STEEDS HOOGER—S.V.V. 3—4 HERMES-D.V.S.—H.B.S. 2-5. TWEEDE BLAB SCHiEDAMSCHE COURANT SPORT. VOETBAL. Een benauwde overwinning. Semeijn verricht de hattrick. Een glad veld. Reeds om 1 uur gistermiddag trokken honderden S.V.V.-supporlers in de richting Rotterdam, om luin favorieten aan te moe digen in hun strijd tegen Steeds Iloogor. Deze wedstrijd, waarvan vrij algemeen werd voorspeki dat liet een gemakkelijke zege zou worden, is wel cenigszins anders gcloopen dan velen hadden verwacht. Op het nippertje hebben de S.V.V.-ers do beide puntjes mee naar Schiedam kun nen nemen. Slechts enkele minuten voor het einde deed Semeijn do schaal m liet voordeel van S.V.V. doorslaan. Aan scan ning lieeft liet dan ook niet ontbroken. Over het geheel genomen kan het peil, waarop het spel stond, middelmatig ge noemd worden. Daarvoor kunnen velerlei factoren als excuus gelden; in de eerste plaats het effecLvolle terrein en ue dwars over het veld staande wind. Bovendien staat het publiek zeer kort bij het speel veld, waaixloor men den indruk moet krij gen, dat de breedte van het veld de mini mum maat heeft. Verscheidene malen trapte Versteeg den bal daardoor te hard naar den vleugel. Verder werkte de speelwijze, speciaal van de St. Hooger-backs, goed voetbal niet in de hand. Uitsluitend bepaalden deze zich er toe do goed opgezette S.V.V.-aan- vallen af te breken. Van opbouwen van het eigen" spel was geen. sprake. Onze stadgenoolen pakten aanvankelijk de zaken wel wat al te kalm aan en het viel ons op, dat liet positiekiezen m een traag tempo geschiedde. Na de rust, toen de S.V.V.-ers blijk baar tot de conclusie kwamen, dat het niet zoo gemakkelijk zou - lukken, ging dat alles allengs beter. De wijze waarop Versteeg in die periode de aanvallen leid de, verdient allen lof. De binnenspelers pasten zich daarbij keurig aan, terwijl üe buitenspelers door snel opbrengen liet ge vaar voor St, Iloogcr nog vergrootten. Backs en keeper hebben naar beboeren gcweTlct, maar toen de stand' 3—3 was, minderde vooral het snel ingrijpen van de backs aanmerkelijk. Het spclvcrloop. Toen scheidsrechter Iionsheek om even twee uur de elftallen liet opstellen, zagen de ploegen er als volgt uit: St. II oog er: Bos (ik); Volhard en Kuurstra (a.); OttevangeT, KaJker en De Brij (m.);' Glossen, Ottens, Frcnk, Horst man en Van Rooyc'n (v.), S. V. V.: Krieg (d.); Dö" fleer en- Feel- ders (a.); Zuidema, Troost "en Paulus (m.); A. v. Diggelen, J. v. Diggelen, Versteeg, Semeyn en Bockhove (v.). S.V.V. trapt af, maar do Rotterdammers nemen den bal onmiddellijk over. Voor- loopig zijn do Rotterdammers het meest aan het woord Reeds na vijf minuten, heb ben zij succes, als na een va:n reclits ge nomen coi'ner de bal bij Horstman be landt, die onhoudbaar vood' Krieg in schiet (10). De S.V.V.-ërs doen eenige tegenaanval len, maar hebben absoluut geen suc ces door het herhaaldelijk uiterst gevaar- dijk glijden naar den bal vain den St. Hoo- ger-aanvéerder, Volhard. Eenmaal lost J. J. v. Diggelen een ge vaarlijk schot, dat Keeper Bos naar be hoor en verwerkt. De wedstrijd dreigt cenigszins saai te woTden, als plotseling Fro'nk een harde ^schuiver op Krieg afvuurt, die deze vol- ,gcns de regelen der kunst behandelt, .Als na ongeveer, een half uur de S.V.V.- linkervleugel den bal s'neï opbrengt, plaatst Bockhove in do richting va'n Versteeg. Juist -op liet moment dat Volhard den bal zal wegtrappen, tipt Versteeg het leder om ,hem been en zuiver geplaatst verdwijnt de bal in het Rolterdamsche net (11). Van beide zijden worden de aanvallen niet voldoende meer afgewerkt,- xcioiclat do rust aanbreekt mot den stand (11). In de tweede helft spelen de S.V.V.