I 'I it I I LAATSTE NIEUWS m ii" Kerk m School Voetbal. De knoeierijen bij Pi.C. De onrust in Spanje. Beurs van Amsterdam. #4^7 - <41 J -w» if Versch brooti aan hat ontbijt? CSemesigsS Niiewws Sport De oorlog in Oost-Afrika. Kwakkeiwinter-weer. &Sast«Söl en Bedrijf Burgerlijke Stand Schaken. Massakamp. iw, 7, 7a Va 7a Va BEURSTIIERMOMETER, I UTyW? K r^A»i^3T r-'^?*V ¥1 ^.J^f ti l»v)* Ci «ft M WE <.»«i Do minister in beginsel niet tegen vervroegde ailevering 'van versch brood. Nader onderzoek ingesteld. Op hel oogenbiik kan minister Slingon- borg, naar hij in do mernorio van antwoord inzake de begrooting van sociaio zaken aan do Eerste Kamer opmerkt, geen toe zegging doen inzake het bevorderen van een schrapping van artikel 35, zesde lid1, der Arbeidswet 1919, Intïisschen ziet hij niet over het hoofd1, dat het vervoorvor- bod niet om zichzelf in do wet is neer gelegd, maar alleen om de naleving van de bepaling der bakkersparagraaf, met name het vcTbod van nachtarbeid1, te ver zekeren. Dat boleekent dus, dat de minister in beginsel geen bezwaar ziet togen vervroeg de aflevering van versch broedt indien valt aan te nemen, dat daar geen overwegende bezwaren tegenover staan, met name, dat liet verbod van nachtarbeid daardoor niet in het gedrang komt. Do minister zal omtrent deze aangelegen heid een nader onderzoek in het bedrijf doen instellen en, zoo dit gewenscht blijkt, hierover het advies inwinnen vaar den Hoogen Raad van Arbeid1. Reorganisatie -van de sociale verzekering. Aan het departement van sociale zaken is een wetsontwerp in voorbereiding, dat de strekking heeft om ook de bedrijf»- vereenigingen te betrekken bij de uitvoe ring van de bij de Ongevallenwet 1921 geregelde verzekering. Deze voorbereiding bevindt zich reeds in gevorderden staat, zoodat naar verwachting het wetsontwerp nog in d'en loop van de eerste helft van dit jaar aan den Hoogen Raad van Ar beid ten advieze zal kunnen worden toe gezonden. Onder deze omstandigheden meent de minister thans niet dieper te moe ten ingaan op het voor en het tegen van het inschakelen van de bedrijfsver- eenigingen in de uitvoering der industrieele ongevallenverzekering. De behandeling van het ontwerp door den Hoogen Raad van Arbeid en de eventueel daaropvolgende behandeling door de Slaten-Generaal zal de gelegenheid' bieden om dit vraagstuk van alle zijden te bezien Slechts wijst de mi nister er op, dat inschakeling van de be- drijtsvereenigingen in de uitvoering der onderhavige verzekering niet in zich sluit, dat het systeem, zooals dit bij de uit voering der Ziektewet toepassing vindt, ongewijzigd' wordt gevolgd. Minister van ouderwijs te Groningen. Do minister van onderwijs, kunsten en wetenschappen, prof. dr. J. R. Siotemakor do Bruïnc, die gisteravond' in gezelschap van mr. A. J. L. van Beeck Calkoen, chef van de afd'eeling hooger onderwijs van het departement, in Groningen, is aangekomen, heeft heden een bezoek ge bracht aan eenige universitaire gebouwen. "Vanmorgen bezichtigde do minister het academisch ziekenhuis. Hier werden voor al do nieuwste uitbreidingen in oogen- schouw genomen. Het gezelschap, waarbij zich o.m. ook de commissaris van de Koningin in Gro ningen, dr. J. Fokkema And'raea bevond', werd' rondgeleid1 door den geneesheer-direc teur. Het bezoek aan hot ziekenhuis duurde den geheelen morgen. Do lunch werd gebruikt in do kamer der curatoren in hot universiteitsgebouw. Des middags heeft de minister oen bezoek gebracht aan den nieuwen Hortus aan don rijksstraatweg GroningenAssen, in do ge meente Ilaren, en