programma voor vanmiddag luidt: SpaxtaHermes-DVS 4, Hiermes-DVS 5 t—Excelsior, VOO-De Vierde. Nedcrlandselic elftallen tegen Free Foresters Door de keuzecommissi® zijn voor do wedstrijden tegen do Free Foresters de volgende eltla!'en samengesteld: Ned. elftal op 3 en 4 Augustus te 's-Gra- venliage (R.C.C.-terrein)mr. H-. van Ma nen (aanv.), A. M. J. de !3ein, dr, Masc Jansen, A. Terwiel, jhr. W. v. d. Bosch, mr. H. W. Glerum, L. J. Sodderland', A. v. Baasbank, W. O. F. Wittebol, W- Kra mer en ir. R. Vis. NCB-elftal op 29 en 30 Juli te Haar lem (R. en W.-terrein): Jhr. J, v. d. Bosch (aanv.), mr. P. C. G. Labouchère, H de la Har, A. v. d. Togt, P. de Ruig, F, Wun- der. J. J. Alders, J. Offerman, 11. Schnit- ger, K. Neuerberg en A. v. Stuijvenberg. De grasbaan-wielerwedstrijden. Voor de morgan te hauiden gras'baan- wiolerww Is (rijden zijn do volgend» koppels samengesteld: Kamp-Langhorst, Suil: er-Ra ay makers, Dijk stra-Vethaak, Duivebode-AIuller, Koekoek Hurk, Bloem-Verbaan. Dezo wedstrijd gaat over 150 ronden. Aangezien er niet minder dair veertien premie's uitgeloofd1 zijn, belooft dei Lop- pelrace spannende momenten te zullen opleveren. „Onder de daken van Praag". „Voor het eindexamen". Op de film „Onder do daken van Pa rijs" hebben wij een pendant gekregen, nJ. „Onder de daken van Praag", die echter wat film betreft, niet op één lijn staat mot haar voorgangstor. Het scenario is wat gerekt en hier en daar zijn verscheidene momenten, die wat vreemd aandoen. Overigens zingt een niet onverdienstelijke tenor ©enig© aardige lied jes, o.a. Ach wüsst' ich das Geheimniss... De hoofdrollen worden vertolkt door Jarmilla Vacek en Marie Ptak „Voor het eindexamen" behandelt de oude D-uitsche schooldiscipline, 'een disci pline, die de leerlingen wei-eens dein dood indreef, althans... volgens verscheidene films. In deze film wordt de strenge tucht veroordeeld en aan het einde beseft eten leeraax, die voorstander is van dit systeem, eindelijk, hoe verkeerd' dit alles is. Deze" film, die ongetwijfeld nog voor liet nazi regiem vervaardigd is, heeft grooto ver diensten wat de fotografie betreft. Ook d'e dose-upps zijn voortreffelijk. Mach midi gliicldich. Een amusementsfilm vol tegenstellingen, toevalligheden en vergissingen, met vroo- lijkc melodieën on dansen en eon zeer gro-oie verscheidenheid van tooneelen, ge titeld „Mach mich gliieklieh", wordt deze week in Luxor vertoond. Ralph A. Roberts speelt de rot van revue-directeur en do creatie, welke hij van dit heerschap geeft, is kostelijk. Voor een gToot gedeelte is de vroolijkheid ook te danken aan het spel van Richard Romanowsky, als advocaat Murphy. De geschiedenis vangt aan op een groot stoomschip. Aan boord bevindt zich o.m. een jonge Engelschman, die den Kilimandjaxo wil gaan beklimmen, maar voordat hij in Egypte aan wal wordt ge zet, heeft do kapitein hem tengevolge van een misverstand in den echt verbanden met moj. Fleurelte, de prima donna van een revue-gezelschap, dat zich eveneens aan boord bevindt. Achteraf blijkt, dat bei den de verkeerde trouwden, doch na vele verwikkelingen komt alles nog goed te recht. De vrouwelijke hoofdrollen worden vervuld door Julia Serda en Else Elstcr en rondom dezo figuren Adèlc Sandrock, van wier spel met vele kostelijke komi sche trekjes wederom grooto bekoring uit gaat. In hot bijprogramma komt o.a. voor con wetenschappelijke