Verslag van den Gemeenteraad tweeehtbiad SCHIEDAMSCHE COURANT Gemengd Nieuws GEVAARLIJK SPEL. Vergadering van Dondeiutig 8 gaslus 1935, t 's middags 3 uur. Au- Voor/.ill er. t'.e burgemeester, 'W. dr. F. L J. vaa Haren. Wijziging heffing vergunnings recht. Voorstel vaa 13. ea \V. tot wijziging Her verordening regelende hot heffen van vwr- gunnrngsicclit voor den verkoop van ster ken drank in het klein in de gemeente Schiedam. De heer mr. Kavelaars (r.k) merkt op, dat niet vermeld wordt, wanneer do gewijzigde verordening in werking treedt. Dat kan van belang zijn. De wet, waarmee deze wijziging in ver band slaat, is gewijzigd op 14 Maart 1935 en de wijziging is in werking getreden op 22 April 1935. Is daarmee reeds Tokening gehouden bij het vaststellen van den laalsten aanslag? Het is noodig, dat wordt vast gelegd, wanneer de gewijzigde verordening van kracht wordt. Dat kan bit zijn met terug werkende kracht tot 22 April j.l. of 1 Mei of met ingang van morgen of van oen anderen dag. De voorzitter: Het is de bedoeling, dat de wijziging iri werking treedt met hot begin van bet nieuwe vergunningsjaan 0£ de regeling roods voor het loopende jaar goldt, weet spr. niet; dat wordt_nog even nagegaan. Als de regeling nog niet Toege past wordt, zal dit bij het komende ver gunningsjaar geschieden. We kuimcm niet tusschentijds een nieuwe regeling in voeren. De heer mr. Kavelaars (r.k.): Er moet even in de verordening gezet worden wanneer de nieuwe regeling van kracht wordt. De voorzitter: Wilt n de redactie zelf vaststellen? De heer mr. Kavelaars (r.k.): Dat kan gevoegelijk overgelaten worden aan B. cu W. De voorzitter: Er wordt mij juist berichi, dat de wijziging nog niet is toe gepast. Praetisch brengt het geen verandering, maar in de verordening zal vermeld wor den, wanneer de wijziging in werking treedt. Overeenkomstig -het voorstel van B. en W. wrordt besloten. Het maximum aantal drankwet vergunningen. Voorstel van B. en W» betreffende her ziening van het maximum-aantal drank- wetvergunningen voor deze gemeentel. De hoer Th. J. L. v. d. Borg (e li.) heeft met belangstelling de toelichting van B. en W. bij dit voorstel gelezen. Spr. is daarbij tot de conclusie gekomen, dat de argumenten, die voor het voorstel worden aangevoerd, niet buitengewoon sterk zijn, tenzij men aanneemt, dat B. en W. voor standers zijn van dchomoeopalhie! Er wordt in liet schrijven van het college gezegd, dat het cafébedrijf in noodlijdenden toe stand verkeert en B. en W. willen dien slechten toestand opheffen, door... het aan tal concurrenten met een 14-tal te vermeer deren. Afgezien echter nog van de argumen ten, die ter verdediging van het voorstel worden aangevoerd, is spr. principieel legen elke uitbreiding van het aantal vergunnin gen en daarom zal hij tegen dit voorstel stemmen. De heer Wieken k a m p (a.r.) zegt, dat in Schiedam velen werkloos zijn en daar onder zijn ook caféhouders. B. en W. motiveeren de uitbreiding van het aantal drank wetvergunningen met een verwijzing naar den aanwas der bevolking, maar dat is geen goed1 argument, want B. en W. weten ook, dat er den laatsten tijd iets veranderd is. De arbeiders gaan n.l. gelukkig niet meer naar de café's, zooals vroeger Café's zijn noodig in ver band met het verkeer, maar het argument van de bevolkingsaanwas is een ongeluk kig argument. De overheid moest tegen uit breiding van het aantal drankgel-cgenhcden zijn. Wie de drankellende heeft gezien, zal liet toejuichen, dat het drankgebruik is DElt ZATERDAG, 10 AUG. 1935. No. 21.020. afgenomen. En daarom is hel argument van B en W. zoo ongelukkig': Het stelsel, waarbij het mogelijk is, een drankwetvergunning te verkoopen, is af te keuren, maar dat is een fout van de Drankwet en om aan dat ongewcnschte stelsel een einde