STADSNIEUWS Be brand op de Raam. Semeanteia De Burgerwacht. Bede van den burgemeester. Tijdens de algemeen© vergadering van de afdecJing Schiedam van de vereeniging De Prineeviag heeft de burgemeester, mr. dr. F, L. J. van Haar en, een rede gehouden over do Burgerwacht. ïer eere van den burgemeester werd door het pijperscorps Harmonie het Suri- naamsehe volkslied gespeeld, hetgeen door spr. ter zeerste werd gewaardeerd. Spr. zeide gekomen te zijn om een be roep to doen op De Prinoevlag, als ver- eenigmg, die voor de handhaving van het gezag strijdt Eenigen tijd geleden werd ten sfadhuize een bijeenkomst gehouden van particulieren en vereemgtngsafgevaar- digden, waarin een uiteenzetting werd ge geven van het doe!, dat de Burgerwacht beoogt en van de plannen tot versterking van dit instituut Een der afgevaardigde verecnigmgen was De Prinoevlag en "op uitnoodiging van het bestuur zou door den commandant, mr. H. A. M. Rodauts, in deze vergadering gesproken worden. Daar mr. Roelanfs echter verhinderd was, had spr. gaarne zip plaats ingenomen. Spr. herinnerde aan de roerige dagen van 19 IS, toen de Burgerwacht in het leven werd geroepen. Ete vdfcen waren strijdens moe en de legers trokken terug. In dezen verwarden toestand zijn in en kele landen de burgers tegen elkaar op gestaan, voornamelijk gedreven door een bepaalde politieke richting. Oofc werd be laas in ons land een poging daartoe ge waagd. Aan een inwendige® strijd kon ons volk ternauwernood ontkomen. De regeering heeft toen een beroep ge daan op alle goedwillende burgers om pal te staan achter het gezag en te helpen tot deze vereeniging den oproep oin uit haar midden personen tor beschikking te stellen voor het goede doel: hot beschermen van loven, ge/in, goed en veiligheid in de eigen stad. Hun taak zal slechts bestaan m het verl-eoncn van hulp, het instellen van wachten, enz. in de eerste plaats komen do jongelieden in aanmerking cum m de gelederen van de Burgerwacht te dienen. Ook deed spr. een beroep pp do vereeni ging tot het verleenen van financieolen steun,. Het is met de bedoeling grooto bedragen to geven. De moreele band van saamhoorigheid tussehen burgerij en Burgenvacht wordt meer versterkt door honderd kleine bij dragen, dan door tón groot bol rag. Dat ook De Prinoevlag als een der eerste vereenigiugen werd aangezocht, vloeit voort uit het feit, dat deze vereeniging uit do gemeenschap is voortgekomen en op het gezag hoog houdt. Spr. sprak tenslotte zijn vertrouwen uit, dat De. Prineeviag haar steun zal geven aan wat goed en noodzakelijk is. De voorzitter, de lieer J. van K a t w ij k Jan., dankte den burgemeester en zeide, dat het bestuur en de leden van Do Prin eeviag in ernstige overweging zullen ne men wat door hen gedaan kan worden in het belang van de Burgerwacht Zuinig koken op gas. Demonstraties georganiseerd door Technische Bedrijven. Zoo we reeds aangekondigd hebben, wor den op 17, 18, 20 en 21 Februari a.s. in Musis Sacrum 's middags demonstraties gehouden, hoe men het meeste rendement kan bereiken met het gas, dat men ver bruikt Vier bekende firma's zullen om beurten - elk gedurende een middag de kwa de roerige, met goeeo elementen te over- j "iRe'tien van de gasfornuizen, kleine warm vinnen. water geijsers, gaskomforen, aas radial oicn Overal was enthousiasme en duizenden en Wat zij meer in den handel brengen, gaven gehoor aan deze roepstem. Dank Mn de bezoekers foonen. zij mede de Burgerwacht, werd de rust hersteld. De