STADSNIEUWS R.K. Volksuniversiteit. Omliggende Gemeenten Gemengd SMJetaws Beschikbaarstelling van goedkoope groenten. Verzending correspondentie. Het Sportfondsenbad, „Kanonschoten". Eeets&ssakera Sport it nanst en Wetenschap Goede vangst. Voetbal, lersche Vrijstaat-Nederland. Duitsche ballons boven ons land. Een nieuw stelsel? Naar aanleiding ran de besprekingen in den Mide11standsra;td met den regearings- commissrms der groente- en frniteentr.ilo omtrent inschakeling ran den Middenstand bij de distributie van goedkoope groenten, heeft de Boud van Groentehandelaren een nieuw systeem ontwerpen, dat met een tweetal hoeren dor groente- en fruitcem- trale is besproken. Het resultaat was, dat bedoelde herren zich in beginsel bereid hebben verklaard met het ontworpen stol sel een proef te nemen. De regeling zal in overleg met den Bond van Kleinhan delaren nader worden uitgewerkt. De distributie van gehakt iu blik. I>e minister van binnenlandsche zaken heeft aan de gemeentebesturen een cir culaire gericht, waarin hij meedeelt, dat, in plaats van het getinkt in blik, dot tot nu toe door de Nederlandsche veehouderij centrale ter beschikking werd gesteld, voor de helft bestaande uit rund- en voor de helft uit vark nsvleesch, na it November a.s. zuiver varkensgehakt ge'everd zal worden. De voorwaarden voor distributie en de prijzen blijven hetzelfde. Naar het buitenland. De directeur van het P.T.T.-kantoor deelt mee, dat, om de hieronder vermelde he slemmingen nog vóór 1 Januari 1936 te kunnen bereiken, de correspondentie uiter lijk op liet daarachter vermelde tijdstip aan het postkantoor moet worden be zorgd. Dit tijdstip is berekend voor het herei ken der plaatsen achter de landen ver meld. Voor verder gelegen bestemmingen is in het algemeen verzending met een vroegere gelegenheid gewenscht. Argentinië (Buenos Aires), Brazilië (Per- namhuco, Bahia, Rio de Janeiro, Santos) en Uruguay, gewone mail 14 Dec. 1935 16.uur; luchtpost 24 Dcc. '35 23 30 uur. Australië (Rremantle, Adelaide, Mel bourne), gewone mail 5 Dcc. '35 9 55 uur Australië (Pori Darwin) luchtpost 20 Dec. '35 23.30 uur, en 21 Dec. '35 9.55 uur. Britsch Indié (Bombay), gewone mail 12 Dec. '35 9 55 uur; luchtpost 24 Dec. '35 9.55 uur. Britsch Indië (Karachi), luchtpost 27 Dec. 23.30 uur. Can vla (Montreal), Cuba (Havana) en Vereen Staten van Amerika (New-York), geworr- mail 19 Dec. '35 16.uur Coy'on (Colombo), gewone mail 13 Doc. '35 9.55 uur; luchtpost 20 Dec. '35 23 30 uur, en 21 T>c. '35 9 55 uur. China (Shanghai), gewone mail 12 Dec. '35 17.uur; luchtpost 13 Dec. '35 23,30 uur. China (Hongkong), luchtpost 17 Dec. '35 23.30 uur. Curacao (Willemstad), zeepost 9 Dcc. '35 2330 uur; gewone mail 9 Dec. '35 23.30, en luchtpost 16 Dec. '35 20.— uur. Egypte (Aiexandrïë), geweme mail 27 Dec. '35 9.55 uur. Egypte (Caïro), luchtpost 27 Dec. '35 23.30 uur. Egypte (Atexandrië), luchtpost 28 Dcc. *35 9.55 uur, en 16.uur. Irak (Mesopotamië) (Bagdad), gewone mail 24 Dec. '35 9.55 uur; luchtpost 27 Dec. '35 23.30 uur, en 28 Dec. '35 9.55 uur. Japan (Tokio), gewone mail 12 Dec. '35 17.uur. Mexico (Mexico stad), gewone mail 16 Dec. '35 16.en luchtpost 19 Dec. '35 20.uur. Ned.