film der Ufa, „Waar de Isar stroomt", met prachtige natuuropna men en schilderachtige kleedcrdrachlcn. i Einde slecht, alles goed. Na een voortreffelijk voorprogramma, wordt in Lumière vertoond de geestige comedie „Einde slecht, allee goed, met Szöko Szaikall in do hoofdrol, llij is we derom do motor van. de heèle film. II,ae treffend is zijn sympathie voor zrjn beide zoons en hoe gelukkig is hij, wanneer ziij helm komen bezoeken. Bij al het komische oen tikje sentiment, waaneer een der zoons den ouden heer noopt zijn blcukwinkeltje in het knusse provincieplaatsje to verko> pein, omdat hij als a.s. Sdbianovader van een barones, daar niet Ümis hoort. In het groote Boedapest vodt hij zich niets op zijn gemak en het duurt niet lang of hij heeft weer een boekwinkeltje tegen over een jongensschool. De zaak floreert, die'van do zouns gaat hard' achteruit en tenslotte is het de pipa die alles weer in het rechte spoor brengt Natuurlijk is er ook een Fefctesaffaire in deze film, die de aandacht gespannen houdt. De bainkelbahkersdochter Eva krijgt echter .haar Terry, zij het don na vele wederwaardigheden, zoodat alle partijen aan het slot tevreden g-s'ekl zijn. Men in white. The kid from Spain. In Prinses en Gorso worden deze week tvveo Amerikaansche films verloond, die do aandacht ten volle waard zijn. Prinses brengt een r prise van eon van de beste werkstukken, een Amerikaansche filmindustrie, „Men in while" (.Mannen in het wit), met Clark GaKe en Myrna Loy in de hoofdrollen. Deze film is er een met "n goed psychologisch uitgewe: kt prabfeaan, hel probleem namelijk van dra dokter tus- schen zijn plidht en zijn hart. Als tweede film wordt in Prinses ver toond de Ufa-film „Vluchtelingen", met Kiithe \on Nagy en Hans Alters in de hoofdrollen. Gorso brengt dezo weck het onovertrof fen lachsucces „The kid from Spain", mot den Amerikaanschen komiek Exldn Cantor in de hoofdrol. Twee boerenzoons overleden. In het gezin van den landbouwer Van Tilburg, wonende aan den Hnibergschewcg te Roozendaal heeft zich een ernstig ge val van vergiftiging voorgedaan. Donderdagmiddag hebben drie zoons van den landbouwer gegeten van ingemaakt vleesch, dat, naar achteraf is gebleken, in bedorven toestand verkeerde. Na den maaltijd traden ernstige ziekte verschijnselen op bij twee van de zoons, die vrij veel van het vleesch hadden ge geten. Bij den derden zoon, die slechts wei nig vleesch had gebruikt, deden zich geen ziekteverschijnselen voor. De toestand van de boido jongemannen, die omstreeks 20 jaar oud zijn, verergerd© in den loop van den nacht dusdanig, dat hun overbrenging naar het r.k. ziekenhuis noodzakelijk was. Gistermiddag zijn beiden aldaar over leden. De politie heeft de resten van het vleesch bij den landbouwer in beslag ge nomen. Jongen onder het zand geraakt. Op het opgehoogde terrein in do nabij' heid van het Amstelpark Bad' bij dien Am- steldijk te Amsterdam is gistermiddag oen jongen, die in ern kuil aan het spelen was, door instorten van het zand, bedolven. Gelukkig werd het ongeluk gezien, zoodat dadelijk hulp bij de hand was om hem uit zijn benarde positie te bevrijden. Toen men hem had gevonden, was hij reeds bewusteloos. Met een zuurstofapparaat werd hij bij gebracht. Begrafenis van den officier-vlieger Holewijn De begrafenis van den Maandag veron gelukten officier-vlieger M. Holewijn, wclka plechtigheid