aan het zoölogisch labo ratorium. Ecu Erasmus-zegel. Een van de zomerpostzegels, die dit jaar weer zullen worden uitgegeven, zal de beel tenis van Erasinus dragen, in verband mot de herdenking, welke ter gelegenheid van de lOOsten sterfdag van den grooten Rot terdammer wordt georaauiseerd. Een aangelegenheid der Nederlandsche Christenheid. Het Zendingsbureau te Oegstgeest (post rekening no. 6074) vraagt ons plaats voor het volgende: De arbeid der Zending is niet een speciaie aangelegenheid van het Zend in gs- bnreau te Oegstgeest, maar een aangelegen heid van de Nederlandsche Christenheid. Daarom moet het Zendingsbureau wel ter algemeeno kennis brengen, dat in do maand Januari een achterstand in de in komsten ontstond van f55.030.—, cn dat het in de eersto helft van Februari niet beter is gegaan. Er kwam slechts in t11030 zoodat ook Februari den achterstand zal vermeerderen, tenzij er verbetering komt door bijdragen van allen, die in den zen- dingsarbeid meeleven. ■-«ItfMN-OinKlM Oni het kampioenschap van Schiedam. Zaterdagavond zijn in de kampioenscom petitie slechts een drietal parlijen uil ge speeld, te weten: M. Huber 0—1 J. W. v. Slobbe J.J.Th.Penning 10 Ir. Jac, Brouwer P. Wiliems V» A- Bongers. liet onderzoek duurt voorL In tegenwoordigheid van twee leden der straf commissie van den K.N.V.B., tevens bestuursleden van den Bond, de heeren D. C. Spaan en H. Valk erna, heeft Za terdagmiddag te Apeldoorn de commissie van onderzoek naar de beweerde P.F,.C.- knoeierijen vergaderd. Het schijnt, dat er nog heel wat op te helderen valt, terwijl het niet uitgesloten moet worden geacht, dat de commissie zich ten aanzien van sommige gevallen vergist heeft of verkeerd1 is voorgelicht! In elk geval is het onderzoek gedeeltelijk heropend Dit zal a.s. Zaterdag te Zwolle worden voortgezet. Pczo gang van zaken is in hoofdzaak Volgens do Abcssijncu zijn de Italiaansche Icgcrbcriehtcn ovec den slag bij Makallc over- dreven. 'Addis Abeba, 19 Februari. Van officieele zij-de wordt omtrent den slag bij Makalle -medegedeeld, dat do Italiaansche oorlogs berichten overdreven zijin. Van 't leger van Ras Moelcuegeta hebben slechts eenige duizenden manschappen aan de gevechten deelgenomen, Voorts wijst men er met nadruk op, dat noch aan het Noordelijk, noch aan het Zuidelijk front Europeescho -officieren aan. de gevechten hebben deelgenomen. Alle in Abessinië ver toevende Eui'Opeesche officieren hebben uit sluitend als instructeurs op de exercitie- plaatsen dienst gedaan. Eenigen zijn aar- de Abessijtnsche com mandanten als militaire adviseurs toege voegd. De Abessijnsche artillerie heeft aan de gevechlen in het geheel niet deel genomen, daar het geringe aantal bruikbare kanon nen uitsluitend in de vestingen wordt ge bruikt. Abessijnsche trontberjebton melden, dat gisteravond nieuwe gevechten ten Oos ten en Zuidoosten van Makalle zijn ingezet. Aan hel Noordelijk front worden nieuwe versperringen tegen tanks aangelegd. Aa-n het Zuidelrjtk front doen de Abes- sijnen naar hun berichten melden, voort durend verrassende uitvallen langs de Ga- nalo D-oria, waarbij z'ij lot voorbij Dolo komen. Do stellingen bij Amba Ara- dam worden geconsolideerd. Makalle, 19 Februari. De Italiaansche troepen organ isceron en oon soli de-eren, naar btefam meldt, met buitengewone snelheid de stollingen bij Amba Aradam. Aan den anderen kant zijn dorpen over een reusachtig gebied gezuiverd. Reusach tige schijnwerpers zijn opgesteld, teneinde nachtelijke, verrassonde aanvallen van den vijand te voorkomen. Het