STADSNIEUWS Auto van den dijk gerede. ©mliggeiMle Gemeenten Sociaal democratische lof. Vim»? hei; Schiedamseke ge meentebestuur. In een verslag in „Voorwaarts" van een vergadering van de S.D.A.E., afdeeling Schiedam, gepresideerd door den lieer F. de Bruin, komt o.a. hei volgende voor: «Als lid van Ged. Slaten kou de voor- nïtter zeggen, dat het gemeentebestuur van Schiedam op buiteng.m 0011 be kwame wijze door de moeilijke Üjdsom- stanchgliecïen v eet fo lavecren. Schiedam, dat in Zuid Holland, ja waarscliijnhjk in het geheelo land lot do zwaarst door werkloosheid getroffen gemeenten behoort, weet de "touwtjes zoo aan elkaar te knoopen, dat de ge- meentelnushouding drijvende blaft. Daar om ondervindt Schiedam den onoutbcor- lijken steun van hoogcrc instanties." Die „burgerlijke" meerderheid doet het dus ook volgens do leiders van de S.D. A.P. nog niet zoo slecht! „Op buitenge woon bekwame wijze!" 't Zal velen prettig aandoen dat to hoeren uit den mond van. liet soc.-democratisch lid van Gedeputeer de Staten. Als dat testimonium een klein jarr eer der was uitgereikt, zou het van nog meer waarde zijn geweest! Maar toen waren raadsverkiezingen in 't zicht! De werkverschaffing. Nieuwe regeling betreffende de uitsluiting van arbeiders. Do minister van sociale zaken heeft aan de rijksinspecties voor dö werkverschaffing een circulaire gezonden, bevallende oen nieuwe algemeeno regeling terzake van eventueeks uitsluiting van arbeiders, die bij de werkverschaffing zijn geplaatst. Hier mede wordt beoogd te bevorderen, dat de langzamerhand ontstane, omvangrijke ash ministratie wordt vereenvoudigd, het ge voel van „rechtzekerheid!" bij de arbeiders toeneemt en tevens meer gelijkheid van optreden bij overeenkomstige gevallen wordt verkregen. Waar leer ik motorrijden? Oefenplaats aangewezen. Zoo men zich zal herinneren werd kort geleden een ingezetene, die in de Stad- houderslaan leerde ma'orrijlen, bekeurd, Omdat hij geen rijbewijs kon toornen. De verbaliseerde is door den kanton rechter veroordeeld, echter zonder toepas sing van straf. Öe voortvarende commissaris van potlitie heeft met bekwamen spoed de vraag: Waar leor ik motorrijden? beantwoord. Deze heeft nJ. bepaald, dat Sehiedamsebe in gezetenen, die een 2- of 3-wïeJig molorrijr v.'iel leeren besturen, daarvoor gebruik kun nen maken van de openbare rijwegen de 23 g. Kilomeleriaan en de Admiraal de Ruy- terstraat in het Sterrebosch. Dat zal ech ter alleen mogen geschieden gedurende de maanden October tot en met Maart van 8 uur v.m. tot 4 uur n.m. en de overige maanden van 69 uur v.m. De vorst. Hel ijs op de singels. In aansluiting met onze opmerking in ons blad van gisteren aver het ijs op de singels, deelt men ons nog mede, dat de Plantsoendienst er wel toe moet over gaan het ijs onbruikbaar te maken, omdat de jeugd zeer veel schade toebrengt aan de plantsoen-en. Het moet dezer dagen zijn vooigekamen, dat jongens eikaar arm de ooren sloegen met takken van den rhododendron, die ze voor dit doel hadden afgebroken. Bovendien was het op de singels tot nu toe zeer onbetrouwbaar. Gisteren is b.v. een 5-jarige knaap in de Stadhouders- laan dicht bij een sluisje, door het rjs ge zakt. Boor volwassenen is het ventje op het droge gebracht. In het ijs van de vijvers zijn