litöi TWEEDE BLAD SCHIEDAMSCHE COURANT BELANGRIJK DATUM GRATIS KOOPDAG litsiiës bondekdag, BmmNULHD U voor Uw geld meer waarde dan ooit te verschaffen is ons leidend beginsel, waarnaar zoowel bij den inkoop als bij de fabricage en niet minder bil de vaststelling der ver koopsprijzen gehandeld wordt. Dit Is niet alleen Uw maar ook ons belang, want het maakt Bervoets' kleeding steeds meer populair. BETERE KWALITEITEN /X BETERE AFWERKING LAGER PRIJZEN f mm L. F. Duymacr van Twist. vod trouw cu volharding is wcrKzaam geweest, terwijl do minister-president, do ministers van 'bimienlaiidsche zaken en de minitser. van landbouw en visscherij (oud- minister van defensie) als eereüd lot liet tloiniié zijn toegetreden. liet comité wonscht .de vele vrienden, die do'lieer Duymaer Van'"Twist in den lande bezit, in de gelegenheid le steilere liein ,op jtjjn zevcntigslcn verjaardag liun persoonlijke geiuk'wenschen aan" ie bieden. Hiertoe zal een receptie worden gehouden op 9 November a.s., aanvangende 's mid dags iialf vier, in het hotel Witte .Brug, te 's-Gravenhage. Op deze receptie, zal- o,ar aan den. jubilaris' oen. huldeblijk:, worden- overhandigd. Zij, die voor dit doel een bij drage wenich.cn te geven, worden verzoekt dez.e spoedig le storten op de postrekening van den penningmeester van hot Comité, jhr. G. II. A. Grosheide to Amsterdam, Keizersgracht 58G (poslgiro no. 57599) en daarbij -tevens aan dit aires hun. kan<Slee kening te zenden voor het album, dnt de namen der gevers zal bevallen. Bij/.. Yrijw. Landstorm. In aansluiting aan het bovenstaande be richt meldt men. ons, dat ook in do krin gen van den Bijzondcien Vrij willigen Land storm eeu eenvoudige huldiging in meer beslolen kring van den voorzitter van do Nationale Landstormoommissie wordt voor bereid, namens alle vrijwilligers van do B. V. L. Een comité heeft zich daartoe gevormd, onder voorzitterschap van den heer L. Cr. Roy,aards, voorzitter van de gewestelijke lnn'dslorm-qommissic „Zuid-IIollaftd-Wosl", bestaande ,uit de voorzitters en secreta rissen van alie gewestelijke lainlslovm'-ricfm- missiën .uit den lande. Het ligt in de bedoeling den generaal een geschenk aan to bieden, waarvoor alle vrijwilligers van de B. V. L, een kleine bijdrage hebben afgestaan, met oen gedenk album met de handteekeningen van allo leden der gewestelijke andstorm-ciommis siën, en van alle plaatselijke leiders uit het geheele land. Blijkens acte van Notaris A. J. H. yarii Clarenbeek te Rotterdam, ddo. 15 October j.l. was ais gratis koopdag in onze speciale reclame aangewezen DINSDAG 1 OCTOBER 1935. leder, die-~dus op dien dag in een van onze magazijnen in den lande gekocht en contant betaald heeft, ontvangt het bedrag van dien aankoop tegen inlevering van den koopbon met het speciale datumstempel terug. De uitbetaling geschiedt vanaf Zaterdag 19 October a.s. Er bestond bij de jury voorts geen ver schil van meening over do schoenen- en schrijfwaren-afdeeiing. Deze waren oven fraai, zoodat het lot beslissen moest. Daar bij kregen de schrijfwaren den tweeden en de schoenen den derden prijs. In de lichtlial verwelkomen, twee gewel dige pieollo's het publick. Een groot bord, van 5 bij 6 meier hangt er voorts en geweldige trossen luchtbal onnen geven een kleurig en levendig cac-het aan iiet ge heel. Ook