Italiaansche legcrbcricht. Rome, 19 Februari, Maarschalk Badogüo seint het 130ste legerbericht, dat als volgt luidt: „De luchtmacht blijft voortgaan met het bombardeeren van den vijand, die naar het iZjuMen vlucht. Troepen van liet derde legercorps hebben Gacla op do verbindings lijn fusschen fembien en Sokota bereikt zonder tegenstand te ontmoeten. Zij werden vriendelijk door do bevolking ontvangen." Het kabinet treedt af, .Madrid', 19 Februari. De Spaansche mi nisterraad heeft in zijn zitting van lieden met het oog op het resultaat der verkie zingen den minister-president gemachtigd' het ontslag van het geheelo kabinet op een daarvoor gunstig tijdstip aan te bieden, In politieke kringen noemt men aan, dat. het kabinet nog heden zal aftreden. De regeering spreekt vorder do geruch ten over een militaire revolte tegen. De generaals Franco en God'ed' hebben op ecro-woord' verklaard', dat zij geen -op standige beweging in den zin hebban en achter de regeering staan. Een laatste bericht meldt nog: De Spaan sche regeering is afgetreden. Vluchtelingen naar Gibraltar. Gibraltar, 19 Februari. Hier komen nog steeds talrijke vluchtelingen uit Spanje aan. Daar de hotels reeds overvol zijn worden s;'e Teuw aangekomenen deels omderge- bracht in particuliere huizen. Sommigen brengen zelfs den nacht in hun auto door. Volgens berichten uit Malaga zijn ook En- gelschen en andere vreemdelingen, die een bezoek aan die stad brachten naar Gi braltar vertrokken. 1 F el en, die in Gibraltar niet meer terecht kunnen, reizen naar Tanger. De Belgische defensieplannen. Brussel, 19 Februari. Do beraadslagingen dor Kamerfractie over het nieuwe militaire wetsontwerp der rogeering holJban tot dus- vei tot resultaat, dat een toenemende te genstand tegen dit wetsontwerp bij de par tijen te bespeuren valt. Gistermiddag hebben do Vlaamsche af gevaardigden der r.k. partij hun positie inzak0 het wetsontwerp bepaald en zich daarbij eenstemmig uitgesproken togen liet plan van den minister van oorlog Devèze. Verder besloten de afgevaardigden een stemmig van de regeermg do opzegging to eiscken van de in 1920 gesloten militaire overeenkomst met Frankrijk. De vooruitzichten voor het wetsontwerp zijn er hierdoor niet beter ofp geworden. Goering op jacht in Dolen. Warschau, 19 Februari. De Duitsche mi nister-president en mevr, Goering zijn hier aangekomen, teneinde deel te nomen aan een jachtpartij in de bosschcn van Bia- lowiecz. anmiddag zal Goering een bezoek bren gen man den Poolschen minister-president, alsmede aan^ don president der republiek en ion minister van buitenlandsclie za ken, Beek. Hoogste barometerstand 776.7 ie Ilapa- randa. Laagste barometerstand 7318 te Storno way. Verwachting tot den avond van 20 Fe bruari Zwakke tot matige Zuidoostelijke tot Zuidwestelijke wind, betrokken tot zwaar of half bewolkt, waarschijnlijk eenige regen, later iels kouder. Iets kouder, regen en wind. Hel; hooge drukgebied boven Finland en Scandinavië nam verder in betcekeriis toe. Hat breidde zich ook Zuidwaarts uit. Be vorst werd in de hooge drukking iets minder streng, wat aanleiding is om tot vrij groote stabiliteit van den hooge-druk- toestand te besluiten Verder blijft do de pressie, waarvan de kern wat Noordwaarts trok, zoodat deze thans over Schotland ligt, den weerstoestand in West Europa beheerschen. Over de Britsche eilanden blijft het regenachtig. Ook over West Frank rijk en de Duitsche Rijnvlakte xegende het hedenmorgen. In Midden- en Zuid- DuitscWand en het Noorden van ons land was het hedenmorgen mistig; in het