Burgerwacht is niet opgericht met het doel de mannen naar de gresizx. zenden of hen op andere wijze uit i, eigen gemeenschap te halen. Het instituut beoogde slechts het beschermen van le ven, goed en veiligheid in de eigen woon plaats. Het leger stond nog onder de wapenen en de Burgerwacht deed toen slechts dienst als steun aan de politie. Ook in Schiedam was het enthousiasme groot en honderden voegden zich bij de Burgerwacht, doch zij namen niet de taak «op zich on te vechten. Men was er op De firma Van Nelle schenkt bij die ge legenheid gratis thee en koffie I Op 20 Februari ordt ook 's avonds een demonstratie gegeven Geslaagd. .-tan de Landbouw Hoogeschool te \Ya- genmgen is geslaagd voor het examen in genieursdiploma koloniale landbouw, de heer M M. II. Evers. Aan de Lcidsche universiieït is geslaagd voor het eandidaats-examen Godgeleerdheid de heer G. J. Geurtsen. Feestavond O.N.I, O.N.I. heeft gisteren in Minis Sacmm uit om elkaar vrijwillig te beschermen, een weer een zeer geslaagde feestavond gehou- doel, dat voortvloeide uit een gevoel van den voor leden, donateurs en genoodig- saamhoorigheid. den. De voorzitter, de heer J. G. Hak- Het is "mogelijk dat er deelcn van do kert, pec ft in zijn openingswoord in het bevolking tot daden kunnen komen, die bizonder do leden van den Oud-kaderbond men niet kan toelaten. Dan zijn er do welkom geheeten, die dan laatsten tijd dc burgers in de Burgerwacht, die willen hol-, O N.!.-avonden trouw bezoeken, pen. De politie is niet sterk genoeg om de' ON.I. liet zich onder leid.ng van den met kwade bedoelingen bezielde groepen i heer B, Hakkcrt hooren met een 4-tal er onder le krijgen. mandolinenummers, die zeer ui den smaak Voor dit doel zou de politiemacht oog®-1 vielen. liet laatste nummer moest zelfs veer tienmaal zoo sterk moeten zijn, het-j gebisseerd vouten geen een ondragelijke belastingdruk teuge-j Daarna traden om beurten in een vlot volge zou hebben. De Burgerwacht is nu tempo op Leen de Bruijn, de Hakkert- to beschouwen als een soort aanhangsel band en het duo Brouwer—de- Groot. Leen va® de politie. Haar voornaamste kracht'de Bruijn haalde in zijn liedje: Dat zijn is haar preventieve werking. Do tegen partij moet weten, dat ?ij bij een even tueel© poging tegen een muur van burgers komt te staan. Als de kans cup succes klein is, begin nen revolutionair-gezinde® er liever niet aan. De Burgerwacht treedt slechts handelend op in het uiterste geval. De eerste taak) is voor de politie; daarna worden troepen van buiten af gerequireerd. Als men ech ter het beeld van Europa beziet, zal men .."eten canstateeren, dat er mogelijk heid bestaat, dat het leger niet kan wor- momenten, die men nooit vergeet, da schut terij nog op, wat bij de Oud-kaderbonders insloeg. Ook de Hakkertband en het duo Brouwer hadden vc-I succes. Ka afloop werd een dansje gemaakt. Vanzelfsprekend zorgde de Hakkertband daarbij voor goede muziek. Bedrijfsfilm Hyg. Melkstal „De Vaan". Morgenmiddag .oen half 3 zal in het Ver eenigingslokaal aan de Nieuwe Haven de bedrijfsfilm van de N.V. Hyg. Melkstal „Dc Vaan" warden vertoond voor de leden van den te hulp geroc-pën"°orn "in bepaalde diverse Vrouwenverenigingen. van centra van het eigen land de wet te hand haven. In die gevallen rekent de overheid op den steun van de burgerij. In den aanvang vond de roepstem der regeering algemeen gehoor. Maar loan het Schiedam en voor genoodigden. O. J. V.-avond. De gisteravond in het Vereenigingslokaal __ao _o a_ gehouden C.J.V.