te maken, zou de Drank wet gewijzigd, maar niet het aantal ver gunningen uitgebreid moeien worden Spr. hoopt, dat liet voorstel van B. en W, niet zal worden aangenomen. In het belang van Üe bevolking van Schiedam 1 Het afnemend drankgebruik De lieer ir. II outman (lib.) wil eenige algemeene opmerkingen maken en geen principleele strijd ontketenen. Dt.e beslist zich zelf I Dat het drankgebruik afneemt, houdt geen verband met het minder aantal vei gunningen, maar is het gevolg van het gezond verstand1 van het Nederlandsche ras. Een vergunninghouder moet thans een massa moeite doen en veel geld uitgeven voor het verkrijgen van een vergunning. De Drankwet bepaalt het aantal vei gunningen in een gemeente in verhand met het zielental. We hebben hier het aantal vergunningen rustig op het zelfde peil gehoudten, niet tegenstaande het aantal inwoners belang rijk steeg en nu dienen we te bepalen, hoeveel vergunningen er mogen zijn bij een inwonertal van ruim 80 000 zielen Ilet drankverbruik is niet verminderd, omdat het aantal vergunningen relatief ver minderd is. Wie een borrel wil drinken, weet toch wel, waar hij dien kan beko men. Er moeten café's zijn, omdat men zijn toevlucht wel eens neemt tot een dergelijke gelegenheid in h'et gezellig of maatschappelijk verkeer. Spr. heeft het nu niet over* hen, die er speciaal op uit zijn om maar eon aantal borreltjes te drinken. Een café zonder vergunning is bijna niet te exploiteeren; het schijnt, dat men van den verkoop van een kopje koffie en een glaasje bier niet kan bestaan. Daardoor komt or vraag naar een drank wetvergunning en de gegadigden gaan tegen elkaar op bieden I Men kan een vergunning ook pachten! Maar daardoor wordt" het noodlijdend 'bedrijf nog verdei opgejaagd. liet meest logische is, dat het aantal vergunningen wordt gegeven, dat noodig Is. Als er op dit gebied: wat te verdienen is, komt daarvoor de gemeente in aan merking en niet wie toevallig een ver gunning heeft. liet drankgebruik is afgenomen, manr dat is niet het gevolg van de geheelont houdersactie, maar van het gezond1 ver stand van de bevolking en de sportbeoefe ning. De jonge menschen zitten niet meer in café's. Er zijn nog wel menschen, die een borreltje drinken, als 'zij rustig bijeen zitten. Drankmisbruik bestaat echter met in Schiedam. Het drankgebruik is de laat ste 8 5 10 jaar de heer Mak weet dat nog beter dan spr. tot 1/8 terug- geloopen. De lieer Mak (a.-r.)Dat komt wel zoowat uit! De heer ir. Houtman (lib.): Neder land is een van de meest sobere landen! De heer Collé (comm.): Laat Colijn dat maar niet hooren! De heer Hoogendam (a.r.): Is dat wel zoo? De heer ïr. Houtman (lib.): Onge twijfeld! Dit voorstel is tot slandgekomcn, toen spr. afwezig was. Spr. is daarover ver heugd; zijn geest was toen blijkbaar in do vergadering van B. en W. aanwezig! De lieer Mak (a.r.): Of die van mr. Post! 1 j*| h 1 l! 1 Uitstel. De heer Dinkelaar (s.d.) zou er veel voor voelen het voorstel aan te houden. De raad is thans bij lange na met vol tallig en er wordt bij dit voorstel toch ook over een principe beslist. Moet dat geschieden in een onvoltallige raad? Spr. stelt voor de beslissing over het voorstel van B. en "W. te verdagen. Er is in het geheel geen haast bij! De voorzitter:' Ik geloof ook niet, dat er zoo'n haast bij is. Als de raad het eens is met do opmerking van den lieer Dinkelaar... De heer Wiekcnkamp (a.r.): Ik kan het voorstel van den heer Dinkelaar wel sleunen. Dc heer mr. Kavelaars (r.k.)Loopen we niet de kans, dat van hopgsr hand1 aan gedrongen wordt op liet spoedig nemen van een beslissing? De heer Mak (a.r.) De Taad heeft het geheele jaar nog tig om een beslissing te nemend De voorzitter; Het is ook n;et de bedoeling van den heer Dinkelaar, om oen beslissing zoo lang