STADSNIEUWS ICunst en Wetenschap Czemengd nieuws ters en paarden den' hoek om. Eerst de bereden artillerie, vervolgens de cavalerie en do ruiters met naast zich do onbere den paaiden van hen, die to voet vooruit waven gegaan. Dat laatste was vel het schoonste voorbeeld van rijkunst, dut ie zien werd gegeven, en het zou door geen hoogeschoolrijder zijn vei betont. Wielrij ders schoten in dezelfde vaart mot den jagenden stoet moe, in één warreling van menschen, dieren en rijwielen, die aan do toeschouwei's voorbijveegde. Karabijnen, sa bels, patroontasschen, de kaarten houders der officieren, do op den rug gedragen instrumenten en statieven, alles sloeg moe op en neer in een frenetieken cadans. De stukken geschut denderden en spron gen den hoek om en het geratel vervulde met het hoefgetrappel de "lucht. De koninklijke gasten. Daartegenover stond, scherp nfgetoekend tegen den achtergrond van het frisch- groene kreupelhout, in de zomerscho zou liet groepje dor koninklijke gasten, waar van de witte gestalte der Koningin het middelpunt vormde. Op korten afstand het oranje en blauw van den koninklijken standaard, in de handen van een stram in de houding sta and en wachtmeester der huzaren. Boven in de lucht bromde een verkenningsvliegtuig, dat in nauwe cirkels over dit schouwspel van ongeëvenaard' charme heen vloog en soms met knette rend geweld zoo laag boven ons allen neerdaalde, dat do piloot en de waar nemer duidelijk te zien waren. In de verte dreunde het kanonvuur, dat elders den aanval voortzette, en boven het lawaai van paarden en voertuigen uit was zoo nu en dan het geroffel van mitrailleurs en de korte droge slag van een karabijn- schot te hooren. Verderop langs den weg stonden velo andere belangstellenden, die naar dit inte ressante punt waren samengestroomd. Fa milieleden van officieren en ook perso nen, die van verre gekomen waren om de manoeuvres op dezen dag van het ko ninklijke bezoek te zien. Op eenigen af stand was het goud zichtbaar van het personeel, dat met den koninklijken stoet was meegekomen, naast de auto's, die op zij van den weg waren opgesteld. Ook de bewoner» uit de omgeving toonden hun belangstelling. Deze gold, naast het mili taire schouwspel, natuurlijk in de eerste plaats de Koningin en de Prinses, die zij nu zoo dicht in hun nabijheid zagen. De opmarsck der militairen had1 het verkeer op den weg eenige oogenblikken stop gezet. Toen de troep voorbij was, mochten daarachter de wachtenden even passeeren. Een boerenwagen reed voor bij, waarvan de voerman, die zich plot seling zoo vlak voor zijn verstin geplaatst zag, eerbiedig groette. Een groepje fiet sers nas afgestapt en scheen even te weifelen. Toon wandelden zij do koninklij ke gasten voorbij en namen ook zij be leefd hun potion af. Zoowel do Koningin als de Prinses groetten vriendelijk terug tot n ie haar eerbied betuigden, liet was dezen eenvoud igen menschen aan te zien, dat zo verrukt waren over deze zoo on verwachte ontmoeting. Hollen ingenomen. Het slot van de oefening van Zaterdag, waarmede het eerste deel van do manoeu vres der lichte bitgade werd besloten, be stond uit het terugdrijven der rooden tot adder de spoorlijn voorbij Holten. Van een der hellingen van den llotterberg af, van waar uit een prachtig panorama zich aan den toeschouwer openbaarde, had den ook de vorstelijke bezoeksters, die overal waar zij passeerden hartelijk wer den toegejuicht, er een uitnemend gezicht op. Het bosch, dat den Holterberg bedekt, eindigde hier in con rand van meoron- deels nog bloeiende heide. Verder naar heneden begon het bouwland, waarin een enkele boerderij