-avond, ten bate van het gevaar geweken was en in de jaren daar-'Jubileumfonds der C.J.M.V., was goed be- xia de rust niet verstoord werd, verslap-zocht, to de Burgerwacht Zij was niet meer pa-| De C. J. V. mondaccordeonclub Bravo raat en verscheidenen hidden op met het opende het programma met een koraal en vei strekken van geldelijke® steun. een pittigen marscli, waarna rnej. P. ie An- Thans zijn wij b.jna twintig jaar verder ceanx, mczzo-sopraai*; op verdienstelijke en de toestand is van dien aard, dat men wijze eenige liederen zong. gevoelt: Wij zijn niet genoeg verzekerd, als De Bravo-jumoren spoelden Jeugdklanken er iets gebeurt. en de Bravo-marsch, beide composities van Men beseft, dat mm rekening moet hou-' den directeur, den heer A, N. van Daalen. den met de mogelijkheid, dat er iets ge- De heer U. v. d. Kaden declameerde beurt. „Het Woud", waarmede hij veel succes Slechts een kleinigheid lean oorzaak zijn, had. dat ook in ons volk de uiterste krachten. Do Bravo-senioren speelden nog eenige worden opgeroepen. De geschiedenis leert wat het beteekent: ais het wettig gezag met geweld, door een revolutie, wordt om vergeworpen. Indien men dit inziet, dan zegt ieder: Ik zal doen wat ik kan. nummers, waarvan het Wiegelied, vau W. A, Mozart, gevolgd weid door -/any van mej. R. Anceaux. Eenige dameskden van de Chr. Gym nastiek! ereen, DOK. gaven op keurige Als het zoover mocht komen, moet wijze een rhythmiselie gymnastiek oefening er een organisatie bestaan, die paraat is te zien. ara het geweld van het oproer neer te slaan. De regeering stelt er daarom prijs «op, dat er weer een bloeiende Burgenvacht zal komen, wier eerste taak zal zijn het gevaar te voorkomen en, als het gevaar er is, het te helpen bezweren In tal van'' dankzegging gesloten plaatsen is aan die roepstem wederom gehoor gegeven. De Burgerwacht in Schiedam is verou derd en ingekrompen. Er bestaat slechts een kern van vijttig a zestig personen. Na de pauze vocide een tooneelgezel- scliap van de Rot'eidarnsche C.J.M.V." „Jo hannes" een tooncelstuk op; de dames moesten bloemen in ontvangst nemen. De zeer goed geslaagde avond werd met Naar honk terng. Op verzoek van de politie van Wate ringen is hier ter stede het minderjarig meisje J. M. van G. aangehouden en naar Het behoeft geen betoog aldus spr., dat. Wateringen, haar woonplaats, op transport het beter is geen Burgerwacht in het Ie- gesteld', ven te houden, clan een, die niet vol-' doende is. Daarom is eenigen tijd geleden een bij eenkomst gehouden van een twaalftal inge zetenen. Daarop is de reeds genoemde Diefstal van eleetrischcn stroom. Bij een bewoner aan het Fabriplein en bij een aan de Ridderkerkschestraaf, heeft1 de politie wederom een electridteitsmeter De Prineeviag. Algtmeenk ledenvergadering. Gisteravond werd in Gebouw Eendracht ulo algomeene ledenvergadering gehouden wm do vereeniging Do Prineeviag. Ge- duiendc deze vergadering heeft do hur- gcmeesler, mr. dr. F. L. J. van Haireu, een rede gehouden over de Burgerwacht, waarvan liet .veislag afzonderlijk is op genomen. De vergadering stond onder leiding van den hoer J. van K a t w ij k J. z n. Na diens openingsrede las do secre'aris, de heer J. Muus, de notulen van de vorige vergadering en het jaarverslag voor. Hier in werd o.a. melding gemaakt van de voornaamste gebeurtenissen ia 1935, waar onder de onthulling van de Eiuinabank, de landdag en do deelname aan den op tocht op Ot.uijedag. Met 200 leden ging men naar de opening der Staten Gene raal. Het ledental vermeerderde van 675 tot 775. De penningmeester, de heer A. de Jong, deelde in zijn verslag o.a. mede, dat do ontvangsten 1705.97 m de uitga ven 167S.72 bedroegen. De schulden be- loopen een totaal van f 154.