-Indië (Sabang, Belawan, Batavia), zeepost 26 Nov. '35 23.30 uur; gewone mail 5 Dec. '35 13.50 nar, en luchtpost 24 Dec. '35 23.30 uur. Palestina (Jeruzalem), gewone mail 24 Dcc. '35 9.55 uur. Palestina (Gaza) luchtpost 27 Dec. '35 23.30 uur, en 28 Dec. '35 9.55 uur. Siam (Bangkok) en Malaya (Singapore), gewone mail 5 Dec. '35 13.50 uur, lucht post 24 Dec. '35 23.30 uur. Suriname (Paramaribo), zeepost 5 Dec. '35 23.30 uur; gewone mail 10 Dec. '35 9.55 uur; luchtpost 16 Dcc. '35 20.uur. Svrië (Aleppo, Beyrouth), gewone mail 25 Dec. *35 7.20 uur. Zuïd'-Afxika (Kaapstad, Johannesburg), ge wone mail 12 Dec. '35 18.30 uuï; lucht post 21 Dec '35 16.uur. Viering 1-jarig bestaan. Op Zondag 17 No\ ember zal hel precies een jaar geleden zijn, d„'. hot Sportfondsen- b.ul aan de Burgemeester Knnpperllann door den toenmaligen burgemeester van Schiedam, den heer 11. Stnlemcijor, werd geopend. Dit feit zal herdacht worden met een feestviering op genoemden datum, aan vangende 's middags om kwart over 2 uur. Het programma voor dien feestmiddag luidt: Opening door den voorzitter van de feestcommissie, toespraak van den voor zitter van de commissie van advies, boeg- spneUoopen, tobbevnren, handicap-hinder- niswedstrijd, watertc-urnooi, geblinddoekt zwemmen, touwtrekken, familie-estafette, grabbelton, 25 meier onder water zwem men, waferJuneh, npportecnvcdstrijd en ge- eiO-tu.neerd zwemmen. Voorts zijn twee nummers van het pro gramma met vrnngteeketis aangegeven. Woensdag a.s. opening. Er heeft zich een commissie gevormd, die zich tot taak 1 "eft gesteld hier ter stede een R. K. Volksuniversiteit op te richten. De commissie van voorbereiding bestaat uit deken A. J. C. Schraag, burgemeester nor. dt. F. L .1. van ITaaren en de hoe ren Paul Beukers, John C de Bruin, dr. A. L. J. Kunze, pater D E. Reisch 0 P., G. J. Vincent en tnr. Jac G. Wittkampf. In het vooiwoord van een vcs«ebenen programma wordt oa. gezegd: „Wij, en vooral wij katholieken, hebben de plicht ons te bezinnen op de groote waarheden van ons H Geloof en op de bres te staan tegen den sloopers-arbeid van degenen, die onze gezinnen en ons volk trachten te ontwrichten en Ie ver krachten De tijd eischt van ons stellingnaam, stel- lingname ook op alle uitzichten eerier zni- ,-ere. katholieke cultuur. Een eisch van de allereerste orde daartoe is een cen trum. waaromheen alle opbouwende krach ten zicli kunnen en moeten groopeeren, een centrum waarvanuit in onze .stad gezaaid en bevrucht kan worden wat goed en zui ver is en hersteld kan worden, wat wel licht reeds gcrschonden is. In het instituut eener R K. Volksuniversiteit wordt Schie dam geboden, wat zij noode nog missen moest Voorloopig zijn 6 cursussen georgani seerd Kerk en staat (4 lessen), liet recht op arbeid (3 lessen), Practische avonden, voor katholieke ouders (3 lessen), £n- gelsch voor eerstbeginnenden (20 lessen), Fransch idem en Esperanto idem. vVoensdag wordt het eerste cursusjaar van de R. K. Volksuniversiteit officieel geopend in een bijeenkomst in Musis Sacrum. Kapelaan H. J- Drost zal spreken over: Er dreigt gevaar Verder zal Xanda Stradowska mei haar dansgroep optreden. Voor de leden worden, voorloopig nog in samenwerking met de RnReriamsche