bijten ge kapt, die tot doel hebben er op attent ie maken, dat het ijs onbetrouwbaar is. Later heeft men het ijs zelfs in schot sen geslagen. Men houdt bij den Plantsoen dienst blijkbaar van radicale maatregelen. Als een behoorlijk georganiseerde baan- dienst in het leven werd geroepen, zou er bij den Plantsoendienst minder boz-Waar bestaan tegen bet toelaten van schaatsen rijders op de singels. Maar daarvoor was het ijs te zwak. Op den Snelliusslngel zijn 8, op de Stad houderslaan 3 bordjes geplaatst met ge vaarlijk ijs. De Plantsoendienst heeft op de nood- spurtvelden aan den Ratterdamscbe dijk gedurende een groot deel van den winter water laten staan om daar eventueel een vrije ijsbaan te doen ontstaan. Omdat \\o reeds een flink stuk van den winter achter ons hadden en de kans op ijs gering leek, is kort geleden het water van do nood- sportvelden verwijderd, ara ze weer ge schikt te maken voor voetbal. Do ijsbaan in Spieringshoek. Gisteravond kon do ijsbaan van Spie- ringshoek met geopend worden. Do krach tige zon had in den loop van don dag ongeveer 1 c.M. van de ijslaag doen ver dwijnen. Het sjou onverantwoordelijk zijn geweest de baan 's avonds open te stel len, ook in verband met het gevaar dat ontstaat bij de schotsen vorming, die waar schijnlijk zou zijn opgetreden. Het weerbericht doet vermoeden, dat de vorstperiode nog niet is beëindigd. Misschien dat er nog een ijs-Zondag volgt. Siagers-vaktentoonsteliing. In Musis Sacrum. Gisteravond heeft de burgemeester, mr. dr. F» J. L. van Ha aron, de tentoon stelling in Musis Sacrum geopend, welke is georganiseerd door een comité uit do chr. cn r k. slagcrsgezellenvercer,ig in gen. Spr. wees erop, dat deze tentoonstelling, behalve propaganda voor vermeerderd leescbgebniik, ook do vakbekwaamheid beoogt to vergreoten. Do organisatoren kunnen in dit verband trots zijn op het bereikte resultaat. Het verheugde spr., dat in deze moeilijke tijden nog zcovoe'' ener gie aanwezig is om iets goeds ten, stand te brengen. Het speet spr., dat hij, be halve zijn echtgenoote, zijn keukenmeisje niet had meegenomen, want zij zou hier heel wat kunnen leeren. Spr. herinnerde tenslotte aan een oud liedje van Speenhof over de vegetariërs en was van meening, dat als in deze ten toonstelling een vegetariër werd binnen geleid, deze mot een variant op Speen hof s versregels zou concliuleerenWat heb ik spijt, ik ben misleid! Hierheen stuur ik mijn keukenmeid! Nadat do heer J. de Vette, voorzitter van hot tentoomstellmgsconiitë, die spr. ook had ingeleid, den burgemeester be dankt liad, spraken nog de heer W. M. W. Don, wethouder, van de bedrijven, van Vlaardingen; A. van Rijswijk, voor zitter van de r.k. gezellenorgani- satio St. Joris, uit Utrecht; J. Kanne- gieter, bondssecretaris van den chr. gezel- lenbond, uit Rotterdam; B. G. Hoogendam, voorzitter van de afdeeling kleinbedrijf vau do Kamer van Koophandel en Fabrieken vo-ul de Beneden-Maas; J. G. van Dorp, voorzitter mn de r.k. slagerspatrconsvor- eeniging in Schiedam, en A. J. de Ilaas, voorzitter van de jury en voorzitter vau de te Utrecht gevestigde Eerste Nederiand- sche Slagervakschool, uit Den Haag. De heer De Vette noodigdo de aanwe zigen tenslotte uit tot een rondgang langs de tafels. Onder de aanwezigen bevonden zich