overige gebied werd betrokken tol zwaar bewolkte lucht aangetroffen. Over IJsland', de Brit sche eilanden en Frankrijk werd het kou der. De bovengenoemde depressie vertoont een secundaire over da Golf van Biscaye, welke zich ook nog Zuidoostwaarts naar de Azoren uitbuigt Hoogstwaarschijnlijk zal deze secundaire bier te lande eenigen regen brengen. Ook is eenige afkoeling te wachten. Voor de verdere ontwikkeling van den weerstoestand in -ons land zat hoogstwaar schijnlijk de hooge druk over Scandinavië van invloed' zijn, welke de wind, na aan vankelijke ruiming, weer zal doen krim pen en des nachts afkoeling zat brengen. Verdronken. Gisteravond is door tot nog toe onopge helderde oorzaak de 60-jaiige landbouwer J. J. Meeuwissen uit Echt nabij do Roer burg te Roermond in de Roer geraakt: Hoewel onmiddellijk pogingen werden ge daan den man to redden is men hierin niet geslaagd, daar M. vermoedelijk onder in de Roer liggende schepen is ge-raakt. Hedenmorgen had' men het lijk nog niet opgehaald. üifstroomend gas veroorzaakt ontploffingen. In Utica. in den staat New York, zijn gisteren tengevolge van het poreus wor den van ondergrondsche tictrigasteidingen, in het voornaamste zakenkwartier der stad, 15 ondeigrondsche ontploffingen ontstaan, tengevolge waarvan twee gebouwen in brand vlogen. Alle deksels der riolen wer den door den luchtdruk de hoogte in ge- slingeul Twee personen werden gewond. Duizenden, winkelbedienden en crnployé's moesten m allerijl de buurt ontvluchten. Schepen op de Aincrikaansckc kust gel 00 pen. Aan de kust van Nieuw-Engeland beerscht een storm, terwijl bet weer boven dien zeer nevelig is. Aan do kust van Mas sachussets zijn vijf schepen gestrand. Een kustwachtschip heeft de 21 koppen tellende bemanning van eon visscherschoe- ner, die gestrand was, gered'. De schip breukelingen hadden den geheelen nacht in hun redd ingsbooten op zee rondgedre ven. Horloges. Geen kostbare chronometers waren het, die de „Physikalisch-technise.he Reichsan- stalt" te Berlijn gebruikte vootr haar onder zoek naar de eischen, die in het dagdijkseli leven aan oen horloge worden gesteld', doch gewone zakhorloges, zooals ze iii iedexen winkel te krijgen zijn. Als laboratoria die nen de vestzakjes van talrijke proefper sonen, die de voor het onderzoek bestem de horloges precies zoo hadden te behan delen als zij altijd' gewoon waren. Door middel van een speciaal voor dit doel geconstrueerde zakLhermogi'aaf, een scliok- en een gangmeter, die de proef personen eveneens in hun vestzakje bij zich droe- ïM| Beurs van Schiedam. WOENSDAG, 19 Februari. Officieels noteering van de Commissie uit de Kamer van Koophandel. j Moutwijn f 10 per H.L. ad 46 pCt Zonder fust en zonder belasting. N iet-offideel. 1 Binnenlandsche spiritus: fl7„S 100 pCt. Buitenlandsche spiritus: f7.75—f 8.50. Zonder fust en zonder betasting. SPOELING; f 1.10-1.20. Scheepvaart. Schiedam, 18 Febr. Vertr.Noorsch s.s, Navarra, n. Rotterdam. Deensch m.s. Boringia, n. Oost-Azië, via Marseille. 1 Noorsch m,s. Maud, n. Piogreso. Faillissementen. Uitgesproken door do arrondissements rechtbank te Rotterdam. W. II. van Klaveren, Rotterdam, Korte Hoogstraat 10. R.-c.mr. J. C. Brongers. Cur.mr. J. Rornhach, Rotterdam. Coöp. Vereeniging Rotlerdamsche Siga renmakers Associatie „De Zaaijer", Rot terdam, Karresleeg 4. R.-c.: inr, G. L. van Es. Cur.: mr. O Verdoom, Rotterdam. Hoog water. 19 Febr. 0.53 uur, 13.21 uui. 20 Febr. 2.02 uur, 14.23 uur. Zon en Maan. Zonsopg. 19 Febr. 7.09 uondg. 