contrasteerde met hier en daar een boschjo kreupelhout. Een kerk torentje stak in de verte omhoog. Terwijl weer op een afstand het geschut zijn doffe slagen deed hooren, kwamen uit het bosch mannen sluipen, die mitrail leurs met zich meevoerden. Deze verden in stelling gebracht en de lucht was plot seling, vol van geratel, dat van de over zijde beantwoord werd. Maar de rooden moesten ook hier wijken. Door do velden zwermden de blauwen al omlaag, na kor ten tijd neervallend' en van dichtbij den vijand met karabijnvuur bestokend. Zoo wel deze felle aanval als het vernielen de kanonvuur deed den tegenstander dek king zoeken achter de hooge spoorbaan. Ook van den anderen kant was de aan val vinnig ingezet en Holton werd het üezrit van de blauwen. De slag was gewonnen en aan de op dracht was door beide partijen voldaan. Het koninklijke gezelschap keerde maar Het Loo terug en over de wegen in de omgeving van Holten zwermden dc sol daten naar de keukenwagens, die een wel verdiende verkwikking brachten. liet eer ste deel der oefeningen was afgeloopen. Gisteren vermeldde het programma rust, waarbij ook aan do godsdienstige verzor ging der militairen was gedacht.. Daartoe was reeds van den aanvang af de leger- predikant ds. P. Boofsma meegekomen en gisteren leidde voor de R.Iv. een aal moezenier ook oenigo diensten. Vandaag, Maandag, wordt do oefening van de lichte brigade in deze omgeving voortgezet. Waarschuwing, Tegen Cmliet-\ erzckeriug „Botter dam", directeur M. van Weerden. Do commissaris van politie hier ter stede, gelet op de talrijke bij zijto admi nistratie ingekomen klachten, betreffende de Crediet-verzekering „Botterdam", direc teur M, van Weerden, wonende Rolter- dnmsdiedijk 19711 alhier, moet liet in relatie troelen mot genocmd'e instelling ten sterkste ontraden. In het Algemeen Politie blad werd1 reeds bij herhaling tegen do instelling van Van Weerden gewaarschuwd'. Deze trad onder diverse firmanamen op, zooals: „Eigen IIulp", „Onderlinge Spaar- crcdietbank", „Vereenigde Spaar-Cxediet- bank" en de Credict-verzekering „Vol harding". Thans is de naam weer veran derd in Crediotvcrzekering „Rotterdam", en geeft Van Weerden in zijn circulaires op: Postbox 2004 (West) te Rotterdam. 9\ DIEPENVEEN HOLTEN TERWOLDE cDEVENTE BATHMEH o TWELLO APELDOOR BEEKBERGEN ZUTPHËM.©, LOENENe Fransch op de lagere school. Een aparte cursus aan school G2. Het vak Fransch op de lagere school iheeft reeds heel wat strijd in het leven geroepen; voor- en tegenstanders hebben net pro en contra breed' uitgemeten. De laatste jaren was hier ter stede van dien strijdt niet veel meer te merken; er is (7 it S jaar geleden een wapenstilstand ge sloten. Een comité, onaer leiding van den heer C. E. W. Krediet, heeft destijds plan nen beraamd' om te komen tot een neu trale sehoolveroeniging en de stichting van een eigen school. De toenmalige wethou der van onderwijs, do heer P. de Bruin, heeft zich zeer beijverd om de oprich ting van een neutrale bizondere school te voorkomen en na lange en vaak scherpe 'onderhandelingen is hem dat gelukt. £r is toen een compromis gesloten, waarbij school G2 onofficieel tot opleidings school voor Ii.B.S. en gymnasium werd gepromoveerd. Er zou o'.a. tijdens de ge wone uren, waarin school gehouden wordt, les in Fransch worden gegeven, zonder 'dat dit eenige bizondere kosten zou mee brengen voor do ouders. Jaren heeft deze regeling gewerkt, zon der dat er klachten waren. Intusschen hebben een tweetai hoofden ,van scholen, buiten de gewone school uren, een particulieren cursus ingericht voor het geven van Fransch en nu meent het hoofd van schoen G2, de