-ers belangrijk beter dan daarvoor. Aanval op aanval wordt loaulernonnen. Met veel kunst en vliegwerk weet de St. Ilooger-defensio vo.orlaqpig stand te hcaulen. Na ongeveer een kwartier krijgt A'. v. biggelen een c'orner te nemen. Dezie wordt mooi voior liet doel gepi'aalst, en Semeijn schiet einder geweldig gejuich! van de vele Schiedammers laag in don hoek'. (1—2). Met veel enthousiasme blijven do Schiedam mers z'ich in den strijd werpen en hebben z'oowaar wedcrcm suctecs als uit een hocge voorzet van rechts Semeijn den bal onmid- 'dellij'k onder donlede heeft en keeper Bos "geen schijn van kans geeft. (13). St. Haoger speelt niet en'mioedigd verder. Intussehen is het gaan regenen en de bal wordt uiterst glad. Verscheidene mis- tra'ppen zijn het gevolg. Notg pl.ni'. 20 min. zijn er te spoten, als de Rollerdamscho rechtsbuiten ibprd en laag voorzet. Fccldors wil den bal wegtrappen, maar hij raakt hem half, waardoor hij laag in den hóek in eigen goal vliegt. (2—3). Kort daarna wedoroini een St. Iloogcr aanval en Ottens maakt met een harden schuiver gelijk. (3—3). ,/'v's 9.?n ie<ber denkt, dat het resultaat een gelijk spel zal zijn, onderneemt S.V.V. een snellen aanval. Versteeg legt aan om Li "n" V-arL ,vriJ 2''ooien afsand. Hij trapt echter in den grond, waardoor de bal brj Semeijn belandt. Keeper Bos loopt el,e?v\v;aar bndianengehail kondigt aan, dat SA.V. opnieuw de leidhm beeft genomen (3—4j. De bal wordt hard naar voren geplaatst in de richting van v. Diggelen. Keeper Bos loopt wederom, uit, maar komt te vallen. A. v. Diggelen zal den bal in het doe! deponceren, maar de doclverdediger houdt zijn beenen met beide armen om klemd. Den arbiter ontgaat dit en kort daarop is het einde. V.O.CD.H.S 2-4. Een verdiende overwinning. Beide elftallen verschijnen volledig in het veld. Er ontspint zich dadelijk een vlugge strijd, met D.H.S. lichtelijk in de meerderheid. D.H.S. spoelt een open spel en na 15 minuten heeft v. d. Linden sue ces (01). V.O.C. valt fanatiek aan, maar De Goede en Gouka zijn in goeden vorm; hoe Dunk ook zwoegt, er is geen doorkomen aan Ook J. Bons heeft er goed het oog in en zet herhaaldelijk zijn vleugels aan het werk. Wanneer Slobbe den bal mooi to© gespeeld krijgt, schiet liij hard in; de bal gaat via den keeper naar J. Sil, en deze zorgt voor de rest (02). Dat is V.O.C. te bar; zij werken hard om den achterstand te verkleinen, maar de D.II.S.-verdediging is op haar hoede. Vijf minuten voor de rust maakt R. Bons bin nen de beruchte lijnen hands; de toege stane strafschop wordt door Reidt l>enut (1-2). Oogenblikkelijk is V.O.G. weer voor het D.II.S.-doel en thans wordt de bal tégen Crama's hand getrapt. Weer geeft de scheidsrechter, die overigens zeer goed leidde, een strafschop en Reidt voltrekt liet zware vonnis (22). Onmiddellijk hierop schiet v. d. Linden hard tegen de bovenlat en even later ver klaart do scheidsrechter dat een D.H.S.- doelpunt in ofside-positie is gemaakt, hoe wel twee V.O.C.-ërs in het doel stonden! Na de rust is D.H.S. weer direct aan vallend, het V.O.C.-doel belcefl benauwde oogenblikken. Het spel wordt steeds ru wer, legio zijn de vrije schoppen die wor den toegekend. Uit een hiervan zet J. v. d. Zouvcrs hoog voor het deel en Ja- ehem Pil hergeeft D.II.S. met een kop stoot de leiding. D.H.S. speelt thans een zoor goede par tij voetbal. Bij een D.II.S.