om. de wethouder van onderwijs en sociale za ken, de heer J. Dinkelaar, de gemeente lijk inspecteur van het lager onderwijs, dr. W. J. Smit, afgevaardigden van den chr. en r.k. besturenbond en verscheidene andere vereenigingen uit Schiedam en om streken. De tentoonstelling omvat een groot aan tal inzendingen van allerlei aard, techni sche snufjes en kunstige proeven van vak bekwaamheid, die zoowel den vakman als den leek bewondering moeten afdwingen j Prijzen. j De door H. K. H. Prinses Juliana be schikbaar gestelde zilveren medaille werd gewonnen door do firma J. F. Frankort Rompen, uit Kerkrade, met een inzending opgemaakte schotels met worstsoorten en conserven. Eerste prijzen werden in de onderschei dene afdeelingen behaald door do vol gende inzenders: Fijne vleeschwaren F. Roodenburg, Vlaardingen. J A. Voilebregt, Zegwaard*. R. Boven, Amsterdam. P. Slootweg, Den Haag. F. A, Valkenburg, Delft. Versch vleesdh- G. Schop, Klaaswaal. J. van der Ende, Rotterdam. P. van der Sluys, Rotterdam. Spek- en reuzelwerkcn S. A. Spruyt, Schiedam. Kunstwerken F, W oord er3 raaf, Schiedam. Opgemaakte schotels: J Mever, Bolnes. Gelaimewerk*. A. Balleyns, Schiedam. De wereldreis van de K XVIII. Naar we vernemen worden pogingen aangewend, die aanvankelijk met succes zijn bekroond, om bier ter stede ook de interessante film: Do wereldreis van de K XVIII te doen vertoonen, die gedu rende een week met groot succes in Lu- mière te Rotterdam is gedraaid en voor de komende (filmjweek is geprolongeerd. Hei initiatief voor het vertoonen van do film hier ter stede is uitgegaan van het bestuur van het Nat. Jongeren Ver bond De Schiedamsoho Burgerwacht en de Biz Vrijwillige Landstorm willen gaar ne het plan steunen Getracht zal worden ook de medewer king te verkrijgen van de- pijpers en tam boers van het corps Mariniers, Ongebandcrollccrd vet. Door opsporingsambtenaren van de Cri- sis-Zuivel-Centrale is in oen onbewoon baar verklaarde woning in de z.g. Schot- schepooit een hoeveelheid van 6Va K.G. gesmolten vet in beslag genomen, dat niet voorzien was van de vereischte hamte- rollen. Het pand is in gebruik bij slager Van D, liet vet was geborgen in oen kast van do leegslaande woning. Insluiper gepakt. Gistermiddag zag mej. D, wonende Broekweg te Vlaardingen, een man uit haar woning komen, terwijl zij wist, Jat er nie mand van de familie thuis was. Zij ver telde het aan haar buurman IC, die den man volgde en hem aan een hoofdagent van politie aanwees. Deze hield1 den man aan en bracht hem naai* het bureau. Brj onderzoek bleek hij een rijksdaal der in zrjn bezit te hebben, welke door roej. D. werd' vermist. 'i)e dader, zekere R„ stoffeerder en wo nen do hier tor stede, bekende met een valscheu sleutel te zijn binnengekomen en het geld te hebben ontvreemd. R. wordt in bewaring gehouden. „Zoekt het verlorene" Filniverlooiiingen. In het Vcreenigingslokaal heeft dö stich ting „Zoekt hot verlorene" gistermiddag en -avond fiimvertoomngen gegeven, wel ke drek bezocht waren. Des avonds opende do heer D. Kor- vin us do bijeenkomst mi wees op het belangrijke werk, dat deze stichting, welke zich belast met opvoeding van psychopa- tisehc kinderen en arbeid aan minder ge goeden verstrekt, verricht. Spr, zelf heeft dezen aibeid' van nabij leeren