opleidings school, gemerkt te hebben, dat zijn oud- leerlingen voor het vak Fransch op H.B.S. en gymnasium in een nadeelige positie zijn geraakt, vergeleken bij de cruddeer- ïingen van school K en M2. Om dit nadeel te ondervangen, wil het hoofd' van school ,G2 nn ook zoo'n particulieren cursus in richten voor het geven van Fransch voor de leerlingen van 4e en 5e klasse. Dat zal natuurlijk eenige kosten mee brengen voor de oud'ers. In hoeverre dit in strijd' is te achten met het compromis, waarvan hier boven sprake is, kunnen wij 'thans nog niet be- oordeéten Intusschen is het niet onmoge lijk, dat de plannen, die nu aan school G2 bestaan, de knuppel in het hoenderhok is en de strijd' over Fransch op de lagere school opnieuw zal doen ontbranden. Geslaagd. Voor het madainisten examen diploma B is te *s-Gravenhago geslaagd de Iheor 0. van Middelkoop. Ds. J. F. Jonkers hersteld. Bs, J. F. Jonkers, Geref. predikant, heeft een rustkuur van e&'nige maalnden door gemaakt en is nu in zooverre hersteld, dat hij a.s. Zondag weer voor het eerst voor zijn gemeente zal kunnen optreden. In verband mot do ongesteldheid vain ds. Jonkers is de feestelijke herdenking van het 50-jarig bestaan der Vereeniging voor Geref. Schoolonderwijs, dit voorjaar vocr- loopig uitgesteld'. Thans is besloten do feestviering maar geheel te doen verval len, omdat de voorzitter, ds. Jonkers, zich den eersten tijd toch uog zal moeten ont- zien. Ned. Vereen, van Huisvrouwen. De filmvertoouing vau Droslo's Cacao- en Ghocoladefabrieken voor do leden van de Ned. Vereen, van Huisvrouwen zal mor genmiddag in het Passage Theater geschie den. Er zal o.a. do bedrijfsfilm „Altrjid welkom" wordon vertoon cl. Voor de nieuwe Westerkcrk. De Wes ter- Da meskran s organiseert Don derdag 3 October in de ciansistoric van de Wester kerk een verkqopmiiddag en -avond. Do opbrengst is voior liet fonds yoicr de nieuwe Wcsterkork1. Feestavonden. Sehicd. Momlh. Vereeniging Vriendenkring. Vriendenkring gaf Zaterdagavond een feestavond \oor leien en donateurs ter gelegenheid ;ui i'.uur negenjarig beslaan, in het gebouw „Harmonie". De zaal was tot op de u.terete plaa's bezel, toen do voorzitter, de heer Till. Zwanen burg, dezen avond niet een woord van welkom opende. Hij conslaicerdc, dat Vriendenkring nog kerngezond is. Voorts werden door den voorzitter vier leden, de hoeren M en A. Vos, A. Zwanenburg en G. v. Gulik, gehuldigd. Zij ontvingen ieder als lid van verdienste een zilver insigne op geel zwart lint. Aan den directeur, den heer G. C'. H.okke werd 'n schemerlamp aangebolon. Allen eb lonkten m hartelijke bewoordingen. Hierna vi erd aan het programma begon nen liet muzikale gedeelte stond onder leiding van uen heer G. 0. Ilokke en had veel succes. liet komische deel was voor het duo Wolk o. De tenor And ré Korenhof zong eenige beschaafde liederen. Een gezellig bal on der leiding vau den heer P. de Regt, sloot dezen een en zestigsten feestavond, welke als allo vorige zeer goed ge slaagd is. Revue- en tooncelgez. „Ont spanning". In Gebouw Eendracht heeft bet revue- en tooneelgezclschap „Ontspanning" de revue „Lach"?!", met vraag- en uitrosp- teeken, uitgevoerd'. De opvoering geschied de onder leiding van den heer Jac. de Groot. De vertooning had een vlot verloop en bleek bij het talrijke publiek veel succes te hebben. Een groot aantal medespoletnclea deelde daarin. Een geanimeerd ba], ouder leiding vau den heer A. Valk, en met muziek vain The Musical Comedians, besloot den avond. S.T.V. „Vriendenkring". In Musis Sacrum werd Zaterdagavond door do focneelvereeniging „Vriendenkring" het bekende stuk van