R. K. Volksuniversited, kunst- en ontspan ningsavonden georgani wrd Op 29 Novem ber a.s. zal door bet Nieuw Schouw', oo neel in den Grooten Schouwburg te Rot terdam voor de leden het nieuwe stuk van Anloon Gooien: „De vreemdeling", worden opgevo-fd Opruiming van een betouhekisting. Den geheelen dag hebben gisteren doffe schoten over Schiedam geklonken, die zoo wel op den Vlaardingcrdijk als aan de Prof. Kamerlingh Onneslaan dliirHijk zijn gehoord. De ouderen werden herinnerd aan de dagen, dat in Vlaanderen het oorlogs kanon donderde! Maar gelukkig was het gisteren niet het kanon, dat sprak, of schoon het wel dynamietontploffingen wa ren, die gehoord werden. Do vorige week is bij WiltonFijenoord het Grieksche s.s. loannis Vatïs aangeko men, die een neus van beton had. Het schip was reeds geruimen tijd geleden In een buitenlandschc haven met zijn neus op een kade geloopen en had daarbij ern stige averij opgeloopen, die echter voor loopig werd verholpen met een betonbe- kisting. Gisteren heeft men bij WiltonFijen oord die beton-bekisting met dynaraiet- patronen laten springen. Omdat het een ongewoon groote hoeveelheid beton was, beeft bet opruimingswerk den geheelen dag in beslag genomen. Met vrij groote regel maat worden de doffe slagen gehoord. Fihnvcrfooning voor wcrkloozcn. Morgenmiddag half 2 wordt in het Pas sage Theater een filmvertooning voor werk- loozen gegeven. Het geheelc avondprogram wordt vertoond. Tooncelgczclsehap „Schiedam Vooruit,". Zaterdagavond gaf het tooneelgezelschap Schiedam Vooruit in gebouw Tivoli, voor een uitverkochte zaai een bonte avond. Opgevoerd werd een dramatische schels, eer; i ge duo's, trio's en enkele zangnum mers. Alles viel bij het publiek in "goede aarde, er is onbedaarlijk gelachen. Het bal onder leiding van den heer Saas, had een vlot verloop. Geslaagd. Aan de Leidsche universiteit is geslaagd voor het eandidaatsexamen rechten, mej J. H. Krediet. Gepromoveerd. Aan de Vrije universiteit te Amsterdam, is Zaterdag gepromoveerd tot doctor in de wis- en natuurkunde, ir. A. Gabel, 1 eeraar aan het gymnasium alhier, op een proefschrift, getiteld: Nomographische Lösung von Kurs- und Rentabilitatsaufga- ben. Als promotor van dr. ir. Gabel trad op prof. M. van Haaften. Bij de promotie waren behalve familie leden en vrienden ook aanwezig dr. D. A. J. Makkink, rector van het gymnasium, vier leeraren van genoemde onderwijsin richting on dr. C. R. Vermaas, oud-conrec- tcr. Verkiezing Kamer van Koophandel. Woensdag 27 November zal de verkie zing plaats hebben va'n 13 leden vatn de Kamer van Koophandel en Fabrieken voor de Beneden Maas, n.l. 7 leden voor de af- deoling Grootbedrijf en 6 leden voor de af- deeling Kleinbedrijf. Warm voedsel verstrekking. In 't verslag van do vergadering, die het bestuur van Het Groeno Kruis Donderdag j.l. had belegd om te komen tot de stichting van een organisatie lot verstrekking van warm voedsel aan schoolkinderen wordt gezegd, „dat de Lutherscho gemeente geen steun kon verbenen, omdat dit buiten haar bevoegdheid1 ging". Naar men ons thans meedeelt had hot Groene Kruis een dergelijk antwoord ont vangen van de vcreenigmg voor Diaeanos- sennrbeid der Evang. l.nthersche