kennen, zoodat hij zich do moei lijkheden, waarmee de stichting te kam pen beeft, volkomen kan begrijpen. Do heer K. de Blois, directeur van het gesticht en hoofd dhr school gaf ver volgens bij de film een uitvoerigen uit leg. De opnamen geven ecu indruk boe op de A. II. Fr.uickescliool te Rotterdam ge werkt wordt met de aderen, die een betere opvoeding hard van nocde hadden. Op deze school gaan kinderen, die nog thuis gehuisvest zijn; blijken zij echter niet voor verbetering vatbaar, dan worden zij in het internaat opgenomen, dat in Hillegersberg is. Mot hun 14en jaar krij gen zij gelegenheid om in do maatschap pij terug te keeren en het is typeerend', dat 63 pCi zich dan weet to handhaven. In de A. H. Franckesehool zijn 12 klas sen en in iedere klas mogen hoogstens IS kinderen ziju, die ieder oen apparten bank hebben. Bij leervakken boort ook handenarbeid, boetsoeron, enz. De internaten (er is er ook een voor meisjes) zijn sober, doch comfortabel en gezellig ingericht, leder kind heeft zijn eigen slaapkamer, doch spelen, leeren, uit gaan o.d. gebeurt gezamenlijk. De film, die deer den heer Do Blois zelf is opgenomen, geeft eigenlijk geen mo ment het verschrikkelijke en e'lendige, dat oorzaak is geweest, dat de o stichting in het leven weid geroepen, 'e zien. Bon be langrijk propagandistisch element is daar door ongebruikt gelaten. En propaganda is toch het doel van deze film. Het is een geslaagde vcriooning ge weest, die aangevuld is met oen teekön- filmpjo en een klucht. De avond werd' op do gebruikelijke wijze gesloten. Geen persoonlijke ongel en. Een merkwaardig ongeval heeft zich he denmorgen omstreeks 9 uur op den Rot- lerdamscliedijk voorgedaan, dat, als het in scène werd gezet, zeker niet voor de tweede maal zoo zou afloopen. Een groote bestelauto van Je firma Don ker nit Rotterdam was juist de tramrails bij het Roode Hek gepasseerd, loen de öchanffeur, D. v. W., zijn wagen deed stop pen en geheel rechts van d'en weg zette. Aan den overkant van den weg moest hij even in een winkel een beotelling afgeven. Op dat oogenblik kwam een. personen auto uit Rotterdam, bestuurd door den heer J. F. Cohen. Deze vragen slipte, even over den „overweg", ten gevolge van de gladde straat en kwam tegen de nestel auto terecht, die daardoor licht aan do carosse- rie beschadigd werd. De personenauto kwam er slechter af; de rechterzijde was flink ingedeukt Terwijl de chauffeur D. v. W. met een agent van politie het geval stond' te be spreken, kwam over d'en „overweg" op nieuw een personenauto, bestuurd' door den 20 jarigen C. v. d'. D. uit Masaslnis, welke wagen eveneens slipte en ook tegen de bestelauto op reed. Ditmaal kreeg deze een flinke duw, zoodat de handrem los schoot, bij het vooruitschieten raakte liet achtergedeelte ter hoogte van het achter wiel even een lichtmast langs den weg, waardoor 't stuur omzwaaide en met een vaartje reed' de bestelauto den 'dijk af, den ongeveer 5 M. diepen put in. Wonder boven wonder bleef de wagen bp zijn wielen, reed de geheele breedte van den put doo-x een afstand van on geveer 30 M ramde een schutting ach ter een der huiz'on aan de Marconiestraat en kwam netjes in. den tuin terecht, tot vlak bij den achtergevel De wagen had op rijn ééntje een prachtige S-fcoclit ge maakt. Over een