-18, waaronder een renteloos voorschot, door een be stuurslid geschonken tot dekking van het tekort van den landdag. Dg kascommissie adviseerde schriftelijk décharge aan den penningmeester te ver leenen. De voorzitter deelde mede, dat hij af trad. Op de agenda stond zulks niet ver meld, zoodat ook geen tegen-carnl i da ten waren gesteld. De heer Van Katwijk ver klaarde zich herkozen. Vier nieuwe bestuursleden werden bij acclamatie gekozen: A Herlaar Sr, W. Mak Jr., A. van Pelt en J. F. Veemnan. Tot leden van de kascommissie werden gekozen de heeron W. Mak Sr en W. van' Zon Gzn. Tot afgevaardigde naar de vergadering; der landelijke vereeniging werd .benoemd do heer J. Muus, tot secundus de heer T. C. van der Sluis. Het bestuur verkreeg volmacht, tot benoeming van een twee den secundus. Aan don lieer W. Mak Sr., die op doktersadvies moest aftreden, werd door den voorzitter dank gebracht voer zijn werk in liet bestuur, speciaal wat lie'reft het verwerven van financieelcn steun. De rest van den avond werd verzorgd door den heer L. de Bruijn. Voorts werd onder leiding van den heer Ililberink ge zongen. Muzikale medewerking verleende het pijperscorps Harmonie, onder leiding van den heer Veenman. De vergadering werd geopend en ge sloten inc-t het zingen van het Wilhelmus. Opgeschoten jongens hebben gisteren het ijs van den Snollius- en Swanunerdamsingcl „geprobceid". Toen zij het giondig ver meld handen, zijn kleinere kindereu, die zich op liel ijs waagden, daar door ge zakt Een bordje niet: „Gevaarlijk ijs", dal geplaatst werd, was spoedig door de jeugd verwijderd. Thans jaagt de polilic onver biddelijk ieder van het its der singels, ook b.v, van de Stadhouderstaan, liet ware echter prettiger geweest, ais hier het Rot- lerdamsche voorbeeld was gevolgd, waar op singels in de stad wel gelegenheid wordt gegeven voor schaatsenrijden. Hedenmorgen zijn vier jongens, allen wonende aan den llavendijk, die stonden te dansen op hel ijs in do Planlagcsloet, daar doorgezakt cri tot den hals ioo nat geworden. Hedenmiddag kwart over 5 zou liet bestuur van de S.IJ.V. beslissen, of de bami hedenavond opengesteld kan worden. Een afscheid. vergadering op het stadhuis gevo'gd. De'in beslag genomen, in welke meters j*aal- Princcviag was eender eersten die daartoe'jes waicn geboord ora zich gratis van werd opgeroepen. Daarom richtte spr. ook clectrischen stroom te voorzien. Hst ijs. S.IJ.Y.-haan. 's Middags hebben do kinderen van de leden der S.IJ V. en 's avonds de leden zelf de schaatsen kunnen onderbinden! Het was wel op het kantje af of het kon of niet kon, maar hef weerbericht luidde gun stig voor aanhoudende vorst en daarom heeft het bestuur het er maar op ge waagd. En tot ruim 10 uur hebben hon derden prettig gereden op de S.T.T.V.