gemeente. Thans heeft ecldcr ook de kerkeraad der Evang. Luthorsche gemeente, die vóór de vergadering, door liet Groene Kruis be legd, nog geen beslissing had kunnen nemen, aan den secretaris vaiu Het Groe ne Kruis laten weten, dat naar zijn oor deel deelneming aan dergel ij ken arbeid niet op zijn (des kerkeraads) weg ligt. Inbraak. Tijdens afw ezigheid van do bewoonster mej. T. is in haar woning aan de Thomas a. Keinpisstraat Zaterdagavond tusschen 6 en 9.10 uur ingebroken. De ongonocxlo gasten ,dic zich toegang hebben verschaft door het vetme'en van een ruit, hebben do heelo boe! overhoop gehaald en een spnar- busje, inhoudende ongeveer 125 aan zil- velgeid, buit gemaakt. Grim». De vereeniging „Grime" houdt Zaterdag avond weer een bijeenkomst in de Amstai- bron, waarin o.a. twee Groningsche loo neelslukjcs zullen worden opgevoerd. 1 Gratis Klnvcrjas-conconrs. De Schiedamscho KlaverjascJub „Van Yliet's Vrienden" is voornemens op Zon dag 17 Nov. a.s. een gratis klaverjas- concours to laten spelen bij Koos van Vliet, Broersvest 149. Rijn ielbi'laslingiiu'i'k gesfolen. Van L. 11. P. is een rijwielbelastirigmork gestolen. Wanneer dit gebeurd is, is P. met bekend, maai vermoedelijk Vrijdag j.l. AGENDA. S c h i e d a m. Passage Tlieater, 8.15 u. Op stap; In dui zend gevaren. City, Hoogstraat. 8 u liet meisje uit de zeemanskroeg; De vrouw in 419. Tot 16 Nov. Openbare Leeszaal. Tentoon stelling oude stadsgezichten uit het Stedelijk Museum. 11 Nov. Musis Sacrum, 8 u. S.T.V. Tot nut van het algemeen, afd. Sin- geikwartier. Feestavond. 11 Nov. Kerk Ned. Prot. Rond, 8 uur. Jubileumconcert. 'Koorvereeniging. 11 Nov. Geref. Jeugdhuis, 8 uur. Ned, Chr. Vrouwen Bond. Spr. mej dr. P. Havclaar. 11 Nor. Volksknlfiehuip, 3 u. Nat. Chr. Geh. Onfh Vemen Jaarfeest, 12 Nov. Gebouw Chr So' Belangen, S uur. Propagandaverqadi'ii u f' N.V, 12 Nov. Gebouw Eendracht, half S. Pro- pagnnda-avond Oranje Garde. 13 Nov. Voormalig Diaconiehuis, Nieuw- s Ir a at 12, half 3-—5 en 7—10 uur. Verkoop voor de „Union". 13 Nov. Bovenzaal Corner House, 2 uur. Leon Roggeveen over zijn kinder hoeken. 13 Nov. Zaal R.K. Volksbond, 8 uur. Con cert Schiedam's Mannenkoor en Coba Rijneke, pianiste. 13 Nov. Musis Sacrum, 8.15 uur. Ope ningsavond R. K. Volksuniversi teit. Rotterdam. 11 November. Tivoli-Schouwburg, 8 uur, Nationale Revue. Dat doet ie weer goed! (Zondag ook 2 uur). City. 2.15 u. 7 u. 9.30 u. De helderziende. Corso. Van 11 a. af doorl. Fedora. Grand. 2 u. 7 u. 9.15 u. Het mysterie van de Mondschein Sonate. Lumière. 2.15 u. 7 u. 9.15 u. A.B.C. der liefde. Luxor. 7.30 u. 9.30 u. De vrouwen de baas. Olvmpia. 7 u. 9.15 u. De roep der in boorlingen. Prinses. 2.15 u. 8.15 u. S 1 u. Son autre amouT; Dieven met vacantie. Roxy. 2.15 u. 7 u. 9.15 u. Op het ver keerde spoor. Studio '32. 2 u. 7 u. 9.15 u. Nó greater glory. Thalia. 2.15 u. 7 u. .15 u. Op het ver- koerde spoor. Loterij. B. on W. hebben toestemming verleend tot het houden van eon loterij', waarvan do opbrengst ten bate van ito af deeling Oversell ie van het Nederlandsdio Roode Kinis komt. Ai lolmsdiciisf. Aan den heer II. van Dam is vergun ning verleend tut liet '"won vnin oen garage en kantoor aan de terp- "raat al hier. Belangrijke verlaging van tic passage- tarieven naar Ned.