Cor Hermus: „Ee;a moeder", opgevoerd. - Deze avond was zeer druk bezocht en werd besloten met een gezellig bal. Concert bij dc Lighallcn. Begunstigd door mooi weer, werd Za terdagmiddag door de fluitcluh „Harmonie" directeur do heer J. F. Vecnman, bij do Lighallen in hel Volkspatk eeinigc nummers ten beste gegeven, welfco werden opgeluis terd door oenigo dansen van de „Drio- hoekmeisjes". Na elk nummer gaven do patiënten door applaus blijk do uitvoering zeer te waar- deeren. Door do leden van de fluitcluh werd On derling een hoeveelheid druiven aan zus ter Plooij voor de patiënten autogeboden, welke allen een schaaltje druiven werd' gepresenteerd. Het was voor do patiënten een genoeglijke Zaterdagmiddag. Wiikavoml Weslerkerk. Zuster Iledwig Bidl uit 'Aleppo (Syrië;, zal in een wijkavond' van Wijk II d'er Herv, gemeente op Vrijdag 11 'October a.s. in de Westerkerk bij lichtbeelden ver tellen van haar ervaringen onder de 'Ar meniërs. Zusier Cato de Witte zal het gesprokene door zuster Büll vertalen. Sportfondscubad. Zondag a>.s. zal 's middags in het Sport- fondsenbad' een z.g. afzwemfeost gehouden worden, waarhij niet minder dato 159 per sonen de proef voor het behalen van het zwemdiploma zullen afleggen. Voorts ver meldt liet program o.a. demonstTatie's van de R.D.Z. (waarbij ook' springen), figuur- zwemmen door Schiedamscho dames en eenige komische nummers. De inbraak bij "Willon-Fijcnoonl. Do drie verdachten inzake de inbraak bij Wilton-Fijenoioird zijn hciienmiorgen naar Rotterdam overgebracht on ter beschikking vau den officier vau justitie gesteld. Verduistering? De rijwielhandelaar II. S., beeft li) do politie aangifto gedaan van vcrmioöclelijke verduistering van een rijwiel door oen tot nu toe ombekend gebleven persoon. Deze had aan den rijwielhandelaar eon rij!viol in reparatie gegeven en daarvoor in do plaats een ander rijwiel gebuurd. Het op gegeven adres van den man Meok bij na der onderzloek niet juist te zijn. Aanrijding. Gisteravond is dojor een auto een lan taarn in de Nassau Djllonburgstraat en een hek van een woning aldaar vernield'. De bestuurder van de auto was doorgere den, doch 1 etter en nummer van den wa gen zijn bij de politie hekend. Pastoor Binkhorst. i Heden viert pastoor G. L'. Binkhorst zijn zilveren professiefeest. Gistermorgen heeft hij1 ter gelegenheid daarvan in do Haven kerk een plechtige Hoogmis gccclebr. en], geassisteerd! door de paters Scheffcn en v. d'. Broek, en diej o.a. bijgewoond werd' door do moeder van' don jubilaris. Dadelijk na de mis en ook 's middags heeft pastoor Binkhorst gereeïpieeul; zeer velen hebben daarvan gebruik gemaald, o.a. deken A. J. J. Schraag; do kerkmeesters, het college van collectanten, het kooi' en bestuurders van de congre gaties van de St. Janparochie. Pastoor Binkhorst heeft, zeer vele bloem stukken en andere blijken van waaid'eering ontvangen. Over zes jaar viert pastoor Binkhorst zijn zilveren priesterfeest. Sollied. Dames Zwemclub. Thans is definitief opgericht do Schied, Dames Zwemchib (S D.Z.), mot aanvankelijk 35 loden. Het bestuur bestaat uit de dames mevr. Veldhoen, voorzitster; mevr. Wapenaar, Van Ruysdaellaan 22ben, secretaresse, en mevr. Baade, penningmeestcresse. Er wordt 's Maandagsavonds in het Sport- fondsenbad' onder leiding van mej. K. Hoogstad getraind'. Diefstallen. Van M. G. in de Edisonstraat en van J. S. in de Prof. Kaïmerlingh Onneslaan, is vau hun rijwielen een bolastrngrnerk gestolen. Aangehouden. Zaterdagavond is aangehouden de 22- jarïge A. F. M., die, omdat hij geen toe gang meer kreeg tot zijn ouderlijke woning, een nut van den winkel van