-aanval weet Nouso niets anders, te doen dan den bal uit het doel te slaan; de strafschop wordt door v. d. Linden benut (24). Ongeveer 15 minuten vóór liet einde woult Gibs, de V.O.C.-linksbiiUicn, wegens natrappen van het veld gezonden. D.H.S. speelt met de overwinning in het zicht rustig verder. V.O.C. krijgt nog een 'cor ner te neme'n, maar deze wordt door Pil resoluut weggeslagen. D.H.S. heeft verdiend gewonnen. Andere D.H.S.-wedstrijden, D.H.S. 2 verloor van Steeds Honger 2 met 31; en dat in eigen huis! D.H.S. 3 schijnt nog al wat van pla'n te zijn; gisteren werd gewon'nen van S. M.V. 2 met 2—1. D.H.S. 4 deed' ieder verbaasd staan, door haar 30 overwinning op Radio 2; D.H.S. 5 slaagde, na een zeer spa'n'nenden wed strijd, er in do laatste minuten in een overwinning te bevechten op Martinit 4 met 2—1. Mcrwcdc 1—S. P. G. 1 1—2. Onder leiding van don hoer J. Bekkers, trapt Merwedo af. S. F. 0. neemt tien bal over en gaat naar doel. De blauw zwarten vallen verwoedt aan, maar tolt doelpunten brengen zij het no-g niet. Nu is do beiut aan Merwede, die ook niet stil zit, maar de verdediging met A. de Jong in doel, weet van geen wijken. Er wordt aan beide zajden goed gespeeld, maar het script is vaar de rust zoek. Na de thee zet S. F. 0. alles op alios. Van do vele voorzetten en hooksb'-ioippen, genomen. door Buijlenhek, kan J. Bici'm er een benutten. Met een keurigen kopbal brengt hij den stand op 10 voor S, F. G. Bij Mei-wede wil het nog niet vlotten. Nag ocnige aan vallen van S. F. 0. en de linksbuiten maakt 20. Dit wordt Merwedo blijkbaar te veel en uit een voorzet redt do rechtsbuiten de eer. S.F.C, weet den stand zco te houden tot liet einde. De leiding was correct. OostenrijkHongarije 44. Gisteren werd te ,,\Vconcn ',de land en - wedstrijd OostenrijkHongarije gespeeld, welke ontmoeting in-een gelijk spel is ge ëindigd. Met de rust was de stand 42 in hel voordeel van Hongarije. Na do rust kwa men de Oostenrijkers opzetten eii ria een kwartier spelen werd de stand op 34 gébracht. Zeven minuten voor het einde werd de gelijkmaker gescoord; Het einde kwam met den stand 44. DenemarkenFinland 51. - Te Kopenhagen werd gisteren de wed strijd Denemarken—Finland gespeeld, welk'e do Denen, dank zij een zeer groot tempo, hebben gcwonne'n met hooge cij fers. De ruststand was 30. Direct na de rust scoorde Finland het eenige tegenpunt. -Nog tweemaal vonden do Denen liet net, zoodat bet einde kwam met een 51 nederlaag voor de Finnen. Zenuwachtig spel in de eerste helft Meer dan zwakke leiding. Drie sir af schoppen niet toegekend. Op bet Ilermes-B.V.S.-lenem heeft zich gisteren lusschen Ilermes-D.V.S. en H.B.S. een strijd ontwikkeld, die vooial gedu rende do eerste helft op het peil stond van derde klasse wedstrijden. Voornamelijk was dit teleurstellende spel ie wijten aan de „zenuwen", die vooral aan de Seliie- damsche zijde sterk tot uiting kwamen. Den Hoed, Van ETinbergen en Beun wa ren niet zekér van zich zelf, nadat de scheidsrechter, de heer Van Bungen, een duw van Bergkotte te zwaar gestraft had door een vrijen schop toe te kennen, welke Bakhuijs met -een vervaarlijk schot in een doelpunt omzette. Later, in de tweede helft, ging het beter. Opvallend was Breit- ner weer, die herhaalde malen de vlugge en forsch spelende H.B.S.