breedte van 5 M. was de pcbut ting totaal vernield. De mo'ior van de bestelauto werd aange zet enstatig reed den wagen achter waarts den tuin uit. Daarna hobbelde hij den geheelen put door in do richting van de Koemarkt cn daar, waar de eerste hui zen slaan, is hij mot behulp van twee taik el wagens van Ford weer ojp den dijk gebracht. Vcioiat was de 2 ton vracht gelost, maar do auto zelf weegt toch altijd nog onge veer 3 Ion. Do bestelauto heeft nagenoeg geen scha de opgcloopen, ook niet bij het door de schutting rijden. De auto die voor de tweede maal den bestelwagen aanreed, had G. v. d. D. in bruikleen van een garage te Maassluis. Deze auto, die met de radiateur togen de neergelaten klep van den bestelwagen reed, is aan de voorzijde geheel ingedeukt en is weggesleept naar de firma Vink on Ga., waarheen ook do bestelwagen later op eigen kracht reed. Honderden nieuwsgierigen hebben de evolutie's, om don bestelwagen weer op den rijweg te krijgen, met belangstelling gevolgd, De Rotterda.msohedijk lussclien het Roo de Hek en de Koemarkt, was hedenmorgen 9 uur plotseling zeer glad door ijs veri n ng op het wegdek. Dat verschijnsel deed zich verder op den dijk niet voor. agenda. Schiedam. City, Hoogstraat, S uur. Vergeten man nen; Op do rcodo van Singapore. 13 Febr. Musis Sacrum. Slagers fen totom- stelling. 13 Fcbr. Bijgebouw N. P. B., 8 uur. V. C. J. B. 13 Fobr. Gebouw Eendracht, 8.15 uur. Nat. Nieuw-Guinea Vcrceniging. Spreker P. ET Winkler. 13 Fcbr. Passage Theater. Tooneolvoorstel- ling Alg. Ned. Metaidbcworkers- bond. Nummer 17. i 1 j 1 15 Febï. Musis Sacrum, Bnlmnsqué ASV. 15 Febr. Arollcsgebouw, S uur. Tooneclvoor stelling M.A T.C A.lt 15 Fcbr. Gebouw Eendracht, half S. Feest avond. voclbalvaecn. N.F.C. R o 11 e r d a m. Heden en volgende dagen: Tivoli Sclioinv- buig, S.30 u. Operctle-gez. Van Aerschot en Boskamp. Liefde en tronipetgesclicttcr. Heden en volgende dagen: Groote Schouw- 8 u. Bouwmeester revue Lachende Komedianten, 13 Febr. Doelen, S u. Eruditie Musi ca. Het Residentie Orkest. Solist: Ha rold Samuel, piano. Capitol. 2 15 u. 8.15 u. De kozakken-kapi tein; Chasseur No. 14. City. 2.15 u. 7 u. 9.30 u. In de cata comben van Parijs; Liftboy No. 14. Corso. Van 11 n. af doorl. Twaalf am bachten, dertien ongelukken. Grand. 2 u. 7 u, 9,15 u. "Tiaar groot ste schat. Lumière, 2.15 u. 7 u. en 915 u. Da wereld reis van de IC. XVIII. Lux or. 7 30 u, 9 30 n. Zwarte rozen. Olympia. 7 u. 9.15 u. Mijnheer Dynamiet; Onder hypnotische dwang. Prinses. 2.15 u 8.15 u. Malle gevallen; Hotel met dnmesbedicning. Roxy. 2.15 u. 7 u. 9 15 u. Dr. Socrates. Studio '32. 2 u 7 u. 9.15 u. Een mid- zomernachldroom. Thalia. 215 u. 7 u. 9.15 u. Dr. So crates. waar dit alles geschiedt vooir 30 tot 50.000 man, do voorbereidingen boel wat voeten' in do aaide hebben. Do voorzitter dei! propagaudaeömmissie gaat een dezor da gen naar Londen om besprekingen {0 voe ren mol het inlernalionaal bureau der pad vinders en met cenige andere organisaties. Op 22 Februari zal de lioofdverkenner vooir do PfïOlH tot do Nederlandsch-In- discho padvinders spreken ter gelegenheid! van den verjaardag van Lord Baden Po well of Gil well. üeefatsxssceïB Vrijz.