met militaire eer geschiedde, heeft gisteren in Rotterdam zoor grooi© belangstelling gewekt. Overal langs den weg, dien de stoet nam, stonden do men- schcn rijen dik. Een afdeeling mariniers met vuurpeloton en pijpers en tamboers zorgde voor dc militaire plechtigheid'. Voorts liep een uitgebreide deputatie van officieren, onderofficieren ©n miliciens van de vliegkampen „Do Kooy" en „Do Mok" in den stoet mede. Dc lijkbaar was gedekt met dc Nedcr- landseho vlag. Ook op de begraafplaats Crooswijk was veel belangstelling. Hoogste barometerstand 7G1.3 te Biarritz Laagste barometerstand 745.3 te Aberdeen Verwachting tot den avond van 21 Juli: Matige Zuidelijke tot Westelijke wind', betrokken tot zwaar bewolkt, aanvankelijk regenbuien met kans op onweer, later opklarend, iets koeler. Door aula aangereden. Gisteravond omstreeks zeven uur reed onder de gemeente Dubbeldam, de melk wagen van den hoer K. vail Vugt over den weg van Moerdijk naar Dordrecht, waarhij hij begeleid werd door zijn knecht B. van Wijk, die er op de fiets naast reed'. Achter hen naderde een auto van de fir ma Anton Je Jong uit Tilburg, bestuurd door den heer P. C. A. L. uit die gemeen te. Do bestuurder gaf signalen en hierdoor is de knecht waarschijnlijk zenuwachtig ge worden hij maakte tenminste een uithaal naar links, waardoor de automobilist niet kon verhoeden, dat hij hem van achteren aanreed, terwijl hij zelf do macht over het stuur verloor en aan do linkerzijde van den weg in een sloot reed. De knecht was er het ergst aan toe, hij bad een vrij ernstige hoofdwonde opge- loopcn en is naar het ziekenhuis in Dordrecht vervoerd. De inzittenden van don auto hebben slechts snij- en schaafwonden opgcloopcn. liet waren, behalve do bestuurder nog d'e heer J. F. M. de J. uit Tilburg en drie kinderen. De wagen weid door een passecrenden vrachtwagen uit 'de sloot getrokken en kon na een korte reparatie, weer zijn weg ver volgen. Het bleek, dat alle bedieningsorganen normaal functioneerden. Vliegtuig in zee gestort. Uit Gulport in den Amerikaanschen staat Mississippi wordt gemeld, dat gisteren na het vallen van de duisternis ©en vliegtuig ongeveer 4 mijl ten Zuiden van d'e Chaindo- leur-vuurtoren in de Golf van Mexico is gestort. Men vermoedt, dal het vliegtuig werd bestuurd door den piloot Walter Wedell en ook passagiers aan boord had, welker aantal onbekend is. In do buurt van het wrak van het vliegtuig werd later een lijk gevonden, dat echter zoodanig was verminkt, dat bot niet kon worden geïden tificeerd. Ernstig tramongeluk bij Chicago. Een tram, waarin zich oen groot aantal moeders met baar kinderen bevonden, die op weg waren naar een strandbal aan liel Michigan-racer, is ontspoord. Ecu persoon kwam ora het leven, voratig passagiers zijn gewond. Een. nieuw geval van lynchjasliüe. Uit Fort Lauderdalo, in den Amerikaan schen staat Florida wordt gemeld, dat zdh aldaar oen geval van lynolijustitie ihccft voorgedaan. Aleer dan honderd gemaskerde mannen hebben een neger, die een blanke vrouw met een mes zou hcbfien gestoken, uit handen van de politie bevrijd,, ibiem naar een boscb ovorgebradht, waar zij hom aan een boom opknoopten, Do politie wilde den neger in het be lang van diens veiligheid per auto over brengen naar Miami, toen de gemaskerde mannen de politie-aiuto aanhielden en den neger er uit sleepten. Rccordpoging Londen-Kaapstad