-ers den bal ont futselde. Bergkotte en Smit speelden een goede partij. De voorhoede speelde een sterk wisse lende partijdei éerie maal overrompelend vlug, dan weer lo traag. De leider was bier v, d. Tuijn. bos was veel beter dar. in zijn vorige wedstrijden en zijn zwoegen werd ditmaalmeermalen fraai beloond. N. de Jong had zijn vorm hervonden en zijn voorzetten, vi-aren altijd „af". Noor- dijk. stelde in- de eerste helft teleur, door eenige fraaie kansen te missen. Na de rust moest keeper Mul verscheidene harde schoten van hem stoppen. A. de Jong speelde een productieve partij, hoewel hij het nemen van hoekschoppen wel eens goed mag bestudfeeren. Het is jammer,'dat de Schiedammers niet den geheelen wedstrijd1 hoofdzakelijk op den aanval gespeeld hebben. Bij een zoo zwakke verdediging keeper Mul uitgezonderd en een middelmatige mid denlinie, hadden zij zeker meer succes gehad'. Bij de Hagenaars was Bakhuijs de stu wende kracht en hij hoeft dezen wedstrijd in hel voordeel van H.B.S. doen over slaan. Zijn keurig afgemeten passes en hórde schoten gaven aan de vlugge voor hoedespelers keer op keer gelegenheid tot scoren. De verdediging en middenlinie waren zwak. De linksback, Vermetten, is een speler, wa-a'r de scheidsrechters met een gerust" hart meer aandacht aan -mogen be steden. Tot driemaal toe heeft hij in het strafschopgebied bij 'een scrimage een Iler- rnes-D.V.S.-speler in den rug geloopen. Scheidsrechter Van Dun gen had blijkbaar geen- profijt getrokken van liet uur lan ger slapen, dat hem' in den nacht van Zaterdag op Zondag was toebedeeld; zijn leiding was meer dan slap en verkeerde beslissingen kwamen ook voor. De wedstrijd. Hermes-D.V.S. wint den toss en als te twee uur de Hagenaars aftrappen, staan de elftallen als volgt opgesteld: H o r m e s-D.V.S. Doel: Beun. Achter: Breitner en Den Hoed. Midden: Smit, Bergkotte en Van Ecm- bergen. Voor: N. de Jong, Bos, v. d. Tuijn, Noordijk en A. de Jong. H. B. S. Voor: Eoelhouwer, Smects, Bakhuijs, v. Vliet en Opliorst. Midden: V. d. Bergen, Graafland en Dui zend s. Achter: Vermeten en Arnlzenius, Doel: Mul, Na een aanvankelijk overwicht van iK.B-.S. komen de Schied'ammers opzetten. 'Van den linker- en rechtervleugel volgen gevaarlijke voorzetten, die echter geen suc ces hebben. Smit spoelt gevaarlijk terug en Den Bood kan nog juist corner wer ken. Bergkotte pikt den bal editor van de voeten van Bakhuijs weg. Smeels lost een hard' schot op Reuns veste, vallend redt hijt ten koste Van oen comcr. Ook dezo wordt weggewerkt. Een ingooi van v. d. Tuijn geeft Noordijk prach tig door aan Bos, die in vrije positie een tam schot lost, waarmee Mul absoluut geen moeite beeft. Na acht minuten spelen zet Bergkotte op een weinig harde wijze Smeels van den bal en scheidsrechter Van Dungeu kent biervoor een vrijen schop toe, een beslissing, die ons wel wat te zwaar lijkt. Deze schop wordt genomen door Bakhuijs, ongeveer drie meter buiten het strafschop gebied. Suizend vliegt de bal langs Beun, die zelfs geen poging kon doen hem te stoppen. (0—1). Dit doelpunt werkt zeer deprimeerend op de Hermes-D.V.S.-ers en vooral het linkergcdeelte van de verdediging en half time heeft er onder te lijden Bakhuijs staat steeds ver naar voren opgesteld, hetgeen bizonder gevaarlijk is, gezien de zeer groole snelheid, waarover deze speler beschikt. Een speciale bewa ker was niet aangewezen. 