de andere afdeelingön hebben uiter aard hun beste beentje voorgezet. Alleen de meubel-expositie, dit meest exclusieve gedeelte van dit bedrijf, was buiten mede dinging. Zoo is dan De Bijenkorf op zijn mooist .opgemaakt omvliet eerste vijf-jarige bestaan Lustrum-De Bijenkorf. Jubileum-verkoop. Het feit, dat De Bijenkorf in Rotter dam thans vijf jaar beslaat, wordt deze en de volgende week op sobere wijze ge vierd. Voor het magazijn zelf zijn aan dit eerste lustrum geen feestelijkheden ver bonden. Slechts een groen vlaggetje op de revers van den verkoopcr en op het zwarte japonnetje van het verkoopstertje, is het eenige uiterlijke feestverloon. Ver der zijn de 52 etalages en liet gebouw zelf in jubileum-tooi gestoken. Het publiek is feitelijk het doel van dit lustrum-feest, want op den consument, dien De Bijen korf nu reeds vijf jaar lang bedient, is deze feestweek hoofdzakelijk, neen, uitslui tend geriolit Hel magazijn beeft ecu jubileumverkoop georganiseerd1, die tot volgende week Za terdag duurt. Daartoe is oen wedstrijd uit geschreven tusscken de verschillende af- deelingen, diezoo fraai en voor den ver koop "zoo 1 doeltreffend 'mogelijk moesten -wórden ingericht. De eerste prijs werd daar in, vieren. Gedurende dit tijdperk heeft dit magazijn zijn plaats ingenomen in de be- hoeftcvoorziening van Rotterdam en om streken. Een enorme organisatie werkt daar voor. Efficiency en service zijn daarvoor de grondslagen. En dit alles geschiedt in een omgeving van schoone architectuur. Ook DudoVs schepping zelf, dit gebouw van licht cu kleur, kau niet meer gemist worden als sluitstuk aan het einde valn den Oool- singel. Aan dit gebouw van glas en tegels, sier lijk en stijlvol, overdag blikkerend in de zon of als een fleurige vergoeding van een triesiigen 'najaarsdag, 's avonds ge zellig doortrokken van licht, is men ver trouwd geraakt. Men kan zich de plek niet meer voorstellen, zooals zij vroeger was. Daarom is hel wel interessant bij deze gelegenheid de herinnering wakker te roe pen en een foto af te drukken van bet oude Calandplcin, todn do Baan er nog op uit kwam. Thans is dat alles verdwe- neft|f<jha'ns is het zooals de luchtfoto van de* K.L.M. als contrast ons laat zien. Over deze plek klinken nu de tonen van het orkest Chfrombcrg, die Ier gelegen heid van de jubileum week, hoog boven den beganeln grond, in do lunchroom zijn zigeunermuziek speelt. Gemengd Nieuws Het ongeluk bij Nigtevecht. Do bestuurder yau dc auto in voorarrest gehouden. De autobestuurder J. 0. uit Bloemen- daal, die ervan verdacht wordt opzette lijk bij Nigtevecht in'het Merwedekananl te zijn gereden, waardoor zijn vrouw ei zijn 10-jarig dochtertje om het leven zijn gekomen en die op last van den Officier, van Justitie te Amsterdam. in. arrest is gesteld, is gisterendoor den 'rechter-com- missaris gehoord en in het huis van be waring ingesloten. De man geeft van de toedracht van liet ongeluk verschillende lezingen, zoo dat'er genoeg bezwarend1 materiaal is,hem in voorarrest to houden. bij gewonnen door de kind'drcionfeclie, waar een complete les in do vaderlandsche ge schiedenis werd uitgebeeld. Dc onderwij zer voor het zwarte hord leert da kinde ren de geschiedenis van de komst van de Batavieren lot het jubileum loei t- iO

Schiedamsche Courant | 1935 | | pagina 5