-baan, die aanvankelijk prachtig was, maar later op den avond sporen ging vertoonen van een vroeg intredend verval Daarom werd de baan tijdig gesloten, ofschoon de po- litie-verordening toe laat en het ook in de bedoeling van het bestuur ligt, tot 11 uur n.m. gelegenheid te .geven tot lijden. Met de verlichting ging het gisteren nog niet heelemaal naar wensch. De dynamo, gedreven door «een ruw oliemotor, bleek uiet sterk genoeg te zijn om voldoende stroom voor alle lampen te leveren. In den afgeloopen nacht en lieden morgen is er flink aan de baan gewerkt De tem peratuur steeg echter bedenkelijk, en het kwik kwam boven het vriespunt. liet zon netje heeft Lalf Februari bij een onbewolk- ten hemel reeds veel kracht. Het gevolg was, dat het bestuur heden middag 12 uur moest besluilen do baan gesloten te houden. Dat was wel een teleur stelling voor de jeugd, die een vrije Woens dagmiddag had, maar de maatregel was noodzakelijk Waarschijnlijk zal hedenavond echter de toestand, wat het weer en het ijs betreft, zooveel gunstiger zijn, dat dan wel voor leden gelegenheid zal bestaan om op do haan te rijden. Anderen dan leden zullen echter niet toegelaten kunnen worden. Toen ons hedenmorgen het „kleine" weerbericht bereikte, dachten we, dat do vorstperiode haar einde reeds nabij was. Het buitenlandse!! weerbericht, dat later volgde, gaf een ietwat anderen kijk op het geral Zonder ijs in het water, loopt de huur termijn van de S.IJ.V. voor het land in Spïeringshoek 15 Februari af, maar als er ijs is, of er is een redelijke kans, dat er ijs komt, wordt de termijn ver lengd Be singels. Behalve op do ijsbaan is hier ter stede zeer weinig gelegenheid tot schaatsenrijden en de plekjes, waar nog gereden zou' kun nen worden, worden nog ontoegankelijk verklaard. Vorige jaren kon in den Rabbers- polder of aan den Rot'.ordamsehedifk gere den worden door hen, die zichniet de weelde van een lidmaatschap van de S.IJ.V. konden veroorloven. Nu blijft er niets vooor hea over dan de gracht achter de algo meene begraafplaats, bij' de Poldervaart, en het stukje vrije baan achter het S.IJ.V.-ter- rein. Maar beide ziju uitermate slecht en het genoegen Jaar te rijden is zeer pro blematiek! Verscheidene personen zijn daar bovendien met een paar natte voeten van daan gekomen. Hedenmorgen kwamen de ambtenaren van den Gemeentelijken WoningdiensL ia intienien kring bijeen, om afscheid te ne men van een lid van het personeel, den heer W. Westelijk, aan wren deer B. en W. met ingang van 1 Januari jl. eervol ontslag is verleend uit zijn betrekking als wouingopzichter büj den Woniugdiensl, meer speciaal belast met hot wosiingofn- (lerzock. De heer Wesidïjk werd met ingang ran 15 Mei 1912 tijdelijk benoemd tot beambte bij het Bouiv- en Woningtoezicht, welke dienst destij Is ressorieeremte onder den di recteur van Gemeentewerken. Na instelling van den Gein. Woningdienst in lief jaar 1918 werd do heer 'West-dijk in het daarop volgende jaar definitief be noemd als opzichter bij den Wonjngdionsf, welke betrekking hij tot heden heeft ver vuld. Bij het afscheid hedenmorgen wamt o.a. aanwezig de heer mr. M. M. van V-elzen, wethouder van den Wioningdienst, de hoer ir. G. Gcrlagh, de lieer mr. V. Siclcenga en verscheidene ambtenaren ter secretarie. In hartelijke woorden word de heer West- dijk torgespiofcen dear dm heer mr. M M. van Vel zen. Dezo liet vooral uitko men, dat do functie van den heer W-estdifk niet altijd een van do gemakkelijkste is geweest vanwege de tegenstrijdige belangen van huurders en eigenaren van woningen. Met betrekking tot de «anbewotanbaarvcT- klaring van woningen merkte spr. op, dat de tooi bereidende werkzaamheden daartoe welke voor een deel door den lieer West- dijk werden verricht, niet gering zijn. Namens het gemeentebestuur en ook als wethouder van den Woningdïenst, uitte spr. zijn waardeering voor de bizondere plichtsbetrachting van den scheidenden functionaris. Diens dankbaarheid nog op zioio'n leeftijd do heer Westdijk is ruim 71 jaar zijn funclie te hebben kunnen waarnemen, zal in de eerste plaats Hem gelden. Die hem daartoe in staat heeft gesteld. Na mr. Van Velzen, sprak de direc teur van den Gemeentelijken Woning- dienst, mr dr. ir. 