'H.B.S. is in de meerderheid en van de Schiedammers kunnen wij sporadisch aan vallen noteeren. Bij een van deze aanval len wordt v. d. Tuijn in het strafschop gebied door Vermetten in den rug geloo pen en tegen den grond gewerkt. De heer Van Durigen laat echter doorspelen. Bergkotte werkt aan den anderen kant coiner. Beun stompt den boog voorgezet- ten bal terug in het veld juist voor de voelen van Boelliouwer, die geen moment aarzelt en over den gevallen Deun been inschiet. Bergkotte vangt den bal op de doellijn op en werkt weg in de richting van Van Vliet. Van Eembergen stormt toe en werkt den bal nog juist corner. Op liorst zet den bal voor het doel en met een fraaien kopbal scoort Van Vliet bet tweede doelpunt. (02). Met H.B.S. in de meerderheid komt dan de rust met ónveranderden stand. Na de rust verschijnt er een Hermes- D.V.S. elftal in het veld, dat werkelijk één geheel vormt. In een minimum van tijd volgen snelle aanvallen elkaar op en reeds na twee minuten spelen scoort Noor dijk na ëen schitterende pass van Van der Tuijn het eerste doelpunt. (1—2). Zoo slap als liet spel voor de rust was, zoo overrompelend en venijnig is het thans. V.d. Tuijn schiet een voorzet van Bos hard naast, terwijl door kort spel eenige fraaie kansen door de Hagenaars, teniet worden gedaan, Dej druk, die..uitgeoefend wordt is zeer groot. Noordijk lost een schot a la Bakhuijs en de bal vliegt j'uist over de deklal. Veer tien minuten na de hervatting mako'n Bos en N. de Jong den bal fraai vrij. Een voor zet van eerstgenoemde belandt bij V. d, Tuijn, die prachtig inschiet. (22). "Weer komen de Schiedammers terug en bij een hevige doelworsteling loopt Ver nietten V. d. Tuijn, die scherp bewaakt wordt, weer in den rug. Ook nu ziet scheidsrechter Van Dungen niets. Even later bespringt de Hagenaar V. d. Tuijn, die op den grond blijft liggen en, driemaal is scheepsrecht, ook nu ontgaat den ar biter deze overtreding. Het publiek, dat achter het doel staat opgesteld, brult om een penalty en do sterke arm is er zelfs toe noodig om do terecht opgewonden gemoederen te kalmeeren. Een kwartier voor het einde ond'crncemt de voorhoede van H.B.S., die telkens ge wijzigd wordt, aangezien Bakhuijs zich tot taak gesteld heeft als tweede spil to fun- geeren, een snelle uitval. Smoets, schiet cenigszins gehinderd in en vallend kam Beun den bal wegstompen. Boelliouwer is er als de kippen bij en met een zachton tik brengt liij den stand op 23. Den Ifoed wordt op het middenveld tegen den grond geschoten en van de consternatie maakt H.B.S. gebruik door om het vierde doelpunt te scoren. (24). Het was Van Vliet, die liier een staaltje gaf van onsportieve toepassing van do spelregels. Vijf minuten voor het einde volgt er een snelle uitval van H.B.S. Bakhuijs geeft mooi aan den linkervleugel. Boelhouwer schiet bard in, doch Beun is op zijn qui vive cn stornpt den bal vallend weg en onhoudbaar deponeert Ophorst voor de vijfde maal dën bal in het net. (25). Den Hoed is nog niet geheel hersteld en Pos trekt zich terug, terwijl Smit in 'de voorhoede gaat staan. Nog" eenige aan vallen volgen, doch zij leveren slechts een coiner, die niet benut wordt, op. In de laatste seconde schiet Bergkotte van verre bard op den rechterbovenhoek. Het einde komt met den stand 25, een stand, die o.i. veel te hooge cijfers weergeeft, indien men in aanmerking neemt, dat Ii.B.S. geen beter spel ver toonde, dan de Schiedammers en de Hage naars op voor ben gelukkige wijze aan drie strafschoppen ontkomen zijnl Korfbal. Vlug cn Lenig 2Ons Huis 4 3—1, V. en L. 2 handhaafde zldli aan den kop der ranglijst door gisteren met 31 van Ons Huis te wnnen. In het begin wegen beide partijen goed tegen elkaar op. Dan kamen de V. en L,-ers iets in