uit te stellen! Do vol gende of één der volgende vergaderingen kan het voorstel opnieuw op de agenda worden geplaatst! Daartoe wordt besloten. Rooilijnen.' Schrijven \an B. "en W. betreffende de tei visielegging van een ontwerp bes'uit tot vaststelling van nieuwe voorgevelrooihjinein "i oor beide zijden van het geheele gedeel te vnn de West-Franelkandschestraat tus- schen dei Kortlandstraat en de Nieuwe Ilaven. De voorzitter: Dit punt van de agenda heeft alleen tot doel ter kennis van den raad' te brengen, dat de stukken, die betrekking op de vast te stellen rooilijnen hebben, tervisie worden gelegd. De voorzitter: Wcnscht nog iemand het woord? De heer 11 oogcAd,am (a.r.) en an deren: Wordt derond vraag ingesteld? Afscheidi De voorzi'ttor steil het op prijs een enkel woord tot afscheid ie spreken tot degenen, die in dezen raad niet tcrug- keeren. Zeven van do thans zittende raads leden artel en hun plaats straks hier niet meer inncmeai. Een woord van dank is aan deze lieeren zeker op zijn plaatst Het is geen sinecure het taad slid maat schap waar te nemen, vooral niet, a's dit met zorg en toewijding geschiedt! We weten, wat het beleekent in belang rijke vraagstukken, die vooral aan de orde kwamen toen de uitbreiding van Schiedam een ongekende vlucht nam, een beslissing te moeten nemen. Spr, meent aan hen die heengaan, mede namens hen, die blijven, een woord van dank en van waardoering te moeten uilen voor hetgeen zij in hot belang der ge meente Schiedam deden. Dat geldt in het bizonder voor de twee leden, die een lange reeks van jaren lid van dozen gemeenteraad waren: do heer W. v. d. Hoek, die 23 jaar het raadslid maatschap vervulde en den heer Swarljes, die 15 jaar lid van den raad is. Juist zij hebben de zittingen meegemaakt, -waarin" beslissingen werden genomen, die diep ingrepen in het uiterlijk en het leven van onze stad. Zij hebben het overgangstijd perk meegemaakt dat Schiedam zich ging inspannen om te voldoen, aan de eischen, die men stellen mag aan een Sad vain ruim 61.000 zielen. Spr. lioopt, dat de scheidende raadsle den met zeer veel voldoening zullen le rugdenken aan wat zij mede tol stand heb ben gebracht in liet belang van deze ge meente. Spr. wcnscht, ook namens de leden van het college van B. en W., den scheiden den raadsleden toe, naast een lange reeks levensjaren de kracht en ambitie om ook builen dezen raad de belangen van Schie dam te behartigen. Moge het u goed gaan' (applaus). Do voorzitter sluit do vergadering. Mijmeringen. Spanning. Toen we dit schreven, was er binnen onze grenzen en wel heel speciaal in het Amsterdamsche Stadion, groote spanning. De voetbalwedstrijd NedeilandBelgië werd gespeeld. Duizenden vulden de ruimte rondom het groene veld1, waar de twee en twintig kloeke jonge mannen streden om de sportecr van hun vaderland. In de huiskamersin convevsatiezalen van inrich tingen, zelfs in de ziekenhuizen zaten de luisteraars volop in spanning. Wie zou het winnen? Wat zou de uitslag wezen? Spanning was er volop in dc gansche wereld. Allerlei internationale besprekin gen werden of waren gevoerd: Moskou, Berlijn, Stresa Wie het goede voor de we reld wilde, wie den vrede lief heeft als der wereld kostelijk bezit, die was in span ning. Wat zou hot resultaat dezer bespre kingen wezen? Zou er kans wezen, dat de hemel wat zal opklaren en dat na den regen de zonneschijn zal komen om ons te verkwikken? Wat al belangrijke vragen We mocli ten wel zeggen: levensvragen voor heel de wereld. Want het ging niet om het een of andere belang; om het voortbestaan van een groep of van één bron van volks welvaart.