mislukt. Do piloot H. L. Brqoik, die een record poging had willen doen op de afstand Lou den-Kaapstad, heeft zijn voornemen mol len opgeven. Donderdagmorgen, was hij van hel vliegveld Lympne vertrokken, dorih in don afgeloopcm nacht besloot hij, in ver hand met een gebrek aan benzine, te lan den te Mersa Matroch in Egypte. Hij land de in do woestijn op 500 yard van 't vlieg veld, dat niet gewaarschuwd was on dor- halve niet verlicht was. Het vli gtuig v.cni bij de landing ernstig beschadigd tenget- volge van de ruwheid van het terrein Brook werd slechts lidht gewend. Betere vooruitzichten? Rome, 20 Juli, Naar de Daily Telegraph meldt, zijn de vooruitzichten voor een italiaansch-Fransch-Britscihe bespreking te Rome over het Italiaanseh-Abcssijnsch con flict goed en de datum hiervan is binnen 24 uur te wachten. Op deze conferentie zal Italië door Mussolini, Engeland door sir Ene Drummond en Frankrij door graaf De Chambrun worden vertegenwoordigd. I Een Franscho persstem. Parijs, 20 Juli. De Oeuvre schrijft, dat dc stand van liet Abessijnsche conflict Ln den loep van gisteren niet is verbeterd, zoodat de Volkenhandsraad wol op 29 Juli a.s. bijeen zal komen Engeland toont zich zeer verontrust. Het beschouwt het uit breken van den oorlog als onvermijdelijk, nu do negus zich verzot tegen het Brit- sche voorstel Italië een verkapt protec toraat toe te staan in dozen vorm, dat de negus zich omringt met Italiaansche advi seurs. Tegelijkertijd heeft Mussolini echter op nieuw verklaard, of een protectoraat, of Abessinic zonder deoling, Do Italianen schijnen te hopen, dat een door hun begonnen oorlog niet tot het einde toe behoeft lo worden voortgezet, aangezien zij zeker zrjn, dat na eon bril liant begin de negus zich zeker zal schik ken. Om een sfukgckuiple drooglijn. Burenlu 1st heeft gistermiddag geleid tot een zeer ernstige vechtpartij lusschea B. en AI., die naast pi kaar wonen in de Del- denerstraat te Hengelo. Al. bracht B. met ©en schoenmakersmes era zware wonde in den rug toe, ter hoogte van zijn schouderbladen. Jlet mes werd met zulle een kracht gestootcn, dat liet afknapte en het in het lichaam van B. gedrongen stuk later langs opernlieven weg verwijderd moest worden in het Algemeen Ziekenhuis, waarheen het slachtoffer in ernstigen toestand' werd vervoerd. Directe aanleiding tot de ruzie moet zijn geweest hot feit, dat Al. de drooglijn van B. had stukgeknipt. B. zou: toen met een bijl gedreigd hebben, waarbij hij toen werd vastgegrepen door iemand, die toe vallig bij 13. aanwezig was. Al. heeft toen zelt de vechtpartij met B. voortgezet, met het gemelde gevolg. Volgens andere ver klaringen evenwel zou Al., zonder dat er met een bijl gedreigd was, met B. slaags geraakt zijn. In ccn vijver verdronken. Uit den vijver van het Kroneburgerpark te Nijmegen, is gisteren liet lijk opgehaald van de 66 jarige vrouw, AI. Z. L., ïlic pas hersteld uit liet ziekenhuis was ontslagen. Het stoffelijk overschot is naar het St. Camsius Ziekenhuis overgebracht. Brutale bankroof. Naar uit Chester in den Amerikaanschen staat Pennsylvania gemeld wordt, zijn al daar in de bank vijf gemaskerde en zwaar gewapende bandieten binnengedrongen. Zij hielden do aanwezigen en de bank- anibtenaren met hun revolvers in bedwang en wisten tc ontkomen met een buit van ongeveer 48.000 dollar. Zij gebruikten bij hun vlucht een auto. Colporteurs