-Goüsdienstige Prediking. Kerk Ned. Prot Bond. Westvest 92. ZONDAG 16 FEBRUARI, half elt Os. F» H. 3. V. BTERS®N? Ilprv. Pred. te Nijmegen. VLAARDINGEN. Do werkloosheid. Het aantal werkzoekenden, ingeschreven, bij do Arbeidsbeurs, bedraagt 2572. binnenland Prins Bertil te Amsterdam. En de aankomst van den Zweedschcn kruiser. Verscheidene personen in uniform be wogen zich vanmorgen op den steiger van de II A.L., in afwachting van den Zweed- schen vliegtuigkruiser Gothland; welke van daag voor een niet-officieel bezoek in de hoofdstad is aangekomen Onder hen bevonden zicli twee jonge lieden, die er heel gewoontjes, doch zeer sportief bijliepen en zich verre hielden van alle officieel gedoe. Een van hen droeg een khaki-kleurig jasje en lichigrijze pantalon. Het was de zoon van den Zweedschcn kroonprins, prins Bertil; de andere was zijn adjudant, luit. ter zee Einar Blidberg. Toen de kruiser te ruim 10 uur zijn ligplaats dicht was genadera, begon de prins een levendig gesprek met eenige over de verschansing leunende jonge lui tenants, die hem enthousiast hadden be groet: zijn klassegenooten uit zijn adel- borsltijd. Overigens hield do prins in ver band met het niet officieel karakter, waar door zijn verblijf te Amsterdam zich ken merkt, geheel afzijdig van de officieele per sonen, die ter ontvangst van den vreem den oorlogsbodem op den steiger aan wezig waren. Zoodra de oorlogsbodem gemeerd lag, begaven de Zweedsche marine-attaché te Parijs, die speciaal voor dit bezoek is overgekomen, de consul van Zweden te Amsterdam,*de heer Rosenberg, en de offi cier van piket, luit. ter zee 2e klasse Helffrich, als vertegenwoordiger van den ondercommandant der marine te Amster dam, zoomede de havenmeester, de heer W N. v. d. Poll, zich aan boord Even na deze officieele personen gingen ook prins Bertil en zrjn adjudant over do loopplank. De eere-waeht van matrozen presenteer de het geweer De blauw-grijs geschilderde kruiser is een voorname vertegenwoordiger van de Zweedsche marine. Het is het eenige type ter wereld van een vliegfuigkruiser, een combinatie van kruiser en moederschip voor vliegtuigen. De Wormsrveersche bank-affaire. De bankier tot 4'/s jaar gevange nisstraf veroordeeld. De rechtbank fo Haarlem heeft halen den bankier L. Schaap Jzn. uit Wonnor- vcev veroordeeld tot -D/g jaar gevangenis straf met aftrok dor preventieve hechtenis tot en mot 27 Februari 193G. De rechtbank verklaarde bewezen, dat verd'. door middel van valscho sleutels op verschillende tijdstippen effecten heeft gestolen ter waaide van ongeveer 770 OOG gulden uit de loketten der diverse safe houders. Tevens verklaarde* d'o rechtbank bewe zen, dat verd'. effecten beeft verduisterd, die hij iu ziju functie als penningmeester vau de Wortneivoersclie vereen iging AVil- helminapaik onder zich bad'. In velband met den hoogst ernsUgen aard van liet gepleegde misdrijf achtte de rechtbank een strenge straf gerechtvaar digd. Zij veroordeelde verdachte Ier zake van diefstal met valscho sleutels geploegd en verduistering tot 4l/z jaar gevangenis straf met aftrek van de preventive hech tenis tot en met 27 Februari 1936 Tevens gelastte de rechtbank do terug gave aan de safehondiors van de eüieelen, die als stukken van overtuiging hebben ge diend' en wel na 8 dagen, nadat het von nis in kracht van gewijsde is gegaan. Het O.M. had 14 dagen geleden 6 jaar