- Het belang van heel de wereld in al haar geledingen stond op het spel Dat voelde ieder aan. Men wachtte op groote dingen. Vandaar do spanning in heel de wereld; onder alle volkeren; in moeite en spanning, dan zoo vlakweg zijn dagen tot jaren te zien aaneenrijgen. t We moeten dankbaar zijn voer de le- vensspanmng. Zij bewijst (och, dal het leven bezig is aan zijn doel te beant woorden. Want tot arbeid, tot strijd, tot overwinnen Is de mensch in bet leven geroepen. Wie niet strijdt, heeft geen deel aan de overwinning. En slechts de genen, die in onze bange dagen de tan den op elkaar zetten, die doen wat zo kunnen om zelf boven water te blijven, of anderen te helpen drijvende te blijven, zijn de menschen, die in de spanning blijven en het leven genieten in zijn hoog ten en diepten. De schipper, die rust aan. den wal, zal u veitellen van zijn lange zeemans leven en in al die verhalen zal hij u veel en gaarne spreken over de stormen, dio hij doorworstelde. Terugziende op die ja ren, lijkt hem dat het mooiste. Het leven niet anders: In den ouden Bijbel staat van het menschenleven: het uitnemendsle van die jaren is moeile en erdriet. J. Navel. alle maatschappelijke kringen. Ileel lucht was vol van die spanning, de In liet leven van den enkelen mensch kan ook zoo ontzaglijk veel spanning we zen, gewekt door de verwachting van wat komen gaat. Zoo in onze dagen 1 Zal men arbeid vinden dus de jon geren. Zal men zijn arbèidsfcring houden - dus de ouderen. Zullen de bestaansmo gelijkheden nog meer worden ingekrompen? Zal het leven op nog bescheidener voet moeten worden ingericht? Wat moeien we voor onze kinderen doen om hun toe komst zeker te stellen? Allemaal vragen, die spanning in het leven brengen. Uit het Engelsch van PAUL TRENT, door ADA VAN ARKEL, 6?) „In ruil daarvoor heeft u mij" mijn vrij heid beloofd." „Dat is waar. Maar nu tracht ik u te helpen. Baron, vul het glas van don luite nant nog eens. Wanneer juffrouw Glyta. u zegt, dat ze bereid is met ons samen te werken, zoudt u dan ook mee doen? U behoeft dan alleen maar met haar te on derhandelen, U kunt afspreken, dat u haar inlichtingen geeft onder don schijn, val.n minnebrieven. Het-is heel gemakkelijk en zonder gevaar. Een oogenblikje."r De prins fluisterde den baron iets in, die terstond de kamer verliet. „Wij zullen juffrouw Glyn betalen, dus u behoeft geen geld aan te nemen ea ik durf zeggen,- dat de betaling zeer royaal zal zijn." „Ik veilang mijn vrijheid," zei Guy vast beraden. „U is een verbazend obstinaat jong- mensch. Ik doe alles wat ik kan oin u te helpen en u weigert eenvoudig om gehol pen te worden. Wat kan ik doen. om te maken, dat u het aanbod' aanneemt? Ik wil u niet graag herinneren aan het feit, «at u in mijn macht is." „IJ heeft me rnija vrijheid beloofd op uw eerewoord."- - De prma haalde de schouders op en. ontweek Hallam's verwijtenden blik. „Ik moet mijn plicht doen. Toen ik u die belofte deed, was u nog niet verloofd met juffrouw Glyn. Een verdeeld huis is altijd te betreuren." „Juffrouw Glyn behoeft niet voor u te werken," „Wij hebben haar belofte. Luitenant, ik zie er tegen op om strenge maatregelen te nemen. Maar u zult toch toe moeten geven als ik juffrouw Glyn eenigszins kan bc- oordeelen tenminste." „U zult baar ook haai' vrijheid moeten teruggeven. Ik had er geen idee van, dat zij in uw strikken was gevangen." „Strikken," zei de prins verwijtend. „Laat ik u eens de juiste toedracht uitleggen. Aan den eenen kant kunt u naar de admi raliteit gaan en alles bekennen. In DuitscMand zoudt u doodgeschoten wor den. Hier zullen ze u waarschijnlijk naar de gevangenis zenden misschien levens lang. U zult natuurlijk niet met juffrouw Glyn kunnen trouwen. Dat is één kant van do zaak. De andere is heel wat aangenamer Wij vragen u in het geheel niet om gevaar te loopen, u heeft niets anders te doen dan wat minnebrieven te schrijven aain het meisje, dat u lief heeft. Een beetje oefe ning zal