de'meerderheid, waarvan zij dank baar profiteerein en den stand op 20 bren gen. Vlak hierop scoort Ons Huis tegen. Het spel raakt weer verdeeld. Vlak voer rust maakt V. en L'. er 31 van. Na de rust is V. en L. gedecideerd ster ker, maar door taai verdedigen der roei witten, blijft de stand 31 voor Vlug en Lenig. Het Oosten 1Schiedam I 06. In een vlot gespeelden wedstrijd is Schiedam er in geslaagd haar eerste over winning in deze competitie te behaien. Als om twaalf uur begonnen wordt, heeft Het 'Oosten vijf hoeren; Schiedam laat uitvallen. Na vijf minuten spelen heeft de Schie- dam-aanval reeds succes, als A. Wessel na goed, samenspel een fraai 'doelpunt scoort. Spoedig hierna doelpunt mej. Ver wijde SVinter en is het 20 voor Schie dam. Hoewel Schiedam steeds in de meer derheid is, wordt er voor de rust niet meer gedoelpunt. Na de rust is het 'Oosten iets in de meerderheid, doch spoedig neemt Schie dam het initiatief weer over en worden snel achter elkaar twee doelpunten ge scoord (40). Het 'Dosten geeft echter den moed niet op en blijft geestdriftig verder spelen, doch do aanvallen der Rotterdammers zijn te slordig afgewerkt, om direct gevaar voor de Schiédam-verdediging op te leveren. Een kwartier voor tijd' scoort Schiedam voor de vijfde rnaal en is het met den tegenstand van Het 'Oosten gedaan. Even voor het einde wordt nummer zes door de mand' geschoten, waarmee tevens het eind van dezen wedstrijd komt. Het 'Oosten had' zeker wel een tegenpunt verdiend. Schaken. Om het wereldkampioenschap. Dc tweede partij tusschen Euwo cn Aljechin. na 40 zetten afgebroken. De tweede wedstrijd om het wereld kampioenschap schaken tusschen d'r. Max Euwe en Aljechin werd gistermiddag te Amsterdam gespeeld. Na 40 zetten werd do partij afgebroken. Zij zal vandaag worden voortgezet. Dr, Euwe verkeert in een zoodanige po sitie, dat Aljechin het zeer waarschijnlijk acht, dat onze landgenoot deze partij zal winnen. De deelnemers aan den wedstrijd 25 K.M. Jiardloopcn om het Kampioenschap van Nederland, welke te Rotterdam is gehouden, in actie. Wielrennen. Rennersclub „Dc Zwaluwen". Gistermorgen heeft de rennersclub „De Zwaluwen" een Irainingsrit gehouden tus schen leden van eerstgenoemde club en die van de rennersclub „De Rott. Leeuw". Ongeveer vijftig renners verschenen aan den start in B- cn C-klasso en Juniores. De ritten hadden een zeer sportief ver loop. De B-kfasscrs cn C-klassers reden een af stand van 50 K.M. cn de juniores 28 K.M. Do diverse .uitslagen luiden als volgt: B-klasse: Schildt (Rolt. Leeuw), tijd 1 u. 32 min. 10% sec.; 2. J. v. Dijk (idem); 3. J. W-. Lenos (Zwaluwen); 4. v. d. Plaat (RotL Leeuw)5. Selmhler (idem); 6. De Vaal (idem); 7. Moree (Zwar luwen); 8. Roks (Zwaluwen); 9. Verbaan Zwaluwen)10. Steen wijk (Rott. Leeuw). C-klasse: 1. Straatman (Rott. Leeuw), tijd 1 u. 35 min. 51 sec.; 2. Dik (Rolt. Leeuw); 3. Sukkel (Rott. Leeuw); 4. Schoononborg (Zwaluwen); 5. Leeflamg 'Zwaluwen).- Juniores: 1. Hofland (Rott. Leeuw), tijd 49 min.; 2. Lengkeek (Zwaluwen); 3. Pel- tinga (Zwaluwen); 4. Kra'nönburg (Rolt. Leeuw); 5. Scheuermann (idem); 6. Van Vliet (idem); 7. Dedcl (idem); 8. Duclia- teau (Zwaluwen); 9. Rosinga (Zwaluwen)j 10. Strolenberg (Zwaluwen). Na afloop bleven do renners van heide clubs nog eonigdn tijd bijeen in bet club lokaal „Do Nieuwe Brug", waar enkelei bestuursleden op de goede samenwerking tusschen beide clubs wezen. DEH MAANDAG, 7 OCT, 1935. No. 21009. G'-.-wA

Schiedamsche Courant | 1935 | | pagina 5