-Jmlië. Door do N.V. Stoomvaartmaatschappij Nederland' en de N.V. Rotterdamsche Lloyd is oen belangrijke verlaging ingevoerd op de Indië-roule. Op alle tarieven wordt een korting van 7'/e o/o toegepast. Bovendien zal van 6 Nov. j.l. tof 5 Maart 193G een z.g. crisisverlaging worden toegepast op de eerste klasse-tarieven. Een enkele reis GenuaMarseilleBatavia bijv. zal dan, met inbegrip van de 7j/l> °/o korting, van fS35.tot f617,50 zijn teruggebracht. „Volk en Vaderland". Het orgaan van do N.S.B., „Volk en Vaderland", dat Zaterdag weer in normaal formaat is verschenen, is to Leiden ge drukt, in liet gebouw, waarin vroeger ge vestigd was de N.V. Boekdrukkerij v.h. L. van Nifterik Ilzn., welke haar kantoor had in de Kaiser?traaf. 9, terwijl do drukkerij gelegen was aan do Kolfmakerstoeg 12. De drukkerij is thans in handen van de M.A.G. te Amsterdam. Vroeger werd cr „Roiz.cn en trekken" en ook het weekblad van do Leidsche Middensfamlcentralo ge drukt. De Noord- en Zuid-Hollandscltc Iledding- niaatsrhappij. Een in ons tand en ook daarbuiten zeer bekend Irhaain, welks men-chlicvendo ar beid reeds vele malen gepaard is gegaan met het bctoonen van heldenmoed, de Noord- en Zuid-llollendsche Redd i n.g rnaat- schappij bestaat heden 111 jaar. Sedert de oprichting werden met haar middelen 5.762 schipbreukelingen vaak onder de moeilijkste omstandigheden ge red. Ter gelegenheid van dezen lll-redding- hootdag z.ij'n in don loop vgrn dm .dag aan de bemanningen der roddingbooten, die zich tijdens de zware herfststormen bizonder verdienstelijk hebben gemaakt, onderscheidingen uilgereikt. "Woningbouw te Rotterdam. Aan den heer J. M Krijger te Hendrik [do Ambacht is voor f 173.800,opge dragen den bouw van 77 woningen op een terrein aan den Groene Zoom te Rotterdam voor rekening van de N.V. Maat schappij voor Volkshuisvesting „Vreewijk" aldaar. Na onderhandsche aanbesteding, waar voor ingekomen waren 17 biljetten, is aan de firma A. G. Sondermcijer en Zoon te Rotterdam opgedragen het bouwen van een woongelioiiw vcnor de Vereeniging „Pro Senectute", aan don Westzecdijk al daar, voor ruim f 100,900,—. „Hengel geaasd mei visch". Een kwesüe, ilio de gemoederen der vis- schors sinds vele jaren in beroering hoeft gehouden, n.l. do vraag wat moet worden, verstaan onder eeri „hengel geaasd met visc.h", is Ihans door een uitspraak in, hoogste instantie tot oplossing gekomen. Aan L. v. d. B. was ten laste gelegd, dal hij in de gemeente Jisp een „hengel geaasd met visrh" to water heeft gehad iu het NooriMIollandscho kanaal zonder een viselwcto te hebben, van wolk water oen ander de rechthebbende op het visoh- recht was. Zoowel de kantonrechter te Zaandam!, als in hooger beroep de rechtbank te Haar lem achtten de feilen niet strafbaar opi grond, dat hier doode en geen levende visch was gebez.igd. De Hooge Raad is verder van oordeel, dat duidelijk blijkt, dat do wetgever met een „hengel geaasd met visch" bedoelt den z.g. snockhongel; dat verder uit het het feit, dat naar do rechtbank heeft bei slist hot van algemocnc bekendheid is', dat de snoekhengel is een hangel geaasd met levende