dat heel gemakkelijk maken. In ruil daarvoor krijgt u een mooie vtouw en overvloed van geld. Ik begrijp uw aar zeling niet. Wees nu eens heel eerlijk tegen me". „Ik wil geen verrader van mija land zijn", zei Guy driftig. „Dat gevoel zal ook gauw verdwijnen. Er zijn er meer, die eerst zoo gedacht hebben. Maar het is merkwaardig aan hoeveel of men gewend kan raken. Ah, daar is de baron. Misschien brengt hij juffrouw Glyn wel mee. U zult liaar overredingskracht niet kunnen weerslaan," zei do prins min zaam, Hoofdstek XXXIX. Na haar ondeilioud met Guy keerde Valda naar haar kamers terug en wist, dat ze gewonnen had, al voelde ze zich niet gelukkig. Dc man, die ze lief had was gebonden door zijn gevoel van eer en niets zou hem kunnen weerhouden liaar te trouwen. Ze feliciteerde zichzelf, dat ze zoo openhartig tegen hem was geweest maar er bleef één geheim over, n.l. dat ze in den Duitschen Geheimen Dienst was goweest. Zelfs dat zou-later opgehelderd worden en ze zou de gelukkigste vrouw van de wereld zijn. Zij verkleedde zich langzaam en zong zachtjes in zichzelve. Toen dacht ze aan Stella en haar op gewektheid verdween. Het was een eerlijk gevecht geweest, zei ze in zichzelf, maar diep in haar hart wist ze, dat ze loog. Stella was de oenige vriendin, die ze in haar leven gehad had en nu had zo die ook verloren. Maar Guy maakte alles goed Haar oegen veranderden toon zo naar het portret van haar moeder koek. Ze hieven daar langen tijd op rusten en eindelijk ging ze er naar toe en. draaide liet om, met het gelaat tegen den muur. Ze ging met een diepe zucht op den Dc cersle verstckclingc op de Normandiii. liet Fransche motorschip „Normandie", is Maandag te Le Havre aangekomen mei een verstekeling. Als Inzonderheid diene, dat deze de eerste was, die met het Fransche reuzenschip den Oceaan over stak. Toen het schip verleden week Woens dag op liet punt stond van vertrek be vonden de veertienjarige Joan Baily ön, haar achtjarig broertje zich tusschen de bezoekers. Toen de gong hel vertrek aan kondigde bleef Joan dralen, terwijl haar broertje tevergeefs probeerde haar er van te overtuigen, dat zij mee naar huis moest gaan. Tenslotte zag Joan kans achter te blijven op het bootendek/waar het meisje het air aannam alsof zij een plezierreisje) ging maken. Men had liaar evenwel spoe dig ontdekt, doch het was reeds te laat om haar met de loodsboot naar New-York terug te sturen. Een purser gaf haar een plaatsje in de ziekenzaal. 1 Intusschen had men zich radiografisch in verbinding gesteld met de politie te New-York en in antwoord hierop stelde baar moeder 50 dollar beschikbaar, spoe dig gevolgd door 150 dollar van een tante van Joan, door welke beide schenkingen,' het meisje den overtocht zou kunnen, be talen, Voor de verdere reis onderscheidde) Joan Baily zich dus door niets van de' passagiers, doch ieder had schik in haar, omdat zij niettemin de eerste was ge weest, die kans had gezien ais. versteke ling, zij het dan ook voor korten duur, de reis mee te maken De purser heeft het meisje ie Lc Havre onder zijn hoede ge nomen en zal haar dc volgende reis mee terugnemen naar New-York, waar haar moeder, nu zij weet dat het kind in goede handen is (erecht gekomen, haar met ver langen (egemoet ziet. f i Wat is beter: een leven, dal onder hoogspanning staat, of een leven, waaruit de spanning ten «enenmale week. Een mensch zonder spanning, is een, die niets meer wacht en die ook niets meer hoopt. Het is een uitgehold leven; de pit, het merg is er uit. Daarom moeten we niettegenstaande alles dankbaar zijn, als er spanning in ons leven is en blijft. Want het houdt het leven stroomende en bewaart liet voor den vloek van een dood moeras. Inderdaad wordt in onze dagen krach tiger geleefd dan voorheen wel het geval was. Na