17 19 u. Zon&opg. 20 Febr. 7.07 u., ondg. 17.21 ti. 22 Februari N.M. 29 Februari E.K. SCHIEDAM. Geboren: 16 Februari. Maggeltje, dochter van T. .1. H. van der Brugge en W. G. Pt Touw, Prof. Kam. Onneslaan 132. 17 Februari. Marijnus, zoon van A. Pl F. van Lier en J. van Dommele, Maria- straat 121. 18 Februari. Benjamin, zoon van N, Kramer Prober en W, Vermijn, Haven- dijk 214. Overleden: 17 Februari. J. C. Kropmans, 79 jaar, weduwe van W. J. Leliveld, Korte Ha ven 10, H. J. W. M. van den Heuvel, 69 jaar, echtgenooto van A. O. J. Vi seter, Nassaulaan 33. te danken aan den bondsvoorzitter, die schijnt te hebben ingegrepen, toen d'e ge schorste personen hem duidelijk hadden gemaakt, d'at het onderzoek onvolledig en I gen,-slaagde men er in, den invloed van in zekere gevallen eenzijdig zou zijn ge-j temperatuur, weersgesteldheid', bewegingen weest. De voornoemde leden der s'rafcommissio zijn nu als toehoorders aan dezelfde com missie van onderzoek die in eerste in stantie rapporteerde toegevoegd, om dat men wil komen tot een algeheels opheldering der feilen. Do wedstrijd Sparta—Hcrmcs.D.Y.S. Er doen hardnekkige geruchten do rondo dat Sparta na afloop van den wedstrijd /SpartaIIcrinos-D.V.S. een protest inge diend' zou hebben wegens liet niet toeken nen van een strafschop, veroorzaakt door het handsgeval van Fromberg. In afwach ting van de beslissing der protestcommis sie zou deze strafschop genomen en in een doelpunt omgezet' zijn. Bij informatie ter bevoegder plaats bleek ons, dat d'ezo geruchten van allen grond ontbloot zijn. E.S.S.„Spangen". Gisteravond is in de massakamp E.S S. „Spangen" nogmaals bewezen, dat de krachtsverhouding tusschcn een nume- riek-sterke club en een kleinere, altijd in het voordeel is van de groote vereeniging. Deze heeft do gelegenheid een selectie onder de spelers toe te passen en daardoor zoo sterk mogelijk uit te komen, terwijl de kleine vereeniging, sterke zoowel als zwakke spelers in het veld moet bTengen. „Spangen", dat ongeveer 90 leden telt, heeft dan ook, zooals de verwachting was, met groote cijfers van E.S.S. gewonnen, welke club slechts een 30-tal spelers heeft Hieronder de gedetailleerde uitslag. Schie dam had aan de oneven borden wit. J. F. W. Mcyer 01 W. Ovcrgaauw J.J.Th.Penning 1/21/2 J. Wiemer M. D. Moes 01 A. J. v. d. Heuvel ,T. W. v. Stobbe 01 A. Westenberg A. R. Malkus 0—1 W. N. Dolleo L. M. Smit 0-1 W. M. Nageikerke P. F. J. Zwart 1/2>/s B..T.M.Eillebrecht A. Bongers 10 W. Koevoet II. Hamstra 01 L. Kroonbcrgs J. P. v. Borssinn Waatkes 10 A. A. Verwaal 10 J. Donklt orst 1—0 G. J. Noteboom 1—0 A. Postuums P. Visser P. II. Muusze G. v. cl. El burg 01 W. A. Koster 01 J. Lam 0-1 T. Oldenhof Jr. 0—1 C. Wetsema 0—1 II. Muusze Jr. 01 J. Willemsen J. J. Brökling T. Huizinga A. Mulder 0—1 J. Iloogendoom G. G. Brouwer 1—0 W. Moret Sr. II. v. Leerilam 0—1 J. v. d. Peppel J. Ritinan 10 S. v. Marion 10 C. Jongeneel D. Kruilhof G. Ilalvax A. Nijgli T. M. Louwen P. J. M. Kemper man J. Ilaaristra J. Kieswaag 9'/2-15V2 cn omgeving op de zakhorloges nauwkeu rig vast te stellen. Men kwam tot hot re sultaat, dat al naar gelang van d'e werk zaamheden en de levenswijze van den drager de horloges dagelijks tot 32000 schokken hebben te doorstaan. Dus is bet geen wonder, dat een horloge, ai is hot nog zoo goed, wei eens voor of ach ter gaat loopen! De houding van het hodoge is echter, zooals door d'ezo proeven 0110m- stoot-elijk kon worden vastgesteld', van geen invloed1 -op het loepen. Daarentegen ver toornen zakhorloges op bepaalde d'agen nei ging tot onregelmatigheid. Zoo schijnt do Zondagsrust