gevangenisstraf gee'ischt, benevens do terug gave van de effecten. De Onnes-zaak in Mei a.s. weer in behandeling. Naar wij vernemen, zal de strafzaak tegen den heer Onnes van Nyenrcde hoogst waarschijnlijk in Mei a s. voor het Aim sLerdanische hof worden behandeld. Zooals men weet, is de heer 0, langen Lijd' oneer behandeling van een dokter ge weest, na een keeloperatie te hebben ou dergaan. Met het oog hierop was de her- handeling van aeze strafzaak in lioogor beroep uitgesteld, tot de toestand van den beer O. voldoende was verbeterd, om* z.ijti belangen te bepleiten. Als verdediger van den heer 0., die in eerste instantie door de rechtbank te Am sterdam is vrijgesproken, zal wederom op treden mr. Muller Massis. Poging tot moord. Voor de arrondissementsrechtbank in Den Bosch werd1 hedenmorgen de zaak behan deld tegen den arbeider J, VV. O., wo nende to Nijmegen, Lhans gedetineerd. Hij had zich te verantwooidcn, omdat hij op 14 December 1935 in de Van Tulden- straat in Ben Bosch na kalm overleg en! rijp beraad' heeft getracht zijn eohtgenoote en J. Vos van het leven te nerooven, door meermalen met een revolver op heu te schieten. De schoten troffen echter geeü doel. Het O. M. eischte een gevangenisstraf van 6 jaar. Uitspraak over 14 dagen. Frandecrendc meelfabrikant. De Rotterdamsclie Teclitbank hoeft he den uitspraak gedaan in de zaak tegen, deai 53-jarigen J. K. F- K., uit Rijswijk, dia terecht stond wegens het vevalschen o'ni gebruik maken vau vervalschte geschriften! in zijn kwaliteit vau directeur van de N.VL Meelfabrieken vau de Nederlandscke Bak-i kerijen, te Rotterdam, waardoor het rijk voor een groot bedrag aan monopolie- rechten op graan werd benadeeld. K. werd veroordeeld' tot zes maanden! gevangenisstraf, met eon proeftijd van dris jaar, en f 4003 boete. D'e oiscli was f 10 C00 'boete subs. 1Ö0 dagen hechtenis. De jamboree 1937. Do voorbereidingen. Alhoewel een definitieve beslissing over het terrein bij Bloemendaal nog niet go- vallen is, kan vrijwel met zekerheid ge zegd worden, dat de wereldjamboree 1937 aldaar gehouden zal worden. •Intusschen zijn de voorioopige werk zaamheden van do commissie reeds in vollen gang. Deze zijn inderdaad' niet ge ring. Er moeten barakken gebouwd, wegen, aangelegd en verhard worden, voorzienin gen worden getroffen voor het vervoer en distributie van voedsel naar de verschillen de kampen, sari '>'iu<rn gebouwd, enz. Ifet Imlio f i, (iat Kerk est School Overdracht van het aartsbisdom Utrecht» Naar wij vernemen zal mgr. J- H G. Jansen aartsbisschop Van het aartsbisdom! Utrecht moigenmiddag to 12 uur hol aarts bisdom overdragen aan zijn opvolger Gen. co-adjulor mgr. d'r. J. de Jong Do overdracMsplechliglieid' zal plaats hebben in do kathedrale kerk. AVij vernemen, dal d'e plechtigheid' door den K.R.0. op gramofoomplatea zal worden! opgenomen en Zaterdagavond te 8.10 una} zal worden uitgezonden. Zwemmen. Fick verbetert wereldrecord. Tijdens zwemwedstrijden te New Haven, in don staat Connecticut (V. S.) slaagde! de bekende zwemmer Peter Fick er in, hefj wereldrecord over de 101 M. vrje slag), dat hij met 56,6 see. op Main. 19 >5 cven-< eens in New Haven op zij i nann had gen bracht, te verbeteren cn !o brengen opj 56,4 sec.

Schiedamsche Courant | 1936 | | pagina 2