visch, waaruit voortvloeit, dat onder visch hier moet worden verstaan levende visch. Op deze gronden heeft do Ilooge Raad het cassatieberoep verworpen. Openbare of niei-npinibure vergadering. Aan den assurantiebezorgcr A. D. J. B., wonende te Enschede, NSB-kruigleider, waar ten laste gelegd, (lat hij in dio geinocnLct in een openbare vergadering vain de NSB een zwart hemd heeft gedragen De rechtbank to Almelo heeft echter ont slag van rechtsvervolging gegeven. -Zij achtle (le vergadering waarom liet hier gaat niet openbaar, omdat het groote aantal genoodigden op zich zelf geen af breuk deed aa.ri het besloten karakter dear vergadering, evenmin als de voreischlo be taling van £0,20 als toegangsprijs. De officier van justitie te Almelo had tegen dezie beslissing cassatie aangjofed- kend, doch de Ilooge Rood hoeft dit be roep heden verworpen. OVERSCHIE. Twee inbrekers aangehouden. Door de politie alhier is in samenwer king met die uit Rijswijk, een groote partij timmermans- en metselaarsgereedschap, ter waarde van f160, opgespoord in ioodsen en in een rijwielstalling 'in de llugo de Grootstraat te Rotterdam, eigendom van de gebroeders H. en E. W. Die gereedschap pen waren ontvreemd uit een in aanbouw zijnd landhuis van den beer Ouwerkerk, alhier. Bij het snuffelen vond de politie nog meer, nJ, een dekzeil, stalen loopers, ge wichten, een kelderwinch, blaaslampon eu onderdeden, van machines, ter waarde van ongeveer £500. Deze voorwerpen bleken ontvreemd te zijn van het stilliggend werk van de Holl. Beton Mij. De uitvoerder van dit werk had1 de inbraak nog niet bemerkt. Do gebroeders <W., die zich te Rijswijk aan een groote looddiefstat schuldig lucb- ben gemaakt, zijn-in het huis van bewa ring te 's-Gravenhage ingesloten. Rolt. PhilharmoiHseh Orkest Voor een geheel gevulde zaal, die wel licht verband hield met het „Rotterdam sche" program, heeft het Rott. Philharmo- nisch Orkest Zaterdagmiddag zijn vierde Zaterdagmiddagconcert in dit seizoen ge geven. Et werden o.a. werken uitgevoerd' van drie Rotterdamsche componisten: Willem, Landré, Anton Schweitzer en Willem Pij per. In memoriam matris, dat eerstge noemde scbreeE na het overlijden van zijn moeder, is een prachtig werk; de Suite van Anton Schweitzer, die lid van hot Rott. Philh. Orkest is en bij de eerste vio len zijn partij 'meespeelt, is hier en daar wat langdradig, maar desniettemin was het succes zeer groot. De componist werd gehuldigd door het publiek, Schweitzer liet op zijn beurt den dirigent, Ed. Füpse, den len concertmeester Marius Dado, die do kleine solo-partij speelde en het orkest in de hulde doelen. Do zes Epigrammen van Willem Pijper eischon heel wat van het orkest en... van den luisteraar, want gemakkelijk zijn z.e nietl Behalve dez.e werken van Rotterdamsche auteurs werd nog eon Rhapsodic van De bussy voorgedragen, waarin de heer M. Wery, ook al oen lid van hot R. Ph O., op knappe wijze do saxophcon-solo Mies. Het derde* lid van het orkest, (lat op den voorgrond trad bij dit concert, was de lioor S. Brill, die met veel gevoel en vaardigheid, begeleid door hot orkest, een Concert van Ilaydn uitvoerde. Tot slot volgde de Ouverture Tannhaü- ser van Richard Wagner, Edunrd