lastig gevallen. Aan de overzijde van liet IJ bij Zomer-, Buiten en omgeving onder- Amsterdam zijn gisteravond wederom colporteurs van de N.S.B. lastig gevallen. Toen de po'ilie lusschenboide kwam, werd met stcenen ge worpen, w a at op de gummistok gebruikt werd en de troep verspreid1. Mevrouw liman lieet't zelfmoord gepleegd. Uit Parijs wordt gemeld, dat de bekende financière, mevrouw Alartho Ilanau, op 14 Juli j.l. oen poging heeft gedaan zich om het leven te brengen door oen sterke do-is veronal in te nemen. Eerst nu zij overleden is, wordt hierover iets bekend. De bevoegde commissaris van politie had n.l. wel onmiddellijk een onderzoek inge steld, maar de justitie was van do ge beurtenis niet iu kennis gesteld. Do procureur-generaal heeft, volgens een nader bericht, besloten een gerechtelijk on derzoek to doen instellen naar den Jood iu hel gevangenishospitaal ie Fresncs van mevrouw Ilanau. In gerechtelijke leringen doet het gerucht de ronde, dat mevr. ila nau op 14 Juli een poging zou hebben gedaan de hand aan zich zelf te slaan. Een rechter van instructie zal met het onderzoek belast worden. Deze zal dan een gerechtelijk arts last geven een lijk schouwing te verrichten, teneinde de oor zaak va den dood vast te stellen. Concert Itozenburgerplein. Mijnh'eer de redacteur, vergun mrj een plaatsje in uw veelgelezen blad. Na een pauze van twee jaar is het de Arbeiders Muziekvereeniging „Crescendo", die Maandag 22 Juli a.s. een concert zal geven in de muziektent op het .Rozenbur- gcrplein. Vele Gorzenbewoners stellen dit natuur lijk op prijs, doch als het moet gaau als vooiheen, dan zijn de concerten op het Rozenburgerplein voorgoed afgeloopen. Daarom willen we hopen dat alten mede zullen werken om de rust te bewaren. De commissaris van politie heeft zijn volle medewerking toegezegd. Luisterend publiek, de kans wordt gebo den op regelmatig coacertceren in de tent. Maandagavond zal moeten blijken of dut kan. Gaat alles ordelijk, dan zullen er meerdere concerten gegeven worden, doch wordt de orde op de wijze als vaarteen, verstoord, dan wordt elke aanvraag om vergunning geweigerd. Luisteraars, liM eenige wat u te doen heeft is: volg! de bevelen der politie op, blijft stilstaan ei bewaar het stilzwijgen bij elk nummer vrat wordt gegeven. Ook is liet in bel hela ig der musiceorende vereeniging, als het pu blick ongeveer twee meter van bet hek verwijderd blijft. Alede-Gorzenbewoners, toont, dat gij het zeer op prijs stelt, dat wij weer een avond van ontspanning hebben. U, mijnheer de redacteur nogmaals dan kend voor de verleende plaatsruimte. C. L. S. Britseh zee-officier bij auto-ongeluk gedood. De opperbevelhebber dor Britsche re serve-strijdkrachten voor de zeemacht, vice-admiraal Edward Estley-Rusliton, is Donderdagavond bij een auto-olngeluk doo- delijk verongelukt. Door tot nog toe onbekende oorzaak reed zijn wagen, welke hij zelf bestuurde, op den weg van Londen naar Portsmouth tegen een boom. De auto werd geheel vernield. De admiraal was op slag dood. In de oorlogsjaren voerde Astley-Rushl- ton het hovel over den Britschen Kruiser Dorsetshire. Aslley-RusMon had de leiding over de reservevloot, welke speciaal was gemo biliseerd voor den jubileum-vloolscliouw. Dinsdag beboerde hij tot de gasten van den koning bij hot diner, dat werd gege ven aan boord van het koninklijke jacht Victoria and