liet spannende leven, dat in suc cesvollen arbeid de gouden eeuw aan onze voorvaderen bracht kwam het zelfvol dane, ernstige, spnnningsloozo leven van een volgende generatie. En wanneer wij van dat leven hooren dan zeggen we: het is toch beter te leven met allerlei rand van haar bed zitten en haar oogen stonden droevig. Ja, ze had nog een vriendin gehad, haar moeder, die altijd lief en goed voor haar was geweest. Behalve die wraakzucht, die haar lioelo leven be- hecrscht liad, had ze alles gedaan wat zo kon voor het geluk vnn haar dochter. Valda daclit aan dien nacht, zoo kort geleden, die «toch rootte zoo veraf leek. Haar moeder's wanhoop, haar aandringen en het vragen van de belofte. „Moeder, ik begreep niet wat ik deed. Ik vroeg u me te sparen. Ik kende vader met. Het was niet eeilijk om mij to vra gen mijn leven te offeren voor een waan denkbeeld. Als hij nog geleefd had, zou hij zulk een offer nooit gevergd hebben," riep ze opgewonden. Het was voor het eerst, dat Valda. haar positie onder de oogen durfde zien. Ze had liaar leven gewijd aan wraakneming op Engeland en in een paar dagen was alles veranderd. Nu diende ze het land, dat haar vader zoo diep vernederd had en haar ver stand zei haar welk een groote waarde de diensten hadden, die zij nog zou bewijzen. „Moeder, u zult het begrijpen. U moet liet begrijpen! Ik heb Engeland nooit ge haat. Ik heb alles voor u gedaan, omdat ik van u hield. U is nu bij vader en hij zal u niet yragen mij ongelukkig te maken. Integendeel, naar wat u me van licm ver teld heeft, geloof ik dat hij het werk, dat ik doen ga, zal zegenen." Ze trachtte zoo zichzelf te kalmecren, maar ze kon de ge dachte aan het laatste uur, waarin ze haar belofte had gedaan, niet verdrijven. Ein delijk stond ze op en trok een avondjapon Wanneer portcmonnaie en vesfzak ontbreken. 1 Tot dusverre hebbcin de aparie amnion, welke in Britsch Nieuw Guinea: wellig be taalmiddel zijn, weinig belangstelling van de zijde der bevolking ondervonden. Do reden van dezie beperkte circulatie is ge legen in de moeilijkheid voor de inboorlin gen om gold „op zak" te hebben. t Er is thans weer oen oplossing in ?ïcM, dciordat nieuwe rnunlen, een zilveren shil ling, een nikkelen sixpence dn threepence en een bronzien penny-munt, zulten worden aangemaakt. Zij ziulien edit gat in het malden hebben, zcodal de inlanders b,un financiën aan eon planlenvozel kunnen rij gen en om liuo Ibnls hangend overal'kunnen meenemen. aan. Ze ging, een plotselinge ingeving vol gend, naar dc telefoon" en bolde het Lang ham hotel op. Stella was thuis cn zie spra ken samen en eindelijk stemde deze toe om naar de kamers van Vailda te komen. „Waarom heb ik haar dat eigenlijk ge vraagd?" zei Valda ontslemd1, terwijl ze do telefoon ophing. Als een echte vrouw had ze volgens de ingeving van het oogenblik gehandeld. Misschien omdat ze zich zoo eenzaam en bedroefd voelde. In ieder geval niet uit een gevoel van triomf tegenover een minder bevoorrechte mededingster. i Maar toen Stella kwam, was ze zeer ner veus en er heerschte een beklemmend zwij gen tusschen beide meisjes. i „Wat heb je me te zeggen?" vroeg Stella bedaard. „Ik weet het niet. Ik' ben bedroefd en „Je moest lreel gelukkig zijn. Ik zou graag willen dat je me vergaf wat ik ge zegd heb toen we elkaar do eerste keer? spraken. Ik was mezelf niet. Ik heb Guy daarna ontmoet. Ik ging er heen met de( bedoeling hem terug te krijgen. Ik schaam me voor mezelf. Ik had beter moeten we ten. Ik heb hem één k'eor in den steekt gelaten toen hij mij noodig had. Hij zatj in groote moeilijkheden en ik' vergrootte die nog inplaats van hem te troosten. Maalt ik ben niet jaloersch' op jou, Valda, Guy heeft mij lief". I (Wordt, vervolgd)» j II. ill. -

Schiedamsche Courant | 1935 | | pagina 5