Flipse heeft dit werk met een enthousiasme ge dirigeerd, alsof het de eerste uitvoering was. Het was prachtigl A. 0, C. de Vletter, f Na een ongesteldheid van enkele weken is in den ouderdom van 69 jaar in Den Haag overleden de bekende schrijver van jongensboeken, A. C. C. de Vletter. De overledene was hoofdonderwijzer in Den Haag. Hij begon reeds op 23-jarigen leeftijd te schrijven. Van zijh hand ver schenen .ongeveer veertig jongensboeken enkel es toon cel stukken en propagandage schriften voor de drankbestrijding. De heer De Vletter was voorts een uitge sproken wielren-enthousiast. Een Duiische scheidsrechter. Op 8 December zal le Dublin de voet balwedstrijd Ier-eho VrijstaatNederland! gespeeld worden. DezJo wedrtrijdzal naar wij vernemen geleid warden daar den Diuitschon scheids rechter dr. Bauwen?, wiens naam in de internationale voetbalwereld eon aaingemai- men klank heeft. In moeilijkheden. Een nood landing. Gisteravond omstreeks half zes zrjn te Hoogezand drie Duitsdie luchtballons ge signaleerd', die vuurpijlen uitz.onden. Een der ballons was zoo laag, dat men kou zien, dat er D 6 op stond. Men meende, dat het de bedoeling was, dat de ballons wilden dalenzij dreven evenwel verder in Noordwestelijke richting. Op verscheidene plaatsen werden zij ge zien en daarna duurde het weer geruimen tijd, voordat men bericht kreeg. Men ver moedde, dat een der ballons in de buurt van Groningen was geland, doch hoewel overal in de landerijen werd gezocht, is tot dusver geea luchtballon gevonden. Die tweede ballon was verder naar zee afge- -dreven en te ongeveer zeven uur te dom huizen in de Kwelders bij de Wadden' geland1. Er zaten vier personen in, die- zonder ongelukken behouden op dort grondi terecht kwamen. Zij vertelden om elf uttf gister"ditend1 te Düsseld'orf te zijn opgeste gen vuur een wedstrijd. Ballon en pas sagiers zijn naar Groningen overgebracht, Het is niet onwaarschijnlijk, d'at d'e bah Ion met het anker in de telefoondraden! heeft gezeten, daar d'e geboete lijn Gro ningenZoutkamp is gestoord'. Be ctenfó ballon heeft men, evenals do eerste, gei- heel uit hot oog verloren. Ook de andere ballons gedaald. Nader wordt gemeld Om vijf uur gistermiddag landde een ballon brj Nieuwe Schans, om half zeS oen bij Houwerzijl, gemeente Ulruin, om zes uur een tusschen Nieuw Wolda en; Oostwold', gemeente Leek, en om tien over over half zeven oen. onder Hornhuizen, Overal word1 do schade aan de landerijen' toegebracht, door de ballonvaarders on middellijk in contanten vergood. Onder hen bevond' zich' de bekende bah lonvaarder Karl Götze. Inbraken to Zwolle. Gisteravond' is te Zwolle in twee per» ceelen in do Van Lonnepstraat ingebroken!. Bij den heer Kleinstra, die perceel 13 bek woond1 hebben zich terwijl de bewoners naar de kerk waren omgenoode gastrin toegang verschaft door een ruit van dlei tuindeur in te drukken. Vermist wordt een geldkistje, inhoudende flOO e i sieraj- den. Ook bij den hoer D. de Groot, wouetaji de in perceel 31 vond men alles over hoop gehaald. Daar de bewoners afwezig zijn, kan niet worden nagegaan, wat hïeaj vermist wordt. De politie stelt een ondetfr zoek in.

Schiedamsche Courant | 1935 | | pagina 2