'M. M van Praag, den scheidenden ambtenaar toe. Spr. heeft de ondervinding opgedaan, dat Westelijk c-cr ambtenaar was vol plichtsbetrachting en humor. De titel van wonlngapnemer, welke de heer Westdijk had, drukte hij lange na niet uit do omvangrijke functie, die liern opgedragen was. Zijn werkzaam heden beperkten zich niet alleen tol het klachten- en woningonderzoek, maar ook do voorbereidende werkzaamheden tot on- bcwoonbaarverklaring van woningen be hoorden tot zijn taak. De scheidende functionaris verrichtte op het gebied van de toonkunst nog het een en ander om een volledig bestaan to veroveren, maar- dit was voor het ver richten van zijn gewone dagtaak geen hé- zwaar. Hij* heeft deze altijd frisch en vol geestdrift vervuld. Tenslotte werd hij monde van dan heer C. v. Oortmerssen, namens het geo liede personeel den scheidenden collega en vriend als aandenken aangeboden een étui, bevattende een vulpenhouder met vul potlood, met den wensch dat hij dezo nog vele jaren zal kunnen gebruiken, Eenige particulieren hebben van de ge legenheid gebruik gemaakt, om hedenmor gen eveneens afscheid van den hoer West- dijk te nemen. Iets vergeten. liet onderzoek, waarom de brandkraan in hel portaal van do kurkenfabriek van de firma L. v. d. Toom aan de Raam, gistermiddag, toen daar brand was uitge broken, geen water gaf, heeft een verras send resultaat opgeleverd. De brandkraan was niet aangesloten op de water leiding Ruim 5 jaar geleden is een hin derwetvergunning verleend en een der voor waarden washet plaatsen van ecu '2 duims brandleiding met kraan in_ hot per ceel, aangesloten «op de waterleiding Dc brandleiding werd aangebracht, een brandslang met mondstuk was netjes op ue buis gemonteerd', maar het meest noodige om een brand te hlusschen het waler ontbiak. Men heeft verzuimd de aan sluiting op dc waterleiding tot stand te brengen. In tussehen zou in dit bizondore geval het vermoedelijk tooh weinig uitgemaakt hebben als de aansluiting er wel ge-1 weest was, want de 15-jarige A. T. Goy- vaerfcs, die den brand het eerst ontdekte' en pogingen aanwendde om do brandkraan open te draaien, is daarin niet geslaagd. En een gesloten brandkraan laat evenmin waler door als een niet aangesloten brand leiding! Knappe Tante Pos. Een verlaat Nieuwjaars!; aart je. Een juffrouw iu Rotterdam stuurde, om- streek:? Kerstmis eon N ieii iv j aar,- kaa r f ju naar haar broer in Schiedam. Dezer d'ageu ontving de geadresseerde hot gebruikelijke! papieren bclocfdheidjc. Do afstand' tuk- schen Rotterdam en Schiedam is niet zool groot eu men zou das zeggen, dat zoo'n kaartje wel op tijd' kon zijn. Maar ©r zijn nog vele andere manieren om van Rotter dam naar hier te komen, behalve den rechten en koristen weg. Dezen weg hoeft dit kaartje genomen. Op onverklaarbare wijzo kwam het aan boord van het m.sf. Serooslccrk, dat op weg waai naar het Verre Oosten. Aan. boord kreeg de eerste stuurman het in handen eu deze was zoa vriendelijk het op do post te d'oen. Dit geschiedde op 23 Januari j.l. ie Yoko- hnraa. Er zat nu ook nog een mooie Ja- pansche zegel op de enveloppe. Via Si berië reisde liet kaartje naar Europa cu werd1 