zijn moeder aan de Nieuwe Haven vernielde. Hij heeft ter kalmeering een nachtje gelogeerd in het hoofdbureau van politie. Door Je politie is gisteravond aange houden de 13-jange P. W. A. uit Rotter dam, die met een valschen sleutel zidh had begeven m dc bewaarschool aan de Laan, alhier, met waarschijnlijk minder goe de bedoelingen. Voor nader onderzoek is hij opgesloten. Ycrdwcnen liefde cn... meubeitjes. In do Kreupelstxaat woonden oen man en een vrouw, die het niet meer mot el kaar konden vinden. Dat komt niet al leen in de Kreupelstxaat, dat komt bij tijd en wijle in nagenoeg elke straat voor! De man was er tu-.sclienuit getrokken, maar vond' zich toch wel wat al te vrij gevig, als hij' aan zijn vrouw alle meu bels liet. Daarom trok hij Zaterdag met een broer naar de Krcupolstraat en be trad opnieuw de echteüjko woning, niet om de hand' ter verzoening uit te steken, maar om het een en ander op te lad'en, dat hij meende te kunnen gebruiken. De vrouw protesteerde tegen, dto»a wijze van verdeeling van d'en inboedel; zij kreeg een duw en werd' op zolder opge sloten, omdat zij zoo lastig wasl Toen de mannen mot hun vrachtje weg waren, zat de verlaten eehtgenooto nog steeds opgesloten. Ze kon d'aar toch niet blijven, overlegde zij en sloeg daarom een zolderraampje stuk. De weg naar dto vrij heid was daarmee geopend en door het ontstane gat kroop do mouw in de dak goot. De vrijheid was herwonnen, de meubeltjes en do echtgenoot is z§ kwijt I Olympia. 7 u. 9.15 u. Dc baby cn de vrij- buiier; Zoo'n aap van een jaa- I gen. JPjrinsqS. 2,15 u. 8.15 u. Maskerade; Ma- 1 1 dame Dubairy. Roxy. 2.15 u. 7 u. 9.15 u. Peter. Studio '32. 2 u. 7 u. 9.15 u. Een h'aVt van goud'. Thalia. 2.15 fS 7 u. 2J.5 u. Folies ber gère. BINNENLAND Opgave van besmettelijke ziekten, u In do week' van 8 tot ein mot 14 Sep tember werden aangegeven 19 gevallehi van buiktyplius, 2 vain para typhus (ty- plieuso vorm), 2 van païatyphus (gastro- enteritischo vorm), 42 van dyselnteriai baj cillaris, 184 van roodvonk1, 28 van dipli- terie, 2 van nekkramp, 1 van 'yelitis anterior acutai, 1 van encephn lethar- gica en 5 van ziekte van Weil. AGENDA. Schiedam. Passage Theater. 8.15 u. So endete einle Liebe. City, Hoogstraat. 8 u. Twee dagen in de nor. De vlucht naar het geluk. 23 Sept. Musis Sacrum, 8.30 uur. Midden stand svergadering. 23 Sept. Gebouw Irene, 8 uur. Vergade ring Vereen, vau Jong Hervorm den. 24 Sept. Vereenigingslokaal, 8 uur. Con- «jfessioneelo vereeniging. Spr. dr. W. Lodder. 24 en 25 Sept. Opetob. Leeszaal. Tentoon stelling Wereldbibliotheek, Sept. Passage Theater, toplf 3. Ned. Vereen, van Huisvrouwen. Film- verto doing D roste's Caca,oi- en ch ocjaladefabirieken. Sept. Musis odCu.im, 8 uux. Vereen, van Esperantisten. Pro pagan da- avond. Sept. Gebouw voor Chr. Soc. Belan gen, 8 uur. Patrimonium. Ver gadering. Sept. Groote Kerk', 8.15 u. Gemoeate- avcind lover de restauratie. 28 Sept. Geb. Eendracht, S uur. Arb. Too- neclvereeniging Eenheid'. „Er staat geschreven". 28 Sept. Musis Sacrum, 8 uur. V.V.R. Feestavond'. 28 Sept. Maison Westhuis, 8 uur. H.B.S.- vcreeniging Onder Ons. Club avond'. R otterdam. 23 Sept. Tivoli Schouwburg, 8.15 iï. Nieuw- Schouwtooneel. De Fakir. Tot 29 Sept. Diergaarde, 212 u. n.m. Najaarsfeest. 24 Sept. Bijenkorf. 8.15 u. Jan Strijbos. Lezing over d'e blauwe reiger. Capitol. 2.15 n. 8.15 u. Do Kribbebijljer. City. 2.15 tt. 7 u. 9.30 u. De Kribbebijtar. Corso. Van 1 u. dood. Mannen in 't wit. Grand'. 2 n. 7 u. 9.15 u. Sequoia. Lumière. 2.15 u. 7 u. 9.15 u. Mizzi van bet café-chantatot. Lnxor. 