het uurwerk geen goed te doen. Op Zondagen warden namelijk de meeste afwijkingen van den regehnatigen gang vastgesteld. De tempe ratuur in den vestzak zoo bleek uit bet onderzoek varieert van 7.3 tot 29.5 gr. C. Zij bereikt natuurlijk haar laagste punt voor bet opstaan, voor liet vost weer wordt aangetrokken en haar hoog ste punt bij' ingespannen lichaamsarbeid van den drager. Al deze invloeden van de omgeving op het zakhorloge widen door de drie genoemde instrumenten zoo pijnlijk nauwkeurig opgeteekend, dat men uit de curven kon aflezen, I100 laat de drager naar bed was gegaan en hoe laat hij 's morgens opstond. Do Amslcrdamsche broodmarkt. In 1807 werd te Amsterdam een brood- markt ingesteld. Uit Harderwijk en Nijkcrk kwam daar oa. het b-ood, dat over de Zuiderzee werd ingevoerd. Hot was zwaar der dan liet Amslerdamsche brood, doch mocht niet meer wegen dan vier lood, men mocht evenmin te zwaar als te licht brood verhoopen. De broodverkoopslers hadden zich daarom te beklagen over de kour- nieesleis en de broodwegers, die haar met f 1 voor het eersto lood en f 2 voor elk lood meer bekeurden, dan het brood boven de 4 lood woog. Do keurmeesters werden in het gelijk gesteld, dat de Amstoununavhe bakkers over deze broodmarkt niet te spre ken waren iaat zich denken. Zij beklaag den zicli er over, dat „de gemeene man", als deze bij de bakkers schulden had go- maakt en niet verder durfde of kón „pof fen", gewoonweg naar de markt Long. De raad bepaalde Jan ook, dat alleen op de gewone marktdagen Vrijdag en Maandag schepen met brood mochten binnenkomen. Daartegen requestreerden in 1816 do brciol- verköopsters op de markt bij don Gouver neur van Noord-Holland en zij vroegen dezen, dal het keurloon zou worden af geschaft, want op de keurmeesters hadden z'ij 'tiang niet begrepen. De gouverneur liet zich over dit geval „rapporteeren" en de griffier van Amster dam had een rapport uit te bTengen. Deze verklaarde: 1. dat do requestran- ten do bepaling van den raad omtrent den invoer van brood verkeerd begrepen had den en 2. was zijn advies hot keurloon te boliouden, „daar 't geenszins in de be doeling ligt deze markt te favoriseeren". En zoo htcet do broodniiarkt nog eenigen tijd in stand, li 1 - KOERSEN OP 19 FEBRUARI 193G. (1I1 ede gedeeld d. de Amsterdamsche Bank], INDUSTRIEELE ONDERNEMINGEN. V.K. Binnenland. A. IC. U27i/, Van Berkel47 Gert. Calvé 62s/„ Nederl. Ford 220 Ned. Gist- en Spiritus 409'/» Ned. Kabelfabriek.S581/ Philips Gl. G. B Unilever 7a 225V4 HEDEN 27 - Va 48>/„ 62 222% 4.09'/, 359 225%- 111 6 2% Buitenland. Anaconda Bethlehem Steel General Aviation Kennecott Copper U. S. Leather" U. S. Steel Corp ELECTR. OND. Aniem Ned. Ind. Gas Mij... Buitenland. Cities Service 20% 33 4% 5% 36 186 9% MIJNEN. Algemeens Exploratie jgy Boeton Mijnbouw Singkap Tin Mij. 90 PETROLEUM. Kon. Olie242*/a RUBBER". Amsterdam Rubber. 21*/,— 34*4— 22'/ 57s" 88V„- 186 180s/4 87a— 166s/, 891/- 245 67a I84'7ie 133VS57, SUIKER. Vorstenlanden Handelsver. A'dam. 2S7a 245 TABAK. Deli Mij210 Oostkust 467, SCHEEPVAART. Ned. Scheepv. Unie 51 SPOORWEGEN. Missouri K. T.5®/le 25 242%— 209 11 47 50 - V. 67a- Vb Wisselkoersen. Amsterdam, 19 Februari. Londen 7.27i/i, Berlijn 59.17V2, Parijb 9.723/j, Brussel 24.811/?, Bem 48.121/2, Ko penhagen 32,4774, Sto-ckliolm 37.521/2, Oslol 30.55, sow York 1.45 13/16, Madrid 20 20, Milaan Praag 6.11, Prolomgalio li/( pCt. Beleggin- gen— Olie MARKT Amerika S lemming Tabak Scheepv. l ci Wellig gedeponeerd. P.Z.MJ..} - v "3- ÜA**- f

Schiedamsche Courant | 1936 | | pagina 3