Albert. Indertijd was bij bevelhebber geweest van den kruiser Southampton, de eerste oorlogsbodem, welke een Duitsclien duik boot door kanonvuur had tot zinken ge bracht. In 1931 was Astlcy-Rushton be velhebber geworden van het tweede es kader kruisers. Onder zijn leiding was ha den oorlog ook liet eerste vlootbezoek aan de Duifscho wateren gebracht. Beurs 'vaii Schiedam. ZATERDAG, 20 JULI. Officieele noUvriny van de Commissie uit de Kamer van Koophandel. Aloutwijn 110 per H.L., ad 46 pCt. Zander fust en zonder belasting. Namens de Comm. v. d. K. v. K. voor de noteering v. gedistil leerd. H. J. JANSEN. Niel-officied. SPOELING: f0.60-f0.70. Abcssinische liefde? Araya Ifaile Selassie, eeu neef van den keizer van Abossiniü, is in Frankrijk ge dagvaard tot liet betalen van een schade vergoeding aan zijn vroegere geliefde, wie hij liet puntje van den neus had afgebeten. Voor dit feit is hij reeds veroordeeld lot een jaar gevangenisstraf. De jongeman werd1, toen hij aan de universiteit te Gcnèvo studeerde, verliefd op een Egyptisch meisje, een dochter van den directeur van de Tribune 'Oriënt, te Geneve, Ali cl Glinilay, die echter weiger de zijn toestemming voor een huwelijk te verkenen. De vcilicfdo jongeman verliet Zwilser- iand en vestigde zich te Annemassc (Frank rijk, even over do grens. Het meisje zou hem d'aar ontmoeten, waarna zij in het huwelijk zouden treden, doch toen zij ver scheen, vilde zij de verhouding verbre ken. Araya drukte haar aan zijn hart en bedek te baar gelaat, met kussen, doch hier bij beet li ij bet punljo van baar neus af. Scheepvaart. SCHIEDAM, 19 Juli. Aangekomen Eng." s.s. Nassa Ned. s.s. Pairia, beiden van Rotterdam, om te dokken bij de werf Wilton. Vertrokken Neet. s.s. Britsum, naar Bue nos Aires. Deensch m.s. Lalandia, naar Bangkok via Antwerpen. Eng. ss. Agility, naar Selby. SCIHEDAA1, 20 Juli Aangekomen Grieksch s.s. Kathariotisn, van Brest, out te dokken Dij do Soheepsb. Alij. Nieuwe Waterweg. Hoog water. 20 Juli 7.34 uur, 20.11 uur. 21 Juli 8.22 uur, 20.5b uur. 22 Juli 9.11 uur, 21.4-1 uur. Zon en Maan. Zonsopg. 20 Juli 5.02 u., ondg. 21.08 u„ Zousopg. 21 Juli 5.01 u., ondg. 21.07 u. Zonsopg, 22 Juli 5.05 u., ondg. 21.06 u« 22 Juli L'.K. 30 Juli N.Af. ALLE RIJWIELONDERDEELEN Do GROOTSTE SORTEERING cn het GOEDKOOPST Is nliccu Hoogstraat 69. Telefoon 68480, SCHIEDAM. Geboren; 18 Juli, Johannes Clemens, z. van Ui» IJ. Schouten en AL T. J. Ucijdeman, D. v. "Wassen, straat 17. ALarial Jaoobhl Pclronolla', d, van D. Blom en II. J. vnïj do Water, Ij. Singcstr. 32. 19 Juli. Hei'manda Bernardina Jacobaj, d, van P. J. Vermeulen en AL li J. El man, tluij'smansslr. 46. Gijbbcrlje, van P. A. Elberse en G. Bullee, Nassa laan 75. t/m. 15 woorden .50 cent, t/m. 25 woorden75 cent, elk woord meer 5 een! tot maximum 30 woorden. In do Zaterdagsche editie 11.—, tenzij die Vrijdags reeds aan 't Bureau zijn bezorg^ Gevraagd flink R.K. TWEEDE MEISJE, boven 16 jaar, voor dag en nacht, v. g. g. v. Adres: Lange llavon 19, m ADVERTENTIEN ile/e m'-riok hebben AI U ZIEK VE REENI- GINGEN Ondcrgeteekondo heelt nog cenigcn tnd beschikbaai voor het dirigeer er van orkesten. IL A BURG- MEÏJER, Hocfkndo 557 Den Haag. MAGNETISME voor rhcumatiek. Aan huls to ontbieden. Spreekutir 's avonds van 78 uur, Mej. KORNAAT, Rotter- dnmschcdijk 241 a, bovouj» sta bol. 'V

Schiedamsche Courant | 1935 | | pagina 3