Maandag j.l. bij den geadresseerde! in. de bus gedaan. Groote verrassing na tuurlijk:. Want het huisnummer was tot eva-maat van ramp fout. Er stond' 117, en hot moest zijn 171. Zoodat het sdechta aan do intelligentie van Tante Pos tel danken is, d'at dit kaartje nog terechlge- gekomen is, al heeft hot da.u ook gedu rende -anderhalve maand de halve wereld rondgereisd! R, IC. Staatspartij. Ter gelegenheid van het 60-jarig bestaan van de plaatselijke R. K. politieke or ganisatie zal do afdecling Schiedam van de R. IC. Staatspartij Dinsdag 3 Maart in liet gebouw van cien R. K. Volksbond een herdenkingsbijeenkomst houden. Do voorzitter van de R. K. Staats partij, mr. P. Geseling, zal een rede hou den en de nieuwe afdeelmgsvoorzitter, de heer W. Rademakcr, geeft een historisch! overzicht. Rijkspostspaarbank. In den loop van Januari werd aan het postkantoor op spaarbankboekjes ingelegd! f 50.510.06 en terugbetaald! 154.176.58. Derhalve minder ingelegd dan terugbe taald f 3666.52. HeL aantal nieuw uitgegeven boekjes be droeg 62. AGENDA, Schiedam. City, Hoogstraat, 8 uur. Vergelen man nen; Op de reedie van Singapore, Passage Theater, 8.15 uur. Bo-lero; Ya-- ders Eerowoord (met Shirley Tem- - ple). Zaterdag- en Woensdag 2.15 en Zondag 1 uur jeugd-voorstel- lingen; Zondag half 4 matinee. 12 .Fehr. Vereenigingslokaal, S uur. Film voorstelling „Zc-okt het Verlorene" 12 en 13 Fcbr. Musis Sacrum. Slagersten- toonstelling. 13 Febr. Bijgebouw N. P.. B., 8 uur. V. C. J. B. 13 Febr. Gebouw Eendracht, 8.15 uur. Nat. Nieuw-Guinea Vereeniging, Spreker P. E. Winkler. 13 Febr. Passage Theater. Tooncelvoorstel ling Alg. Nod. Metaalbewerkem- bond; Kruier no. 17. 13 Febr. Vereenigingslokaal, half 3. Film- vertooning Hyg. Melkstal „Da Vaan". Rot teTdam. Heden en volgende dagen: Tivoli Schouw burg, 8.30 u. Operette-gez. Van Aerschot en Boskamp. Liefde on trompetgeschetter. Heden en volgende dogen: Groote Schouw- 8 u. Bouwmeester revue Lachende Komedianten. 12 Febr. Vooi'dxachtszaal Museum Boymans 8 u. Lezing dr. S. Stelling-Michaucf over: La Suisse vue et dessineé par les artistes lioliandais du 17 ième siècle. Capitol. 2.15 u. 8.15 u. De kozakken-kapï- fein; Chasseur No. 14. City. 2.15 n. 7 u. 9.30 n. Iu -de cata comben vau Parijs; Liftboy No. 14.., Corso. Van 11 u. af doorl. Twaalf am bachten, dartien ongelukken. Grand. 2 u. 7 u. 9.15 u. Haar groot ste schat. Lumière, 2.15 u. 7 u. en 9.15 u. De wereld reis van de K. XVIII. Luxor. 7 30 u. 9.30 u. Zwarte rozen. Olympia. 7 u 9.15 u. Mijnheer Dynamiet; Onder hypnotische dwang. Prinses. 2.15 u. 8.15 u- Malle gevallen; Hotel met damesbediening. Rosy. 215 u. 7 u. 9.15 u. Dr. Socrates. Studio '32. H 7 u. 9.15 u. ten mid, zomem achtdroom Thalia. 2-15 n 7 9-15 ll' Dr' So* crates. VLAARDJNGEN. Beroep aangenomen. De lieer 0. Brouwer, caudidaat alhier, heeft het beroep naar de Ned. Herv, Ge meente van Witnis aangenomen eu vwr dat naar Waspik bedankt. Goudvoorraad Nedcrlandsche Bank. De metaalvoorraad van De Nederland- sche Bank verminderde de afgeloopen weak niet noemenswaard. De bankbiljetten-circu latie liep vau f 777 millioen tol f 755 milfioen terug. De me taal dekking bedraagt 91.56 o/o <(v.w. 89 °/o). 'Het totaal der saldi in rekening courant beloopt-f 113.6 millioen, tegen 199 millioe i op dei vo- rigen weekstaat. De he'ne iu n p "iet £7 millioen terug. Dc u«re.:t opc.schbare verplichtingen zijn voor 79.6 "o (v- w. 78.9 o/o) gedekt. - i 1

Schiedamsche Courant | 1936 | | pagina 2