7.30 u. 9.30 n. Dat zaakje is niet pluis. De Journalistenkring dringt aan op spel lingseenheid. Het bestuur van den Nederlaindschein! Journalisten Kring heeft tot dein rand van ministers een schrijven gericht inzake do spelling. Strekking van dit adres is, er bij de regeering op aan te dringen zoo spoe dig mogelijk lot eenheid' op het gebied' dear spelling te komen. Het kringbostuur is vato oordeel, dat er op het oogenblik een toe stand' van verwarring heerscht, welke be vorderd wordt door het feit, dat de nieuwe spelling alleen is voorgeschreven voor liet onderwijs, terwijl aan den atoderen leant voor andere organen der overheid toog dö spelling-Do Vries en Te Winkel moot war den gevolgd. Deze verwarring veroorzaakt moeilijkheden op verschillend gebied', ooüd op dat dor journalistiek on niet minder in! het gezinsloven. Het kringbestuur dringt er daarom bij de regeering op aan zoo spoedig mogelijk 're gelingen te treffen welke de noodzakelijke en gewenschbe eenheid; van spelling in welke richting dan ook! kuriaem bevorderen. Sport Zwemmen. Joop Siotiju. Hedenmorgen is op 24-jarigen leeftijd de z'wemmer Joop Stotijto. overleden, die zes maal in successie liet kampioenschap valni Nederland in het sdb.oanspringen 'heeft 'hex liaald. 1 Hij fungeerde vaak' als Sclveidsrecfiteï volar waterpolo ai als jurylid vqoir hej, sdiOjOfnspringen. 1 De overledene was tweede Secretaris van.' den Haagschen Kring van den IC,otn. Nodi, Zwemband, secretaris der Zwemdolnrmis- sie van dezen Kring en als leeraar M O. gym'nasliek trainer van verscheidene ver- eenigingen. Schietpartij. Raadselachtige voorvallen na sluitingstijd. Ito dien Inacht valn Zaterdag op Zondag beeft te Samaren (N.B.) een schiet- eb VeclitpaHjJ plaiats gehad', waarhij twee re- volveirscb'oten werden gelost. Om goed twaalf uur na' het sluiten valn' de café's hield' een clubje jongelui halt vodr de hei berg van d'en hoer Valn! Doo'rti, waar mojg licht brandde. De zoon valn! Valn Dod.'toi kwam naar buiten én vroeg wat mén valn hem verlangde. Onmiddellijk daarop is een schot geval len, d'at Jan vato Doorn in h'et dijbeen! trof. Daarop zijn de jongelui ahh' d'eln haal gegaan. Van Doorn had nog de kracht om hen ach'ernai te loopein. Toén een dletr vluchtenden met zijin fiets viel, klonk op nieuw een schot, waardoor echter niemand' werd getroffen. De fiets bleef op den weg liggen, terwijl de eigenaar ervan door ging. Politie en burgemeester werden onhiiddeb lijk gewaarschuwd. Van Doorn, verklaarde dengeno to ketatoen, die liet schot had' gef lost Het zou eeu Zekere Looiman uit So meren zijto. Tegen éóto uur iu don lunch l kwam genoemde Looïinau vergezeld vato zijn makker Overman bij do politie ver tellen, dat Van Doorn op hem had' gesehö- ten. De politie staat nog voor eeto raadsel. Van Doorn is haar liet ziok'ehhuis to Helmond gebracht. Do Kogel, die op het heen is afgestuit, Kon tot nu tdo nog öiet- worden verwijderd. Op smokkelauto's geschoten. Onschuldige het slachtoffer. Zaterdagmiddag kwamen twee auto's npi- bij het géhuokt Het Kalf, deel uitmakend! van de Belgische gemeente Clinge, naar do Nederlandsclie gemeente' Cïingo b'jj liulst, gereden. De bestuurders gaven gceajl gevolg aan het 'bevel van do doiuaueb^ •ambten, om te stoppen, waarna on middelt lijk op lien ge-scihalen werd. Tezolf.'erlijdi kwam de -ongeveer 55-jarige .T. Moorschaari^ van zijn hofstede gereden. Do man word dear verscheidene kogels in don o-ndm buik getroffen. In emstigön toestand is hij opgen. in het zlietoiibuis te St. Nicolaas in België; De beide auto's zijn Op Nederlaudsch gei' bied ontkomen. VAASCEN ?/- LAREN LOCHEM 24 26 26 27

Schiedamsche Courant | 1935 | | pagina 2